voor den kantonrechter te alkmaar. Sport. Uit de Land- en Tuinbouwwereld CORRESPONDENTIE. De hulpverleening aan de melkveehouderij. Het slot van zijn stukje i -- 1 kelijke persoonlijke aanval; onjuist weer gegeven en berustend op gissingen (hq zegt dat trouwens zelf). Die loonge-clve- den s is op volkomen ordelqke wqze tot stand gekomen in oncTerling overleg. Ge organiseerd overleg dus zonder vooraf- naand afwijzend mandaat. g Ik wil hem echter voor dezen keer nog wel even vasthouden en het verschil in ziens wqze nader aanstippen. Ik heb geen Transvaalsche reputatie achter me die mq misschien zou weerhouden mq met open- bare aangelegenheden in te laten; die mij moreel het recht zou ontnemen zitting S hebben in openbare bestuurslichamen. Daarom heb ik het voorrecht mq te uiten in waardcering voor het vele goede, dat tot stand is gebracht en mq niet te ont houden van medewerking in hetgeen nog tot stand kan komen, zelfs ondanks de critiek van een „oppositie-mannetje ,die niet in het minst, door initiatief op ge meentelijk of op particulier gebied, bq- draagt tot gezonde ontwikkeling van onze gemeentelqke samenleving. Marktberichten. Het tweede voorstel om geen ligkosten te vergoeden voor opname in een zenuw inrichting, in sanatoria of rusthuizen en in barakken, wordt met algemeene stem men aangenomen, nadat op voorstel van dr. Werner de redactie van opname in barakken eenigszins is gewijzigd. Aangenomen wordt het bestuursvoorstel om aan den bode voor het aanbrengen van nieuwe leden een premie uit te betalen van 50 cent per gezin. Verder wordt, in aansluiting op de Aer- laagde vervoerkosten de vergoeding aan particulieren teruggebracht op 3 3.io. Voorzitter richt tenslotte eenige woor den van ank tot het scheidende bcstuurs- lid, den heer C. Groet, voor al hetgeen hu in het belang van de vereeniging voor ziekenhuisverpleging heeft n" na de vergadering onder dankzegguig de opkomst en voor de aangename bespre kingen wordt gesloten. Strafzitting van Vrijdag 3 Juni. Het succes had /rooter kunnen zijn, doch het rijbewijs werd qered. In den nacht van Zondag 21 Februari, na het sluiten der diverse ontspannings gelegenheden te Alkmaar, talrijk als zand korrels op het Noordzeestrand, ontdekten een tweetal politieagenten, gesierd met de gemakkelijk te onthouden korte en krach tige namen Staats en Kap, dat een twee- zitter, waarvan de bestuurder was opge doken uit een der naburige cafés, zich door de Langestraat in allerlei grillige bochten verwilderde, zoodat de agenten het bejammerden niet over harddravers- beenen te beschikken, opdat het^ hun mo gelijk zou zijn, dezen vermoedelijk niet al te nuchteren bestuurder te kunnen achter halen. Het geluik diende hen echter op de Laat, alwaar zij denzelfden auto alweer aantroffen, ditmaal met verblindende ver lichting. wat ook strafbaar was. De auto mobilist, die opgaf te zijn W. C. J. v. cL H„ handelsreiziger te Den Helder, werd alsnu aangehouden en toen volgens opinie der politioneel® autoriteiten niet in staat geacht een motorrijtuig te besturen als gevolg der verschalkte kina wijntjes qf voorburgjes, tegenwoordig zoowat het mode-piereverschrikkertje. Hü werd eeni- gne tijd in de wacht gezellig bezig gehou den met en spelletje miezemausekats en kon na voldoende te zijn verfrischt, zijn weg vervolgen. Proces-verbaal en veroor deeling bleef echter niet uit en werd op 13 Mei den niet verschenen delinquent op gelegd 25 boete of 25 dagen voor den „kennelijk onbestuurlüken" staat, 6.