Betianpelpapier VAN WILLIGEN VAN WILLIGEN Verchroomde SCHAREN Nieuwe dessins Wesisiraat Een brief v&n Htodenburg. Uitvaart cIr. J. Th. de Visser. Be tersefoe eed va« tretsw. De rijksmiddelen. naar Ani^y te hegeven om en eji <|e bezittingen van de jw&eav te ljeséheirjnen, die door n wwen te worden bedreigd. Weststraat De aanranding te Tubbergen. \an links en rechts 459e STAATSLOTERIJ reert, spreekt wel voorgrond, dat d geschut, waarvan hij dat deze een ultgesprc hebben, ntet moeten maar juist ter b uzelf Hij stelt op den anks en het zwaar i bovendien ontkent, ken aanvalskarakter i worden afgeschaft, j ihikklng van den Volken- boud moeten blijven om eiken aanval. te dienen voor de tuchriging van eiken aai Dat is in theorie natuurlek prachtig, maar de praktijk stelt onmiddellijk de vraag, waar het oorlogsmateriaal bewaard moet blijven. Waarop het antwoord van Tardieu zal luiden, dat dit onder de hoede van den betreffenden Staat moet blijven, en het weder-antwoord van alle degenen, die de Fransche theses niet onderschrij- \en, vanzelfsprekend is, dat daarin juist het groote gevaar van de Fransche voor stellen schuilt. Ook de Italiaansche vertegenwoordiger Grandi heeft het woord', gevoerd. Veel minder dan bij de algemeene beschou wingen heeft ook hij een doek voor den mond genomen. Italië verlangt nadruk kelijk de progressieve afschaffing van de zware artillerie en van de tanks, terwijl het meent, dat elke Staat bij het begin van het in werking treden van het Ont wapeningsverdrag jaarlijks een bepaald percentage van de tonnenmaat van de linieschepen, vliegtuigmoederschepen en duikbooten moet vernielen, en al evenzeer de afschaffing van bombardementseskader j en de onmiddellijke vernieling van alle wapens, die den gas- en bacteriologischen oorlog dienen, ter hand moet worden ge nomen. Italië is daarmede geenszins te vreden; zoodanige kwalitatieve ontwape ning vormt een kader, dat door andere maatregelen moet worden vervolledigd en verbeterd. Grandi heeft er op gewezen, dat de in den oorlog overwinnende mogendheden in het tractaat van Versailles zeiven hebben aangewezen welke aanvalswapenen door de overwonnenen moesten worden afgeschaft teneinde hen de mogelijkheid van aanvallen te ontnemen. Italië verlangt nu, dat de in het Tractaat van Versailles vervatte verboden algemeen worden uit gebreid. Herhaaldelijk kmtte Grandi zich tegen dé door den Franschen Minister- President naarvoren gebrachte argument, en in het bijzonder wees hij er op, dat de Fransche Regeering in haar eigen memorandum duidelijk heeft aangewezen welke wapenen als aanvalswapenen het eerst voor vermindering in aanmerking komen. Dat het verbod van aanmaak van zoodanige aanvalswapenen gemakkelijk door eenig land kan worden omzeild, kon Italië, o.i. terecht niet toegeven; de af schaffing van zoodanige aanvalswapenen zal de praktische uitvoering van het Volkenbondsverdrag en het Kellogpact begunstigen en de sfeer scheppen, waar binnen verder gaande vermindering der bewapeningen mogelijk is. Ook andere vertegenwoordigers hebben aan de besprekingen deelgenomen. Van de eene zijde hebben zij, gelijk door Bra zilië geschiedde, de Amerikaansche voor- Stellen gesteund; van de andere zijde, gelijk door Yougo-Slavië en Urugua^ geschiedde, de Fransche denkbeelden van een internationaal politieleger naar voren'j gebracht. Voor een staat als Uruguay is ontwapening blijkbaar geen economiseh vereischte, hetgeen wel eigenaardig aan doet, wanneer men in een juist dezer dagen openbaar gemaakten staat van achterstallige contributiebetalers van den Volkenbond Uruguay onder de hoogste ziet met een schuld van ver over de 2 millioen francs. Duitschland ten slotte heeft in deze beraadslaging de koe bij de horens gevat door een practisch voor stel in te dienen tot wijziging