Ingezonden. Marineberichten. Marktberichten. Schagen. Sport. Burgerlijke Stand van Den Helder Haven van Nieuwediep. fi«iö by iv wonen. Hy is er van overtuigd lat :lete mooie dag een zeer gewichtige t voor de Parochie, te meer daar hier jiog nooit -wij Kath. school geweest is. et :p e<>>] '«ar geleden, dat de oude f obool word betrokken, doch nu kan men het ouderwijs voortzetten in dit geheel it**uwu 'oKaai. Sorckcr belréurt het (iat hij niet in den Vkoinst tan zien In verband met het Mh - öüde bezoek der Kath. kinderen. Ken <n' .ode" is thans het gevolg van de v.-eemd« lijdelijke bevolking, welk hter- hoso trok door hei groote nationale werk .Dé Zuiderzeewerken", De vraag twee o» .irto 'okaleri vas moeilijk te beant woorden Momenteel heeft men die loka- le.i .ooodig, doch wat zal de toekomst <n. weren, zegt hy. Overal is malaise, en <t«t kan hier ook in toepassing wor- uev gebracht. Kchter, Mynheer Pas toor, .veest ervan overtuigd dat wanneer hiliki dat inderdaad een derde klasse noodig is, wij onze uiedewerkitig zunen verieeiieu, indien mogelyk. Ondanks het Jeil dat wij wel een meeningsverschillen *e dien opzichte hadden is toch onze persoonlijke verstandhouding zeer goed gebleven. Tot slot hoopt de Burgemeester dat do school eer. zegen mag zijn voor de gemeente en Parochie. Pastoor v. d. B-«rg houdt thans een komische toespraak tot hem zoo bekende kinderen. Meneer de pastoor zegt hij, het is nu voor U een vreugde dag, deze school is een sieraad voor Wieringen. Laten wij hopen, dat U ontzettend veel pleizier van deze school zult hebben. Ik feliciteer IJ met het onder wijzend personeel en hoop dat ook de kinderen ten volle zullen medewerken. De pastoor Koppert neemt thans wederom liet woord. Hij hoopt dat alle wenschen varvuld zullen worden. Op 1 Juli 1931 de oude school, nu op 15 Juni 1932 de nieuwe, werkelijk dit zijn schoone dagen voor de parochie. De geschiedenis van Wieringen zal deze data stellig in haar opnemen. Hij dankt den Burgemeester voor zijn mooie woorden tot hem gesproken. Slechts nog dit: Gisteren is de Openbare school in den Oever met drie lokalen geïnstalleerd. Ik hoop ondanks malaise en donkere toekomst dat ook wij met een derde lokaal verblijd zullen worden. Allen dank ik nog reoht hartelijk voor hun woorden. Het woord is thans aan den jeugdigen hoofd onderwijzer den weled. Heer Geerts. In een korte speech zet hij enkele punten uiteen. Hij wil niet in herhaling treden van de woorden van mijnheer pastoor, doch merkt op dat de overgang naar de nieuwe school is, als van een hel naar den hemel. Met de twee klassen zal het onderwijzend personeel de handen vol hebben, 's Winters waren in de oude school veel abcenten vanwege de koude enz. nu zal dit wel over zijn. Ook deze heer dankt voor de compli menten en bestaat thans de gelegenheid de school te bekijken. Er werd keurig koffie en sigaren geserveerd, zoodat wij hevig dampend het interieur bekeken. Nog even laten wij hieronder de namen van de uitvoerders volgen: Architect: S. W. Langius, Hoorn; Bouw-Aannemers: Gebr. Boersen, HippolytushoefSchilder werk: G. v. d. Wal, Hippolytushoef. Alles onder opzicht van den heer v. d. Berg. Hippolytushoef. POLITIE. Verloren: een bedrag van f 20. Gevondeneen Horloge. Nog gedurende een week kunnen aan #e Oosterlander schooi 4 Jassen en 5 iSutsen worden afgehaald, waarvan geen eigenaars bekend zijn. Verloren in de Keizerstraat te Den Heldereen bruin lederen Dameshand- taschje, inhoudeode ruim f 13. S.v.pl. tegen belooning terug te bezor gen bij Mej. Jb. Lont Jz.Doves, Wes- terland (Wieringen) Inlichtingen enz. bij den Gemeentebode te Hippolutushoef. GESLIPT. Dinsdagmiddag ongeveer 2 uur reed de heer H. S. per motorfiets van H.hoef naar Den Oever. Tusschen Snerp en Ooster- land, ongeveer bij het transformatoren huisje, moest hij een stilstaande vracht auto passeeren. Aangezien op dit punt het uitzicht zeer slecht is, zag de heer S. niet, dat van de tegenovergestelde richting een auto naderde. Op het laatste moment wist hij door hard remmen een aanrijding te voorkomen, doch viel tengevolge daarvan door den slechten grintweg, omver. Hij en lijn duo-passagier liepen kleine verwon dingen op, terwijl de motorfiets bescha digd werd. Den Oever. WONINGBOUW. De bouw van een burgerwoonhuis aan den Zwinweg te