— boete of 6 dagen voor het verblindende lampenschijnsel en wat erger was 3 maan den ontzegging van rijbevoegdheid. De veroordeelde, die in Den Helder gunstig bekend staat, werd door het von nis leelijik gedupeerd en zocht steun bij mr. Buiskool te Schagen. Onmiddellijk werd verzet aangeteekend en de zaak he den ook aan het oordeel van mr. Langeveld onderworpen. De verdachte was ditmaal wel vóór, doch niet op de zitting aanwezig, doch werd vertegenwoordigd door zijn ver dediger. Bepaald nieuwe gezichtspunten kwa men niet naar voren, doch wel bleek, dat de opposant een net mensch was, geen ge regeld drankgebruiker en nog nimmer voor eenig strafbaar feit op of buiten den rij weg veroordeeld. De ambtenaar toonde zich bereid, zijn requisitoir te verzachten en vorderde als nu 80 en 10 boete subsidiair 40 en 10 dagen, terwijl intrekking van het rij bewijs werd geannuleerd. Mr. Buiskool hield een aangenaam plei dooi, gelardeerd met zakelijke en gevoels argumenten, waarin hü aandrong op vrij spraak of althans een aanmerkelijke ver mindering der boete, benevens behoud van het- voor zijn cliënt onmisbare rijbe wijs. De kantonrechter meende echter geen meerdere clementie te kunnen doen gelden en vonniste conform het requisitoir. De rijweq eischt ooqen als een valk en ooren ats een politiehond. Een nog kranig 63-jarige arbeider, de heer Abram van der H„ uit Anna Pau- lowna, kwam op den tweeden Pinksterdag per fiets van Heemskerk gepeddeld, doch geraakte te Limmen met zijn rijwiel op den rijksstraatweg, die thans, nu aan de wielrijders een speciaal pad werd toebe deeld, voor dit verkeer verboden is. Het Hoogfeest van Pinksteren was voor een surveilleerend veldwachter geen bezwaar aan den verschrikten ouden baas het be kende bonnetje, gewoonlijk recht gevende op een gratis bruineboonenfuif, uit te reiken en heden verscheen de oude heer dan ook voor den kantonrechter om te ver klaren, dat hü door onoplettendheid op verkeerde wegen was verdwaald en hü om een genadige straf .verzocht. De kan tonrechter hield rekening met de omstan digheden van den verdachte, oud, arm cu doorloopend werkloos, en legde 1 boete of l dag op, welke edelmoedigheid door den veroordeelde zoo uitbundig werd toe gejuicht, dat het den kantonrechter bijna speet, niet een gulden meer te hebben ge- »[uofu--i vern"r!:,wld<? tegaf zich on middellijk ter griffie, om, zooals hü het noemde, direct „af te tikken". Cassat iele roep verworpen. IV Hooge Raad der Nederlanden ver wierp het door den ambtenaar van het O. M. ingestelde beroep in cassatie tegen het schriftelijk vonnis van den kanton rechter te Alkmaar, waarin werd vrijge- snroken de heer Dirk Z„ landbouwer te ochoorl, tor zake de hem ten laste gelegde versperring van een tot openbaren weg verklaard landpad. Raadsman en verdedï- In deze zaak was mr. P. Langfev0ld. JU* te Julianadorp. Uw stukje is te weinig wm TJ5p91en°men te worden. Wij beschou wen deze kwestie nu als afgedaan. Red. Held. Crt. Aan het voorloopig verslag van de Eerste Kamer inzake het wetsontwerp, houdende tqdelyke maatregelen tot hulp verleening aan de melkveehouderij, is het volgende ontleend Eenige leden waren van oordeel, dat de noodtoestand, waarin het veehouderij en zuivelbedrijf zich thans bevindt, een gevolg is van het kapitalistische distri butiestelsel, waardoor op allerlei gebied dagelqks groote verspilling van arbeids kracht plaats vindt. Deze leden waren van meening, dat men de oplossing zal moeten zoeken in een groote vermindering van de boterproductie, en dat men niet de zekerheid heeft, dat by aanneming van dit ontwerp de verleende steun geheel aan de boeren ten goede zal komen. Ook waren zq van oordeel, dat de bevoegd heid, hier aan de regeering gegeven, te groot is. Andere leden meenden zich ernstig te moeten verzetten tegen een verhooging van de margarine- prijzen. Dat ingevolge het amendement-Boon een hoeveelheid goedkoope margarine zal worden gedistribueerd, kan naar hun meening, den last voor het gezin van den minderen stand niet noemenswaard ver lichten. De allerarmsten zqn niet diege nen, die zich het eerst aanmelden voor een bon. Weer andere leden meenden de vraag te moeten stellen of de regeering er naar zal streven om door verschillende mid delen, als daar zqn versobering van den staatsdienst, verlaging van den kostprijs van fabrikaten en producten, verminde ring van pachten, kortom door beperking van uitgaven op elk gebied, het leven goedkooper te maken. dan wel of zy heil zoekt in een incidm- tieele steunpolitiek voor allerlei bedreigde industrieele en landbouwproducten. Vele leden konden zich met het wets ontwerp vereenigenzq erkenden de onvermqdelqkheid er van. LEEUWARDER BOTERNOTEERING. Heden met ruim 28 procent ge stegen tot 1. De Leeuwarder boternoteering, die twee weken geleden op het laagste punt stond, dat bü menschenheugenis bereikt is, n.1. 