Voor Zenuw- en hoofdpijnen de gemeente waspik in fenancieele moeilijkheden. Onafhankelijk Socialistische partij. Het geval Kreglinger. Verduistering van 70.000 gulden. Van links en rechts. I heelde zijn ontgoocheling niet. Hij zeide te willen hopen, dat de Belgische regee ring bij de aanstaande onderhandelingen over een handelsverdrag met Nederland en een progressieve regeling van de nog hangende punten de kwestie van het regime van het kanaal van Terneuzen en het bouwen van een nieuwe zeesluis al daar op het voorste plan zou brengen. Stappen in dien zin zullen de volgende zich toen bekend, waarop de heeren een zoo dreigende houding aannamen, dat de politieman gedwongen was hen met be hulp van een revolver in bedwang te hou den. Aangekomen op het station te Am sterdam sprongen plotseling twee der kwartjesvinders uit het niet aan de per ronzijde gelegen portier en poogden zoo doende te ontkomen. Eén werd echter door personeel van het station gegrepen. Twee gedaan daar de stad Gent het dringende j hulp van personeel overgebracht naar het vraagstuk der zeesluis desnoods los vanpolitiebureau van het centraal-station, de andere Nederlaiidsch-Belgische kwestievanwaar de drie gearresteerden eemgen wil zien bXideld en tot een goed eind Uid later werden overgebracht naar het gebracht. In de Vrijdag gehouden vergadering van den gemeenteraad van Waspik (A. Br.) heelt de voorzitter meegedeeld dat de gemeente niet meer over de noodige kasmiddelen beschikt om aan de gemeen te-ambtenaren hun salaris uit te betalen. Voor steunverleening is binnenkort ook geen «eld meer beschikbaar; er zullen bons worden verstrekt, waarop de men schel! levensmiddelen kunnen verkrijgen. De raad heelt besloten de opcenten op de gemeentefondsbelasting op 100 te bren gen en die op de personeele belasting op 200. Te Arnhem. bureau Warmoesstraat, waar bleek, dat men te doen had met goede bekenden van de politie. De vierde kwartjesvinder, die op het station wist te ontkomen, wordt nog gezocht. Ook te Arnhem is een afdeeling opge licht van de Onafhankelijke socialistische par tij, met aanvankelijk 47 leden. Te Delft. Vrijdagavond is een afdeeling De'ft in de Onafhankelijke Socilalistische Martij opgericht, met 60 leden. Te Hilversum. Na redevoeringen van enkele linksche socialisten is Vrijdagavond te Hilversum MEISJE VERMIST. Namens de ouders verzoekt de commis saris van politie der afdeeling C in Den Haag, opsporing van de 18-jarige H.B.S.- scholier Else Hannessen, die sinds Vrij dagmorgen half zeven uit de ouderlijke woning in de Eerste Van den Boschstraat 4 wordt vermist, met haar zwart gelakte fiets. Het signalement luidt als volgt: lang 1.60 M., donker-blond haar, blauwe oogen, gave tanden, ovaal gezicht, gezonde ge laatskleur, tenger postuur, donkergrijze heerenregenjas, beige trui, bruine plooi rok en bruine lage schoenen. Omtrent de redenen van haar verdwij ning tast men nog in het duister, doch mogelijk heeft moeite met de studie haar parten gespeeld. Gevreesd wordt, dat haar een ongeluk is overkomen. BRAND IN EEN CONCENTRATIEKAMP. 50 personen omgekomen. Volgens een bericht van de Russisch- Poolsche grens zouden bij een brand in een Russisch concentratiekamp te Krajsk vijftig Wit-Russische boeren in de vlam men zijn omgekomen, terwijl vijftien boe ren van schrik waanzinnig werden. VROUW SCHIET OP HAAR IN DE GEVANGENIS OPGESLOTEN MAN. In de spreekkamer van een gevangenis te Parijs heeft een vrouw vier schoten ge lost op haar wegens moord veroordeel den man. Alle schoten misten. De vrouw is aangehouden. GEZIN DOOR BANDIETEN UITGEMOORD. In de nabijheid van Chamberino in den staat New-Mexico (op Nd.