HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 21 MEI 1932 leneenteraad van Wieringen van Vrijdagmiddag 2 uur. Tegenwoordig 10 leden. Afwezig de heer J. Bosker. Voorzitter: Burgemeester Kolfl'. Secretarisde heer C. F. van Duin. Voorzitter opent de vergadering en deelt mede, dat waarschijnlijk Woensdag of Donderdag het groote moment er zal zijn voor geheel Nederland, dat het laat ste sluitgat in den afsluitdijk naar Fries- s land „De Vlieter" zal worden gedicht. Spr. wil dat hier even memoreeren. De Secretaris leest hierna de notulen der vorige vergadering, welke onveran derd worden goedgekeurd. Ingekomen stukken. Van J. J. R. Groos is bericht ingeko men van aanneming zijner benoeming tot onderwijzer te H.hoefvan B. Kat bericht van aanneming zijner benoeming tot keurmeester der zeegras-exploitatie van C. S. Bosker bericht van aanneming zijner benoeming tot lid van de commis sie van toezicht op het L.O.van Mw. G. Kaan—Koorn bericht alsvoren van J. C. Klein, O. J. Bosker, T. Bakker Vz., E. Jager en A. Vroone berichten van aanneming hunner benoeming in de commissie van toezicht op de werkloos heidsverzekering en arbeidsbemiddeling; van I). Lont, waagmeester, dankbetuiging voor de verhooging van zijn salarisvan Gedeputeerde Staten goedgekeurde raads besluiten inzake rekening-courant-over eenkomst met de Bank voor Ned. Gem., inzake opneming van kas en boeken van den ontvanger door het Centraal Bureau der Ver. v. Ned. Gem. als deskundige, inzake verkoop van zes perceelen bouw terrein te Den Oever, inzake ingebruik- geving van een deel van dan Gasthuis- weg aan W. Verkei'k; berichten van verdaging der beslissingen inzake beleg ging van gelden bij de Coöp. Boeren leenbank en betreffende de gemeentebe- grooting 1932; goedgekeurd raadsbesluit tot het plaatsen van gelden a deposito bij de Boerenleenbank; van den Minister van Arbeid bericht, dat de gemeentelijke winkelsluitingsverordening is goedge keurd processen-verbaal van kasopne- ming bij den gemeente-ontvanger en den kassier der Zeegras-exploitatie maand staten der zeegras-exploitatie overFebr. en Maarthet verslag betreffende de volkshuisvesting over 1931jaarverslag over 1931 van de Bank voor Ned. Gem. idem van den vleeschkeuringsdienst kring Barsingerhorn. Al deze stukken worden voor kennis geving aangenomen, nadat de heer P. Kooy inlichtingen heeft gevraagd over de uitbreidingsplannen voor Den Oever en H.hoef, welke worden verstrekt. Van de Nat. Commissie tegen het al coholisme verzoek om maatregelen te nemen tot vaststelling van het maximum aantal verloven op het bestaande getal. Dit stuk gaat om prae-advies naar Burgemeester en Wethouders. Van den gemeente-deurwaarder C. Duinker een verzoek hem over het jaar 1931, evenals het vorige jaar is geschied, een gratificatie toe te kennen. Op voor stel van B. en W. wordt f 100.— ver leend. Van het gemeentebestuur van Lands meer een verzoek om adhaesie te betuigen aan het door die gemeente tot de Regeering gericht adres inzake garantieregeling ten behoeve van de kippenhouderij. B. en W. kunnen zich met den inhoud van dat adres geheel vereenigen en adviseeren adhaesie te betuigen. Op verzoek van B. en W. wordt be sloten geen adhaesie te betuigen aan het adres van den Raad van Ooststellinger- werf aan den Minister van Binnenland- sche Zaken om bij het invoeren van maatregelen tot steunverleening aan den land- en tuinbouw, den meest mogelijken spoed te betrachten. Van den 2en ambtenaar ter seci-etarie, J. de Wit, is een verzoek ingekomen om verhooging van zijn jaarwedde. B. en W. deelen mee, dat zij In verband met de tegenwoordige tijdsomstandigheden be zwaar moeten maken daarop gunstig te adviseeren. Wat De Wit in zijn verzoek ter motiveering aanvoert, n.1. dat zijn functie door de uitbreiding van het secretarie-personeel