Nougat de Montelimart S. Coltof, ftooae 25xJ:. pek paJ^e, j diversen te huur j. graaff VERSCH GEKARND BETREKKINGEN JOH. VERFAILLE TE KOOP Mousseline SOKJES Ingezonden. Julianadorp. Schagen. Ons JLeeszaat J(oekje. De eieren zijn nu goedkoop! AOVERltERT in de Heldersche Courant. Piano-les aangeboden. Kijkjes uit mijn venster. Schoonheid. TYPE-LES aangeboden. AANGEBODEN Vanaf heden weder verkrijgbaar de bekende Eigen fabrikaat. Uitsluitend bij: Banketbakker. Spoorstraat 73. Kanaalweg Strandpyama's, Vilthoeden f2.95 IN SU LINDE", Rijksweg vanaf 12 ct. Handschoenen 11.10, 75ct.,58ct.,48ct. WITTE CEINTUURS DAMES KRAAGJES Spoorstraat 54 Legerbericlvten Tijdschriften en Weekbladen. Voor amateur-fotografen. Amateur-fotografen en die het willen worden, kunnen in de Leeszaal hun hart ophalen. Deze maand liggen op het be kende plankje ter inzage (en de volgende maand worden zij in de boekerij opgeno men) twee boekjes ten dienste van hen. Het eene is van de hand van den ir. L. J. G. van Ewjjk, het andere de Hollandsche bewerking van het bekende werk van Ludwig David, en beide zijn rijk geïl lustreerd. De bewerker van Ludwig Da- dit al de 9e heele wereldje van Heldersche wande laars wist niet beter of het eenvoudige' was zóó ook goed. Denk eens aan dat men pe ejeren zjjn op 't oogenblik goed- veertig jaar geleden zulke plannen als nu j^op; laten we er dus van proiiteeren had willen aansnijden. Men zou bij het v)^r wjnter ons weer tot zuinigheid idee gelachen hebben: Gelukkig maar da gaa^ dwingen. in dit opzicht de sporen van het soDere Laten we ons b.v. eens oefenen in het verleden teloorgaan. Aan den Kanaal- van omelettes. Zelfs al zouden weg was het weliswaar altijd gezellig en aIs eerste proef nog niet dadelijk een vol vertier, doch deze oude traditie bracht ^bitterend" gerecht op tafel brengen. Adres: Bureau van dit blad. I Gevraagd een Timmermans-leerling, die in het vak wenscht opgeleid i te worden. Adres: Koningstraat 56. Nel DAGMEISJE gevraagd. Adres: MEIJER, Spoorstraat 26. ons geen stap verder. Nu is er een algemeene opleving om met zorg voor de schoonheid der stad ie ijveren. De Kanaalweg geeft daarin zijn aandeel. Deze gracht krijgt door eeu en ander een veel interessanter aspect. Straks mag dankbaar worden geconsta teerd dat de nieuwe geest hier heel wat een herhaling brengt ons al spoedig tot grootere zekerheid en dan zullen we moeten toegeven, dat er weinig schotel- tjes bestaan, die in zóó'n kort oogenblik gracht. Tegen ruime belooning en met zóó weinig moeite en kosten wor-ten|g te bezorgen: VERLOREN een dun grijs oningebonden Boekje. Gaande Bassingracht-Spoor vid's ..Raadgever" (waarvan -- y a druk is) heeft, naar hij in zijn voorwoord heeft gedaan om de lange periode zeS SstrSd naar „een bijwerking naar smakeloosheid doen vergeten. En wan- dJ nieuwste tüdeischen", en wat de neer later in de omgeving een nieuwe Handleiding" van den ir. van Ewyk be- brug komt, aan de eischen van het ver treft de schrijver is ingenieur bij den keer voldoend, dan is de Kanaalweg ge- Rij ka-Studiedienst voor de Luchtvaart en heel en al gemoderniseerd het boekje vormt een .nummer van de bekende serie „Weten en Kunnen Voor boomliefhebbers. Van anderen aard is een bundel ver zamelde opstellen over de meest voorko mende Nederlandsche boomen door J. Derksen. De titel spreekt voor zichzelf, zoodat het onnoodig is hieromtrent nog iets naders mee te deelen. De oude en nieuwe Kanaalweg Alles wat in bouworde oud is, hetzij de pui van een huis of een stoep met steenen pilaren en ijzeren traliewerk langs troostlooze straten, heeft als leelijk is één ding voor