Zondag naar de bollenvelden De overstroomingen in Zuidsiavië. Een gerechtzaal ingestort. BREEZAND. JULIANADORP. ANNA PAULOWNA. Van Ewijcksluis. SCHAGEN. Groote brand in Japan. WIERINGEN. BARSINGERHORN. TEXEL. CALLANTSOOG. DEN HELDE KINDERLIJKJE GEVONDEN. Gistermorgen is uit een weiland achter de Laan van N. O. Einde te Voorburg een lijkje gevonden van een pasgeboren kind van het vrouwelijk geslacht. Het lijkje was gewikkeld in een courant en ln een zwarte japon. Buitenland. Bijna «000 hulzen onder water. Naar de bijzondere correspondent van de Prawda meldt, is de Sava Donderdag opnieuw gewassen, zoodat er geen uitzicht meer is op een spoedig wegvloeien van het hooge water. In het middenstroomge bied van de rivier staan 5987 huizen on der water, waarvan reeds 600 volkomen vernield zijn en ongeveer 2000 ernstige schade hebben opgeloopen. 15 dooden. Tijdens een terechtzitting is te Bastia op Corsica het plafond van de rechtzaal Ingestort. De aanwezige advocaten en tal rijke toeschouwers werden onder het puin bedolven. Een nader bericht meldt, dat men reeds 15 dooden had geborgen, o.w. twee advo caten uit Bastia. Voor het opruimingswerk zijn troepen ontboden. Het aantal gewon den is nog niet bekend, maar moet groot zijn. EXECUTIE VAN TWEE-EN-TWINTIG MEX1CAANSCHE BANDIETEN. Te Huatusco zijn Donderdag Leyva, een bendeleider en 21 bandieten, die den 6den Maart de stad Paso del Macho hadden overvallen en na feilen strijd met de re- geeringstroepen werden gevangen geno men, gefusileerd. KONING ALBERT'S VLIEGTUIG MOET TERUGKEEREN. Wegens storm. Een bericht uit Kaïro meldt, dat het wa tervliegtuig van de Imperial Airways, waarmee koning Albert van Alexandrië naar Athene zou vliegen om naar België 'terug te keeren, Donderdag boven de Middellandsche Zee zoo'n 'storm ontmoet heeft, dat de vlieger het raadzaam achtte naar Alexandrië terug te keeren. Men zou gisteren opnieuw vertrekken. DE BERGSCHUIVING TE COCHEM. Ingenieurs en plaatselijke autoriteiten rfiebben Donderdag getracht een over- Sicht van de bergschuiving te verkrijgen (en zijn tot het inzicht gekomen dat nog 700 tot 900.000 m3 in beweging zijn, van welke massa nog wel 100.000 m3 naar be neden zal storten. De overhangende rots massa's zijn nog zoo gevaarlijk dat de pro vinciale weg afgesloten blijft. eiland afgebrand en het noordwestelijke onder lava bedolven is. Ook de vuurtoren en eenige bijgebouwen zijn afgebrand. Op het oogenblik van de uitbarsting be- vondcB zich op het eiland de vijf leden van het vuurtorenpersoneel, tien gezins leden, zes visschers en twee Iogé's van den vuurtorenwachter. Vijftien menschen, die zich naar de booten haastten, werden door de lava verrast en kregen meer of minder ernstige brandwonden, vrouwen en drie kinderen zijn in het vuur omgekomen. Later overleden in het i -I jl* ziekenhuis nog een vrouw en drie kin deren. De vuurtorénwachter is met twee anderen op zijn post gebleven, tot zij ten slotte door een schip zijn afgehaald.' UITSLAG PUBLIEKE VERKOOP1XG. In café „Den Burg" werd Donderdag morgen door de notarissen Schreuder te Den Helder en Mulder te Texel, namens de erven Mej. BoonVlaming publiek geveild een perceel weiland in den pol- Twee dei' 't Noorden, groot 3.96.— H.A. Het perceel werd opgehouden voor MEVROUW HANAU. Blijft ln de gevangenis. Het verzoek van mevrouw Hanau om «wegens redenen van gezondheid voor PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur, Ds. M. A. G. Vorstman Zendingsgebouw „De Ster der Hope". 