en wijziging daar door van zijn taak een meer verantwoor delijk karakter heeft gekregen, achten B. en W. wel juist, doch zij meenen, dat in de tegenwoordige tijdsomstandigheden eensalarisverhooging achterwege behoort te blijven. De heer P. K o o ij wil graag het oor deel van den Voorzitter vernemen. Deze antwoordt, dat, toen er een tijdelijk ambtenaar bij is gekomen, deze het meer eenvoudige werk heeft gekregen en De Wit het meer verantwoordelijke, dat hij intusschen uitstekend verricht. Het salaris van De Wit bedraagt thans f 1400-f 1800 en hij vraagt f 1700-f 2100. Dat van den eersten ambtenaar is f 2200—f 2600. Elk verricht en is verantwoordelijk voor bepaalde werkzaamheden. Spr. vindt dit verschil in salaris, zooals het thans is, te groot. Spr. persoonlijk vindt, dat de werk zaamheden wel van dien aard zijn, dat de verhooging gemotiveerd is. Wethouder Tijsen zegt, dat de be doeling van B. en W. om niet te ver- hoogen uitsluitend gegrond is op de tijdsomstandigheden. De heer P. K o o ij zegt, dat het hem spijt, dat hij Wethouder Tijsen hierover moet aanvallen. Maar het voi'ige jaar heeft hij bij het voorstel tot verhooging der wethouderssalarissen zelf voor ge stemd. Wethouder T ij s e n meent, dat daar anders geld had bij gemoeten. De heer Jn. Lont stelt voor voorloo- pig met f 100.te verhoogen, dan kan er later bij de behandeling van de be grooting opnieuw «ver gesproken wor den. Het is thans midden in het dienst jaar. Wethouder Kaan zegt, dat B. en W. het tegenover de burgerij niet verant woord vonden thans meteen verhooging te komen. Een voorstel van den heer P. Kooij om het verzoek in te willigen wordt met 3 tegen 7 stemmen verworpen. Voor stemmen de heeren P. Kooij, Oden en Lub. Het voorstel van den heer Jn. Lont om f 100.verhooging te geven wordt met 4 tegen 6 stemmen verworpen. Voor stemmen de heeren Jn. Lont, Lub, Oden en P. Kooij. Het voorstel van B. en W. wordt hierna aangenomen. Uitzending kinderen naar vacan- tiekolonies. Een ingezetene der gemeente heeft zich tot B. en W. gewend met het ver zoek hem een bijdrage te verleenen in de kosten van uitzending van een zijner kinderen naar een vacantiekolonie. De behandelende geneesheer acht de uit zending noodzakelijk, terwijl de finan- cieele omstandigheden van den vader niet van dien aard zijn, dat hij de kosten van uitzending zelf ten volle zou kunnen dragen. B. en W. hebben nagegaan of het gewenscht is voor dergelijke gevallen een algemeene regeling tot stand te bren gen. Dit achten zij echter niet het geval, omdat de financieele en andere omstan digheden zoo verschillend zijn. Zij stellen voor een algemeene machtiging te ver leenen, waarbij elk geval door hen zal worden beoordeeld. In het bovenbedoelde geval bedragen de kosten f 8.75 per week. De gemeentelijke bijdrage zou vastgesteld kunnen worden op f 5.per week. Het voorstel wordt aangenomen. Aanwijzing takken van dienst. Ten aanzien van de op 6 November j.1. vastgestelde verordening tot aanwij zing van de takken van dienst voor de toepassing van artikel 252 der Gemeente wet, hebben Gedeputeerde Staten de op merking gemaakt, dat ten onrechte niet zijn opgenomen bepalingen betreffende afschrijving van den post: uitkeering van het batig saldo aan de gemeente en af- en overschrijving van of op den post „afschrijvingen". Dat dit noodig zou zijn, hebben B. en W. ontkend en van dit gevoelen aan Gedeputeerde Staten kennis gegeven. Ook na herhaalde briefwisseling is het echter niet mogen gelukken Ged. Staten hun zienswijze te doen deelen. Daar de zaak van weinig belang is, geven B. en W. in overweging de gevraagde wijziging aan te brengen en de verordening op nieuw in haar geheel vast te stellen. Aldus besloten. Aanleg gedeelten rioleering in de Elft. Als gevolg van de toenemende bebou wing van