PINKSTER-RECLAMES. LIMONADE-SIROOP 1. SPOORSTRAAT 78 - TELEFOON 156. Er is gewoon Krentenbrood I SCHAGEN. JULIANADORP. „Is dat effe wat F' het bouwland opgezocht, de motor ronw® RAADSOV£RZICHT. Met het oog op den Hemelvaartsdag TEXEL. U dankend voor de verleende plaats ruimte. Hoogachtend, onzen oprechten dank voor alles wat uw gemeente gedaan heeft in de afgeloopen 10 jaren voor de „Oranje Harmonie Ka pel", en als wij straks van hier gaan en onze Bondsbroeders van Den Helder ach terblijven, dan bevelen wij hen in uw aller gunst aan, dooh in 't bijzonder in dat van het gemeentebestuur. Onze chr. muziekcorpsen hebben zoo noodig den steun der overheid, ook onze afd. Den Langendijk, met het verplichte nummer „Oortège Guerrière" van L. Blemant. In het begin was de opvatting nu niet onvoldoende te achten, maar toch had het o. i. opgewekter kunnen zijn; nu klonk het wat mat; behoudens kleine ongerech tigheden werd dit nummer verdienstelijk gespeeld en het vrije nummer was veel beter dan het voorafgaand. De aardige vertolking door de Cornet Piston zeer le roemen in de solotrekjes, het ensemble 1 Helder. We brengen u tevens o« voor 0'ermoediffheid rechten dank voor uu goe^e TT ian nrtta maat f»7 mint^n rechten - voor onzen Bond, zooeven uitgesproken en we geven u de verzekering, dat het onzen Bond goed doet als hü bii een gele genheid als deze door de overheid worct begroet. En nu is het moeilijk om de dankbaar heid daarvoor in woorden te brengen, muzikanten en vooral de chr. muzikanten doen dit gaarne met het laten schallen van hun koperen kelen. We stellen u daarom voor de aubade aan te hooren, welke wordt aangeboden door den gehee- len Bond. U zult beluisteren ten eerste Psalm 150; hierin geven we te kennen onze dankbaarheid aan God. en dat we door alles heen ziin naam willen loven en prij zen, ten tweede het Wilhelmus, door het spelen daarvan betuigen wij onze ver knochtheid aan het vorstenhuis en Va derland om te besluiten met een aardigen marsch. We eindigen met nog even onzen dank te betuigen voor deze ontvangst en spre ken den wensch uit. dat u met ons een goede dag moogt hebben. Het was erg jammer, dat het weer, dat zich aanvankelijk mooi liet aanzien, aan merkelijk slechter was geworden. Tegen het uur van verzamelen was zelfs een ge weldige hagelbui losgebarsten boven de hoofden der deelnemers. Dit voorspelde niet veel goeds, en tijdens de hierboven genoemde aubade was het weer dan ook zeer ongunstig. Maar gelukkig bleef het bü deze bui en zelfs klaarde langzamer hand het weer weder op, zoodat des mid dags op het Ankerparkterrein een vroo- lijk zonnetje scheen. De marschwedstrijd. Na de aubade nam dadelijk de marsch wedstrijd een aanvang, waarvoor volgens de Feestgids, 7 deelnemers waren. De route liep vanaf den Singel door de Kru- gerstraat naar Polderweg. Gelet werd op juiste tempo, gerichte gelederen, lengte der pas en voordracht der te spelen marsch. Over het algemeen ging dat wel, al leek het ons toe dat een enkel corps een te snel tempo nam en dat onder het marcheeren nog opvoerde. Dat het klank gehalte van sommigen wat dun was, moet wel geweten worden aan de sterkte van het betreffende corps en ook aan de keu ze der marsch. Het gebodene viel zeer wel in den smaak van het in zeer grooten ge tale opgekomen publiek, wat de Kruger- straat een bijzonder levendig aspect gaf en zijn geheel vulde. Vooral de maat slaande directeur van „Excelsior", Texel, trok de algemeene aandacht het was ook wel ongewoon! Uitslag marschwedstrijd. „Excelsior", Texel, 2e prijs; „Soli Deo Gloria", Breezand, 2e prijs; „Crescendo", Hoorn, le prys (hoogste aantal punten); „Oranje Harmonie Kapel", Den Helder, le prijs; „Sursum Corda", Krommenie, le prijs en „Soli Deo Gloria", Weesp, le prijs. Het behaalde een len prijs met 57 punten. 