HELOERSCHE ÜOÜHAN1 De mooiste GLASGORDIJNEN VAN DONDERDAG 21 APRIL 1932. Prijzen vanaf f 11.90 KONINGSTRAAT LEVERT U DE N.V. BEHANGER1J en STOFFEERDER1J Tweede B*ad. Licht op voor alle voertuigen: Wintertijd. Donderdag '2:1 Apr19.35 uur Vrijdag '22 19.37 STAüSKitüWS De beeren W. Kraak en G. de Glop- per, werkzaam ten kantore der directe be lastingen, zijn met ingang van 1 April be vorderd tot adjunct-commies bij dezen tak van dienst. DE ZAAK-DE ZWART. Naar wij thans vernemen zal niet mr. Zeegers, maar mr. Buiskool, van Scha- gen, den heer De Zwart als eigen gekozen verdediger, in rechten bijstaan. Pogingen om de voorloopige hechtenis opgeheven te krijgen, schijnen tot dusver nog niet ge lukt te zijn. LEVERING VAN RIJWIELEN. B. en W. stellen open de inschrijving voor de levering en het onderhoud van rijwielen ten behoeve van verschillende diensten en bedrijven der gemeente ge durende een tijdvak van vier achtereen volgende jaren. Vóór 5 Mei worden aan biedingen ingewacht. Men raadplege ver der de advertenie in dit nummer. DE LEZING VAN DEN HEER PORTIELJE. De lezing van den heer Portielje, welke deze heer voor de afdeeiing van de Ver- eeniging voor Dierenbescherming zal hou den, is nader vastgesteld op 9 Mei a.s. VOETBALMATCH VOOR HET CRISIS-COMITÉ. Ten bate van de kas van het crisis-comi té zal Zondagmiddag te 2 uur op het ter rein Ankerpark een voetbalwedstrijd wor- :ien gehouden tusschen een Schorpioen elftal en hét elftal M.L.D. 1. JUBILEUM VAN DEN HEER ASMA. Het was 17 April 25 jaar geleden, dat de heer J. F. Asma, den directeursstaf van de Gereformeerde Zangvereeniging „HallelujalT'opnam, hem sedert dien heeft gezwaaid en er thans nog lang niet over denkt zijn lier aan de wilgen te hangen. Nu spreekt het vanzelf, dat een ge beurtenis als deze niet onopgemerkt voorbij zou gaan en men heeft dan ook de hoofden bij elkaar gestoken om een feest te organiseeren, een '25-jarig jubileum waardig. En dit voornemen i§ dan ook wel op de beste manier ten uitvoer gebracht. Het feest vond plaats in de bovenzaal van het Chr. Militair Tehuis aan deD Kanaalweg, welke zaal in feestdosch was gestoken. Aan lange tafels stonden rijen stoelen. De tafels zelf waren versierd met bloemen en groen. Op het podium was een soort tooneel met voorhang gemaakt. Eén eri ander leverde een gezelligen en feeste- lijken aanblik op. Talrijke personen waren aanwezig. Leden, oud-leden, af gevaardigden van diverse vereenigingen, genoodigden enz. enz. Allen bij elkaar maakten dat de zaal flink bezet was. Een strijkje verzorgde het muzikale gedeelte en bracht de feeststemming erin. Begeleid door het bestuur van „Halle- lujah" betreedt de heer Asma en zijn familie de zaal. Bij den ingang worden mevr. Asma bloemen aangeboden. Nadat zij de voor hen bestemde plaatsen hadden ingenomen, heette de voorzitter van de vereeniging, de heer Weyland, allen met een kort woord welkom en ging daarna voor in gebed. Herdenkingswoord. De heer Weijland, daarna weder het woord nemende, releveerde in een her denkingsrede de verschillende gebeurte nissen tijdens het directeurschap van den heer Asma. Toen het plan bij ons opkwam, aldus de heer Weijland, om dezen feestavond te organiseeren, hebben wij ons afge vraagd of dit wel de moeite waard was, hebben wij dezen vraag volmondig met ja kunnen beantwoorden. Gjj hebt uw kostelijke gaven gegeven voor den zang en voor Hailelujah* in het bijzonder. Gij neemt een bijzondere verhouding tot ons in, gij zijt, uit de vereeniging voort gekomen en geroepen tot het directeur schap, dat vele moeilijkheden met zich medebrengt, maar dat ook een mooien en een idieelen kant heeft. Tegenwoordig behoort het tot de zeld zaamheden dat iemand 25 jaren directeur van een zangvereeniging' is, dat is een van de redenen om dit jubileum te vieren. Op een dag als dezen, staan wij even stil en wenden den