men raakt zoo gewend aan de vormen ervan, dat we vergeten hoe hinderlijk en karakterloos ze zijn. Niet alle nieuwe buurten van Den Hel der zal men zeer zeker met een bewonde ring bekijken. Er is verschil in waardee ring. Wat vroeger gewrocht werd, kon nog lang niet ten volle getuigen van eenigen groei en bloei en zeker niet van een bepaalde oplossing in de Heldersche architectuur. Maar gelukkig, in de jaren na den grooten wereldkrijg, toen ook hier de nieuwe tijd baanbrekend doordrong en aan menigen bedenkelijken toestand zege vierend een einde scheen te maken, deed hij dat werkelijk op verschillend gebied. Leelijke en prutserige dingen verdwenen en er worden splinternieuwe wijken ge boren, welke, wat de bouwwijze en den bouwtrant betreft, ten zeerste geprezen worden Het publiek, dat vroeger wel eens repte de smakelooze gevels in de stad met een gevoel van tegenzin, begon van zelf met waardeering te spreken over de meer deze aantrekkelijkheid om ons heen. Er zijn uitbreidingen gekomen, die uitingen zijn van een mooier, rustigen en meer volmaakten stedebouw en er zijn nog altijd honderden Nieuwediepers, die hier vandaan gingen en later een kijkje kwamen nemen en dan hun oude plaats niet meer herkenden. Ja, Den Helder is al zoo groot en uit gestrekt! Om alles te zien wat de nieuwe wijken opleveren, kan men een beetje voorbereiding voor een rondgang niet missen. Het bestaande uitbreidingsplan wordt de laatste jaren met ongekende snelheid volgebouwd. Zij die zich wel eens tegen de door de sloopers aangerichte slachtingen hebben verzet, gaan zich aanpassen en zien de goede resultaten van de grondige veran deringen. De bouwkoorts heeft met dat al tal van plekken bijna onherkenbaar gewijzigd. Ook wordt nu terdege een aanval ge daan op den Kanaalweg. Waar vroeger geen duidelijk afgeschei den grens was voor voetgangers, en ver schillende hekken en palen en stoepen te kust en te kuur en zonder eenig goed of juist verband waren aangebracht, wordt thans al dit oude voor goed opgeruimd en ook het vraagstuk van de slordige wal kanten krijgt een magnifieke oplossing. De Kanaalweg, waarheen oud en jong eenmaal stroomde en die een talrijke schare wandelaars boeide. De typische gezellige hoofdpassage van dit vroegere drukke Heldersche kwartier krijgt een beurt van belang en zal in de toekomst aan de meer moderne eischen van den tijd voldoen. De Kanaalweg is immers een aloude, een historische Heldersche gracht? Wie nu eens opmerkzaam den omtrek van het Westplein verkent, kan waarne men dat de vernieuwing zich mooi gaat aanpassen. Nog vele huizen hebben hier de jaren getrotseerd en zijn thans getuigen van een geweldige verbetering en jonge uit breiding. De tegelbestrating met variaties voor de boombeplanting aan de wallen en de richtlijnen hier langs maken een pretti- gen indruk. Eenmaal was de Kanaalweg een veelge achte gracht. Het oudere geslacht van Den Helder weet van een periode dat dit het meest bezochte deel was van de stad In die dagen bestond er echter geen lust opknappen en moderniseeren. Het den bereid als juist deze soort eierge-j rechten. Bovendien stellen ze ons in staat tot het aanbrengen van veel variatie, zoo wel wat vorm als smaak betreft. We kennen de zoete omelette, die als nagerecht wordt gegeven, maar daar- tegenover ook de „hartige die als voor- j gedeelte van den maaltijd op haar plaats is, of die bij de boterham wordt gepre senteerd we kennen de schulm-omelettc, waarin stukgeklopt eiwit een rol speelt, maar daarnaast ook de platteren eier koek, waarvoor eiwit en dooier samen geklopt; we kennen de omelette in Havenplein 19. Adres: Bureau van dit blad- Gevraagd voor direct een flinke Koetsiersknecht. Adres: THIJSSEN, Stalhouderij, Spoorstraat. Gevraagd eenflinke Jongen, om ijs te venten. Adres: J. SCHENK, Middenweg 177. 