4e Afd. Harmonie. Daarna trad op de „Oranje Harmonie Kapel", Wormer. Dit corps heeft bijna dezelfde goede en kwade eigenschappen van het vorige corps, b.v. de mazurka klonk te gedwongen, er was te weinig poëzie, dit kan veel lichter klinken, terwijl wij in het vrije nummer hier en daar meer klankvolume verwacht hadden. Het corps behaalde van beide nummers een len prijs met 56 punten. Nu kwam de 3e Afd. Fanfare. „Excel sior", Texel, zal in deze af deeling zijn prestaties toonen met het verplichte nummer „Cortège Guerrièrre". Het begin klonk angstig, geen bewogen spel, men speelde te veel de noten, de bedoeling moet meer zijn om te musiceeren. Het slagwerk (groote trom was de solist) al te verdienstelijk. Het vrije nummer was 2 llesschen „R1 Vlëlt A (smaak naar keuze) voor Geeft Uw kinderen het beste geredun was het werk van een oogenhi b- De piepers werden weer geladen ..n Hnnk-hnar voor de geboden \rlKt6 Het drukvermogen loopt tot vier ton. Men zal licht inzien, welk een enorm tijdsbe sparing Z00'" Kaan deel-1 en dankbaar voor de geboden sen van een vracht is. De.heer Jv nflar Den Helder> otlS Pn dej daar het mechanisme op den motoi lo i jes Het slotconcert door het „Stedelijk". Na afloop van het concours, dat duur de van half twee tot des avonds half 8, volgde de uitspraak der jury, zooals ue in het hierboven korteliiks omschreven resumé is neergelegd. Daarna gaf het concert; vc n., „stedelijk Muziekcorps zyn niet veel beter, geen beschaafde fanfare- hieromtrent meldt onze muziekverslag- klank, dezelfde eigenschappen: het klinkt gever ons, dat het een mooi concert was, te log, hoewel de Valse zeer aardig werd waarin de goede hoedanigheden van net vertolkt. Het slot met meer energie, men corps op sublieme wijze naar voren moet zich meer op geluidvorming toe- kwamen. Jammer genoeg evenwel speelde leggen. 'het corps vrijwel voorjstoelen en banken. In deze afdeeling komt als tweede „Juliana", IJmuiden-Oost. Dit corps maakt een zeer gunstigen indruk door zijn muzikaal spel, beide nummers zeer beschaafd en mooi spel. Stemming en directie heel goed. le prijs met 60 pt. le Afd1. Fanfare. „Soli Deo Gloria", Breezand. Verplicht nummer „Préambule ct Cortège" Inzet geen voldoende klankvolume; over het geheel te monotoon en men hoort hier en daar ongerechtigheden, ter wijl de inzet van het vrije nummer veel beter klonk en men een gunstiger indruk kreeg, maar men vergiste zich. Men kreeg dezelfde reeds vermelde eigenschappen, er is geen klank, noch uitdrukking. Er mag wel met meer accuratesse gestudeerd! worden. Geen prijs toegekend. le Afd. Harmonie. Verplicht nummer „Pastorale Suite", Ph. Vlessing. No. 1 „Crescendo", Hoorn. Frisch en goed van Mank wordt ingezet, even later clarinet klinkt twijfelachtig (eenigszins nerveus) herstelt zich echter spoedig. No. 3 klonk wel wat onrustig, moderato is toch niet onbegrensd, om het op te ja gen naar vivo. 4 en 5 zeer verdienstelijk. Het vrije nummer daarentegen viel over bet geheel te roemen, behoudens kleine vergissingen. Het corps behaalde een len prijs met 57 punten. Nu de eer aan de feestvierende Veree- niging, de „Oranje Harmonie Kapel", Den Helder. Al dadelijk kon men merken, dat de aandacht gespannen was hoe of O.H.K. zich op dezen dag zou houden om haar kunstbroeders haar prestatie te toonen. En dan mag al dadelijk gezegd worden, dat O.H.K. met den inzet van het ver plichte nummer ons niet beschaamd zette, integendeel: Frisch en mooi van klank is de inzet, zuiver van stemming en mu zikaal geïllustreerd'. Men stond verbaasd te kijken, want O.H.K. was den laatsten tijd op muzikaal gebied aan het wankelen en nu zoo voor den dag te komen, dit had men, als reeds gezegd, niet verwacht! De Behalve een enkele liefhebber, was alleen de aanhang van het corps aanwezig. An- De concertwedstrijden. Pastorale werd in het juiste tempo ge- Deze namen om 2 uur een aanvang op speeld, alles was in de puntjes verzorgd, het Sportterrein aan het Ankerpark, na- No. 2: Hoewel goed te noemen, klonk het dat eerst de voorzitter van den Chr. N.