I Moordaanslag op den Franschen president. Vierde Biad. VAN ZATERDAG 7 MEI 1B32. TWEEDE KAMER Samenzwering tegen Spanje's President. Postvluchten van en naar Indië Door ontoerekenbaar president overleden. Russisch fascist. - De MacDonald. Kabinetscrisis in Oostenrijk. China en Japan. Meubelfabriek afgebrand te IJsselstein. PREDIKBEURTEN Ontzettend familiedrama te Gelsenkirchen. Tornado boven Oost-Bengalen. Ingezonden NATIONAAL CRISIS-COMITE. De N.V. C. en A. Brenninkmeyer heeft aan het Nationaal crisis-comité een gift van 6000 doen toekomen. HET KAMERLID SCHAPER. Wij hebben onlangs aan het s.-d. blad »Vooruit« het bericht ontleend, dat de heer J. H. Schaper om gezondheidsrede nen ook als lid van de Tweede Kamer zou bedanken. De heer Schaper heeft dit thans in een onderhoud met het Volks blad tegengesproken en o.m. verklaard: Mijn drieledige functie van Kamerlid, Gedeputeerde en partijfunctionaris is me te zwaar geworden. Ik ga me nu beperken tot de Kamer en de partij, om me daaraan volledig te kunnen wijden. VOOR ONZE VISSCHERS. Proefnemingen Inzake het pre pareeren van netten. In het jaarverslag van het Nederland- sche Visscherjj-proefstation vinden we vermeld onderzoekingen naar de duur zaamheid van netten. Gebleken is, dat een prepareeren met olie van getaand en gekoperd want, de beste resultaten op leverde. En in een te 's Gravenhage, onder voorzitterschap van den heer Joost Pot Fzn., gehouden vergadering van het fonds voor proefnemingen ten behoeve van de zeevisscherij heeft de voorzitter gewezen op het groote nut van het nemen van proeven inzake de prepareering van haringnetten enz. Juist in dezen slechten tijd moet de zeevisscherij z. i. een zoo groot mogelijk gebruik maken van de wetenschappelijke onderzoekingen ten op zichte van hgt te gebruiken want (netten). DE LOONSVERLAGING BIJ DE SPOORWEGEN. De personeelraad der Nederlandsche Spoorwegen heeft in zijn Woensdag ge houden vergadering den brief der direc tie, waarin is vermeld, dat de door haar ontworpen loonregeling ongewijzigd den minister van waterstaat is toegezonden, uitvoerig behandeld. De raad besloot, eveneens zich terzake schriftelijk tot den minister van waterstaat te wenden. LOONSVERLAGING BIJ PHILIPS. Bespreking met de directie. der organisaties RITUEELE MARGARINE BUITEN HET MENGGEBOD. Toezegging van den minister. Naar „De Telegraaf" verneemt, heeft een deputatie uit de vergadering van opperrabijnen in Nederland het adres der Joodsche oppergeestelijken om bij de in voering van een margarine-menggebod voor margarine onder rabbinaal toezicht bereid een uitzondering te maken dezer dagen in een audiëntie met den minister van Economische Zaken en Landbouw, mr. Verschuur, nader toegelicht. De minister heeft toegezegd ritueele margarine buiten het menggebod te zullen laten vallen. GESCHORST RAADSBESLUIT. Ingewikkelde situatie. De kor ting op gemeente-salarissen. De regeering heeft het Raadsbesluit van Amsterdam inzake het niet toepassen van de salariskorting gesehorst. Het betreft hier het door den Raad aangenomen voorstel-Van den Bergh, om het besluit der C. C. voor Georganiseerd Overleg tot het korten der salarissen van ambtenaren en de politie te vernietigen. Tegen deze beslissing is de regeering thans zelfstandig opgetreden. Deze schor- sching zal gegrond zijn op het algemeen belang en wordt gewoonlijk gevolgd door een vernietiging van het Raadsbesluit met motiveering van den minister. De schorsing heeft geen betrekking op het