FLY-TOX MIJNHARDT'S KINDERZALF io-prog5ra>»mm& konijn's procureursspek De loonsverlaging bij de Nederlandsche Spoorwegen. De Volkhuisvesting in 1931. Het bezoek van het luchtschip Graf Zeppelin. De moord te Hemmen. Van links en rechts dan worden aan Hitier de troeven uit de handen geslagen. Misschien zou Hitier een dergelijke procedure zelfs gaarne zien, omdat hij dan kan bewijzen, dat zijn stelregels werkelijkheid zijn geworden, zonder dat hij zelf de regeenngsverant- woordelijkheid heeft te dragen Doch in die grondwet zou méér moeten staan dan toegeven ana nationaal-socia- listische verlangens. Ook het buitenland moet voelen, dat er weer een krachtig bewind is, waarop men vertrouwen mag en kan Dat gevreesde avonturen zullen uitblijven zoodat men staat kan maken op de hechtheid der situatie al zal Duitsch- land blijven aansturen op schrapping der herstelbetalingen en op wijziging van den vrede van Versailles. Doch als een nieuw Duitschland gevormd is, dan be staat er o.i. een mogelijkheid, dat ook de wereldproblemen dichterbij de oplossing zullen zijn. Von Papen is lid vari het Co mité des Forges; hij kent de Iransche mentaliteit door en door; hij zal wellicht in staat zijn de Fransche Regeering te overtuigen van het nieuwe element, dat in Duitschand gevaren is. Hier voelen wij het mogelijke constructieve. Wij wil len niet juichen, net als de keeren, die wii in den aanvang van ons artikel heb ben aangehaald. Wij kunnen echter niet ontkennen, dat er weer een sprankje van hoop is gekomenvan iets meer ver trouwen in de naaste toekomst. Laten wij hopen, dat dit derde symptoom niet tot nieuwe teleurstelling zal leiden. Het blijft een subjectieve opvatting, die wij nog nergens hebben gelezen. Het is een kwestie van deduceeren en combineeren, hetgeen tenslotte een kwestie is, waar mede men ongetwijfeld vele en groote fouten kan maken. Vandaar dat wij onze theorie met eenigen schroom geven. DE ZUIDERZEEWERKEN. De spulsluizen op Cornwerder- zandl Aan de „Leeuw. Grt." wordt bemeld: Door het loozen van het IJsselmeer- water door de spuisluizen, is er voor de sluizen op Cornwerderzand een groote hoeveelheid grond meegezogen, tenge volge waarvan een groote diepte is ont staan. Wij vernamen, dat de spuisluizen voorloopig gesloten zullen blijven, en dat voorts zinkstukken moeten worden ge legd. SAMENWERKING VAN SCHEEPSOFFICIEREN EN SCHEEPSGEZELLEN. De Centrale van Koopvaardij-officieren en de Centrale Bond, van Transportarbei ders hebben besloten tot instelling van een contact-commissie van organisaties van werknemers ter koopvaardij. Deze contact- oommissie heeft ten doel, de samenwer king tusschen deze organisaties en haar leden te bevorderen, alsmede tot 't treffen van gemeenschappelijke maatregelen ter behartiging van de belangen van zeeva renden ter koopvaardij in het algemeen en meer in het bijzonder die betreffende de loon- en arbeidsvoorwaarden. Tot voorzitter en secretaris werden on derscheidenlijk benoemd de heeren Jdh. Brautigam en L. Veenstra. DE PRIJZEN VAN DE HOLLANDSCHE BLOEMBOLLEN. Die men ln Amerika verwacht. Volgens den correspondent van de „Fio- rists' Exchange" in Philadelphia, worden dit jaar de prijzen van de Hollandsche bloembollen lager verwacht. Van vroege tulpen aanzienlijk lager, voor Darwin- tulpen wordt een prijsdaling van 10 verwacht. De hyacinthenprijzen verwacht men ongewijzigd, dikke bollen zullen mis schien ietwat duurder zijn dan het vorig jaar. Narcissen van Amerikaanschen oor sprong zullen talrijker beschikbaar zijn én men verwacht een prijsdaling van ten minste 10 percent. (Weekblad voor Bloembollencultuur). EEN SPOORWEGONGELUK. 