3 Gevraagd een nette LOOPJONGEN. Zich aan te melden Maan dagmiddag na 2 uur. Adres: VAN DER PLAAT, Keizerstraat 67. Groote Verzekering Mij. vraagt actieve AGENTEN en CORRESPONDENTEN branches: brand, - ongevallen, - ziekte, - W. A. - enz. Brieven onder No. 841, aan het Bureau van dit blad. L AANGEBODEN moes, jam, een vleesch- of een visch- farce, een restje gestoofde groenten enz. enz. Een paar eenvoudige voorbeelden uit de Fransohe keuken zullen, dunkt mij, wel tot navolging lokken: wie ze eenmaal op deze manier heeft geprobeerd, komt er vanzelf toe, om andere combinaties te bedenken. Omelette Aux Crütons (4 personen). Als een breede, gulle lach lag het land- schap gespreid onder de klatering van de tweegn geslagen maar ook wel opgerold zon, toen de bus me voerde naar wat zui- alg wel den platten ronden koek op den delijker gebied. schotel gelegd; we kennen ten slotte de Een mensch wil zich wel eens verplaat-1 gevui<le omeiette, met tal van mogelijk- sen om wat anders te zien en te beleven, j he^en waj jjet „vulsel" betreft: vruchten- maar als je de kern er van raakt, maakt het dan eigenlijk wat uit, waar je je be vindt om schoonheid te ontdekken in de natuur, die je momenten van onuitspre kelijk geluk kan verschaffen. Wat is geluk? Ik hoorde voorlezen uit Jan Ligthart's „Verspreide opstellen" het prachtige stuk, dat handelt over „Geluk" en waarin getracht wordt een definitie te geven van „Geluk", maar dat de con clusie in zich draagt, dat het begrip „Ge luk" zoo iets subtiels en, voor ieder indi vidu, zoo iets verschillends is, dat een definitie eigenlijk niet valt te geven. Wanneer men dan, gezeten in de bus, vlak buiten onze plaats ook al iets ervaart van geluk, dan zal datzelfde landschaps beeld, hetwelk mij ontroerde, bij een an der misschien niet de minste indruk op wekken. Uit het blauw van den hemelkoepel straalde de zon haar grootsche schatten in milde overdadigheid over het land schap en zette alles in een gouden gloed, die niet verteerde, zooals een vurigen gloed kan doen, maar die verkwikte en vervroolijkte en die weldadig de zinnen streelde en -die imponeerde door haar al-omvattende uitbundigheid, welke noch tans ontdaan was van den scherpen kant der uitbundigheid. Het was de eenvoud der majesteit, wel ke immers slechts majesteit kan zijn, doordat zij is de eenvoud zelf. De velden lagen als in gulden pracht. Rood vlekten de zuringvelden en vlak Gevraagd flinke Winkel juffrouw, boven 18 jaar. Manufacturenvak. Brieven onder Nr. 840, aan het Bureau van dit blad Gevraagd een net Meisje voor de huishouding, voor halve of heele dagen- Zondags vrij. Adres: JO DE BEURS, Spoorstraat 46. Te huur het Woonhuis aan den Brakkeveldweg no. 104, huurprijs f 32.50 p. m., te aanvaarden den 1 Juli a.s. Te bevragen Joubertstraat 16. Te huur een nette ZlT-SLAAPKAMER. Adres: Ruijghweg 187. Arbeider gevraagd voor het maaien.Schoffelen en afharken van bloembollen bij J. HUISMAN, Rijksweg 82. Koegras. (Omelette met gebakken brood.) 3 a 4 niet te dikke sneedjes brood, 4 a 6 eieren, 7. afgestreken eetlepel zout, 2 theelepels Maggi's Aroma, misschien wat peper, ongeveer 60 g (3 afgestreken eet lepels) boter. Snijd het brood in kleine dobbelsteen tjes, laat de boter in de koekepan heet worden en bak daarin het brood goud bruin. Klop intusschen de eieren met de Maggi's Aroma, het zout en de peper, giet het mengsel over het brood in de koekenpan en laat de omelette op een zacht vuur bakken tot het ei gestold is. Vouw de omelette in drieën en breng ze over op den verwarmden schotel. Pre senteer ze o.a. in plaats van vleesch bjj spinazie, andijvie, postelein of sla. Omelette met Spinazie (4 personen). 