S. I. Ml I In. DE DDLEHDEIUHEEIEB. NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Buitenlandsch overzicht. KONiJN's HOOFDKAAS 60ste JAARGANG De presidentsverkiezing in Duitschland. - De gewe zen kroonprins stemt op Hitier. - Ook de verkiezin gen in Frankrijk staan voor de deur. - De span ning tusscheri Engeland en Ierland. - De Fransch- Engelsche besprekingen. Wij Breien!!! en repareeren alle soorten wollen kleeding, kousen en sokken (ook de allerfijnste). Vraagt onze schoolkousen met dubbel gebreide knieën. JAAP SNOR, Zuidstr. 19 China en Japan. Liberale Staatspartij „De Vrijheidsbond". in 50 dessins, kleur-eoht, - wasch-echt, 773^ MAAGPILLENJ uoor De/aan/en COURANT Abonnement per 3 maanden bij vooruitbet.: Heldersche Courant f 1.50; voor Koegras, Anna Paulowna, Breezand, Wieringen en Texel f 1.65; binnen land f 2. Nederl. Oost- en West-Indië per zeepost f 2.10, idem per mail en overige landen f 3.20. Zondagsblad resp. f 0.50 f 0.70, f 0.70, f 1.Modeblad resp. f 0.95, f 1.25, f 1.25, f 1.35. Losse nos. 4 ct.fr. p.p.6ct. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag. Redacteur: P. C. DE BOER. Uitgave N.V. Drukkerij v/h C. DE BOER Jh. Bureau: Koningstraat 78 Telefoon: 50 en 412 Post'Girorekening No. 16066. ADVERTENTIËN: -0 ct. per regel (galjard). Ingez. meded. (kolombreedte als redaction tekst) dubbele prijs. Kleine advertentiën (gevraagd, te koop, te huur) an 1 t m. 3 regels 40 ct., elke regel meer 10 ct. bij vooruitbetaling (adres Bureau v. d. blad en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Bewijsno. 4 ct. De presidentsverkiezing in Duitschland levert verschillende verrassingen op. Zoo lezen wij b.v. in de groote pers de volgen de verklaring van den gewezen kroon prins: „Onthouding van stemming bij de twee de ronde van de presidentsverkiezing is onvereenigbaar met de gedachte aan den aard van het front. Daar ik een gesloten nationaal front voor onvoorwaardelijk noodzakelijk houd, zal ik in de tweede ronde op Adolf Hitier stemmen". Het „Berliner Tageblatt" herinnert er aan, dat de gewezen kroonprins, toen Stresemann hem den terugkeer naar Duitschland mogelijk maakte, het toen malige kabinet de formeele verklaring heeft gegeven, zich van elke politieke activiteit te zullen onthouden. Hij heeft zijn woord dus gebroken. Het „Tageblatt" meent voorts, dat de groote meerderheid der republiek Adolf Hitier de stem van den gewezen kroonprins gaarne zal gun nen. Er wordt dus, blijkens deze laatste zin snede van het „Tageblatt", niet op ge rekend dat de houding van den gewezen kroonprins van grooten invloed zal zijn op de stemming. Ook in Frankrijk staan verkiezingen voor de deur. De Fransche Kamer heeft de vorige week na een krachttoer haar -wetgevende periode beëindigd en is ont bonden. Morgen, 6 April begint officieel de verkiezingscampagne, die zal worden ingezet met een redevoering van Tar- dieu, waaruit wij Donderdag een en ander hopen mee te deelen. Evenals Duitschland, schrijft het „Han delsblad", staat dus nu ook Frankrijk in de eerstvolgende weken in het teeken van de verkiezingen. Tot zekere hoogte zal daarbij ongetwij feld een wisselwerking te constateeren vallen. De nationalisten in beide landen zullen niet nalaten in den verkiezings veldtocht te werken met „het gevaar" van bet andere land, waartegenover de beide linkerzijden argumenten zullen putten uit den gang van zaken in het andere land voor haar standpunt, dat slechts door toe nadering, vertrouwen én beter