van artikel 1 van het Ontwerpverdrag der Commissie Loudon. Luidt dit artikel tot dusver zoo danig, dat het de beperking der bewa- f>ening voorop stelt en slechts een moge: ijkheid van vermindering in oog valt, Duitschland stelt nu voor hét te sluiten verdrag aan de vermindering der bewapening dienstbaar te maken en Slechts, wat bepaalde categoriën ygn be wapeningen aangaat, van beperking te gewagen. Het behoeft wel geen betoog, dat de algemeene Commissie met eene beslissing, over dit Duitsche voorstel een principieel beslissing neemt van groote beteekenr Die zal niet genomen worden voordat de a.s. week enkele belangrijke (leden en onder hen de Duitsche kanselier Brüning en de Amerikaans* Staatssecretaris Stimson te Genève aangekomen. Het gunstig aspect dat en meenden waar te nemen, vermindert niet door het feit, dat opentjartij duidelijker gesproken woreft dan Ver geschiedde. Ook ontbinding van Rijksba nier en IJzeren front? President Hindenburg heeft aan Groe ner. den rijkspre-sident van binnenland sehe zaken, den volgenden brief gedateerd 16 April, geschreven: ..De verordening van 13 April welke het verbod van de S.A. en S.S. behelst, heb ijc onaerteekend, nadat u mü in ernstige Voorden de moeilijkheden van den poli- tieken toestand hebt uiteengezet en het uitvaardigen van deze verordening als volstrekt noodzakelijk hebt aangetoond ter Verzekering van het staatsgezag en nadat de ri.iksregeering eenstemmig uw voor stel had gesteund. Intusschen is mij, onder toevoeging van bewijsmateriaal, meegedeeld, dat soortoe- Ujke organisaties als de thans verbod-ene Ook bp andere partijen bestaan. In vervulling van mijn plicht tot onpar tijdige uitoefening van mfin functie en ?eliike toepassing der wetten, moet ik er p aandringen, dat ingeval zulks juist is ook deze organisaties dezelfde behande ling ondergaan. Ik zend u hierbij het door mij ontvangen materiaal, niet het verzoek het met denzelfden ernst te onderzoeken als ik met uw voorstel heb gedaan en mij zoo spoedig mogelijk het resultaat van uw Onezoek met een dienovereenkomstig doen toekomen." Met vriendelijke groeten (w.g.) VON HINDENBURG. De Indruk van den brief. hn5 nlfiF-,.r^'1^1ü&fe€nt van Hinden burg aan rijksminister Groener, wordt in politieke kringen beschouwd a nieuw bewijs van de onpartijdigheid van den rijks president. De Rijks ba nier zelf heeft intusschen dezen stap van den heer Hindenburg niet afgewacht, maar, zooals bekend is, reeds Zaterdag besloten tot ont binding van de „Schutzforniationen", die opgericht waren met het doel zich te ver zetten tegen eventueele aanvallen van radicalen van links of van rechts. Yerwac-ht wordt, dat de rijksminister van binnenlandsehe zaken het materiaal dat de riikspresident hem toegezonden heeft, zorgvuldig zal onderzoeken. In de kringen van de rijksregeering is men van nieening, dat de stap van den riikspresi dent tot het herstel van de binnenlandsehe rust zal bijdragen en dientengevolge moet worden toegejuicht, en ook, dat het links staande deel der bevolking zich met dezen stap zal vereenigen en de wenscheiijkheid zal erkennen, dat alle organisaties, die een militair karakter dragen, verdwijnen van stonde af, dat het gevaar van het uitbreken van een burgeroorlog door het bestaan van een particulier leger van een enkele partij van de baan is. Rouwdienst In Den Haag. Gisterenmiddag heeft onder groote belangstelling de uitvaart van den minister van staat dr. J. Th. de Visser plaats gehad. Om 1 uur werd in het huis van den overleden staatsman aan de J. P. Coen- een j straat in Den Haag een rouwdienst ge houden, welke behalve door de weduwe en familieleden van den overledene ook werd bijgewoond door den vertegenwoor diger der Koningin, baron van Asbeck, en een kleinen kring van intieme vrienden van Dr. de Visser. De