SPORT EN SPEL r&dioprogïr m HOLLAND - BELGIË 2-1 SCHAGEN. TEXEL. Een veelbelovend begin gaat over in een matige ver tooning, waarin de spanning de eenige attractie blijft. De Belgische backs overtreffen zichzelf, terwijl de eeuwig-jeugdige Bastin de meest gevaarlijken voor waarts is. Anderiesen's beste wedstrijd in zijn interna tionale voetbalcarrière. Het geheel een vrij forsch ka rakter, onder matige leiding. Een gelijk spel de juiste verhouding. Burgerlijke Stand van Den Helder Visscherilbei-ichien. een vacature was ontstaan doof de be noeming tot Heemraad van den heer R. Bakker. De uitslag van de stemming was dat de eerste twee bovengenoemde personen werden herkozen en in de plaats van den heer R. Bakker, de heer K. Schenk Kz. werd gekozen. MELKPRIJSVERLAGING. De melkprijs is alhier verlaagd met 2 centen; de prijs is thans 7 cent per liter. GEMEENTERAAD. Voorzitter de heer Jb. de Vries, loco burgemeester. Secretaris de heer C. Mól, loco-secretaris. De heer van Nuland wenscht een woord over de orde te spreken. Spreker maakt bezwaar tegen deze vergadering wat betreft de punten 35, waarvan hij de agenda nog geen 24 uur in zijn bezit heeft en daardoor geen gelegenheid heeft gehad deze belangrijke vraagstukken, welke aan de orde zijn en die groote financieele offers van de gemeente zullen vragen, te bestudeeren. Spreker wijst er op, dat vorige week door B. en W. in de vergadering geen woord is gesproken over werkverschaffing of steunregeling. Wat het laatste punt betreft, bestrijding werkloosheid, zegt spreker, dat het voorstel dempen Loetsloot altijd tegenstand heeft ondervonden van den burge meester, die momenteel nog met verlof is en daar om meent spreker, dat uit courtoisie tegenover den burgemeester, dit punt nog wel kan wachten tot de volgende vergadering. Spr. heeft den in druk, dat B. en W. den raad met deze agenda hebben willen overrompelen. De Voorzitter antwoordt, dat de woorden van den heer v. Nuland een insinuatie zijn aan het adres van B. en W., althans die gedachte heeft spreker gekregen. Als dit zoo is, zegt spreker heftig, dan wijst hij dit ten eenenmale af. De spoedeischende vergadering is uitgeschreven met het oog op de werkloczen, waarvan de nood zeer hoog is gestegen. De heer v. Erp en Orsel bepleiten het be lang van behandelen der agenda en de heer Orsel vraagt den heer v. Nuland, hoe deze dan de werkloozen zou willen helpen. De heer v. N u 1 a n d zegt, dat het bij hem er niet om gaat, oppositie te voeren, maar spreker wenscht de agenda in een rustiger sfeer te be handelen en vindt dit geen manier tegenover den raad. Spreker zag liever de aanleg van een gas- buizennet naar Schagerbrug, waarvan hij meer baten voor de gemeente ziet, dan demping van de Loet. De heer Bakker meent, dat de raad moet in grijpen. Hij oordeelt, dat we hier een blijvende werkloosheid zullen krijgen en zet dat nader uit een. Het voorstel van den heer v. Nuland wordt Verworpen, alleen de heer v. Nuland voor. Daarna komt allereerst aan de orde: Beschik baarstelling van hulplokalen voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs. behandelde, deelen B. en W. den raad mede, dat In aansluiting aan het in de vorige vergadering uit een gehouden bespreking met hoofdinspecteur en inspecteur is gebleken, dat de inspecteur de lokalen van de oude O. L. School niet zal af keuren voor tijdelijk gebruik door de bovenge noemde vereeniging. Wel zullen eenige kleine herstellingen moeten geschieden. B. en W. stellen daarom voor, het gebruik toe te staan, tegen ver goeding van 75 per maand. De heer Orsel begrijpt de houding van den heer Dun niet en vraagt, aan wie nu eigenlijk de schuld ligt, dat de nieuwe Christelijke School er nog niet is. Uit protest tegen het doordrijven in deze zaak zal spreker tegenstemmen. De Voorzitter zegt, dat de heer Dun door