Naar de Olympische Spelen te Los Angelos. S. COLTOF ZATERDAG v. 8—11 uur ZONDAG v. 82 uur MAANDAG DEN GEHEELEN DAG KONIJN's Saucise de Bouiogne. JULIANADORP. SCHAGEN. WIERINGEN. WIERINGERWAARD. BARSINGERHORN. Onze winkels Kanaalweg zijn geopend: KANAALWEG quaesties toch niet geladen worden op de schouders der ongevallenverzekering. Spr. raadt den voorstellers der moties aan, aan de regeering over te laten de ontwik keling van het instituut van overleg met de organisaties af te wachten, daarbij volle aandacht schenkende aan het vraag stuk der onvolwaardig en. Spr. geeft beiden voorstellers in over weging, de moties voor memorie in de „Handelingen" te laten staan en niet ter beslissing aan de Kamer over te laten. Bij de replieken geeft de heer Heems kerk (a.-r.) den voorstellers der moties in overweging, ze in te trekken. Om pre cies te weten, of een uitspraak goed is, moet er een zeer nauwkeurige studie van zijn gemaakt. Daarom is er bezwaar tegen moties als deze; bovendien zijn ze in strijd met de onafhankelijkheid der rechterlijke macht. De heer Drop (s.-d.) heeft wardee- ring voor hetgeen tot stand is gebracht. Dat er wel aanleiding was, deze zaak hier ter sprake te brengen, bleek echter wel duidelijk, o.m. uit de redevoering van Dr. Vos. Deze wees op de moeilijkheden, waarvoor de medici staan, als ze ongeval hebben te beoordeelen en de invaliditeit vast te stellen. Sprekers bezwaar geldt de belangrijke groep der gehuwden. Hier ontwikkelen zich dikwijls toestanden, die leiden tot zeer belangrijke zenuwstoor nissen. Reden om een onderzoek in te stellen is o.m. het feit, dat na 1926 de uitgaven voor genees- en heelkundige behandeling sterk zijn gestegen. De opvatting van den minister, dat wij nu maar eens moeten afwachten, heeft het bezwaar, dat wij niet weten, wanneer wij er dan weer van zullen hooren. Daar om had spr. gaarne een bepaalde opdracht aan de Kamer willen doen uitgaan. De heer K. ter Laan (s.-d.) blijft ontevreden over de uitvoering van de Ongevallenwet. Bij de dupliek betoogt de Minister ten slotte, dat de moties behooren te wor den ingetrokken of verworpen, hetgeen dan ook geschiedt. Na het debat over de Ongevallenwet is de Tweede Kamer begonnen met de wetsontwerpen tot regeling van den in voer van schoeisel, tricotgoederen, wollen en halfwollen stoffen en bovenkleeding. De Tweede Kamer hield zich Vrijdag nog den ganschen dag bijna bezig met het contingenteeringsontwerpje voor schoei sel, tricotgoederen, wollen en andere stof fen. Het wetsontwerp tot instelling van een Economischen Raad wordt z.h.s. aan genomen, met de aanteekening van den heer Wijnkoop, dat hij er tegen is. In Crisistijd is kwaliteit goedkooper PREDIKBEURTEN. 9 Ned. Hcrv. Gem. Ie Pinksterdag: 's Morgens 10 uur, de heer de Graaf van Amsterdam. 2e Pinksterdag: Geen dienst. Zendingsgebouw „De Ster der Hope". Ie Pinksterdag: 's Avonds 7 uur, de heer L. Brasser van Den Helder. MA KK'i OVERZICHT. De aanvoer van vette koeien was Don derdag j.1. behoorlijk te noemen, de prij zen waren iets beter en liepen tot 32 ct. De handel was goed en ook. nu waren er weer meer Amsterdammers. De handel in gelde- en kalfkoeien was ook heel goed. Wat had de bekende koopman R. Schoen alhier weer mooie beste beesten aangevoerd, Groninger koeien, dus dat was de moeite waard die te bekijken. Trouwens, hij had er ook veel succes mee. De handel in pinken was zeer vlug. In de pinken-stieren was ook wel han del. Veel nuchtere