rouwdienst werd geleid door ds. Weiter, die de plechtigheid begon met een Pnmoïnpn VTTT. te blijven liggen en te vervuilen, en dat het ook op zichzelf gewenscht is, de aan genomen bedrijfsleiders in functie te brengen? Is het naar 's ministers oordeel niet ook om financieele redenen, te weten ter voor koming van renteloosheid der gronden en van gebrek aan inkomenstrek ken voor de betrok worden gebracht. FELLE BRAND TE VLIJMEN. Twee huizen verbrand. en veeschuren EINDE VAN HET CONFLICT IN CARTONINDUSTRIE De onderhandelingen inzake de staking aan elf van de zeventien stroocartonfa- brieken in het Noorden van ons land en hoofdzakelijk in de provincie Groningen, die sedert 1 Juli van het vorig jaar voort duurt en waarbij 1500 arbeiders zijn be trokken, is thans in een zoodanig stadium gekomen dat spoedig het einde van conflict mag worden verwacht. het gedeelte voor te lezen uit Romeinen VIII. Jtoespraak van ds. Wel-1LOONEN GEMEENTEPERSONEEL TE AMSTERDAM. Hierop volgde een ter, die onder meer zeide: Wel allerminst had ik gedacht en ver wacht, dat ik op mijn leeftijd nog tot het vervullen van een zoo droeve taak zou worden geroepen: het staan en spreken bij het heengaan van mijn besten trouwen vriend De Visser. Ik heb u voorgelezen Romeinen VIII, het hoofdstuk uit den Bijbel, waarnaar wij onwillekeurig het eerst rnnals wil die ONWETTIG VOORTBESTAAN DER S.A. EN S.S. IN HESSEN GECONSTATEERD. grypen ju uvBv.,~zooals wjj die thans beleven. Het is het hoofdstuk met dien machtigen aanhef: „Zoo is er dan geen verdoemenis meer voor degenen, die in Christus Jezus zijn ontslapen". En dan het vriendelijke slot, dat spreekt van een eeuwig leven en niet scheiden. En daartusschen in hooren wjj van het troostryk geleide, waardoor wjj van schrede tot schrede door den geest Gods geleid worden. Dat is het, wat wjj allen in deze oogenblikken behoeven. bij het sterven van De TT Wn behoeven - In verschillende plaatsen in Hessen is visser geen vraagteeken te zetten. Hij bii huiszoekingen bij de N.S.D.A.P. mate-' -- - - «t™nin^irnmsi, riaal gevonden, waaruit blijkt, dat het voortbestaan van S.A. en S.S. in onwetti- gen zin reeds tot in bijzonderheden geor ganiseerd is. De politie heeft de hand ge legd op het geheele materiaal van de S.S.- leiding in Hessen, waarbij zich geheime adressen bevonden en mededeelingen hoe iööCl gcuu c zelf heeft ons omtrent zijn toekomst, aller minst in het onzekere gelaten. Hoe zacht, hoe vredig is zijn sterven geweest! Eigen lijk was het geen sterven, maar slechts een inslapen. Hij is door God weggenomen uit de hem hier omringende werkelijkheid en overgeplaatst naar de volle heerlijk heid daarboven. Zijn kracht was niet ver- de SA. in de verschillende plaatsen van Hessen ais zangvereeniging, kegelclub, i £aan» ZI-'ri °°8 nie^ verduisterd, en er is .1 achtvereeniging, enz. voornemens was te i een Osterende bede in het diepst van blijven voortbestaan.' I onze ziel: mÜn einde zals het zijne. jj- va I Wij hebben hem ieder op zijn wijze Verder wordt door een oorkonde, die bij een S.S.-leider is gevonden, bewezen, dat officieele instanties werden bespionneerd. Het schijnt hier een brief te betreffen van den rijksdagafgevaardigde Weitzel, leider van de groep-west der S.S. te Dusselöorp, waarin deze den S.S.