TEXEL. R.-K. Volkspartij. Boerderij afgebrand. Na het feest. In den greep van een inktvisch. Ingezonden oLuchtvaart. Postvluchten van en naar Indië. Stoom vaartberichien. Visscherij berichten. Marlneb«riohien. Laatste berichten. 459e STAATSLOTERIJ Marktberichten. Haven van Nieuwediep. Burgerlijke Stand van Den Kelder hoofdbestuurslid, den heer Micliels, de steun aan Huiszorg thuishoort bij armen zorg. Spr. denkt er anders over. De hulp wordt niet alleen aan armen geboden, maar ook aan hen, die men daar niet onder kan rekenen, maar voor wie toch voortdurende hulp in de huishouding (bij ziekte) te zware lasten meebrengt. Als het hoofdbestuur niet helpt, kan de afdeeling natuurlijk de vereeniging Huis zorg niet blijven steunen, zooals men het vorig jnar deed. regeering kunnen worden verweten, con stateert daartegenover, dat het ministerie- Ruys de Beerenbrouck, waarin vier katho lieken hebben plaats genomen, de oplos sing van de moeilijkheden niet zocht door nieuwe rechtsvorming in den geest der Pauselijke Encyclieken en door nationale ontwapening, maar integendeel de zwaar ste lasten legt op de zwakste schouders, de sociale bevrediging tegenhoudt en de cultureele ontwikkeling schade toebrengt; Daar niemand iets voor de rondvraag j protesteert tegen een dergelijke mammon irl nln/tf rl ri 17A A 11 A /I rt n 71 had, sloot de voorzitter de vergadering met dank voor de prettige beraadslaging. EEN ZEER BELANGRIJK BESLUIT VAN HET BESTUUR VAN „T.E.S.O.". Naar ons welwillend wordt medege deeld, heeft het bestuur van „Texels Eigen Stoomboot-Onderneming" dezer dagen be sloten: Geheer vrij vervoer toe te staan aan personen, die één der onderwijs-in- riohtingen te Den Helder willen bezoeken, zooals H.B.S., Industrieschool, Ambachts school, enz. DE TEXELSCHE MARKT. Helaas, moeten ook thans weder de be- nistische en militaristische politiek; roept alle katholieken van Nederland op, alle krachten in te spannen, om langs wettigen weg een doelbewuste democratische ka tholieke staatkunde te bevorderen, en gaat over tot de orde van den dag. Op voorstel van het bestuur is besloten, het volgend congres te Utrecht te houden. Verkiezingsprogram. Na langdurige bespreking is het door het bestuur ontworpen verkiezingsprogram 1933 goedgekeurd. „NEDERLANDSCHE WEEK" IN HET CARLTON HOTEL. In het Carlton-Hotel is een Nederland- sche week gehouden. Aan de bestuurstafel zaten met min. Ver richten van de markt van Maandag, on- schuur-en mr. Guépin de leden van het gunstig luiden. Er werden ditmaal veel Uitvoerend Comité van de Nederlandsche gunstig nuchtere kalveren aangevoerd, doch de kooplust was zoo gering, dat men een zwaar kalf van meer dan een week oud nog voor 5.kon koopen. De veehan delaren bieden voor het vervoer naar el ders bijna in 't geheel niet; de oorzaak daarvan is voornamelijk nog de vracht en bijkomende marktgelden; een kalf naar de Purmerendermarkt brengt nog 1.50 onkosten. Verder kwamen er enkele melkkoeien, die getaxeerd werden op 175. De aangevoerde biggen hadden een Week, en voorts de commissaris van de koningin in Noord-Holland, mr. dr. Röell, wethouder Abrahams, en een aantal leden van Gedeputeerde Staten van Noord- Holland. Namens het Uitvoerend Comité heeft mr. C. H. Guépin, voorzitter van de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel, de „Ne derlandsche Week" geopend. De bedoe ling van het organiseeren van de „Ne derlandsche Week" is, zoo zeide hij, er op te wijzen, dat allen, welk standpunt wij ook innemen ten opzichte van de waarde van 2.