7 ernstig en 20 lichtgewonden. Naar Az Est uit Sofia verneemt, is Maandagmiddag de sneltrein Warna— Sofia bij het passeeren van het station Michalki met een rangeerende locomotief in botsing gekomen. Vijf passagiersrijtui gen en beide locomotieven werden ver nield. Van de reizigers zijn 7 menschen ernstig en 20 licht gewond. De stationsbe ambte von Michalki is gearresteerd, daar het ongeluk aan zijn schuld te wyten was. Het georganiseerde personeel verwerpt het gewijzflgde voorstel der directie. De Dinsdagmiddag te Utrecht gehou den vergadering van de hoofdbesturen der vijf erkende organisaties van spoor wegpersoneel heeft gezamenlijk, na lang durige besprekingen, het gewijzigde voor stel van de directie der Nederlandsche spoorwegen inzake de loonsverlaging verworpen. Aan den personeelsraad werd opdracht gegeveen zich opnieuw met de directie in verbinding te stellen. Het oorspronkelijke voorstel hield in 5 pet. loonsverlaging met 1 Juli a.s. en op nieuw 5 pet. loonsverlaging met 1 Octo- ber a.s. Het gewijzigde voorstel strekte tot een loonkorting van 5 pet. met 1 Juli a.s waarna in October d.a.v. opnieuw onder de oogen zou worden gezien of de toestand verdere loonsverlaging noodza kelijk zou maken, bij welke wijziging de directie niet wilde verhelen, dat het, zoo- In Crisistijd is kwatiteit goedkooper als zij den toestand nu zag, haar overtui ging was, dat zij met 1 Januari a s. op nieuw met een voorstel tot loonsverlaging zou moeten komen. HET ONTSLAG VAN DRIE AMSTERDAMSCHE S.-D. RAADSLEDEN. Vliegen aan hun kant. Wij lezen in de „Tribune'': De kopstukken van de S.D.A.r. ver klaren zich solidair met de loonsverla- gingssocialisten van den Bergh, Ossen- dorp en Polak. Eerst Albarda, Wibaut en H. Polak (en de onvermijdelijke mr. S. Mok). Daarop van den Tempel. En, zij het niet in het openbaar, ook de voorzitter van 't laatste congres der S.D.A.P. Vlie- gen!" i Ten bewijze hiervan drukt het blad een fac-simile af van een briefkaart, die de heer Vliegen uit Genève aan mr. G. van den Bergh heeft gezonden. Een gelukkig toeval aldus de_„Trib. gaf ons inzage van een prentbriefkaart gericht aan „Den Heer Mr. Dr. G. v. d. i Bergh, lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal Amsterdam". Deze brief kaart toont aan den eencn kant een bij zonder leelijk gekleurde foto van het Vol kenbondspaleis te Genève, en aan den anderen kant de woorden: „Genève, 3 Juni 1932. W.P. Mag ik jou en Ossen- dorp en W. Polak mijn gelukwensch aan bieden met jullie houding in zake het Am- sterdamsche Ioonconflict. Als ik nog in A.(msterdam) ware geweest, had ik met alle kracht aan uw kant gestaan en mijn indruk is, dat zeer binnenkort blijken zal hoezeer het gelijk aan uwe zijde was. Mis schien wil je bij gelegenheid dit ook aan Ossendorp en Polak mededeelen. Besten groet. Vliegen." GEEN RIJKSSTEUN VOOR ONZE HARINGVISSCHERIJ Men schrijft aan de „Nw. Rott. Crt.": Zooals bekend is, heeft de Reedersver- eeniging voor de Nederlandsche haring- visscherij na afwijzing van haar eerste verzoek tot het garandeeren van mini- mum-prijzen voor de Noordzeeharing, welke in het nieuwe seizoen door onze haringschepen wordt aangevoerd, een nader verzoek tot den betrokken minis ter gericht, waarvan de hoofdstrekking was, het maximum van den bijslag, welke onder de garantie-regeling zou worden verleend, tot 1.600.000 en den maximum