blik achterwaarts om te zien wat al zoo gepasseerd is. Vijf-en-twintig jaar terug is u door het toenmalig bestuur door de beeren Bakker en van Leeuwen verzocht het directeur schap waar te nemen, daar de toenmalige directeur, de heer C. Berg, die lange jaren directeur was geweest, was ge storven. Met ijver en toewijding hebt gij uw taak vervuld, dat moet van deze plaats worden gezegd. Gij hebt goede en kwade perioden meegemaakt, veel is er dat tot blijdschap stemt, hoewel teleurstellingen niet zijn uitgebleven. De historie van de vereeniging is ook de historie van u ge worden. Reeds op 29 Januari was u in staat de eerste uitvoering te geven, welke na dien nog door 33 andere gevolgd is en daarbij hebt u medewerking verleend bij talrijke gebeurtenissen, die bij elkaar zeker meer dan het dubbele van het aantal uitvoeringen zullen vormen. Heel veel van uw vrijen tijd hebt gij opgeofferd, maar wij kunnen zeggen dat de vereeniging vooruit is gegaan, dat uw inspanning niet tevergeefs is geweest,. Zangwerken van allerlei aard, van (le eenvoudige tot de zeer moeilijke, zijn uitgevoerd. Gij zijt met „Hailelujah samengegroeid, daarom is dit feest uw feest en het onze. De band welke tusschen ons gegroeid is, moeten wij beschóuwen in het eeuwige licht, als men'dat doet, dan gevoelt men, dat men hier hedenavond niet is om u groot te maken, doch om Hem te loven en te danken, dat Hij u hiertoe in staat heeft gesteld. Hierna overhandigde spr. aan den heer Asma een gouden horloge met inscriptie, namens de leden van de vereeniging. De inscriptie luidt'als volgt: „1907 -17 April - 1932. Aangeboden door de Geref. Zang vereeniging „Hailelujah" te Den Ilelder, ter gelegenheid van mijn 25-jarig jubileum als directeur". Verdere toespraken. Allereerst kwam daarna aan het woord Ce' heer R. Jong kees, die namens de oud-leden sprak. Deze ontpopte zich als een gezellig prater, die de woorden liet vloeien als eertijds zijn petroleum. Hij sprak namens het comité van oud-leden. De heer Jongkees haalde eenige herinne ringen uit de oude doos. 56 a 57 jaar gele den was het, dat de vereeniging werd op gericht. De eerste directeur was de heer Hoelandt, die het echter niet lang heeft gemaakt. Daarna kwam de heer Berg, die 27 jaar lang liet directeurschap heeft ge voerd, na diens overlijden zat men weer zonder directeur, maar gelukkig werd on der de eigen leden weder iemand gevon- den, die bekwaam was, de leiding op zich te nemen. Hii heeft bewondering voor het werk van den heer Asma. Hii weet hij on dervinding hoe je eerst iets ergens in moet pompen om het er later weer u'it te halen (petroleum) en de manier waarop de heer Asma met de jongens en meisjes om gaat valt ook te roemen, want dat is niet ieders werk. De heer Jongkees overhan digde den heer Asma een horlogeketting om het Anker-horloge aan vast te leggen en een envelopjie met inhoud om zoo noo- dig het klokje te repareeren. In overleg met zijn vrouw mocht de heer Asma ook hieraan de bestemming geven, die hem het beste voorkwam. Daarna schoot er nog een kist sigaren over. De heer Leewens sprak eenige waar- deerenöte woorden. Over en weer hebben hij en de heer Asma elkaar leeren kennen en waardeeren. Eenige malen heeft de heer Leewens zijn medewerking hii uit voeringen gegeven, terwijl hii met bijzon dere waardeering gewag maakt van de me dewerking van den zoon des heeren Asma, wiens zeer begaafd talent bii de opvoering van „Judas Maccabeus" gebleken is. De heer Van Lee u w e n sprak ook over het verleden en vertelde hoe de be noeming van den heer Asma tot directeur in zijn werk was gegaan. Hij spreekt ook mevr. Asma toe, die haar man in alle op zichten in zün werk steunt en hem eenige avonden in de week aan de zangvereeni ging afstaat. De heer De Jong sprak namens de Chr. Oranjevereeniging. Hij wenschte den jubilaris geluk, dankte hem voor de mede