het gedeelte Elft tot den Slin gerweg is het wenschelijk gebleken hier rioleering aan te leggen. Langs de Noordzijde van de straat dient een leiding te worden gelegd van een punt, gelegen tegenover het perceel van der, heer L. C. Kolff over een lengte van 175 meter oostwaarts, welk stuk door een dwarsriool in verbinding wordt ge bracht met een aan te leggen leiding langs de Zuidzijde, lang 125 Meter, loo- pende ongeveer van het perceel van den heer H. J. Krommedam in Oostelijke richting tot even bezuiden den hoek van den Lonjeweg. De kosten zullen bedragen voor het Noordelijk gedeelte f650.—, en voor het Zuidelijk gedeelte f470.inbegrepen de profielverbetering der bermen. B. en W. stellen voor de noodige cre- dieten te verleenen. Wordt goedgevonden. Uitkeering winst gemaaid zee gras oogst 1931. Naar aanleiding van het door den heer Oden ingediend voorstel, strekkende tot bet weder doen uitkeeren van de winst, voortspruitende uit den verkoop van den oogst 1931 van gemaaid zeegras aan de maaiers, welke aan de maaierij voor dien oogst hebben deelgenomen, deelen B. en W. het volgende mede. Aannemende, dat met het voorstel wederom wordt beoogd de animo tot het zeegrasmaaien zooveel mogelijk aan te moedigen, kunnen B. en W. zich daarmede vereenigen, weshalve zij adviseeren tot dat doel weer een soortgelijke verorde ning vast te stellen als het vorige jaar. Goedgevonden. Verstrekking gelden voor de stichting van een hulplokaal bij de bijzondere lagere school te Hippolytushoef. Naar aanleiding van de aanvrage van het Roomsch Katholiek Kerkbestuur van de parochie van den H. Hippolytus alhier, om beschikbaarstelling van gelden uit de gemeentekas voor het stichten van een houten hulplokaal bij de in aanbouw zijnde bijzondere lagere school te Hippolytus hoef, deelen B. en W. het volgende mede. De aanvrage is ingediend als gevolg van de omstandigheid, dat het nieuwe schoolgebouw niet voldoende ruimte zal bieden om de leerlingen plaats te geven, aangezien er thans 3 leerkrachten aan de school zijn verbonden. Naar de meening van B. en W. is er geen enkel bezwaar tegen tot dit doel tijdelijk gebruik te blijven maken van de oude school, waardoor de gemeente zich de uitgaaf voor bedoelde stichting zal kunnen besparen. Op dien grond stellen B. en W. voor de gevraagde verstrekking van gelden te weigeren en daartoe een besluit te nemen, als in ontwerp wordt overgelegd. Aldus besloten. Bezoldiging gemeentepersoneel. Bij de z.g. Kortingswet is bepaald, dat in elk der jaren 1932 33,1933/34 en 1934/35 de uitkeering per inwoner uit het ge meentefonds aan de gemeenten wordt verminderd met 3 pCt. van het bedrag der wedden over 1931 van het vaste per soneel. Deze vermindering blijft in be paalde gevallen achterwege, welke echter op Wieringen niet van toepassing zijn, zoodat de vermindering voor deze ge meente een feit is. Het bedrag dat de gemeente over deze jaren zal derven wegens die korting zal ongeveer f 650. per jaar bedragen. Omtrent de vraag of in verband met deze korting tot verlaging van de wedden in deze gemeente dient te worden over gegaan, merken B. en W. allereerst op, dat door zoodanigen maatregel zouden worden getroffen niet alleen de jaar wedden, die de laatste jaren zijn verhoogd, doch ook die, welke slechts in geringe mate zijn gestegen of steeds gelijk zijn gebleven. Dit laatste zou al heel onbillijk zijn. Bovendien meenen B. en W. dat de bezwaren, die dikwijls in den lande wor den gehoord over de bezoldiging van het gemeentepersoneel, in hoofdzaak zijn ge richt tegen de salarissen in de groote steden, welke terecht of ten onrechte te hoog worden geacht. Vergeleken bij die steden zijn de wedden op het platteland in het algemeen laag te noemen. B. en W. zien verder niet voorbij, dat de algemeene toestand in ons land zeer ongunstig is, doch bij een beoordeeling van een maat regel als deze kijkt men niet naar anderen, doch dient men uitsluitend als maatstaf te nemen den toestand in de gemeente zelf. Omgekeerd toch ziet men bij eigen minder rooskleurigen toestand ook niet naar den voorspoed dien men elders misschien aantreft. Beziet men nu het bedrag, dat de ge meente in de eerste 3 jaren moet missen, n.1. f 650.