Den Oever voor reke ning van den heer O. Sz. Zomerdijk, is gegund aan den aannemer, de heer W. Hermans, aldaar. EERSTE STEENLEGGING. Gisterenmorgen had te Slootdorp (Sluis de eerste steenlegging plaats voor het aldaar te openen hotel-café-restaurant. Feestelijk wapperden de vlaggen, diverse autoriteiten en de ondernemers v»uwe aanwezig. Door Jonekheer Six van Hillegom. van Amsterdam, werd alvorens tot de steen- wcr<< overgegaan, een woord ge- .pmken ec schetste spreker, dat hier een iiuici* geschiedenis g«ig gebeuren. Naast at koerenbecirftveu die aireeds beslag op fcii bouwgrond hebben geiegd, werd hier tua,.a k '.leze o.igecnltiveerde omgeving .vv. öeg.» gemA>ki -oor een meer gezelli ge samentev'rig. V roemde hrt initiatief van de onder-i noasrs. neeren J. C Klein e.a. en wenschte huts een <oorspoedige zaak toe. Hierna werd door een dochtertje en een i toontje vao twee der ondernemers de •Hcst steen gelegd. Na deze plechtigheid feliciteerde de' heer Baanders in een welgekozen rede de steenleggers en de ondernemers. Door een der ondernemers werd hierna een woord van dank gebracht aan de spre kers voor hun waardeerende woorden en werd een woord van dank eveneens ge bracht aan de aanwezige heeren van de directie van den Wieringermeerpolder voor hun reeds betoonde belangstelling en medewerking, en eveneens aan den heer v. d. Speck-Obreen, notaris alhier. Nadat hierna een glas wijn gedronken was op den goeden afloop der zaak werd door de aanwezigen een rondtocht door de Meer gemaakt en o.a. opgenomen de si tuatie aan Sluis III, waar binnenkort ook met den bouw van een dergelijke zaak zal worden begonnen, en werd na deze rond rit de lunch gebruikt in Hotel Lont, te Hippolytushoef. GESLAAGD. Mej. A. Wester, alhier, is geslaagd voor Pianiste, eindexamen Conservatorium te Amsterdam, met het hoogst aantal punten. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot de heer C. J. Zwart, leerling van de Rijkskweekschool voor Onderwijzers te Alkmaar, is Dinsdag ge slaagd voor het examen akte Onderwijzer L.O. „DE WIEL". In de laatste jaarvergadering van „de Wiel" is besloten tot oprichting van een sportafdeeling. Deze sportafdeeling is gis teren definitief opgericht. De vergadering, welke in de U.L.O. School plaats had en onder leiding stond van de heeren Visser en Tolle, was bezocht door een 20-tal jongelui, die allen als lid toetraden. Be oefend zal worden waterpolo en wedstrijd- zwemmen. Gaarne wekken wij ook de niet aanwezigen op, die iets voor de sportclub gevoelen tot deze toe te treden. De con tributie behoeft geen bezwaar te zijn, daar deze slechts 10 cent per week bedraagt. Ook is het mogelijk als donateur toe te treden, waarvoor de contributie 1.per jaar bedraagt. Zooals bekend, blijft de club een onderafdeeling van „de Wiel". Genoemde heeren zullen zich tot een geschikt persoon wenden, die met de lei ding kan worden belast. ONVEILIG SCHAGEN. Na de vergeefsche poging tot inbraak bij den heer P. Laagzijde, in het laatst der vorige week heeft twee nachten later weer een poging plaats gehad bij mevr. Wed. Plukker, eveneens aan de Laagzijde. Waarschijnlijk zijn de inbrekers via het erf van de R.K. School op het erf achter de woning gekomen. Bij de pogingen om binnen te dringen is een der dochters, die alleen beneden slaapt, wakker geworden. Zij heeft door alarm te maken de huisge- nooten gewekt, waarop de onverlaten (2 personen) het hazenpad kozen. Tot nu toe van de daders geen spoor. FIETS TERUG. De gestolen fiets van den heer Schenk, welke diefstal Zaterdagavond laat plaats had uit de portiek van het café „Cérès", is weer terecht. Een schooljongen vond de fiets Dins dagmorgen aan de Schagen Trap met een briefje eraan bevestigd, waarop stond: Gelieve terug te bezorgen bij den heer Schenk. DE KORTtNGSWET. Mijnheer de Redacteur. Het zij ons vergund om het ingezonden stuk van den heer H. C van 't Hof in uw nummer van 14 dezer aan een korte beschouwing te onder werpen. In de eerste plaats dan zijn volhouden van de bewering, dat het College van Burgemeester en Wethouders ten onrechte het salarispeil van het gemeentepersoneel heeft vergeleken met dat, voor komende in het Bezoldigingsbesluit der burgerlijke rijksambtenaren 1928. Hij doet dat om twee redenen, en wel eerstens wijl op de salarissen van het