werking, die de Oranjevereeniging steeds van hem heeft mogen ondervinden en hoopte, dat dit in de toe-komst zoo zou mogen blijven. Spr. complimenteerde ook namens de Algemeene Oranjevereeniging. De heer S n e 11 j e s riehte een persoon lijk woord tot den heer Asma en overhan digde hem een fraaie, gedreven muziek- larnp, die door den heer Sneltjes zelf is vervaardigd. Daarna spraken de heeren v. d. Waal namens de Oranje Harmoniekapel en P. van Dalen ook nog namens eenige oud- leden, die ook tot het huldeblijk hadden bijgedragen. Hun namen werden door spr. voorgelezen. Daarna was het de beurt van den heer Dito, den niuziekleeraar, om te compli- menteoren, die gevolgd werd door Mei. Brouwe r van de meisjes-ver.eniging „Lydia" en den heer Goudswaard, den voorzitter van het Chr. Mannenkoor. De beer Van der Vliet sprak een woord als collega op drieërlei terrein, als niuziekleeraar, als organist en als muziek- dirigent. In elke kwaliteit heeft hii den heer Asma leeren jennen en waardeeren. Uit Anna Paulowna was een deputatie overgekomen van de Geref. Zangvereeni ging „Sursürn Corda", waarvan de heer Asma eveneens directeur is, en waarvoor de heer P i e t e r s e, de voorzitter, het woord voerde. Toen kwam de heer De H o o g h. Deze heeft den heer Asma als kunstenaar lee ren kennen. De leermeester van den heer De Hoogh heeft gezegd, dat onder musici, dat zijn de kunstenaars, dilettanten zijn en onder de dilettanten kunstenaars en tot deze laatste categorie behoort de heer Asma. Men donke b.v. maar aan de groote werken, die hii heeft uitgevoerd, o. a. „Paulus" van Mendelssohn-Bartholdy, een stuk, waaraan wel kunstenaars hun repu tatie hebben verloren. Spr. complimenteert ook nog namens het Vrijzinnig Hervorn.d Kerkkoor, waarvan hii directeur is. Alle toespraken waren in hartelijke en waardeerende bewoordingen vervat, wel een bewijs, hoe groot de plaats is, die de heer Asma in het plaatselijk muziekleven inneemt en hoe goed deze plaats wordt bezet. Verschillende sprekers overhandig den ook nog namens hun vereenigingen fraaie bloemstukken. Verschillende schriftelijke en telegrafi sche^ geluk wenschen waren ingekomen, benevens enkjile berichten van verhin dering. Verder sprak Ds. Tollenaar, de pre dikant van de Geref. Gemeente, de heer l) e Boe r als afgevaardigde van het Chr. Militair Tehuis, de heer Vlot namens den Kerkeraal en namens de Zondagsehool- vereeniging „Filippus", de heer Van L e e u w e n. Een broeder van den heer Asma be dankte namens den jubilaris een ieder, die aan de huldiging had deelgenomen, ter- wijl ook de heer V i s ser, de schoonvader van den heer Asma, eenige woorden van (■ank sprak. De heer W e ii 1 a n d' kweet zich daarna nog van zijn taak om den sprekers dank te zeggen en richtte zich cok nog tot den heer Asma. Heerencos tuums koopt U het besie in „Be Bijenkorf" b. d. SPOORSTRAAT. Met het zingen van den „Avondzang werd deze receptie besloten. Om ongeveer half twaalf begon het meer intieme feest, dat tot ongeveer half vier in den nacht voortduurde. HELDERS MANNENKOOR. Ter sluiting van liet seizoen had Helder's Mannenkoor Dinsdagavond aan zijn leden en donateurs een concert aangeboden, dat zich in veler belangstelling verheugen mocht. Behalve door een drietal stadge- nooten, werd op instrumentaal gebied medewerking verleend door den solo violoncellist Co van der Beek, uit Den Haag, die ons met eenige interessante nummers deed kennismaken. Een niet zeer groote vierdeelige sonate van Handel voor cel was het eerste nummer, dat wij van dezen heer te hooren kregen, later vóór de pauze nog een mooie toccata van Frescobaldi-Cassado, gevolgd door een Serenade van Popper. Na de pauze kregen we een lyrisch stukje van Fauré, „Elegie", alsmede, van Popper, een tarantella. Wat nu deze nummers betreft voor het publiek waren ongetwijfeld de twee van Popper het