-Amerikaansch gebied) hebben bandieten een afgelegen huis van een farmer overvallen en daal de 6 leden van het gezin om het leven ge bracht. Een kind werd zwaar gewond. Den farmer zelf gelukte het te ontvluchten. De bandieten ontkwamen. Als motief voor hun daad neemt men aan, dat de schur ken vernomen hadden, dat de farmer voor verkocht vee 5000 dollar had ontvangen, welk geld zij opeischten. De weigering van den boer het geld te geven, zou hen dan tot hun daad hebben gebracht. Toch een moord? AUTÓ DOOR BRUGLEUNING GEREDEN. ONVERWACHT GELUK. Een millioen erfenis. Ongeveer 33 jaar geleden zijn twee Duitschers de gebroeders Schone naar Australië getrokken, waar zij in den loop Bestuurder onder den invloed der dijden door ontginning an goud mijnen een enorm vermogen hebben ver ven de unainaimenjKe öoci.a:™^ van sternen ar n*. i gaard. De beide broeders stierven en lie- Partii ongericht met 60 leden. Tusschen Dieren en Doesburg is een per- ten een vermogen achter, dat thans tot op sonenauto, waarin gezeten waren de ongeveer 320 millioen mark is gestegen. Doesburgsche handelaar P. met zijn Jarenlang heeft het geduurd, voor men er 10-jarig zoontje door de leuning van de in slaagde de erfgenamen te ontdekken. Driekoningenbrug gereden. De auto. Dit is thans geschied. In het geheel een'afdeeling' van" de Onafhankelijke stortte van een hoogte avn vier meter komen ongeveer dertig personen voor de Socilalistische Partij opgericht, met ruim 1 naar beneden. Gelukkig stond ter plaatse verdeeling van de nalatenschap in aan- 130 leden. (geen water. j merking, daaronder een musicus Schone, Te Leiden.De bestuurder P. had slechts geringe te Rehfield in het district Torgau, en I verwondingen opgeloopen, doch zijn diens beide dochters, die te Eilenburg als Na een inleiding van mej. S. de Zeeuw, zoontje w9s er minder goed aan toe. Dr.i dienstbode in betrekking zijn. Het Duit- uit Rotterdam, is Vrijdagavond te Leioen j granj verleende de eerste hulp. De auto sche consulaat te Sydney heeft de erfge- een. afdeeling van de Onafhankelijke j was zwaar beschadigd. Naar de Crt. ver- j namen medegedeeld, dat de nalatenschap Socialistische Party opgericht, met i neemt was P. onder den invloed van1 geheel belegd is in onroerende goederen, leden, van wie 30 onmiddellijk hun col- sterken drank. Hij is door de politie ter zooals goudmijnen, farms, enz. iectief onslag als lid van de plaatselijke ontnuchtering in arrest gesteld afdeeling der S.D.A.P. hebben ingediend, j Verscheidene bladen houden zich op nieuw bezig met het geheimzinnig geval van den, sedert 11 November 1931, spoor loos verdwenen Antwerpschen groothan delaar Robert Kreglinger. De advokaat die de belangen der familie Kreglinger behartigt heeft aan een journalist ver klaard dat van de getuigenissen die, in verband met deze zaak, werden verno men, slechts een enkel van belang is. Deze getuigenis komt van een persoon die Kreglinger, den avond van 11 November, even na 7 uur, aan de brug over de Rupel, te Boom, heeft gezien. Zijn auto stond ge keerd in de richting van Brussel. De advokaat en de verwanten van Kreglinger zyn er van overtuigd dat hij, voorby de brug van Boom, in een hinderlaag moet zijn gevallen en vermoord. Ook de auto is onvindbaar gebleven maar, naar het oor deel van deskundigen, moet het niet moei lyk geweest zyn de stukken van dezen trouwens kleinen wagen, te doen ver dwynen. Volgens de bepalingen der Belgische wet zal men, indien het geheim niet op gehelderd wordt, nog ruim 3V, jaar moe ten wachten alvorens het overlijden van Robert Kreglinger kan worden vastge steld en zijne erfgenamen, voorloopig, in het bezit der nalatenschap kunnen komen. Het definitief bezit is slechts mogelijk dertig jaar na de vermissing. JACHT