begrip van eikaars moeilijkheden verbetering in den toestand zal kunnen worden gebracht. In de komende weken zal men van Fransche rechtsche zijde niet nalaten duchtig te schermen met het gevaar van de Hitleriaansche beweging, hoewel het stemmenaantal, dat Hitier bij de eerste ronde voor de presidentsverkiezing kreeg weliswaar groot, maar toch niet zoo over weldigend was, als de Fransche nationa listen wellicht gehoopt hadden in het be lang van hun anti-ontwapeningspropagan- da en verkiezingscampagne. De alleszins verpletterende overwinning van Hinden burg is voor hen een even groote tegen valler geweest als een steun voor het lin- kerbloc van de voorstanders van inter nationale samenwerking. (Let op den gelen winkel) P.S. Voor Texel rechtstreeks aan ons zenden. De uitslagen van den lOen en 24en April in Duitschland zullen dan ook in dit verband van groote beteekenis kunnen worden als elementen in de thans begin nende verkiezingscampagne in de Fran sche republiek en op de samenstelling van de nieuwe Kamer, die zal staan voor de taak 0111 met andere middelen en metho den dan tot dusver de Fransche politiek van handhaving van den vrede en verkrij ging van toenadering met behoud van de eigen positie toe te passen. Het lersche antwoord op de Engelsche nota inzake den eed van trouw en de land- annuïteiten, blijkt heel wat voeten in de aardete hebben, en heel wat minder scherp te zullen uitvallen dan men aan vankelijk had gemeend. Vrijdag heeft de ministerraad er vijf uur lang over verga derd, waarna werd medegedeeld dat men thans de omtrekken ervan had vastge steld en dat men het in het begin van de volgende week, dat is dus deze week, ver der zou behandelen. De Londensche corr. van de „Nw. Rott. Crt." meldt nog aan zijn blad: Dat de Valera zoo lang gewacht heeft met op Thomas' nota te antwoorden, be wijst wel, dat er in zijn kabinet oneenig- heid geheerscht moet hebben. De minis ter, die ten opzichte van Groot-Britannië voorzichtigheid wenscht, werd met name genoemd, en ongetwijfeld heeft de reactie in Groot-Britannië over de Valera's eer ste optreden benevens de mogelijkheid van moeilijkheden, die men te voren niet voorzien had, de Valera's volgelingen waakzaam gemaakt. Naar het heet zou de president in zijn antwoord in elk geval de deur voor besprekingen open houden. In sommige berichten wordt als het middel tot die besprekingen, dat Valera voor oogen zou zweven, een ronde-tafel-confe rentie genoemd. van deze samenwerking. Tardieu en ik, zoo zèide hij, vertegenwoordigen twee lan den, die hopen in de meest hartelijke samenwerking met alle andere Europee- sche landen de ontzaglijke problemen, vooral de economische, onder het oog te zien, waaronder niet alleen Europa, doch de geheele wereld thans lijdt. De Britsche regeering streeft er ernstig en belange loos naar, een maximum mate van goeden wil en internationale samenwerking tot stand te brengen voor de oplossing van deze problemen. Eén land kan dat niet doen, twee landen kunnen het ook niet doen. Onze politiek zal er daarom een zijn van samenwerking met iedereen. MacDonald maakte het duidelijk, dat de Britsche regeering zich bij haar bespre kingen met Tardieu niet aan bepaalde besluiten zal binden. Dit zal de taak zijn der vier-mogendheden-conferentie, welke op de Fransch-Britsche besprekingen zal volgen. „Er zullen niet van te voren over eenkomsten worden getroffen, zeide hij; er zullen niet van te voren conceptvoor stellen worden uitgewerkt. De