aantrekkelijkst. Begeleidster was onze stadgenoote mejuffrouw Corr.y Heyboer, die zeker geen gemakkelijke taak had, daar zij nagenoeg onvoorbereid stond voor dit werk. Gelukkig heeft de solist het haar nogal gemakkelijk gemaakt, door zich aan de voorgeschreven tempo's eh maat te houden. De begeleiding was dan ook voortreffelijk te noemen en terecht kreeg mejuffrouw Heyboer aan het begin haar bloemen. De solist gaf ons een mooie vertolking van deze nummers. De verdere medewerking van solisten betrof het vocaal gedeelte, en wel in hoofd zaak een solo-gedeelte in „Die Allmacht" (Schubert-Liszt), dat door den tenor G. de Boer, leerling van den heer Leewens, ten beste werd gegeven. Deze neg jonge man heeft een helder tenorgeluid, dat nog niet tot volle ontwikkeling is gekomen; hij zong met tamelijk zuivere uitspraak, goede voordracht en gevoel. Ook de van de con certen van het Mannenkoor bekende bas, de .heer van Weelde, deed zich in een solo- gedeelte hooren. Het openingsnummer was een prachtig koorwerk van Diamant: „Sanctus", met het glanzende slot: Hosannah in Excelsis, krachtig en zuiver gezongen. In het hier op volgende „Die Allmacht", bewerking van Schubert's verscompositie, vervulde, zooals wij zeiden, de heer G. de Beer de tenorpartij. Vóór de pauze kregen we nog het van vroegere uitvoeringen bekende „Jerusalem" van Isr. J. Olman, op tekst van Selly de Jong, terwijl het tweede ge deelte van den avond geopend werd met Ph. Loots' „Morgenlied", een zeer mooi koorwerk, waarin doorloopend liet motief van dé kleppende klokjes door de tenoren wordt weergegeven. Heelemaal goed zat het er nog niet in. Ook Richard Hol's „De kabels los" dreigde te zullen mislukken, maar gelukkig herstelde zich dit, zoodat het mooie nummer nog goed tot zijn recht kwam. En met „Grietje van den mulder" werd besloten, en zelfs moest dit nummer worden herhaald. Bij verschillende nummers werd nog door mejuffrouw Heyboer op den vleugel begeleid. De heer Peters had aan het begin van den avond een kort openingswoord gesproken, waarin een beroep werd ge daan op den steun van stadgenooten. Wel telt liet Mannenkoor steeds veel vrienden, die liet blijven steunen, maar toch is meerdere ruggesteun noodig, want hetgeen van de donateurs inkomt, is niet zoo erg veel. Ook het aantal leden is, voor een plaats als de onze, niet erg groot te noemen; wij hadden gehoopt, dat het, na ons jongste jubileum, omhoog zou gaan, maar dat is niet geschied. Laat men de vereeniging toch meer steunen, zegt spr. Vermelden wij tenslotte nog, dat de bur gemeester van zfln belangstelling had doen blijken, door het eerste gedeelte van het concert bii te wonen. FRITS SCHAKELS. Men schrijft ons: Zondag komt de hier welbekende Frits I Schakels met zijn gezelschap een voor stelling geven in Casino. Waar het ge zelschap Schakels gewoonlijk niet een revue komt, zooals nog bij het laatste optreden in Februari alhier, geeft het thans een varieerende voorstelling met een schitterend programma, vol afwisse ling. Natuurlijk is de hoofdpersoon Frits Schakels, die Zondag in een voor Den Helder geheel nieuwe creatie optreedt. Verder zijn er de welbekende Arn. Scho tanus, .Tapansche equilibristen, het be roemde danspaar de Retechini's, humo rist, acrobatennumniers enz. enz. Een veelzijdig programma dus, waarmee Scha kels thans een tournee door ons land maakt en natuurlijk ook Den Helder be zoekt. Aan het slot van de voorstelling wordt een opvoering gegeven van het schaterlach-blijspel „Ich hab' dich ein- mal geküst", een dol-komische scène, waarin Frits Schakels de hoofdrol ver vult. Voor entréeprijzen verwijzen we naar de advertentie. TOONEELVEREENIGING „T.A.V.E.N.U." Wederom kwam onze plaatselijke too- neelvereeniging „Tavenu" met 'n tooneel- stuk voor het voetlicht, dat getuigt van haar gestaag en hard werken in dienst van de heilige muze. Vergissen