rijkspersoneel de be kende 3 percents-korting is toegepast en ten tweede omdat de algemeene maatregel van bestuur ter uitvoering van de Kortingswet die vergelijking niet voorschrijft. Nu blijven wij 's heeren Van 't Hofs opvatting omtrent die 3 aftrek „mal" vinden, want ieder, die eenigszins belang stelt in hetgeen er in den tegenwoordigen tijd op het ge beid der rijks- en gemeentefinanciën voorvalt, weet, dat die aftrek heeft plaats gevonden en bo vendien hebben wij in onze vorige bestrijding van den heer Van 't Hof' duidelijk vermeld „alle af reken d t0eslagen en alle emolumenten meege- En wat aangaat zijn argument, dat de algemeene maatregel van bestuur de vergelijking niet voor schrijft, kunnen wij volstaan met hier letterlijk te Lten volgen datgene, wat ter zake is te vinden in model IV, vastgesteld bij beschikking van den minister van Financiën en den minister van Staat minister van Binnenlandsche Zaken, gegeven voor de toepassing van art. 14 van het KB van IR April 1932 (Stbl. no. 166): 18 „Op 1 Mei 1932 gelden voor de in het Bezol digingsbesluit burgerlijke rijksambtenaren 1928 ge noemde gelijksoortige ambten de navolgende rege lingen betreffende wedden en loonen." Opdat de heer Van 't Hof nu volledig zij inge licht mogen we hem er nog bij vertellen, dat het- zeirde model IV o. m. vermeldt: „Op 1 Mei 1932 gelden in een tweetal gelijk soortige gemeenten voor het in vasten dienst dier gemeenten zijnde gelijksoortige personeel de na volgende regelingen betreffende wedden en loo nen terwijl dan vervolgens o. m. wordt gezegd, dat als gelijksoortige gemeenten gehooren te wor den genomen gemeenten van ongeveer gelijke grootte en gesteldheid en gelegen in dezelfde pro- Waar nu de vergelijking van de salarissen dezer gemeente met die van het rijk en met die van de gemeenten Alkmaar en Zaandam aantoont, dat het gemeentepersoneel alhier ter zake niet is bevoor recht. vinden wij de uitdrukkingen van onzen op ponent, ten opzichte van de conclusies van burg. en weths. gebezigd: „heelemaal geen zin „ont stellend gemis aan inzicht", enz., een scher men met dikke woorden. In de tweede plaats s heeren Van t Hofs be toog omtrent ons beweren, dat de gemeentesala rissen indertijd zijn vastgesteld op preme.vn, pen sioen. Hij bestrijdt ons te dier zake op grond van door hem ingewonnen inlichtingen, maar laten wij hem dan vertellen, dat hij ook hier de plank mis slaat. Onder meer kunnen wij dit duidelijk maken door een gedeelte te citeeren van het voorstel van burgemeester en wethouders, waarbij de tegen woordige salarisregeling den gemeenteraad ter vaststelling werd aangeboden en wel: „De ten laste der gemeentebegroting komende kosten die ruim berekend en in verband met de omstandig heid dat de kosten, die ten laste der gemeente blijven als gevolg van het premievrij pensioen eveneens toenemen, op 90.000 kunnen worden het "vorenstaande blijkt wel zeer duidelijk, dat de heer Van 't Hof de onderwerpelijke aan gelegenheid niet onder de knie heeft, eensdeels omdat hij niet alle officieele stukken heeft geraad pleegd die voor een volledige beoordeeling moeten worden gelezen, anderdeels wijl hij verkeerde in lichtingen heeft ontvangen. M. de R., wij kunnen het dan ook, voor wat het zakelijke van het betoog van den heer Van 't Hof betreft, hierbij laten, maar willen overigens neg het volgende opmerken. Dat genoemde heer deze zaken niet begrijpt en zich om de door ons aangevoerde redenen vergist, is hem niet kwalijk te nemen, want een mensch kan nu eenmaal niet alles weten; maar dat hij ons kwade trouw en meer leelijks verwijt, vinden wij van iemand, die op ontwikkeling en beschaving aanspraak maakt, ver beneden peil. Met vriendeiijken dank voor de plaatsing, Het bestuur van de onderafd. „Den Helder" van den Ned. bond van gem.