-H. Bond, O. S. v. d. Wal, eèn openingswoord niet zoo artistiek als de Pastorale. No. 3 Menuet, even een kleine vergissing te gesproken had, daarna gezamenlijk Psalm bespeuren en in het trio te weinig menuet 89 1 gezongen was en „Soli Deo Gloria", Zaandam, koraalmuziek had gespeeld. Toen nam het eigenlijke concours een aanvang, waarvoor 13 corpsen waren. Het was lang geen zomer, bepaald frisch en de zon liet zich maar af en toe eens zien. Dit is misschien de oorzaak geweest, dat de belangstelling voor dit meest be langrijke gedeelte van het fesfijn, niet groot genoemd kan worden. En den mid dag liep het nog wat, maar tegen den avond juist toen de hoogere afdeelin- gen aan de beurt kwamen taande het bezoek weer. Onder de aanwezigen be vonden zich eenigen tijd burgemeester Driessen, de Commandant der Zeemacht en diens adjudant, de Commissaris van Politie en nog andere autoriteiten, die met de grootste belangstelling de prestaties der diverse corpsen beluisterden 't klonk wat te gehaast. No. 4 Sarabande: Meine afwijking in de stemming in de alt-saxofoon en bariton, terwijl het als technisch zeer aardig vertolkt werd, klonk het slot toch eenigszins vermoeid. Het vrije nummer, werd zeer muzikaal vertolkt. Gezien de vele moeilijkheden, die dit wel interessante werk bevat, be wees de uitvoering dat de dirigent 't werk wel heeft begrepen in alle opzichten, le priis met 57 punten. Nu is de beurt aan de afd. Uitmuntend heid! Fanfare. vrjje nummer ouv. Neptune blijk van ern ders niemand, noch van het Bondsbe- stuur noch van de Concours-commissie, noch van het Eere- of Hoofdbestuur. De jeugd had er, daar ook de politie eerst 'later op het terrein verscheen, vrij spel. Hier was klaarblijkelijk een misver stand- in 't spel, daar 't programmaboekje vermeldde, dat dit concert in de muziek tent in het Juiianapark zou worden ge geven. FIRMA WORMHOUDT. De sigarenzaak van de firma Worm- 'houdt in de Spoorstraat is een der oudste en meest gerenommeerde hier ter stede. Toen de heer Wormhoudt nog leefde, was de zaak een der best gesorteerde van de stad: Helaas is na ziin dood, en nadat de weduwe de zaak heeft overgedaan, aan deze goede reputatie ernstig afbreuk ge daan. Thans is de winkel weer in andere handen overgegaan en deze jonge men- schen hopen de oude reputatie weer te kunnen bevestigen en zoo mogelijk ver sterken. Een algeheele aanvulling van den inventaris was daartoe noodig. Van oudsher is de firma Wormhoudt de zaak geweest waar men alle, ook de fijnste, merken kon krijgen en de nieuwe fir mant is thans wederom in staat iedereen te bevredigen. Zoowel sigaren als sigaret ten vindt men er in alle soorten en mer ken, en, doordat er achter den winkel een droogkamer is, is het mogelijk ook be legen sigaren te leveren en de voorraden van de clientèle droog en vakkundig te bewaren. Hedenmiddag wordt de zaak, die overi gens niet veranderd is alleen is de pui opgeschilderd heropend. DAMES STOFFENZAAK. Iets nieuws in Dgn Helder is de zaak in dames-stoffen, welke mejuffrouw K. van Dijk hedenmiddag in de Keizerstraat 78 opent. Deze winkel bevat een grooten voorraad van wollen, zijden en katoenen damesstoffen en is als zoodanig de eerste speciaalzaak op dit gebied in onze stad. De firma, die deze zaak exploiteert, heeft drie dergelijke winkels in Amsterdam en een in Alkmaar, en door gecombineerden inkoop buiten de grossiers om is het mo gelijk de stoffen zeer goedkoop te leveren. De winkel is er geheel op ingericht; een bovenlicht zorgt over dagvoor een scherpe belichting der stoffen, zoodat de dames goed de stof kunnen zien. En des avonds is een zee van licht aangebracht. TWEEDE OPVOERING VAN „DE DIENSTKNECHT IN HET HUIS" door den „V. C. J. B." Men schrijft ons: Aangemoedigd door het succes, dat de Heldersche afdeeling der V.C.J.B. bij stige studie, het ensemble