-leiders den tekst belangrijke politie-radiomededieelin- van gen, die worden uitgezonden slechts aan weinige personen code, woótelelïrk mèdedeelen kon. in een bekende De Iersthe arbeiderspartij zou voor afschaffing v«n den eed zijn. ïn de Vrijdag gehouden bespreking tus- aohën De Galera en de leiders der Iersche arbeiderspartij, zouden die laatsten zich bereid verklaaëd hebben, hun stem uit te brengen voor het wetsontwerp tot afschaf fing van den eed! van trouw aan den En- gelschen koning. Aangezien republikeinen en arbeiders partij tezamen die meerderheid in de Dail hebben, zou men. van de aanneming van het wéteontwer-D verzekerd kunnen zijn. ïn politieke kringen neemt men echter t w^fenfcwerp in den senaat vinden. Merkwaardige verhoudingen. Het resultaat van de eindstemming over de loonsverlaging bij het gemeente- personeel (werklieden, ambtenaren en de politie te Amsterdam) is geweest, dat de 2procent verlaging tot iOOO loon en daarboven 5 procent verworpen is dooi de werklieden-vertegenwoordigers, doch aangenomen door.de ambtenaren en de politie. Na afloop der stemming verklaarde wet houder Kropman, dat nu de gedane toe zeggingen vervallen waren. Het gevolg zal zijn, dat B. en W. aan den raad in een nota mededeeling van het resultaat zullen doen en hierin naar alle waarschijnlijkheid zullen voorstellen, het geen bij de ambtenaren en politie bereikt is, ook van toepassing te verklaren op de werklieden. Opbrengst over Maart valt mee. Weliswaar toont de opbengst der Rijks middelen ook over Maart een verdere ver mindering aan, doch dat was niet anders te verwachten. De hoofdzaak is maar, dat die achteruitgang, dank zij de invoering van verhoogde en nieuwe belastingen, niet van zulk een grooten omvang is geweest. Bij een totale opbrengst over de afge- loopen maand van 34.7 millioen tegen het vorig jaar 3.9 millioen was de vermin dering 3.24 mill., doch hierbij dient die gewone correctie van den laatsten tijd te Door onbekende oorzaak ontsto-nd Vrij dagmiddag brand in de schuur van den landbouwer Van den Dungen te Vlijmen. Weldra sloegen de vlammen over de op het groote met riet gedekte huis, dat spoe dig tot den grond afbrandde. Alhoewel de brandweer spoedig ter plaatse was, kon niet worden voorkomen, dat het huis van den landbouwer De Vaan en de landbouw- schuren van de landbouwers Van Dijen, Van Hest en De Vaan door den brand werden vernield. Van de inboedels kon zoo goed als niets worden gered. Verzekering dekt de schade. BRAND TE OOSTVOORNE. Opzet In het spel? Vrijdagavond werd brand ontdekt in <?e villa „Antoinette" aan het Nieuweplein te Oostvoorne. welke sinds verleden zomer als pension in gebruik is bij S.S. te Rot terdam, doch gedurende den winter en ook tijdens het ontstaan van den brand niet bewoond was. De brandweer slaagde er in het vuur tijdig te blusscben. In verband met de verdachte omstandig heden, waarondier de brand is ontstaan, heeft de politie een nauwkeurig onderzoek ingesteld. ACHT BIGGEN VOOR GLAS BIER- EEN Te Oudewater heeft Vrijdag de heer T. van den H. acht biggen van twee maanden verkocht voor een glas bier. VERR DRONKEN. Zaterdagmiddag is de boerenarbeider D. R., 44 jaar oud, bij het oversteken van een diepe put, met een diep geladen schouw mest in het water gevallen en ver dronken. Hii laat een vrouiv en 5 kinderen achter. AUTOBUS-ONGELUK. voor veel te danken. Welk een zegen, zulk een echtgenoot, welk een voorrecht, zulk een vader te hebben bezeten; welk een gave, een man als hij onzen vriend te mogen noemen. Daarom zijn mijn laatste woorden: De -- Heer heeft gegeven, de Heer heeft ge- i worden gemaakt, n.L uitschakeling van de nomen. Hij zou niet zooveel hebben j ontvangsten der grond- en personeele be- kunnennemen, wanneerhij ons niet zooveellasting ingevolge de werking van de wet gegeven had. Daarom: de naam des j ^ot herziening van de financieele verhou- Heeren zij geprezen, en aan God alleentussohen Rijk en gemeenten, ten zij de eere voor dit rijke en schoone leven.0011 moer juiste vergelijking te ver- Ds. Weiter ging daarna voor in gebed.krijgen. Bü toepassing dezer correctie Nadat de rouwdienst was afgeloopen, i worden de ontvangsten der schatkist over werd de kist met het stoffelijk overschotMaart 34.24 mill. tegen het vorig jaar en gedekt door een krans van de Koningin- mul., zoodat