Vrachtauto-verkeer. Bosch- en Heidebranden. Brand in Durgerdam. Ingezonden Het gestolen kind. r&dio pro^r&mrna, AANRIJDING PLANTSOEN. Zondagmiddag pl.m. drie uur werd een achtjarig jongetje, Dirk Zand, wonende Achterstraat, die met eenige kameraadjes op het Stationsplein aan het spelen was, by het oversteken van dit plein door een auto gegrepen. Het jongentje kwam onder den auto terecht en deze moest geheel opgevijzeld worden om hem er onder vandaan te halen. Wonder boven wonder bekwam het kind echter maar alleen licht letsel. Na eerst verbonden te zijn door Dr. Grunwald is hij ter observatie in het hospitaal opgenomen. Den Helder ligt geografisch buiten gewoon gunstig voor de uitoefening van liet bedrijf wat betreft de eigenlyke vis- scherij zelf en wat de afgelegenheid betreft ten opzichte van het afzetgebied, dat is een bezwaar geworden, dat, met de moderne verkeersmiddelen, geen be zwaar meer kan worden genoemd. SPOORWEGEN HADDEN MEER DRUKTE VERWACHT. Gedupeerde ringerwaard. reizigers voor Wie- „Het is tamelijk slap geweest met het reizigersvervoer vandaag", zoo deelde de onderchef van het Centraal Station te Het vrachtvervoer in het groot-verkeer Utrecht aan den correspondent van de komt al meer en meer te liggen in het „Te." mede. „De vele extra-maatregelen, autc-bedrijf. welke de Nederlandsche Spoorwegen had- Hierop wezen we al eens en noemden den getroffen in verband met de te ver- b.v. het vischvervoer vanuit Denemarken wachten Paaschdrukte, hebben alle goed vrachtauto naar Parijs en op het ROOYER EN REIZIGER. Nader verneemt »De Nw. Rott. Crt.«, dat de toedracht van het ongeluk als volgt is geweest. De 14-jarige J. F., een zoontje van een gezagvoerder ter koop vaardij, had buiten medeweten van zijn ouders een geladen cylinderrevol ver mee genomen, toen hij vanmorgen met vriend jes zou gaan spelen in den Blydorppolder. De 12-jarige A. K., uit de Burgemeester Meineszlaan te Rotterdam, heeft hem de revolver ontfutseld en er een schot mee gelost, waardoor hy zichzelf in de linker hand heeft getroffen. De revolver is daarna weggegooid. Het wapen is nog niet teruggevonden. de treinoverval. In verband met den treinoverval door gemaskerde roovers op de lijn Willebroek- Antwerpen gepleegd, zijn Vrijdag 2 Ant werpenaars, die zich vroeger reeds aan treindiefstal schuldig maakten, in hechte nis genomen. Ook de vrouw van een hun ner is gearresteerd. per vracntauro naar rarys en op groote grensverkeer per vrachtauto, zoo dat het eigenlijke douanestation aan de spoorlijnen weinig werkzaamheden voor inklaring heeft, terwijl langs de andere verkeerswegen een opstopping ontstaat, omdat men daar overstelpt is met in- klaringswerk. Het is al reeds onderwerp van discussie geweest in de Staten-Generaal en het zou gelijk zijn met den tijd te willen tegen houden om niet de noodige aandacht te willen schenken aan dit vraagstuk dat immers een nieuwe phase van het vracht vervoer heeft ingeluid. Dat daarmede andere belangen in het gedrang komen, is vanzelfsprekend, maar als de tijdstroom in andere banen gaat, dient het verkeer zich daaraan te passen. Dat lijkt ons beter beleid dan te trachten het nieuwe te willen keeren. Maar dat vrachtauto-verkeer dient ernstig bekeken te worden en voor de veiligheid, dient de werktijd van het per soneel in de eerste plaats te worden vastgelegd. Maar niet daarover willen we het hebben, doch meer in het oog vatten de belang rijkheid van vrachtvervoer in verband met de ontwikkeling van onze plaats. IJmuiden heeft reeds zijn rechtstreeks vrachtvervoer per auto van visch naar Parijs met doorlading naar Marseille en ongetwijfeld gaat 