verwerpen van de loonsverlaging der werklieden. Wat dit betreft kan de regeering altijd nog optreden bij de be grooting, welke nog niet is goedgekeurd. Hierdoor is een ingewikkelde situatie geschapen. Ten einde den toestand onder de oogen te zien, is een langdurige bui tengewone vergadering van B. en W. gehouden. Het ligt voorts ook in de be doeling binnenkort de Centrale Commissie van Georganiseerd Overleg opnieuw bij een te roepen. Gezien de beslissing der regeering zal nu waarschijnlijk op de salarissen van ambtenaren en politie wel gekort moeten worden, daar in het Georg. Overleg hierover immers wel overeentemming was bereikt, en er nu geen Raadsbesluit meer bestaat, om de in het G. O. aangenomen korting niet toe te passen. Woensdag hebben de hoofdbesturen van de moderne, christelijke en R. K. organisaties met de directie van de Phi- lipsfabrieken geconfereerd. De directie is met een voorstel gekomen, om de loonen van de metaalbewerkers met 10 pet. en van de ongeschoolde arbeiders met 6 pet. te verlagen. De directie stelt tevens voor een kin derbijslag naar verhouding tot het ver diende loon in te voeren. Deze kinder bijslag wordt gegeven van het vierde kind beneden 14 jaar af. Gedurende de crisis zal in bepaalde gevallen bij lage inkomsten de kinderbijslag van het eerste kind af gegeven kunnen worden. De organisaties zullen zich over deze voorstellen beraden en met de leden overleggen. (Volk). TE GROOTE INVOER VAN SCHOENWERK Het Tweede Kamerlid Kuiper heeft den minister van economische zaken en ar beid de volgende vragen gesteld: le. Wil de minister mededeelen, in hoeverre juist is, dat in de maanden Ja nuari, Februari en Maart 1932 het bij Ko ninklijk besluit van 5 Februari j.1. vast gestelde contingent voor in te voeren lederen schoenwerk is overschreden met 136 percent en dat van rubberschoeisel met 134 percent? 2e. Indien overschrijding heeft plaats gehad, wil de minister dan mededeelen, om welke reden deze overmatige invoer van schoenwerk is toegestaan? 3e. Kan de minister de landen van her komst noemen, en de gemiddelde prijzen tegen welke dit schoenwerk is inge voerd? DE STEUN AAN DE KIPPEN- HOUDERIJ. Aan de Tweede Kamer is het volgende telegram gezonden: De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor de Geldersche Vallei te Amers foort, protesteert tegen het wetsontwerp inzake een garantieregeling voor de kip- penhouderij, ten eerste wijl geen oogen- blikkelijke nood bestaat ten tweede wijl particulier initiatief van bedrijfskoelers wordt geremd; ten derde wijl het alge meen belang van de pluimveehouderij er niet door gediend wordt; ten vierde wijl niets wordt geregeld voor de eendenhou- derij, waar de nood misschien grooter is; ten vijfde wijl de coöperatieve veilingen, welke slechts bijna een derde van den eieromzet hebben volgens de officieele mededeelingen over 1931 van de directie van den landbouw eenzijdig worden be voordeeld; verzoekt bij doorzetting van het ontwerp-regeling van den opkoop van de koeleieren zoowel op vrije markten als veilingen en naar evenredigheid van den jaaromzet en tevens uitbreiding tot de eendenhouderij. 