wij ons niet, dan is dit de derde voorstelling in het winterseizoen, en ieder zal het met ons eens zijn, dat een dergelijke prestatie getuigt van vvaarüjke liefde voor de zaak. En altijd zijn de uitvoeringen met de meeste zorg in scène gezetkosten noch moeiten worden gespaard en de werkende leden, ieder op zijn wijze, loopen zicli om zoo te zeggen het vuur uit de sloffen. Veel moeite kost het altijd een geschikt stuk te vinden. Wij hebben er vroeger al eens over geschrevende goede too- neelstukken, geschikt voor het doel, zijn zeldzaamen het mankeert er bijna steeds, om een oude Hollar.dsche uitdrukking te gebruiken, aan de viool of aan den strijk stok. Ditmaal was de keus gevallen op een stuk van Jo van Ammers—Ktiller, de van „De Opstandigen" bekende roman cière, die als tooneelschrijfster evenwel minder bekend is geworden. Het is een Haagsch socielystukhoewel Den Haag niet genoemd wordt als de stad der handeling, is het duidelijk, dat deze stad de schrijfster voor de oogen stond bij den opzet en de uitwerking van het tooneelstuk. Het heeft den titel -Mijn en Dijn" met als ondertitel „Spel van eerzucht en ijdelheid in een deftige stad", en daarmede is vrijwel het stuk gekarakteriseerd. Mr. Hugo van Dam van Sittard, vroeger doodgewoon Hugo van Dam gelieeten, heeft het ver gebracht in het leven: hij is directeur van de Midden- Nederlandsche Bank, wethouder, invloed rijk persoon op het gebied van jeugd- reclasseering, enz. Zijn eerzucht drijft hem voort; geen middel ontziet hij om hooger op de maatschappelijke ladder te klimmen, voor geen intrigues schrikt hij meer terug. Het verloop van het drie- bedrijvig stuk laat zien tot welke conse quentie dit leidt: de ineenstorting van zijn huwelijksgeluk is er het gevolg van. In het derde bedrijf wordt dit verwoeste huwelijksgeluk weer opgebouwd; een tragische oplossing, maar, gezien de feiten, de eenig mogelijke. De critiek heeft van Jo van Ammers— Küller na de verschijning en het feno menale succes van „de Opstandigen" ge zegd, dat zij weliswaar een handig en bekwaam schrijfster, maar geen groote artiste was, en dit demonstreert zich ook in dit wel interessante, maar au fond onbevredigende stuk. Voor een happy end was opbouw van het verwoeste huwelijksgeluk noodig, maar het ligt in de onverbiddelijke logica der dingen, dat men nu eenmaal geen nieuw bouwwerk uit de puinhoopen van het ingestorte kan oprichten. Daarvoor is algeheele opruiming noodig van de afbraak, en zorgvuldige schoonmaak van den grond. Ook de dingen, die de schrijfster haar handelende personen laat zeggen, lijken diepzinniger dan zij in werkelijkheid zijn. Technisch is het een knap stuk werk; het dramatisch verloop culmineert in het tweede bedrijf; het eerste brengt ons zeer inteiessante tafereelen uit de society: freules en baronessen kwamen er op den jour dat het een lieve lust was, en de dames- en heeren artisten hebben ze smakelijk vertolkt. De rollen waren wederom aan de oude beproefde medewerkers als den heer en mevrouw Westhoeve, den heer Wijker, mevrouw BruckmannKnipper, mej. van Hoek, e.a. toevertrouwd. Westhoeve para deerde als de lange, slanke,aristocratische parvenu-achtige Hugo van Dam van Sit- terd, mevrouw Westhoeve als liet ver ongelijkte (en bijna ook verongelukte) vrouwtje; Wijker als de artistieke broer, redder van reputaties, vrijgevochten schil der, maar mevrouw van Ammers—Küller houdt niet van dat heel erge artistieke, dus Robert was nogal vrij tam voor zoo een vrijgevochtene. De heer Wijker wist hem prachtig uit te beelden, maar in liet derde bedrijf schoot hij wel tekort in passie en gloed. Een nieuwelingetje in het ensemble was mejuffrouw Tine Schuijer, die als freule Toopie Rost Abbing optrad en allerleukst haar «reuze's* deed rollen. Willy Gomes had een bescheiden dienstboderolletje. Een aardige travesti was Rie Gomes als