stond bii de vertolking van deze werken op artistiek peil. le prijs 59 punten. Afd. Uitnemendiheidi Harmonie De jury, bestaande uit de heeren Sam. 1 „Sursum Corda", Krommenie. Ver- yiessing, Jos. de Klerck en L. H. F. Leis- PI5oht nummer Oreste, Ouverture en suite tikow, kweet zich zeer serieus van haar Baltet 1'Opera-Oomique Marion van wel eens delicate taak en is tot bij half acht onafgebroken in actie geweest, notities neergeschreven en haar oordeel geveld. Sam Vlessing. Deze vereendging doet het musiceeren alle eer aan, een zeer mooi corps en zeer muzikaal dirigent. Het was een klare transparante toonvorming, ver- De controle, het toezicht, was niet altijd I kre^en door het woekeren met den adem, even doeltreffend, vooral niet in de nabij heid der concerteerende vereenigingen, waar herhaaldelijk ruim baan gemaakt moest worden. Waarom geen paar flinke touwen gespannen, terzijde van de tent en bewaakt door leden van de terrein- commissie? Wat het vertolkte betreft der deelne mende corpsen en de behaalde resultaten van elk hunner, volgt hier het oordeel van een deskundige: Zooals gebruikelijk treden meestal de zwakkere broeders gewoonlijk in het strudperk;_ dit was nu niet het geval en kregen wij direct te hooren een corps uit r.e~ifd* H,?rmorüe en wel „Soli Deo Gloria Koog-Zaandük, met het verplicht nummer: Ouv. Freischutz van C M We- ber, zeer zeker geen gemakkelijke opgaaf. Zeer mooi werd ingezet met een te waardeeren crescendo en men kreeg een zeer goeden indruk van dat corps. Zoo als gezegd, de ouverture' rteïte^hooge j An^ük-oSt Fanfare" eischen; de opvatting van den dirigent was zeer goed. maar meer naar het einde kreeg men toch den indruk, dat het tech nisch toch nog niet geheel beheerscht was. Hieronder hadden natuurlijk de stemming en het Mankgehalte te lijden, loch een aardige prestatie voor een corps van 27 leden. Het vrije nummer: Ouv Peter Schmoll van C. M. Weber werd aardig vertolkt, hoewel het hier en caar ook niet geheel beheerscht Monk, vooral in ce voordracht: het klonk wel eens te geforceerd. Het corps b- haalde met beide nummers een 2en priis met 54 punten- ©P twee punten na een eersten. hetgeen de grondslag is om verheffend op blaasinstrumenten te kunnen musi ceeren. Hulde voor corps en dirigent! le prijs 62 punten. No. 2 „Soli deo Gloria", Zaandam, mag hetzelfde bovenstaande compliment ont vangen, met het vrije nummer Le Retour au Pays" van Mendelssoihn. le prys 62 punten. No. 3 „Soli Deo Gloria", Weesp. Wel de naam, maar niet de daad! Het corps zette wel goed in van stemming, maar minder mooi van harmonieklank. Vooral de bassen hebben geen fraai geluid, het Minkt hier en daar onduidelijk, het is 66 xtyr<)0versckl1 bij 't voorgaande corps. u. ,vriJe nummer „Morning, moon and mght in Vienna". hoewel beter van inzet an het verplichte nummer, was eveneens niet zuiver van stemming en muzikaal ge ïllustreerd. Het corps behaalde een 2en prys met 51 punten „Sursum-Oorda", rwerKV^ Cannenburg- V Gerharz, kon ons minder beko ren, het werk was voor het aanhooren te zwaar bewerkt, het deed niet aangenaam aan. Veel beter voldeed het vrij gekozen nummer „Néron au Cirque" van G. Guil- lement. Behoudens een kleine afwijking in de stemming was er heel veel te waar deeren. Het corps behaalde met 57 punten een len prys. spel „De dienstknecht in het huis" mocht boeken, stelt zij zich voor dit stuk nog maals ten tooneele te brengen, daar haar van verschillende kanten verzoeken hier toe bereikten. Daar de vereeniging zich van te voren van een voldoende kaart verkoop wil verzekeren, zal met lijsten langs de huizen geloopen worden om zoodoende te onderzoeken hoeveel kaar ten begeerd worden. De datum van opvoe ring is voorloopig bepaald op eind Mei, op een dag in de week, niet-Zaterdag. Omtrent het stuk zij medegedeeld, dat het een groote symbolische beteeken is heeft, waardoor het zich van vele