bjjslag per kantje tot 4 terug te bren gen, waarbij de reeders de deelneming aan de visscherij tot 60 pet. van de vloot zou den beperken. Ook op dit tweede verzoek heeft de be trokken minister afwijzend beschikt. Het verdient z.i. voorkeur, geheel af te zien van den haringexport naar Duitschland en de uitoefening van de visscherij tijdens het nieuwe seizoen aanmerkelijk te beper ken. Het eenige, waartoe hij zich onder zekere voorwaarden bereid verklaart, is, het verleenen van crediet voor den ver koop van groote partijen te bevorderen. De Reedersvereeniging voor de haring- visscherij heeft nu aan haar leden gead viseerd, slechts zooveel vaartuigen in be drijf te brengen, dat de deelneming aan de visscherij tot 60 pet. van de normale beperkt blijft. Verschenen is het Jaarverslag over 1931 van den hoofdinspecteur van den dienst belast met het toezicht op de handhaving van de wettelijke bepalingen betreffende de volkshuisvesting, ir. H. van der Kaa. Hieraan is het volgende ontleend: Het aantal in 1931 voltooide woningen bedroeg 52.098, d.w.z. weinig minder dan in het record-jaar 1930. De netto-vermeerdering van den wo ningvoorraad bedroeg 43.076, welk aantal ondanks de toeneming van het aantal door onbewoonbaarverklaring ontruimde en door andere oorzaken aan de bestemming onttrokken woningen, niet belangrijk min der was dan die in de jaren, waarin de grootste vermeerdering kon worden ge boekt. Het aantal woningen in uitvoering was aan het einde van het verslagjaar eenigs- zins lager dan aan het einde van 1930, doch niet lager dan het gemiddelde van de onmiddellijk daaraan voorafgaande jaren. In het verslagjaar heeft met betrekking tot de bouwkosten reeds een zekere daling plaats gehad, voornamelijk ten gevolge van de prijsdaling der materialen van buitenlandschen oorsprong. Een verdere daling zal evenwel moeten volgen. Deze daling is niet alleen gewettigd met het oog op de algemeene verlaging van het kostenpeil, zij wordt ook daardoor ge- eischt. De verlaging van loonen en sala rissen, die onafwijsbaar moet komen voor de zoogenaamde onbeschutte bedrij ven, die voor den export werken, is zij reeds gekomen eischt ook verlaging van huren. De gevolgen van een nood zakelijke loonsverlaging worden verzacht, wanneer niet alleen de kosten van levens onderhoud maar ook de huren dalen. STATISTISCHE GEGEVENS VOLKSTELLING. De Directeur van het Centraal Bureau oor de Statistiek zendt ons een com muniqué betreffende publicaties inzake i laatste algemeene volkstelling. Erbe- d uitSewerkte gegevens van jd evolkstelling groote belangstelling in jalle kringen der maatschappij, maar om- tal van*ellc kezuiniging geen groot aan- Bureau ïh i wordengedrukt, heeft het laDe tot «ïi .°r> middel van een circu" laire tot alle belangstellenden gewend ™nn ,het vraagt daarvan opga e te' d°e" .ntleD men een of meerdere die? statistieken wenscht. scSnen°!gende Statistieken nullen ver- 1. Plaatselijke indeeling. Bewoonde en onbewoonde woningen. Bewoonde schepen en wagens. Alphabetische lijst van dorpen gehuchten, enz. Bevolkingsdichtheid der geme_enten, enz. Prjjs vermoedelijk f 3.50. 2. Leef tod, burgerlijke staat, samen- pUmlnf'#50°OrtePl?atS'natiOnaliteit- Pr5js 3. Kerkelijke gezindte. Prijs pl.m. f 2.50 Aandeel van elk der voornaamste. Doodt Wiegen, muggen met Gegarandeerd afdoende. Let op de blauwe verpakking. Hoogeschool en voorts uit een paar turn- vereenigingen. Deze heterogene groep zal oen paar dagen tevoren op het vliegveld éefenen onder leiding van iemand, die het klappen van de zweep kent. De Zeppelin" zal ongeveer anderhalf uur te'Rotterdam blijven; daarna vertrekt het luchtschip naar Friedrichshafen, waar het Zondagmorgen vroeg aankomt. kerkelijke gezindten in het totaal der bevolking van iedere gemeente. 