4 a 6 eieren, 7« afgestreken eetlepel Gevraagd een nette JONGEN. Adres: WITSENBURG. Hoofdgracht 60. Gevraagd een net DAGMEISJE. Adres: Badhuisstraat 2, Huisduinen. Flink DAGMEISJE gevraagd, tusschen 1618 jaar. Adres: J. PRONK, Kykduinlaan, Huisduinen. Gevraagd een flink Meisje van 's morgens half 8 tot 's middags 4 u., niet beneden 17 jaar. Aanmelden tusschen 7 en 8 u. 's avonds, Weststraat 56. modern en o OC groote keuze 1~ J.JJ Hedenavond van 10—11 uur geopend en Zondag tot 2 uur. Stoomwasscherij vraagt nette fi daartegenaan lagen de malsohe hooivel-j zout' 1 theelepel Maggi s Aroma, 40 g. (2 tot den, doorspikkeld met sappige boterbloe men, die de indruk wekken van „over vloeiende van honing en boter". De made' liefjes tooiden in reinheid en veelvuldig heid de weiden. Maar welke kleuren de bloemen op zichzelf ook aan de weiden gaven, domineerend was het gulle gulden licht van de stralende zon. Overal lag het guldene; het kroop tus schen alle planten door, het weefde tus schen de bladerkruinen van de hofstee- boomen; 't vlekte tusschen de veldboquet- ten; het lag op de huizendaken; het sloeg tegen het grauw van de duinen; ja, het was overal. Niet opdringerig, maar toch dominee rend. En als een breede staalblauwe lijn lag, als een sterk sprekend contour, het ka naalwater, onuitsprekelijk zuiver van het reflecteerend blauw van den azuren hemel. En, om de pracht nog te verhoogen, gleed, met breed uitgezette zeilen een tjalk op het luchtige windje naar ons toe. Welk een schouwspel! Om stil van ont roering te worden. Geluk? Ja! Levendig-bewegelijke paarden trokken de maaimachine door het hooge gras en legden het zwaar dik op het veld. Natuur gaf weer in volle weelde. Honderden koeien, in haar zwart-bont- heid, graasden in rustige doening op de weelderige weiden en stoffeerden met schoonheid het landschap. Het was of het volop bruiloftstijd was. Alles scheen fleurig en kleurig in bonte en toch zoo substiel harmonieerende pracht, alles scheen in vreugde-stemming; alles scheen te ademen in opgewektheid en vroolijkheid. Het gegrom van den gedrukten tijd scheen verre. Iedereen scheen het dien zonnigen dag van zich te hebben afgeschud. Men kon of wilde er niet aan denken en men scheen het als een grauwe ondankbaarheid te voelen, nu natuur zoo kwistig en toch zoo vry van opdringerigheid haar schatten gaf en haar schatten ten toon spreidde, rond te loopen met gedrukte gedachten en rond te loopen met gedrukte gezichten. In de bus zelf heerschte de stemming van de rustige welbehagelijkheid en ver moedelijk was de weelde van het land- schap daaraan niet vreemd. En weer denkende aan Ligthart's opstel „Geluk was het duidelijker, dat zelfs, door de grauwheid van het leven heen, kan stroomen de beek van het geluk ROBINSON. afgestreken eetlepels) boter, restje ge stoofde spinazie (ongeveer 3 theekopjes). Begin met de koude spinazie voorzich tig op te warmen (b.v. op den wasem van den ketel). Klop intusschen de eieren met het zout, de Maggi's Aroma (en mis schien wat peper). Laat de boter in den koekenpan heet worden (niet bepaald bruin), giet er het eiermengsel in en roei daarin voorzichtig met een lepel, echter zóó, dat de daarbij gevormde gaten steeds weer dichtvloeien met het nog vloeibare bovenlaagje. Laat zoodra geen vloeistof voor dat doel meer beschikbaar is, de omelette rustig een oogenblik