1 DE ZUIDERZEEWERKEN. 1 Oefenwedstijd voorloopig N.-H.V B. IX - Helder 3-5 Schoolvoetbal. CIGARETTES SdXSÖfT- "rii" ^««Shïdïïï^ ft SÏÏSf*: K. N. V. B. Overzicht van de wedstrijden xespeeld op Zondag 3 April. ft Kampioenschap van Nederland. Vcendam—Aiax 1 9. PSV—Feijenoord 0—0. De Noordelijke kampioen heeft opnieuw' de bewijzen geleverd in deze competitie niet tluus te hooren. Een verpletterende nederlaag op eigen grond was Zondag het resultaat tegen Ajax. Het is nu wel afdoende bewezen, dat het spel der Vcendatnmers zooveel tekort komingen heeft, dat ze ook in de estelijke ie klasse- een bedroevend figuur zouden slaan. I)e spelers zijn enthousiast genoeg, doch het spel is nog zoo primitief, dat het deernis ver wekt als men er naar kijkt, schrijft de „Telegr." in haar beschouwing. We vragen ons af hoe het spel wel moet zijn van de an dere ie klassers uit deze afdeeling. Door den regenval verkeerde het terrein in zeer slechten toestand, doch de Ajaciden lieten zien, dat op een modderig veld toch nog wel goed voetbal mogelijk is. Ajax miste Volkers en Mulders. Met inspanning van alle krachten wist Veendam de eerste 25 minuten den stand blank te houden. Het positiespel der Amster dammers stak hoog boven dat van Veendam uit. De linkervleugel Twelker-Schubert was voortdurend gevaarlijk en van Reenen was de man, waarop alles tenslotte werd gespeeld. Voor rust scoorde deze speler driemaal ach tereen, terwijl een der achterspelers van Veen dam er voor zorgde dat Ajax met draaien een 4o voorsprong had. De hervatting begon met een kort over wicht van Veendam, maar wist het niet verder te brengen dan een paar hoekschoppen. Weer was het de aalvlugge van Reenen, die de score opende uit een voorzet van Twelker. Ook nam hij het zesde doelpunt voor zijn rekening en uit een hoekschop scoorde Twel ker no. 7. daarna bracht van Reenen den atand op 80; Ten Have profiteerde daarna van een onvoldoend wegwerken van den keeper 0111 den negenden goal te maken. Toen slaagde Boomsa er in de eer te redden. Hoe van Kol zijn mannen ook aanvuurde, de dubbele cijfers bleven uit. Het einde kwam met een spre kende overwinning van Ajax. PSVFeijenoord. 12,000 toeschouwers hebben genoten van een even fraaien als span- nenden wedstrijd tusschen de Zuidelijke kam pioenen en Feijenoord. De verwachtingen ten opzichte van de prestaties van het PSV-elftal waren niet hoog gespannen, eerstens vanwege het slechte debuut in Enschedé de 25 nederlaag maar meer nog, omdat met drie invallers moest worden gespeeld, voor föm den Broek, Hermans en Lommen, die op de lijst der geblesseerden stonden. Maar ondanks alle pessimisme heeft PSV echter een uit stekenden wedstrijd gespeeld en Feijenoord mag werkelijk van geluk spreken, dat zij er slechts met één verliespunt is afgekomen. Aanvankelijk leek het, dat Feijenoord het, vanwege de PSV-handicap, wat gemakkelijk opnam, maar die indruk werd al heel spoedig vervangen door de positieve waarneming, dat de Rotterdammers zich geducht hebben moe ten inspannen om 'n nederlaag te ontgaan. De match eindigde in een bril, maar een kleine overwinning voor PSV zou gezien het algemeene spelbeeld volstrekt geen ver wondering hebben gebaard, want de Zuide lijken zijn heel wat meer in den aanval ge weest dan de Rotterdammers. Het is een strijd van afwisselende kansen geweest, bijzonder fraai en boeiend en tot in de laatste minuut vol spanning. De stand is nu: Feijenoord 3210 Ajax 2200 Enschedé 3201 PS.V. 2 o 1 1 Veendam 4004 102 13—1 7—4 2—S 222 AFDEELING I. Om 1 plaats in de ae klasse. OSVDe Spartaan 44. De stand is nu: Spartaan 2020 6—6 2 O.S.V2020 5—5 2 O.V.V.O, 20203-32 WatergraafsmeerZandvoort 2—5. De stand is: Zandvoort .2 200 6—2 4 Alphen loot 25 0 Watergraafsmeer 1 o o 1 2—5 o Om i plaats in de Res. ie klasse. EDO II't Gooi II 23. 