landen, die vertegenwoordigd zullen zijn op de con ferentie, die Woensdag begint, zullen in elk opzicht gelijkelijk vrij zijn, hun denk beelden te geven voor de slotovereen- komst, welken vorm die ook zal aan nemen. Wij wensehen een overeenkomst te bereiken, die met de belangen van alle betrokken naties rekening houdt; dat alleen is wat wij willen bereiken". Japan als jonqleur. („Judge" Het Domu-plan van Tardieu. De Franst'h-Engelsche besprekingen zijn, terwijl wij dit overzicht schrijven, reeds begonnen. In een onderhoud dat de Engelsche' premier, MacDonald, Zondag avond aan de pers toestond, beschreef hij het doel der politieke besprekingen als volgt: Het verkrijgen van algemeene samen werking tot het nemen van practische stappen om de welvaart van en den vrede in Europa te verzekeren. MacDonald leg de den nadruk op het algemeen karakter De gisting in Mantsjoerije. De Japansche minister van oorlog heeft bevolen dat er een afdeeling troepen uit Korea zal worden gestuurd naar het Tsjingtao-gebied in Mantsjoerije. Uit Tokio wordt gemeld, dat in het Mantsjoerijsche district Tsjingtao, dicht bij de Noordoostgrens van Korea een mui terij ontstaan is onder de troepen, die een beweging zijn begonnen, gericht tegen de nieuwe Mantsjoerijsche regeering. Deze troepen werken samen met commu nistische „bandieten". Dientengevolge verkeeren duizenden Koreanen in het ge noemde gebied in gevaar. Daarom heeft men er bij den Japanschen minister van buitenlandsche zaken op aangedrongen, dat troepen of politie naar de bedreigde streek zullen worden gestuurd. Duizenden Koreanen en Wit-Russen zijn de grens rivier, de Tjoemen, overgestoken en heb ben de wijk genomen in Korea. Reuter verneemt, dat in Mantsjoerije opnieuw hevige gevechten zijn ontbrand. Volgens een telegram uit Tsjangtsjoen is gistermorgen om 6 uur een algemeen of fensief begonnen tegen de stad Noenang, ten N.W. van Tsjangtsjoen. De Chinee- sche ongeregelde troepen, die zich in Noenang hebben gevestigd, zijn 3000 man sterk. De Japanners hebben na een strijd van acht uur de Chineezen, waarmee zij in een gevecht gewikkeld waren, uit Noen- gan, ten noordwesten van Tsjangtsjoen verdreven. De financiën van den staat Mantsjoerije. Het kabinet heeft goed gevonden, dat aan de regeering van den nieuwen staat Mantsjoerije een leening zal worden ver strekt door drie officieuse Japansche or ganisaties. De onderhandelingen te Sjanghai. Officieel wordt medegedeeld dat de on derhandelingen te Sjanghai een bevredi gend verloop hebben. De Japansche regee ring heeft de Chineesche eischen, dat de Japanners noch het dorp Kiangwan noch de Woosoengforten bezet mogen hou den, aangenomen. Thans blijft nog het tijdstip van de terugtrekking der Japan sche troepen te regelen. De staat van beleg te Sjanghai is opge heven. Winkels, kantoren en banken zijn weer geopend. Nieuwe gevechten In Mantsjoerije. Bij Noengan, ten Noord-westen van Tsjangsjoen, heeft een hevig gevecht ge woed tusschen Japansche troepen en Chineesche en Mantsjoerijsche malconten ten. Jaarvergadering. Zaterdagmiddag te half drie werd de algemeene vergadering van de Liberale Staatspartij „De Vrijheidsbond" te Leeuwarden geopend met een kort woord, uitgesproken door den partijvoorzitti-r mr. D. Fock. Vervolgens werden uitgebracht de jaar verslagen van secretaris en penning meester, waarna een drietal inleidingen werden gehouden door de heeren mr. H. F. van Leeuwen, prof. dr. G. M. Verrijn Stuart en