— a f 2.50. Op de boer- foote economische quaesties, hoe ook in derijen gelden de slachtvarkens ongeveer het algemeen onze beschouwing moge j2 cent zijn op politiek en economisch gebied, Aan de eierveiling was een groote aan- kun"en bijdragen om den heerschenden voer, wel werden eieren gekocht voor nood m Nederland te verminderen en wel kalken, doch de prijs viel nog meer en daalde tot 2.10 voor eieren van 60 kg de bruine brachten iets meer op. door zooveel mogelijk inkoopen van al hetgeen, dat wij behoeven, te beperken tot artikelen van Nederlandsch fabrikaat. Het is aangenaam te constateeren, dat de actie voor het Nederl. fabfikaat onder steund wordt door verschillende groepen van verschillenden stand, van verschillen de politiek, van verschillend geloof. Vervolgens was het woord aan den minister van Arbeid, Handel en Nijver heid, mr. Verschuur. (Alle redevoeringen van de „Nederlandsche Week" worden In den ouderdom van ruim tachtig jaren per racjjo uitqezonden) (•rt A rvinl-A«/Ifvrrt /I L TL I? V aam TH. F. A. DELPRAT is te Amsterdam overleden de heer Th. F. A. Delprat, oud-directeur van de Petro leum Mij. „Moeara Enim", oud-wethouder van Amsterdam, oud-hoofd-ingenieur der Staatsspoorwegen in Ned.-Indië, oud secretaris-generaal van het Koloniaal In stituut. D. DRIESSEN t. Gisterennacht is te Amsterdam de heer D. Driessen, overleden, 64 jaar oud. D. Driessen, was de oud-onderdirec teur van het „Algemeen Handelsblad", die op 1 November 1930 was afgetreden. Jaarlflksche vergadering. Rede van mr. P. M. Arts. In de rede, die mr. P. M. Arts, uit Til burg, Zaterdagavond op de jaarvergade- Thans zijn de omstandigheden echter zoo ring van de R.K. Volkspartij, te Nijme- abnormaal, dat door den wanhoopsuit- gen heeft uitgesproken, dacht hij terug verkoop van andere landen de gezondste aan de tien bestaansjaren nu van de r.k. industrieën hier zouden worden wegge- yolkspartij. Vele toestanden uit 1922 en yaagd. 1923 bestaan nog, doch er is ook veel ver- anderd. Drie periodes zijn te onderschei- j den; de oprichtingsjaren met hun geest- j drift, de jaren die daarna teleurstelling brachten, en de tegenwoordige tijd van hernieuwden bloei, uit'oouw en organi- j satie. Spr. bracht in dit verband hulde aan den huidigen voorzitter, den heer C. D. Minister Verschuur legde er in zijn uit voerige rede den nadruk op, dat de regee ring met de contingenteeringsmaatregelen geen protectie gewild heeft. De minister begon met een woord van hulde aan de kloeke initiatiefnemers en voorbereiders; Zij wenschen niet den te rugkeer van het vertrouwen in het be drijfsleven te forceeren, maar zij gelooven, dat, als men ook elders zich krachtig op maakt tot hernieuwde actie, als men overal zijn taak opvat als hier, dat dan herstel van vertrouwen zal intreden. Wat de contingenteering doet, strekt slechts tot behoud van het bestaande, dat zijn levenskracht heeft bewezen. Sinds drie generaties hebben onze Nederland sche landbouw en nijverheid een hoogen trap van ontwikkeling bereikt. Zij hebben daartoe geen protectie noodig gehad. Binnenland. [Wesseling. Dit congres reeds behoort te staan in het teeken der aanstaande Kamerverkie zingen. Als in 1925, dient in de eerste 5)laats gestreden voor herstel van het par ementair stelsel en tegen het extra-parle mentair kabinet, waarin in werkelijkheid de rechtsche coalitie voortbestaat. Spr. Veertien kinderen met moeite gered. Eenig vee in de vlammen omgekomen. Zondagmorgen is een felle brand ont- vroeg zich af of de katholieke democraten staan in de boerenhofstede van J. van in Nederland bij de a.s. verkiezingen weer Berkom, Danenhoef te üss. Omstreeks zullen dulden, dat opnieuw een periode 5 uur 's morgens bemerkte een van de wordt ingegaan, waarin voor de katho lieke democratische gedachte slechts teleurstelling is te verwachten. Hij be toogde, dat de geheele regeeringspolitiek was en is 't kapitalistisch