1 rijs pl.m. f 1.75. (Aan te vragen als„cartogrammen 5. Sterftetafels voor de periode 1921— 1930. Prijs pl.m. f 2.50. 6 Inleiding tot de uitkomsten der 11e algemeene volkstelling. Prijs pl.m. f 2.50. 7. Beroepstelling. Bedrijfsindeeling. Prijs pl.m. f 6- 8. Id. Bedrijfs- en beroepsklappers. Prijs pl.m. f 1.50. 9. Id. Inleiding en beroepsindeeling. Prijs pl.m. 2.50. 10. Uitkomsten der woningstatistiek en der gezinsstatistiek. Prijs pl*®. f 1-50. 11 Uitkomsten der huwelijksvrucht- baarheidsstatistiek. Prijs pl.m. f 0.75. Deze publicaties verschijnen deels nog in dit jaar, deels in 1933. Bij bestelling van een of meerdere aan het Centraal Bureau voor de Statistiek, afdeeling I, Volkstelling, Oostduinlaan 2, 'sGraven- hage, wordt men verzocht geen gelden vooraf te zenden, doch bij aflevering de kosten te voldoen. Nadere bijzonderheden over het bezoek en de landing van het lucht schip op het Vliegveld] Waal haven. Als het weer wat wil meewerken tegenwoordig lijkt Juni soms de herfst maand te zijn belooft de 18e Juni een dag van beteekenis voor Rotterdam te worden. Dien dag toch zal het bekende Duitsche luchtschip „Graf Zeppelin" op het vliegveld Waalhaven landen en reeds nu blijkt voor die gebeurtenis zulk een groote belangstelling te bestaan, dat vei lig mag worden aangenomen, dat het aan tal bezoekers ongeveer 100.000 zal bedra gen. Aanvankelijk had men gehoopt, dat de mariniers voor de landing zouden kunnen zorgen, maar het populaire korps is dan juist in de Harskamp. Thans zullen de pontonniers uit Dordt er voor over komen, maar zij kunnen slechts 50 man zenden en er zijn er 200 noodig. De ont brekende 150 man worden gerecruteerd uit de Delftsche studenten, een paar stu denten van de Nederlandsche Handels Binnenland. KORTE VREUGD. Drie straatbengels zagen op den Mo lenwaterweg te Rotterdam een driewie- lige bakfiets onbeheerd staan. Hun be sluit was snel genomen! twee stapten in den bak, de derde ging op het zadel zit ten en voort ging het, den Molenwaterweg af, de Schiekade op. Maar daar liep een agent, en het geweten van den jongen op het zadel begon te spreken. Hij sprong van de fiets en ging er vandoor. De twee passagiers konden niet uit het vehikel komen, de fiets draaide een slag om en gleed pardoes van de kade in de Schie. De agent bedacht zich geen oogenblik en sprong de drenkelingen na. Hij wist beide jongens behouden op het droge te bren gen. Het waren de 10-jarige S. V. en de 5-jarige A. V. De derde jongen is onbe kend gebleven. POGING TOT OPLICHTING. In Duitsche bladen en ook in het „Al gemeen Handelsblad" verscheen eenige dagen geleden een advertentie, betreffen de de plaatsing van buitenechtelijke kin deren bij pleegouders. Op deze adverten tie hebben eenige Groningers geschreven, die een brief terug ontvingen, waarin verzocht werd op een girorekening twaalf gulden te storten. Daar sommigen de zaak echter niet vertrouwden, is de recherche te Groningen met het geval in kennis gesteld en het is haar gelukt dezen onbekende op te sporen. Het is een 20-jarige student C. H., wonende te Haren. Hij had deze sensationeele geschiedenis zelf opgezet en reisde daarvoor zelfs naar Bremen om daar de advertentie voor het „Algemeen Handelsblad" op te