1 De Tweede Kamer heeft Woensdag o.a. behandeld en aangenomen een wetsont werp tot instelling van een Economischen Raad. Het wordt door den heer Van Braambeek gecritiseerd, die opmerkt, dat er uit blijkt de verder gaande be moeiing van den staat met het bedrijfs leven. De regeering wil thans eenheid brengen in de verschillende adviezen op economisch gebied, maar haar ontwerp draagt een verbrokkeld en fragmenta risch karakter. In dit lichaam komen nu te zitten eenige algemeene economen en vertegenwoordigers van handel, industrie, scheepvaart, bankwezen, landbouw en middenstand. Verder keurt de Kamer goed een wets ontwerp tot wijziging van de Vuurwa- penwet, alsmede tot wijziging van de Postspaarbank wet. DE lERSCHE EED VAN TROUW. In het Parlement te Dublin zijn de be raadslagingeit voortgezet over het wets ontwerp ter afschaffing van de eed van trouw aan den Koning van Engeland. Art. 1 van het ontwerp, 't welk de alge- heele afschaffing van den eed' bepaalt, is met 77 tegen 67 stemmen aangenomen. Bijtijds door politie ontdekt. De Spaansche pers publiceert bijzon derheden over een complot tegen presi dent Alcala Zamora, dat door de politie zou zijn ontdekt. De samenzweerders had den, naar verluid, besloten Alcala Zamora tijdens diens kortstondig verblijf te Va- lencia te vermoorden. Ook tegen minister president Azana en verscheiden andere ministers zou een aanslag zijn gesmeed. De „Heraldo" weet te melden, dat de samenzweerders voornemens waren een uiterst-rechtsche regeering te vormen. Zij hadden de beschikking over ruime geld middelen. Talrijke arrestaties hebben plaats gehad. BEZUINIGINGSWET IN DE VER. ST. AANGENOMEN. Ca. 40 in plaats van 260 millioen. Naar V. D. uit Washington meldt heeft het Huis van Afgevaardigden met 316 tegen 67 stemmen de bezuinigingswet aangenomen. Van het oorspronkelijke voorstel om 200 inill. doll. te besparen is evenwel niet veel terechtgekomen. Het ontwerp is zoodanig geamendeerd, dat op de begrooting naar schatting niet meer dan tusschen de 38 en 43 mill. doll. zal worden geschrapt. Het Huis verwierp alle artikelen inzake het korten van de tractementen der congresleden, wat de grootste bezuiniging zou hebben uitge maakt (de ambtenaarssalarissen zijn naar men weet reeds gekortwiekt). EEN WEEK OP EEN IJSSCHOTS. Benaming van Russischen rob- benvanger gered. Noorsche robbenvangers hebben in de Noordelijke IJszee twaalf Russische vis- schers, die de bemanning vormden van den verganen Russischen robbenvanger gered. De Russische schipbreukelingen hebben voor hun redding een geheele week op een ijsschots doorgebracht. Na de redding zijn de Russen van boord der Noorsche schepen overgenomen door een Russischen ijsbreker. De „Specht" vertrok 6 Mei om van Batavia en kwam om 15.10 te aan. Terug. 6.29 u. Medan Heen De „Duif" vertrok 6 Mei om 4.59 u. van Rangoon en is om 15.55 te Medan aange komen. I)E „GRAF ZEPPELIN" WEER TE PERNAMBUCO. De „Graf Zeppelin" is Donderdagoch tend om 5 uur M.E.T. vlot te Pernambuco geland. - LUCHTSCHEEPVAART VERKEER. Tusschen Amerika en Duitsch- land. De Amerikaansche commissie van den handel van het Huis van afgevaardigden heeft een wetsontwerp aangenomen, dat den directeur der posterijen machtigt met luchtscheepsbouwers contracten te sluiten voor een maildienst over den Oceaan. Gerekend wordt met. een bouwtijd van drie jaar. Als het congres nog in deze zitting het wetsontwerp aanneemt, zal de Goodyear Zeppelin Co. daarin een mach tiging zien, om met den bouw van een luchtschip, dat meer dan vier millioen dollar zal kosten, te beginnen. EEN NIEUWE VINDING OP VLIEGTECHNISCH GEBIED. In Duitsohland: is den laatsten tijd naarstig gezocht naar de oplossing van het vraagstuk om tijdens de vlucht de draagvlakken van vliegtuigen te ver- grooten en te verkleinen. Bij vergrooting van het draagvlak