't Gooi II E.D.O. 11 #.F.C. II 2200 s—3 4 2 I O I 43 2 2 0 0 2 I4 O AFDEELING II. Om 1 plaats In de ie klasse. HFCGouda 3o. De stand is: LH.C. 22008—04 1-F-L. 2101 3—6 2 •ouda 2002 0—5 o AFDEELING IV. Beslissingswedstrijden laatste plaats. Bleije-hcideBW 2o. mmoptin6'1 VVHS, °°"aak' dat bovenstaande itmoeting op het B-terrein werd gespeeld, ingezien dit beter bespeelbaar was dan het n st<mdeln' modderi* was en vol plas Natuurlijk was dit veld zwaar te bespelen zeer glad. wat een handicap was, maai cze nadcehge factor is toch geen beletsel ge- eest, dat we onthaald zijn geworden op een •aaten, die qua techniek en tactiek dikwijls 'P een hoog-plan stond, waarin het veldspel e loven viel. Vele malen staaltjes van goed oordacht spel, van positiekiezen en samenspel .ju beste werden gegeven. Dit geldt zoowel van het spel van Helder .s van dat der Noord-Hollandsche combina tie. Misschien dat de provincialen in het veld Dog iets beter waren, waar tegenover staat, at Helder voor doel door haar schot wel wat gevaarlijker was. I11 het voorloopige N.-H. elftal school een /wak punt, n.1. de linksachter, die het telkens te kwaad had met het gladde veld en daar door veel miste. De spil kon wel wat meer geestdrift in zijn spel leggen; overigens was hij de beste van liet team. Een elftal dat nog wel van zich zal doen spreken. Afgeschrikt waarschijnlijk door het weer, viel de belangstelling voor dezen wedstrijd ons tegen; er was maar een klein aantal be langstellenden, onder welke de Commandant der Marine, die hebben genoten van een even interessante als spannende kamp. De eerste 10 minuten ging het spel over ei. weer, met afwisselende aanvallen. Met goedi. passen en puist aangeven en passeeren, wer den wij al dadelijk onthaald op behoorlijk voetbal. Maar de resp. keepers hadden het be trekkelijk rustig, waaraan pingelen niet geheel en al vreemd was. Een schot van Veen en een vreemd was. Een schot van Veen en een mooie kopbal aan den anderen kant waren het cenige vermeldenswaardige in deze periode. Hoewel Helder het windvoordeel had, was het toch de tagenpatij, die na het bovenvermelde „verkennen", een overwicht wist uit te oefe nen; wel kon van een insluiting niet gespro ken worden, maar toch moest Helder een 25 minuten lang een meer verdedigend spel spe len, waarin haar doelgebied het tooncel was van menige benauwde situatie. Het schot der Nd.-Hollanders viel echter niet mee; wel spande de H.-verdediging zich geweldig in een pluim aan den spil voor zijn uitnemend werk maar dat neemt het feit niet weg dat zoowel Homan als Wolthuis ook in goede positie een paar maal leelijk faalden. Wat zuiver gericht was, werd door den H- keeper op zekere wijze verwerkt. Helder s uitvallen werden meest geleid door den mid denvoor, die met zijn solospel ditmaal zeer veel wist te bereiken, maar daardoor kwam hij zeer zelden tot een goed schot. Het aspect veranderde in de 10 minuten die nog resten voor de pauze. Helder wist weer tot een avanceerend optreden te komen. I )e middenlinie kwam meer naar voren en aan stonds bleek dat hier de voorhoede beduidend gevaarlijker was; een beter schot en flink doorzetten waren hier wel de oorzaak van. Een kopbal van De Boer. hoe mooi ook ge richt, belandt naast den paal, maar dan sjouwt den middenvoor er voor de zooveelste maal tusschen uit en thans met meer succes, want de kleine ZVV-keeper kreeg geen schijn van kans. Het begon nu te spannen; Wolthuis dribbelt er met den bal handig van door. en ditmaal een accuraat schot, hoog in den hoek gericht, maar de doelman wist opsprin gend fraai te redden. Dan een rush van Bijl, maar de Lbinnen een handig speler, maar wat licht schiet net naast. Burger schiet dan