de achteruitgang in op- Moeder en door kransen van de weduwe rni" wordt en van de kinderen, in den rouw-auto geplaatst- Om kwart vóór twee verliet de stoet het huis aan de J. P. Coenstraat, waar zich een groote menigte had verzameld om van dit plechtige moment getuige te zijn brengst over Maart tot f 2.68 mill. wordt gereduceerd. Hoofdzakelijk komt deze lagere op brengst op rekening van de grillige Suc cessierechten, die zich voorheen steeds goed hielden, doch waarvoor de malaise zich thans scherper doet gevoelen, daar voor cfe betaling respijt voor een aantal maanden wordt verleend. De opbrengst De politie had uitgebreide orde-maat- ""T-L"1''1" >«1^1™. regelen getroffen, waardoor alles een ge- was nil'l- 1-62 mill. minder. Tot regeld verloop had. In de kapel. Toen de kist, gedekt door een schat van bloemen, in het midden van de kapel was neergezet, speelde de organist, de WfcdT republtketftseh j heer J. H. Besselaar jr. Gezang 273: Be- j veel den Heere uw wegen WOfCroH. I Ds. J. de Visser uit Middelburg trad dan naar voren, die op verzoek van den overledene de eenige zou zijn, die aan de baar het woord voerde. Mt Aanapolis in Maryland ëi' zich weer candidaat la veer bet presidentschap als de haar keus op hem lij heeft zich als a«pi- inschrijven mi topati. De gisting te Amoy. ugt Hongkong, dat de Brit- .Devonshlre bevel heeft ge- «e en de BEZOEK VAN DE KONINKLIJKE FAMILIE AAN DE BLOEMBOLLEN TENTOONSTELLING TE NOORDWIJR het minder gunstige resultaat over Maart droeg voorts ook zeer bij de lage op brengst der Zegelrechten ad 1.6 mill., die echter het vorig jaar met 2.7 mill. juist een recordcijfer aanwees. (Hbl.) Binnenland De Japansehe regeering heeft aan haar delegatie te Gëhève opgedragen, de verga deringen van de commissie van 19 bij te wonen. Echter zou het mogelijk zün dat Japausohe deelnemer in die vergaderingen een ondergeschikt ambtenaar zal zijn, die niet den status heeft van vol gedelegeerde, maar die er enkel zou zitten om inlichtin gen te geven, indien de commissie die van Japansche zijde mocht wenschen. Zaterdagmorgen om 10 uur hebben de i Koningin, Prinses Juliana en de Prins j met gevolg een bezoek gebracht aan de' bloembollententoonstelling te Noordwijk. De Koninklijke familie bezichtigde met groote belangstelling de inzendingen, waarbij de kweekers zich hadden opge steld. H. M. heeft hen ondervraagdnaar de moeilijkheden in het bedrijf. Zij toonde zich zeer verrast over de schitterende Volkenbond. wijze van aanleg en de mooie omgeving. Bij het vertrek werden aan de Koningin en Prinses Juliana bloemen aangeboden door twee kinderen van den burgemeester. H. M. betuigde bij haar vertrek aan den voorzitter haar dank en beloofde, nog eens terug te zullen komen. Het aanwezige publiek juichte het I hooge gezelschap hartelijk toe. VLAAMSCHE MEERDERHEID IN HET BELGISCHE LEGER. Overeenkomstig de nieuwe Belgische taalwetten hebben de recruten het recht, zelf te bepalen in welke taal zij hunne mili taire opleiding wenschen te ontvangen. Van de lichting van dit jaar hebben thans 21.825 recruten de Vlaamsohe taal, 18.688 recruten de Fransche taal en 276 de Duit sche taal gekozen. Er blijkt <j»is een be langrijke Vlaamsehe meerderheid in het Belgische leger te zijn. magnetische, garantie Roesten nooit! Nieuwe prijs: 0,60 DE ZUIDERZEESTEUN WET. Ingevolge besluit van den minister van waterstaat zullen belanghebbenden inge volge de Zuiderzeesteunwet. geboren na 16 December 1902, geldelijk gesteund wor den tot uiterlijk 1 Januari 1935 en die ge baren na 16 December 1892, doc(h vóór 17 December 1902, tot uiterlijk 1 Januari 1937, een en ander indien hun voldoende middelen tot levensonderhoud gaan ont breken. Het tijdvak waarvoor steun wordt verleend aan belanghebbenden, geboren vóór 17 December 1892, zal naar