OP VROUWELIJKE MISDADIGERS. Te IJmuiden. Te IJmuiden is Vrijdagavond een af- 4eeling der Onafhankelijke Socialistisch Partij opgericht met 50 leden. Te Zutphen. Te Zuthpen is Donderdagavond een af deeling van de Onafhankelijke Socialis tische Party opgericht. De raadsleden F. Vrijdag heeft zich bij den officier van justitie te Haarlem aangemeld de 49- jarige G. V., procuratiehouder en chef van de effectenafdeeling van het kantoor Haarlem der N.V. Rotterdamsche Bank- vereeniging, die bekend heeft, ten nadeele van de bankinstelling ongeveer 70.000 WEER EEN BRUTALE ETALAGE-DIEFSTAL. A. Gies en Schapenhuizen zijn als lid, te hebben verduisterd, welke hy door toegetreden. De afdeeling Zutphen van j speculaties sinds 1928 verloren heeft. De de S.D.A.P., ongeveer 550 leden tellende, I man, die ongeveer 35 jaar bij de bank verloor 75 leden. De nieuwe afdeeling1- - Vrijdag hebben dieven, die per auto aankwamen, weer hun slag geslagen in de étalage van een juwelierswinkel te Met 90 K.M.-vaart door Parijs! Een dezer nachten, toen twee politie- inspecteurs de ronde deden op de Place Vencjème te Parys, zagen zij twee mon dain gekleede vrouwen in een auto zitten, in gesprek gewikkeld met een derde vrouw, die voor het portier stond. Daar zij in deze vrouwen bekende oplichsters meenden te herkennen, specialiteiten in de z.g. „vol a la ballade (de vrouwen noo- digen hierbij late feestgangers tot 'n wan delingetje uit, gedurende hetwelk zij hen berooven), gingen zij op haar toe om haar papieren te vragen. De vrouwen wachtten dit echter piet af en reden in allerijl weg. De politie-beambten requireerden snel een auto en begonnen de achtervolging. Met een vaart van negentig km. ging het door de verlaten straten en avenues. Voortdurend bliezen zij op hun politie- fluit om de aandacht der agenten te trek ken, die tevergeefs poogden de eerste auto met de vrouwen tot staan te brengen. In plaats van te stoppen versnelden de dames haar vaart. Even voorbij de Place d'Alma waren de politie-mannen haar auto tot vlakby genaderd, doch de bestuurster gaf een ruk aan het stuurrad, drong de ach ter haar komende auto tegen het trottoir op, zoodat deze bijna te pletter was ge- telt 84 leden. Te Amersfoort Ook te Amersfoort is een afdeeling ge- licht van de Onafhankelijke Socialistische *artij met aanvankelijk 120 leden, waar onder vele oud-leden van de A. J. C. Binnenland. 1LS LIEFDE VERKEERT IN HAAT Drie jaar wegens poging tot moord op zijn vroeger meisje. Voor de rechtbank te Assen stond te recht een fabrieksarbeider uit Hoogoven, thans gedetineerd, die op 4 Januari j.1. te Meppel met voorbedachten rade getracht heeft zijn vroegere verloofde van het leven te berooven door met een scherp mes haar herhaaldelijk te steken, waardoor zy zware verwondingen in buik en borststreek heeft bekomen. Doodelyke verwondingen wer den voorkomen, doordat hulp toeschoot. Verdachte zeide, dat hy niet het voorne- me.n had het meisje te dooden. Het O. M. eischte wegens poging tot moord drie jaar gevangenisstraf. EEN JEUGDIG KANTOORBEDIENDE VOORTVLUCHTIG. Met medeneming van 1150. De vijftien-jarige kantoorbediende J. H. O. te Amsterdam, die opdracht had gekre gen om 1150 te innen, is, na dit te heb ben gedaan, niet meer bij zijn patroon teruggekeerd. Vermoedelijk is hij voort vluchtig. KINDERMOORD Als verdacht van moord op een pasge boren kind is aangehouden vrouw A H te Diever (Dr.). UIT DEN TREIN GEVALLEN. Zaterdagmorgen is naby Holten een reiziger uit den D-trein Berlijn—Amster dam gevallen. Men vond hem bewuste loos en ernstig gewond op de rails liggen. Het bleek te zijn de 47-jarige Duitsche reiziger M. S., die met een zending goud op weg was naar