rakelings over de lat. De laatste pikt het leder weer op. hij wordt geducht gehinderd en door den linksback gehaakt, maar ziet des ondanks toch kans met een laag schot zijn tweede doelpunt te fabriceeren. Tegelijkertijd klonk het fluitje voor de rust. Weer wordt begonnen en met een strijd van afwissende aanvallen. Het terrein is er intus- schen niet beter op geworden. Het wordt pap perig, wat nog verergerde, toen ook de regen weer loskivam. Vooral met het doelgebied wat Helder nu te verdedigen had, was het treurig gesteld. De provincialen kregen de eerste kans, maar den rechtsbinnen treuzelde weer eens te lang en v. d. Wal deed de rest. Direct daarop deed Co den MLD.-er het beter, maar Kenter werk te den bal op schitterende wijze tot corner, welke een hevige schermutseling tot gevolg- had. die weer op een hoekschop uitliep; den linksbuiten schoot tenslotte in het zijnet. Het woord is nu aan Helder; den linksbinnen geeft een mooie pass aan zijn buitenspeler, die ech ter te onbesuisd is en den bal over de lat jaagt. Onmiddellijk hierop produceert Bur ger 110. 3 langs Gongriep. Een pracht goal, terwijl de hervatting juist 6 minuten oud was. Vier minuten later had den strijd zich ver plaatst voor het Helder-doel. waar een goed en hardwerkende N.H.-voorhoede vruchteloos trachtte de Helder-defensie murw te maken. Wat ook geprobeerd en uitgedacht werd, de Helder-verdedigers bleven kleven en gaven maar zelden een vrije schietkans,zoodat de meeste ballen over en naast het doel gingen. Vier hoekschoppen achtereen bleven zonder resultaat en glijden en vallen kwam herhaal delijk voor; funest voor beide ploegen. Ken ter weerde zich bovendien uitstekend, hoewel de plaats waar hij stond met een dikke mod derlaag bedekt was. Plotseling, na 21 minuten, ging den H-linksbuiten, er met den bal van door, de veropgedrongen N-H.-verdediging kreeg het nakijken, en voor de vierde maal moest haar keeper visschen. De gasten bL-ven niettemin sterker, het spel wordt wat meer opengehouden en niet lang duurde het of den H.-keeper was bijna gepasseerd, mara hij kon den bal nog net bereiken en ivegstompen. Toch zou er succes komen voor de Noordhollanders. Een goed half uur was het spel oud, toen in één minuut door voortreffelijk combinatie spel tusschen middenvoor en rechtsbinnen, Kenter tweemaal onhoudbaar gepasseerd werd (4 2). Helder kwam inmiddels méér over de helft, de halfbacks spanden zich nog eens extra in, met het gevolg dat de voorhoede weer wat meer te doen kreeg. Vier minuten voof het einde maakte Dirk Bak den bal keurig vrij, gaf door aan den linksbinnen, die na een mooie schijnbeweging met een juweel van een doelpunt den N-H-keeper voor de se maal pas seerde, en drie minuten daarna werd Kenter gedupeerd door den gladden grond wat zijn club een doelpunt kostte. We noteeren nog een hard schot van Bak, wat kranig gestopt werd en dan was het einde daar. Het N-H-elftal verloor weliswaar maai heeft niettemin een zeer goeden indruk'-achter gelaten. Haar spel verdient nog te meer waar deering daar gespeeld werd tegen een tegen partij, die lang niet een harer slechtste wed strijden speelde. De leiding was minder dan matig; zijn beslis singen aangaande den buitenspelregel waren zeer aanvechtbaar. Einde van het Tournooi. Verslag wedstrijd Onderwijzers—Handels school I 13. We kunnen beginnen met op te merken dat t een prachtige match geweest is, met één terechtwijzing voor ruw spel e. d. van den scheidsrechter, den heer Augustein. De onder wijzers hebben, zooals blijkt het onderspit ge dolven. wat natuurlijk begrijpelijk is, in aan- H v"8!. K j"0n?en de omstandigheden, dat reeds deze week en daarvoor veel Dnii m heef.t' cn elkaar ..kennen" op partij Fn H 'S geval met dc andere schandelijke