gelang van omstandigheden door of vanwege den minister worden bepaald. HET IN CULTUUR BRENGEN VAN DEN WIERINGERMEERPOLDER. Het Tweede Kamelid Braat heeft tot den minister van waterstaat de volgende schriftelijke vragen gericht: I9 het juist dat de directie van den Wie- ringeimeerpolder, wegens „te weinig re genval" de gronden in dien polder niet durft te bezaaien, en daardoor de aangeno men bedrijfsleiders niet in functie ge bracht worden? Is de minister niet van nieening, dat het voor die gronden beter is, al brengen zü misschien een halven oogst voort, een goede bewerking te ondergaan, dan braak De dader aangehouden. Men meldt uit Tubbergen, dat de man, die daar Donderdag een 22-jarig' meisje heeft aangerand, te Deldien is gevat en te Tubbergen opgesloten. Hii heeft volledig bekendl Het is G. H. T. uit Almelo. Publiek wilde „lynchen". De 56-jarige koopman uit Almelo heeft gisteren bekend den ovesrval te hebben ge pleegd op die 22-jarige inwoonster van Renkum onder Tubbergen. Hfi w-erd door den burgemeester van Tubbergen, tegenover wien hii zijn be kentenis aflegde, geconfronteerd met het slachtoffer, dat hem onmiddellijk herken de. Toen hii naar de woning van het meisje werd gebracht, wilde het publiek hem te lijf; met de grootste moeite wist de politie gewelddadigheden te voorkomen. Gisteren zou de man ter beschikking van de justitie worden gesteld en naar het huis van bewaring te Almelo worden over gebracht. VROUW IN BRAND GERAAKT. BM het wasschen van het haar. Terwijl de ongeveer 27-jarige eohtge- noote van d'en onderwijzer Elsacker te Tholen bezig was zich het haar te was schen met spiritus of benzine (zij kon hrt zelf niet meer zeggen) vloog onverwachts het haar in brand. Een groote vlam was buiten ziohtbaar, en een buurman snelde te hulp. Mevrouw E. had de tegenwoor digheid- van geest zich in een laken te wik kelen; evenwel liep zij zeer ernstige brand wonden op aan hoofd en borst, terwijl ook de kleeren van het bovenlichaam ver brandden. De toestand is zeer ernstig. Eenige gewonden. Zaterdagmiddag omstreeks 12 uur reed onder Nfinsel gemeente St. Oedenrode een autobus van de Tramweg-mij. de Meierij uit Eindhoven in de richting Eindhoven. De autobus passeerde daar een niet stei- gerheut heiaden kar, bespannen met een paard. Toen dé autobus halverwege gepas seerd was, weid het paard schichtig en maakte een zwenking naar rechts, met het gevolg, dat' een van de op de kar liggende vooruitsteken de palen de ruiten van de autobus alsmede de zij-wand vernielde. Twee passagier^ werden ernstig gewond, n.1. mevrouw van Gulik uit St. Oedenrode aan het gelaat. Het ergst is er de vrouw- van wethouder Latijnhouwers, uit Son, aan toe. Zij heeft waarschijnlijk een her senschudding opgeloopen, doordat een dei- palen tegen haar hoofd is geslagen. Men t vreest voor haar leven. De andere passa giers werden door glasscherven licht ge wond. DE INBRAAK IN EEN*GOUDSMIDS WINKEL TE STEENWIJK. De dader aangehouden. Te Steen wijk is gevankelijk binnenge bracht de ongeveer 20-jarige A. S., vroeger gewoond hebbende te Havelte, oud-leer ling van de ambachtsschool te Steenwiik, zoon van een achtenswaardige familie, verdacht van inbraak met diefstal in den goudsmidswinkel van J. v. d. Feer te Steenwijk. De verdachte werd te Booholt, even over de Duitsche grens, aangehou den. Bijna alle in den goudsmidswinkel gestolen goederen werden in zijn bezit ge vonden. Aangezien hij de herkomst daar van niet kon opgeven, werd hij d'aar vast gehouden. Hii wist echter weer te ont vluchten en over de grens te komen, dooh werd te Aalten andermaal gearresteerd en vervolgens naar Steenwijk gebracht. Hier heeft hij een volledige bekentenis afge legd. De gearresteerde is iemand van een vreemd karakter, die van zijn vroegste jeugd af zün ouders heel wat