kalveren werden voor dezen tijd aangevoerd, maar de handel was stil. Oude slachtschapen brachten 812 gld. op, doch hier was weinig han del in. Overhouders gingen stug. Lammeren voor de weide golden van 4—7 gld. Lammeren voor de slacht 812 gld. In bokken en geiten was weinig handel. De handel in vette varkens was vlug te noemen, de prijzen waren beter, 10—12 ets., en het gevolg was. dat de biggen en schrammen ook iets beter verkocht werden, dus dat leeft ook weer even op. Op de kippenmarkt bleef het bij de oude prijzen, terwijl er betrekke lijk weinig was aangevoerd. Burgerlijke Stand van Schagen Maand April. GEBORENEN: Cornelis, zoon van Ja- cob Barf en van Gerritdina Margaretha Nieuwenhuizen- Aaffien, dochter van Jan Aiko de Raaf en Trijntje de Boer. Arnolda Cornelia Johanna, dochter van Arnoldus Cornelis Johannes de Kort en van Gesina Leidina Catharina Ackers. Catharina Di- vera, dochter van Jacobus Koopman en Cornelia Maria Sjerps. Marrigje, doch ter van Arend Wemmenhoven en Jantje Scholten. ONDERTROUWD: Arie Keesman, 30 jaren, installateur en Alexandrina Johan na van Kuipers, 26 jaren, zonder beroep, beiden te Schagen. Willem van Eekeren, 27 jaren, agent levensverzekering en Neel- tje Bak, 23 jaren, zonder beroep, beiden te Schagen. Jacob Waag, 31 jaren, tuin der, te Schagen en Wilhelmina Bouwes, 25 jaren, zonder beroep, të Sleen. Diede- rich Wilhelm Wiringa, 26 jaren, werf- werkman, te Den Helder en Alida Wit, 22 jaren, zonder beroep, te Schagen. Rijer Boekelaar, 30 jaren, schipper en Mina Hartog, 19 jaren, zonder beroep, beiden te Schagen.'Dirk Koning, 37 jaren, metse laar en Dieuwertje Mars, 26 jaren, zon der beroep, beiden te Schagen. GETROUWDArie Keesman en Alexan drina Johanna van Kuipers. Willem van Eekeren en Neeltje Bak. OVERLEDEN: Antje Bakker, 80 jaren, weduwe van Jan Grootes. Trijntje van der Oord, 76 jaren, echtgenoote van Geert Beers. Jacob Peper, 35 jaren, echtgenoot van Guurtje Domper. van 4—12 Mei 1932. GEBOREN: Cornelis, z. v. K. Wit en M. Bakker; Jan Tije, z. v. J. Tiema en M. C. Cats. ONDERTROUWD: J. F. Karpe en A. E. Bergmans; C. Oostmeijer en M. C. Keetman. GETROUWD: D. W. Wiringer en A. Wit; D. Koning en D. Mars; R. Boeke- lour en M. Hartog. OVERLEDEN: Grietje Spaans, 79 ja ren, echtgenoote van D. Smit; Aaltje Bok, 71 jaren, echtgenoote van P. van Twuyver; Maria Catharina Muller, 77 jaren, weduwe van J. J. Vermeulen. LOOP DER BEVOLKING. Vertrokken personen gedurende de maand April 3932. Butter Liefje naar Alkmaar, Stads ziekenhuis. Visser Jan naar Zijpe, St. Maartensvlotbrug D 40. Kooistra Klaas jen gezin naar Franekeradeel, Donjum, p/a. P. Bouma. Droog Nicolaas naar Den Helder, Ruijghweg 4. Lameree Wilhelmus Joh. H. en gezin naar Den Helder, West- j straat 10. Simon Maria Rijnolda naar Rheden, Velp, Tramstraat 8. Beemster Harmen Adriaan naar Den Helder, fll. Albert Hein, v. Galenstraat. Raven Cor- j nelis en gezin naar Oudorp, Burg. Bos straat 44. Mack Katharina naar Leeuwar- den, Ferd. de Vriesstraat 19. Willemse 'Maatje naar Schoorl, Dokterslaantje C 208. Hooij Luitje naar Wieringen, Hip- i polytushoef, Elftstraat 407. Schouten Geertruida Johanna naar Alkmaar, Var- nebroek 39. Flumans Maria Catharina n. Haarlem, Warmoesstraat 23 E. Stegink Berend naar Middelburg, Bogardstraat D 35. Taling Maria Cornelia n. Ankeveen, p/a. P. Taling. Schot Aldert en gezin naar Alkmaar, Stuartstraat 29. Stegink Arien naar Steenwijkerwold, Willemsoord, Rijksstraatweg. Nijboer