mr. Joh. J. Belinfante. Prof. dr. Verrijn Stuart sprak over „Economische tegenstellingen tusschen liberalisme en socialisme". De huidige economische depressie, aldus spr., die heviger is en grooter van omvang dan verreweg de meeste vroegere economische inzinkingen, heeft bij velen het vertrou wen geschokt in de grondslagen van de huidige economische orde. De tijd is daar om bij uitstek geëigend om de vraag te overwegen, in welken omvang de grond slagen van deze economische orde te handhaven zijn, dan wel als ondeugdelijk moeten worden verlaten of herzien. De grondslagen onzer economische orde zijn in wezen die, welke het liberalisme de juiste acht. Tegenover het op liberalen grondslag In Crisistijd is kwaliteit goedkooper. berustende stelsel wordt op verschillende punten v an socialistische zijde kritiek uit geoefend. De plannen tot invoering van nieuwe productiestelsels in de plaats van het be staande, munten gemeenlijk uit door zekere vaagheid. De taak van het liberalisme op het ge bied der economische politiek is thans een tweeledige: een negatieve in den vorm van strijd tegen het verderfelijk interven- tionisme op tal van gebieden; een posi tieve in den vorm van het beramen van maatregelen tegen de groote flutuaties. Mr. Joh. J. Belinfante heeft daarop een rede gehouden over: „de Encycliek „Qua- dragesimo Anno" en de Liberale begin selen". Niet door staatsbemoeiing, maar alleen met geestelijke middelen wil de Paus komen tot herstel en vervolmaking der maatschappelijke orde. Al mogen vele passages in de Encycliek voedsel geven aan de gedachte, dat de Paus practisch zeer dicht bij de socialis tische opvattingen staat en dat derhalve ook de Katholieken zich in de praktijk nog meer dan tot dusver in socialistische richting zullen hebben te oriënteeren, de werkelijkheid toch deze is, dat de Paus een opvatting van de staatszaak huldigt, welke in vele opzichten identiek is met die van het moderne liberalisme, dat dan ook feitelijk nergens in de Encycliek be streden wordt. En in de tweede plaats, de radicale katholieken, al trachten zij deze Encycliek zooveel mogelijk ten bate van hun opvat tingen uit te buiten, toch weinig reden hebben om zich over dit Pauselijk docu ment te verheugen, aangezien het ver schillende van hun stellingen, die moeten leiden tot ondermijning van de grondsla gen onzer tegenwoordige samenleving en tot diepgaande staatsbemoeiing ter vervorming van ons maatschappelijk be stel, uitdrukkelijk verwerpt en den Staat bij de verbetering van de toestanden slechts een zeer bescheiden secundaire taak toedenkt, terwijl op den voorgrond wordt gesteld een hervorming der zeden in christelijken geest. Thans staat dus vast, merkte spr. op, dat de Roomsch-Katholieke Staatspartij en de Liberale Staatspartij „De Vrijheids bond" op den grondslag van deze Ency cliek practisch vruchtbaar kunnen samen werken, mits eerstgenoemde slechts in acht neemt de vermaning van den Paus om zich te onthouden van ingrijpende wet telijke maatregelen tot verandering van de maatschappelijke of economische struc tuur, zoolang niet de gansche samen leving doortrokken is van den geest van rechtvaardigheid en naastenliefde. Rede mr. H. F. van Leeuwen. Mr. H. F. van Leeuwen sprak ten slotte over „Bankwezen en Politiek". Bankwezen en politiek, aldus spr. verdragen elkaar niet. Bankwezen wil be oefend worden, los van partij-godsdien stige of sectarische invloeden, en de ge schiedenis is er om met voorbeelden aan te toonen, dat het aan financieele instel lingen, gedreven vanuit een sectarischen gezichtshoek, veelal slecht is vergaan.