's Avonds 7 uur, de heer Kuiper, van Bilthoven. MEDEDEELING VAN HET CLASSICAAL BESTUUR VAN ALKMAAR. Zooals eerder in d!it blad werd: medege deeld, hadden eenige lidmaten tegen de stemming van gemachtigden in het nieuw ingestelde Kiescollege der Her vormde Kerkgemeente te Huisduinen— Julianadorp bezwaar ingediend bij het Classicaal Bestuur van Alkmaar op grond, dat het stembureau had geweigerd de stembus in- het openbaar te openen. Daar evenwel het plaatselijk reglement peen voorschrift hierover bevat, werd het verzoek, om de stemming ongeldig te ver klaren, afgewezen, wat voor een aantal leden aanleiding werd om uit de kerk te treden. Tengevolge hiervan had het Classicaal Bestuur dezer dagen een onderhoud met eenige personen, die bij de zaak waren betrokken en verklaarde genoemd be stuur. dat het allerminst zijne goedkeu ring wilde hechten aan de weigering van het stembureau, terwijl bovendien in eene voorafgaande vergadering van lidmaten om openbare behandeling werd verzocht. Het plaatselijk reglement zal worden gewijzigd, zoodat eene herhaling van het gebeurde niet meer zal kunnen voorko men, en degenen, die het contact met de kerk verbraken, reden mogen hebben hier alsnog weer op terug te komen. Het Classicaal Bestuur van Alkmaar hoopt van harte, dat deze geste van haar bestuur een gunstige uitwerking moge hebben. VOORJAARSVERGADERING N. H. LANDBOUW ONDERLINGE. Daarna werd door notaris Mulder na mens den heer S. Heerschap geveild een woon- en winkelhuis in de Nieuwstraat te Den Buig-. Ook hiervoor bestond weinig kooplust, het perceel werd. opgehouden voor 2350. Vrijdagavond werd in het café „De Blauwe Keet" van den heer C; v. Blik de gewone voorjaarsvergadering gehou den van de aangeslotenen bij de P.O.C. Den Helder van de Noord-Hollandsche Landbou w-Onderlinge. Behalve de voltallige P.O.C. was slechts 1 lid aanwezig, benevens de heeren M. C. Consemulder, ambtenaar en W. Blok, hoofdbestuurder van de L. O. De voorzitter de heer Th. A. A. Terra, opent met allen welkom te heeten de „„..won vergadering en spreekt den wensch uit, loopig de gevangenis te mogen verlaten .g d| opko£st kiein> de versChil- ,is verworpen. Zy blijft in t e a e pg - jende zaken toch naar behooren zullen worden afgewikkeld. De notulen van de vorige vergadering wordendoorden secretaris, de heer I. J. Gakeer Pzgelezen en goedgekeurd. Vervolgens komt in bespreking de agenda voor de algemeene ledenvergade ring, te houden op Maandag 25 April langs een aanval te* he~bbengedaan* "op. a-s- tf Amsterdam. Verschillende punten het dorp Paso del Macho zijn terechtge- ^e^ConrmuSeSoïr^to?- steld op het kerkhof van de plaats Hua- heei Consemuldei uitvoerig toe sloten. TEGEN HET BANDITISME IN MEXICO. Uit Veracrus (Mexico) wordt gemeld, dat 17 bandieten, die bekend hadden on Bij den debutant Selser van de Unie- loterij te De Waal is dezer dagen een 20ste van de 25.000 gevallen. NIEUWE KAPPERSZAAK. Naar •men ons mededeelt, zal in het woonhuis van den heer Buijs, naast de drogisterij van den heer Van Beem, een kapperszaak worden gevestigd. PREDIKBEURTEN. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.) 's Morgens 10 uur en n.m. 3.30 uur de heer P. Boon. J.V.A. Woensdagavond, 27 April, een bijeen komst, waarin W. Wiese uit Alkmaar spreken zal. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10 uur, de heer H. Smit, van Enkhuizen. Geref. Kerk. 's Morgens 10 en 's middags 2.30 uur Ds. S. U. Zuidema. AUTO IN DE SLOOT. Dat het gevaarlijk is, met de wielen van een voertuig te komen op een plaats, waar men eerder aan het graven is geweest en de daarin aangebrachte grond nog niet voldoende stevigheid bezit, bleek Donder dagmorgen weer in den Stoonnveg, toen merk; een tabaksdoos, inhoudende een ïiiwielbelastingmerk. Inlichtingen enz. bij den geineentebode Ie Hippoltushocf. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. (Westerland). 's Avonds 7.30 uur, Ds. van Beek Hervormde Kerkelilke Vereeniglng (in de kapel te Den Oever) 's Morgens 10 u„ de heer Franck. Wr. Meerpolder: Geen opgaaf ontvangen Doopsgezinde Gemeente. Hippolytuehoef 's Morgens 10 uur, Ds. Vis, van Texel Evangelisatie (Ned. Herv. Gem., Il.Hoef) 's Morgens 10 uur, de heer O. Deen Geref. Kerk. (Den Oever). 's Morgens 10 uur, leesdienst. 's Middags 3 uur, Cand. Robbers Ger. Kerk (Beltstraat). Hippolytushoef js Morgens 10 uur, Cand. Robbers 's Middags 3 uur, leesdienst Burgerlijke Stand van Schagen van 1421 April. GEBOREN: Aaffien, d. v. Jan Aika de Raaf en Treintje de Boer. GETROUWD: Arie Keesman en Alexan- dria Johanna van Kuipers. OVERLEDEN: Treintje van der Oord 76 j, echtgen. van Geert Beers. POLITIE. Verloren: een beurs met eenig geld. Achtergebleven: een stier. M ARKTOVERZICHT. Donderdag j.1. was de aanvoer van vette koeien niet groot. 34 stuks waren aangevoerd. Misschien was het Paasch- feest van de Israëlieten wel hiervan de oorzaak. Dus, Amsterdammers waren er niet voor zoover de grossiers betreft die hier altijd zijn. De handel was aan den stugge kant. Weinig vraag. Er schijnt volgens een bekend koopman weinig koevleesch noo- dig te zijn. Wat voor de beste vette koe besteed is, is f 250, wat dan komt te staan op 31£ ct. per pond, het gros ging voor 30 ct. en minder. De handel in gelde-en kalf koeien was voor dezen tijd goed te noemen. Er kan vermeld worden dat een bekend koopman R. Schoen, koeien had PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gemeente. Den Burg, v.m. 10 u.,Ds.Visser,Doop Oosterend, v.m. 10 u. Ds. Groenenberg W aal, v.m. 10 u„ Ds. van 't Hooft Den Hoorn, v.m. 10 u., Ds. v. Petegem De Cocksdorp, v.m. 10 u., Ds. Plug O ud e schild, 'sav.7u.Ds.Groenenberg Koog, geen dienst Doopsgezinde Gemeente. Den Burg, v.m. 10 uur, Ds. Vis Gereformeerde Kerk. Den Bur g, gebouw Tex. Fanfare, 's av. 7.30 u, Ds. v.d. Leer Oosterend, v.m. 10 en n.m. 3 u. Ds. A. v. d. Leer Gereformeerde Kerk (H.V.). Oosterend, v.m. 10 en n.m. 3 uur, Ds. J. J. Buskes ter hoogte van de woning van den heer gekocht in Groningen en er hier 5 stuks W. Woudenberg een luxe-auto uit Koe- gras, waarmee arbeiders naar de Wierin- genneer werden vervoerd, bij het passee- ren van een tegemoetkomenden autobus op de markt had. Pracht beesten, zij wer den verkocht aan den heer Blaauboer te Breezand, voor den prijs van f 250 per stuk. De beesten hebben dien dag veel van den heer De Haan, te Hippolytushoef, i bekijks gehad. De handel in nuchtere eveneens op weg om arbeiders voor dekalveren was stug. Er was minder aan- Wieringermeer op te halen, met de wielen voer en de prijzen waren het zelfde als zoodanig in den daar ter plaatse zeer i de vorige week. Oude slachtschapen gin- smallen en afloopenden berm van den gen voor f 12—15 van de hand. Ook hier weg waarin vorig jaar bovendien nog was de handel stug. Overhouders, de de waterleiding is gelégd wegzonk, dat beste, gingen van de hand voor f 18. In Stoomvaart Mij. Nederlapd. Tabian, t., 20 April v. Padang. Tajandoen, 20 April v. Batavia. Tarakan, t., 19 April v. Samarang. Marnix van St. Aidegonde, u., 21 April te Colombo. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Achilles, 20 April v. Malaga. Ariadne, 21 April te A'dam. Aurora,' 20 April v. Cadix. Baralt, 17 April v. Curacao. Ceres, 20 April v. Hamburg. Orpheus, 20 April te Stettin. Ajax, 24 April v. Gibraltar. Costa Rica, 21 April te Hamburg. Euterpe, 21 April te Oporto.