Amsterdam. Geneeskun dige hulp was spoedig ter plaatse. De man kon nog niet worden verhoord. KWARTJESVINDERS. Vrijdag op heeterdaad betrapt. Vrijdagavond reisde een agent van politie van Hilversum naar Amsterdam in een derde klasse coupé. Te Bussum-stap ten eenige personen in, die al spoedig een spel kaarten voor den dag haalden en hun medepassagiers poogden te ver leiden tot agent zag namen zij eenige ringen ter waarde van 1500 pond sterling. Voor de portier van werkzaam was, is in bewaring" gesteld jden winkel, die op nog geen vijf meter Nader wordt nog gemeld, dat V metafstands van bet winkelraam bjj de deur eigen fondsen gespeculeerd heeft b{j eenzat> goed en wel was opgestaan, waren de bekende firma te Amsterdam. Toen dit1 dieven er al met hun buit vandoor. De mislukte, was hij genoodzaakt voor dek-1 voorbijgangers, die den diefstal zagen, king van het surplus gebruik te maken waren te verbouwereerd om tijdig in te loopen Hierdoor raakte ^litiewetr er sprongen drie mannen uh die eS een vijftigtal meters achter- De beambten de winkelruit insloesen en daarna de ^ut ,0?ien revolverschoten - tevergeefs. By rSS Ct de Porte de Saint-doud trachtten vijf van een toonkastje in üe etalage. Hieruit agenten een barrière te vormen, doch de 1 auto reed klakkeloos op hen in, zoodat ze rhapr haastig op zij sprongen. In Billan- court wierp een agent zijn fiets in de wie len van de auto. De fiets werd definitief grijpen. De dieven hebben de auto, die zij hier of daar hadden weggenomen, later van fondsen, die hij door de functie welke hy aan de bank bekleedde ter aflevering aan cliënten, in zijn bezit had. De ver-onbeheerd op straat laten staan, duistering werd ontdekt, doordat verleden week een cliënt uit Amsterdam zyn stuk ken terugverlangde en toen hy de porte ZEG HET MET BLOEMEN. feuille ontving, constateerde dat e7 eenige U}dl bl',?ngt ,hulde aan, de ,Neder- stukken ontbraken. Bii onderzot hiJfv Hndsche bollenkweekers, dank zy wier vrygevigheid de perken van het Carous- sel opnieuw met hyacinthen, tulpen en narcissen bloeien. Het is daar nu één ontbraken. Bij onderzoek bleek dat de stukken niet aanwezig waren en dat er van een vergissing geen sprake kon zyn. Daarna zijn de effecten als ver mist opgegeven en bij andere bankinstel lingen gesignaleerd. V.voelde dat het geheel en al misliep, als hy er niet in slaagde, de effecten op nieuw in zijn bezit te krijgen. Hij stelde zich spoedig in verbinding met de firma te Amsterdam met het verzoek hem de stukken terug te geven. Die firma heeft hem de stukken op één na teruggestuurd; etn stuk was inmiddels verkocht. V. voelde toen, dat hij niet meer in staat zou zyn de zaak te redden, en heeft zich by de politie aangemeld. Het bedrag van 70.000 berust op de opgave van V., want het onderzoek naar de juiste som is nog in vollen gang. Vrij dagmiddag 2 uur verscheen V. niet op het kantooi en bij informatie bleek toen spoe dig wat er gebeurd was. Om zyn fraude te verbergen had verdachte de recu's voorzien van valsche handteekeningen, die zoo bednegelyk nagebootst waren, dat de cliënten te Amsterdam geen oogenblik twijfelden aan de echtheid ervan. Uit de verklaring van V. ten overstaan van de politie blykt, dat hij met heel kleine bedragen begonnen is en daarmede aan vankelijk relatief veel geld heeft ver diend. Toen hy eenmaal den smaak te pakken had, is hij verder gegaan en het scheen hem steeds mee te loopen. Toen kwam de crisis en volgde de debacle. Ten slotte werd nog medegedeeld, dat de Rotterdamsche Bankvereeniging tegen fraude verzekerd is en de cliëntele geen schade van deze kwestie ondervinden. Buitenland. HET GESTOLEN KIND. Een onderzoek In Engeland. Een majoor van de staatspolitie