't ook hier in die richting. Deze haringcampagne toont overdui delijk aan van welke beteekenis het auto- vrachtvervoer is. Van heinde en ver, tot zelfs uit Duitsch- land, kwam men hier per auto de haring halen. Dit wil zeggenvervoer van de visch vanaf het Hoofd, waar de haring in de meest verschen staat, die men zich kan denken, wordt ingeladen, rechtstreeks, zonder eenige overlading, tot het bedrijf van den belanghebbende. Het beteekent bovendien de komst van belanghebbenden, daar, waar de haring uit zee wordt aangevoerd. Er ontstaat direct contact tusschen visscher en handel van elders, Bij Zevenhuizen. Op een stuk heide by Zevenhuizen, gemeente Leek (Gron.), toebehoorende gefunctionneerd. Alle treinen hebben op aan de N.V. Ontgjnnings Mij. de Ver tijd gereden, maar over de geheele linie eenigde Groninger Gemeenten, is Vrijdag genomen waren zij slap en zelfs zeer slap middag brand ontstaan. an de ruim bezet. De doorverbindingstreinen blijken niet aan hun doel beantwoord te hebben. Inspecteurs en andere autoriteiten van de Ned. Spoorwegen hebben in den mid dag op het Centraal Station het verloop van het reizigersvervoer en den treinen loop gadegeslagen. Heel wat reizigers voor de stations ten Noorden van Alkmaar zijn gisteren avond gedupeerd doordat de trein uit Utrecht met pl.m. 15 min. vertraging binnenkwam aan het Centraal Station. De sneltrein van half tien, die te 23.05 u. hier binnenkomt, was al vertrokken. Er waren hierbij reizigers, die van Schagen uit nog per tramtrein naar Wieringerwaard moes ten reizen, en daar de laatste trein van Schagen om 23.10 u. vertrekt en zij door het missen van de aansluiting te Amster dam eerst om half één in den nacht te Schagen arriveerden, Kverden zij het deze zorgeloosheid der 10 H.A. zijn verwoest. 1 H.A. bosch en 1 H.A. heide GEWELDIGE BRAND IN CALIFORNISCHE ZWAFELFABRIEK. EEN In Oakland in Californië heeft een ex plosie in een zwavelfabriek een geweldi ge brand veroorzaakt. De geheele brand weer werd voorzien van gasmaskers, doch zy slaagde er niet in den brand tot staan te brengen. Door de wind begustigd, woedt het vuur voort. Talrijke oietanks in de nabyheid van de fabriek verkeeren in gevaar. De schade bedraagt tot dusver reeds 1 V« millioen dollar. Te Ide. Te Ide, gemeente Vries (Drente) is Donderdag een groote uitgesti'ektheid heide met jonge dennen afgebrand. Aan het Zwindersche kanaal. Aan het Zwindersche kanaal (Drente) is Donderdagmiddag een lè H.A. jong dennenbosch, van de familie Bruins Slot, door brand vernield. Verzekering dekt de schade. Een dubbel woonhuis verwoest. Tegen twee uur Vrijdagnacht is het dubeble woonhuis Durgerdammerdijk 5 ACTIE VOOR HET „ZONNESTRAAL BUSJE". Aan allen, die aan de T.B.C.- bestrijding willen medehelpen en daarbij „Zonnestraal" willen steunen. Op 24 Maart j.1. heeft in het Kegelhuis alhier een bespreking plaats gehad, om te komen tot het vormen van een Comité ter behartiging en het uitzetten van busjes. De Vereeniging „Zonnestraal" zal voor de lezers van dit blad niet onbekend zijn; immers de kernspreuk: „De Sterken voor de Zwakken" zegt reeds genoeg. Wanneer men nagaat, dat alleen Neder- SlaChtoffer Van iiiiiihmh «uuimum x-uxftv.v. Spoorwegen. en 5a door een feilen brand verwoest. De land 70 a 80.000 t.b.c.-lyders telt, ons aller Ook eenige reizigers die uit richting. Dlaatseluke vrijwillige brandweer ver. i ernstige plicht is, dezen volksvyand te be- met den laatsten, irt0ri/^ aprcto Vmin dni»h het, vuur strijden. Dit zoo mooie, doch vooral maatschap- peliik nuttig werk, heeft dan ook den daad werkelijken steun van allen noodig. Men bedenke, dat „Zonnestraal" is en wil zijn ten dienste van t.b.c.