een bouwkundig rapport tot een gewijzigde hou ding is gekomen. Het voorstel wordt, na nog eenige discussie, aangenomen met 4 stemmen tegen. B. en W. stellen voor hiervoor een g e 1 d- 1 e e n i n g aan te gaan van 60.000, rente 5J Deze leening zal worden afgelost in 40 jaar, de eerste aflossing te voldoen in 1933. De Voorzitter heeft geen bezwaar nadere kostenspecificatie te geven en geeft daarvan een opsomming. Het voorstel wordt aangenomen met den heer Bel tegen. De verordeningen, door B. en W. vast gesteld, ingevolge de nieuwe drankwet, worden conform de voorstellen van B. en W. goedgekeurd. In verband met een gehouden be spreking met den heer H. Deutekom, deelen B. en W. den raad mede, dat is overeengekomen, behoudens goedkeuring door den raad, het geschil voor te leggen aan een commissie van 3 personen. Aldus besloten. Maatregelen ter voorziening in de werkloosheid. B. en W. moeten tot hun spijt den raad mede- deelen, dat door de gemeente geen belangrijke werkzaamheden meer kunnen worden uitgevoerd als werkverschaffing. Afgezien van het feit, dat de daartoe benoodigde geldmiddelen ontbreken, is het niet mogelijk voor een aantal werkloozen van ongeveer 30 nog geruimen tijd werk te vinden. Pogingen om menschen te werk te stellen bij de Zuiderzeewerken, zijn zonder resultaat ge bleven. Hoewel van belangrijke werkverschaffing geen sprake kan zijn, hebben B. en W. onderzocht de mogelijkheid tot demping van de Loet, vanaf het perceel van mej. D. Pinxter tot aan de brug. Voor deze demping is toestemming noodig van den polder Schagen. De kosten voor demping en bestrating worden geraamd op 1450 arbeidsloon en 4200 mate riaal, door geldleening te dekken. Een andere mogelijkheid is het treffen van een steunregeling onder goedkeuring van de Regee ring, waarin het Rijk een bijdrage verleent. (Kos ten 350 per week. Ook hiervoor verleent het Rijk een gedeelte lijke bijdrage. Op de begrooting voor 1932 was 1500 uitgetrokken, terwijl in Januari, Februari en Maart van dit jaar is besteed f 3540.99. Nadat de raad hierover 1 '/zuur heeft gediscus sieerd, waarbij verschillende leden den wensch uitspreken van wegenverbetering in overleg met het Polderbestuur en gasaanleg naar Lagedijk en Schagerbrug boven dempen Loetsloot, hetgeen wegens de dringende haast van werkverschaffing door B. en W. geen directe oplossing wordt ge vonden, werd het voorstel van B. en W. aange nomen met 8 tegen 3 stemmen. In de discussie bracht de heer v. Erp naar voren, dat door B. en W. in overweging kon worden genomen inzake middelen om aan geld te komen over te gaan tot een salarisverlaging van 10%, benevens de radio-distributie met 5 per aansluiting te belasten, te betalen door den con cessie-houder, hetgeen spreker resp. berekent op 1 4600 en 2000. In de rondvraag kondigt de heer Bakker aan, dat de s.-d. raadsfractie in de volgende ver gadering met een voorstel zal komen tot oprich ting van een vereeniging voor Maatschappelijk Hulpbetoon en opnieuw aan de orde zal stellen de vaststelling van een steunregeling. Hierna sluiting. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Strafzitting van Vrijdag 15 April. Een prootendeels onverdiende uitbrander. Wegens ongesteldheid van mr. Tack, werd het O. M. ook ditmaal waargenomen door mr. De Groot, terwiil mr. Van Dijk de taak; van den heer griffier, die niet ziek, maar heute, o, so glücklich was, ver vulde. Als eerste „verdachte", die onder de strafrechterlijke tondeuze werd genomen, presenteerde zich een jongmensch uit Heemskerk, genaamd E. W., aan wien was ten laste gelegd, dat hij op 10 Maart j.1. met een rijwiel den rijksstraatweg had be reden, ondanks deze verkeersweg voor rij wielen was afgesloten. De kantonrechter was om zoo te zeggen woest op dezen verkeerszondaar. De wielrijders, riep hij vertoornd uit, zijn een