van ïnde/zopkyn^eefHZiCh in verband '«et het ondeizoek naar de ontvoering van Lind- Merrfvma7noüJdtedafh-- ?'geland begeven. S S' naar Betty l'indh8"^fk°mStige g0«vernante van de Lindbergh s, en naar hun butler den Engelschman Wheatlet. I)e Lindbwgh's zelf zyn van meening dat deze beide men- schen niets met de zaak te maken heb ben en ook de politie kwam na een kort stondige arrestatie tot dezelfde conclusie. Naar luidt van een bericht uit de New- Aork Mirror is er tijding uit gezagheb bende bron, dat het kind van Lindbergh het uitstekend maakt en dat «nnpdicf een bekend hazardspel. Dei nieuwe onderhgnHPijn?eu zuuen „0] g dit eemgen tyd aan en maakte1 geopend. worden groote ruiker. Verleden jaar werden er uit ons land 360.000 hyacinthen, 200.000 nar cissen en 120.000 tulpen geplant en dit jaar zijn de bollen opnieuw ontloken. Twaalf Nederlandsche tuinlieden hadden er een week lang onder leiding van den heer Bijvoet de bollen in den grond ge stopt. Dit keer werden Parijsche kame raden met die zorg belast. Het blad schat het geschenk, daarmee door Nederland den Parijzenaars gedaan, op frs. 600.000. En Paris Midi eindigt: De tulpen, hyacinthen en narcissen uit Nederland hebben onze volle voorliefde evenzeer als de knappe meisjes uit den vreemde altijd en in elk seizoen te Parijs het best ontvangen worden. AMERIKAANSCH TOERIST VERMOORD. In een afgelegen laan in de nabijheid van Jeruzalem, heeft men het lijk gevon den van een zekeren Israël Wolf, een Amerikaansch toerist uit Los Angeles. Hij lag met afgesneden keel op een eenzame plek, doch was nog in het bezit van al zijn geld en andere voorwerpen van waarde, zoodat men omtrent de motieven tot den moord in het duister tast. De Amerikaan- sche consul heeft een onderzoek gevraagd. POOLSCH SCHIP IN NOOD. Het Poolsche stoomschip „Cieszyn", groot 1400 ton, is onderweg van Reval naar Hangö bij Utö Vrijdag om half tien aan den grond geloopen tengevolge van den dichten mist. Het schip heeft noodsei- «en £f8even> daar het ernstige averij heelt bekomen en de woeste zee het uit zetten van de booten belette. In de buurt van het schip bevindt zich een ijsbreker die evenwel tengevolge van den mist geen' hulp kan verleenen. Een stoom-redding- boot uit Abö is Vrijdagavond nog naar het schip op weg gegaan. DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. ie Striesa (Silezië) zijn Vrijdag twee vrouwen door den bliksem getroffen Eén werd 0p slag gedood, de andere is nog buiten bewustzyn. ONGELUK IN EEN GROEVE. Twee dooden. mi (.roêvhh'lV1*11 ',U het spe,en in toeï roei h.n'°,„ni WKen reeds d»°d- gekraakt en de pantalon van den agent door een kogel gescheurd! Men naderde de Seine-kaden. Al vijftig schoten hadden de politie-agenten gelost. Eindelijk werd op de Quai Voltaine een band stukgeschoten en moesten de dames stoppen en zich overgeven. In de auto werden tweeboksijzers gevonden. De vrouwen bekenden op het politie bureau dat zij zich gedurende de laatste maanden aan oplichterijen en nachtelijke overvallen hadden schuldig gemaakt. Zij zijn in het „depót" opgesloten. 5 April. Stelt u er belang in, hoe ik gisteren mijn dag heb doorgebracht? Ik werd om 5 uur 's morgens gewekt door een nachtwaker, die mij vroeg ol' ik wist dat mijn raam openstond. (Dat had ik namelijk opengemaakt om te kijken wie er belde). Bovendien ben ik geen lid van een nachtveiligheidsdienst, de nacht waker was geen nachtwaker en ik had zelf zoo'n slaap, dat ik niet eens met stel ligheid durf beweren dat ik het was. Kortom, het was alles bij elkaar een eenigszins verdacht geval. Om zes uur belde een goed vriend mij op, met de mededeeling dat hy Jhr. Bee- laerts van Blokland was. Hy wilde my de primeur