heden- daagsche tooneelstukken onderscheidt. Er wordt in belicht, dat de ware christe- telijke broederschap niet gelegen is in uiterlijke instellingen, maar in de harten van hen, die den zin van 't Evangelie begrepen hebben. Maar ook, wanneer men niet op deze beteekenis let is het stuk zeer interessant door zijn spannende intrige. Men zie de advertentie in ditnumme". GELDIGHEIDSDUUR VAN GEZELSCHAPSBILJETTEN. Ter kennis van het publiek wordt ge bracht, dat de geldigheidsduur voor ge zelschapsbiljetten verlengd is in zoover re, dat de Zondagen, Paasch-Maandag, Pinkster-Maandag en de beide Kerstdagen niet medetellen. Indien het gezelschaps biljet dus genomen is op Zaterdag, is het voortaan geldig voor afstand tot en met 100 km tot en met Maandag, en voor boven de 100 km tot en met Dinsdag. Volgt op den eersten dag van geldigheid de beide Pinksterdagen, aan zijn de biljet ten nog een dag langer geldig, namelijk tot en met Dinsdag voor afstanden tot 100 km en tot en met Woensdag voor afstan den boven 100 km. Deze bepaling is vooral van belang voor regelmatig terugkeerende verloven van militairen, die nu des Zaterdags met ver- 101 kunnen gaan en dan des Maandags of Dinsdags, of met de Pinkster- en Kerst- hagen, zelfs des Dinsdags of Woensdags kunnen terugkeeren. de\'^iIrtaroWwïï afdJ fanfare «an fcn is Krentenbrood van Xrigée ,rPae„?rijs dezer gezelschapsbiljetten be dt beurt tn wel „A.dv.e.ru!.©.". Broek opl a I ^n reis heen en terug per m *vaai is u, t .6.3 ct., Ile kl. 5 ct., Ille kl. 3.5 ct. verschillende manieren te laten kantelen. In de vergadering van Dinsdag kwamen wederom de gebruikelijke aanvragen om erfpacht en koop van grond in behandeling. Hoezeer al die particuliere bouw onvol doende is om den bestaanden woningnood op te heffen, bleek wel dezen avond, toen de Raad het belangrijke plan voor 86 woningen in het Tuindorp goedkeurde. Men zal zich herinneren, dat in November 1929 een voorstel ter tafel van den Raad kwam voor den bouw van 106 woningen in het Tuindorp, door de Woningstichting. Dit, uit den aard der zaak vrij dure, plan, kon destijds niet de goedkeuring van den Raad verwervenmen schrikte terug voor het groote bedrag, dat er mee gemoeid was, en een slechts gering gedeelte werd goedgekeurd. Nu kwamen B. en W. met de rest en de Raad heeft thans zonder morren het plan, dat niet minder dan 84 arbeiderswoningen omvat, aanvaard. De heer Tiessen vond ze te royaal, d.w.z. deze heer wilde een meer compacte bouw. Maar de opzet is natuurlijk juist een open bebouwing te krijgen, zoodat de toekom stige bewoners behoorlijke erven hebben. Had men destijds het groote plan aan vaard, aldus de Burgemeester, dan zouden de huizen goedkooper zyn uitgekomen dan thans het geval is. Nu moeten de huren op minstens f 4.05 komen. Een voorstel om in Huisduinen een nieuwe straat de H. W. Mesdagstraat aan te leggen, ontmoette bij den heer van Loo tegenstand. Deze heerwas omtrent de toekomst onzer badplaats niet zeer optimist. Het verdwijnen van een groot deel strand, en nu de afsluiting van de vrije wandeling in de duinen, zijn inder daad verontrustende symptonen, maar de Burgemeester was optimistischer en zeide, dat het in Huisduinen niet in de eerste plaats nog ging om de badplaats als zoo danig, maar dat hoe langer hoe meer het dorp tot een landelijk woonoord wordt voor de eigen bevolking. En daarom alleen al is het wenschelijk de ontwikkeling dei- badplaats in de hand te werken. E,r waren nog wel enkele andere pun ten, maar daarover valt niet veel te zeg-1 gen, en wij kunnen daarvoor naar het verslag zelve verwijzen. Rectificatie. De heer Tiessen vei'fcoekt ons te willen rectificeeren, dat hij, sprekende over het schrijven van Ged. Staten inzake het verhaal van pen sioenbijdragen op de salarissen van bur gemeesters, enz., niet gezegd heeft, dat B. en W. zich achter den Raad verschui len, maar integendeel dat het College