-patiënten aller gezindten zonder onderscheid. Er is dan ook 24 Maart j.1. een Comité Amersfoort kwamen, en met oen laatstenfeende hulpj doch h€t vuur j trein verder moesten naar Den Helder j woedde z00 hevig) dat de gemeentelijke hoorden te Amsterdam de aangename brandweer van Amsterdam te hulp moest Ae" &aa"ï worden Beroepen stoomtrein AmsterdamDen Helder ver trokken was. Te Alkmaar werd deze trein vastgehouden teneinde het hen mogelijk te maken hun woonplaatsen alsnog te be reiken. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR HOLLANDS NOORDERKWARTIER ALKMAAR. Expoit naar Denemarken. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Hollands Noorderkwartier ge vestigd te Alkmaar ondersteunde het adres, dat de Centrale van Vereenigin- gen voor den aardappelen-, groenten- en fruithandel aan den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid werd gericht strekkende verbetering te verkrijgen in De kazernes Plaatyzerweg en De Ruy- terkade rukten uit en op het alarm „mid- delbrand" kwam versterkingsmateriaal van de N. Achtergracht onder bevel van hoofdbrandwaoht M. Brunet de Roche- brune. Een verre koude tocht in het holst van den nacht, hel voorbij de Oranje Sluizen. Het dubbele woonhuis staat geïsoleerd penden aan den dek. tgeno 'er de wijde Zuiderzee en de wind zweepte er de vlammen hevi gop, zoodat er niets viel te redden. De oorzaak van den brand (het vuur ontstond op no. 5) is onbekend; in het huis woonden vijf gezinnen, die door het geknetter der vlammen wakker werden en zich og op tijd in veiligheid wisten te stellen. Er ontstaat bekendheid met plaatselijke de bestaande belemmerende deviezen- omstandigheden; er ontstaat groeiende belangstelling voor Den Helder. We noemden hier eerst de haring, maar door de komst van allerhande menschen ontstaat er ook belangstelling voor ander soortige visch die hier wordt aangebracht en daarmede dringt het by velen van elders dieper door, welke mogelijkheden voorschriften, welke thans van kracht zijn bij den invoer in Denemarken. Contigenteering van buiten- en binnenbanden van rijwielen. Bij de Kamer van Koophandel en Fa- o brieken voor Hollands Noorderkwartier, op visscherij-gebied hier voor de'belang- Oudegracht 182, te Alkmaar zijn formu- hebbenden aanwezig zijn. 'lieren beschikbaar gesteld voor de tot Meer en meer zal dit vervoer zich dan het Crisis In- en Uitvoerburea te richten ook in de toekomst gaan ontwikkelen en aanvragen tot het verkrijgen eener in- we doen goed daaraan volle aandacht tevoervergunning van bovenstanade arti- schenken. Veel meer dan welke reclame ook zou vermogen, is door het bezoek der talrijke vischauto's voor onze plaats bereikt. Dat daarmede enkele dingen in het gedrang komen, ontkennen we niet, maar deze tijdstroom is niet te keeren. Doch daarmede in verband dienen we nog verder te zien. Ër is veel gepleit voor een ombuiging van den spoorweg naar het Nooruen voor gemakkelijker aansluiting met den te leggen spoorweg over den afsluitdijk. Dat is een belang, natuurlijk. Maar met het oog op de nieuwe verkeersontwikke- ling, is de aanleg van een primairen weg langs het Balgzandkanaal in verbinding met den afsluitdijk van evenveel, mis schien nog grooter, belang. Daardoor wordt beter het noordelijk gebied van ons land bestreken en kan voor de visscherij van verdragende be teekenis zy'n. Maar afgescheiden van dat alles, moeten we nog verder zien en ons oog richten op het nieuwste vervoermiddel: het vlieg tuig. Aanstonds wordt een belangrijke vlieg tocht door ons heele land gehouden en Den Helder is één der aanlegplaatsen. Er