zorg gebaard heeft. De laatste jaren was hij voortdurend zwervende. ERNSTIGE AANRIJDING. Zaterdagavond is in de Walstraat te Vlissingen de melkslüter, die aldaar met zijn melkwagen reed, van achter aangere den dom- een automobiel. De man is in zeer ernstigen toestand naar het zieken huis gebracht. De automobilist had wel omgekeken, maar was doorgereden. De po litie stelde een onderzoek in en vond in een van de garages in de stad een bescha digden auto. De chauffeur, die daarmee liad gereden, heeft bekend de aanrijding te hebben veroorzaakt. Buitenland. GEMEENE STREEK VAN EEN BEDELAAR. 19 April. Eerst was alles verward en chaotisch, loen begon m'n jongen te zeuren of ik hem wou overhooren. Kom dan maar hier, wat is het voor les? Nieuwe geschiedenis, vader. Goed, moet ik vragen stellen? Nee, ik heb het uit m'n hoofd geleerd. Best, zeg het dan maar op. Ja vader. 1929 en 1933. De Groote Economische Verdwazing. Conferenties van Berlijn, Parijs, Londen, Rome, Wash ington. Oslo, Genève, Lausanne, eh, Lau- san neLa usance Nou, Lausanne Montreux, Aix-les-Bains, Nice, Cap Ferrat, Harzburg, Wiesbaden, Spa, Vittel, Vich.v, Seld ter wasser. Wat zeg je nou? Ach, ik bedoel Oberlahnstein, Lu- gano, Chequer-s, Den Haag. Bazel, Thoky, Bagnoles, Ascona, Juan-les-Pins, Karls- bad, Monte-Carlo, Luzern, Brünig, Ma- rienbad, Venetië, Merano, Engelberg, Menton. Goed zoo m'n jongen, zeg de andere helft morgen maar op. Maar vertel 111e nu eens, wat hebben de gedelegeerden op dis conferenties bereikt? Ze zijn genezen van rheumatiek, asthma, ischias, galzucht, maagzuur, op- geb'lazePheid. Hè? Nee, ik vergis me, opgeblazenheid niet; hartkwalen, indigestie, nervositeit, ruwe huid, exzeem, hoofdpijn, duizeligheid, suizen in 't oor, darm- en maagkwalen, aandoeningen van de lever.... Goed jongen, en ik zie wel, dat de moderne geschiedenisboeken er geen doekjes om winden. En wat hebben zij voor de volkeren bereikt? Niets vaöèr. Integendeel, na iedere conferentie werden weer honderdduizend nieuwe menscben werkloos, zakte de Be ure. steeg het wantrouwen. En als er iemand een bruikbaar voor stel deed?. Werd het afgewimpeld door de mo gendheden die bang waren, dat de andere er bovenop kwamen. Juist. En hoe is ten slotte aan de Groote Verdwazing van 19291933 een eind gekomen? Ja, eh, op een c'ag toen.... Is het niet ontzettend jammer, dat d-roo- nien altijd, maar dan ook altijd en eeuwig op h©t interessante oogenblik afbreken? Hier had ik nu, na een avond van tè in gespannen krantenlezen, een droom, zoo historisoh-zuiver, dat millioenen men scben mij erom zouden benijden. En op het oogenblik dat de Proféét mijn droo- menland zou binnentreden, de Profeet, op wien een heele wereld trappelend van on geduld1 wacht, weid ik door een banale hei van den melkboer in de werkeliikheid te- ruggeplonsd 1832. (Niet officieel) 3e Klasse, le Lijst Trekking van Maandag 18 April Hooge Prijzen: 17519 ƒ25.000. 38 ƒ1500. 2041, 6001, 19854 ƒ1000. 13113, 18800, 19150 400. 5667, 6005, 8491 ƒ200. 4826, 5849, 6485, 6886, 8586, 1328 J, 17856, 100. Prijzen van ƒ45. 125 332 380 420 569 617 710 722 927 960 979 1011 1472 1946 19390 56 550 858 1282 1822 2290 2696 3130 3341 3660 4241 4662 4972 5340 5626 6040 6580 6772 7184 7405 7599 7812 8427 8706 8972 9388 9708 10163 116 552 907 1354 1880 2390 2706 3171 3426 3694 4246 4664 5010 5367 5653 6162 6600 6780 7210 7406 7605 7959 8495 8732 9064 9411 9714 10199 1419 1932 2408 2774 3217 3454 3854 4319 4725 5016 5381 5655 6308 6614 6811 7227 7422 7641 8041 8519 8774 9176 9420 9759 10221 2779 3235 3475 3919 4344 4754 5086 5434 5743 6311 6630 6905 7269 7465 7645 8052 8545 8830 9177 9434 9764 10344 1588 2038 2501 2820 3254 3488 4002 4384 4772 5109 5525 5878 6315 6656 6921 7286 7479 7714 8124 8590 8862 9230 9549 9829 10411 1671 2045 2550 3007 