geven. Hij gaf aanvankelijk voor, dat hij slechts bemiddelaar was voor een zekeren Van Dijken, maar gisteren is hij door de mand gevallen en heeft bekend, dat hij alles zelf heeft bedacht en ook een girorekening onder den naam Sternberg had geopend. Aangezien tot nu toe niemand er in is ge vlogen en er ook geen geld is gestort, is de student na verhoor weer in vrijheid gesteld. Er is echter proces-verbaal tegen hem opgemaakt wegens poging tot op lichting. geneest het huidje van Uw kindje. Doos 25, Tube 40 ct. Bi] Uw Drogist VRIJDAG 10 JUNI. Hilversum, 296 M. 6.45—12.00 VARA, 12.004.00 AVRO, 4.00 8.00 VARA, 8.0011.00 VPRO, 11.0012.00 VARA. 6-457-00 en 7.307.45 Gymnastiekles. 8.00 Grammofoonpl. 9.00 Trio W. Drukker. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voordracht door Minny Erfmann. 10.30 Trio W. Drukker. 11.00 Voor de Vrouw. 11.15 Trio W. Drukker. 12.00 Omroeporkest o.l.v. N Treep en Gram mofoonpl. 2.00 Voor de scholen. 2.30 Vervolg concert. 3.00 Franz Osenegg en zijn orkest uit Café- Rest. „Atlanta", Rotterdam. 4.00 Piano-recital door Joh. Jong. 4.30 Voor de kinderen. 5-oo VARA-orkest o.l.v. H. de Groot en grammofoonpl. 6.45 Dr. J. Bartstra: Imperialisme en Volken bond. 7-05 Vervolg concert. M.m.v. Aldo Tamagni iste tenor van de Opera te Milaan). 8.00 Causerie „De misdeelde jeugd van dezen tijd". 8.30 Grammofoonpl. iste Symphonie c kl. t„ Brahms. 9.00 Religieuze causerie door Ds. F f de Holl. 9.30 Kwintet in b kl. t., Brahms. (Grammo foonpl.) 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.05 Vaz Dias. 10.15 Declamatie door Albert van Dalsum. 10.45 Grammofoonpl. 11.00—12.00 Grammofoonpl. (VARA). Huizen, 1875 M. „^i?emeen Prigramma, verzorgd door de NCRV. 8.00 Schriftlezing. 8-:59-30 Grammofoonpl. 10.30 Ziekendienst. 11.00 Grammofoonpl. I2-'S 2.00 Concert. G. Starsbourg (zang) H Hermann (viool), H. v. d. Horst Jr. (cello) en inevr. R. A. v. d. Horst-Bleekrode (piano 2.30 Grammofoonpl. 3.00 Concert door het Haagsohe Trio. H. van Calsteren (viool), B. Oskam (cello) en A Rodenhuis (piano). 5.00 Grammofoonpl. 5-30 Voor Amateur-fotografen. 6.00 Causerie door H. J. Steinvoort. 0.30 Radio-Dokter. 7.00 Causerie door A. J. Herwig. 7-45 M. K. W. Gerisch: De Main. 8.00 Uitzending vanuit het Paedagogisch In stituut te Amsterdam. ca. 10.00 Vaz Dias. 10.1011.30 GrammofoonpL G. ZATERDAG n JUNI. Hilversum, 296 M. VARA-uitzending. 10.00 v.m. VPRO. 6.457.00 en 7.307.45 Gymnastiekles. 8.00 Grammofoonpl. 9.00 Schrammelkwintet o.l.v. W. Drukker. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor Arb. i. d. Continubedrijven: Dumont (liedjes), Schrammelkwintet o.l.v W. Drukker en K. Bakker (voordracht). 12.001.45 VARA-septet o.l.v Is. Eyl efi grammofoonpl. i 2.00 H. B. van Laatum: Het begrafeniswezen in Nederland. 2.15 Liederen der Maories (grammofoonpl.) met toelichting van W. Zisemer en A. v. d. Rijst. 3.15 Mevr. Buising van Besouw: Kan een katholiek socialist zijn. 3.35 VARA-Mandoline-Ensemble o.l.v. J. B. Kok. 3.45 „Een prettige reisgenoot" van Arkady Awertschenko (VARA-tooneel). 4.00 Vervolg Mandolineconcert. 4.15 Sportpraatje. 4.30 Beoefening der huismuziek o.l.v. P. Tig- gers. 5.00 Kinderuur. 6.00 Volksliederen door „De Wielewaal" o.l.v. P. Tiggers. 6.15 Uit de Roode Jeugdbeweging. 6.30 Vervolg volksliederen. 6.45 Week-overzicht door Jan Oudegeest. 7.00 Amsterd. Solistenkwintet o.l.v. L. Cohen. 