— per jaar, dan is dit toch wel onbeduidend te noemen tegenover een jaarbudget van ongeveer 2 ton. B. en W. vinden het bedrag niet van dien aard om de wedden van het personeel aan te tasten. Ook stellen zij voor geen gebruik te maken van de door Ged. Staten geopende gelegenheid om pensioenverhaal toe te passen. Het beginsel om de verschillen in sala rissen in gelijksoortige gemeenten tegen te gaan zou hierdoor weer teniet worden gedaan. B. en W. stellen daarom voor als het gevoelen van den Raad aan Ged. Staten kenbaar te maken, dat invoering van de gedachtewijziging geen aanbeveling ver dient. Zonder discussie wordt hiertoe met algemeene stemmen besloten. Ondersteuning van werkloozen. Naar aanleiding van het voorstel van de soc.-dem. Raadsfractie tot het vaststel len van een regeling, aangevende de bedragen waarop de ondersteuning van werkloozen .dient te worden gesteld, brengen B. en W. opnieuw in herinnering art. 30 der 'Armenwet, volgens hetwelk het bestuur der burgerlijke instelling en, bij gebreke daarvan, Burgemeester en Wethouders zonderberoep beslissen op het verzoek om ondersteuning. Over het verstrekken van onderstand is de Raad dus onbevoegd tot het maken van een regeling, aangezien dit uitsluitend aan B. en W. is opgedragen. De Raad kan dus niets anders doen, dan het schrijven der fractie voor kennis geving aannemen, waartoe B. en W. het voorstel doen. Slechts willen zij opmerken, dat zij be reid zijn de in het schrijven genoemde wenschen in overweging te nemen. De heer Lub zegt, dat het voorstel is ingediend om te trachten de Armen wet wat soepeler toegepast te krijgen. Het verheugt hem, dat B. en W. mede- deelen, dat zij bereid zijn de wenschen in overweging te nemen. Spr. had echter liever, dat er stond in gunstige over weging, dat scheelt maar één woordje. De heer P. K o o ij zegt, dat er hier J op 't oogenblik ongeveer 125 werkloozen zijn, waarvan er verscheidene zijn die al vanaf December werkloos zijn. Het is schandelijk, dat deze menschen geen werk kunnen vinden, terwijl anderen van buiten de gemeente worden aangenomen. Spr. kent een gezin van 5 kinderen, dat een gulden of 10 steun krijgt. De man is al een heelen tijd werkloos. Wat kan je daar nu mee doen. B. en W. kun nen alle gevallen niet beoordeelen, maar spr. zou een commissie willen vormen, die alle gevallen onderzoekt en advies uitbrengt. Voorzitter antwoordt, dat ook hem ter oore is gekomen, dat eenige men schen van buiten de gemeente zijn aan genomen, terwijl hier vele werkloozen zijn. Spr. weet, dat de M.U.Z. haar arbei ders aanneemt over de arbeidsbeurs. Het schijnt echter weer de oude kwestie te zijn, dat zij die de keten bewonen het eerst werk krijgen. Dit is een wantoe stand. Bij het begin van de werken is verzocht in de bestekken bepalingen op te nemen, dat de Wieringer arbeiders het eerst zouden worden aangenomen. Dit bleek echter niet mogelijk te zijn. De kwestie van ondersteuning is moeilijk. B. en W. kennen de menschen niet. Het is best mogelijk, dat wel eens verkeerd ondersteund is en spr. zou dan ook niets liever dan een commissie van onderzoek instellen. Volgende week wordt „De Vlieter" gesloten en dan worden al weer gauw eenige honderden arbeiders ont slagen, terwijl de Grond-Mij. in October of November vermoedelijk ook ophoudt. Het Rijk zal moeten bijspringen, want door de rijkswerken zou de gemeente op het eind van het jaar noodlijdend worden. Na nog eenige bespreking wordt be sloten een commissie van advies in te stellen. Op een vraag van den heer P. K o o ij of deze commissie zich ook zal hebben bezig te houden met gevallen van zieken verpleging enz. antwoordt de voorzitter, dat hij deze voorloopig niet zou willen overbelasten. Het voorstel van B. en W. wordt hierna aangenomen. Stichting badinrichting aan het Amstelmeer. B. en W. schrijven den Raad: Het voorstel van de Soc.