stelsel te bescher men en de rijkskas te versterken door de lasten te zoeken, waar ze het minst kun nen worden gedragen. In het optreden van minister De Geer zit stelsel: het rijk gaat j in salarisverlaging voor, de onbeschutte bedrijven volgen, en het kortingswetje doet de rest, zoodat de loonsverlaging over de geheele linie tot stand komt. Spr. vindt het jammer, dat de katholieke demo craten daarbij moeten constateeren, dat vier katholieke ministers mee steun verlee- nen aan dit ondemocratisch beleid, onmid dellijk daarop dan nog gevolgd door het z.g. katholiek-democratisch smaldeel, dat daaraan nog sanctie verleent, in strijd met verkiezingsbeloften, program en eischen der georganiseerde arbeiders. Aan het slot van zijn rede spoorde spr. met woorden van dr. Schaepman ertoe aan voort te arbeiden, voort te arbeiden in vrede voor het heil van de katholieke de mocratische gedachte. dochters een sterke brandlucht. Ze kwam tot de ontdekking, dat de hoeve reeds in lichtelaaie stond. Ze wist met behulp van haar vader met groote moeite de veertien kinderen, die op den zolder sliepen, door den verstikkenden rook heen, naar buiten te brengen. Twee kinderen waren reeds door den rook bedwelmd, doch konden tot bewustzijn worden gebracht. Toen de brandweer ter plaatse verscheen kon er reeds niets meer worden gered, bovendien was er gebrek aan water. De hoeve, die met riet bedekt was, is tot den grond toe afgebrand. De inboedel en alle landbouwmachines en werktuigen gingen verloren. Een paard, twee koeien, vijf kalveren, tien varkens en veertig kippen zijn in de vlammen omgekomen. De oor zaak van den brand is onbekend. Ver zekering dekt de schade. INBRAAK TE AMSTERDAM. Zondagavond is in een pand aan de Zjjlsteeg te Rotterdam een groot feest gegeven, ter eere van het feit, dat het gezinshoofd was teruggekeerd uit Veen- huizen, waar hij eenigen tqd had vertoefd, in verband met een veroordeeling wegens bedelarij. Aan het feest namen o.a. ook deel de 49-jarige vriendin van den man en de 44-jarige U. die zich houtdraaier noemt, maar die, voor zoover de politie bekend is, sedert meer dan 10 jaar niet heeft gewerkt. Gisterenmorgen is U. in het ziekenhuis aan den Coolsingel gekomen, met de mededeeling, dat hij zich bij het wakker worden niet erg prettig had gevoeld en dat hij had ontdekt, dat hij 6 messteken in zijn lichaam had. Bovendien was zijn rechteroog dichtgeslagen. Hij kon zich niet herinneren, hoe dat allemaal zoo was gekomen. Aangezien bij onderzoek bleek, dat een van de messteken een long had geraakt, is U. in het ziekenhuis opge nomen en de politie werd met het gebeurde in kennis gesteld. In de woning aan de Zijlsteeg vond men den uit Veenhuizen ontslagene, ook al met een dichtgeslagen oog. Ook hij wist niet hoe dat was ontstaan. De vrouw wist zich eyenmin iets van het gebeurde van Zondagavond te herinneren. Er was jeen feestje geweest en dat was alles. Het onderzoek wordt voortgezet. DOOR EEN AUTO AANGEREDEN EN GEDOOD. Gisterenmiddag om één uur is liet 7-jarig meisje v. D., die op het trottoir in de Paul Krugerstraat te Haarlem liep, aangereden door een vrachtauto, die ten gevolge van een aanrijding het trottoir was opgereden. Het meisje werd in een sigarenwinkel binnengebracht, waar zij spoedig na aankomst tengevolge van een schedelbreuk is overleden. Het lijkje is naar het St. Elisabeth-gasthuis gebracht. VERDRONKEN. Door onbekende oorzaak is Zaterdag avond te Oudenbosch P. v. Sprundel uit Noordhoek, gemeente Standdaarbuiten, met flets en al in de Haven geraakt. Vanwege de duisternis heeft men den man niet de behulpzame hand kunnen bieden. Hij is verdronken. Zijn lijk is gistermorgen opgehaald. S. was weduw naar en vader van zeven