- Hebe, 21 April v. Lissabon. Jason, 22 April te Antwerpen. Nereus, pass. 22 April Holtenau. Oranje Nassau, 23 April te A'dam verwacht. Perseus, 21 April v. Kopenhagen. Erato, 22 April v. A'dam. Theseus, 22 April v. A'dam. Sangdal, pass. .18 April Gibraltar. Stella, pass. 21 April Gibraltar. Ulysses, 22 April te A'dam. Haarlem, t., 18 April te Antofagasta. Clio, 21 April te Piraeus. Amazone, pass. 21 April Gibraltar. Barneveld, u., 22 April te Curacao. Berenice, pass. 22 April Gibraltar. Fauna, 22 April te Tarragona. Hermes, 22 April v. Smyrna. Nero, 22 April v. Uddavalle. Sat'urnus, 22 April te Constantinopel. Venezuela, 22 April v. A dam. Deucalion, 23 April te IJmuiden verwacht. Irene, u., pass. 21 April Azoren. Orestes, 20 April v. Cuaragao. Orion 21 April te Triest. Kon Holl Lloyd. Siërra Cordoba, u., 19 April te Montevideo. Santa Theresa, 22 April v. A'dam. Orania, t., 22 April v. Bahia. Salland, u., 20 April v. Las Palmas. Zeelandia, u., 21 April v. Las Palmas. Kon Paketvaartmaatschappij. Simon Bolivar, 21 April v. Barbados. N. Holland, 20 April v. Sydney. Roggeveen, 20 April v. Mombassa. Sigli, 20 April v. Rangoon. Holland—Amerika Lijn. Beemsterdijk, 21 April v. New-Yor. Damsterdijk, 20 April te Cristobal. Dinteldijk, 20 April te Portland (O.). Leerdam, 21 April te Antwerpen. Narenta, 21 April te R'dam. Nebraska, 20 April te Liverpool. Leerdam, 20 April v. R'dam. Maasdam, 19 April v. Tampico. Veendam, 23 April te R'dam verwacht. HollandO.-Azië Liln. Serooskerk, 21 April te Hamburg. Zuiderkerk, u., pass. 20 April Perim. HollandBritsch-Indië Lijn. Streefkerk, t.„ 21 April v. Teneriffe. Hoogkerk, 21 April te Hamburg. JavaChinaJapan Lijn. Tjibadak, 19 April v. Makassar. Tjikandi, 21 April v. Makassar. Tjisadane, 21 April v. Shanghai. Tjikembang, 19 April v. Hongkong. JavaNew-York Lijn. City of Khios, 19 April v. Penang. Kota Radja, 18 April v. Norfolk. Sembilan, 20 April te Boston. RotterdamZuid-Amerika-Lijn. Alchiba, u., 19 April te B. Ayres. Alcyone, i2 April te Hamburg. Alwaki, t., 21 April v. Rio Janeiro. Rotterdamsche Lloyd. Baloeran, u., 22 April v Mrseille. Kota Pinang, 22 April v. R'dam. Kota Ago'eng, t., pass. 21 April Perim. Kedoe, u., pass. 20 April Sagres. Kertosono, t., 22 April v. Napels. Sibajak, 21 April tetBatavia. Soekaboemi, u.. 21 //pril te Singapore. Stoonr irt-Mij. Oceaan. Calchas, 20 Apir', re Shanghai: Antenor, 21 April "V, Dairen. Melampus, 20 April te Liverpool. Eurybates, pass. 2 April Gibraltar. Alcinous, 19 Ap^ü v. Padang. Memnon, 21 April v. Colombo. Patrocus, 22 April te Penang. Polydorus, 22 Apri v. Pt. Said. Stentor, 21 Apri v. Pt. Said. Sarpedon, 20 April te Londen. Anchises, 19 April v. Hongkong. Medon, 21 April te A'dam. Neleus, 19 April v. Penang. Tiresias, 19 April v. Port Said. Emzetco-Lijn. Jonge Jacobus, pass. 18 April Finisterre. Jonge Johanna, pass. 20 April Gibraltar. Jonge Elisabeth, 21 April te Oran. de auto overzij sloeg en in den sloot te recht kwam. Gelukkig bekwamen de inzit tenden daarbij geen belangrijk letsel. Ook de auto, die door middel van de de schapenwereld is het al heel miserabel gesteld. De handel in biggen en schram men was, zooals te begrijpen, stug. Zoo lang de prijs niet beter wordt, van de kraanwagen van de firma de Moor, te vette varkens, kan dat niet anders. No- Schagerbrug weer op den weg werd ge-1 teering voor de vette varkens 910 j ct. bracht, kwam er goed