is waarlijk iets groeiende. Daarvoor het oog sluiten is onbestaanbaar. We staan op het keerpunt. Groeiende belangstelling voor Den Helder als vis- scherijplaats door het vrachtautoverkeer en daarmede groeiende belangstelling voor andere outileering van het visscherii- bedryf. v at we hier noodig hebben, is een op zich zelf staande visschershaven, waar vinden bedrijvencoinI)lex P^ats kan Dat is een vraagstuk van de eerste orde. Maar in dat plan mag dan ook niet worden verzuimd een plaats te ruimen voor het vliegverkeer. Zooals er nu reeds is een samentrekking van het vrachtvervoer door middel van de auto, zoo zal er straks een uitgebreider drang komen naar vrachtvervoer per vliegtuig. Dat is niet tegen te houden en daarom VERDRONKEN. Zaterdag is het 3-jarig zoontje van den' veehouder A. A. Stichter te Cattenbroek te water geraakt en verdronken. DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Zaterdagmiddag is op den hoek Beek- straatWillem Teilstraat te Epe het tien jarige zoontje van den heer W. die per fiets uit de Willem Tellstraat reed door' een van Apeldoorn komenden vrachtautoj overreden. Het kind was onmiddellijk! dood. VERDRONKEN. Te Nederweert is gisteren het tweejari ge zoontje van den meubelfabrikant H. J. in een onbewaakt oogenblik in een langs de woning loopende sloot geraakt en ver dronken. BRAND TE WELI. Door onbekende oorzaak is Zondag avond 11 uur brand uitgebroken in de woning van den heer G. van Kortenaar, te Well, waaraan gebouwd is een machi nale wagenmakerij. Aangewakkerd door een feilen Zuidoosten wind, stond het groote gebouw weldra in lichtelaaie, zoo dat aan redden niet viel te denken. Door oen grooten vonkenregen ontstond ook m,b°erderÜ van Konings en koidrA_°?kln dle.van Van Gent. Het vee Buitenland. Nieuw optimisme. Gemeld wordt, dat vertrouwelijke be- sprekingeu plaats hebben tusschen drie vooraanstaande ingezetenen van Norfolk (Virginië) en personen, die beweren de beschikking te hebben over de ontvoerde baby van Lindbergb. De politie in New Jersey houdt zich buiten deze onder handelingen. Verder wordt gemeid dat de deken van de Episcopaalsche kerk te Norfolk, Pea- cock, „zeer optimistisch" is en gelooft, dat de onderhandelingen een snel verloop zullen hebben. De deken werd In de zaak gemengd door John Curtis, een scheepsbouwer te Norfolk, die medegedeeld heeft dat hij bezoek heeft gehad van een dranksmok kelaar, die beweert het kind aan boord van een schip in de Chesapeake Baai te hebben. TWEE SOLDATEN GEDOOD BIJ SCHIETOEFENINGEN Tijdens schietoefeningen op het artille rie-oefenterrein te Suwalki ontplofte een granaat in een kanon, waardoor het achter-sluitstuk werd vernield. Twee artilleristen, die achter het kanon stonden opgesteld, werden gedood en een derde ernstig gewond. STOOMSCHIP MET DRIEHONDERD PASSAGIERS OP EEN RIF GELOOPEN. Het Fransche passagierschip Provi- dence, dat met ongeveer driehonderd passagiers aan boord een tocht maakt naar de Middellandsche Zee en de Oriënt, is naar uit Marseille gemeld wordt, nabij de Dardanellen op een rif geloopen. De kapitein van de Providence heeft zich draadloos in verbinding gesteld met een ten Zuiden van Gallipoli voor anker liggende sleepboot, die terstond is uit gevaren om hulp te verleenen en het schip zoo mogelijk vlot te sleepen. De Providence is eigendom van de Message- ries Maritiemes. DE „GRAF ZEPPELIN". De „Graf Zeppelin" is Zaterdagochtend vroeg te 0.50 uur (pl. tijd) 3.40 Amster- damschen ty d. uit Pernambuco vertrokken voor den terugtocht van Brazilië naar Friednchshafen. Zij roept allen op, haar in dit mooie werk te steunen. Geldgebrek mag