nederlaag; in^gendtell' Onderwijzers Schroevers Kaptein Kramer Mol de Snayer Westenberg Roodenburg Mol Quant Sinke Veth Dijker Rudolph de Graaf Blom Plasmeiier Rootschild Heiblok de Zeeuw van den Berg Boon Meeuwsen H.S.V. Om tien uur fluit scheidsrechter Augustein, en onder diverse regenbuitjes gaat 't spel be ginnen. Als HS\ met wind meespeelt ontstaat direct al een gevaarlijke situatie voor dc O door samenspel van Dijker en Rudolph. maar K.iptein werkt niet een keiharden knal den bal weer over de lijn terug. Maar al spoedig gaat hij weer retour, cn ontstaan onophoudelijk uiterst gevaarlijke situaties voor de heeren O.. Na 10 minuten gespeeld te hebben probeert Quant een aanval, die door Blom en dc Zeeuw maar op 't nippertje kan worden afgeslagen; maar dan zet Blom ook met z'n bekende vaart z'11 run verder, en, voor het O.-doel gekomen, waar niemand hem hindert, is 't een kleinig heid het leder in 't net te werken. 1o voor H.S.V. Zonder eenigen blijk van ontmoediging onderneemt Mol direct hierna weer een run naar 't vijandelijk doel. die op 't kantje af door Rootschild die hem hindert, afgeketst wordt. En zoo gaat 't dan een minuut of 20 door, zonder dat goals gemaakt worden. H.. A is absoluut meester van 't terrein, al dient ge zegd te worden dat 't andere kamp zich dap per te weer stelde, en elke duimbreeds grond met alle kracht verdedigde. Dan neemt voor half-time nog. de Graaf den bal op z'n schoen en weet de vijandelijke linie te doorbreken, Roodenburg en Quant doen al t mogelijke, maar kunnen niet belemmeren, dat de Graaf den stand op 2—0 brengt. Na rust. HSV speelt rustig, nu een goed spel, reeds zoo goed als zeker van de victorie. En zoo verdwijnt al gauw de derde goal in het net, als Plasme.ver en Boon, door niemand in den weg geloopcn. met z'n tweetjes den voorsprong tot 3—0 kunnen vergrooten. Er wordt gemompeld, dat deze hal off-side was, wat we niet zeker kunnen bevestigen, al ver moeden we wel dat 't zoo was! Het leek er op, of de Heeren Onderwijzers «er nu genoeg van hadden, cn dat ze tenminste de eer wilden redden; in ieder geval zien we een voorzet van Kramer produceeren, die naar Quant wordt overgezet; deze breekt door, vindt zoo goed als geen belemmeringen op z'n weg en.... schiet met een hoekschop den bal in het net. 31. Nu is 't of zij er de smaak van te pakken krijgen; want 't spel wordt zienderoogen beter, en vooral de driehoek Mol-Kaptein-Rooden- burg is op tijden „blendend". Tegen 't einde zijn zij zelfs sterker dan HSV, die 't zeker „wel geloofde". Vlak voor 't einde probeeren Quant en Veth 't nog eens, en bijna was er weer gevischt, want alleen Plasmeyer stond nog op z'n post, terwijl Boon in de verte de situatie niet meer bereiken kan. De O. zetten alles op alles.... maar 't fluitje van „The End" maakt aan alle illusies een einde. Summa summarum: een leuke wedstrijd, met niet één wanklank; en ook de scheidsrechter komt een woord van lof toe, want hij heeft prettig geleid. Des middags werden de 3 finale's gespeeld. De publieke belangstelling was buitengewoon groot, en reeds om half twee zagen we onder de aanwezigen o.a. de voorzitter van den Noord-H. Voetbalbond, den heer Delvaux. Hier volgen de finale's met hun uitslagen: r. Ambachtsschool ffAmbachtsschool III 2. School 9Huisduinen 30. 3. Handelsschool 11Ambachtsschool I 0—11. SimnnnHnnimnni!'