74 cents, en vorigen Vrijdag opliep tot 7.8 cents, is gisteren gesprongen op 100 cents, een stqging dus met 22 cents of 28 pctl Het Handelsblad teekent hierbü aan: Het is natuurlek zeer verheugend, dat de boter zóó snel (bijna al te snel weer op een gulden noteert, maar een andere vraag is, of de marktverhoudingen en daar draait de zaak toch om! een evenredige verbetering hebben onder gaan in de afgeloopen zeven dagen. Met andere woorden: heeft Duitschland zqn boterpolitiek gewqzigd, heeft Frank rijk zqn contingent verhoogd en kunnen wij plotseling beter niet de Denen con- curreeren op de Londensche markt? En het antwoord moet dan luiden: helaas neen! In tegendeel, de vooruitzichten zqn, wat Duitschland, onzen allergrootsten af nemer normaliter, niet gunstiger op ge worden door de regeeringsverschuiving naar rechts daar te lande. Waarschqnlqker is, dat de toezegging van den minister, om de opslag-, koel en vrieskosten voor hare rekening te zullen nemen, benevens het opslaan van boter door particulieren met het oog op de naderende accqnsheffing en tenslotte het practisch stilstaan van den export, een dusdanige vraag op de binnenland- sche markt hebben doen ontstaan, dat déérdoor de prijs zoo snel en krachtig is gaan opioopen. Wq willen géén pessimist zqn, doch meenden toch even op een en ander te moeten wqzen. waardig vindt; zonder zqne waardeering zou ik er over denken er maar mee op te houden, wilt u dat wel gelooven? Het overige gedeelte van zqn nog al onsamenhangei d en 1 unren o gelük voorbqgaan. KL. F. OORTGIJSEN. i.m nu de vreemdelingen stellig niet naar Holland komen, misschien wel voor de helft minder gasten krijgen dan de afge- l0T)e"tijden"drukken zeer zwaar op het hotel- en perisionbedrqf en in de gehou- 3en conferentie tusscben het Bestuur van de Horecaf en de pers is reeds duidelqk fot uiting gekomen dat het Nederiand- sche pension bedrijf den steun van eigen h^volking meer dan ooit noodig heeft. De Nederlandsche Pensionhoudersbond heeft aan zijn leden, die daarvoor in aan merking kwamen, geadviseerd de pen- sionpi'Üzen te brengen geheel in over eenstemming met den geest des tqds mot het gevolg, dat vele leden hun prijzen lü tot 20 hebben verlaagd van en zooral voor het voor- en naseizoen pen- sionprqzem hebben vastgesteld, die alleen dan gerekend kunnen worden wanneer de pensions vrijwel geheel bezet zqn. De afgeloopen Paasch-weekends heb ben in vele plaatsen bij andere jaren ver geleken, een grooten teruggang van gas ten getoond en het is daarom dat in de gehouden buitengewone algemeene ver gadering va nden Nederlandschen Pen sionhoudersbond werd besloten de prij zen, zooveel zulks mogelijk is, te ver lagen, teneinde te toonen dat de pen sionhouders alles doen wat in hun ver mogen is om het hoofd te bieden aan de minder gunstige tijden. Wanneer gij lezer, straks uwe plannen maakt voor de a.s. vacantie, denkt er dan aan dat het steeds één van de goede eigenschappen van ons volk is geweest dat men elkaar in tijden van nood bij stond. Als de voorteekenen bewaarheid wor-j Voor het pensionbedrqf zqn de voor den 'zullen vele Nederlanders, die in nor-teekenen wel zeer ongunstig, hier kunt gq male omstandigheden hun vacantie in medehelpen aan het bevorderen van den den vreemde doorbrachten, dit jaar hier- algenieenen welstand door uw vacantie in toe niet kunnen overgaan, in verband eigen land door te brengen. BRENG UW VACANTIE DOOR IN EIGEN LAND. met de daling der inkomsten die velen heeft getroffen. Is er alle aanleiding om de minder gun- Bezoekt onze mooie badplaatsen, de schoone Veluwe, ons schitterende Neder landsche duin, de Friesche meren, onze stige economische omstandigheden te be- groote steden. treuren, hiertegenover staat dat thans j lederen gulden, dien gij in eigen land voor velen de tqd is aangebroken