Jacob en gezin naar Amsterdam, Bloemstraat 136II. Schouten Wed. Jac. en kinderen naar Nieuwe Niedorp, Westerweg G 9. Ingekomen personen gedurende de maand April 1932. Groet Arie, C 122, van Sint Maarten. Schrijver Cornelia Anna, D 118, van Den Helder. Borst Petrus, C 14, van Sint Maarten. Jannes Alida Anna, H 21, van Barsingerhorn. Schoen Reijer en Pieter, B 6, van Harenkarspel, van Halst Geertrui Elizabeth, E 16, van Haarlem. Piskorz Anna, C 197, van Essen, Duitschland. Mandemaker Rutgert en gezin, G 19, van Wieringerwaard.Stenk Heinrich en gezin, C 207, van Oudorp. OostheimBijlsma Trijntje en kind, C 170, van Den Helder. I Westerink Hendrik en gezin, C 95, van Oldebroek. Breed Jan en gezin, K 16, j van Sint Maarten. Goedhart Willem en gezin, H 85, van Wieringerwaard. Meijer i Mattheus Petrus N., J 44, van Sint Maar- j tem Blaauboer Dirk en gezin, H 28, van iAnna Paulowna. .Walstra Johan, B 378, Ivan Venhuizen. I POLITIE. or Luit. der Mariniers W. J. v. Rhijn. Het Nederlandsch Olympisch Comité heeft besloten den le luitenant der Mari niers W. J. van Rhijn uit te zenden naar de Olympische Spelen 1932 te Los Ange los, om Nederland te vertegenwoordigen in de Moderne Vijfkamp. Deze onderscheiding wordt niet alleen door hem, maar ook door de Koninklijke Marine, speciaal door het Korps Mari niers op prijs gesteld. Het is voor hem een voldoening, dat hij na een ernstige en inspannende training in staat gesteld wordt zijn krachten te meten met deelnemers van andere natio naliteit. De Moderne Vijfkamp werd op initia tief van Baron de Goubertin voor het eerst te Stockholm uitgeschreven. Wan neer we de samenstelling van de num mers van de Vijfkamp nagaan, wordt het duidelijk, dat het de bedoeling is geweest een wedstrijd voor Gentlemen te hebben, terwijl de plaats, die ingeruimd is voor schieten, schermen en paardrijden maakt, dat in het algemeen Officieren het eerst in aanmerking komen om in deze kamp iets te presteeren. Het is sedert de instelling steeds een Zweedsch Officier geweest, die als No. 1 uit deze kamp te voorschijn tra'2. Het is echter de vraag of Zweden in de toekomst zijn superioriteit op dit gebied kan hand haven, aangezien evenals bij ons ook in andere landen meer aandacht aan deze kamp is besteed. De Moderne Vijfkamp bestaat uit de volgende wedstrijden, die op vijf achter eenvolgende dagen gehouden worden. le. Paardrijden. Cross Country, 5 K.M. met natuurlijke en kunstmatige hinder nissen. 2e. Schermen. Dueldegen. 1 toché. 3e. Schieten. Pistool 25 M. 20 schoten 3 sec. per schot. 4e. Zwemmen. Afstand 300 M. op tijd. 5e. Loopen. Cross Country 4 K.M. op tijd. Ook in 1928 heeft de luitenant van Rhijn te Amsterdam deel mogen nemen aan deze Vijfkamp. Hij zou toen reeds een goede kans gemaakt hebben, indien hij een weinig minder ongelukkig was ge weest met het paardrijden. De prestaties van hem zijn thans in alle nummers veel beter dan in Amsterdam, terwijl hij lichamelijk in zeer goede con ditie is. Wij hebben dan ook de hoop en ver wachting, dat het hem zal gelukken de Nederlandsche driekleur aan de Olympi sche mast geheschen te krijgen en wen- schen hem veel succes te Los Angelos. Gevonden: een schort, een fietstasch een portemonnaie met eenig geld. Verloren: een portemonnaitje met1 eenig geld, een beurs met eenig gelcf/ een notitieboekje, een armband. Vermist: een fiets. m oc Gevonden: een portemonnaie met eenig geld en een handtaschje. „HELPT ELKANDER". In de j.1. Donderdagmiddag