geven van het bericht, dat hy toch maar grootmoedig had willen zijn en dienzelfden dag de eerste spade in den grond zou steken van twee Antwerpen Moerdykkanalen, één voor heen en één voor terug. Aangezien ik het bericht niet heelemaal vertrouw, zet ik het maar in deze rubriek. Mocht het onwaar blijken, dan kan ik altijd zeggen dat het als een grap bedoeld was. Om 7 uur belde vervolgens het Pers bureau Vaz Dias mij op, om mee te dee- len, dat zyn bericht uit Polen van de vorige week, over een man die gestorven was in Badewanne, te vroeg was doorge geven. Het was als 1 April-bericht be doeld geweest. En of ik al wist, dat een zekere Coffrefort te Parys was bestolen voor 2 millioen francs, en dat een zekere Ecrasiet te New-York uit elkaar was ge sprongen. (Vermoedelijk uit ergernis bij het lezen van een krant). Op kantoor aangekomen vond ik mede- deelingen betreffende een aanstaand be zoek aan onze gemeente van Camera, Edo Fimmen, Charlie Chaplin, President Uri- buru, Adalbert Smit en Willy Sklarek. Ik ging ze allen aan het station begroeten, maar men schijnt mij verkeerde treinen te hebben opgegeven, want ik heb ze al lemaal gemist. Jammer. Teruggekomen hoorde ik tot overmaat van ramp van een collega, dat in mijn af wezigheid de heeren Albert van Dalsum, A. Defresne en L. Saalborn van wijlen de Kon. Tooneelvereeniging er geweest waren, met het verzoek hen te intervie wen. Zij voelden zich heel erg ongelukkig, want zij waren sedert twee uur door geen enkel journalist bezocht. Ik waardeerde het dat zij zich juist tot mij wendden en belde alle hotels op om te vragen of zij ef misschien nog waren. Tevergeefs. Het trof ongelukkig, dat ik niet lang kon telefoneeren, want ik was opgebeld door iemand, die zei, belangrijke onthul lingen te kunnen doen inzake communis tische Putschplannen by de e.v. maans verduistering. (Helaas schijn ik het uur verkeerd te hebben verstaan, want ik heb mjjn zegsman niet gevonden). Die heele telefoondienst is hier trou wens een bende, te oordeelen naar de ver keerde verbindingen die hier op één dag plaats kunnen hebben. Hoe zou men mij anders gisteren een piano, een bos uien, een saxofoon, een corset, een taart en een trouwstoet hebben kunnen bestellen? Die lever ik heelemaal niet! WAT MOET PHILIPS MET ZIJN OVERTOLLIGE KASMIDDELEN DOEN Wij behoeven de geschiedenis van het Philips-concern niet op te halen, want de stage expansie der achter ons liggende jaren gevolgd woor de even snelle instor ting van het topzware bedrijf ligt nog te versch in het geheugen om te wórden op gerakeld. Wat wij wel in het licht willen stellen is het feit, dat door de kolossale uitbreiding van het bedrijf millioenen zijn besteed in nieuwe fabrieken, voorraden en niet het minst in debiteuren, want een groot gedeelte van de verkoopen ge schiedde op afbetaling. Toen de débacle kwam en het bedrijf voor een groot ge deelte moest worden stopgezet, kon men op zijn vingers natellen, dat die gelden geleidelijk zouden terugvloeien, vermin derd natuurlijk met de bedragen welke als verlies moesten worden afgeboekt. Naar ons ter oore kwam, zouden alleen de kas middelen van Eindhoven meer dan 38 millioen. gulden bedragen, kwanti, waar voor men geen emplooi kan vinden, ter wijl creditsaldi bij banken nagenoeg geen rente opbrengen. Nu bedraagt de kapi talisatie van het Philips-concern 30 millioen 5 converteerbare obligatiën, die niet vóór 1936 vervroegd kunnen wor den afgelost. Philips kan dus zijn kas middelen niet benutten om de geheele lee ning te delgen en zijn bedrijfskosten daar door niet onbeduidend te verminderen. Deze gelden besteden om het organisme opnieuw uit te bouwen, is onmogelijk, want Dr. Philips heeft zijn