kinderen. Buitenland. HET GESTOLEN KIND. De New Yorksclie hoofdofficier van politie Shoeft'el, die zich naar Europa had begeven om daar een onderzoek in te stellen in verband met de ontvoering van het kind van Lindbergh, is gisteren te Plymouth aangekomen. Hij wilde zich niet uitlaten tegenover interviewers. Met groote moeite bevrijd. Een wanhopige strijd om een vijfjarig knaapje te redden uit den greep van een grooten inktvisch, werd Zondag mee gemaakt door honderden toeristen te ie Lavandou, een badplaatsje nabij Toulon. Het monster was gevangen door vis- schers, die hét in een groote tank ten toon stelden. Een groote menigte had zich hier om heen geschaard, toen plotseling een kreet klonk. Een kleine jongen, die zich niet van het gevaar bewust was, had zijn hand in de tank gestoken en de groote grijp armen van den inktvisch hadden zich direct om den pols van het kind geslagen en trachtten het in het water te trekken. De visschers streden wanhopig om het kind weer vrij te krijgen. Eindelijk ge lukje het een jongen man met zijn mes de grijparmen, die den jongen vasthielden, af te snijden. Het kind bleef ongedeerd, doch was door den schrik bewusteloos geworden. De Crt. GEZIN TE BERLIJN OMGEKOMEN DOOR GAS VERSTIKKING. In het Westen van Berlijn werden in een woning, die eerst Zaterdag was be trokken, een man, zijn vrouw en zijn broer dood gevonden, als gevolg van gasver giftiging. Uit het onder-zoek is gebleken, dat de gaskraan is losgeraakt en dat daar uit 's nachts het gas is gestroomd. Een twaalfjarig dochtertje ontkwam aan den dood, doordat zij gedurende de verhuizing bij familie was. EEN POLITIE-INSPECTEUR TE MADHOEPOER DOODGESCHOTEN. Een jeugdig Bengalees, die op het station van Madhoepoer werd aangehou den en wien gevraagd werd of hij vergun ning had voor het dragen van de revolver, die in zijn bezit was, schoot een onder inspecteur van politie dood. Hij schoot ook op een passagier, dien hij hield voor den aanbrenger, en verwondde hem. Daar op pleegde de jongeman, die naar men aanneemt een revolutionair was, zelf moord. Voor ongeveer 3000 gestolen. In den nacht van Zondag op Maandag is ingebroken in de Stadsbank van Lee ning aan de O.Z. Voorburgwal te Amster dam. De inbrekers hebben zich toegang weten te verschaffen door op het platte dak te komen van een op de binnenplaats Motie, fpbouwde zaal waarin opgehouden pan den te koop worden geboden. Erzjjneen De R.K. Volkspartij in Nederland in aantal gouden, zilveren en diamanten Nederland, in haar tiende jaarlijksch con- voorwerpen gestolen tot een bedrag van gres te Nijmegen bijeen op 2 en 3 April i f 3000.—. 1932, overwegende, de groote moeilijk-^®" 8Sent van politie had een onbe- li -ii 11 j i Kenden msii langs 06n rcccnniin naar heden, waarin land en volk door mala.se omlaag zie„ MP en crisis zijn komen te verkeeren; erken- op den man gelost zonder hem blijkbaar Bende, dat deze moeilijkheden niet aan de te raken. De inbreker wist te ontkomen. en Oudeschoot met zijn motorfiets geval len. Met wonden aan hoofd en beenen werd hij langs den weg gevonden. Per auto is hij naar Heerenveen vervoerd, waar hem geneeskundige hulp verleend werd. W. kan zich van het ongeval niets herinneren. Te Zegwaard. Zaterdagavond is op den Bleiswijkweg te Zegwaart een ongeluk met doodelijkra afloop gebeurd. De 19-jarige R. aldaar, wiens beenen buiten zijn melkwagen hingen, werd door een auto aangereden, waarbij hem een been zoo goed als afge reden werd en het andere verbrijzeld. R. is Zondagmorgen aan de verwondingen overleden. Vierjarig jongetje ernstig ge wond. Zaterdagmiddag is te Lexmond het 4-jarig zoontje van den heer v. d. Hagen, toen hij plotseling achter een wagen om de straat wilde