gehouden vergadering der Onderlinge Vee- en Paardenverzekerings Mij. «Helpt Elkan der* werd door heeren Commissarissen van de afdeeling «Paarden« de volgende lijst opgemaakt: Ingeschreven waren 200 stuks met een totale waarde van f 63.460.Gestorven of afgekeurd waren 4 stuks, zoodat uit gekeerd moest worden f 940. De hiervoor te heffen premie werd vastgesteld op f 0.80 per f 100.ver zekerde waarde. Het tijdstip liep van 1 Nov. 1931 tot 1 Mei 1932. UITVOERING „APOLLO". Maandag 16 Mei a.s. (2e Pinksterdag) geeft de muziekvereeniging „Apollo" te Den Oever, van 46 uur, een concert in hare muziektent aldaar, met na afloop bal in de zaal van den heer Jurri Lont. Naar wij vernemen is de heer H. I Juisting; hoofd der bijzondere christelijke j school te den Oever, als zoodanig benoemd te Krommenie. POLITIE. Verloren: een paar gym-schoenen. Inlichtingen bij den gemeentebode. Den Oever. BEZOEK AAN DE ZUIDERZEEWERKEN. Gedurende de laatste dagen is het be zoek aan de Zuiderwerken aanzienlijk toegenomen. Eiken dag komen groote en kleine gezelschappen per auto en bus te Den Oever aan teneinde de werkzaam heden bij het dichten van de „Vlieter" in oogenschouw te nemen. Indien het weer gunstig blijft, wordt met de Pinksterdagen veel bezoek ver wacht. FEESTAVOND „T. O. V." De 3e feestavond van de Vereeniging van Zuiderzee-personeel „Tot Ontspan ning Vereenigd", welke op Zaterdag 28 Mei a.s. in de concertzaal „Concordia" te Hippolytushoef wordt gehouden, be looft weder een genotvollen avond te worden. Naar wij vernemen heeft het Bestuur van T. O. V. voor de verzorging van het programmagedeelte dat aan het bal voorafgaat, het bekende gezelschap van Jan van Riemsdijk geëngageerd. Het behoeft dus eigenlijk niet te worden ver meld, dat het welslagen van dit deel van den avond gegarandeerd is, terwijl, wan neer de Voorzitter van T.O.V. weer even zoo in vorm is als op de vorige avonden, ook het bal, waaraan verschillende ver rassingen verbonden zijn, een attractie op zichzelf belooft te worden. AUTOBUS MET RADIOMUZIEK. Door den heer J. Boersen te Den Oever is weder een nieuwe autobus aangeschaft welke speciaal bestemd is als reiswagen. Niet alleen dat de wagen zeer comfor tabel is ingericht, bovendien is een com plete radio-installatie aangebracht, waar door men tijdens den rit, van muziek enz. kan genieten. GYMNASTIEKUIT VOERING. Maandag 16 Mei a.s. (2e Pinksterdag) geeft de gymnastiekvereniging Wie- ringen in de concertzaal van den heer Jb. Bruul een openbare uitvoering en des avonds om 7'/a uur. Gegeven wordt gymnastiek, tooneel enz. EEN POSTDUIF. Ten huize van den heer Br. Kat is een mooie postduif komen aanvliegen. Om den linkerpoot zat een gummiering, waarop C. K. 2 en om den rechterpoot eenalluminiumring, waarop30C14820. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. (Hippolytushoef). le Pinksterdag: 's Morgens 10 uur, Ds. van Beek Ned. Herv. Gem. (Den Oever), le Pinksterdag: 's Middags 2 uur, Ds. van Beek Ned. Herv. Gein. (Westerland). le Pinksterdag: 's Avonds 7.30 uur, Ds. van Beek Evangelisatie (Ned. Herv. Gem., H.Hoef) le Pinksterdag: 's Morgens 10 uur, de heer O. Deen 2e Pinksterdag: 's Morgens 10 uur, de heer O. Deen Doopsgez. Gem. (Hippolytushoef). le Pinksterdag: Geen dienst 2e Pinksterdag: 's Morgens 10 u., Ds. J. M. Leendertz van Haarlem. Geref. Kerk. (Den Oever), le Pinksterdag: en 2e Pinksterdag: 's Morgens 10 en 's middags 3 uur, dienst Ger. Kerk (Beltstraat). Hippolytushoef