^^ Gold Cup geven groote besparing, Duizenden weten het uit ervaring. Na de uitreiking der prijzen vroeg de heer Kramer 't woord cn sprak ongeveer t vol gende: Reeds 5 maal van de 6 keeren, dat ei schoolvoetbal wedstrijden georganiseerd zijn. is de heer Mol leider geweest. Voor de 6e maal heeft hij zelf de leiding op zich genomen, en 't bestuur kan op een alleszins geslaagd tour nooi terugzien. Schreven er verleden jaar 35 elftallen in. nu waren dit er 43! Bedankt wor den de prijzen-schenkers en de vrijwillige grensrechters en oppassers. Vooral denkt hij hier aan de Ambachtsschool-vereeniging, die iedcren dag present was. waar 't gold 't be stuur werk uit de hand te nemen. Geen dag hebben ze gemist. H.S.V. liet heel even wat van zich zien, terwijl H.B.S.V. er in 't geheel niet geweest is. Dat is niet bijzonder aardig! Haast vergat spr. nog melding te maken van 't feit. dat de L.V.A.S. ook nog een prijs be schikbaar gesteld heeft. En dan krijgt de heci Mol een persoonlijk woord van (l ink. I)e heer Mol, die reeds 5 jaar op zóó eminente wijze de zaak geleid heeft! E11 inet welk genoegen deed hij altijd dit werk. En toch, hoe dik", ijls moet men niet naar dc vinnigste critick luis teren: maar daar trok hij zich niets van ai: En vooral door hem is 't gekomen, dat 1111 ook geregeld te Schagen en op Texel derge lijke wedstrijden georganiseerd zullen worden. Spreker eindigt, met een driewerf hoera eooi den heer Mol. Hierna is 't ivoord aan den heer Mol, als gedelegeerde van den N.-H. Voetbalbond. Datgene, wat de heer Kramer daarnet gezegd heeft, had hij niet verwacht, en 't heeft hem geheel overvallen. Hij dankt de Heldersche Commissie voor haar medewerking. Die was af! Bij de vergaderingen wordt men dikwijls trotsch op het Gemeentebestuur, dat steeds financieel behulpzaam is. Hij dankt Burge meester Driessen daarvoor hartelijk. Spreker besluit met een driewerf hoera voor de Hel dersche Commissie. Het slotwoord spreekt dan de heer Kramer, die de overwinnaars feliciteert en den ver liezers volgend jaar succes toewenscht. Tot volgend jaar! HOCKEY. LANDENWEDSTRIJDEN. Amsterdam: NederlandBelgië 20. (De 8e overwinning.) Arnhem: NederlandWest-Duitschland (Dames) 10. Z W E M M E N. MEJ. J. KASTEIN VERBETERT EEN WERELDRECORD De Hollands f lic Dames Zweinclub Veld Zaterdagavond in de Zweminrichting Heilige- weg te Amsterdam nationale en onderlinge zwemwedstrijden. Het voornaamste feit van den avond was wel de verbetering van het Europeesche- en het wereldrecord op de 400 M. schoolslag door mej. Kastein (HDZ), die dezen afstand in 6 m. 38.4 sec. aflegde. Het wereldrecord stond tot dusverre op naam van de Engelsche miss Wolstenholm met 6 m. 41.6 sec. Het hizondere van deze prestatie is wel, dat oorspronkelijk bij mej. Kasteiq de bedoeling voorzat om het Nederlandsch rcford van mevr. puyBaron (6 m. 45.6 sec.) te verbeteren. Dat zij er niettemin in slaagde ook het wereld record te verbeteren is dus een groot en on verwacht succes. it orde vergrijp den politierechter aan ging. E11 deze reehtsafdteling werkt niet zoo vlug als het kantongerecht. Alles gaat daar niet meer omslag en formaliteiten, zoodat ce veroordeelde marskramer eerst heden ter Politiezitting was uitgenoodigd. Verdachte beweerde op de eerste aan maning met venten te hebben opgehouden en het bleek voorts, dat verdachte uitstel verzocht. De officier zag de noodzakelijk heid niet in en adviseerde afwijzing van liet verzoek. Verdachte had ruimschoots gelegenheid gehad., zich van een verdedi ger te voorzien en getuigen a décharge op te geven. De politierechter was echter zoo vrien delijk de behandeling nog 14 dagen uit te stellen. Een nieuwjaarswensch, die klonk als een klok. In den nacht van 31 December op 1 .Ja nuari bevond te Egmond aan Zee ook de heer Jacob P. zich op het oorlogspad en vestigde volgens dagvaarding de aandacht van zijn dorpsgenoote mej. H. Molenaar bijzonderlijk op den reeds bjj voorbaat be klonken en bedronken feestdag door een winkelruit in het door Molenaar bewoonde perceel finaal te verbrijzelen. Op 29 Februari werd deze beminnelijke heilwenschgeschiedenis door den Politie rechter