om ons verteert draagt er toe bij de veiligheid eigen land beter te leeren kennen. Nog eenige maanden scheiden ons van de vacantieperiode en langs dezen weg meenen wij de Nederlanders reeds nu te mogen en te moeten verzoeken dit jaar in eigen land de vacantie door te brengen. In vele gedeelten van onze pension streken verwacht men dit jaar een zeer matig bezoek en onze zeebadplaatsen zul- van den gulden te verzekeren. Blijf dus niet thuis in de vacantie, trek er op uit, maar blijf dit jaar binnen de eigen grenzen, omdat het hotel- en pen sionbedrqf u noodig heeft. Het Bestuur van den Nederl. Pensionhoudersbond, gevestigd te De Bilt (Utr.). AVERECHTSCH BELEID. Ik acht mq verplicht een rectificatie in mqn bovengenoemd artikel aan te brengen. Bq de opstelling daarvan had ik eenige becqferingen gemaakt over de bevolkingsaanwas van 39 gemeenten in onze omgeving uit de verslagen van de Kamer van Koophandel en van 42 ge meenten boven de 20 duizend zielen uit de Maandbladen v. d. Statistiek en kwam tot cqfers van ongeveer 3 pet. en lager, maar ook hooger. De oorspronkeiüke copie luidde zoo en is de fout van die 10 pet. er inderdaad ingeslopen. Dat de Gemeente Den Helder eenige jaren in bevolking achteruit ging, had 'ik niet vermeld, omdat dit niet ter zake dienende was. Mqn geachte aanvaller heeft dus gelqk. De bevolkingsaanwas in meerdere of mindere mate heeft echter met de kern van mqn artikel, dat vooral ging over de autonomie der gemeenten, de pensioenen en de salarissen, eigenlqk weinig te maken, terwql liet mq vergund is de op merking £e mogen maken, dat zqn woord spelingen aan mqn adres wqzen op een soort schimp in plaats van verschil van meening. Zqn opschrift „Misleiding" is mq al eens méér, verleden jaar, toege voegd, waarbij ten slotte bleek, dat mis leiding juist van dien kant kwam, waarvan men het juist het minst zou verwachten. bfe£ScI?oe|felei>l>e',ger doet al even zoo. 01 Kootje Lajos. Ik wil hem toch wel even in zqn „oppositie-stukje" volgen en mededeelen, dat in het begin van den oor og in militaire stellingen als deze beslag is gelegd op houtvoorraden tegen de toen geldende prijzen, waardoor oor logswinst was buitengesloten. Het doet mij voorts genoegen, dat hij mqn qveren voor de gemeente prijzens- K. N. V. B. Overzicht van de wedstrijden voor Zondag. Kampioenschap van Nederland. AjaxEnschede. De beslissende match om het nationale kampioenschap zal morgenmiddag in het Olympische Stadion te Amsterdam gespeeld worden en gaat tusschen Ajax en Enschede. Voor de Oostelijke kampioenen staat niets meer op het spel; door een overwinning b.v. kunnen ze zelfs geen plaatsje stijgen. Ajax daarentegen is er alles aan gelegen dezen wedstrijd te winnen, in welk geval de rood- witten kampioen zijn. Een gelijk spel maakt een beslissingswedstrijd met Feijenoord nood zakelijk. Redenen te over voor Ajax haar beste been tje voor te zetten en Enschede geen kans te geven. We zijn wel benieuwd naar den uitslag van dit belangrijke slot van deze kampioenscom- petitie. 0 Om de K.N.V.B.-beker. 6e ronde. PSV—VSV, Velocitas—HDVS. 7e ronde. West-FrsiaKFC. 12 Juni. DWSDFC; winnaar PSV VSVStormvogels; winnaar VelocitasHD VS—AGOVV. N.-H. V. B Gouden Kruis. BKC iWest-Frisia 3. H. v. Dam. Kampioenscompetitie ie klasse. IVVAlkmaar, I. J. Zwart. Nacompetitie Adspiranten. Afdeeling J. Bolweg: Helder CHRC B, u uur, C. J Mol Jr. Afdeeling K. Tuindorp: HRC DHelder D, 10 u., Kraan; HRC EHelder E, 11 u., Kraan. DE JUNIORENDAG TE ZAANDAM. Het volledig programma van den Junioren- dag, welke morgen gespeeld worden op het Gemeentelijk Sportpark te Zaandam, heeft reeds in de „Heldersche Courant" van Don derdag j.1. gestaan. We laten hier alleen nog volgen de wed strijden, welke de HRC- en Helder-elftallen te spelen hebben. A. HRC AZFC A, 11.15 u., terrein A; Bakker. E. KFC AHelder A, de Visser. S. ZFC D—HRC B, Schaut. De duur van de wedstrijden is één uur (2 X 30 min.), behalve de winnaarsronden. Deze zullen 90 minuten duren (2 X 45 min.). Bij gelijken stand zullen er door iedere partij drie strafschoppen worden genomen, totdat een partij als winnaar kan worden aangewezen. DE ADSPIRANTENDAG TE ALKMAAR. Uitgaande van den N.