^ Grondslag voor een gezond bedrijfs leven is, dat de ondernemingen gevoerd worden met een voldoend kapitaal, dat de ondernemers de risico op zich willen nemen en dat de schuldenlasten in ge zonde verhouding blijven tot aansprake lijk kapitaal in elke onderneming wer kend. OPGELEGDE SCHEPEN TE AMSTERDAM. Er liggen te Amsterdam thans 50 zee schepen opgelegd, waarvan 47 Nederland- sche. SS per el. Verkrijgbaar bjj: Let op naam op den zelfkant Vraagt onze Stalen-collectie NEDERLAND EN BELGIË. Uitlatingen van den burgemees ter van Gent naar aanleiding van minister Beeiaert's rede in de Eer ste Kamer. De correspondent van de „Nav. Rott. Crt." te Brussel meldt: Het antwoord van minister Beelaerts van Blokland over de Nederlandsch-Bel- gische onderhandelingen, die in de Ne- derlandsche Eerste Kamer ter sprake zijn geweest, heeft in sommige Belgische kringen, waar men zich met den laatsten tijd met de hoop op een spoedige regeling van de Nederlandsch-Belgische kanaal vraagstukken meende te mogen vleien, heel wat ontgoocheling te weeg gebracht. Deze ontgoocheling bleek vooral sterk te zijn te Gent, waar men sedert eenigen tijd niet meer aandrong op het voeren van aparte onderhandelingen met Nederland betreffende het bouwen van een nieuwe zeesluis te Terneuzen, daar men ver wachtte, dat deze kwestie na het bereiken van een principieel accoord over het ka- naalvraagstuk Brussel en Den Haag automatisch haar beslag zou hebben ge kregen. De burgemeester van Gent ontving Zaterdag de vertegenwoordigers der plaatselijke pers in zijn kabinet en ver- zijn inderdaad het meest ideale middel ter bevorde ring van een normalen stoelgang. Gemakkelijk in te nemen, aangename smaak, verwekken geen krampen. 0.65 per flacon FEUILLETON door K. R. G. BROWNE. 60) r, „Groote genade!" zei Fanshawe-Snuth een en al verbazing. „Warempel! daar staat-ie! Zeker gekomen toen ik van me stokje was. I k heb ten minste niets ge zien. 'n Wonder dat ze me niet m'n hals afgesneden heeft." Hij drukte z'n hand voorzichtig op de pijnlijke plaats boven op z'n hoofd. „Eerlijk gezegd wordt 't me een beetje te bar. De boel begint door elkaar te loopen. Mijn hersenpan-inhoud is nog lichtelijk van de wijs. As 'tzoo doorgaat...." „Komt er eigenlijk allemaal geen lor op-an zoolang je de buit maar klemvast houdt," zei Alfred. „E11 dat hè-je toch, is 't niet?" Fanshawe-fimith glimlachte geruststel lend en beklopte vergenoegd de plaats van z'n jas, waaronder z'n binnenzak zat. „Hier zitten ze, veilig en wel! Eigenlijk zou het geen kwaad idee zijn, als jullie ze namen en ermee naar.De glimlach eclipseerde door een uitdrukking van ver bazing en de uitdrukking van verbazing ging na een grondig onderzoek van den bewusten zak, op z'n beurt achter een trek van diepe verslagenheid schuil. „Genade!" zei hij slapjes. „Ze hebben ze #1 weer!" Hierop volgde een benauwende stilte, een halve minuut, gedurende welke de gebroeders Byng, die het vruchtelooze na zoeken van den zak met groote glazige oogen hadden staan aankijken, hem op lettend aanstaarden. Dan vroeg Alfred, op een eenigszins eigenaardige manier: „Be-je daar zeker van, Smith?" Fanshawe-Smith keek z'n helper scherp aan, fronsde z'n wenkbrauwen en. stond, ondanks z'n hoofdpijn, met een ruk op. „Ik bedank voor brutale monden, begre pen!" zei hü. „Als je denkt, dat ik je voor 'den gek houd, loop dan rond voor mijn part. Nog