onophoudelijke ergernis voor de automobilisten, zooals ik zelf in de gele genheid ben te constateeren. Nu hebben jullie voor je eigen veilig heid. aparte wegen en toch worden er over tredingen gepleegd tot last van de auto bestuurders. Maar reken er op, dat ik jullie streng zal straffen, zeg dat maar vast aan je vrienden! Mr. De Groot paarde eveneens zijn stem aan deze strafpredioatie en noemde het feit ernstig genoeg om 10 boete of 10 dagen te requireeren. Hierop kwam die al bij voorbaat geheel tot kachelhout gekloofde verdachte aan het woord, om nuchter op te merken, dat hij niet op een gewone, maar op een drie- wielige bakfiets had gereden. Een derge lijk veel plaats beattaandi voertuig was naar meening van den verdachte onge schikt voor een rijwielpad, dat geen ruim te aanbiedt b.v. voor 2 bakfietsen, om el kander ongehinderd te passeeren. Deze eenvoudige toelichting goot dan ook olie op des kantonrechters toorngol- ven. De zaak kreeg dan ook een geheel ander aanzien, want eerlijk gespreken beeft de wetgever deze materie geheel on aangeroerd; gelaten, zooals de kantonrech ter loyaal moest toegeven. Weinip of peen jurisprudentie. Mr. De Groot vermeende, dat dienaan gaande door den Hoogen Raad een arrest was gewezen en gaf last de jurisprudentie- kaart op artikel 1 motor- en rijwielregle- ment op de proppen te brengen, doch zijn verlangen kon niet worden bevredigd. Waar niet is, I ?rliest de keizer en ook de ambtenaar zijn recht! Nolens volens was dus mr. De Groot moreel verplicht zün requisitoir te wijzi gen en werdt nu in dit twijfelachtige geval gevorderd de minimumstraf 0.50 boete of 1 dag hechtenis. De heer kantonrechter adviseerde nu den bakfieteer in 't vervolg voorzichtig heidshalve maar het rijwielpad te kiezen en voorts van meening zijnde, dat de wet zich in casu niet voldoende uitlaat, veroor deelde hij den verdachte conform requisi toir tot 0.50 boete of dag, 'n uitspraak waarmede de veroordeelde onvoorwaarde lijk accoord ging. Niettemin zal een aanvulling van het desbetreffend reglementsartikel, dat dui delijk aangeeft, waar de bakfiets nu eigenlijk thuishoort, wel noodzakelijk zijn. Nachtelijke kinderspelen van een uit elkander pespat kaartrondje. De nijpende bedrijfsnood! der tuinders van Koedijk scheen voor de jongeheeren J. N. en J. de W. en P. K. aldaar geen be letsel te ziin om na het beëindigen van een kaartavond, in den nacht van 5 op 6 Maart een kluchtspel te spelen, dat aam baldadigheid al zeer nauw verwant was. De heeren waren namelijk zoo vrij, om een roeibootje, dat in een sloot voor het huis van den eigenaar en arbeider Jacob Kerkmeer lag vastgemeerd, op sleeptouw te nemen en het met inspanning van alle krachten te hüschen aan boord van een in de nabijheid liggende praam. Hoogst vol daan over die mooie mop trokken de grap jassen huis- en bedwaarts, doch de heer Kerkmeer, die 's morgens zijn schuitje miste, was minder verrukt over het wel slagen van deze boerenstudentengijn. Hij was niet in staat zonder hulp het schuitje weer vlot te brengen en toen hij eindelijk de bezwaren te boven was gekomen, bleek het galjoen ook nog lek te zijn op den koop toe. Het jolige trio stond heden terecht ter zake baldadigheid en gaf aanleiding tot de- gerechtvaardigde vraag van den kanton rechter of destijds de haver hen had ge stoken! De heer Kerkmeer was present als ge tuige en deed verslag in het avontuur, waardoor hij gedurende een week belet was, van zijn vaartuig gebruik te maken. Heb je nog schade gehad, vroeg de kan tonrechter. Ja zeker, zei getuige met een verrukten glimlach. Alles hèk meenomen.... en hij overhandigde ziin vordering ten bedrage van 240 voor reparatie. Groot was echter de hilariteit, toen de drie jongens ieder een papiertje te voor schijn brachten, waaruit bleek, dat de schade door hen gezamenlijk was