-H. V. B. is officieel vastgesteld op Zondag 26 Juni a.s. te Alk maar. Alle wedstrijden worden gespeeld op de terreinen van Alcmaria Victrix. Ingeschreven hebben de volgende verecni- gingen, met tusschen haakjes het aantal elf tallen, waarmede elk hunner uitkomt (3), Helder (7), KFC (6), Alcmaria \ictnx (4), West-Frisia (3), Alkmaarsche Boys (3), C SV (3), KW (3), Assendclft (4), Hollandia (2), Alkmaar (2), Schagen (2), G), Zilvermeeuwen (2), Meervogels (2), MFC (2), De Rijp (2). Met één elftal nemen deel: Nieuwe Niedorp Verkade. Monnikendam, DTS, KSV, Vrone, Bcr«p". IVV, Westzaan en WRC'. zich teruggetrokken, terwijl o.m. Zie niet tot de inschrijvers behoort. li.IS u., 11.15 u., terrein B; 11.15 u., terrein E; H.R.C.-nieuws. Morgen gaan de junioren naar Zaandam,, t'gpjïinde deel te nemen aan het aldaar te hou den juniorentoumooi van den N.-H.V.B. Dat hiervoor, onder de daarvoor in aanmerking komende spelers veel animo bestaat, behoeft zeker geen betoog. "De wedstrijden vangen aan om 11 uur IS- Het junioren A-elftal speelt dan tegen ZFC A, voorwaar geen gemakkelijke taak. Doe je best jongens en speel voetbal. Het B-elftal speelt op hetzelfde uur tegen ZFC D, ook niet licht. Des middags worden de eventueele winnaars of verliezersronde gespeeld. Al met al dus een sportdag bij uitnemendheid. We verwachten datalien zich zoowel op. als buiten het speel veld geheel zullen geven, tot het slagen van dezen dag, waarvan zoo'n machtige propa ganda kan gaan voor het juniorenvoetbal in Holland's Noordpunt. We wenschen allen een genoeglijken en goed geslaagden dag. De elftallen vertrekken per trein om circa half acht uit Den Helder. Ieder moet zorgen vroegtijdig aanwezig te zijn. Nogmaals veel succes. H.S.V.-nieuws. Zondag a.s. zijn drie HSV-elftallen in actie, om 12 uur ontvangt HSV II Zwaluw II, en wij zullen hopen dat H. haar beste beentje voorzet en haar reeks nederlagen eens onder breekt. Z. is een stevige ploeg, maar er kan van gewonnen worden. Om 2 uur spelen de H.-ads. een wedstrijd tegen die van JJVC. Beide elftallen hebben elkaar reeds eerder ontmoet en zijn tegen elkaar opgewassen. De laatste ontmoeting eindigde in een 21 overwinning voor J.. waar in de winnende goal eerst it) de laatste minüut viel. Na dezen wedstrijd binden JVC I en HSV I den strijd met elkaar aan. Het zal ons benieu wen hoe onze jongens het er af brengen. Al deze wedstrijden vinden plaats op hei HSV-terrein aan den Strooweg. Wieringen. Succes-nieuws. Voor a.s. Zondag 5 Juni wordt op het sport terrein te Hippolytushoef een wedstrijd ge speeld door Succes 4—Voorwaarts 1. Uit gaan: Succes 1 naar Heldre 3 en Succes 2 naar Helder 4, beiden voor de door Helder uitgeschreven nederlaagwedstrijden. Texel-nieuws. Morgen zal op het sportterrein te Den Burg op feestelijke wijze de nieuwe publieke tribune in gebruik worden genomen. Tot dit doel zal een voetbalwedstrijd worden gespeeld tusschen Texel 1 en een sterk Veteranen-elftal. De match zal door muziek worden opgeluisterd. Het bestuur heeft een overeenkomst gesloten met den heer M. Vonk, die, evenals bij de Paarden-sportfeesten vorig jaer; de muziek met luidsprekers over het geheele veld zal rondzenden. Ook zal het openingswoord van den voorzitter op deze wijze over het geheele veld hoorbaar zijn. De match zal ongeveer half 8 aanvangen. Het Veteranen-elftal komt als volgt uit: Doel: Stern. Achter: De Ruyter, Sickerlée. Midden: P. Vos. G. Dros, A. Eelman. Voor: Alb. Dros, Tuinder, Dapper, C. Dros, Liotard. Naar men ons mededeelt, heeft de voetbalver. Assendelft zich in verbinding gesteld met de Sportver. Texel, voor een tweedaagsch verblijf en enkele wedstrijden in deze gemeente. Met Koog a.d. Zaan zijn eveneens besprekingen gaan de over vriendsxchappelijke wedstrijden. Terwijl de leiders der adspiranten. de heer Dapper, onder handelt met clubs van elders, over het uitzenden voor enkele dagen van adspiranten-elftallcn. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN ten bate van het M.S.F., Herwonnen Levenskracht en Zonnestraal. Zeemacht—Succes 1. Op Dinsdag 31 Mei werd hoogergenoemde wedstrijd gespeeld, onder zeer ongunstige weers omstandigheden. In verband met het feit, echter, dat de tegenpartij uit Wieringen was gekomen werd de wedstrijd niet afgelast. Als scheidsrech ter Augustein. de beide aanvoerders laat tossen, wint S. en speelt met den wind in den rug. S. I komt volledig uit. Z. komt zeer onvolledig uit en moest Kunst, die de wacht had, missen, voorts mankeerden op het appel Everts en Lugthart, ter wijl door varen ook in Mientjes een uistekende kracht werd gemist. Door deze omstandigheden was Succes in de gelegenheid om Zeemacht als 't ware te verplet teren, zij won deze wedstrijd met 132. Voor Zeemacht dus een schandelijke nederlaag. Doch dit is niet het eenige, want hiei zou men wel overheen komen, doch het is voor de vereenigin- gen, die hierna zullen spelen minder prettig te moeten ervaren, dat Succes een dergelijke groote nederlaag heeft toegebracht, waardoor voor hen practisch de gelegenheid is uitgesloten om eenige kans te maken op den le prijs. In verband met de prijzen, die beschikbaar ge steld zullen worden voor deze wedstrijden, kun nen wij nu mededeelen, dat door den heer P Luyckx wederom een beker is beschikbaar gesteld als le prijs, voorts door N. N. ook een beker als 2e prijs, terwijl ten slotte de sportvereeniging M.L.D. ook zoo vriendelijk was om een bekertje ter beschikking te stellen als 3e prijs. Er blijven dus buiten de eerste prijs nog twee bekers over om te winnen. Wij brengen langs dezen weg onzen hartelijken dank over aan de schenkers van deze fraaie prij zen en hopen, dat deze prijzen een aansporing voor spelers en publiek zullen zijn om hunne beste krachten aan de wedstrijden te blijven geven. En nu de wedstrijd. Het spel is nauwelijks een minuut oud als de midvoor van S. een schot doet op het Z.-doel. Aussum vangt, doch laat door de gladheid van den bal deze weer vallen en wordt opnieuw onhoudbaar ingeschoten. In verband met het feit, dat de wedstrijd met 11-stand is aan gevangen, is het dus 21 voor S. Het veld is zeer glad wat vele buitelingen van de spelers ten gevolge heeft. Voor de rust weet S. nog 2 maal te scoren, waardoor de rust met 41 voor S. in gaat. Z. heeft menige goede kans gehad, doch heeft veel pech, tweemaal werd tegen de lat ge schopt en eenmaal werd een opgelegde kans te niet gedaan door haken in het strafschopgebied, dit werd echter niet gezien. Ook na rust is S. steeds verreweg in de meer derheid. Was voor de rust in het elftal van Z. nog sprake van eenig verband, vooral de half- linie en de linkerwing leverden meerdere malen goed werk, nu was dit verband geheel zoek. Werd nog eens een goede kans geboren dan werd deze voor de S. veste op afdoende wijze onschadelijk gemaakt door de verdediging van S. Z. is ook wel erg onfortuinlijk, zeker had zij nog twee strafschoppen moeten nemen door hands maken in het beruchte gebied, doch dit werd steeds niet gezien. Het moreel van Z. is dan ook geleidelijk aan geheel verdwenen, waarvan S. handig weet te profiteeren en haar doelpuntenregen opvoert tot 13—2. S. kan op een uitstekend gespeelden wedstrijd terug zien en hoewel haar overwinning wel eenigszins geplatteerd is, was deze volkomen ver dient. De volgende wedstrijd zal plaats vinden op Vrijdag 3 Juni a.s. Alsdan zal gespeeld worden tegen „Helder" IV. Zeemacht zal dan weer op normale kracht uitkomen, waardoor wij dus weer een aardige wedstrijd tegemoet kunnen zien. De wedstrijd zal weer plaats vinden op het Heider- terrein. Geachte Redactie. Ondergeteekende verzoekt beleefd plaatsruimte voor het onderstaande: bij voorbaat mijn dank. De tijd is weer aangebroken, dat ieder duiven- houder, of -liefhebber, zooals men het wilt noe men, aan het uitzenden is van jonge duiven, waar van er nog al enkele verdwijnen, zonder dat men er iets van hoort. Want op de bijvoegsels, onder de rubriek sport Postduiven-Nieuws is al over het