-dem. fractie tot stichting van een badinrichting aan het Amstelmeer gaat niet vergezeld van eenige toelichting. Hoewel dit er niet in vermeld is, veronderstellen wij, dat be doeld is het voorstel opnieuw aan de orde te stellen, hetwelk wij in uw zitting van 30 Juni 1931 hebben ingediend en destijds werd verworpen. Was dit niet zoo, dan had het zeker op den weg van de voorstellers gelegen hun bedoeling meer te preciseeren. Wat nu dit nieuwe voorstel betreft, merken wij op, dat één der voornaamste bezwaren tegen het verworpene was, dat de mogelijkheid groot werd geacht, dat na dit ontwerp ook een verzoek om een dergelijke inrichting in Oost-Wieringen te stichten was te verwachten en dat alsdan de kosten een te groot bezwaar zouden gaan vormen. Op dit bezwaar willen wij thans niet ingaan en oordeelen het niet noodig op nieuw van ons gevoelen te doen blijken. Wij meenen de beslissing aan den Raad te moeten overlaten. De heer P. K o o ij zegt, dat dit voor stel niet nieuwen is. Het vorige jaar is het door den vroegeren raad met 6 tegen 5 stemmen verworpen. Dit besluit werd door vele jongeren betreurd. Daarom heeft spr.'s fractie het oude voorstel op nieuw aanhangig gemaakt. Spr. stelt voor het oude plan nog uit te voeren. Voorzitter wil nog opmerken, dat B. en W. thans van hun gevoelen niets laten blijken. Zij laten de beslissing aan den Raad over. De heer M. Kooij zegt, dat hij het vorig jaar op de wip zat. Op zijn stem is het verheven plan gekelderd. Hij heeft thans de zaak nog eens goed bekeken en is van oordeel, dat er een zwemge- legenheid moet zijn. Het voorstel van de S.D.A.P.-fractie is echter veel te duur. Voor een bedrag van f 300.— kan men reeds een 2025 kleedkamertjes hebben. Voorzitter zegt, dat het doel der S.D.A.P. is een gelegenheid tot zwemmen te geven. Het blijkt verder, dat het voor stel van B. en W. van het vorige jaar te duur is. Of men echter, zooals de heer M. Kooij meent, voor f 300.— reeds een behoorlijke kleedgelegenheid zal hebben, betwijfeld spr. Spr. vraagt echter dan van den Raad een principieele uitspraak, op dat B. en W. met een voorstel kunnen komen over de plaats en de kosten. Dan zal een plan worden opgemaakt vooreen eenvoudige kleedgelegenheid. Hiertoe wordt besloten. Vastgesteld wordt de 2e suppletoire begrooting, dienst 1931. Vergunningsrecht. Ingevolge de nieuwe Drankwet moeten de plaatselijke verordeningen, regelende het heffen van vergunningsrecht, voor zooveel noodig, binnen zes maanden na den dag, waarop de wet in werking is getreden, zijnde 1 April 1932, gewijzigd zijn. Ter voldoening hieraan bieden B. en W. de noodige verordeningen ter vaststelling aan. Daar de meeste bepa lingen uitvloeisel zijn van de wet, kan de toelichting kort zijn. B. en W. vol staan daarom met er de aandacht op te vestigen, dat het tarief onveranderd is gelaten, behoudens de door de wet voorgeschre ven verhooging van het minimum-recht van f 25.