heeft het toestel min der ruimte noodig om op te stijgen en te landen, bij verkleining neemt de snelheid toe. Maandag zün nu te Tempelhof (Belijn) niet een klein toestel (de motor is slechts 5 pk) proeven genomen, die volgens de „Köln. Ztg." goed zijn geslaagd. Het bleek dat bij de vergrooting van de draag vlakken, welke de bestuurder met een hefboom kan bewerkstelligen, den af stand voo opstijging en daling met niet minder dan 30 pet. afnam, terwijl ver kleining van de draagvlakken in de lucht de snelheid zeer aanmerkelijk verhoogde. Als de vinding in de praktijd bruikbaar wordt, zal ze van groote beteekenis zijn, omdat vliegtuigen dan ook plaatsen kun nen aandoen met betrekkelijk kleine vel den voor opstijging en daling. Bovendien zal het de snelheid van de toestellen ten goede komen. Binnenland. Gisterenmiddag ontvingen wij een reeks telegrammen, betrekking hebbende op een moordaanslag, die gepleegd was op Frankrijks president, den heer Paul Doumer. Uit de groote menigte, in het begin eikaar dikwijls tegensprekende, berichten, zullen wij een korte samen vatting van de gebeurtenissen trachten te geven. De President was gisterenmiddag, ver gezeld door een lid van zijn militair j De dader van den aanslag, Paul Gor- gulof, blijkt in September 1931 te Brussel te hebben vertoefd, waar hij als student op het instituut van geneeskunde bij tropische ziekten ingeschreven was, maar nimmer college liep. Na eenigen tijd ver trok hij naar Parijs. De politie hoefde zich nooit met hem te bemoeien. Gorgulof j beweerde doctor in de medicijnen te zijn en was in 1895 te Labinskaja geboren. Zoodra de aanslag op president Doumer MacDonald is Donderdagmiddag om 4 uur aan zijn rechteroog geopereerd. De operatie is goed gelukt, doch de patiënt heeft een onrustigen nacht gehad. De toestand van zijn oog was gisterenochtend evenwel bevredigend. Het ministerie Buresch afgetreden. Bondskanselier dr. Buresch heeft zich gisteren onmiddellijk na den minister raad, waarin tot aftreden van de regee ring is besloten, naar bondspresident Miklas begeven, die het ontslag van de regeering heeft aanvaard en het kabinet heeft opgedragen de regeeringszaken voorloopig nog te behartigen. President Miklas zal onverwijld besprekingen met de partijleiders beginnen. De oppositiepartijen hadden onlangs ontbinding van het parlement geëischt. Dit voorstel is Woensdag in de grond wetscommissie behandeld, doch de be raadslagingen zijn tenslotte tot gisteren opgeschort. Behalve de regeeringsparlijen waren ook de burgerwachten voor dit uitstel, op voorwaarde echter, dat de samenstel ling van het ministerie uiterlijk gisteren zou zijn gewijzigd. Voordat de commissie gistex-en was bijeengekomen heeft het kabinet Buresch besloten af te treden, nadat van te voren het bestuur van de christen-socialistische partij zich hiervoor had uitgesproken. Eindelijk Sjanghai. wapenstilstand in kabinet, naar de tentoonstelling gegaan bekend was geworden, kwamen tallooze van boeken van schrijvers, die aan den diplomatieke en politieke, Fransche en oorlog hebben deelgenomen. Toen hij, in :buitenlandsche autoriteiten ophetElysee gezelschap van tal van personen, de tweede tentoonstellingszaal betrad, vielen er vijf schoten, waardoor hij zelf en de schrijver Claude Fari'ère werden getrof fen. Den directeur van den Parijschen veiligheidsdienst gelukte het den dader, die vluchten wilde, te ontwapenen. De President is onmiddellijk naar het dichtst- bijgelegen ziekenhuis vervoerd. Terstond na den aanslag geraakte hij buiten kennis.