af. De schade bleef Slager Geehng van Oude Sluis heeft nog Steur op net KerKnui van ue maats nua- tusco. Vijftien anderen zullen eveneens worden ter dood gebracht indien hun schuld kan worden bewezen. Het aftredende bestuurslid, de heer A. de Wit Sz. en het pl.v. lid de heer A. Vos G.Jzn., zullen zoo mogelijk herkozen wor den en door onze P.O.C. gesteund worden. Verder wordt in den breede onder de oogen gezien hoe de propaganda op de meest gésohikte manier ter hand zal kunnen worden genomen, daar uit alle besprekingen zeer duidelijk naar voren I11 de Japansche stad Omija heeft een komt, dat de C. O. het aangewezen lichaam groote brand gewoed, waardoor 1300 hui- j is voor de meeste bedrijven. Bij devast- zen in de asch werden gelegd. Verschei-1 stelling van het bedrag voor kost en 130« huizen vernield. l1/2 mHlioen dollar sehade. dene menschenlevens gingen verloren en talrijke personen werden gewond. De ma- terieele schade wordt geschat op onge veer anderhalf millioen dollar. DE VERJAARDAG VAN PRINSES ELISABETH. Prinses Elisabeth, het zesjarig doch tertje van den Hertog van York, heeft Donderdag een besten verjaardag gehad. Haar grootste verrassing was liet ge schenk van haar grootvader, den Koning een pony en wat de pret nog ver grootte, zij mocht dadelijk een ritje maken. Van haar ouders kreeg zij ook een paard, maar een hobbelpaard, waar zij ook erg blij mee was. Oom David, de Prins van Wales, bood haar namens den rijwielhandel een fiets aan. Tante Marie, de Prinses Royal, schonk haar nichtje een paar fraai gekleede poppen. De gift van oom Henry, den Hertog van Glou- cester, was een werkmandje, terwijl ook George haar een kruiwagen en een stel gereedschap schonk. Dit kan Ie pas komen, want bij het Welsche huisje, dat de Prinses geschonken is en waarvan de Prins van Wales haar den sleutel ter hand stelde, is een eigen tuin voor het Prinsesje aangelegd. Voor zoover dat mogelijk was, waren alle cadeautjes zorg vuldig verpakt; want het is Elisabeth's grootste plezier zelf de pakjes uit te pakken en te raden wat er in zal zitten. VULKAANUITBARSTING OP HET VARKENSEILAND. Uit Bakoe wordt gemeld, dat op het Varkenseiland een vulkaanuitbarsting heeft plaats gehad, die tien vijftien minuten heeft geduurd. Het resultaat was, dat het heele zuid-westelijke deel van het inwoning voor het jaar 1932/33 wordt er mede accoord gegaan, dat zulks weer op f 7.— per week zal worden gehouden. Tot afgevaardigden naar de Alg. Ver gadering worden vervolgens door den Voorzitter aangewezen de heeren P. van der Veer Jz. en I. J. Gaakeer Pz. en tot plaatsvervangers de heeren J. Hoog- schagen Az. en G. W. Jimmink Mz. Allen laten zich hun benoeming welgevallen. Het aftredende P. O. C.-lid, de heer G. W. Jimmink Mz„ wordt bij acclamatie herbenoemd en neemt ook dit weer aan. De Secretaris, die tot heden zijn werk zaamheden als tijdelijk heeft vervuld, wordt na toelichting van den heer Conse- muller,thans definitief benoemd. De Secre taris «doet mededeeling van de sinds het begin van het boekjaar plaats gehad heb bende ziekte- en ongevallen, en dat er thans geen gevallen loopende zijn. Met lof wordt gesproken over de Oon- beperkt tot een gebroken zijruit. RECREATIEWERK IN DE WIERIN GERMEER. Woensdagavond is in het landarbeiders- kamp bezuiden Hippolytushoef een ont spanningsavond- gegeven voor de tijdelijke bewoners. De dichter Willem van Iepen- da-el uit Rotterdam heeft de avond gevuld- met zijn volks- en levensliedjes, gezongen met harmonica-begeleiding, terwijl de be geleider, Cor Tuk, het programma aan vulde met enkele nummers muziek. Bei den hadden by het publiek veel succes. Donderdagavond wordt hetzelfde' pro gramma gegeven in 't kamp bij Sluis III. Deze avonden behoorerr tot de serie, die gegeven wordt door een aantal drankbe strijders vereenigin gen, vereen-igö in de N.G.A. (Nat. Commissie tegen het Alcoho lisme), met steun van de directie van de Wieringermeer. Alle richtingen zijn in dit werk betrokken. Veertien dagen geleden zijn de eerste avonden gehouden, georga niseerd door de Prot.