Jaap^het boefje, een pupil van Pro Juventute, waarop mr. Hugo zijn opvoed kundig systeem toepast, dat zoo heerlijk blijkt te falen. Verder waren er nog de heeren Mol, die een kort rolletje had van journalist en P, Swaters, als vlieger luitenant. Wij willen met deze korte opsomming volstaanieder bezoeker weet hoe goed de verschillende rollen werden vervuld en welk een vlot, prettig spel men te zien kreeg. Evenals altijd het is een traditie bij Tavenu geworden was ook nu de too- neelaankleeding weder schitterend. De firma Schellinger had er eenige lampen voor afgestaan, de heer Klercq wat meu belen, en de heer van Baaren waagde er o.a. een theeservies aan. Maar er is niets gebroken, de lezer kan gerust zijn. Het was met dat al tamelijk laat voor liet bal begon, waarvoor tal van jonge meisjes zich mooi gemaakt hadden, en dat wel geanimeerd zal zijn geweest. Ruim half twaalf was het toen wij huiswaarts gingen een zwaaiende dron ken man vóór ons uit galmde een sen timenteel lied over de stille Kerkgracht en hield af en toe tamelijk heftige alleen spraken. Zoo amuseert zich ieder op zijn wijze. Het wachten is nu maar op den zomer, want avonden als deze zijn zeker genoeg lijk, maar we willen ook wel eens een beetje voorjaar. En helaas! dat blijft maar uit. Tot weerziens, dames en heeren, in het komende najaar 1 KEGELEN. Toen we Maandagavond de groote zaal van het „Kegelhnis" binnenstapten oiu tegenwoordig te zijn bij het uitreiken van de prijzen van het gepasseerde kegelcon cours, bleek direct, dat er een feestelijke stemming onder de talrijke aanwezigen lieerschte. Reeds bij de entrée werden we door een lieftallige jongedame opgewacht, die ons een kurige corsage op de revers spelde. Toen we ons onder de vroolijke tonen van de Bavos-band met moeite een plaatsje hadden veroverd, nam de voorzit ter der feestcommissie het woord om allen het welkom toe te roepen; voorts deelde hij mede, dat de humoristo-soubrette, die zou optreden, door verschillende omstan digheden verhinderd was, maar dat de commissie erin was geslaagd een plaats genoot bereid te vinden haar plaats in te 1 nemen. Na een paar dansjes kwam de humorist aan de beurt en het geweldige applaus, dat losbarstte na zijn eerste nummer, „Hannus naar de opéra", bewees overduidelijk, dat de feestcommissie een gelukkige keus had gedaan. De stemming zat er geweldig in en het was reeds bii elven toen de bondsvoorzit ter, de heer Ja ring, het woord kreeg voor het eigenlijke doel van dezen avond, de prijsuitreiking. De voorzitter bracht dank aan allen, die aan dit goedgeslaagde con cours hebben medegewerkt en de haan- houder, de lieer Burger, kreeg een bizon- dere pluim voor d'e uistekende wijze, waar op banen en ballen gedurende de con- coursdagen verzorgd waren. Een langdu rig applaus onderstreepte deze woorden. Op de heni eigen vlotte en prettige wijze overhandigde de heer Jaring vervolgens de nrijzen aan de verschillen winn en winnaressen. Toen was het woord weer aan de artis ten en de Bavos-band; het kegelaarsduo Jaap en Kee oogstte uitbundig succes met hun kegelrevue, waarin de geschiedenis van onzen nog jongen bond werd be zongen. De clubkampioenen „Hard Gaat Ie" en -de persoonlijke kampioenen, de lieer Van der Meii en Mevr. Heiiligenberg, werden door de damesclub D. O. H. gedecoreerd met groote gouden kegels (van hout!) aan keurig gekleurde linten; het speciaal voor deze gelegenheid vervaardigde kegelaars- lied weergalmde door de zaal; zelfs was et- een wedstrijd wie van de heeren dit lied het beste zingen kon. waarvoor prijzen be schikbaar waren gesteld; kortom, de feest commissie, bestaande uit de heeren Bur ger, Bos, Van der Meii en Van Twisk, deed al het mogelijke om de goede stem ming erin te houden en met succes. Het was in één woord een schitterend slot van dit. voorjaarsconcours, en kege lend Den Helder mag