-ambtenaren. Voetbalwedstrijd tusschen een elftal van Hr. Ms. Wachtschip en een elftal van de hier aanwezige Joego-Slavische Jager. WEDSTRIJD TEN BATE VAN HET N.O.C. Maandag 13 Juni. Ankerprk. Reeds bij den ingang van het terrein, was het te zien dat er iets meer was te doen. dan de traditioneele nederlaagwedstrijden van macht. Twee groote vlaggen waren cr bij de ingang van het terrein opgehangen en wel: Ier De samenstelling der elftallen. -O- Den Helder, 11 Juni 1932. Geachte Redactie, Voor het onderstaande verzoek ik u beleefd een klein plaatsje in te ruimen. Bij het passeeren van den Kanaalweg werd ik getroffen door de wijze waarop het gemeentebestuur of wie daarin de leiding heeft, het postkantoor heeft inge polderd. Dat de Kanaalweg van een trot toir voorzien wordt, zal ieder toejuichen, doch ik vraag mij af waarom dit pl. m. een decimeter hooger moet worden aange bracht dan de daarvoor aanwezige voet straat. Wordt er dan heelemaal geen re kening meer gehouden met het ongerief dat de bewoners door dat verhoogde trot toir ondervinden? Drempels en vloeren moeten worden verhoogd, terwijl de ven- tilatieroosters in het gedrang komen, want die laten zoodoende heelemaal geen tocht meer door. Het is een eigenaardig verschijnsel en dat schijnt speciaal Heldersch te zijn, dat zoo gauw er een reparatie aan een straat moet plaats hebben er direct karren vrachten nieuw zand aangebracht wor den, hetgeen natuurlijk een verhooging van den straat tengevolge moet hebben. Is het niet wel mogelijk, dat bij het op breken van de straat het vrijkomende zand losgeschoffeld wordt teneinde daar in de nieuwe straat te leggen? Voor over strooming behoeven we langs de grachten niet bang te zijn. Wordt de straat ver hoogd, dan moet terwille van het aspect ook het trottoir rijzen. Veel wil ik er niet meer van zeggen, alleen heb ik er de aan dacht even op willen vestigen in de hoop dat er een beetje meer rekening zal wor den gehouden met de belangen der bewo ners en het trottoir in ieder geval be neden den drempel gelegd wordt, anders is het binnenstroomen van water bij stortregens niet te voorkomen. U dankend voor de verleende plaats ruimte. Een ingezetene. HELDER VOORUIT P Een Basstraatbewoner zendt ons een ingezonden stuk, waarin hij een klacht uit over de rioleering van die straat. De bewoners moeten eerst over een „stink sloot" springen,voordat zij van hun woning de rijstraat kunnen bereiken, zoo zegt schrijver. Én hij vervolgt zijn boutade: Het is niet van vandaag of gisteren, maar al tijden deugt er niets van de rioleering. Voor de gezondheid is het hier dan ook prima. Ik hoop, dat ons geacht gemeentebestuur hier ook eens een vol neusje komt halen en hier spoedig ver andering in brengt, wat zeer noodig is. Tot zoover den schrijver, wiens stuk wij in het kort hebben weergegeven. Wij hebben ons om inlichtingen gewend tot den directeur der gem.-reiniging.die ons verzekerde niets van den onhoud- baren toestand te weten. Er waren dan ook nimmer klachten bij hem binnen gekomen en als de menschen last hebben van overtollig water of de rioleering deugt niet, dan zal bij een klacht daarvan direct voor verbetering worden gezorgd zoo werd ons verzekerd. Wij zouden onzen lezer dus aanraden dezen weg te be wandelen. Red. Heldersche Crt. 14 en 15 Juni 1932. ONDERTROUWD: S. P. v. Nuland en A. 1M. A. Overdijk C. G. Maasland en M. Voort; A. J. v. d. Reijdtn en J. M. v. d. Lans. GEPROUWD: C. H. Wols en J. C.C. V ïttebrood. BEVALLEN M. Kiene—Hoek, z.J Hoogerheide—Post, d. 15 Juni IQ.12. Aangekomen van Wormerveer en vertrok ken naar Rander» Ned. motorschip „Anna". De elftallen, 'bestaande uitsluitend uit voor malige internationals, die hedenavond om half acht zullen bekampen in het Olympische Stadion, komen als volgt uit: E1f)oclAde Boer (Ajax); achter: de Bruin (HDVS), Ruffelse (Sparta); midden: Kron. ik't'fD Grijsscels (VUC, oud-AFC), Hor- burger (Unitas oud-VOC); voor: Pctterson (F oord). Fodmenoy (Sparta), Pij! (Koord), dr. Thomee (Conc), de Natris (Ajax). Elftal B. Doel* Schindeler (BI. Wit); achter: Fons Pelser (Ajax)v. d. Kluft (B: W.)midden: Mazurel (B. W.), de Kruyff (Ajax), Schet ters (Ajax): voor: Delscn (Ajax) v. Dort (Ajax). Bieshaar (Haarlem), Addicks (Ajax), Homburg (BI. Wit). Een der reserves is Jan Vos (Dit, voor heen UW en Sparta). Als scheidsrechter zal de heer Groothoff fungeeren. De opbrengst van den wedstrijd komt ge heel ten goede aan de uitzending der Neder- landsche athleten naar Los Angeles. De be doeling is, men weet het, alsnog een dames estafette-ploeg uit te zenden, waarvoor ca. nog 6ooo.