voor de vele patiënten geen doodsoorzaak zijn. Hoe gij dan kunt helpen? Vraagt bij onderstaande adressen een „Zonnestraai-offerbusje" aan. Gij brengt daarmede, hoe klein de gave ook mag zijn, een zonnestraaltje in het hart van hen, die naar hulp uitzien. Deze busjes worden een per half jaar geledigd. Het Comité maakt u ook nog opmerk zaam op den verkoop van de Zonne-loten, welke loterij thans in vollen gang is. de hierboven genoemde antwoorden en die auto, volkomen juist was. Hoewel den heer Tiessen werd gewezen op het feit, 'dat zijn vraag bij dit punt niet thuis hoorde, liet de voorzitter hem uitpraten. Waar de heer Tiessen hierboven dus spreekt van een antwoord, dat wethouder Smits gaf op een vraag bij de behande ling van de begrooting gesteld, uit welk antwoord zou zijn af te leiden, dat de wethouder daarmede een blaam op den geneeskundigen dienst heeft willen wer pen, daar willen wjj onderzijds opmerken destijds, bij de behandeling der begrooting, dezen indruk volstrekt niet te hebben gekregen. Naar aanleiding van een op merking van den heer Eijlders over de op de begrooting uitgetrokken vergoeding voor gebruik van eigen auto, is o.a. door wethouder Smits gezegd, dat het hier betreft de verzorging van de armenprak tijk, waarna de wethouder, blijkens het stenografisch verslag, zeide: „Die moet goed functionneeren en dan mag men niet al te krenterig zijn en aanmerking maken op een bedrag van f 600.—, dat zeker aan onze armenpraktijk ten goede komt". O. i. is het onjuist uit deze woorden af te leiden, dat die armenpraktijk zon der die vergoeding slecht zou function neeren, zooals nu de heer T. doet. En zeker heeft wethouder Smits het ook niet aldus bedoeld. Het is zeker verdienstelijk, dat de heer T. zich de moeite van een onderzoek heeft getroost, maar het was overbodig in dit geval. Dat wij het onjuist zouden hebben ver staan en dat de heer T. dus wèl een zaak te berde bracht, die verband hield met het punt der agenda dat aan de orde was, moeten wij beslist tegenspreken. Redactie. Mevr. 72. Het Comité, SMIT—FLUITER, Voorzitster, Krugerstraat HENK KRABBENDAM, Secretaris, De Wetstraat 9. JAN MENS, Penningmeester, Laan 38. Mevr. KALT, Ruyghweg 45. Mevr. KRAAN, Ruyghweg 335. den heer BRINK, Paardenstraat 2. ANTWOORD AAN DEN HEER C. KRIGEE. Negatie van den vakbond noch ontkend, noch goedgepraat. De heer C. Krigé«| heeft gemeend te moeten ingaan tegen onze sobere beschou wing omtrent het ontslag aan één zijner gezellen en het niet-antwoorden op de brieven van de vakorganisatie daarom trent. De heer K. schijnt beter woorden te kunnen vinden voor een lang „ingezon den" dan voor een inlichtend briefje aan de .vakorganisatie. Wat de feitelijke gegevens betreft, kre gen wit niet van den werkgever een dag na afzending van ons eerste stukje de mededeeling, dat de gezel Boer thans definitief een banketbakkerij ging begin nen. Dit veranderde aan onze hoofdgrief, het niet-antwoorden op een zeer behoor lijken brief om inlichtingen, niets, zoodat het ons geen aanleiding gaf op het reeds gezondene terug te komen. Daartoe be staat ook thans nog 'geen aanleiding, om dat het nu beginnen van een eigen ban ketbakkerij door den betrokken gezel niets bewijst, daar deze immers door het ont slag wel genoodzaakt is naar andere mid delen van bestaan om te zien en het dus niet behoeft te verwonderen, dat even- tueele plannen tot het beginnen van een eigen onderneming, thans in versneld tempo zijn uitgevoerd, of, reeds opgegeven plannen nu weer voor den dag zy'n ge komen. De poging van den heer K. om thans zijn onjuist optreden te verschuilen achter een insinuatie aan ons afdeelingsbestuur, i§ niet behoorlijk. Ons afdeelingsbestuur heeft ons be hoorlijk op de hoogte gehouden, doch met den heer K. viel niet te praten Nieuw is thans de mededeeling, dat ec !ni.r vo°r d<1 vakorganisatie gereed om rda!.dit niet is verzonden om den lezers van dit blad de zaak uiteen te kunnen zetten. Dit is èf een pertinente eugen of een onbehoorlijke manier om zich een gratis advertentie te verzekeren Met dank voor de plaatsing, Hoogachtend, ETMAN. Hoofdbestuurder Alg. Ned. Bond van Arb.