oversteken, door een auto aangereden en tegen een boom geslingerd. Met een zware hersenschudding en een beenbreuk is het kind naar het zieken huis te Utrecht gebracht. Heen. De „Raaf" is 4 April om 6.21 van Cal- cutta vertrokken en om 17.45 te Jodpoer aangekomen. Terug. De „Duif" is 3 April om 8.20 van Mar- seille vertrokken en om 13.30 te Amster dam aangekomen. DE TWEEDE TOCHT VAN DE „GRAF ZEPPELIN" NAAR ZUID-AMERIKA. Het vertrek tot heden uitgesteld. Bij het vertrek vau de Graf Zeppelin naar Zuid-Amerika is gisterenochtend het omhulsel van het luchtschip beschadigd. Het vertrek is eenige uren uitgesteld. Nader wordt gemeld, dat het herstel binnen den vastgestelden tijd is gebeurd. Om technische redenen zou het lucht schip eerst hedenochtend half vijf ver trekken, daar de nacht ich het beste voor de gasvulling leent. Poelau Tello, 2 April te A'dam. Bengkalis, t., pass. 2 April Gibraltar. Enggano, t., 1 April v. Padang. P. C. Hooft, u., pass. 2 April Perim. Tajandoen, u., 3 April te Balik Papan. Tanimbar, t., pass. 4 April Gravesend Tawali, u., pass. 1 April Gibraltar. Poelau Roebia, u., 1 April v. Genua. Tabinta, 2 April te IJmuiden. Tanimbar, t., 3 April te Londen. Kon. Holl. Lloyd. Iyo, 31 Maart te Hamburg. Piraguay. u., 31 Maart te Rio Grande. Arnfried, u., 1 April te Santos. Beisenach, u., pass. 3 April Vlissingen. Siërra Cordoba, u., 1 April v. Lissabon Flandria, t., 3 Auril v. Bahia. Kapot, 30 Maart te B. Aires. Orania, u., 1 April v. Bahia. Kon. Paketvaartmaatschappij. N. Holland, 2 April v. Brisbane. Rotterdamsche Lloyd. Tjibadak, 31 Maart v. Hongkong. Irdrapoera, 2 April te Schiedam. Blitar, 28 Maart v. Batavia. Baloeran, 4 April te R'dam. Bondowoso, u., 4 April te Singapore. Garoet, u., pass. 2 April Perim. Jacatra, 3 April te Hamburg. Kertosono, t., 3 April v. Sabang. Kota Inten, t., 2 April v. Port Said. Kota Tjandi, u., pass. 3 April Ouessant Sibajak, u., pass. 3 April Kaap del Armi. Tosari, t., pass. 3 April Sagres. 2 April. Aangebracht door haringvisschers; 2630 tal haring, p. tal 1.400.58 Aangevoerd door garnalenvisschers: 5075 kg gekookte garnalen p. kg 0.380.35 3 April. Aangebracht door haringvisschers: 910 tal haring p. tal 0.83—0.46 4 April. Aangebracht door haringvisschers: 3719 tal haring p. tal 0.900.45 Aangevoerd door garnalenvisschers: 6559 kg gekookte garnalen p. kg 0.390.35 ONDERWIJS AAN ZIEKE KINDEREN. Onder dank mochten wij ontvangen van mej. N. N. f2.50; van mej. N. P. f3.— van mej. P. Q. 13.50; van mevr. P. P. f 3.te zamen f 12. Wij houden ons verder aanbevolen. De kommissie: Mej. J. DE VRIES, Singel 52. W. C. J. VETH, Ruyghweg 65. H. J. MARINUS, Binnenhaven 118, gironummer 28220. TOT BESLUIT. Een laatste antwoord aan den lieer Krigee. Het schrijven van 25 Maart j.1. brengt geen enkele wijziging in de grieven die wij in onze beide eerste stukken hebben neergelegd. Een aantal onvriendelijk heden verandert daaraan niets. Dat de heer K. thans in geding brengt, dat hij bij ziekte verder ging dan het wet telijk minimum, zal niemand in ernst wil len beschouwen als iets uitstaande te heb ben met het weigeren van inlichtingen aan ons bondsbestuur. Dat ons afdeelingsbestuur in een huis- of andere kamer is te woord gestaan, heb ben wij in ons vorig artikel niet ontkend. Wij hebben alleen geconstateerd, dat er toen met dezen werkgever niet te praten viel. Het is ten slotte onjuist als de heer K. beweert dat het „Volksblad" zijn verweer niet opnam. Het essentieele uit dit ver weer werd opgenomen, met daaronder eenige opmerkingen onzerzijds. Een dagblad voor een belangrijk deel van het land zal aan het ingezondene niet meer plaats hebben kunnen besteden. Waar geen nieuwe gezichtspunten zijn geopend, laten wij