-christ. richting; de avonden van thans werden vezo-rgd door de N.V. (modern). Over veertien dagen is de beurt aan de Katholieken. Echter wor den de programma's zoo gekozen, dat de avonden zooveel mogelijk voor alle kamp bewoners geschikt zijn. Hippolytushoef. PROPAGANDA-VERGADERING. Zaterdag 23 April a.s., des avonds 7.30 uur, wordt vanwege de afdeeling van den J.G.O.B. (Jongelieden Geheelonth. Bond) en A.N.G.O.B. (Algem. Ned. Geh.-Onth. Bond) in „Conoordia", van den heer Bruul, een groote openbare propaganda- vergadering gehouden met als sprekers de heeren J. Spreeuw van Zaandam en J. W. Vlind te Krommenie. De avond wordt opgeluisterd door piano- en viool- 11J ct. betaald. Zoo moet het gaan, steeds beter. Op de kippenmarkt bij 't oude. UITVOERING KINDEROPERETTE. Zondag a.s. zal de kinderzangklasse al hier onder leiding van den heer H. J. Zaal een operette in drie bedrijven ten tooneele brengen getiteld „Een dag Kha- lif". Naar ons werd meegedeeld zal ge tracht worden een zoo goed mogelijk ge heel te verkrijgen. Nieuwe decors zijn voor deze operette ontworpen, terwijl ook de aankleeding goed verzorgd zal zijn. Alle costumes worden gehuurd van de firma Ridderikhoff te Hoorn. Wij hopen en ver trouwen, dat de belangstelling voor deze uitvoering, onverdeeld zal zijn. Den Burg. Het is nog steeds met eenigen schroom dat we u opwekken naar Breezand te gaan om de bollenvelden te bezichtigen. Wel bloeien de narcissen volop en ook zijn er verschillende velden hyacinthen, lang niet alle, in bloei, maar de vroege tulpen beginnen nog slechts heel schuchter hun kleur te toonen. Als u een tocht maakt, wilt u natuurlijk niet hier en daar een plekje, doch heele velden bloemen zien. Zoo is het hier nog niet. Wachten we echter nog langer, dan zullen de meeste narcissen al weer afgesneden zijn en bo vendien kunnen een paar zonnige dagen wonderen doen. Het is Vrijdag nu we dit schrijven en dus zeggen we: hebt u een auto, ga dan zeker even kijken en wilt ge fietsen of wandelen (trein en twee auto busdiensten brengen u in Breezand), dan zult ge, als het mooi weer blijft, ook geen spijt hebben, wanneer ge de velden be zoekt. Vraagt ge ons of het Zondag, om een bij voorkeur gekozen uitdrukking te gebruiken, „oogverblindend" zal zijn, dan moeten we antwoorden, dat we dit alleen kunnen garandeeren voor het geval dat het hard waait. U begrijpt echter, dat het dan niet van kleurenpracht, maar van zand en stof zal zijn. Bepaalde wandelingen zullen we u niet uitstippelen. Als u op de (onbewaakte!!) overwegen van den spoordijk staat, ziet u de veldfen rondom en kan zelf uw wan deling kiezen. Alleen willen we op den vierhoek Koningsweg (beginnende bij café Borst), Sch-orweg, Molen-vaart, Zand- vaart wij-zen, omdat ge dien niet vanaf den spoordijk zien kunt en er toch mee van d-e mooiste velden liggen. We rad-en u verder nog aa-n, u niet tot een enkel bezoek te beperken-, doch dit nog eejis na één en een paar weken te herhalen, omdat u dan misschien nog meer en zeker weer andere schoonheid wacht. En dan schreven we over een bezoek op