onder handen genomen en Jb. P. bij verstek veroordeeld tot 35 boete of 35 dagen, benevens vergoeding der toege brachte schade ad 13. De veroordeelde kwam echter in verzet en was thans in persoon verschenen. Hij ontkende het hem ten laste gelegde feit. De lieer W. Dekker, die ook in den be- wusten nacht aanwezig was, kon niet met zekerheid zeggen of het Jb. P. was, die de ruit vernield had. Hij stond er wel bij! De hernieuwe behandeling had tot oor zaak. dat de officier voortdurend terrein verloor en tenslotte verplicht was srij- spraak te vorderen. Vonnis rui:1 rm re-- 'i 1 k. -Mej. Molenaar kon floite naar de doite van de stekkende roite. De verontwaardigde Ziekenfondsbode. De 36-jarige heer Jacob Iv„ winkelier te Egmond aan Zee, zou op 12 Februari j.l, zijn dorpsgenoot G. Zwart in liet openbaar op een vergadering hebben toegevoegd de minder vleiende woorden: schurk, schoft en boef. Door den aanwezigen verdachte werd ontkend, dat hij de woorden scliofl en boef had gebezigd. De heer T. Dekker had alleen liet ivoord „schurk" waarge nomen. De oorzaak van de grieven des heeren Jacob K. was een voorgestelde verlaging van zün salaris als bode van de ziekenver pleging. Hij beschouwde liet optreden van Zwart als voortkomende uit wraakzucht De lieer (I. Pluimgraaf, de 'president der vergadering, legde een uitvoerige verkla ring af ten gunste van den van beleediging verdachten winkelier. Eisch slechts f 5 boele of 5 dagen. Von nis 1 boete of 1 dag. Tamme konijntjes oeraiischt. De niet aanwezige verdachte Fred. de J. had te St. Maarten in den nacht van 2 No vember 3 vette konijnen weggenomen uit een aan den arbeider Simon I'. toebehoo- rend en op diens erf staand hok. Het wa ren 2 voedsters en een ram. De koopman J. Goedhart had bedoelde konijnen ge taxeerd. Gevorderd werd 35 boete of 25 dagen. Uitspraak f 30 boete of 30 dagen. De Keuringsraad interesseerde liem niets. De niet verschenen dienstplichtige Cal- lantsooger Nederlander Nic. Joh. K. had geen gevolg gegeven om voor den Keu- ringsraad te verschijnen en werd thans op vordering van den heer officier veroor deeld tot 15 boete of 15 dagen. De opstellingen waren: Amb. S. II. Kenter Rump Diesveld Smid ten Kat Dekker Bontens Grritse van Heem Hurten van Undel Bosveld Mulder van Gent Dekker Bakker Kramer Dol de Boer Cok Gerritse van Zoonen Amb. S. III. School 9. Duvalois Smid Huitinga Kramer Verblauw Reinders Boonstra Onraad Engel Botter Manuel Proost Tiessen Byaards de Wijn Muien Jonker Grut Breem Sleeper Spoor Benedictus Huisduinen. H.S.V. »I Landman Bakker Kalt Jansen Leen Oost van Gorselen Kruyff Rudolph Boomsluiter Everaarts Bromleive v. d. Meulen v. d. Herik Boomeyer c de Cok van V liet Sanders Geus de Graaf Louman van Es Amb. S. I. VOOR DEN POLITIERECHTER TE ALKMAAR. Een dame, die niet voldaan was over den prijs, die zij had getrokken. Op de Politiezitting van 7 Maart werd onder meer cok nog ter behandeling aan geboden een strafproces tegen zekere me juffrouw Wilhelmina Gerdina B., gedo micilieerd te Schagen, welke dame echter niet was verschenen. Zij had, naar het scheen, op 11 Januari een hoogloopende twist gehad met zekere mej. Aafje Bron, en zich bij dit conflict zoo opgewonden, cat zij in het door mej. Aafje Bron be- woonde woonwagen-appartement een glas ruit had vernield. Bovendien had zii mej. Bron in den arm gebeten. Een na bü wonend landbouwer, genaamd J. Goedhart, had het strafbare feit vol doende meegemaakt 0111 als tweede getuige te kunnen optreden. Mej. B. was alstoen bjj verstek veroordeeld tot f 30 boete of 30 dagen, omdat zij het er nogal dik had opgelegd, maar blijkbaar was haar dit nog al sterke gepeperde vonnis wat al te mach tig en kwam zii in verzet, zoodat de poli tierechter het geheele gevalletje