— noodig is. De prijzen zijn zeer matig gesteld ten einde iedereen in de gelegenheid te stellen de voet balglorie van vroeger nog eens in actie te zien. ONZE VOLLEDIGE OLYMPISCHE PLOEG. Twintig deelnemers. Het bestuur van het Ned. Olympisch Comité heeft Maandagavond een definitieve beslissing genomen over de uitzending naar Los Ange- les* Ten gevolge van ongesteldheid van den voorzitter, mr. A. baron Schimmelpenninck van der Oye, is de heer G. van Rossum als algemeen leider aangewezen. De ruiter-equipe bestaat uit de luitenans Pahud de Mortanges, jhr. van Lennep en Schummelketel, met hun paarden: „Marcroix", „Luftikus", „Duiveltje" en als reserve „Henk'. Op grond van de verkragen adviezen van de daarbij betrokken bonden zijn voor uitzen ding in aanmerking gebracht: Athletiek: de heer Berger en de dames Schuurman en Gisolf. Hangende is nog de uitzending van dames-estafetteploeg. Moderne vijfkamp: de ie luitenant der m* riniers Van Rhijn, die tevens aan de schiet wedstrijden zal deelnemen. Roeien: Jhr. Röell en Roelofsen en als coach dr. Wehlburg. Schermen: Mej. de Boer, terwijl tevens zul len worden ingeschreven de in Amerika ver toevende Nederlanders, D. de Jong en P. Mijer. Wielrennen: Twee renners, wier naam op verzoek van de Nederlandsche Wieled-unie thans nog niet worden genoemd. Zij worden begeleid door den heer Swaab de Beer. Zeilen: J. en B. Maas. Zwemmen. Mevr. PhilipsenBraun, Willy Den Ouden, Laddé, Oversloot en Vierdag, die begeleid worden door de dames Wuyckhuise en Braun. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN ten bate van het M.S.F., Herwonnen Levenskracht en Zonnestraal. ZeemachtHelder III 44. Ge wonnen door Helder na het nemen van drie strafschoppen. De wedstrijd ZeemachtHelder 3, gespeeld op 14 Juni j.1., eindigde in gelijk spel. Het re glement, vastgesteld voor deze wedstrijden en goedgekeurd door den Bond en de medespe- lene vereenigipgen, bepaalt dat bij gelijk spel aan beide partijen 3 strafschoppen zullen worden toegekend, om aldus een beslissing.te verkrijgen. De strafschoppen werden geno men door de mfdvoor-spelers van beide elftal len. Het lot heeft uitgemaakt, dat Everts van Z. zich het eerst achter den bal zal plaatsen. Wij zien in gedachten de driemaal geschopte bal even zooveel maal in het net verdwijnen, doch wij denken in deze mis. Everts weet slechts eenmaal te scoren. Hierna is de beurt aan Kiesewetter; deze doet het beter en weet tweemaal achtereen den Z.-keeper te ver schalken en bezorgt hiermede zijn club de overwinning. Hoewel wij tot nog toe mochten vermelden, dat de gehouden wedstrijden sportief verlie pen, kunnen wij dit van dezen wedstrijd he laas niet schrijven. Over den wedstrijd het volgende: Te 7 u. 10 heeft Aussum laten tossen en heeft IJ. den toss gewonnen en verkiest met den wind en de zon in den rug te spelen. De eerste aanval van Z. strandt al direct op off side. Het spel is slechts 2 min. oud als Kiese wetter met een goed schot zijn club de leiding weet te geven. Dit schot had Onderstal moe ten houden. In verband met het feit dat werd aangevangen met den stand 11 is het nu 2—1 voor H. Nu is da kans aan Z.; v. Dijk krijgt den bal toegespeeld door Everts en schiet zuiver en onhoudbaar in (22). Er is nu 10 min. ge speeld. Een hard schot op het Z.-doel wordt we derom overgestompt; de corner, die volgt, brengt H. geen resultaat. Everts schiet uit vrije positie naast. Z. krijgt nu ook eenige corners té nemen, die evenmin iets «aan den stand veranderen. Een mooie voorzet van Hondeling, Everts schiet keihard in. 32 voor Z. Met dezen stand gaat de rust in. Na de thee is de eerste kans voor H., doch het schot gaat vlak langs het doel. Twee scho ten van Everts gaan maar net over. Nu volgt een hachelijk moment voor het Z.-doel, doch het blijft gespaard voor een doorboring. Het spel gaat over en weer. H. laat een aardig staaltje kopwerk zien. Na een schermutseling en een schot, dat de Z.-keeper goed heeft ge vangen, wordt deze met bal en al in het doel gegooid; de scheidsrechter kent dit punt toe, wij hadden een vrijen schop voor Z. verwacht, 3—.1 gelijk. Het H.-doel wordt nu voortdu rend bekogeld, doch de keeper is uitstekend en weet zich door dit snelvuur heen te wer ken. zonder dat zijn doel wordt doorboord. Een zeer fraai schot van 'Hondeling, zeer scherp, is voor den H.-keeper onhoudbaar, 43 voor Z. Everts geeft aan Hondeling. doch deze schiet net naast, hij werd even gehinderd dooi eigen partij. Een hevige worsteling voor het Z.