van Ged. Staten dit deed. Het is door de haast waarmede het verslag moest worden gereed gemaakt, verkeerd in het verslag gekomen. LEZING VAN DEN HEER PORTIELJE. Wij herinneren nogmaals aan de dooi de afdeeling Den Helder van de Neder- landsche Vereeniging tot Bescherming van Dieren uitgeschreven propaganda- avond, op welke de bekende heer Portielje van Artis een lezing zal houden met tal van fraaie lichtbeelden toegelicht. De heer Portielje is, zooals de lezer zal weten, inspecteur der levende have van Arti3 en komt dus dagelijks met het dier in aanrakinghij is een aangenaam causeur, die ons zeer veel van de dieren vertellen kan en die een groote massa kieken van zijn vrienden heeft genomen, die hy zal vertoonen. De lezing wordt gehouden Maandagavond 9 dezer, in Musis Sacrum en vangt te half negen aan. De toegangs prijs bedraagt voor niet-leden 25 cents per persoon; leden hebben met één huis genoot vry'e toegang. i Wjj kunnen ieder aanraden dezen avond vry te houden en den heer Portielje te gaan hooren, en verwijzen voorts naarj de advertentie in het nummer van heden. DE SPELDJESDAG VAN DE TYPOGRAFEN. De verkoop van de speldjes op Donder dag j.1. voor de Ver. tot Bevordering van de Gezondheid in de Grafische vakken, heeft opgebracht 337.391/». Voorwaar een prachtig resultaat. „DE TANTE VAN CIIARLEY". Hub. Kievits. Dit dol-komische stuk wordt morgen voor de derde maal door „Het Nieuwe J Tooneel" van Amsterdam, dir. de heer! Kievits, in „Casino" voor het voetlicht ge bracht „De Tante van Charley", het vanouds bekende lachstuk met de vele grappige scène's, heeft reeds tweemaal een volle „Casino"-zaal getrokken en het groote aantal bezoekers den ganschen avond in den lach gehouden. De populaire Hub. Kievits vervult er weer de hoofdrol in, n.1. die van de „nagemaakte Tante". Voor de goekoope entréepryzen verwij zen we naar de advertentie. MECHANISCH LOSVERMOGEN BIJ VRACHTAUTO'S. Woensdagmorgen werden we door de, firma Kaan, uit de Jonkerstraat, uitge-| noodigd om eens een kijkje te nemen bij zijn nieuwste soort Ford-vrachtauto, voor zien van een hydraulische installatie, die in staat is de bak van den auto op drie SOIREE-DANSANTE P. P- Blijkens een in dit nummer voorkomen de advertentie kunnen introducties vooi de soirée-dansante hedenmiddag van 3 4 u. in Casino aangevraagd worden. ONGELUK. Gistermiddag heeft er op de Marinewerf een ongeluk plaats gehad, dat minder goed is afgeloopen. In de ketehnakers- werkplaats wilde baas Laféber een lamp in het plafond draaien. Hierbij kwam hij echter zoo ongelukkig van de trap te val len, dat hij zyn been brak en naar het Marinehospitaal moest vervoerd worden. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gom. Geen opgaaf ontvangen Zendingsgebouw „De Ster der Hope". 's Avonds 7 u., de Heer C. F. Bijl'sm v\ o» XT a 1 <1 o i' van Den Helder. a, INBRAAK. stieren met papieren voor 135 Tussohen 8 en 10 uur Donderdagavond van (je hand gingen. ...AriKTO VERZICHT. zou men onwillekeurig gedacht, hebben dat het een slappe vertooning op dé Schager veemarkt worden zou. Maar het is nog al meegevallen, alhoewel de han del toch aan den stuggen kant was. Den prys voor de beste koe besteed was on geveer 32cent. De aanvoer van kalf- en geldekoeien was verrassend, ook wat de handel betreft. De handel in pinken was stug te noemen, terwijl de pink- 175 gld. hebben ongewenschte personen een be zoek gebracht aan de woning van de Wed. Bakker aan de Keizersgracht. In de ka mer is het bed overhoop gehaald en ge heel doorzocht. Er wordt echter niets ver mist. De zaak is in handen van de politie. ANSJOVIS. Mijnheer de Redacteur, Tengevolge van het besluit van hande laren en zouters om de ansjovis dit jaar niet op te nemen, dreigt de teelt groot ge vaar. Het loffelijk streven van B. en W. en Econ. Commissie in samenwerking met andere belanghebbende gemeenten, heeft nog geen succes genoteerd