maag vol van het onverstandige enthousiasme van zijn jongere medewerkers, die hem in de expansie-richting hebben geleid. „Spreek me nooit meer over uitbreiding", zal Dr. Philips hobby wel geworden zijn. Toch is het bezit van meerdere millioenen, die ren teloos liggen opgeborgen, een gevaarlijk bezit, vooral wanneer weer wat betere tijden gaan aanbreken, wat natuurlijk als vanzelfsprekend kan worden beschouwd. Het lijkt ons daarom verstandiger en wij zijn het te dien opzichte ook volkomen eens met de opmerkingen in de Dagelijk- sche Beurscourant, dat Eindhoven op de beurs geleidelijk zijn eigen, gedeprimeerde waarden zou gaan opkoopen. Hij doet daarmede een dubbel nut; immers hij maakt boekwinst, wat in deze tijden niet zoo te versmaden is (de 5 obligatiën staan 89^... de preferente aandeelen 77 en de gewone aandeelen 69^) im mers de beneden pari verkregen waarden staan in het credit der balans met 100 opgenomendoch ten tweede zouden de gedupeerde houders van Philips-waar- den een weinig worden schadeloosgesteld, daar een staag opkoopen van de Philips- papieren koersstijging moet veroorzaken. Op het moment moeten circa 38 millioen in kas zijn, doch dit bedrag wordt natuurlijk telkens grooter, naar gelang van de inkrimping van het bedrijf. Is het de bedoeling werkelijk in te krimpen, wel nu dan moet ook de kapitalisatie worden teruggebracht. Deze bestaat buiten de ge- migraine bevrijdt men zioh snel en zeker "o?70dqe.^0 mdll°en 5 obligatiën uit door middel van eenige Togal-Tabletten. j J 21n096T000 16 preferente aandeelen en Onschadelijk voor maag, hart, en nieren. J 69.627.000 gewone aandeelen, zoodat Duizenden, die door pijnen geplaagd j een niet-onaardig hedrag aan deze waar- werden, verkregen door Togal weer het den geleidelijk zou kunnen worden inge- genot van een goede gezondheid! Neemttrokken. Ook de toekomst van de over- in Uw eigen belang een proef, maar sta j blijvende aandeelhouders zou hierdoor be- erop, dat U Togal krijgt! Er bestaat nietsduidend kunnen verbeteren: bij den hui- betersMfa alle aP?^« en dl°olst. ieeds|digen gang van zaken kan er van kapt vanaf 80 ets. verkrijgb. iO'pro<£r&mm& WOENSDAG 6 APRIL. Hilversum, -298 M. Uitsl. VARA-uitzendirig. 10.00 v.m VPRO. 645—7.00 en 7-3°— 7-45 Gymnastiekles 8.00 Grammofoor.pl. 9.00 Trio Michel. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor Arb. i. d. Continubedrijven: Trio Michel, VARA-tooneel en W. van Cappel- len. Grammofoonpl. 12.30—1.45 VARA-septet o.l.v. Is. Eyl en grammofoonpl. 2.15 E. Kupers: De arbeiders en de werkver gunning. 2.45 Grammofoonpl. 3.00 P. J. Kers Jr.: Onze Keuken. 3.39 Kinderuurtje. 5.30 VARA-septet o.l.v. Is. Eyl en grammo foonpl. 6.30 T. Vleeming: Drankbestrijding van man tot man. 6.40 Dr. F. M. Wibaut: Het beginselprogram van de S.D.A.P. (12). 7.00 Viool-recital Alexander Moskowsky. M.in.v. Olga Moskowsky-Elias (piano). 7.30 „Overval op Prof. Weltmann", hoorspel van F. Mendelssohn. Vertaling: Priem. (Groot Volkstooneel). 8.30 VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. M.m.v. F. Geiger (tenor). O.a. Ouv „Frau Luna", Lincke. 9.15 Wakker en Tropenduit. 9.30 Vervolg concert. O.a. Ouv. „Zigeuner baron", Strausz. to.oo Eli Bomli: Over de ijsvelden van Kiwan- tin. 10.20 Grammofoonpl. 10.30 Vervolg concert. 11.00 Vaz Dias. 11.1512.00 Grammofoonpl. Huizen, 1875 M. Uitsl. NCRV-uitzending. 8.00 Schriftlezing. 8.159.30 Grammofoonpl. 10.00 Zang NCRV-Damcskoor. 10.30 Ziekendienst. 11.00 Concert. M. F. Jurjaanz (harmonium), mej. C. Kreyenbroek (sopraan), H. Her- mann (viool), H. v. d. Horst Jr. (cello) en mevr. R. A. v. d. Horst-Bleekrode (piano). 2.30 Chr. lectuur. 