-doj, doch Onderstal stompt den bal het veld 111. De linksbinnen van H. zorgt nu weer voor der. gelijkmaker (4—4). Nadat door Z. nog een corner is genomen en Hondeling vlak langs het doel heeft geschoten fluit de scheidsrechter voor het einde en wordt over gegaan tot het nemen van vorcnvermelde strafschoppen. De heer Kunst, die wegens ziekte niet kon meespelen, werd in het Z.-elftal wel erg ge mist; zijn plaatsvervanger kon hem niet evenaren. De inkomsten waren zeer bevredigend J 02.50 werd ontvangen. Wiidag tf;S' i^mt, Succes 2 bezoek. Scheidsrechter Goudswaard zal dezen wed- strijd leiden. Allen op naar het Ankerpark. V'UI 1 IVl iwn v..« —1 c - linkerzijde de vlag van Joego-Slavie, ter rech terzijde de vlag van Nederland. Tal van al'*°* riteiten waren op het terrein aanwezig. V e merkten onder meer op commandant en offi cieren van den Joego-Slaviesche Jager. Luite nant ter zee der ie lel. C. Moolenburgh, adju dant van den marine commandant, voorts waren nog aanwezig het hoofd der G. F. S. de kapitein der mariniers W. Schuiling. De luitenant van Rhijn en meerdere officieren. Om 5 u. 45 traden de gasten in het veld, ge kleed in rood jersey en witte broek, gevolgd door het elftal van Hr. Ms. Wachtschip. Van beide elftallen werd eerst een foto gemaakt, waarna beide captains zich voorstellen en een keurige bouquet bloemen overhandigde, onder luid gejuich van het vrij talrijke publiek. Scheidsrechter Freeke laat tossen en het Wachtschip wint deze, waarna de elftallen zich als volgt opstellen. Joego-Slavi B. Vodopive F. Valentincic V. Rehbenger D. Rajcic M. Herzeg I. Golomac S. Antonini M. Birak F. Lucascek P. Lazaric N- ovoscl Scheidsrechter Freeke A. v. d. Borden A. Pronk G. Reiff J. v. Dalen J. Noordink A. Reijnders A. de Graaf G. Herle J. Clovvting J. dc Waal Malefijt F. v. Hoek Wachtschip Het spel is in het begin erg zwak van beide zijde, zenuwen schijnen hierbij een groote rot te spelen, doch na verloop van korten tijd komen de beide elftallen er al iets beter in. Althans het Wachtschip onderneemt eenige goede aanvallen, welke helaas nogal eens naar de zwakste wenk worden gespeeld en zoodoende tot een mislukking gedoemd zijn, mocht het echter nog eens gelukken door te breken, dan was de zeer kleine links back Rehbenger op zijn post om het gevaar te weren. Deze kleine beweeglijke speler was wel de beste uit het veld. Toch kon hij niet verhinderen, dat er na tien minuten een af doende doorbraak kwam en onhoudbaar werd gescoord. Het spel golft thans wat op en neer, met afwisselend goede kansen, welke voor het doel alle werden geweerd of naast ge schoten. Opmerkelijk was het, dat geen dei gasten ook maar in het minst den keeper aan viel, wanneer deze den bal had bemachtigd, dat schijnt in Joego-Slavie dus niet de gewoon te te zijn. Na de thee was het elftal der gas ten ver in de meerderheid en het gelukte den rechtsbinnen van uit een scrimage voor het W.-doel, den gelijkmaker op een zeer cor recte wijze te scoren. Dat gaf blijbaar nog meer moed. Vanaf dat oogenblik waren de gasten steeds in den aanval en vanuit een dezer aanvallen gelukte het de midvoor er van door te gaan en Joego-Slavie de leiding te bezor gen. Vlak voor het einde werd er door een W.-speler nogmaals gescoord, doch wat vol gens de scheidsrechter en meerdere met hem, een doelpunt was, welke eerst door een jon getje vanaf de lijn weer naar het veld was gestuurd, deze werd dan ook niet toegekend. Spoedig hierop kwam het einde van deze zeer geanimeerde wedstrijd, welke door zeer veel publiek was bijgewoond. Later vernamen wij nog, dat na afloop de spelers van het Wacht schip, door den commandant van den Jager werden toegesproken, onder het genot van een glas wijn en deze zeide onder meer, dat het hem een groot genoegen had gedaan, dat deze wedstrijd zoo sportief was verloopen en hoopte kort voor het vertrek nog een revan che wedstrijd te kunnen spelen. Na deze toe spraak werd nog geruimen tijd aan boord ver toefd te midden van de manschappen en overige spelers. De bloemen werden door beide aanvoerders den respectievelijke commandanten aangebo den en door deze aangenomen. Texel. Texel-nieuws. Woensdagavond maakten wij te Den Burg voor 't eerst kennis met een elftal van de voet balclub te De Koog, dat tegen de Tex. Junioren in 't veld kwamen, 't Was een aar- digen