(st)ers i. h. Bakkers-, Chocolade- en Suikerbewer kingbedryf. Amsterdam, 22 Maart 1932. Den Helder, 25 Maart 1932 Geachte Redactie. Als antwoord op het geschrijf van den heer Etman diene het volgende: Na inzage van het bovenstaande stukje begin ik in te zien, dat het een vrij hope- looze taak is om den heer Etman de zaak duidelijk te maken. Ik heb in mijn eerste stukje uiteengezel, waarom ik u geen ant woord zond, u bestempelt dit echter zonder meer als een pertinente leugen of enz. U onderstelt niet eens (ie mogelijkheid, dat het waar zou kunnen zijn, wat toch het geval kan zijn, maar.... zooals de waard is, enz. Uw tamelijk onzinnige opmerking, dat het ontslag aan den lieer Boer aanleiding zou zijn geweest om bijna naast de deur een nieuwe zaak te openen, raakt kant noch wal. Ik.zeg u nog eens, dat ik over tuigende gegevens bezat (en nog bezit), dat mijn gezel reeds voor zy'n ontslag vast staande plannen had; dat de heer Boer door dit te verzwijgen u en het afd.-bestuur een rad voor de oogen draaide, is aller minst fair, doch dat een Vakbond, zonder nauwkeurig onderzoek, zicli daarvoor leent, zij het ook ter goeder trouw, en zoo doende een jong bedrijf afbreuk doet, is betreurenswaardig. Wanneer u mij iets zou kunnen verwijten, wat werkelijk in strijd zou zijn met de belangen van den Vakbond of werknemer, zou ik u het volste recht geven dit in het openbaar te doen, in aanmerking genomen echter, dat ik tot nu toe, b.v. in geval van ziekte loon steeds meer heb gedaan dan ik wettelijk verplicht was, hebt u als verte genwoordiger van het Vakverbond niet het minste recht dit te doen. De door u beweerde negatie is natuur lijk onwaar, ik heb toch met het afd.-be stuur een onderhoud van circa llA uur in myn huiskamer gehad; dat ik niet van mijn standpunt afweek en eiken steun aan den heer Boer, in welken vorm ook, af wees, is misschien niet in goede aarde ge vallen, maar is daarom nog geen negeeren van den Vakbond. Het niet antwoorden op een m. i. over bodige vraag heeft niets uit te staan met het belang van den werknemer en is de kwalificatie van „negatie van 't Vakver bond" schromelijk overdreven, u zoudt dit hoogstens „nalatigheid" kunnen noemen. Mijnheer de Redacteur, ik wil nog even aanhalen, dat het my vreemd aandoet, dat het Dagblad „Het Volksblad" wel twee stukken t e g e n mij plaatst, doch een ver weer (hetzelfde als in uw blad van 19 Maart j.1.), dat door my 17 Maart is verzonden, blijkbaar niet plaatst. U dankend voor de verleende plaats ruimte, Hoogachtend, C. KRIGEE, Van Galenstraat 71. moet, met een eventueelen aanleg van van deTinboede^'rTlne.ens een Veelte ee„ visschershaven, daarmede fekeningj brandschat 1 II l"! 