le Pinksterdag: en 2e Pinksterdag: 's Morgens 10 en 's middags 3 uur, dienst. JAARFEEST C. J. M. „ZACHËUS". Den Oever, 12 Mei '32. Naar aanlei ding van haar 2-jarig bestaan gaf de Jongelingsvereeniging «Zachëus* alhier een feestavond in de groote zaal van Jurrie Lont. Vanzelfsprekend droeg deze avond in de eerste plaats het karakter eener jaarlijksche vergadering van ge noemde vereeniging; daarnaast werd ech ter een programma afgewerkt hetwelk zich bewoog op het gebied van zang, piano en tooneel. Hiervoor was de mede werking verkregen van het gemengd koor «Laod in zicht* en van den heer v. d. Most. De opkomst van het publiek was niet zoo overweldigend als op den propa- ganda-avond, welke in November het vorig jaar gehouden is, maar hierdoor moet de vereeniging zich toch niet laten afschrikken om op den ingeslagen weg voort te gaan. Begonnen werd met het gemeenschap pelijk zingen van het bekende vers «Grijp toch de kansen, door God u gegeven«, door den heer Schoustra op de piano begeleid, waarna de voorzitter, de heer R. C. Franck, voorging in gebed. Ver volgens hield de heer Franck nog een korte rede, waarin hij wees op de moei lijkheden, welke de thans 12 leden tel lende vereeniging op haar weg had ondervonden en waarin hij vooral naar voren bracht, dat het sieraad van den jongeling is zijn kracht, maar dan een kracht, die zich weet te buigen voor den oudere en niet een kracht die misbruik van haar macht maakt. Na deze inleiding werd een aanvang gemaakt met de afwerking van het af wisselende, doch wel wat overladen pro gramma. Daar de heer Franck door on voorziene omstandigheden gedwongen was vroegtijdig te vertrekken, kon niet de hand gehouden worden aan de volg orde zooals deze in het programma was aangegeven. Inplaats van de jaarversla gen van secretaris en penningmeester volgde nu het eerste zangnummer, het welk werd uitgevoerd door het gemengd koor «Land in zicht*. Gezongen werd het lied „Mei'' gecom poneerd door den heer A. M. Zuijden- dorp, dirigent van de gemengde zang- vereeniging „Ons Koor" te Rotterdam. Het zou ons te ver voeren genoemd lied in details te bespreken, wij willen dus volstaan met te vermelden, dat af gezien van een kleine ontsporing de uit voering toch wel verdienstelijk was. Men moet niet vergeten dat men te doen heeft met ongeschoolde en tevens wisselende krachten. De goede wil was er en dat is al heel wgt waard. Wat hiér gezegd is kan tevens gelden voor de andere door het koor gezongen liederen. Na de uitvoering van het lied „Mei" was allereerst het 'woord aan secretaris en penningmeester resp. de heeren Van Nol en VisSer, welke verslag uitbrachten van de werkzaamheden der vereeniging gedurende het afgeloopen jaar en van haar flnancieele omstandigheden. Het programma vermeldde verder nog pianosoli door den heer v. d. Most, waar van echter alleen uitgevoerd kon worden de bekende Sonate Pathetique van L. van Beethoven, welk werk steeds nog met geestdrift ontvangen wordt, wel een be wijs welk een kracht er van deze muziek uit gaat. Een bijzonder succes behaalde de heer O. Deen met zijn feestrede „Wat staat gij en ziet op naar den hemel". Dit waren woorden die van het hart naar het hart gingen en waaruit de jubilee- rende vereeniging steun kon putten om verder te gaan op haar weg. De zustervereenigingen hebben zich ook niet onbetuigd gelaten, verscheidene dezer vereenigingen o.a. die van Breezand en den Helder waren op dezen avond vertegenwoordigd en