wedstrijd, waarbij De Koog aanvanke lijk zeer goed spel gaf, vooral de Gebrs. Kie- wiet; ten slotte echter bezorgde de betere spel techniek der Junioren de thuisclub de over winning. Vooral in 't laatst van den wedstrijd gaf de club van de Koog door vermoeiheid veroorzaakt door 't beter samenspel van de Junioren minder goed spel, gewonnen werd door Den Burg met 16. De nieuwe club blijkt echter over verschil lende goede krachten te beschikken, bij vol doende oefening kan dit elftal een tegenstan der voor de Tex. jonge spelers worden, maar terdege rekening mee zal moeten worden ge houden. POSTDUIVENSPORT. POSTDUIVEREENIGING „VICTORIA". Zondag 12 Juni hield onze vereeniging hare 7de wedvlucht vanaf Orleans, tevens Beker en Derbyvlucht. In concours 113 duiven. Afstand 597 km. Duiven los te 6 uur met Oostenwind, hier Westenwind. Prijzen wer den behaald: Goosen 1, 2, 4, 5; Hubregtsen 3; Geus 6, 17; Bunck 7, 9, 16; Th. de Wit 8. 11, 18, 19; Duinker 10, 13, 20; Brian 12; Fillerup 14; G. J. de Wit 15. De eerste duiï werd te 3.45 uur geconsta teerd. Winnaars der Derby-vlucht waren de heeren Goossen. Geus en Duinker, tevens Goossen winnaar der 2 eerstgetoonden. Stand der punten is nu: Goossen 277, Bunck 260, Duinker 185, Th. de Wit 172, Fillerup 102, Hubregtsen 97, Geus 75, Brian 67, G. J. de Wit 60, K. Kramer de andere leden waren beneden de 50 piuTOi. Vrijdag a.s. vergadering en Donderdag 23 Juni inkorven voor Chateauroux van 6—8 uur; Zaterdag 26 Juni inkorven jonge duiven. POSTDUIVEREEN. „HET NOORDEN". Bovengenoemde vereeniging heeft Zondag 12 Juni een concours gehouden vanaf Orleans (Fr.), dit is een afstand van 596 K.M. Het was het station waar ieder jaar de wissel- beker op vervlogen wordt. Het concours had een zeer onregelmatig verloop te kampen hebben vermoedelijk met onweder te kampen gehad en er zijn er nog al wat achter geble ven. De duiven waren met Z.O. wind om C uur gelost. De eerste duif werd om 3 uur 48 m. 55 sec. geconstateerd door den heer M. Ivlaas- sen. zoodat hij een jaar houder van den beker is geworden. pc heer K. lloltz behaalde het kampioen schap tot en met Orleans. Wij felicitceren dan ook deze beide heeren met hun behaalde successen. De prijzen werden door de navolgende hce- j ren gewonnen: I t€sM; JVai!Seq q L8„C" eerste overduif; Bon- i kes 7 ïo r g Schellinger 4, 6, 12; IJ. Han- kes7. 10, G Schotting 8, 19; K. Holtz 9; ten Kate ii, 20; Koger 13, 17; Porto 16. n„ a rJen voor c hate»«roux van 6—8 uur Donderdag 23 Juni. ve!?e7lda!U7,Sf van '"korven voor de jonge dui- 28 W K 2Ï 'Tum Scha»en; Dinsdag Juni Alkmaar; Zaterdag 2 Juli Wormer veer; Zaterdag 9 Juli Dordrecht. Behoudens geneeskundige geschikt bevinding aangewezen om in de eerstkomende maanden naar Ned.-Indië te worden uitgezonden: Bootsman O. Blauw. id. J. Dekker; serg.- konst. A. Maagdenberg, id A. H. F Fontein; serg.-timmerm. C. E. Snijders, id. P. Meden- dorp; maj.-schr. J. A. de Goe.j; may-mach. J. A. Crötzinger, id. K. Strous, id. A. Remijn, id. J. G. Donker; serg.-mach. A. Dat, ld. H. L. Looijenstein, id. M. de Bruijne, id. S. R. Mar kus id W. Bloot; kwartiert*. A. van Schalk, id. T. de Vries; Matr. konst. A. v. d. Berg; seinersmaat J. J. Siebenlist. id. W. van den Oever. id. G. J. van Noort; kprp.-torpedom. H. I 1>. Sigon, id. J. F'. Lievers, id. G. P. van de Staaij: korp.-monteur A. Brands; korp.-vlicg- tuigm! M. T. A. G. van Braker id. H. M. J. Jurg; schoenmaker F. L. Schenk; korp.- mach. G. C. v. Westreenen, id. E. C. Iets- waart, id. W. F. J- Besancon, id. R Mecrtens, id. P.' Schout, id. P. A. Heiligers, id. J. Boes- berg, id. M. P. Amiabel, id. P. Tcune. id. H. Haasdijk. Opgave van schepelingen, aan wie de hier onder vermelde medailles voor langdurigen, eerlijken en trouwen militairen dienst zij,, toegekend. Kleine gouden medaille (36 jr.). Majoor-bottelier C. J. Reijnhout, opper- torpedist P. Gernler, sergeant-kok C. P. Bou- tens, opperschipper W. A. Wahlers. Zilveren medaille (24 jr.). Sergeant-konst;d*d J. Schier, sergeant-zie- kenverpl. K. Kwak, marinier ie kl. A. v. Baar. majoor-machinist K. Beukenkamp, korp.-machinist E. H. Menses, majoor-mon teur H. G. v. d. Water, korporaal-kok P. J. de Witte, korporaal-bottelier R. J. v. d. Veen, mariniet ie kl. A. Beetz, id. J. Pekelharing, id. Hl Colijn. Bronzen medaille (iajr.). Ivorp.