liggen, tot ze van onderen licht bruin is( een paar minuten). Rol de omelette in de pan op en breng ze over op een verwarm den schotel. Maak er op eenige cm afstand van de beide uiiteinden met een mes een diepe gleuf in, tot op den schotel toe; vrouw de gespleten omelette wat uit elkaar en vul dan de holte hoop-op met de gewarmde spinazie. voor mangel- en inpakafdeeling. Hoog loon. Vrij vervoer. Aangeboden Zit-Slaapkamer voor 1 of 2 personen. Centrum. Adres: Bureau van dit blad. c GEVRAAGD Te koop gevraagd een Arbeiders- of klein Burger woonhuis. Br. met opg. ligging en prys onder no. 839, Bur. v. d. blad. HEUDERS, PENSION „ZEELUST", Huisduinen 59, nog vrij, maand Juli tot 6 Ang. en na 20 Aug. Aangeboden voor net persoon kost- en inwoning, bjj alleen staande vrouw met kind. Geen beroeps. Brieven onder Nr. 843, aan het Bureau van dit blad. HUISDUINEN. Huurovername aangeboden van gemeubileerd HUISJE, voor geheele maand Augustus. Brieven onder Nr. 842, aan het Bureau van dit blad. Gem. Kamers met Keuken aangeboden voor geb. Off. Adres: Bureau van dit blad. Jong echtpaar zonder kin deren zoekt een WONING, huurprijs tusschen f 5. en f 10. Brieven J. H. BUT, Korte Schoonderloostraat 17a, De van ouds bekende Ameri- kaanscheZomertricotsf 1.25 Rekbare Zomerbroeken, spotkoopje, f 1.25, I 1.40, Flanellen f 1, Rijbroeken, Rugtasschen, Lederen Jassen enz., enz. DANIËL GROOT, KANAALWEG 122. Prismakijkers, Veldkijkers, Binocles. Ook genegen te ruilen. Wasch-, Zon- Licht-echt. en Geie Dames- Oames- en Kinder Gevestigd sedert 1880 Geachte Redactie, Dat ik in mijn vorige stukken ten aanzien van het voorstel tot niet-korting der wedden en loonen der gemeente-ambtenaren en -werklieden, zou hebben beweerd, dat B. en W. ten onrechte die wedden en loonen vergeleken hadden met die, vermeld in het Bezoldigingsbesluit 1928, is onwaar. Door mij is steeds en louter critiek geleverd op het feit, dat B. en W. de korting van 3 en het pensioenverhaal van 87a niet in aanmerking genomen hadden. Deze critiek was gegrond op de simpele waarheid, dat B. en W. de wedden en loonen bij vergelijking vol gens hun eigen verklaring niet te hoog hadden bevonden, terwijl bij een dergelijke vergelijking men moet constateeren, dat er op zijn minst reeds een verschil bestaat van n1/, ten nadeele van het Rijkspersoneel. Door het Bestuur der onderafdeeling „Den Helder van den Ned. Bond van gemeente ambtenaren is in eerste instantie medegedeeld, dat om schrijver dezes, die naar de meening van het bestuur niet op de hoogte was, in te lichten, men hem wees op het voorschrift ter vergelijking, dat zou voorkomen in een alge- meenen maatregel van bestuur. Naar aanleiding hiervan heb ik vervolgens opgemerkt, dat een zoodanig voorschrift daarin niet voorkomt. Ihans verwijzen de heeren naar een ministerieele BLUE, band beschikking. Klaarblijkelijk liepen de heeren zoodanig van kennis over, dat zij in eerste in stantie het onderscheid tusschen een algemeene maatregel van bestuur en een beschikking niet vermochten op te merken. Overigens zal ik hun weg verder niet vervolgen, omdat deze weg m.i. een zijweg is, terwijl ik de hoofdzaak van deze kwestie in den aanhef van dit stuk reeds uiteen gezet heb. Het bestuur heeft naar aanleiding van mijn betoog, dat er een verschil ten goede van 81/2% voor de salarissen tot f 3000.en een weinig lager percentage voor de hoogere sala rissen der gemeente-ambtenaren en -werklieden bij vergelijking met die van het Rijkspersoneel bestond, bestreden met de mededeeling, dat die het gemeentepersoneel op premie-vrij pen sioen waren vastgesteld. Naar aanleiding hier- vrfn