— op f 40. dat het tarief het maximum is van het wettelijk toegelatene dat ook de bedragen en tarieven op genomen in de andere artikelen der ver ordening rechtstreeks steunen op de wet. De verordeningen worden vastgesteld. Ver lof sr echt. Mede in verband met de inwerking treding van de nieuwe Drankwet bieden B. en W. ter vaststelling aan ontwerpen van verordening tot heffing en invorde ring van verlofsrecht. Het bedrag van het verlofsrecht wordt door art. 46 der wet bepaald op f 25. per jaar; hierin kan geen verandering worden gebracht. De helft van het ver lofsrecht moet aan het Rijk worden af gedragen. De verordeningen worden vastgesteld. Gratificatie aan den brigadier der Rljksveldwacht A. Bergsma. Evenals zijn voorganger is ook de thans alhier gestationneerde rijksveldwachter brigadier A. Bergsma bereid gevonden om diverse werkzaamheden op politie- gebied ten behoeve de gemeente te ver richten. B. en W. achten het daarom billijk om ook hem daarvoor een gratifi catie te verleenen. Zooals bekend is, 'is de gemeente door de medewerking van de rijkspolitie vrijgesteld van het be noemd van een gemeenteveldwachter. De gratificatie, destijds uitgekeerd aan C. Witvliet, geschiedde laatstelijk in den vorm van verlaagde huur voor een gemeentewoning. De tegenwoordige titu laris bewoont hetzelfde perceel, doch be taalt daarvoor de volle huurprijs. B. en W. stellen daarom voor hem, ingaande 1 Januari 1932, een gratificatie van f 50.'s jaars te verleenen. Goedgevonden. Zeegrasmaaien. B. en W. schrijven: Nu over eenige weken het maaiseizoen weder zijn intrede doet, zal over het maaien van zeegras weder een beslissing moeten worden genomen. Het zal u wel bekend zijn, dat de afzet van het zeegras van den oogst 1931 in een zeer matig tempo is gegaan; deze oogst is zelfs op dit oegenblik nog niet geheel verkocht, zocdat nog ongeveer 4200 balen a 50 K.G. beschikbaar zijn. Wat de toe komst zal brengen, is bezwaarlijk te voor spellen, doch wij zijn van meening, dat de gelegenheid tot maaien evenals vorige jaren ook thans weder moet worden opengesteld. Wij stellen u voor aldus te besluiten en de prijzen terug te brengen tot een niveau, dat ongeveer 50 cent per 100 K.G. lager ligt dan de tegenwoordige prijzen, en zulks in de hoop, dat dit den afzet eenigszins zal stimuleeren, al zijn wij in dit opzicht niet optimistisch. Wij geven u in overweging de prijzen als volgt te bepalenpakkengeld f 3. waarvan f 2. bij het aan den wal bren gen en de rest, als het zeegras droog is opgeslagen; maailoon f 7.50 voor prima zwart zeegras en f 3 50 voor de minste soort, de tusschenliggende soorten naar evenredigheid door den keurmeester te bepalen; verkoopsprijzen voor de hande laren f 1150 voor prima, f 10.80 voor goed gemaaid en f 9.50 voor afwijkend gemaaid zeegras, alles per 100 K.G. Het tijdstip, waarop met het maaien kan worden aangevangen, zal door ons nader worden bepaald. Het voorstel wordt na eenige bespreking aangenomen. De verkoopsprijs voor goed gemaaid wordt in plaats van f 10.80 op f 10.50 gebracht. Benoeming hoofd der school te Oosterland. Voor de vacature van hoofd der school te Oosterland wegens het verleend eervol ontslag aan den heer L. Spaander, bieden B. en W. de volgende voordracht aan 1. J. J. A. Leenders te Werkendam. 2. H. Rast te Nijmegen. 3. H. Kelderhuis te Texel. De heer Leenders wordt met 7 stemmen benoemd. 3 stemmen worden uitgebracht op den heer Kelderhuis. Benoeming armvoogden. De kerkeraad heeft de volgende aan bevelingen ingediend: Vacature J. Keijzer, die 45 fjaar lid geweest zijnde, niet meer in aanmerking wenscht te komen, 1. Jb. Dekker Pz. 2. P. Mulder PJz.3. H. Smit. Vacature S. Russelman: 1. S. Russel- man; 2. D. Blaauboer; 3. W. MostertCz. De heer Jb. Dekker Pz. wordt met 6 stemmen en de heer S. Russelman met algemeene stemmen benoemd. In de vaca ture Keijzer worden nog 3 stemmen uit gebracht op den heer H. Smit en 1 op den heer D. Oden. Wordt aan de agenda toegevoegd: Benoeming lid van de commissie tot wering van schoolverzuim (vacature L. Spaander). B en W. bevelen aan: 1. A. H. J. van 't Hof; 2. J. Kuiper, beiden behoorende tot de categorie meer derjarige onderwijzers bij het O. L. onderwijs. De heer van 't Hof wordt met 6 stemmen benoemd. 