konden dus per soonlijk hun gelukwenschen uitspreken. Andere vereenigingen die niet zelve aan wezig konden zijn hadden schriftelijk gelukwenschen gestuurd. De Jongelingsvereeniging heeft zich zelve verdienstelijk gemaakt met voor drachten en tooneel. Uit velen zouden wij speciaal willen vermelden de heer H. Dudok die met zijn voordracht „Met zijn achten" en tevens in het stukje „Weer gevonden" waarin hij de rol van den vader op zich genomen had, een welverdiend succes kon boeken. Hiermede is het verloop van dezen feestavond weergegeven. Aan het slot werd gemeenschappelijk gezongen het lied ,,'k Wil U o God mijn dank betalen", door den heer Frank, die later op den avond weder teruggekeerd was, op het harmonium begeleid. Nadat de heer Deen een gebed had uitgesproken behoorde deze avond weder tot het verleden. WINKELNIEUWS. Door den heer Zander hier ter plaatse een belangrijke uitbreiding plaats gevon den, betrekking hebbende op gebied van koek- en banketbakkerij. Daar door bovengenoemd persoon, zijn zoon, een jaar opleiding heeft genoten in enkel banket, koek, enz., heeft den Zander kosten noch moeite gespaard, om voor dit doel zijn zaak te lateD inrichten. We smaakten dan ook het genoegen om even een kijkje te mogen nemen, en merkten al direct op dat hier de moder niseering tip-top is orde is. Daar hier ter plaatse zoo iets als een gebakje of een lekker versch koekje nog niet bestond, is dit een aanmerkelijke verbetering. We wenschen den heer Zander van harte succes met deze onderneming. OPENING NIEUWE SLAGERIJ. Vrijdag opende de heer H. Slikker aan de Nieuwe sluis, zijn naar de eischen des tijds en der wet ingerichte slagerij. Daar genoemd persoon zich voorheen enkel op gebied van noodslachtingen had ingericht, heeft hier een geheele ver andering plaats gevonden. De slachtplaats bevindt zich nu achter met een flinke ventilatie, de winkel is in een voorpand aangebracht, gelegen geheel vrij van de woning van den eigenaar. Als bizonderheid mogen we ook ver melden dat zich in den winkel een nieuwe Bertels-Patentsnijmachine bevindt. LEDENVERGADERING „D. O. G." Donderdagavond werd ten huize van den heer A. de Graaf alhier een leden vergadering gehouden van de Ver. D.O.G. Aanwezig 16 leden. Voorzitter, Dr. J. J. Werner, opent de vergadering met een woord van welkom, waarna de notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goed gekeurd en geteekend. Ingekomen is een schrijven van Mej. Wynia nog eens uit te noodigen voor het volgend seizoen. Punt 4 der agenda „bespreking school reisje" wordt ingeleid door den heer Van der Kuyl, die zich reeds eenige plannen had gevormd en deze aan de vergadering meedeelt. Het zou dan de bedoeling zijn met de kinderen der lagere klassen het gewone reisje Schoorl en Bergen te onder nemen en met de ouderen een reisje naar Den Haag en Söheveningen, mede iD verband met de in DeD Haag te houden Koloniale Tentoonstelling. Ten aanzien van deze tentoonstelling deelt de heer Van der Kuyl het een en ander mede, waaruit blijkt, dat dit een leerzaam reisje kan worden. De plannen worden door de vergadering goedgekeurd en de verdere uitwerking wordt overgelaten aan het onderwijzend personeel met de Ouder commissie. Namens de commissie van voorbereiding voor een op te richten Gymnastiekver- eeniging deelt de heer J. A. Schenk mede, dat bereids tot oprichting is besloten. 