1' 1^*" f\ Ar, r. i worden gehouden. Die havenaanleg werd door ons gedacht bij het Kuitje. Een flinke brug over de sluizen zou i bij dit plan noodig zijn en wanneer daar-i voor electrificatie wordt toegepast, kan stagnatie in het verkeer geen factor zijp. den heer Kortenaar niet. ZEVENTIG JAAR GETROUWD. ui101 roaS Zo"da? 70 jaar geleden, dat het echtpaar P. Fluister te Winkel in TT Ti-- den echt werd verbonden Beiden 7i;n een aancluiding lichamelijk gezond. De man is 92,'de In welke richting het hier zal gaan Voorontwikkeling van het visehbedrijf hebben we goeden moed. Alle kracht dient er op ingesteld de outillage voor het bedrijf zoo modern mogelijk te maken en ook het nieuwste verkeersmiddel hierin te betrekken vrouw 91 jaar. EERSTE KIEVITSEI. Zondag is in de Noordermeer, onder avcren, het eerste kievitsei gevonden, i liet is aan de Koningin gezonden. BOSCHBRAND. In het bosch van Ashdown in Sussex is Zaterdagmorgen vroeg een geweldige brand uitgebroken, die 490 acres bijna vol komen verwoest heeft. De brand werd spoedig ontdekt en de boschwachters had den veel hulp van eenige groepen pad- vmders, die in de nabijheid kampeerden. Ve vlammen sloegen een oogenblik over den grooten weg van Brighton naar East- n.,,1',!1^alle verkeer gestremd was, harde macadamweg vormde uitstekende begrenzing. Op mpn'ppn ?0Rei?,)ikken bereikten de vlam men een hoogte van 15 meter. Na 8 uur ingespannen controle. maar deze tevens een Geachte Redactie. In het Raadsverslag van Dinsdag, voor komende in Uw blad van Donderdag 24-3-'32, heeft Uw verslaggever vermeld, dat ondergeteekende naar aanleiding van de Staat O heeft gevraagd of de genees kundige dienst thans goed functionneert en daarover een tamelijke verwarde dis cussie ontstond en het later bleek, dat de heer T. het had over de auto van dr. Rienks, waaromtrent bij de begrooting vragen gesteld zijn. Het blijkt dan wel M. de R„ dat Uw verslaggever het niet goed verstaan heeft (mogelijk dan door de verwarde discussiën) uit het volgende Mijn vraag of thans de geneeskundige dienst goed functionneert was gericht op grond van en in verband met een antwoord van den Wethouder Smits. Bij de behandeling van post 496 der begroo- tin'g 1932, waarbij de verhoogde vergoe ding voor de auto van dr. Rienks is vei- meld lokte dit bij den heer Eijlders be spreking uit, waarop Wethouder Smits ten antwoord gaf, dat deze verhoogde vergoeding was voor de drukke practijk van dr. Rienks, daarna omdat zijn salaris niet zoo hoog is als dat van een parti culier geneesheer, en bovendien, dat de dienst van de armenpraktijk goed moet functionneeren. Omdat uit deze laatste zinsnede was te distilleeren dat door de verhoogde vergoeding voor de auto, de dienst goed moet functionneeren, dusj beter dan voordien, was dit m. i. z. alles behalve vleiend voor dr. Rienks. Bij een door mij ingesteld onderzoek, WOENSDAG 30 MAART. DONDERDAG 31 Hilversum, 1875 M. VARA-uitzending. 10.0010.15 VPRO. 6.457.00 en 7.307.45 Gymnastiekles. 8.00 Grammofoonpl. 9.00 Amsterd. Solistenkwintet o.l.v. L. Cohen 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor arb. in de Continubedrijven. K. Bakker (voordracht), Solistenkwintet o.l.v. L. Cohen. Grammofoonpl. en VARA-tooneel 12.001.45 VARA-septet o.l.v. Is. Eyl en Grammofoonpl. 2.15 P. J. Kers: Onze keuken. 3.00 Fluit-recital door J. Feitkamp. Piano: P. Tiggers. 3.30 Voor de kinderen (voordracht, vertellin gen, pianostukjes en vragenuurtje). 5-30 VAR A-orkest o.l.v. H. de Groot en Gram mofoonpl. 6.45 P. Ronner: Het beginselprogram der SDAP. 7.05 Vervolg concert. Sousa-marschen. 