7.3O Teun de Klepperman. .45 Grammofoonpl. .00 Bonte Avond m.m.v. L. Davids (confé rencier en zang). VARA-orkest O.I.V. H. de Groot, L. Fuld (zang), Joh. Jong (orgel), VARA-tooneel o.l.v W. v. Cappellen, Am sterd. Solistenkwintet o.l.v. L. Cohen en A. de Vries (Besturusnieuws). ca. 11.00 Vaz Dias, VARA-Varia, Voetbal nieuws. Hierna tot 12.00 Grammofoonpl. Huizen, 1875 M. Uitsl. KRO-uitzending. 8.00 Grammofoonpl. 10.00 Orkestconcert. 11.30 Godsd. halfuurtje. 12.15MS Sextetconcert. 2;oo Grammofoonpl. 2.30 Kinderuur. 4.00 Cursus. 4.30 Grammofoonpl. 5.30 Causerie. 5-45 Grammofoonpl. 6.20 I.tzing. 6.40 Grammofoonpl. 7,10 Lezing. 7-45 Grammofoonpl. 8.00 Cabaret-Avond, ca. 9.00 Vaz Dias. 11.0012.00 Grammofoonpl. De dader tot 2» Jaar gevange nisstraf veroordeeld. De rechtbank te Arnhem heeft Dins dag uitspraak gedaan in de zaak van J. D Hvischventer, oud 38 jaar, wonende te Opheusden, thans gedetineerd, die de vorige week terecht heeft gestaan wegens den moord op een oude vrouw te Hem men. Het O.M. had veroordeeling van ver dachte tot levenslange gevangenisstraf gevraagd. De rechtbank veroordeelde hem wegens doodslag, gevolgd door een strafbaar feit, gepleegd met het oog merk om dit feit voor te bereiden en ge makkelijk te maken, tot 20 jaar gevange nisstraf. DE MALVERSATIES BIJ DEN PENSIOENRAAD. Op 6 Juli ln hooger beroep. Naar het „Handelsblad" verneemt, zul len de zaken tegen de drie ambtenaren van den Pensioenraad, die wegens malver saties bij dit college door de Haagsche rechtbank zijn veroordeeld tot gevange nisstraffen van resp. twee jaar en zes maanden, twee jaar en zes maanden en twee jaar, allen met aftrek van zes maan den voorarrest, op 6 Juli a.s. door de vacantiekamer van het Haagsch Gerechts hof in hooger beroep behandeld worden. HET CONFLICT AAN DE WERKEN VOOR HET JULIANAKANAAL. Het werk geheel stilgelegd. Dinsdagmorgen om 5 uur zjjn weer drie autobussen uit Weert te Born gearriveerd met circa 100 arbeiders, die Maandag aan het Julianakanaal hebben gewerkt. Na enkele uren hebben zij echter, op zeven na, allen het werk neergelegd. Ook de machinisten, die Maandag aan het werk waren gebleven, hebben Dins dagmorgen den arbeid gestaakt, zoodat op het oogenblik het werk stop ligt. („De Tijd"). DOOD DOOR SCHULD. De automobilist G. J.. die op den straat weg tusschen Bergen en Koedjjk een wiel- rijdster aanreed, tengevolge waarvan zij kort daarna is overleden is door het ge rechtshof te Amsterdam veroordeeld tot drie maanden hechtenis benevens intrek king van zijn rijbewijs voor den tijd van één jaar. Ook door de rechtbank te Alk maar was de man tot deze straf veroor deeld. KANO VAARDERS GERED. Een Urker botter, de „VK 6", schip per A. Ras, heeft Maandag twee Duit- schers gered en te Urk aan wal gebracht. Zjj voeren in een kleine, opvouwbare kano, die bijna vol water stond en ver keerden in gevaar. Zjj waren op weg naar Enkhuizen. BOERDERIJ AFGEBRAND. Maandagavond is een felle brand uitge broken in de boerderij van den landbou wer A. v. d. Ven op het Middegaal te Veghel. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat in een minimum van tijd de boerderij met stalling een prooi van de vlammen werd. De geheele inboedel be nevens de landbouwwerktuigen gingen verloren. De oorzaak is onbekend. Ver zekering dekt de schade. INBRAKEN TE HEERLEN. Zeven jongens gearresteerd. Enkele weken geleden zijn te Heerlen vier jongens aangehouden, die van eenige inbraken aldaar werden verdacht. Daar na zijn nog drie andere jongens aange houden. Thans is gebleken, dat dit zeven tal van begin 1930 af zich aan een groot aantal inbraken heeft schuldig gemaakt. Bij