83 liefhebbers hadden zich opgegeven, zoodat het resultaat zeer bevredigend Is te noemen. Het Bestuur van „de West fries" zal zich nu in verbinding stellen met een leider. Spreker hoopt, dat spoedig met de oefeningen een aanvang zal kunnen worden gemaakt. De heer Schenk dankt D.O.G. voor het genomen initiatief om tot oprichting van een dergelijke ver eeniging te geraken. Voorzitter dankt op zijn beurt de commissie voor hare be moeiingen en hoopt dat de nieuwe ver eeniging zal gaan groeien en bloeien en in het plaatselijk vereenigingsleven een goede plaats zal gaan innemen. Door den Voorzitter worden hierop mededeelingen gedaan namens de Com missie van voorbereiding voor de oprich ting van een begrafenisvereeniging. Spr. deelt mee, dat de Commissie verschillende gegevens verzameld heeft, doch tot de conclusie is gekomen, dat voor de op richting nogal een belangrijk bedrag be- noodigd zal zijn. Eenige plannen worden de vergadering voorgelegd. Het meest aannemelijke wordt geacht het stichten van een vereeniging, die dan een zeker bedrag opneemt voor het aanschaffen van costumes, terwijl dan voor een vast bedrag gebruik kan worden gemaakt van de door de vereeniging aan te stellen dragers en aanspreker. De Commissie zal zich echter nog nader van verschillende aangelegen heden op de hoogte stellen en dan met definitieve voorstellen komen. Van de vereeniging „Volkenbond en Vrede" was een schrijven ingekomen bij een der leden, met verzoek te willen over wegen, of de mogelijkheid van het ver- toonen van een film, zou bestaan. Voor zitter licht toe, dat de vereeniging zich ten doel stelt het werken en streven van den Volkenbond nader uiteen te zetten, waarbij de vredesgedachte voorop wordt gesteld, zonder daarbij evenwel propa ganda te maken voor een of andere politieke richting. De vergadering is van meening, dat, alhoewel de vertooning van een dergelijke film wel op prijs wordt gesteld, de belangstelling daarvoor niet zoo bijzonder groot zal zijn. Besloten wordt dan een filmavond te organiseeren, waar ook de film, hier bedoeld, zal worden gedraaid. In aansluiting hierop brengt Voorzitter in bespreking de a.s. 'Winter- campagne. Algemeen gevoelt men voor een wederoptreden van de Kon. Letter lievende vereeniging „J. J. Cremer" te Haarlem. Het bestuur zal zich vroegtijdig met die vereeniging in verbindingstellen. Verder zal wederom een avond met eigen krachten worden georganiseerd, terwijl voorts nog een spreker zal worden uit- genoodigd, waarop evenwel nog nader teruggekomen zal worden. Na de rondvraag, welke niets opleverde, sluit de voorzitter de vergadering onder dankzegging voor de aangename be sprekingen. K. N. V. B. Overzicht van de wedstrijden voor Maandag. Kampioenschap van Nederland. PSVAjax; VeendamFeijenoord (Zondag) Ajax 6411 249 9 Feijenoord 6321 179 8 Enschedé 6231 1411 7 PSV 6123 912 4 Veendam 6 1 o 5 427 2 De nederlaag van Ajax tegen Feijenoord heeft de spanning niet weinig verhoogd. Het verschil tusschen de Westelijke Kampioenen bedraagt nu nog maar 1 winstpunt. Ajax krijgt het moeilijker dan Feijenoord. Weliswaar val len PSV's verrichtingen in deze competitie wat tegen, maar op eigen veld blijft deze club een niet te onderschatten tegenpartij. De Amster dammers dienen er zich voor te behoeden niet overrompeld te worden. Dat Feijenoord haar mooie kans op den eere- titel morgen zal weten te vergrooten is haast wel zeker. Verrassingen blijven altijd mogelijk (PSVVeendam!), maar in dit geval geloo- ven wij toch wel dat de club van Van Heel paraat zal zijn en Veendam