trotsch zijn op het viertal, dat met betrekkelijk bescheiden middelen een dergelijken prachtavond op pootjes wist te zetten. Tot den volgenden keer, heeren! Zij, die wat meer van de kegelsport wil len weten (het oprichten van clubs, de kos ten daaraan verbonden, etc,), kunnen daarvoor inlichtingen bekomen bij een der bestuursleden van den Kegelbond „Hol lands Noordpunt". DIJK AFGESLOTEN. Met ingang vaii vandaag is de dijk voor 2 dagen afgesloten. Dit is gedaan met het oog op den eigendom. Wanneer n.1. meer dan 30 jaar een particuliere weg door anderen wordt betreden, vervalt het eigendomsrecht daarop. Nu de dijk eigen weg van den Rijkswaterstaat is, is deze wel verplicht, wil tenminste het eigendomsrecht op den dijk niet vervallen, dezen voor enkele dagen af te sluiten. Het afsluiten heeft voor den voetganger geen al te groote beteekenis, daar deze zich vrij op den dijk kunnen bewegen, zonder kans op een bekeuring. 't Is dus eigenlijk niets anders dan een formeele kwestie. UITSLAG VERLOTING „MISSIE NAAIKRING". 459e STAATSLOTERIJ (Niet officieel). 3e Klasse, 3e Lijst. Trekking: van Woensdag 20 April 1932. - Hooge prijzen. 1388 ƒ1000. 9310, 11661 ƒ400. 1321. 5917, 14805. 20183 ƒ100. Prijzen van 45. 95 122 128 170 177 207 223 311 413 531 562 578 583 594 620 673 707 712 778 825 902 923 1095 1113 1188 1209 1212 1295 1410 1425 1427 1470 1555 1565 1587 1612 1711 1810 1834 1852 1868 1929 1933 1935 1971 1995 2039 2070 2153 2160 2168 2207 2216 2248 2281 2309 2326 2352 2445 2462 2587 2659 2766 2797 2830 2841 2352 2858 2883 2910 2917 2935 3058 3071 3076 3110 3121 3124 3199 3340 3390 3468 3505 3564 3571 3580 3581 3678 3687 3758 3812 3879 3909 4008 4079 4090 4116 4146 4175 4203 4301 4309 4321 4363 4380 4397 4426 4436 4457 4476 4490 4511 4520 4522 4539 4545 4681 4721. 4727 4741 4796 4803 4905 4946 4973 5099 5118 5138 5189 5269 5273 5429 5447 5462 5478 5516 5601 5635 5638 5663 5681 5756 5782 5828 5842 5934 5936 5974 5992 6021 6078 6080 6108 6237 6320 6348 6361 6369 6375 6472 6489 6513 6556 6642 6678 6742 6760 6814 6833 6928 6969 6971 7058 7060 7110 7170 7344 7350 7379 7417 7449 7469 7548 7584 7632 7652 7702 7737 7789 7815 7818 7833 7983 8007 8034 8043 8054 8077 8093 8096 8195 8252 8291 8335 8351 8358 8377 8384 8411 8450 8504 8514 8575 8585 8613 8625 8627 8629 8642 8667 8682 8750 8796 8858 8881 8940 8961 9017 9045 9074 9178 9223 9233 9289 9311 9334 9368 9497 9513 9588 9599 9608 9647 9847 9892 10046 10056 10108 10118 10133 10209 10252 10282 10302 10317 10360 10371 10403 10433 10458 10462 10514 10594 10717 10718 10800 10812 10845 10932 10953 10978 11056 11067 11158 11195 11324 11364 11460 11465 11501 11503 11537 11552 11580 11584 11592 11636 11663 11700 11724 11750 11832 11896 11925 12006 12055 12101 12125 12215 12226 12246 12280 12301 12345 12374 12401 12444 12541 12545 12554 12611 12701 12744 12817 12847 12904 13027 13055 13087 13093 13142 13220 13283 13304 13315 13339 13354 13419 13456 13590 13637 13642 13668 13700 13774 13846 13889 13936 14080 14099 14119 14164 14166 14241 14255 14279 14286 14316 14328 14360 14384 14530 14540 14606 14630 14672 14677 14682 14804 14810 14815 14850 14873 14884 14895 14976 15019 15034 15214 15218 15374 15411 15419 15427 15479 15489 15504 15520 15758 15852 15942 16011 16024 16036 16094 16238 16252 16254 16262 16447 16458 16480 16497 16590 16594 16596 16607 16635 16678 16686 16702 16740 16749 16752 16759 16888 16940 16962 16986 17123 17168 17205 17271 17292 17443 17499 17513 17653 17680 17691 17710 17747 17779 17814 17818 17822 17889 17939 18029 18140 18194 18211 18268 18289 18300 18354 18365 18393 18452 18478 18609 18695 18702 18720 18741 18765 18770 18828 18842 18850 18861 18866 18886 18920 19072 19100 19135 19253 19348 19389 19446 19454 19473 19485 19489 19499 19517 19527 19690 19705 19714 19791 19835 19891 19937 19940 19955 20020 20185 20198 20236 20315 20340 20401 20410 20431 20536 20556 20577; 20767 20779 20886 20983 Verbeteringen: 2e lijst 3e klasse 5652 m.z. 5651. o c x O c a c 9 O 5 u P-, .1 104 29 393 57 98 85 383 2 357 30 604 58 424 86 360 3 498 31 739 59 119 87 782 4 889 32 '209 60 626 88 577 5 743 33 259 61 264 89 344 6 887 34 671 62 664 90 764 7 198 35 717 63 531 91 797 8 179 36 838 64 641 92 257 9 145 37 389 65 860 93 33 10 902 38 103 66 836 94 719 11 833 39 446 67 867 95 776 12 741 40 447 68 162 96 470 13 502 41 208 69 841 97 787 14 287 42 670 70 445 98 746 15 102 43 905 71 904 9!) 