vier winkeliers werd ingebroken. Ver der hebben zij ook bij de coöperatie „Ons Dagelijksch Brood" twee inbraken ge pleegd. Ook bij het filiaal van de Amstel Brouwerij werd ingebroken. In totaal worden den jongens tien inbraken ten laste gelegd. Zij zjjn opgesloten. Buitenland. NIEUWE TROEBELEN TE BOMBAY. Nadat het te Bombay een dag of wat betrekkelijk rustig was geweest zijn daar nieuwe relletjes voorgevallen tusschen Hindoe's en Mohammedanen. Twintig menschen moesten in het ziekenhuis wor den opgenomen, 40 anderen werden in hechtenis gesteld. FILMSTERREN IN MOEILIJKHEDEN DOOR DE SLUITING VAN EEN BANK TE HOLLYWOOD. De First National Bank of Beverly Hils in Californië nabij Hollywood heeft Maandag haar loketten gesloten en voor loopig haar betalingen gestaakt. Voor naamste inleggers bij deze bank zijn tal van filmsterren, w.o. in de eerste plaats Greta Carbo, Will Rogers, Harold Lloyd en Jean Harlow. IndSen de bank geen betalingen kan doen zijn deze film- artisten ernstig benadeeld. VALSCHE MUITERIJ. Walther Pahl, een te Berlijn-Hohen- schönhausen wonende 43-jarige schilder en etser en diens vrouw, zijn in hechtenis genomen. Zij zouden acht jaar lang op groote schaal valsche bankbiljetten van 10, 20 en 50 mark hebben vervaardigd en in omloop gebracht. Zij hebben een vol ledige bekentenis afgelegd. IMMIGRATIEVERBOD VOOR COMMUNISTEN EN ANARCHISTEN IN DE VER. STATEN. Het Huis van Afgevaardigden heeft een wetsontwerp aangenomen, waarbij aan communisten en anarchisten de immigra tie verboden wordt, en de in het land aan wezige communisten en anarchisten uit het land kunnen worden gezet. i 7 Juni. Er is bjj het publiek een niet onduidelijke neiging merkbaar om de pers verantwoordelijk te stellen voor alle narigheden, waaraan de wereld op het oogenblik lijdt. Door de 1001 jobstijdin gen, die de krant brengt, wordt de zwart galligheid van het rnenschdom met den dag maar grooter en groeit het pessimis me ,om ten slotte als een lawine alle kie mende plantjes van hoop, die hier en daar nog mochten in leven zijn, in hun prilsten groei omver te rollen en te verpletteren. De berichten over malaise, zegt men, wer ken even aanstekelijk als gedetailleerde schilderingen van een misdaad Zoo iets kan ik, als journalist, die zijn beroep tracht hoog te houden, niet op mij laten zitten. Ik wil dan toch eens pro- beeren of ik niet het goede voorbeeld kan geven; of ik niet in plaats van louter ake ligheid, het een en ander kan vertellen, dat opwekkend van aard is en dat hun een sterkend vertrouwen geeft in de toe komst: De finaneieele toestand van Duitschland is, volgens onze dienstbode, die met Pink steren naar Bottrop is geweest, niet on gunstig. Men behoeft dus aan het herstel van Duitschland allerminst te wanhopen. Een jongetje te Schiedam is j.1. Zater dag 5 jaar geworden. Behalve dat hij een bal, een vliegende-hollander, twee mata- dordoózen, een trompet, een schommel, een schoolbord en drie prentenboeken kreeg, ontving hij ook een doos met sol daatjes van een Belgisch vriendje uit Oostende, met wien hij verleden zomer op een allerongedwongenste manier had kennis gemaakt. Dergelijke internationale vriendschappen kunnen niet anders dan toegejuicht worden. Zij bieden ons den waarborg, dat als straks de delicate on derhandelingen tusschen Nederland en België zullen worden heropend, enzoo- voort enzoovoort. In Noordwijk zijn verscheidene hotels in de beste verwachtingen heropend. Zóó zeker rekent men er op, dat de vaste cliëntèle (die