(De heer Doumer is 75 jaar oud). Bij den val brak hij bovendien een arm. dood en bij het ziekenhuis hun deelneming betuigen. Uit het buitenland stroomen telegrammen van staatshoofden en regee ringen toe. De laatste oogenblikken. Inmiddels heeft de 75-jai-ige president den aanslag niet overleefd. Had men aan vankelijk nog hoop hem te kunnen redden, in den afgeloopen nacht om 4 u. 40 is hij ovei-leden. De dood van den staatspresident, was Hij bleef in een plas bloed voor j voor degenen die den avond in het zie- liggen en de dokter, die terstondkenhuis hadden doorgebracht, geen ver aanwezig was, kon den hartslag niet J rassing meer. Sedert tien uur wist men, constateeren. Het bericht van zijn dood dat nog slechts een wonder den 75-jari- verspreidde zich dadelijk. Dit alles was j gen staatspresident zou^kunnen redden. 25 man buiten werk. Woensdagavond ongeveer half tien is brand uitgebroken in de meubelfabriek „De Hoop" staande vlak bij de kom der gemeente IJsselstein. Hoewel de brand weer van IJsselstein spoedig ter plaatse was, greep het vuur zoo snel om zich heen dat de fabriek weldra in lichter laaie stond. Assistentie werd gevraagd van de brandweer van Benschop, terwijl ook de Utrechtsche brandweer werd ge- requireerd. Toen deze laatste ter plaatse verscheen behoefde men geen dienst te doen, daar het grootste gevaar toen reeds geweken was. De brandweer beperkte zich er toe de belendende perceelen, alle woningen met een rieten dak, nat te houden. Ongeveer halfeen was het gevaar ge weken en rukte de brandweer van Ben schop in. De schade is uit den aard der zaak aanzienlijk. De eigenaars zijn slechts laag verzekerd. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in het duister. Dooi den brand geraken ongeveer 25 arbeiders zonder werk. De geheele fabriek is afge brand, terwijl groote voorraden eiken hout, meubelen en de machines een prooi der vlammen werden. LIJK OP SPOORBAAN BIJ DEVENTER. Slachtoffer door trein gegrepen. Donderdagmorgen te ongeveer 4 uur is op de spoorbaan nabij de Twelloschen dijk te Deventer door den overwegwach ter P. gevonden het verminkte lijk van een man die waarschijnlijk Woensdag avond door den trein die om half elf te Deventer aankomt uit de richting Araster dam is overreden. Bij nader onderzoek is gebleken, dat de ongelukkige afkom stig is uit Enschede en ongeveer 46 jaar oud is. Men vermoedt dat bet slachtoffer op het laatste oogenblik de spoorbaan heeft willen ovei-steken en toen door den trein is gegrepen. KASTEKORT VAN ACHTTIENDUIZEND GULDEN. Gem.-ontvanger van Dinxperlo geschorst. Een tekort van ruim f 18.000 is ontdekt in de kas van den gemeente-ontvanger te Dinxperlo. Reeds is een waarnemend gemeente-ontvanger aangesteld. Nadere bijzonderheden over de wijze waarop dit tekort is ontstaan, zijn nog niet bekend. De boeken zouden geheel in oi-de zijn. KINDERMOORD. Twee jaar gevangenisstraf ge- eischt. Voor de rechtbank te Assen heeft gis teren terecht gestaan de 29-jarige ge scheiden vrouw A. H. te Oldendiever, Zondag 8 Mei 1932 DEN HELDER Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weststraat)», Geen dienst. Ned. Herv. Gem. (Westerkerk, WestplelnJ 's Morgens 10.30 uur, Ds. F.W. J. vd. Poel. Onderwerp: „De dingen, die boven zijn". Geref. Kerk (Julianapark). 