heb ik aangenomen, dat het bestuur dus op „vërdisconteering" doelde. Immers de andere mogelijkheid zou mij reeds direct in het gelijk hebben gesteld. Waar nu het bestuur aantoont, dat zulks uit de motiveering van B. en W., waarbij de tegenwoordige salarisregeling den ge meenteraad werd aangeboden, blijkt, is deze aantooning geen bestrijding, doch een bevesti ging van hetgeen ik steeds betoogd heb. Op de eenige mogelijkheid, die ik stelde, t.w. „verdis conteering" zijn de heeren wijselijk niet inge gaan. Mijn inlichtingen, die ik in verband met deze zaak heb ingewonnen, zijn uitstekend, cijfers en vergelijkingen, die ongetwijfeld in de komende raadszitting zullen worden gepubli ceerd, zullen de juistheid van mijn inlichtingen aantoonen. Vervolgens, geachte Redactie, moge ik van deze plaats een hartelijk woord van dank uit spreken aan het adres van den eenvoudigen man, die mij een schriftelijke sympathiebetui ging deed toekomen. Zijn wensch, dat de oogen van vele raadsleden, die hem thans vol gens zijn mededeeling den das omdoen, zullen opengaan, lijkt mij een ijdele wensch. De opvat ting, dat korting op de salarissen in het alge meen een reactionaire daad is, zal hen voor- loopig nog wel parten spelen. Waar ik de betrokken zaak thans voldoende uiteengezet vind, zal ik mijnerzijds de discussie als beëindigd beschouwen. U, geachte Redactie, dank ik hartelijk voor de verleende plaatsruimte. De dientplichtigen van de lichting 1931 ie ploeg bereden artillerie, onbereden gedeelte IVe artillerie brigade, zullen op 16 dezer in het genot van groot verlof gesteld worden. De dienstplichtigen van de lichting 1932 onbereden artillerie, 2e ploeg, toegewezen aan het korps luchtdoelartilleie. zullen op 20 Juni a.s. voor ie oefening in werkelijken dienst komen. De reserve-sergeanten A. Springer, Th. L. Vincent en A. F. Grootenboer, van het reg. kustartilerie, voor herhalingsoefeningen onder de wapenen, zullen op 18 Juni a.s. in het ge not van groot verlof worden gesteld. De reserve-ie luit. J. F. Meeder, van het reg. kustartdllerie, komt op 27 Juni a.s. on der de wapenen voor herhalingsoefeningen. Bij Kon. besl. zijn benoemd tot reserve- ie luit. de reserve 2e luits. P. W. Majoor en Mr. J. van der Scheer van het reg. kustartil- lerie. De 2e luit. D. W. v. d. Bosch en adj.o.o.i. J. de Klercq van het reg. kustartillerie worden op 18 dezer van hun detacheering te IJmui- den ontheven en zullen op dien datum naar Den Helder terug keeren. De serg.-maj.-adm. H. B. van Steenbergen, sergeant J. Klerk en sergeant-kok K. Vreug- denhil van het reg. kustartillerie worden met Le ingang van 20 dezer ontheven van hun deta cheering op het verdedigingswerk te IJmui- den en keeren op dien datum naar hun gar nizoen Den Helder terug. Bij Kon. Besl. zijn benoemd bij het wapen der artillerie tot reserve ie luit. de reserve 2e luits. H. J. van Andel van het ie reg. onber. art.; G. K. Veldman van het 2e reg. veld-art.; P. J. te Winkel van het 3e reg. veld-art.; J. C. Fock van het 6e reg. veld-art. en G. Blok huis van het ie reg. onber. art. De dienstplichtigen H. A. J. Schelders en C. Sanderse. van het reg. kustartillerie, in op leiding tot dienstpl. onderoff., zijn met ingang van 17 Juni aangesteld tot dienstpl. korporaal. Stoomvaart Mij. Nederland Johan v. Oldenbarnevelt, 16 Juni te Batavia. Tawali, t., 16 Juni te Gravesend. Poelau Tello, t., 14 Juni v. Padang. Talisse, u., 15 Juni v. Sabang. Christiaan Huijgens, t., 15 Juni v. Colombo. P. C. Hooft, u., 16 Juni te Genua. Kon. Ned Stoomboot Maatschappij. Baralt, 10 Juni v. Cura^ao. Merope, 16 Juni te Triest. Pason, t., 