nog eens moest repeteeren. Mej. B„ thans verschenen, beweerde, dat de woonwagen haar eigendom was. Voorts erkence zij, mej. Bron te hebben gebeten, doch bjj wijze van compensatie, omdat mej. Bron haar aan de haren had getrokken! j Gevorderd werd bekrachtiging van het vonnis. Uitspraak conform eisch. De definitieve uitslagen zijn: Afdeeling A. ie prijs School 9; 2e priis School 3; 3e prijs School 7. Afdeeling B. ie prijs Huisduinen; 2e priis tuindorp; 3e prijs School 14; 4e prijs School 4 Kampioen Den Helder: School 9 Afdeling I. Ambachtsschool TI; 2e priis Ambachtsschool III; 3e prijs H.B.S II- L prijs Ambachtsschool IV. Afdeeling II. ie prijs Ambachtsschool f Na afloop der laatste finale stormde alles naar de tribune, alwaar een gedeelte voor de autoriteiten, die inmiddels gearriveerd waren gereserveerd was. Daar ook stond de tafel' met talrijke cadeaux en prijzen, waarop hon derden oogen gericht waren. Door dén neer Burgemeester worden nu eigenhandig de Te«roéne veld"" Warei1 da" Een weinig voorkomende cliënt voor de Egmond-aan-Zeesche politie. Op den 14en Juli 1931 werd door den rijksveldwachter Bergsma te Egmond aan Zee aldaar aangehouden een zoogenaamde kistjesventer, die vermoedelijk niet in het bezit was van een vergunning. Reden waarom Bergsma naar zijn naam infor meerde. De man bleek echter niet genegen dat geheim te onthullen, welke weinige medewerking den rijksveldwachter noopte den negociant aan te pakken, teneinde hem voor den burgemeester te geleiden. Er volgde hierop een krachtig verzet, zoo I geducht, dat de rijksveldwachter met I vreugde zün ter assistentie toegesnelden 1 collega, den gem.-veldwachter Te Brug- gencate begroette. Maar ook thans bleek de arrestant niet geneigd 0111 toe te geven. De gummistok Had evenmin de gewensch- te uitwerking. De stijfhoofdige handels man bleef weigeren zijn naam op te geven of zich te doen fouilleeren. Tenslotte kwam men zelfs in Alkmaar bii den officier van justitie terecht. Maar tevergeefs, de man gaf eerst zijn naam op bii den dokter, die werd verzocht de ver wondingen te verzorgen, die de negotie man in de hitte van het gevecht had be komen. Hü bleek dan te zün genaamd B. W. v. B., een 46-jarig gepensionneerd O.-I. mili tair, en werd op 19 Februari door den kan tonrechter ter zake overtreding der ven- tersverordening veroordeeld tot 3 boete of 3 dagen. De comparant was destijds natuurlijk ver van voldaan over zijn ontmoeting met de veldwachters en de ondergane ruwe be handeling, hoewel dit in hoofdzaak aan zijn eigen schuld werd toegeschreven. Hü verkondigde evenwel triomfantelijk de meening, dat van de wederspannigheid geen proces-verbaal was opgemaakt, maar hier sloeg hij toch de plank mis, aangezieli Da afsluitdijk naar Friesland. Vrgdag is de afsiuitdgk naar Friesland, waarop voorzoover mogelük, een schitterende betonweg is aangelegd, ook open gesteld voor automobielen. Voor den toegang wordt een entrée geheven ten bate van het Nationaal Crisis-Comité. De Burgemeester van Wieringen pas seerde met Ir. Ringeling van de Zuiderzeewerken als eerste den weg. Mot het fAuiten van „De Vlieter" is deze week een aanvang gemaakt. Dit is het laatste sluitgat in den afsluitdijk naar Friesland. Het is 2.5 K.M. lang en men hoopt het omstreeks Juli dicht te hebben. Op de foto ziet men het eerste stuk van den kleileemdam reeds boven water. De arbeiders op den voorgrond zün bezig met het opruimen van de steenglooiïng van den kop van het reeds voltooide gedeelte van den dijk, waaraan de kleileemdam moet aansluiten. De aanleg van den bno. weg op. den alsiu-r,. jh .,„..1 Fn, slpnd. Thans ia et gedeelte onder handen op het dijkvak Javaruggen. De is 6 M. breed.

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 12