's Morgens 10 uur, Ds. Meynen 's Avonds 6.30 uur, Ds. Tollenaar Kerkdienst (Chr. Mil. Tehuis, Kanaalweg) 's Morgens 10 uur, Ds. Tollenaar 's Avonds 5.30 uur, Ds. Meynen Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's avonds 5.30 u., de heer N. van der Kraats Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur, Ds. J. Drenth, van Broek op Langendijk. Bediening H. Avondmaal, n.m. 5 uur, Ds. J. Drenth. Herst. Evang. Luth. Gem. (Weezenstr.J 's Moi-gens 10.30 u., Ds. P. H. Borgers Jeugddienst. Onderwerp „Schijn en Echtheid". Viool- cn orgelspel. 's Avonds 6.30 uur, Ds. P. II. Borgers Onderwerp„De verkeerde en goede methode" Donderdag 8 Mei, nam. 8 uur Deutscher Verein. Doopsgez. Gem. 's Avonds 7 uur, Ds. P. J. Smidt Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 u., Ds. R. C. W. J. Hoek Voorbereiding Pinksterfeest, 's Avonds 7 uur, J. J. van Kempen, van Haarlem. Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 78). 's Morgens 10 uur, kerkdienst Past. Th. Moleman. Leger des Hells. 's Morgens 7.30 uur, Bidstond 's Mor. 10 u., Heiligingssamenkomst 's Mid. 3.30 u., Openluchtsamenkomst 's Avonds 8 u., Heilsbijeenkomst Kerk van Jezus Christus. (Van de Heiligen der laatste dagen). Jansendwarsstraat 8. 's Morgens 9.30 en 's avonds 5 uur Samenkomsten. HUISDUINEN. Ned. Herv. Gemeente 's Morgens 10 uur, Ds. Witkop Vier personen badende In hun bloed in een confectie-zaak ge vonden. Donderdagmiddag heeft zich in een winkelhuis in de Bahnhofstrasse te Gel senkirchen een ontzettend drama afge speeld, dat tot den dood van vier per sonen heeft geleid. In de confectiezaak van de firma Wimpfheimer-Meyer weer klonken 's middags half vier ettelijke revolverschoten. Toen de buren kwamen toesnellen, ontwaarden zij een vreeselijk tooneel. De handelaar Isidor Wimpf- heimer, zijn collega Hartwig Cohn en de beide 10 en 6 jaar oude kinderen van Wimpfheimer lagen badend in hun bloed op den grond. De beide kinderen en Cohn waren reeds dood; Wimpfheimer gaf nog zwakke teekenen van leven; aan zijn her stel wordt getwijfeld. Daar hij nog be wusteloos is, kon niet worden vastgesteld, wie de schoten heeft afgevuurd. Men vermoedt, dat Wimpfheimer Cohn thans gedetineerd, die 20 Maart j.1. een' u.^ Ja'ouzie gedood heeft en dat hij een kinH waarvan ?n wna UaïTQïiori einde aan ziin leven en aan dat zijner Deomstan-'De minister-president Tardieu en vele werden er volkomen overrompeld, leden der regeering hebben het zieken- hadden verscheiden menschen den huis bijna niet verlaten. Mevrouw Doumer het werk van een oogenblik ders Wel dader al opgemerkt. Hij dwaalde allangen de dochter van den president weken door den boeksnbazar, dien de oudstrijders geen moment van het bed van den ge- van de schrijvers hadden ingericht. Hij wonde. Niet minder dan zes geneesheeren droeg een zwarten bril en maakte een trachtten tot het laatste oogenblik den gespierden indruk. (president in het leven te houden. Toen De dader is, volgens Havas, een Rus- de president, na twee bloedtransfusies sische medicus, Gorgulof geheeten. Hij weer bij kennis kwam, herkende hij de moet gezegd hebben uit Monaco te Parijs hem behandelende geneesheeren en vroeg: te zijn gekomen om zijn aanslag te plegen. „Zijn het Franschen die het gedaan heb- ln zijn notitie-boekje staat achter zijn ben en hoe is het eigenlijk gebeurd?", naam de toevoeging: „gewezen voorzitter j De dokter zei dat hij een auto ongeluk van de Russische fascisten". Hij moet aan de politie verklaard hebben zich op den President te hebben willen wreken omdat Frankrijk in Rusland niet tegen de bolsjewisten wil optreden en omdat Frankrijk en Amerika