het oordeel aan het pu bliek en zal op eventueel verder geschrijf van den heer K. niet meer worden inge gaan. Met dank voor de plaatsing, Hoogachtend, ETMAN. Hoofdbestuurder Alg. Ned. Bond van Arb. in het Bakkers-, Choco lade- en Suikerbew.bedrijf. Amsterdam, 2 April 1932. Geachte Redactie. Het slotwoord van den heer Etman is werkelijk schitterend. Ik kan niet nalaten den Vakbond mijn deelneming te betui gen met een dergelijk vertegenwoordiger, die, blijkbaar met zijn figuur verlegen, nu het oordeel maar aan het publiek over laat. Wanneer die publieke meening eens aan U werd voorgelegd, mijnheer Etman, zoudt U bemerken, dat U juist het tegen overgestelde hebt behaald, dan wat U hadt verwacht, want gezond denkende menschen houden er ook nog een gezond oordeel op na. Verder wil ik U er nog even attent op maken, dat niet ik, maar U met dat ge schrijf begonnen bent (U tracht het weer anders voor te stellen). Mijnheer Etman, deze raad: stelt eerst een grondig onderzoek in, voordat U met ingezonden stukken begint, verder dank ik II voor de aandacht, welke U op mijn zaak gevestigd heeft. Geachte Redactie, met vriendelijken dank voor de plaatsing. Hoogachtend, C. Krigeë. v. Galenstraat 71, Den Helder. Bij beschikking van den minister van de- fcnsit is de off. van den M.S.D 2c kl. A. I Everaars 18 dezer geplaatst bij het vliegkamp de Kooij Luit. ter zee 2e kl. J. P. van Doorn, die bestemd is voor den dienst in Oost-Indië, zal I 13 dezer aan boord van het m.s. Baloeran uit I Rotterdam daarheen vertrekken. De off. van den M.S.D. 2e kl. H. Riemers, geplaatst in de rol van Hr. Ms. Wachtschip te Willemsoord, wordt 6 dezer ter beschik king gesteld. Te Dubbeldam. Onder Dubbeldam is Zondagavond on geveer kwart over zes van een luxe-auto op den straatweg van Dordrecht naar Willemsdorp een band gesprongen. De bestuurder, de heer E. C. W. Dinger Hattink, uit Dordrecht, raakte ten gevolge hiervan zijn stuur kwijt, waardoor de wagen tegen een telefoonpaal botste. Ten slotte kwam de auto onderstboven in een sloot terecht. De bestuurder werd vrij ernstig gewond. Ook zijn passagiers, de heer H. N. en diens vrouw, liepen verwon dingen op. De auto is zwaar beschadigd. Zondagmorgen is de 23-jarige S. Wis man, uit Heerenveen, tusschen Wolvega Enschedé, 5 April 1932. Hedenmorgen is het werk in de Twent- sche Textielbedrijven hervat. Er heerschte in de centra groote leven-1 digheid. Veel politie was op de been, j welke echter geen enkele maal behoefde; op te treden, daar alles geheel rustig is verloopen. Een groot aantal werklieden is buiten de poorten blijven staan, doch langzamerhand zal het grootste gedeelte deze week weder aan het werk gaan. Het is onjuist, dat 60 van het totaal arbei ders weder .werk zal krijgen. Het percen tage van het totaal aantal zal beduidend hooger zijn. Friedrichshafen, 5 April 1932. Hedenmorgen is het luchtschip „Graf Zeppelin" gestart voor de tweede reis van: dit jaar naar Zuid-Amerika. Door den krachtigen Noord-Oostelijken wind on-j dervond het vertrek twee uur vertraging. En waren 8 passagiers aan boord. Veel toeschouwers onder wie dr. Eckener woon- den het vertrek bij. Het luchtschip staat onder commando van kapitein Lehmann. Berlijn. Heden begint de algemeene 24-uursstaking van Theaters, Bioscopen, Variété's, Cabarets en enkele Café's waar kleine cabaretvoorstellingen worden ge geven en welke zich op het laatste moment bij de staking aansloten. Oklahoma-City. De burgemeester van Oklahoma heeft zijn bemiddeling aan geboden om het kind van Lindbergh terug te brengen. Den ontvoerders is alge- heele vrijheid beloofd in Oklahoma indien zij het kind terugbrengen. Tegen hen zal geen vervolging worden ingesteld. Off. van den M.S.D. 2e kl. C. M. W. van Balkom, onlangs uit Oost-lndië gerepatrieerd, wordt geplaatst aan boord van Hr. Ms. pant serschip Heemskerck te Nieuwediep. Ingevolge Koninklijk besluit werden den ien April 1932 benoemd tot luit. ter zee der 3e kl. bij de Koninklijke Marine-reserve de adelborsten der idem: P. 