voldaan. I Nou maar, dat hadden jullie nou toch welderes kenne zegge, gaf Kerkmeer ver slagen te kennen. Mr. De Groot ncemde het gebeurde een ergerlijke baldadigheid en requireerde te gen ieder 1 boete subsidiair hechtenis of tuchtschool, naar gelang den leeftijd, doch de kantonrechter hield rekening met het feit, dat de schade was vergoed en stel de de straf niet hooger dan 6 boete of 6 dagen hechtenis, voor de minderjarigen Jochem en Piet te vervangen door 1 week tuchtschool. Ook altijd nop een duistere situatie. Twee bekeurinpen om er den moed wat in te houden. Bij het in elkander flansen van de motor- en rijwiel wet, annex reglement, is ook hoegenaamd geen rekening gehouden met de examinandi, dewelke een rijvaar- digheidsproef moeten afleggen. Voorna melijk 1 vet re ft zulks motorrijders, die wel in het bezit zijn van een machine, doch niet van een rij- en nummerbewijs, dat gewoonlijk gelijk wordt aangevraagd en dus eerst verstrekt nadat de rijproef naar genoegen is geslaagd. De heer Wouter B.. azijnmaker te Alk maar, wiens zuur beroep absoluut niet op zijn vrooliik lachend gelaat was te be speuren, stond in verband met boven staande twee achtereenvolgende malen te recht. Hem was op 5 April door den heer M. Kater, de examinator, verzocht naar de Mient te komen met zijn motor, teneinde de rijproef te ondergaan. De heer B. had de bezwaren omtrent het ontbrekende nummer- en let ter bord geopperd, waarop de heer Kater zou hebben geantwoord: Je komt maar! Nu, die examinandus kwam dan ook, maar voorzien van twee bon netjes, die een minitieus correcten agent hem op den Weste-rweg had uitgereikt ter zake ontbrekende letter en nummer. De heer Kater, heden gehooid, verklaarde geen verantwoordelijkheid te dragen en de goed vertrouwende heer B., feitelijk al verdronken voor hij water had gezien, werd; veroordeeld tot 2 X 0.50 boete of 2 X 1 dag hechtenis. Kinderpenot en behoud van natuurschoon. De 19-jarige mej. A. K„ 'n bruin-oogige jongedame, die omstreeks 13 Maart te Eg- mond aan Zee fungeerde in dienst der St. Anthoniusstichting als kindergeleidster, had zich niet de aan haar zorgen toever trouwde kleutersehaar begeven op een duinterrein, dat door prikkeldraad en pa len was afgezet, om aan te duiden, dat vrije wandeling hier nicht erlaubt was. Het meisje dacht daar niet over na en toen alsnu rijksveldwachter Minde de overtre ding in de gaten kreeg, was het natuurlijk „Kip ik heb je" en stond zij heden terecht wegens niet in acht te hebben genomen art. 461 strafrecht. „Zoo, is u geleidster", zei de kanton rechter minzaam ter begroeting, „u ziet er echter wel naar uit of u zelf nog geleid moet worden!" Misschien was haar zulks wk niet onaangenaam, want daar hen je jong voor, nietwaar? De veldwachter Ten Rruggencate deelde mede, dat door de diverse Vacantiekolonie- kinderen nogal veel vernield' wordt en dus dennen- en helmaanplantingen beschermd moeten worden. Overigens kon hij verklaren, dat de ge leidster, na deze overtreding geen reden tot klachten meer had gegeven, waarop de comparante werd veroordeeld' tot 2.50 boete of 2 dagen. DINSDAG 19 April 1932. Hilversum, 1875 M. Uitsluitend AVRO-uitzending. 12.002.15 Omroep-kamerorkest o.l.v. L. Schmidt m.m.v. Van Dijk's Origineele Volendamraers. 2.30 Grammofoonplaten. 3.00 Knipcursus. 4.00 Vioolrecital door Andries Roodenburg. M.m.v. E. Kuypers (piano). 5.30 Omroeporkest o.l.v. N. Treep en grammo foonplaten. 7.10 Alexander Moissi declameert. 7.30 Engelsche les. 8.00 Residentie-orkest o.l.v. A. v. Raalte. Soliste: Lotte Schoene (zang). O.a. Espana-Rhapsodle, Chabrier en Frühlingstimmen, wals, Straus. 8.30 „Dolores Divine Schuldig of onschuldig' radio-drama van M. K. Ellis. Vertaling. Vogt. 9.15 Vervolg concert O.a. uit „Zauberflöte" en „Figaros Hochzeit Mozart, en 3de Symphonie in F-dur, Brahms. 