door geld te geven de bolsjewisten aanmoedigen. had gehad, waarop Doumer den naam van den chauffeur van de auto vroeg. De dokter verzocht hem zich te sparen en te probeeren of hij kon slapen. Toen Doumer voor de tweede maal het bewust zijn verlooi-, werd besloten operatief in te grijpen. Tengevolge van de verzwak- kind, waarvan zij was bevallen, terstond na de geboorte door verstikking van het leven heeft beroofd. Tien dagen na den moord vond de marechaussee het lijk in een bedstede. De zaak is met gesloten deuren behandeld. De officier van justitie eischte twee jaar gevangenisstraf. Uit- spi-aak over 14 dagen. VRACHTBOOT OVER EEN DIJK. Te Westgrafdijk (N.-H.) is Woensdag een vrachtboot met een lengte van 34 m, een breedte van 5.50 m en een hoogte van 1.75 m, met behulp van een bok van een binnenwater over een dijk naar een scheepvaartkanaal gehaald. BOERDERIJ AFGEBRAND. De kapitale boerderij, annex stal en schuur, van de Gebrs. Pancras, gelegen in het „Waasland", nabij de halte Zijde wind, is Woensdagmiddag tot den grond toe afgebrand. Niets kon worden gered. Oorzaak onbekend. Buitenland. Dertig menschenlevens verloren. Een hevige tornado heeft Oost-Benga In het opschrijfboekje, dat bij Gorgulof king, die door het bloedverlies was inge- is gevonden, beschuldigde hij zich ook treden kon de operatie niet onder narcose van de ontvreemding van het kind van geschieden. Tijdens de operatie kwam Igeteisterd> waarbij talrüke dorpenln Lindbergh. De rechter van instructie Doumer weer bq en vroeg: „Zqt gq klaar werden veranderd en meer heeft dan ook besloten drie psychiaters met mij pijn te doen Toen verloor bij jg menschenlevens verloren zijn ge- te benoemen om een onderzoek geestvermogens in te stellen. naar zijn wederom het bewustzijn, waarop hij te 4 uur 40 min. den laatsten adem uitblies. Blijkens een Reuterbericht uit Shanghai van Donderdag is thans de wapenstilstand tusschen China en Japan geteekend, welke officieel een eind maakt aan de vijande lijkheden in het gebied van Shanghai, welke vijandelijkheden einde Januari waren begonnen. De overeenkomst werd mede onderteekend door de gezanten van Frankrijk en Engeland. Uit Tokio komt nog de aanvulling.dat de Japansche minister van marine be sloten heeft, de Japansche oorlogsschepen geleidelijk uit de wateren van Shanghai terug te trekken, naarmate de toestanden daar weer normaal zullen worden. Japan heeft voor Shanghai 100 oorlogsbodems, wapronder acht kruisers, drie vliegtuig- moederschepen, een kanonneei'boot en 26de Fransche regeering en het gezin van j torpedojagers. 'den president te betuigen. Het Fransche ministerie van binnen- Voor het ziekenhuis stond den geheelen landsche zaken deelt mee, dat de dader j nacht een groote menigte in bange afwach- een Russisch anarchist zou zijn, niet in ting op mededeelingen te wachten, die het volle bezit van zijn verstandelijke van tijd tot tijd uit het ziekenhuis wer- vermogens. Minister Pietry, die bij den den gegeven. De mededeeling dat de aanslag tegenwoordig was, zeide, dat er president was overleden werd onder diepe vijf mannen noodig waren om Gorgulof stilte ontvangen. De menigte ontblootte te ontwapenen, die een sterke kerel moet het hoofd en verspreidde zich naar de zyn van bijna 1 meter 90 lengte. krantenwijken, om extra tijdingen af te Zes maanden geleden moet er reeds wachten, een bevel zijn uitgevaardigd om Gorgulof j Om kwart over vijf is het lijk van den over de grens te zetten, omdat hij niet