't Hart, J. J. Thomas, H. Eekhof, A. Krijgsman, J. J. van Groningen, J. C. M. Jansen, J. F. A. Pesie, J. van den Bent, L. Henneveld en J. H. C. Buissing. Zij worden den 6en April a.s., na aan boord Hr. Ms. Wachtschip te Willemsoord beëedigd te zijn, geplaatst als volgt: Luits. ter zee der 3e kl. Kon. Mar.-Reserve P. 't Hart, J. J. Thomas, H. Eekhof en A. Krijgsman bij de Kazerne voor denOnderzee- dienst; de idem J. J. van Groningen en J. C. M. Jansen aan boord van Hr. Ms. Heems kerck; idem J. F. A. Pesie aan boord Hr. Ms. Z 1; idem J. van den Bent aan boord Hr. Ms Z 2; idem L. Henneveld aan boord Hr. Ms. Medusa en de idem J. H. C. Buining als voren. Bevordering: Op 1 April 1932: Matroos 2e kl. D. van Dam tot matroos ie kl.; de stokers der ie kl. M. C. Ravenstein en A. Tevel tot stoker-o.man; de stokers der e2 kl. C. Verraart, C. N. Godefraaij, J. Fran sen, C. K. Pronk, J. M. C. Beks, J. F Ham- mer, J. la Soe en J. te Slaa tot stoker der ie kl. Ontslag. 16 April '32 bootsman J. J. M. A. Rombout. 10 April '32 korp.-z.vpl. P. W. Doove. 16 April '32 marn. ie kl. J. Schenk. 22 April '32: id. W. A. van Veen. 21 April '32 matr. ie kl. R. J. B. Schoot. 18 Mei '32 marn. ie kl. J. A. Metsemakers. 19 Mei '32 korp.-macht. D. Sturk. (Niet officieel.) 2e Klasse, la Lijst. Maandag, 4 April. Hooge prijzen. No. 16119: 1500. No. 6873: 5000. No. 11549: 2000. N06. 2417 4474: 150C. Nos. 5793 12477 eik 40c. No. 1791: 200. Nos. 6037 16187 1C868 16544 18041: 100. Prijzen 35. 18 160 219 357 358 422 453 597 655 669 713 750 787 816 844 872 892 908 931 944 1024 1071 1080T 1136 115S 1177 1183 1188 1521 1545 1568 1602 1644 1689 1700 1739 1749 1761 1780 1808 1866 1924 1967 2025 2037 2044 2052 2144. 2240 2343 2371 2394 2402 2452 2531 2565 2655 2663 2665 2707 2723 2749 275v 2782 2836 2866 2930 2931 3940 298S 3148 3360 3380 3418 3419 8421 Ji77 3550 3570 3584 3609 3645 3657 3698 3896 3927 3928 3942 3993 4011 *023 4058 4294 4298 4401 4432 4560 4605 4716 4773 4788 4789 4849 4853 4962 5025 5124 5132 5160 5195 5230 6270 5522 5834 6023 6036 6058 6141 6288 6363 6403 6539 6601 6692 6693 69?7 6972 7002 7015 7023 7029 7044 7088 7164 7209 7217 7247 7283 7310 7322 7474 7483 7563 7597 7601 7684 7827 7869 7906 7938 7950 8050 8126 8159 8185 8199 8285 8223 8424 8482 8543 8618 8640 8675 8793 8832 8846 8892 8924 8934 9013 9039 9105 9131 9147 9153 9269 9340 9457 9485 9488 9493 9494 9496 9624 9709 9767 9862 9959 9884 10087 10093 10223 10335 10352 10356 10452 10461 10480 10504 10511 10544 10555 10596 10610 10633 10639 10701 10743 10746 10752 10755 10766 10862 10886 10891 10897 10903 10909 10922 10961 10981 11028 11038 11042 11126 11142 11186 11172 11259 11274 11442 11446 11578 11620 11817 11824 11924 12030 12056 12126 12128 12159 12208 12220 12285 12333 12386 12409 12448 12451 12452 12454 12457 12623 12644 12751 12756 12807 12826 12888 12898 12918 12959 12963 12965 12994 13005 13086 13183 13217 13222 13241 13286 13307 13450 13452 13453 13470 13607 13647 13660 13720 13731 13791 13854 13883 13966 14049 14176 14178 14182 14190 14257 14375 14604 14666 14681 14688 14691 14713 14744 14748 14803 14823 14986 15149 15157 15158 15231 15261 15294 15315 15341 15379 15417 15529 15595 15654 15691 15716 15746 15761 15781 15863 15898 15901 15921 15922 15927 15997 16109 16131 16139 16176 16192 16196 16304. 