allesbehalve gesteld is op goedkoope tarieven) toch weer zal ver schijnen, dat de directies het er niettemin op gewaagd hebben de hotelprijzen te verlagenEen grooter teeken van ver trouwen ware zeker ondenkbaar! Onze finaneieele redacteur verzekert, dat een „technisch herstel" van de ef- fectenkoersen er al wekenlang had moe ten zijn en dat dus een stijging ieder oogenblik kan intreden. Men bereide zich voor. Niemand kan zeggen hoever zulk een stijging kan gaan, misschien twee, misschien wel drie punten Zooals algemeen bekend, berust de ma laise slechts op een vertrouwenscrisis. Het vertrouwen kan ieder oogenblik terugkeerendus mag men ook van de Beurs het beste hopen. Het belooft dit jaar een uitstekend Sweepstake-jaar te worden, stellig reden te meer tot optimisme, en het echtpaar Hilarius te Franekeradeel heeft in goede gezondheid zijn gouden bruiloft gevierd in aanwezigheid van zijn 11 kinderen, 154 kleinkinderen, 232 achterkleinkinderen en 7 betachterkleinkinderen; de vergadering zond een telegram aan Ramsay Mac Donald om hem geluk te wenschen met zijn initiatief tot het houden van een eco nomische conferentie. Te Genève heeft men alle hoop op een gunstigen afloop van de Ontwapenings conferentie. Met algemeene stem men zijn de gedelegeerden het er over eens geworden, dat bommen bestemd om de ontwapeningsconferentie in de lucht to laten vliegen, als aanvalswapens zullen worden beschouwd. Verder heeft het Huis van Afgevaar digden een wetsontwerp aangenomen waarbij bepaald wordt, dat de bemanning van alle schepen der V. St. voor ten min ste twee dorden moet bestaan uit burgers van de V. St. DE RAMP VAN DE „GEORGES PHILIPPAR". Een gerechtelijk onderzoek? De „Echo de Paris" wil vernomen heb ben, dat een gerechtelijk onderzcek zal worden ingesteld ter beantwoording van de vraag of de brand aan boord van het Fransche passagiersschip „Georges Phi- lippar" het werk van een terroristische vereeniging is. De minister van justitie heeft, volgens het blad, het onderzoek' bevolen, nadat de met het vaststellen van de oorzaak be laste deskundigen den minister voor de handelsmarine hun rapport hadden over handigd. VIER JARIG KIND DOOR AREND ONTVOERD. De kleine vrijwel ongedeerd teruggevonden. Te Ytre in Namdal was een familie met een vierjarig dochtertje op een boerenhofstede op bezoek voor hét bij wonen van een doopplechtigheid. In den namiddag hadden de volwassenen een kleine wandeling gemaakt en het vier jarig meisje alleen op het erf achterge laten. Toen zij na tien minuten terug kwamen was het meisje verdwenen. Vier uur lang werd vergeefs naar bet kind gezocht, tot een der boeren zich her innerde dat toen het gezelschap de boerderij verliet een arend hoog boven het erf had gezweefd. Terstond ging men opnieuw aan het zoeken en na vele uren, kort vóór middernacht, vond men het kind op een bjjna ontoegankelijke moe rassige hoogvlakte in de nabijheid van het arendsnest. Aangezien de rotsen hier byna loodrecht omhoog liepen neemt men aan dat de adelaar niet de kracht had om het ongeveer 18 kg wegende kind over het laatste gedeelte naar het nest te sleepen. Afgezien van eenige schrammen aan het hoofd was het kind ongedeerd. Het meisje vertelde dat een groote vogel haar had meegenomen de lucht in. Der gelijke gevallen hebben zich in Noor wegen reeds vaker voorgedaan, doch voor zoover bekend, is een adelaar er nog nooit in geslaagd een kind naar de nabijheid van zyn nest te sleepen.

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 2