president naar het Elysée overgebracht. In den loop van vandaag zal worden be sloten waar het zal worden opgebaard. De Fransche ministers komen heden morgen om half twaalf in een kabinets zitting bijeen om de nieuwe situatie te in het volle bezit van zijn vex-standelijke vermogens was. De aanslag op president Doumer is in Belgische officieele kringen en door het krantenlezend publiek met groote. ont roering minister vernomen. Koning Albert en bespreken. De groote Parijsche bladen Hymans hebben onmiddellijk publiceeren en vele kolommen omtrent den naar Parijs "getelegrafeerd, en den Bel-j aanslag en geven uitvoerige bijzonder- gischen gezant verzocht deelneming bij heden omtrent het leven van Paul Doumer. Senator Lebrun is de tijdelijke plaats vervanger. gaan. De tornade ging vergezeld van een hevig onweer, waarbij groote hagelstee- nen enorme schade aanrichtten. Door het inslaan van den bliksem werden in een woning zeven menschen op slag gedood. Bij een tornado, die de vorige week bo ven Bengalen woedde, werd eveneens groote schade aangericht en ongeveer honderd menschen gewond. VEERTIG GEWONDEN BIJ EEN TREINBOTSING IN BEIEREN. zijn leven en aan flat zijner kinderen wilde maken. Anderzijds is het bekend geworden, dat Cohn zich eenige dagen geleden een revolver heeft ver schaft. DRIE KINDEREN DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. Donderdag is de bliksem ingeslagen in een kindertehuis in het dorpje Polukno rn het Wilnagebied. Drie kinderen, een knaapje en twee meisjes, werden op slag gedood. ZEEGRASBELANGHEBBENDEN. Mijnheer de Redacteur, Volgens het verslag in de „SchageU Courant" van de vergadering van Zee grasbelanghebbenden, zegt den heer Gel der o.m.: „Op Texel is vorig jaar een Jeugdher berg geopend. De matrassen waren ge vuld met zeegras, maar slecht. Spreker leverde daarvoor in den plaats Alpengras. Dit is geen reclame en zulke dingen ge- beui*en veel". Volgens de verslaggevers van de „Heldersche Courant" en „Wierin- ger Courant", zegt den heer Gelder tevens: „Het zeegras was zoo bedroevend slecht, dat men de bedden moest weg doen en men nam hiervoor in den plaats bedden gevuld met Alpengras. Dat zee gras heb ik niet geleverd maar wel het Alpengras". Wij moeten dit gesprokene hetwelk geheel met de waarheid in strijd is, weerleggen in het belang van het zee- grasbedrijf; het belang zooals wij dit zien. Wat toch is de waarheid. Er zijn door de Jeugdherberg het vorige jaar aangekocht 50 bedden, gevuld met zeegras van de Gemeentelijke Exploitatie, oogst Texel. Deze bedden zijn schitterend mooi, In het station Bad Reiehenhal-Kirch- mede door de mooie qualiteit zeegras berg is Donderdagmorgen vroeg een waarmede zij gevuld zijn. Het zeegras is personentrein ingereden op een specialen zoet, kraakdroog en donker van kleur, trein, die klaar stond om te vertrekken Een monster van het zeegras, hetwelk de met leden van de Reichsbahn-Sportverein Herbergmoeder ons heden ter hand stelde als passagiers. Door de botsing, welke en genomen uit deze bedden, hebben wij het gevolg was van een verkeerden wissel- opgezonden aan Burgemeester en Wethou- stand, ontspoorden een bagage- en twee ders van Wieringen. De Moeder verklaar- personenrijtuigen. Veertig personen wer- de ons heden nog, dat alle trekkers den lichtgewond, doch konden allen hun j uiterst tevreden zijn over de bedden. Deze reis voortzetten. i bedden zijn dan ook niet weggedaan en

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 9