4 stemmen worden uitgebracht op den heer Kuiper. Rondvraag. De heer Jn. Lont zegt, dat hem al meerdere malen is gevraagd of het waag- loon nog niet wordt verlaagd. Voorzitter antwoordt, dat de goed keuring pas is afgekomen. De heer Oden wil ontheffing verleenen aan fietsrijders van het verbod tot het berijden van den Mekkenstuinweg. Voorzitter meent, dat het een ge vaarlijke hoek is. Na nog eenige bespreking wordt be sloten na te gaan of de bocht verruimd kan worden, dan kan misschien de heele verordening worden ingetrokken. De heer P. K o o ij brengt een klacht over van iemand, die bouwvergunning had gevraagd op 12 Juli 1931 en eerst op 21 Augustus d. a. v. de vergunning kreeg. Spr. vraagt of dat niet wat be spoedigd kan worden. Voorzitter antwoordt, dat dit wel een op zich zelf staand feit zal zijn. Eerst gaan de bouwaanvragen naar de advies commissie. Als deze bezwaren heeft, worden die ter kennis van den aanvra ger gebracht. Het beantwoorden van dit schrijven duurt soms wel eens wat lang. Daarna gaan de stukken naar den op zichter en als die het plan heeft goed gekeurd komt de aanvrage in de verga dering van B. en W. Als de stukken in orde zijn en het wordt aangevraagd, dan geeft spr. altijd, in afwachting van het besluit van B. en W. reeds voorloopige toestemming. De heer P. K o o ij zegt verder, dat er geen toezicht is bij de kinderen, die in de school te Oosterland overblijven. Ook acht spr. het gewenscht, dat hun van gemeentewege wat drinken wordt ver strekt, daar verschillenden niet eens wat drinken bij hun brood hebben. De heer P. K o o ij brengt ten slotte in herinnering de toezegging dat in deze vergadering een voorstel zou worden in gediend over het vaststellen van rooi lijnen. Voorzitter antwoordt, dat de kaar ten in bewerking zijn. De heer M. K o o ij klaagt over den toestand, waarin de toren te Westerland zich bevindt. Zal worden onderzocht. Verder informeert hij naar de water voorziening aan de Lage Haukes. Voorziter: Wordt onderzocht. De raad gaat hierna in comité. Hippolytushoef. AANBESTEDING. Door den directeur der Zuiderzeewerken te Den Haag werd j.1. Woensdag publiek aanbesteed het afwerken van oevers en het maken van boordvoorzieningen langs het noordelijk gedeelte van het hoofd kanaal van de 3e afdeeling van de Wie- ringermeerpolder. Laagste inschrijver was de heer O. J. Bosker, alhier voor f 29.990.—. VEREEN. TOT BEV. VAN GETROUW SCHOOLBEZOEK DER O. L. SCHOOL TE HIPPOLYTUSHOEF. Dinsdag 24 Mei a.s., des avonds 8 uur, houdt bovengenoemde vereeniging in 't hotel van den heer Lont een algemeene vergadering. De agenda vermeldt opening, notulen, bestuursverkiezing, (aftredend zijn de leden N. Kaan en H. de Jong en één vacature wegens vertrek van mej. Dito), rekening penningmeester, wijziging reglement en bespreking a.s. schoolfeest. POLITIE. Gevonden: een gouden sierspeld]e en een portemonnaie, inhoudende een fietsplaatje. Inlichtingen bij den gemeentebode. ZUIDERZEEWERKEN. In de maand Juni a.s. zal in „Pulchri Studio", Lange Voorhout, te 's-Graven- hage een tentoonstelling worden gehou den van werken van den kunstenaar J. H. van Mastenbroek, welke betrekking heb ben op de Zuiderzeewerken. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. (Oosterland). 's Middags 2.30 uur, Ds. van Beek Hervormde Kerkelijke Vereeniging (in.de kapel te Den Oever) 's Morgens 10 uur, de heer O. Deen Evangelisatie (Ned Herv. Gem., H.Hoef) 's Morgens 10 u., de heer Franck. Doopsgez. Gem. (Hippolytushoef). 's Morgens 10.30 uur, (nieuwe tijd) Ds. Foppema, van Ouddorp (Z.-H.) Geref. Kerk. (Den Oever). 's Morgens 10 en 's middags 3 uur, dienst Ger. Kerk (Beltstraat). Hippolytushoef 's Morgens 10 en 's middags 3 uur, dienst.

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 13