één keer zoo'n onhebbelijkheid, 'en ik breek je onbenulligen vetten nek, begrepen!" Terwijl hü sprak keek hij Alfred zoo dreigend, zoo koud-vijandig aan, dat den boosdoener de schrik om het hart sloeg. Hij ging, met zijn handen j verdedigend opgeheven, één, tAvee stap- j pen achteruit. „Nou, nou, patroon! Zoo erg is het niet bedoeld. Verdorie, ik Aveet toch zeivers Avel. „Gedraag je dan in het vervolg behoor- i 'ijker, suffert", zei Fanshawe-Smith hau- I tain. „De een of ander heeft me natuur- j lijk gefouilleerd, terwijl ik knock-out was en heeft de dingen gevonden. Als ik.... wat heb j ij nu weer opeens?" I Dit laatste was een vraag aan het adres van Edward, die tijdens de scher mutseling een paar stappen achteruit ge gaan Avas en vandaar af angstig had staan rondspeuren of niemand kwam kij ken wat er aan de hand was. Maar opeens verstrakte zijn heele lichaam als dat van een setter, die Avild ruikt en begon hij dringend om stilte te gebaren. Op een paar meter afstand van den stoel, waarop Fanshawe-Smith lag, stond een groote houten bak met een klein maar dicht-bebladerd boompje en nu had Edward door een opening in het dichte groen iets in de bibliotheek zien gebeu ren, dat in hooge mate zijn aandacht trok. Hij drong voorzichtig nog wat verder in het groen door en keek scherp toe, zelf veilig voor ontdekking door de laag af hangende takken en bij zijn Avaarneming geholpen door een bundel zonnestralen, die door de openstaande deur en het raam j van gebrand glas daarboven naar bin nen vielen. j „Verhip!" fluisterde hij opgeAvonden. „Kom 's kijken, patroon, da's de moeite waard." I FanshaAve Smith kAvam naar hem toe, keek en kreeg een schok van verbazing. In het ruime, hooge vertrek waren twee personen, Mr. Decinnis Todd en Mr. George M. A. Carr. De dikke Amerikaan zat in een leeren clubfauteuil, de ex- makelaar-in-thee-in-den-dop liep gejaagd j heen en weer en beAvoog zijn lippen, alsof hij een alleenspraak hield. De afstand was te groot 0111 een woord te kunnen I verstaan, maar het was duidelijk te zien, dat hii grootelijks opgeAvonden was. Op eens bleef hii staan, haalde iets uit zijn zak iets dat schitterde en vonkte in het zonlicht en keek er naar. „Alle goden!" zei Fanshawe-Smith eer- biedig. „Hij heeft ze!" Het spionneerende trio drukte zich nog meer in het groen en keek met ingehou den adem een absoluut noodelooze 1 voorzorg en uitpuilende oogen toe. Ze 1 zagen George bij een opmerking van Mr. 1 Todd geïnteresseerd opkijken, zagen hem dwars de kamer doorloopen, het hoopje „steenen" onverantwoordelijk achteloos op tafel neergooien en gaan zitten ze zagen hoe Mr. Todd en hij de hoofden bijeenstaken en een ernstige bespreking begonnen. Ze konden geen woord ver staan en wat het onderwerp van de be spreking betreft, slechts gissingen ma ken dus groeide hun nieuAvsgierigheid uit tot ongeduld en hun ongeduld tot spanning. En juist toen die spanning te veel van het goede begon te worden, kwam er, door het A\eer binnenkomen van Sir John, aan het gesprek een eind. Met een gevoel, of ze hallucinaties hadden, zagen ze Todd Co. opstaan en achter hun gastheer aan de bibliotheek uitwan delen. „Grutjes!" hijgde Alfred. „Hii laat ze liggen." Fanshawe-Smith knipte met zyn vin gers, de eenige opwindings-demonstratie die hij z'ch ooit permitteerde. De gevol gen van zijn kennismaking met den tele graafpaal Avaren als bij tooverslag ver dwenen; behalve het gezwel op zijn kruin, was hü Aveer de oude, de