768 16 449 44 743 72 522 100 890 17 211 45 180 73 .129 101 461 18 781 46 550 74 432 102 137 19 909 47 749 75 681 103 217 20 423 48 116 76 57 104 716 21 314 49 620 77 840 105 422 22 219 50 444 78 773 106 826 23 168 51 354 79 557 107 912 24 456 52 884 80 752 108 80 25 469 53 669 81 63 109 900 '26 201 54 747 82 93 110 495 27 329 55 594 83 701 111 828 28 285 56 203 84 195 112 165 113 779 Prijzen kunnen worden afgehaald Zater dagavond van 79 u. R.-K. Volksbond, in de koffiezaak Niet afgehaalde prijzen ver vallen aan de vereeniging. DORCAS. 100 1781 1950 2699 367 1554 69 761 2286 323 2401 1959 84 42 357 319 551 36 301 965 2758 2222 160 298 '2877 1910 927 1826 2826 2592 121 2647 2267 2013 1165 1390 2851 78 2482 1180 1199 2760 470 873 823 769 721 801 1675 1803 736 2911 2784 2819 2519 2010 1462 1918 2258 506 2918 2037 .1726 362 1207 2147 2504 1629 1348 2260 828 1444 460 1722 2133 2360 1483 102 244 1254 138 2704 1992 1823 1233 2523 310 1493 2166 1798 2799 2921 124 2889 De prijzen kunnen worden op Vrijdag en Zaterdag 22 en van 3—5 uur in 't gebouw U naalweg. Loten meebrengen! 1459 1901 807 2949 1365 787 749 1326 2811 168 1387 1481 819 560 657 1942 1068 1317 2507 884 1350 2514 2463 1421 1944 1968 210 283 1939 2417 afgehaald 23 April ,S.O„ Ka- ZANG-, RECITEER- EN ORKESTVEREEN. „HARMONIE". Directeur Jac. Bos. Bovengenoemde vereeniging geeft a.s. Zaterdag 23 April in „Casino" tot sluiting van het seizoen een Soirée-Dansante met vele attracties, welke tegen zeer matigen toegangsprijs voor iedereen toeganke lijk is. Zie voor verdere bizonderheden de ad vertentie in dit blad. AANRIJDING. Gisterenmiddag pi. m. 1.30 uur had op de Laan, hoek Trompstraat, een aanrij ding plaats tusschen een meisje en een jongen, die zonder signaal te geven met harde vaart uit de Trompstraat kwam. Het gevolg van deze roekeloosheid was, dat de jongen tegen het meisje aanvloog en heiden tegen den gond sloegen. De fiets van het meisje was verbogen, terwijl de kettingkast kapot was. De jongen, die op zijn mond was gevallen, bloedde tame lijk hevig. KIND DOOR WIELRIJDER AANGEREDEN. De 5-jarige Jan Poorters, wonende Vij zelstraat 147, liep gisterenmorgen van de Vischmarkt de Spoorgracht op. .Tuist kwam er een auto aan, waarvoor het kind uitweek en waardoor het onder een fiets terecht kwam. Het kind kwam leelijk te vallen en brak een been, boven de knie. Hii werd binnengedragen bij de familie Visser, Spoorgracht. Medische hulp werd ingeroepen en op advies van den dokter werd de kleine jongen per brancard naar het hospitaal vervoerd. Naar men ons meedeelde zou de fiets rijder, zonder zich om het kind te hekom meren, zijn doorgereden. De politie heeft de zaak in onderzoek. DE NIEUWE WEEGSCHAAL. Ten gerieve van het publiek heeft men op het postkantoor alhier op de tafel een Op de volgende nummers van de ver-weegschaal geplaatst, zoodat men alvorens loting van „Dorcas" zijn prijzen gevallen, de stukken aan het loket af te geven ze De nrs. zijn geplaatst naar volgorde der zelf kan wegen. Het is te liopen voor de prijzen: posterijen, dat van deze vriendelijkheid 1054 1310 871 1816 2366 1844 455 461 tegenover het publiek een veelvuldig ge- 2252 1602 1628 1479 513 2016 2236 1461 bruik zal worden gemaakt. Jb. HARJER ZOON

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 9