10.15 Vaz Dias. 10.30—12.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. (Re freinzang: Bob Scholte) en Grammofoonplaten. Huizen, 1875 M. Uitsluitend KRO-Uitzending. 12.15 KRO-trio o.l.v. Lustenhouwer. I.45 Grammofoonplaten. 2.00 Vrouwenuurtje. t 3.004.00 Modecursus. 90. 4.25 Cursus „De moderne Zakenman", 5.00 HIRO. >Jj 600.-7.10 KRO-küstensemble o.l.v. Lustenhouwer. 7.10 Dr. J. ten Heerdt: Bouw van het Heelal. 7.45 Verbondskwartiertje. 8.00 KRO-orkest o.l.v. J. Gerritsen. O.a. cellocon cert A-moll, St. Saëns. 8.30 Hoorspel „Bietje" in 1 bedrijf van M. Sabbe. Regie: Dr. W. Frans. .15 Vaz Dias. 9.30 Vervolg KRO-orkest. O.a. Ouv. „Bastien et Bastienne", Mozart: fragm. uit Wagner-opera's en Caprice italien, Tschaikowsky. II.0012.00 Grammofoonplaten. WOENSDAG 20 APRIL. Hilversum, 1875 M. VARA-uitzending. 10.00 VPRO, 11.00 en 6.30 R.V.U. 6.457.00 en 7.307.45 Gymnastiekles. 8.00 Grammofoonpl. 900 Trio Micbel en grammofoonpl. 10.00 Mojgenwijding. 10.15 Voor Arb. i. d. Continubedrijven: Trio Michel, Ad. Bouwmeester (voordracht) en VARA-tooneel. 11.00 R.V.U. 11.30 Vervolg Concert. 12.001.45 VARA-septet o.l.v. Is. Eyl en Grammofoonpl. 2.15 P. J. Kers Jr.: Onze keuken. 3.00 Voor de kinderen (zang, piano, radio- tooneel en vraaguurtje). 5-30 Grammofoonpl. 6.00 Onderwijsfonds Binnenvaart. 6.30 R.V.U. Schaakcursus door Dr. Max Euwe. 7.00 E. Boekman: Het beginselprogram der S.D.A.P. 7.30 Muziek van dezen tijd. VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. M.m.v. H. Ludolph (zang). 8.00 Eerste deel van de revue „De prikplank" van E. R. de Vos. Muziekarr. MacCarthy. Dirigent: W. Lohoff. Leiding: A. de Mees ter (Vanuit de Plantage-Schouwburg te Am sterdam). 9-25 „De wederwaardigheden van Wakker en Tropenduit". 9-35 Uit de Gem. Concertzaal te Haarlem: „De kleine Stem", o.l.v. J. Post. „Lente-cantate" van A. Lambrachts-Vos. 10.00 „Moordenaar te goeder trouw" door O. H. Jahn, bewerkt door Luberti (Groot Volkstooneel). 11.00 Vaz Dias. 11.0012.00 Concert M. F. Jurjaanz (harmo- Huizen, 298 M. Uitsl. NCRV-üitzending. 8.00 Schriftlezing. 8.159-30 Grammofoonpl. 10.00 NCRV-Dameskoor. 10.30 Ziekendienst. 11.0012.00 Concert. M. F. Jujaanz (harmo nium) en mej. G. Koeman (zang). 12:152.00 Concert.: Mevr. G. v. Ravenzwaay- Möllenkamp (zang), H. Hermann (viool), H. v. d. Horst Jr. (cello) en mevr. R. A. v. d. Horst-Bleekrode (piano). 2.30 Chr. Lectuur. 3.00 Concert. Mevr. C. de Lange-Van Rijn (altmezzo-sopraan), A. J. Borgers (hobo en Eng. hoorn), M. Rood (fagot), mej. L. Lauenroth (piano en harmonium). 5.00 Kinderuur. 5.00 Kinderuur. 6.00 Voor de landbouwers. 6.45 Causerie door A. Stapelkamp. 7.00 Causerie over Rusland. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Zendingpraatje. 8.30 Concert door de H.O.V. o.l.v. F. Schuur man. O.a. Kleine Ngphtsmusik, Mozart. 9.00 Causerie door J. Schouten. 9.30 Vervolg concert. 0.a. Fant. „Tocsa", Puccini. 10.3011.30 Grammofoonplatenconcert. Ca. 10.00 Vaz Dias. DONDERDAG 21 APRIL. Hilversum, 1875 M. Uitsl. AVRO-uitzending. 8.00 Grammofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Grammofoonpl. 10.30 Solistenconcert. C. J. Lemair (piano), G. Goethart (zang) en Egb. Veeen (begelei ding), 11.00 Cursus Kinderkleeding. 11.30 Vervolg concert. 12.002.15 Omroeporkest o.l.v. N. Treep. In termezzo: Ochestrion-muziek uit café .,De Waag", Amsterdam. 2.30 Grammofoonpl. 3-oo Knipcursus. 3-45 Grammofoonpl. 4.00 Ziekenuurt. 5.00 Radio-Kinderkoorzang o.l.v. Jacob Hamel 5.30 Uit Grand Hotel „Central", Den Haag: Willy Honsbeek en zijn orkest. 6.00 Uit „House of Lordt", Den Haag: Het Orchestre Lismonde. 6.30 H. Hollander: Sportpraatje. 7.00 Zangrecital door C. van Geuns, m.m.v. Egb. Veen (piano). 7.30 Engelsche les. 8.00 Omroeporkest o.l.v. N. Treep. Dans muziek voor de oudere generatie. 8.30 Wouter Loeb in zijn repertoire. 