Zondag, omdat deze voor velen bij uit stek de uitgaansdag is een tocht in de week, tegen zonsondergang als er zulke mooie luchten kunnen zijn boven de breede vaarten en de natuur stiller is dan overdag, heeft ook z'n bekoring. Tenslotte, zonder u-w pleizder te willen verkleinen, let ook eens op de groote stukken die niet, of met een ander gewas dan bollen beplant zijn; zie eens of ge verschil kunt bemerken t-usschen de ver zorging van huizen en erven en land nu en één of een paar jaren terug en denk er een oogenblik aan als ge door al die bloemen in feestelijke stemming komt, dat èn dat braak liggen èn de minder go-ede verzorging van huizen en erven evenzooveel bewijzen zijn, dat het, niet tegenstaande de bloemenpracht, lang geen „rozengeur en maneschijn" in Bree zand is en d-e armoede thans in deze eer tijds „bloeiende" streek in vele gezinnen reeds haar intrede deed., of somber dreigt. troleerend Geneeskundige bij de Ziekte- muziek van den heer. en mevrouw Lpdder gevallen en zou het ook wenschelijk zijn dat zulks bij de ongevallen kon geschieden. Voor het laatste is dat echter niet zoo gemakkelijk, en in sommige gevallen wordt het toch reeds gedaan. Bij de rondvraag komen nog enkele vragen van meer ondergeschikten aard naar voren. Den Voorzitter rest nog de taak om de aanwezigen dank te zeggen voor de aangename besprekingen. Met den wensch, dat er een volgend maal wat meer bezoek zal zijn, sluit hij de vergadering. PREDIKBEURTEN. Zendingsgebouw „D® Ster dor Hope" 's Middags 3 uur, de heer Kuiper, van Bilthoven. van Nieuwe Nied-orp. AANBESTEDING ZUIDERZEEWERKEN. Te 's-Gravenhage werd ji. Woensdag door den heer directeur-generaal der Zuiderzeewerken aanbesteed: het bouwen van vijftien bruggen in gewapend beton in den Wieringermeerpolder met bijko mende werken. Laagste inschrijf ster was de N.V. Christiani en Nielsens Gewa pend Beton Mü. te 's-Gravenhage voor 116.970. POLITIE. Verloren: een rijwielbelastingmerk in étui. Gevonden: een p-ortemonnaie met eenige centen; een portemonnaie, inhou dende eenig geld en een rijwielbelasting- WINKELNIEUWS. Hedenmiddag opent de heer J. N. Rijk zijn nieuwe zaak in tabak-, sigaren en aan verwante artikelen in de Weverstraat te Den Burg. Op verzoek namen we een en ander eens in oogenschouw. De- heer Rijk heeft bij de inrichting dezer zaak geen kosten ontzien, zoodat het voormalige woonhuis van den heer Grimijzer in kor ten tijd tot een keurig modern winkelhuis is omgebouwd. De pui valt lederen voorbijganger direct op, door haar fraaie uitvoering; ze is voor zien van twee ruime etalage's, die geheel stofvrij en met kathadraalglas schitterend zijn uitgevoerd. Bizonder valt, vooral bij avond het entrée met het gekleurde boven licht, waarin een reclame is geplaatst van het sigarenmerk „Vosje". Aan de buitenzijde is de geheele pui af gewerkt waardoor een mooi effect is ver kregen. Even willen wij nog mededeelen dat het metselwerk is verricht door den heer I. Volgt, het timmerwerk door den heer Van 't Hoog, schilderwerk door den heer D. Toolens en het stoffeerwerk door de gebr. Moerbeek. Een en ander tot volle tevre denheid van den heer Rijk. Het geheel is een ontwerp van den architect Schermer. Burgerlijke Stand van Texel van 1922 April. GEBOREN: Pieter, z. v. G. Bakelaar en KI. de Jong; Dymphna Agatha, d. v. H. Smit en A. Witte; Pieter, z. v. R. Kooiman en S. Boon. OVERLEDEN: Lambertus Vermaat, 3 j.; Albert Kikkert, 68 j., wedn. van Maria de Ruytèr. POLITIE. Gevonden: een jas. benzinedop en een

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 15