7.30 „Haar zending" van Kasimir Grekorff. Groot Volkstooneel. MAART. Huizen, 298 m. dit aangaande, bij verschillende personen 8.15 „Symphonie v. d. Arbeid". De Stem des die in 1931 onder behandeling van dr.Volks (Den Haag) m.m.v. Residentie-orkest, Rienks zijn geweest, is mij gebleken, dat j Mevr- Haase—Pieneman (sopraan), zij over de behandeling volkomen tevre den waren, zoodat de minder vleiende bewoordingen wel achterwege hadden kunnen blijven, daar toch de geneeskun- kundige dienst (armenpractijk) in 1931 niets te wenschen overliet. Daarom alleen heb ik die vraag gesteld en dus niet over de auto van dr. Rienks. Gaarne zou ik, M. de R., dit als recti ficatie geplaatst zien. Met hoogachting, J. TIESSEN. Ter inzage van den Raad waren gelegd een antwoord op verschillende vragen en opmerkingen naar aanleiding van de begrooting voor gas en electriciteit, een mededeeling betreffende het schrijven inzake den directeur der Water- en Licht- bedrijven, een overzicht van ontvangsten en uitgaven betreffende de ziekenverple ging, alsmede een schrijven betreffende reductie op den waterprijs voor de land bouwende bevolking. Over de auto van den geneeskundigen dienst gingen deze correspondenties niet, zoodat dus de opmerking van den voorzitter van den P. Zwa ger (tenor),. A. FunkeKupper (bas-bari ton). Leiding: Isr. J. Olman. In de pauze „Wakker en Tropenduit". 11.00 Vaz Dias. 11.15—12.00 Grammofoonpl. arbeid was de brand onder!Raad, dat hij niet goed het verband be- I greep, dat de heer Tiessen legde tusschen Huizen, 298 m. Uitsl. NCRV-uitzending 8.00 Schriflezing. 8.159-30 Grammofoonpl. 10.00 NCRV-Dameskoor. 10.30 Ziekendienst. 11.00 Concert. M. F. Jurjaanz (harmonium), Mej. A. Geest (sopraan). I2 'S-200 Concert. Mej. H. Brand (sopraan), I0.ï5 ZiekendiénsT H. Hermann (viool), P. Oskam (viool), F. Hermann (cello) en Mej. L. Lauenroth (piano en harmonium). 2.30 Christ. Lectuur. 3.00 E. M. van Diffelen: Een half uur spelen. 3.30 Concert door de „Columbia Three". 5.00 Kinderuur. 6.00 Voor de Landbouwers. 7.00 Afgestaan. 7.45 X'cd. Chr. Persbureau. 8.00 Mededeelingen door A. v. d. Deure. 8.15 Grammofoonpl. 8.50 Dr. K. J. Bult: Gods Majesteit in de ster renwereld". 9'3«r1riedercn van Haydn> Scluibert, Hahn en j f door To v. d. Sluys. Piano: B. Ren den. 10.30 Vaz Dias. 10.4011.30 Grammofoonpl.' Uitsl. AVRO-uitzending. 8.00 Grammofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Grammofoonpl. 10.30 Concert. Toos van Veen (zang), Leo Wolfsbergen (zang), Egb. Veen (piano). 11.00 Voordracht door Rolien Numan. 11.30 Vervolg Concert. 12.00 Omroeporkest o.l.v. N. Treep. 2.00 J. Combrink: Handvveven. 2.20 Pauze. 2.45 Max Tak: De groote symphonie-orkesten en hun leiders. 3.30 Zang door Geertruida van Vladeracken. Jan Poortenaar (piano). 4.00 Ziekenuur. 5.00 AVRO-Kamerorkest o.l.v. L. Schmidt. Intermezzo: Zang door Charlotte Jaeckel. Piano: Egb. Veen. 6.30 Sportpraatje door H. Hollander. 7.00 Kamer-orkest (Vervolg). 7.30 J. Peper: Causerie over Handels-Onder wijs. 8.00 Grammofoonpl. 8.15 Concertgebouw-orkest o.l.v. Dr. W. Men gelberg. Maria Ivogün (zang). O.a. Lon- densche symphonie, Haydn; Mozart-aria's; Salomé's Tanz, R. Strausz. In de pauze: Kon. 's-Hertogenbosch' Mannenkoor o.l.v. P. Kallenbach. 10.30 Vaz Dias. 10.40 Grammofoonpl. 11.00 Uit Rest. „Haeck", Den Haag: Orkesten o.l.v. Pali Tot en Cornelius Codolban. Huizen, 298 m. 8.00—9.15 KRO; 10.00 NCRV; 11.00—2.00 KRO; hierna NCRV. 8.009.15 en 10.00 Grammofoonpl. 10.45 Grammofoonpl. 11.30 Godsd. halfuurtje. 12.15 KRO-orkest o.l.v. J. Gerritsen. 2.00 Handwerkcursus. 3-003.30 Vrouwenhalfuurtje. 4.00 Ziekenuurtje. 5.00 Cursus handenarbeid v. d. jeugd. 5-45 Cello-recital door H. R. Franke. Vleugel: mej. A. Hendriks. 6.45 Knipcursus Vragenhalfuurtje Ned. Chr. Persbureau. Zangvereen. „Weesper Mannenkoor" o.l.v. Boon. O.a. Wiegenlied, Brahms. Causerie over Jeugd-werk. 9.30 Vervolg concert. O.a. 3 Vlaamsc'ne liede ren, De Clercc] en Soldatenkoor, Chr. Counod. 10.00 Vaz Dias. 10.011.30 Grammofoonplaten. I 7-00 7-45 8.00 I J- 9-00

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 7