verdwijnen der jonge vogels geschreven, maar betrekkelijk weinig verliezen zijn daarna opgege ven. Maar wat mij 1.1. Zondag ter oore kwam, vind ik toch verschrikkelijk, dat een vooraan staand sportman, zooals hij wil heeten, van een grooten bond, jonge vogels met lage ringen bin nen haalt en dito vogels met kachelpijpen om, dit zijn jonge duiven met hooge ringen van dit jaar en van onzen Bond, n.1. den Neutralen Bond, aan gesloten bij de Federatie van Postduiven Bonden en met merken en No. Holl. 32 duifje 70001 85000 van de plank afslaat, dus deze vogels weer op den dool helpt. Dat vind ik niet op zijn plaats. Worden de jonge vogels met ster 3 A rin gen, dan niet opgegeven door de andere plaatse lijke Ver. „het Noorden" en „Victoria"? ik ge loof van wel. Het is den laatsten tijd al een paar keer gebeurd. Verder zal ik er niet op doorgaan, maar dit is niet de weg om de sport te bevoor- deeien. Zijn het onbekenden, dan neemt men het niet kwalijk, maar nu het een liefhebber betreft wel. Gelukkig dat niet alle liefhebbers er zoo over denken als degeen die het aangaat, en ook dat standpunt kunnen huldigen. U, geachte redactie, nogmaals dankend, teeken 'k Hoogachtend, C. J. Duinker, Lid van de Postduiven-Ver.. „Victoria" Molenstraat 58. ONDERWIJZERS VOETBAL VEREEN. De heeren onderwijzers, die eenige weken geleden een voetbalvereeniging oprichtten, hebben, ondanks het feit, dat men steeds niet meerdere invallers moest uitkomen, niet versaagd en thans het voornemen op gevat morgen bij Callantsoog te gast te gaan. Ditmaal hopen de blaiiwit-q'eblokte „meesters", die er weer aardig „inkomen", au grand complet uit te komen. En waar het om een door Callantsoog uitgeloofden prijs gaat, kan men er van óp aan, dat de „paedadogen" hun beste beentje zullen voorzetten om „geprijsd" terug te keeren Play up blauwwitten. De wedstrijd te Callantsoog vangt aan om 2 uur. Onderwijzers en supporters ver trekken om 1 uur per bus en hebben met „De Bilt" een afspraak gemaakt BILLARDVEREENIGING T.O.G. Zondagmiddag a.s. zal in Hotel Café „Du Passage Keizersgracht de revanche-wedstrijd plaats hebben tegen de ver. „Julianadorp". Daar Julianadorp over een paar zeer sterke spelers be schikt zal het zeker niet aan spanning ontbreken. OLYMPISCHE CIJFERS. Nu dc Olympische Spelen straks >n Cali- firnic, heel ver van huis, zullen plaats hebben, lezen we er hier niet veel van. Maar dat een en ander echt Amerikaansch wordt aange pakt moge blijken uit het volgende- Voor de huisvesting der 2000 athleten uit de 50 verschillende landen heeft men een ge heel dorp gebouwd, bestaande uit 530 wonin gen, elk met 2 kamers. Elke womng i« inae richt voor 4 athleten. Alles is met bl'oem»n struiken en planten omgeven, zoodat het doni een groot park lijkt. Te midden dezer vvonin gen v.ndt men 5 sp.jszalen met keukens tér- w,jls post- en telegraafkantoor, ziekenhuis bank, badhuis radio-station, enz. niet onC breken. Het dorp is uitsluitend bestemd voor blijft hotels te Los sport en schoone kunsten. Een tweede stadion, te Passadema, dat „slechts" 90.000 zitplaatsen heeft, is bovendien nog beschikbaar. De spelen worden gehouden 30 en 31 Juli en van 114 Augustus. Voor diegenen onzer, die nog wat dollars hebben liggen, deelen we ten slotte nog mede, dat een pas voor het Stadion 22 dollar kost, terwijl voor dc an dere sporten als boksen, worstelen, roeien, zwemmen enz., alles wat buiten het groote stadion plaats vindt, telkens nog eens 12 tot 15 dollar benoodigd zijn. Er komt dan natuurlijk nog wat reiskosten hij! (Alg Sportblad.) KON. MARINE JACHTCLUB. Uitslag periodieke zeilwedstrijd no. 3, d.d. 3 Juni 1932. Modelsloepen B I. Aantal deelnemers 3. I. Matroos ie kl. R. Maagdenburg, Mar.-kazerne. 5 punten; 2. kw.meester J. A. Brevoort, Mar.-kazerne. 3 punten. Modelsloepen B II a. Aantal deelnemers 7. 1. bootsman K. Riksman, Hr. Ms." Gelderland, 5 punten; 2 schipper K. J. Stein, Hr. Ms. van Speijk, 4 punten; 3. serg.-adelb. Jhr. P. M. L. v. Geen, K. I. v. d. Marine. 3 punten. Modelsloepen B II b. Aantal deelnemers 6. 