hetzelfde lot te doen ondergaan als Ajax Zondag j.1. Om 1 plaats in de Hes. ae klasse A Hier wordt de laatste wedstrijd van de serie tusschen de Spartaan, OSV en OVVO ge speeld. Nu de protesten van OSV en de Spar taan, ingediend na afloop van de wedstrijd OSVSpartaan, zijn afgewezen, moet de laat ste ontmoeting, de SpartaanOSV, de beslis sing brengen. De Amsterdammers hebben nog maar 1 puntje noodig om „binnen" te zijn. Alleen wanneer OSV mocht zegevieren, zou den de 3 clubs met evenveel punten eindigen en dus weer van voren af aan beginnen, in welk geval OSV dus weer een „kans" zou 1 krijgen. Derhalve een dunne stroohalm, doch I zoolang deze niet gebroken is, houde' men moed! Na de teleurstelling tegen OVVO zul- I len de Oostzaners weer veel goed maken als j ze dit keer de Spartaan weten te kloppen, wat niet onmogelijk is. Deze wedstrijd wordt de ie Pinksterdag gespeeld. De stand is: I De Spartaan 312 OVVO 4 2 OSV 302 8— 6 »- 7 710 Om 1 plaats in de Res. ie klasse. Ook hier wordt Zondag de laatste wedstrijd j gespeeld, welke kan beslissen of EDO 2 in de 1 reserve ie kl. zal blijven, dan wel dat 's Gooi 2 daarnaar zal promoveeren. Vastgesteld dan is 't Gooi 2EDO 2. Waar de Hilversummers reeds in Haarlem wisten te winnen, zullen zij het ook dit keer wel zoover brengen. Mocht de wedstrijd in een gelijk spel eindigen, zal een beslissingswedstrijd noodig zijn. Hierbij de stand: EDO II 3201 6—4 4 't Gooi II 3201 6s 4 KFC II 4103 4-7 Om z plaats in de ae klasse. West-Frisia 2 krijgt bezoek van DWS 2. De Enkhuizenaren dienen deze wedstrijd te win nen om hun promotiekans te behouden. Mo gelijk is dit zeker, derhalve meenen wij er ook op te kunnen rekenen. AFDEELING III Om 1 plaats in de ie klasse. Enschedesche BoysZAC. K.N.V.B.-BEKER. 5e ronde. Vitesse—Groene Ster; VSV—Xerxes; FVC Arnh. Boys; Zeist—AGOVV; DWS—RFC; Heracles—Palemig; Neptunus—DFC; Hilver sum—PSV; Velocitas—DJK; Hermes DWS— Dongen; AllianceExcelsior. DE TOUR VAN HET N.-HOLL. ELFTAL. Over dezen tour heben wij reeds het een en ander medegedeeld. De bedoeling is Zondag en Maandag een tweetal wedstrijden te spelen tegen vertegenwoordigende teams van Gro ningen en Friesland. Het vertrek is bepaald op hedenmiddag ca. 3 uur. De reis gaat over land en er wordt regelrecht naar Groningen gespoord, alwaar Zondag, ie Pinksterdag, ge speeld wordt tegen een Groninger K.N.V.B.- elftal. Den volgenden dag wordt de trip ver volgt naar Heerenveen, waar dan gespeeld wordt tegen een Friesch IC.N.V.B.-elftal. Uit dit programma ziet men, dat van de oorspron kelijke bedoeling is afgeweken, toen het plan bestond om eerst in Heerenveen en daarna in Groningen te spelen. De K.N.V.B. gooide echter roet in het eten door het inlasschen van Bekerwedstrijden, waardoor programma-wijzi ging noodig werd. De volgende spelers zullen de reis meema ken: van 't Hof (KFC), v. d. Zei (West- Frisia), W. Mol (KFC), J. Dil (ZVV), San ders (HRC). Nieuwenhuis (KFC), Offringa (ZFC), Bouthoorn (KFC), Peereboom (West- Frisia), Steens (ZFC), de Maar (ZFC) Bene- ker (HRC), Maks (KW) en Kruijver (KFC), terwijl de tour onder leiding staat van den voorzitter van den N.-H.V.B., de heer Del vaux en den voorzitter der Elftal-Commissie, den heer M. J. Lutterot. Er bestaat voor de wedstrijden tegen onze Noord-Hollandsche vertegenwoordigers in het hooge Noorden groote belangstelling; laat ons de wensvh uiten, dat onze jongens een

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 9