-mach. P. de Groot, serg.-ziekenverpl. J. N. v. d. Bijl, korp. d. mar. J. Hogetoorn, stoker-oliem. H. T. Sterenberg, korp.-mach. W. Zwart, marinier ie kl. J. Mooij. id. P. Farla, korp.-mach. B. v. d. Peet, stoker-oliem. T. v. Bruggen bootsman H. Jobse korp.-mach. P. v. d. Sluis, korp.-monteur E. Spreeuw, korp.-mach. W. Leutholff serg. vl.m. (Mi.) W..A. de Bruijn, id. A. Qttispel, id. J. J. v. d. Blom, id. G. H. Gaemers, korp vl.m. (H.) J. A. Zorg, id. M. J. Jurg, korp.-bott. J. P. Sap. korp. d. mar. H. J. Jongen, mar. ie kl. Verweij, schoenmaker G. W. Kroon, kwar- tierm. F. J. M. Loew, serg.-vl.m. (M.) W. Graven, id. M. L. M. de Keyser id. D. G. F. -Bovendorp, korp.-vl.m. (M.) W. ten Donke laar, idem J. v. H«uten, idem WS H. v. Hons- wijk. stoker ie kl. D. Kiekebos, bootsman A. Davidse, kwarti«rmr. S. Staal, serg.-tel. W. Henderson, serg.-mont. H. Meerbeek, korp.- macht. S. M. de Visser, serg.-tel. D. N. Ver steeg, korp.vl.m. (M) J. J. de Jonge, korp.- macht. B. de Quelery, korp.-timm. B. G. Willms, idem B. Tems, serg.-torpdm. C. A. v. d. Enden, korp.-mont. W. J. Schmohl. kwartm. W. Schink, serg.-tel. C. P. v. Haas teren, korp.-tel. P. J. H. Nelissen, korp.- schrijver A. v. Houten, korp.-ziekenv. D. J. Kortman, idem S. H. de Valk, idem M. Kiene, idem N. H. F. Schumacher, bootsman D. Prins, marn. ie kl. J. H. Bessems, korp. der marns. J. J. A. v. d. Neut. idem J. Dourlein, idem C. Koens, idem L. M. Emondt. mam. ie kl. F. Breedveld, idem E. Rijkse, idem T. L. v. Bruggen, idem L. Hermsen, stok-oliem. R. G. Snijders. Bij K011. besluit van 30 Mei is met een door denTïTinister van defensie te bepalen da tum (nader bepaald op 31 Mei): a. aan den off. van den M.S.D. der 2e kl. C. J. de Witte, op zijn verzoek, eervol ontslag uit den zeedienst verleend; b. op grond van de bepalingen van het Dienstplichtbesluit voor Nederlandsch-Indië benoemd bij de Koninklijke marine-resrve tot off. van den M.S.D. der 2e kl. de heer C. J. de Witte sub a genoemd. AMSTERDAM, 15 Juni. Aadappelenprijzen. Op de heden gehouden aardappelenmarkt werd betaald voor: Groot* muizen 9 cent en kleine muizen 7 cent per lag. De overige prijzen waren onveranderd. Aan voer 4750 kg. AMSTERDAM, 15 Juni. Veemarkt. Aangevoerd: 375 vette kalveren, ie kw. 4050 cent, 2e kw. 30—39 cent, 3e kw. 2029 cent per kg levend gewicht; 35 nuch tere kalveren 47; 654 varkens, vleesch- varkens 90no kg, 3436 cent, zware var kens 3134 cent, en vette varkens 28—30 cent per kg slachtgewicht; 7 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Verloop: Vette kalveren met grooten aan voer, stugge handel en hoogere prijzen. Var kens met flinken aanvoer, stugge handel en weinig vraag. Prijzen iets hooger. BROEK OP LANGENDIJK, 15 Juni. 7000 kg tomaten: A 33.3033-40, B 31-30, C 31-50—33-30 en CC 21.40; 72,000 kg aardapeplen: Schotsche muizen 6.107.40; drielingen 4.606.70, kleine 1.802.10, alles per 100 kg. PURMEREND, 14 Juni. Kaas. 23 stapels, 7314 kg. Boerenkaas 25.50 per 50 kg, handel matig; 2992 kg boter 0.65 I.IO. Eierenveiling. 23,450 kipeieren a 2.80—3.40; 360 kipeieren b 2.502.70; 10,836 eendeieren a 1.90; 1170 broedeendeieren 22.20. Schagermarkt van Donderdag 16 Juni. 5 paarden 125—200; 28 geldekoeien (ma gere) 120—160; 31 idem (vette) 180—270; 20 kalfkoeien 130—200; 10 pinken 40—75; 50 nuchtere kalveren 310; 50 schapen (vette) 1016; 22 overhouders 1016; 230 lammeren 611; 4 bokken en geiten 6—12; 42 varkens (vette) p. kg 0.30—0.32; 228 biggen 4; konijnen 0.55. Eierenveiling. (Voorloopig bericht. Zie ook het no. van Zaterdag.) 130,000 kipeieren: bruine 2.903.70, witte 2.703.30; 2900 eendeieren 2.002.10; 5 kalkoeneieren 5.10. Alles per 100 stuks. Stoomvaart Mij. Nederland. Johan van Oldenbarnevelt, u„ 13 Juni v. 1 Belawan. Poelau Laut, u., 15 Juni v. Suez. P. C. Hooft, u., 14 Juni v. Algiers. Kon Holl. Lloyd. Delfland, t., 14 Juni v. Waterford. Handria, t., 13 Juni v. Santos. Kon PaketvaartmaatschappiJ. Sigli, 13 Juni v. Belawan. Tasman, 13 Juni v. Bort Louis (Maur.). Rotterdamsche Lloyd. Indrapoera, 15 Juni v. Batavia. Raloeran, t., 15 Juni v. Marseille. Kertosono, u., 15 Juni v. Antwerpen. Kota Tjandi, t., pass. 15 Juni Finistcrre. Palembang, 15 Juni v. R'dam. Sibajak, 15 Juni v. R'dam.

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 12