1. matr. ie kl. K. Stobbe. Hr. Ms. Wachtschip, 5 punten; 2. matr. ie kl. J. W. Scheer, Hr. Ms. Wacht schip 4 punten; 3. serg.-konst. A. K. F. Fon- tijn, Hr. Ms. Gelderland, 2 punten. Eenh. fantasie sloepen B II. Aantal deelnemers 5. i- kw.meester W. de Vries, Hr. Ms. Schorpioen, 5 punten; a. kw.meester J. C. Kuiper, Hr. Ms. Schorpioen, 4 punten. Sloepen Zeevaartschool. Aantal deelnemers 2. 1. 2de stuurman J. Kerkhoven. KEGELCONCOURS IN „DE POOL". Officicele uitslag Vrijdag 3 Juni. Korpswedstrijd afd. Heeren: Centraal I Alkmaar 315 E. v. A. II Den Helder 310 De Poedelaars II Den Helder 300 Koekoek 1 Alkmaar 293 de Burg I Alkmaar 289 Koqjcoek II 284 (46 tr. 7X9) Hout of fout Den Helder 284(44^.2X9) 8. E. V. A. I- 284(44^.) 9. Ons Genoegen 273 10. Onder Ons II 268 11. Duim in 't Gat I 264 12. Hard gaat iel 263 Treffersprijs: Centraal I Alkmaar 49 tr. Tweevijftallenprijs: E. V. A. Den Helder 594 Negenprijs: Centraal I Alkmaar 9 negens Hoogste Korpsgooier Jac. Boon Alkmaar 73 Afd. Dames: 1. 't Rollend Raadsel Den Helder 240 2. Onder Ons Alkmaar 214 3. A. P. C. Den Helder 202 4. D. O. H. 193 Treffersprijs: 't Rollend Raadsel 41 2 vijftallenprijs: D. O. H. Den Helder 30& Hoogste Korpsgooister mevr. Hekket Alkmaar 60 Jubileumwedstrijd afd. Heeren: I. H. v. Pelt 75 (5X9) 2. Spruit 75 (4X9) 3- Wolters 74 4- Rosa 73 5- Lammers 7* 6. Adriaanse 7° Afd. Dames: 1. Mevr. v. d. Meij 60 2. Dallinga 58 (1X8) 3- v. Weerdenburg 58 Stand op Vrijdagavond 12 uur. Parenwedstrijd 1. Mevr. Helder den heer Scheepmaker 46, 45 2X 2. Mej. Tijssen Jac. Hablous 46, 45 3. Mevr. Elzas De Lange 44, 42 4. Echtpaar Roos 44, 36 5. Mevr. Heiligenberg den heer D. Kort 43 6. I. 3. 3- 4. 5- 6. 7- 8. 9- 10. 11. 12. «3- 14. De Lange Luiting 42, 36 Siand op Vrijdagavond 12 uur. Vrijebaan-wedstrijd afd. Heeren: F. van der Meij Den Helder J. Boerdijk J. Diepen Alkmaar W. Scheepmaker M. Rosa Den Helder A. Köllmann Alkmaar M. Jimmink J. W. Biersteker Den Helder Lammers G. Groot D. Groot E. Woud Veldman Jac. Met Alkmaar 15. «Dik 45—43 45—42 44-43 -X 44-42 43 2X 42 2X 43—39 43 42—40 2X 42—40 42—38 43-36 41 2X 41—32 41-35 41 Afd. Dames: 1/ Mevr. Geus Alkmaar 2. Mevr. Helder Den Helder 3. Mevr. v. Weerdenburg Den Helder 3936 4. Mej. Olivier Den Helder 3836 5. Mevr. de Lange Alkmaar 37 43 39 2* 38 de heeren-deelnemers; voor de dames gereserveerd een der grootste Angelos. Stadion (dat 105,000 nersonen kan bevatlén'? het zwemstadion en dc gebouDpvatten), 'wen voor kracht- 7i-7.10. Heldersche Eierveiling. 2 Juni, Aangevoerd: kipeieren 24282; eend- eieren 1077; kalkoeneieren 59; 4851 kg 2.00; 52—54 kg 2.20—2.30; 55—57 hg 2.40—2.50; 5860 kg 2.50—3.00; 61—63 kg 3 20. Kal koeneieren 6.007.00. Eendeieren 1.50—" 1.60. De Graanmarkt. ALKMAAR, 3 Juni 1932. Aanvoer en prijzen waren als volgt: 30 H.L. tarwe 46; 31 H L. gerst chev. 6.357.25: 78 H.L. haver 47.65: 20 H.L. boonen, w.o.: bruinen boonen 415, citroenboonen 1215, duivenboonen 9.50, witte boonen f 17; 2 H.L. kanariezaad 9; 20 H.L. karwljzaad 2021; 15 H.L. blauwmaan- zaad 31.5034; 10 H.L. erwten, groene erwten (Groote) 1523, grauwe erwten 1014, alles per 100 kg. Handel goed. Voorloopig kaasbericht. ALKMAAR, 3 Juni 1932. Aangevoerd waren 83 stapels, wegende 142000 kg kaas aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: fabriekskaas: 45 sta pels kleine 26; 7 stapels Commissie 20. Boe renkaas: 15 stapels Kleine 23.50; 19 stapels Com missie 24. Alles met rijksmerk. Handel vlug. BROEK OP LANGENDIJK, 3 Juni 1932. Langendijker Groentenveiling. 7500 kg Tomaten: A 28.90—31.10, B 28.70 C 28.70 en CC ƒ12; 50 kg. Aardappelen: Schotsche muizen 16.70, alles p. 100 kg NOORDSCHARWOUDE, 3 Juni. Aanvoer en prijzen: 6000 kg. D. witte koot 60 ct. per k«. Eierveiling Schagen. Veilingbericht van Donderdag 2 Juni 1932. Aangevoerd 155.000 kipeieren. 55—57 kg 2.20-2.40; 58—60 kg 2.40—2.50; 61—63 kg 2.50—2.70; 64—67 2.80—3.00; on- gewogen wit 2.202.60; ongewogen bruin 2.602.80, alles per 100 kg. 4500 Eendeieren 1.701.80; 15 kalkoeneicrea

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 12