300 Causerie voor de ouders: 3.30 Vanuit het Carlton-Hotel, A'dami Mr, J. A. de Wilde: „Werkverruiming". 4.00 Concert. Mevr. I. Mulder-Belser (alt mezzo), J. H. E. Wittpen (fluit), G. Scager (cello) en Mej. A de Ridder (piano), 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Voor de landbouwers. 7.00 Causerie door Kolonel G. J. Govaars (pionier-officier v. h. Leger des Heils). 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Concert door de H.O.V. o.l.v. F. Schuur man. O.a. Ouv. „Gazza ladra", Rossini ei) Potp. „Mignon", Thomas. 9.00 Dr. W. H. Gispen: Het jongste werk van John Garstang. 9-3010.30 Vervolg concert. O.a. Ballet egyp- tien, Luigini. ca. 10.00 Vaz Dias. 10.3011.30 Grammofoonpl. DONDERDAG 7 APRIL. ,Hilversum, 298 M. Uitsl. AVRO-uitzending. 8.00 Grammofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Grammofoonpl. 10.30 Concert. R. Nijs (zang), A. Bodmer (piano), Egb. Veen( begeleiding), 11.00 Knipcursus Kinderkleeding. 11.30 Vervolg concert. 12.00 Grammofoonpl. 12.15 Omroeporkest o.l.v. N. Treep. M.m.v. Hilde Jager (zang) en E. Veen (piano). 1.45 Nederl. Week in Carlton-Hotel Amster dam. Rede van Ir. S. L. Louwes. 2.30 Vervolg uitz. u. h. Carlton-Hotel» Rede van Prof. de Bussy. 3.00 Knipcursus. 3.45 Uit het Carlton-Hotel: Rede v. d. heer Bergman. 4.IS Ziekenuur. 5.00 Radio-Kinderkoorzang o.l.v, J. Hamel 3.30 Grammofoonpl. 5-45 Omroeporkest o.l.v. N. Treep 6.30 Sportpraatje door H. Hollanden. 7.00 Vervolg Omroeporkest. 7-30 Engelsche les door Fred Fry. 8.00 Grammofoonpl. 8.15 Concertgebouw-orkest o.l.v, Dr W Mengelberg en Mauricc Ravcl. M.mv'Mar" Kucnte Long (piano). O.a Derde PU„T f,S' Km' taalsverwatering worden gesproken, welke verwatering zoo spoedig mogelijk moet worden weggewerkt. Zooals bekend heeft Eindhoven contin- genteering aangevraagd: daarbij zou in het licht zijn gesteld; dat bij het niet toe staan van de invoerbeperking, meer dan 5.000 man zouden moeten worden ont slagen, menschen, die alsdan onder de steunregeling zouden vallen. Wij geloo- ven wel, dat het verzoek zal worden in gewilligd, in welk geval Philips dus wat meer voor het ten deele verloren binnen- landsche afzetgebied zal kunnen gaan werken. Een groote toename der bedrij vigheid zal er echter niet door kunnen worden verwachten zoodat ook geen nieuwe middelen in het bedrijf behoeven te worden gestoken. Weigert onze regee ring tot contingenteering over te gaan, dan zal Eindhoven opnieuw een bezuini- gings-politiek moeten gaan volgen en als-< dan zullen er nog veel meer middelen vrij-' komen. Het zou ons daarom niet verwon* deren, wanneer binnenkort het grootst# gedeelte van de kapitalisatie zou zijn af* gelost en dat, zij die hun bezit rustig aan* houden, er t.z.t. de vruchten van zullen plukken, dus niet omdat het in den eersten tijd met het concern beter zal gaan integendeel, slechts omdat men met d« geldmiddelen geen raad weet. 10.30 Vaz Dias. 10.45 Grammofoonpl. 11.0012.00 Vanuit het Carlton-Hotel, Am sterdam: Billy Mason hls Band en Juai* Mordrez y su cantor Belfranco (Argen- tijnsch orkest). Huizen, 1875 M. 'TO°NCRV KR°' I0'°° NCRV' "-00 KRGf« 8.009.15 en 10.00 Grammofoonpl, 10.15 Ziekendienst. '0-45 Grammofoonpl. n.30 Godsd. halfuurtje. 12.15 KRO-orkest o.l.v. J. Gerritsen, 2.00 Handwerkcursus. 3.00 Vrouwenhalfuurtja, 3.3o Pauze. 4 00 Zeemansuurtje. 5.00 Cursus handenarbeid y. d. jeugd. 5.45 Cello-recital door Br. Hemrik. A. d. vle't" gel: Dorothy Gerstel. b.45 Knipcursus. 7-00 Vragenhalfuurtje. 7 45 Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Afgestaan. 9.00 Ouderuurtje. 9.30 Zang door Stepher* Jansen'3 Vaiies* ensemble. In de pauze van 9.5010.00 va# Dias. n.00—n.30 GrammofoonplatenconcerK

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 2