vindingrijke leider van de pro-revolutionaire partij. „Ga ze halen, Alfred!" beval hij. Al'red schoot om het boompje heen, racede het terrein over, stopte vóór de openslaande deuren voor den laatst 01 ver- kennenden blik en verdween in het kleur rijke hallioht achter de deur. Binnen de halue minuut verscheen hii onder ener giek afvegen van zijn mond, met den rug van zijn hand weer Avandelde het terras over en liet zijn makkers den buit zien. „Braaf gedaan," zei FanshaAve-Smith, terwijl hij de jiiAveelen in zijn zak liet glijden. „Ik heb altijd zoo'n idee gehad, dat vriend Carr niet zoo intelligent was als hij er wel uit zag; maar dat hij een driedubbelovergehaalde idioot Avas, had ik niet gedacht. En Mr. Todd!Eer lijk gezegd, sta ik ervan te kijken. Enfin, dit bewijst ahveer luistert goed, waar- de makkers, want dat is een les voor jullie dat een veelbelovende onder neming door één verstrooid oogenblik totaal verknoeid kan worden. Hetgeen mij op het idee brengt om onmiddellijk te handelen, dat wil zeggen, er vandoor te gaan, vóór dat uilskuiken Carr zich ver- wonderd af gaat vragen, hoe zijn zak opeens zoo leeg komt. Jij mag ons rijden, Alfred, Avant al heeft dit me wonderbaar- lijk opgemonterd, toch is mijn hoofd nog niet wat het zijn moet." Hij keerde zich om en ging in looppas op den voet gevolgd door de Byngs, er vandoor dAvars het terras over, de trap af, weer een terras af en zoo voort tot ze hun auto bereikt hadden. Alfred schoof achter het stuur en de beide pas sagiers stapten achterin. Maar nog vóói Edward het portier dichtklapte, keerde Fanshawe-Smith zich naar het groote huis en nam eerbiedig zijn hoed af. „Dit is schandelijk onbeleefd," zei hij verontschuldigend, „maar de omstandig- j heden noodzaken mij er toe. Op huis. aan, James.met de noodige snelheid, asje blieft." De motor schrok uit zijn slaap wakker en begon ijverig te snorren. De auto be schreef een grooten cirkel en schoot met een vaart, die een toeschomver de haren te bergen zou hebben doen rijzen, de op rijlaan in. Na een kort bezoek aan de schilderijen zaal van Croyde Park gingen George en Mr. Todd, voorafgegaan door hun gast heer, het huis door, een overboogde deur uit en kwamen zoo in een kleinen, maar buitengewoon mooien tuin een soort tuin waarmee idealistische bollen-kwee- kers hun catalogi bij wijze van lokmiddel illustréeren. „Nou, die is ook niet in een half jaar zoo geworden," zei Mr. Todd bewonde rend. Sir John glimlachte. „Nee, dat heeft honderd jaar gekost. En hij is nog niet op zijn mooist, natuur lijk, maar toch is het al „goed" er te zijn. Hier kunt u mij altijd vinden als ik over mijn inkomsten-belasting na te denken hebKjjk, aan dien kant hebben we een rosarium, dat om den haverklap ge fotografeerd wordt. Wist u, dat uw tante op het gebied van rozen een autoriteit is, Mr. Carr?" „Nee," gaf George ten anwoord, „maar bij een type zooals zij, is alles mogelijk." „'t Is een van de vele onderwerpen, waarvan ze tAveemaal zoo veel weel a's ik. Gisteren bijvoorbeeld heeft ze mij nog verteld, dat ik dit jaar.... Hallo! Wat is dat?" „Dit „dat" Avas het verschrikte, maar volijverige snorren van een motor, die onzacht Avakker geschud wordt, gevolg 1 door het overstellen op een andere ver snelling en het knerpen van grint onder ZAvare wielen. „Weerkeen nieuwe gast?" zei Sir John. „Als ze zoo blijven doorgaan." ,,'t Lijkt mij meer," zei George, „of er iemand Aveggaat (Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 1