16323 16354 16364 16376 16461 16566 16646 16796 16907 16927 17097 17101 17106 17118 17153 17156 17158 17332 17494 17632 17668 17759 17810 17883 17910 18006 18114 18160 18170 18276 18309 18316 18322 18323 18368 18492 18553 18578 18597 18599 18654 18690 18716 18772 18813 18888 18895 18958 18969 19006 19013 19103 19105 19181 19191 19249 19272 19292 19321 19357 19399 19423 19440 19571 19659 19708 19866 19935 19936 19989 20033 20068 20125 20137 20184 20208 20225 20267 20303 20373 20393 20412 20504 20547 20576 20585 20604 20631 20679 20744 20781 49t> 835 1047 1336 1707 ïeto 2593 2768 8016 849» 3840 4G!l 4675 496» 6358 8264 C962 7135 7332 7840 8350 8716 902S 9363 865S 10097 10490 lCf.70 1034i 10634 12112 12375 12608 13051 13381 13705 14087 1461S 14789 15241 15543 15810 16043 16320 16743 17714 18206 18698 18995 1929* 19548 20022 20226 20562 20821 ALKMAAR, 4 April. Veemarkt: Aangevoerd: 61 vette koeien 150260; 6 vette kalveren 3085, vette kalveren per kg 0.700.90; 181 nuchtere kalveren slacht 38 en fok 1020; 712 vette varkens (zware) per kg 2026 cent en zouters per kg 20 cent. Handel zeer stug. AMSTERDAM, 4 April. Aardappelprijzen. Op de heden gehouden aardappelenmarkt werd betaald voor Zeeuw- sche blauwe 3.804.40; Zeeuwsche eigen heimers 3 403.60; Zeeuwsche bonte 3.80 4.40; Red Star 3 403.60; Bevelanders 3.403.60, overige prijzen onveranderd. Aah- voer 4 ladingen, zijnde 2740 hl. AMSTERDAM, 4 April 1932. Op de heden gehouden veemarkt waren aan voer en prijzen als volgt: 620 vette koeien, le kw. 7282 ct„ 2e kw. 5870 ct., 3e kw. 4456 ct. en mindere soorten 3442 ct. per kilo slachtge- wicht; 100 melk- en kalfkoeien f 200300; 145 vette kalveren, le kw. 5662 ct., 2e kw. 4654 ct., 3e kw. 3644 ct. per kg, levend gewicht; 172 nuchtere kalveren 24.50; 35 schapen 16 20; 1120 varkens, vleeschvarkens, wegende van 90110 kg, 3031 ct.; zware varkens 2830 ct.; vette varkens 2628 ct. per kg, slachtgewicht; 68 paarden 60130. Runderen met veel aanvoer, le kw. prijshou dend, 3e kw. flauw; vette kalveren met iets minder aanvoer, prijzen iets stijver. Nuchtere kalveren ruime aanvoer, prijzen als vorige noteering. Scha pen behoorlijke aanvoer, prijzen als vorige notee ring. Varkens zeer veel aanvoer, prijzen lager. Paarden behoorlijke aanvoer, weinig vraag, prijzen als vorige noteering. BROEK OP LANGENDIJK, 4 April 1932. Langendijker groentenveiling. 20.000 kg roode kool le srt. 0.702.60, 2e srt. 12.50; 70.000 kg Deensche witte kool 0.802.80, alles per 100 kg. NOORD-SCHARWOUDE, 4 April. Aanvoer en prijzen; 13.000 kg roode kool, le srt. 0.90—1.80 d.s. 0.90—1.80; 25.200 kg D. witte kool: le srt. 1.401.70, d.s. 1.20; 5300 kg gele kool 1.40—2.20, alles per 100 kg. TEXEL, 4 April 1932. Aangevoerd: 2 koeien, 1 kalf, 49 nuchere kal veren 37, 19 biggen 37. TEXEL, 4 April 1932. Eierenveiling. Aanvoer 155.345 eieren. 5852 kg 2—2.30, 62—66 kg 2.20—2.70, kleine eieren 1.502,eendeieren 22.10, alles per 100 stuks. PURMEREND 5 April. 1797 kg boter 0.901.05; 602 koeien; 265 vette koeien 0.640.72; 197 gelde koeien 110180, stug; 120 melkkoeien 160270, stug; 20 stieren 0.480.58. stug; 19 paarden 70140, stug; 41 vette kalveren 0.90— i.io, stug; 983 nuchtere kalveren v. d. slacht 416, stug; id. v. d. fok 1016, stug; 548 vette varkens v. d. slacht 0.200.24; 5( magere varkens 7—14, stug; 235 biggen i —7, stug; 562 schapen 14—22, stug; 13 bok ken 49, matig; piepkuikens 0.800.9J per kg. Eierenveiling. Kipeieren 22.50; eendeieren 2.10, pe 100 stuks; 200 kievits-eieren per stuk 0.20. 4 April 1932. Aangekomen van Rotterdam en vertrokken naar Harlingen Ned. s.s. „Batavier 7". van 2 tot 4 April. BEVALLENC. E. A. Abbenliuis v. d. Pavert, d, S. Cruijff—Lak, d. Th. Ellende Boer, z. OVERLEDEN M. Roest, 22 j. wed. F. Warnar, 81 j.

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 7