en intusschen is de ansjovis er en brengt blijkens het Wat de nuchtere kalveren betreft, hier waren de prijzen laag en werd er ook weinig omgezet. En wanneer we over de rest beginnen, dan zijn we gauw uitge-4 praat, wanneer we noteerden, dat in* slachtschapen geen noteering was, ter wijl het met de overhouders ook al slecht ging en de lammeren ook niet weg wil den. Ook in den bokken- en geitenhandel was weinig te doen en wat de biggen betreft, ja, daar valt heelemaal niet meer over te praten, wat trouwens ook met de schrammen het geval was. Op de varkensmarkt kenden we helaas geen uitzondering noteeren en was ook hier slap en slecht wat de klok sloeg en daarbij nog heel lage prijzen. De kippen en konijnen golden heden iets minder. U ziet wel, erg hoopvol is marktbericht in uw courant, 5 cent per kg op. Het zal een ieder duidelijk zijn, dat het nog niet en steeds hoopt men maar met zoo'n prijs een loonende visscherij ten eenenmale onmogelijk is. Is er, in af wachting van de te nemen maatregelen nu niets aan te doen? My dunkt van wel. Zoolang de vangst niet groot is, moet het m.i. mogelijk zijn de ansjovis aan par ticulieren te slijten tegen een zoodanigen prijs, dat de visschers er een boterham aan verdienen. Over het algemeen is het in ons land niet genoegzaam bekend, dat ansjovis een delicatesse is bij uitnemend heid en zeer gemakkelijk is te zouten. Het z.g. koppen van de visch kost bijna geen tijd en moeite en men behoeft ze maar in een pot of flesch te doen met ruim grof zout en pekel en klaar is het. Men behoeft er verder ook niet naar om te kijken en na een jaar is de ansjovis reeds zoo rijp, dat een heerlijke en gezonde versnape ring op ontbijt- en koffietafel oplevert. Ook gebakken is ansjovis niet te ver weer, dat de volgende week maar weer beter brengen mag en iedere maal met een negatief resultaat. Hoe lang nog....? Burgerlijke Stand van Schagen van 28 April—4 Mei. GEBORENMarrigje, d. v. Arend Wammenhoeve en van Jantje Scholten. ONDERTROUWD; Rinse Rus, 24 j., en Francisca van der Graaf, 25 j. V e rl o r e n POLITIE. een armband. DE INVLOED VAN DE WINKELWET. Zeer sterk laat zich in onze gemeente, in 't bizonder te Den Burg, des avonds smaden en kan ze zeker tegen gebakken de invloed van de winkelsluiting gevoelen. tot heden, alhier, vooral tus- 10 uur, bij goed weder een Zuiderzeespiering op. j Heerschte Als de prijs voor particulieren b.v. nujschen 9 en eens 25 cent per kg bedroeg, dan zou de gezellige drukte; 't schijnt wel of de visscher 15 cent kunnen ontvangen en dei ingezetenen er direct maar een gewoonte venter 10 cent per kg verdienen. Ik heb van hebben gemaakt, om een uur eerder het idee dat de visscherman, hoewel de 1 naar bed te gaan. Vele winkelzaken zijn opbrengst niet hoog is, er voor zou kun-direct maar begonnen na 8 uur in de nen visschen en de venter zou er, dunkt étalages de lichten te dooven, zoodat men my, ook tevreden mee zijn. Maar boven- ZOo hier en daar een zaak aantreft, dien de inwoners van Den Helder zouden j waaruit een helder licht naar buiten voor een geringen prijs kennis maken straalt, zoodat alleen nog de straatver- met een gezonde en lekkere vischsoort. lichting sobertjes 't dorp blijft verlichten, Ik begryp, dat deze noodmaatregel geenvooral op Groeneplaats en Steenenplaats, hulp biedt by groote aanvoer, doch komt waar de winkels een ophooping voimen, die dit jaar? va]t duister van de straten bijzonder op. Dit is de vraag en voorloopig zou het te Misschien dat de winkeliers, wanneer probeeren zijn. Abonné. (Ingezonden). KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN. Vergadering van Woensdag 4 Mei. (Vervolg en slot van het 3e blad). In handen van de verkeerscommissie werden gesteld een kwestie van een autobusdienst Hippolytushoef—Schagen (waartegen bezwaar is ingebracht door de directie der spoorwegen) en de vraag of het personenvervoer over den