3295 3612 4104 4571 4947 5233 5578 5883 6439 458 513 768 821 1026 1230 1699 1802 2157 2247 2622 2674 3018 3053 3303 3312 3614 3617 4110 4123 4606 4621 4958 4970 5307 5333 5587 5608 5926 5937 6466 6578 6658 6680 6691 6922 6950 7137 7384 7394 7402 7505 7558 7573 7731 7743 7791 8125 8205 8256 8610 8638 8663 8865 8911 8943 9232 9259 9277 9576 9695 9703 9851 9869 9950 10423 10436 10454 10492 10499 10500 10537 10539 10541 10552 10581 10586 10587 10721 10729 10846 10957 10965 10989 11065 11084 11096 11134 11248 11266 11269 11272 11338 11406 11421 11422 11432 11444 11472 11493 11550 11612 11634 11730 11734 11767 11812 11857 11861 11872 11875 12105 12141 12476 12557 12799 12850 DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Zaterdagmorgen is de '22-jarige J. H. uit Riiswijk op den Utreehtschenweg bü Amersfoort uit de cabine van een vracht auto gevallen, doordat het portier op on verklaarbare wijze openging. H. kreeg een wiel van den auto over zün hoofd en was op slag dood. In het Oosten van Berlijn is Vrijdag door een bedelaar een buitengewoon ge- meene streek uitgehaald. De bedelaar belde aan een woning. Toen hem niet dadelijk werd opengedaan, maakte hii een koperen stang van de trap los en toen de bewoon ster, een 26-jarige vrouw, aan de deur kwam en door het kiikluikje keek, stak de bedelaar de stang door het luik. De stang trof de vrouw juist in het oog. Zij gilde van pijn en hierop kwamen de andere be woners van het huis aangesneld. De bede laar had intusschen de vlucht genomen, maar werd- oo straat door politie en voor bijgangers achtervolgd en gegrepen. I)e vrouw is dadelijk naar een zieken huis gebracht. Daar het oog, behalve door de stang, ook door glassplinters getroffen was, zal het moeten worden. 11905 11936 11952 11991 12010 12042 12187 12274 12310 12319 12370 12381 12580 12638 12696 12780 12789 12798 12995 13004 13061 13071 13090 13137 13240 13312 13327 13342 13596 13661 13677 13745 13904 13937 13942 13956 13967 14196 14221 14228 14268 14314 13165 13174 13214 13225 13409 13474 13541 13556 13759 13845 13893 14126 14136 14177 14342 14404 14428 14474 14571 14773 14836 14843 14872 14883 14993 15025 15040 15045 15078 15237 15438 15485 15514 15545 15634 15644 15649 15659 15666 15767 15782 15786 15809 15831 16002 16126 16216 16233 16255 16614 16645 16666 16693 16722 116829 16839 16952 16976 17055 17447 17459 17265 17360 17412 17652 17735 17748 177J8 17979 18691 18106 18120 18178 18250 18327 18434 18440 18445 18494 13581 18719 14593 14646 14658 14925 14980 14985 15139 15185 15222 15562 15588 15618 15690 15695 15710 15847 15896 15929 16272 16302 16446 16733 16744 16788 17201 17257 17261 17501 17511 17588 18027 18065 18072 18340 18410 18875 18905 19000 19023 19067 19096 19104 19158 19166 19179 19184 19251 19252 19333 19350 19381 19394 19409 19420 19431 19441 19460 19589 19M7 19628 19676 19688 19709 19739 19830 19881 19883 19906 20061 20062 20083 20126 20555 20564 .«)588 20590 20605 20682 20721 20807 20817 20825 2'j""9 2""77 20997 opslagplaats van wapens en munitie ont dekt. Voorts is bekend geworden, dat Or- nyg een zwager van een lid van den opper- waarschijnlijk weggenomen jsie" Kussischen krijgsraad Unschlicht is De laatste arrestaties op groote schaal te Warschau en in de provincie hebben onder de communistische partijleiders een paniek teweeggebracht. Een groot aanta' van hen heeft getracht uit Warschau te vluchten, doch zü werden in den trein ge» pakt. In de laatste dagen zijn meer dan 300 communisten te Warschau in hech tenis genomen. TALRIJKE ARRESTATIES VAN COMMUNISTEN IN WARSCHAU. In den loop van het onderzoek tegen den eenige dagen geleden in hechtenis geno men leider der communistische partij te Warschau, dr. Ornyg, heeft cie politie een

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 2