8.50 Vervolg Omroeporkest. Populair program ma. 9-i5 Accordeonmuziek door „The Three Hawkcourts" (met vocaal refrein). 9.35 Vervolg Omroeporkest. O.a. uit „Drei- maderhaus", Schubert-Berté. 10.00 Vaz Dias. 10.15 Piano-syncopations door Han Beuker en Wouter Denijs. io.35Vervolg Omroeporkest. O.a. Schlager- potpourri, Borchert. 11.0012.00 Uit .Palermo", den Haag: Dans muziek. Huizen, 298 m. 8.00—9.15 KRO, 10.00 NCRV, 11.00—2.00 KRO, hierna NCRV. 8.009.15 en 10.00 Grammofoonpl. 10.15 Ziekendienst. 10.45 Grammofoonpl. 11.3012.00 Godsd. halfuurtje. 12.15 KRO-orkest o.l.v. J. Gerritsen. 2.00 Handwerkcursus. 3.003.30 Vrouwenhalfuurtje. 4 00 Ziekenuurt. 5.00 Cursus handenarbeid v. d. jeugd. 5-45 Viool-recital door S. Bahler. M.m.v. mej. Tr. Rieuwerts (piano). 6.45 Knipcursus. 7 00 Friesch Propaganda-woord door W. San- tema. 7-45 Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Chr. Mannenzangvereen. „Adema van Scheltema" o.l.v. Th. v. Zutphen. M.m.v. mevr. Verhoef-van Zutphen (viool), mevr. N. Jansen-v. d. Gugte (piano). 9-30 Vervolg concert., 10.45n.30 Grammofoonpl. ca. 10.00 Vaz Dias. DE TEXELSCHE MARKT. 't Blijft misère aan de markt dit voor jaar, alle veeprijzen zijn tot een vrijwel ongekende laagte gedaald. De boeren hielden blijkens de heden (Maandag) aangevoerde talrijke kalveren van 2 a 3 weken, hun dieren nog wat vast, bij de treurige prijzen die reeds ongeveer een maand geleden in de kalveren handel in traden; evenwel tevergeefs, de prijzen zijn niet gestegen. Voor nuchtere kalve ren betaalde men hier heden ongeveer f 5, voor dieren van 2 3 weken oud slechts ongeveer f 10. Er werden enkele versche koeien aangevoerd, voor een best dier werd f 200 geboden, en lichter gold pl.m. f 170. De biggenhandel wil ook nog maar steeds niet, de prijzen loopen om de f3. Voor slachtvarkens betaalde men hiei in de afgeloopen week 11 a 12 cent per pond. Heden (Maandag) bleek deze prijs nog te hoog, thans wordt 10 11 cent ge boden. Niettegenstaande de aanvoer aan de eierenveiling nog aanmerkelijk grooter was dan vorige week, gingen de prijzen niet achteruit, aanvankelijk waren de kip eieren zelf iets duurder; de prijs was thans voor eieren gemengd van 60 kg f 2.25 per 100 stuks. DE JEUGDHERBERG „PANORAMA". Door het aanbrengen van een houten bekapping in de jeugdherberg Panorama alhier, is het mogelijk nog meer gasten tegelijk hierin te ontvangen. Reeds komen verschillende aanvragen om logies gedurende den zomer binnen. Naar wij vernemen hebben zich voor de a.s. Pinksterdagen reeds 70 personen als gasten aangemeld. Burgerlijke Stand van Texel van 1218 April. GEBOREN: Cornelia, d. v. Pieter Key-> ser en Sibregta Jeannette Rab; Johanna, d. v. Ruurd Holtrop en Neeltje Hellen- berg Albert Jan, z. v. Johannes Schad' en Giesje Stevens; Reina Geziena, d.v. johannes Halsema en Anna Geziena Bos; Aagje, d.v. Arie de Ridder en Willemtje Dijker. ONDERTROUWD: Meijert Spigt er Ieme Smit; Frans Witte en Wilhelmina Bakker; Hendrik Kammenga en Dieu- wertje Vlaming. Maarten Bruijn en Kla sina Zurcher. GETROUWD: Willem Burger en Anna Catharina Dekker. OVERLEDEN: Abraham de Visser, 53 jaar, geh. met Anna Verhoeve. CorneliS Witte, 47 jaar, weduwn. v. Neeltje Kiljan. Van onzen specialen verslaggever. van 16 tot en 18 April 1932. BEVALLEN: J. Gerritsen—Swart, d. V. T. BoschLaan, d. A. v. HoekDijst, z. J. BoonBais, z. J. UfkesSchut, z. J. O. de Haas-Graaff, z. 16 April. Aangebracht door korders: 6io tongen p. st. 0.400.35 815 kleine tongen „0.100.07 13 kisten schol I p. k. 8.506.50 42 kisten schol II „2.75i.8o 8 kisten schar 3-30—2.50 Door garnalenvisschers: 1595 kg gekookte garnalen p. kg 0.370.35 Door haringvisschers: 247 tal haring p. tal i.to— 0.47 18 April. Aangebracht door garnalenvisschers: 1998 kg gekookte garnalen p. kg 0.30—0 25 Door haringvisschers: 1613 tal haring