afsluitdijk van de Zuiderzee uitsluitend aan de A.T.O. zal mogen worden opgedragen dan wel of ook toestemming daarvoor zal dienen te worden verleend aan andere autobus- ondernemingen. Hierna volgde sluiting der openbare vergadering. WAT KAN EEN MENSCH TOCH MEEMAKEN. Het- gebeurde dezer dagen op den Rijksweg, bij het bollenbedrijf van Van Rliijn. Een miezerige motregen sijpelde aldaar uit de loodgrijze wolkgevaarten. De weg was zoo glad als een spiegel. Wij fietsten daar, richting 'tZand. Een vrachtauto komt ons tegemoet. De auto schiet plotseling van links naar rechts, direct weer naar links en toen weer naar rechts en lag meteen op zij. Wy zagen een mensch het bouwland in vliegen, en dachten van een en ander het ergste. Er bij gekomen, vroegen wjj den man, of hij iets mankeerde, die laconiek ant woordde „weineen, wat kan een mensch toch meemaken". Wij bekeken de cabine eens en ontwaarden nog een mensche- lijke gedaante. Dat was de chauffeur 1 Die kon er niet uit, daar hy met zijn1 broek vastzat aan een van de pedalen. In een oogwenk hadden wij hem verlost. Mankeerde ook niet veel. Een snede var een stuk glas boven zijn oor en verder mets. De andere persoon was n.1. dooi de voorruit geslingerd. Maatregelen wer- den gelroffen on, den auto, die niets mankeerde, weer overeind te helpen Wy vroegen daarvoor assistentie aan juiht passeerende marinevaartuigen. Een aantal manschappen kwam aan land. De auto op zijn wielen gezet, op den weg wij over enkele maanden aan de ver vroegde winkelsluiting gewend zijn, wat meer van hun vrije avonden zullen gaan profiteeren en daartoe wat meer drukte op straat teweeg zullen brengen. Nu echter is 't des avonds hier »een stugge boel*. Het zal waarschijnlijk lang duren eer 't gros van de ingezetenen vrede zal hebben met de invoering van dezeerimerUnAnde bepaling*»'1 v»n dez*- we*. DE HEMELVAAir. 3DA*-. Geen heerlijk waun voorjaarszonnetje lokte Donderdagmorgen zooals anders zoo dikwijls op Hemelvaartsdag 't geval is vele bezoekers naar ons eiland; wel kwam de zon zoo nu en dan eens door de wolken gluren, doch de Noorder- wind was leelyk koud en zoo nu en dan werden we vergast op een stevige hagel bui. Omstreeks elf uur ontlastte zich er een boven Den Burg, die in weinige minuten de groene landerijen in een winterlandschap omzette. Gelukkig kwam enkele minuten Iat«»r 't frissche groen weder boven. Om 9 uur vertrok Texelsch Fanfare corps met 't motorschip van Zuidewind uit de Texelsche haven; 't weder was voor een zeetochtje vrij goed en 't water was kalm. De reis werd volbracht in 1£ uur, 't motorschip van den heer Zuidewind voldeed den leden van 't corps uitste kend te elf uur arriveerde men by goed weder te Hippolytushoef, voor deelname aan het muziekconcours. (Men zie daar voor het verslag onder „Wieringen". De Hemelvaartsdag verliep op ons eiland zeer kalm, 't bezoek van enkele vogelliefhebbers aan de Texelsche broed plaatsen werd nauwelijks opgemerkt. Eenige drukte bracht hier nog het bezoek van 't Leger des Heils teweeg, dat met een muziekcorps van Den Hel der was overgekomen en een muzikalen rondgang te Den Burg hield. Een bijeen komst werd gehouden op de Groeneplaats. In den namiddag werd het weder aan merkelijk beter; een voetbalwedstrijd werd op 't Sportterrein door een vrij tairyk publiek bijgewoond en daarna werd het druk in de straten van Den Burg, van alle zijden kwamen nu, als altijd op zulke feestdagen, de jongelui van de buitendorpen naar hier. Het weder hield zich goed, zoodat eerst laat de drukte op straat afnam. Oosterend. De Chr. Muziekvereenigiug „Excelsior" alhier heeft Donderdag deelgenomen aan 't concours voor Chr. Muziekgezelschap pen te Den Helder en behaalde in de marschwedstrijd een 2e prijs met 22 pun ten. Op 't concours voor Fanfarecorpsen werd eveneens een 2e prijs behaald met 49 punten.

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 14