p. tal 1.200.46 4 tal geep „45-0040.00 Door korders: 150 tongen p. st. 0.350.30 200 kleine tongen o 100.07 56 kisten schol p. k. 6.504 90 12 kisten schar 2001.00 Amsterdam 17 April. De gebruikelijke inleiding over de drukte, die reeds ver vóór 't aanvangsuur hoogtij vierde, willen we den geachten lezer ditmaal sparen. Om even over tweeën bestond de entourage van 't fraaie Stadionterrein reeds uit één com pacte massa gelukkige kaartbezitters. De Politie-fanfare hield er zoolang de stem ming in, totdat 5 minuten vóór half 3 de jeugdige Blauw-witgarde zich liet zien en de bekende haag vormde, waartusschen de Bel gen even later hun entree maakten, even later gevolgd door de onzen. Beide teams werden met de resp. Volkslie deren en enthousiast applaus ontvangen. Van Heel wil met de traditie breken en laat dus Hellemans de keuze. Deze prefereert het geringe voordeel van den wind, die schuin over 't veld staat. Aanvang. Lagendaal brengt dan om precies 2.30 uur 't leder aan 't rollen en na eenig heen-en-weer- getrap belandt de bal bij Andriesen, die zui ver doorgeeft naar Mol. De KFC-ers die al dadelijk vol initiatief aanpakt, zorgt er voor, dat van Nellen een fraaien voorzet kan geven, die eenige verwarring vóór 't Belgische doel tengevolge heeft. Tenslotte kan v, d. Berghe toch wegwerken. Deze terreinverkenning wordt echter on middellijk door een keurig van links opge zetten tegenaanval beantwoord. Na goed com bineeren met Bastin zendt Grimmonprez een vinnigen schuiver in, die vóór langs ons doei snort. Geruimen tijd achtereen, wordt van Nellen aan 't werk gezet en de DHC-er is er al dade lijk uitstekend in, zoodat Lavigne alle zeilen moet bijzetten, om den pittigen Delftenaar te houden. Aan de rechterzijde noteeren we een twee tal correct sluitende combinaties WelsLa gendaal, waarbij laatstgenoemde echter op 't beslissende moment afwezig is of door het eminente backstel der Belgen wordt gestuit. Hoewel onze gasten ook lang niet stil zit ten, heeft Holland toch het beste van 't spel en bij een scrimmage vóór v. d. Berghe's hei ligdom zien we zelfs tot driemaal toe Paauwe aan het offensief deelnemen. Doch de bal wordt tenslotte weggewerkt en Voorhoof kan zijn doorzettingsvermogen op de proef stellen. Hij stuit evenwel op van Run, die onmiddellijk doorgeeft aan van Heel. De Hollandsche aanvoerder goochelt 't leder op de hem eigen wijze langs Lavigne. waar door Lagendaal een behoorlijke kans tot sco ren wordt geboden. Het Xerxes-kanon wil het nu te mooi doen en denkt ook den vijandelij ken doelman te kunnen passeeren. Deze ver richt echter een moedige save en redt zoo doende op afdoende wijze. Doch 't gevaar is nog niet geweken, want nu komt het bruine ding bij Adam- die een verren schuiver in zendt. De bal cirkelt via den paal op de doel lijn, v. d. Berghe en Lavigne willen beiden ingrijpen, doch botsten tegen elkaar, komen te vallen en tegelijkertijd werkt de toestormen de Lagendaal het leder in de touwen. In de 9de minuut heeft Holland alzoo de leiding genomen. (1o). Even moet nog gestopt worden voor den Belgischen doelman, die gelukkig geen nadee- lige gevolgen van de botsing heeft ondervon den en dan forceert Bastin den eersten hoek schop, als Weber bij een ver doorgespeelde Belgische pass door afhouden denkt te redden. Het spel golft vlug op en neer en nu moet van Male ingrijpen bij een fraaien kopbal van Grimmonprez, na stuwend werk van Helle mans. De partijen zijn volkomen aan elkaar ge waagd en aan weerszijden blijven de verdedi gingen het terrein beheerschen. De Belgische backs, van wie vooral invaller Lavigne op den voorgrond treedt, doen het ver- I rnaarde duo HoijdonckxNouwens geheel vergeten en bezweren alle gevaar. Bovendien begaan de onzen de fout. alle bal len naar Lagendaal door te geven. De beide Zuidelijke backs passen een af doend systeem toe en vormen steeds een trechter, waarin Lagendaal met succes wordt opgevangen. In onze middenlinie brengt Andriesen het talrijke publiek herhaaldelijk in extase., door tactisch inzicht en technische vaardigheid. De Hollandsche rechtervleugel, verricht ge durende de laatste periode vóór de rust ver dienstelijk werk. Met zuivere passen zet Wels geregeld zijn binnenspelers aan den arbeid, doch *t door zichtige spelen op Lagendaal vergemakkelijkt de taak der Belgische backs aanmerkelijk. Ook van Male krijgt weinig te verwerken en het verwondert ons dus niets, als met onver- anderden stand de rust ingaat (1o voor Hol land. De tweede helft. Met frisschen moet tijgen de onzen bij het hervattingssignaal weer ten aanval. Een handige manoeuvre van Adam stelt Wels in staat fraai door te geven naar Lagen daal, doch Dedeken is hem ook nu te vlug af. Bij een tegenbezoek van onze gasten denken we Capelle den gelijkmaker te zien scoren, als de jeugdige Standard-speler er in zijn eentje tusschen uittrekt. Weber, die reeds gepasseerd was, herstelt zich echter onmiddellijk en kan den Belgischen midvoor nog juist bijtijds hinderen, waardoor de te hulp schietende van Run de situatie kan beheerschen. Geen minuut later herhaalt zich hetzelfde met Voorhoof. De Belgen zijn nu absoluut sterker. Eenige oogenblikken zelfs worden onze jon gens geheel ingesloten. De schotvaardigheid der Oranjemannen valt niet te roemen. Het kanon, waarop heel Hol land zijn hoop had gevestigd, wordt door Lavigne en Dedeken tot nonactiviteit gedwon gen. Niettemin blijven onze voorwaartsen maar steeds weer op Lagendaal plaatsen. Het spelpeil vermindert gaandeweg, zonder echter tot 't doode punt te dalen. De wed strijd biedt te veel wisselende kansen, om saai te kunnen worden. Hiervan is dan ook geen oogenblik sprake geweest, vooral niet, toen Cappele de partijen op gelijken voet had ge bracht en de strijd om de leiding zich zou gaan voltrekken. De Belgen maken gelijk (11). Grimmonprez breekt plots in de 23ste mi nuut van de tweede helft energiek door en centert handig in de richting van ons doel, juist als een ieder verwacht, dat de vrijstaan de Bastin den bal zal toegespeeld krijgen. Er ontstaat vóór onze veste een ware ver warring, een opeenhooping van spelers en als van Male wil uitloopen, is hij reeds te laat, want Cappelle heeft het leder over onze doel lijn gewerkt en cfe stand is dus weer geliik (1-1). Er ontspint zich nu een felle strijd om de zege, waarin Lagendaal echter het onderspit moet delven. Bij een duel schijnt hij nogal ernstig aan 't hoofd geblesseerd te zijn en moet zelfs van verder meespelen afzien. Volkers valt voor hem in op de linksbinnen plaats, terwijl Mol middenvoor gaat spelen. In de 32ste minuut komt dan hèt moment 1 van den wedstrijd. Van Heel heeft één der gevaarlijke Belgi sche attaques meesterlijk onderbroken, plaatst afgemeten voor den vijandelijken doelmond, waar Adam er als de kippen bij is om het leder langs den onthutsten v. d. Berghe in het net te loopen. Oranje staat dus weer voor (2x). Door dit doelpunt worden de Belgen nu tot een uiterste krachtsinspanning geïnspireerd en speciaal Voorhoof en Cappelle vormen een goed sluitende combinatie, die zelfs tot twee maal toe ons heiligdom tot heel dichtbij weet te naderen. Den eersten keer treedt Weber handelend op, terwijl vervolgens van Male een zeker schijnend doelpunt kan voorkomen, door zich in zijn volle lengte om den bal te werpen, als Cappellen een vinnigen schuiver op de linker doelhelft afzendt. Andriesen en van Heel stuwen onze aan- valslinie nog eenige malen in de gewenschte richting, doch als ook blijkt, dat het Belgi sche achtertrio van geen opgeven weet, kun ne we met den 21 overwinning genoeglijk tevreden zijn.

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 11