14 Juni v. Corial. Agamemnon, 16 Juni te Rotterdam. Ariadne, 15 Juni v. Hamburg. Deucalion, u., 14 Juni v. Santo Domingo. Ganymedes, 15 Juni v. Constantinopel. Nereus, 15 Juni te Gothenburg. Orestes, 15 Juni v. Piraeus. Titus, 15 Juni v. Carthagena. Achilles, 16 Juni v. Alicante. Ajax, 17 Juni te R'dam. Amazone, 16 Juni te P. Empedocle. Ariadne, 16 Juni te A'dam. Berenice, pass. 16 Juni Gibraltar. Brion, 17 Juni te Aarhus. Ceres, pass. 16 Juni Gibraltar. Orpheus, 16 Juni v. Vigo. Pluto, 16 Juni te Santander. Stella, 16 Juni v. A'dam. Tiberius, 16 Juni v. Tanger. Venus, 17 Juni te A'dam. Vulcanus, 16 Juni v. Gandia. Ulysses, 16 Juni te Gibraltar. Rotterdamsche Lloyd. Sibajak, u., 16 Juni te Southampton. Dempo, u., 16 Juni v. Colombo. Kertosono, u., pass. 16 Juni Ouessant. Indrapoera, t., 17 Juni v. Singapore. Kota Agoeng, u„ 16 Juni v. Suez. Kota Inten, 16 Juni te Bremen. Kota Tjandi, t., pass. 16 Juni Ouessant. Palambang, 16 Juni te Hamburg. Tapanoeli, t., pass. 15 Juni Perim. Met de meeste hoogachting, H. C. VAN 'T HOF. ZATERDAG 25 JUNI „ZONNESTRAALDAG". Nog zijn er velen! Nog zijn er velen, die wachten, Die wachten tot hulp wordt gebracht. Nog zijn er zoo velen in Holland, Waaraan toch moet worden gedacht. Het zijn onze „zwakken" die hopen, De „sterken" vergeten ons niet, 't Is daarom, dat wij U weer vragen, Of gij Uwe beurs eens beziet. Zit daar in een hoekje verborgen, Een gulden een kwartje, een dup, Te voorschijn ermee, het beteekent Als levenselixer een drup. Die drup wordt vanzelf een meertje, Het meertje dat wordt dra een zee Maar dan moet ieder ook helpen, Wij vragen U, helpt toch mee? Gij zult toch niet kunnen gedoogen, Dat door het gebrek aan wat geld, Een groot deel van 't Nederlandsche Volk Door de T.B.C. straks wordt geveld? Helpt mee deze ziekte bestrijden, Gij kunt het, gij wilt het, gij doet, Wij hebben in U het vertrouwen, De „Zonnestraal" collecte wordt goed. JAN MENS. Den Helder. Revue der Sporten. 13 Juni. Inhoud: Feiten en commentaren, Opmerkingen uit het Sta dion, Korfbal in de Rimboe, Van onze Golf clubs, Buitenlandsch Golfnieuws, Uit de ge schiedenis der Paardensport III, Athletiek- revue: Het internationaal athletiektournooi in 't Stadion (C. J. Groothoff), Athletiekcommen- taren. (Voorkeur voor Nederlandsche sport- leeraren), De Athleten van Europa bereiden zich voor.... De Marathonloop (M. Iz.)Wa tersport: Op bezoek bij de trainster van Willy den Ouden, Revue-schichten, Korfbal-revue, officieele mededeelingen. Sport in Beeld. Tekst: Losse aanteekenin- gen over Athletiek (H. A. Meerum Terwogt), Nationale Hondenrassen in Nederland (Joh. Pieterse), Dagboek van een leek, Illustraties: roeiwedstrijd om den Telegraafbeker, golf- wedstrijden te Hilversum, hippisch concours te Wageningen, fraaie hondenkieken ter illu- I Hplrtor stratie van het artikel van Joh. Pieterse, In- f 7rnn ternationale Athletiek in het Stadion te Am- T. o 'u c-. oor„ sterdam, draverijen te Woudenstein, roeien te •T'CnoC11, Stolpen f 8859; Jb. van Stl- Amsterdam, zeilen op het Noordzeekanaal, de Priaan, Schagen f 8869; W. Uitendijk; oude tijd in beeld, gymnastiekwedstrijden van Schagen f 8920; G. Hoornsman, Juliana- Lycurgus, enz. ,£tad Amsterdam", 17 Juni. Dr. W. F. Enklaar geeft bij veel illustraties een inleiding over een tentoonstelling „Moeder en Kind", op het oogenblik in Amsterdam gehouden. Een pag. bevat een avond-opname van het „Vierwoud- stedenmecr" bij Vitznau. Van de belangrijke Rembrandt-tentoonstelling zijn een aantal op namen, weergegeven en uit Koedija is er een dubbele pag. met een schilderachtig hoekje, enz. De oplaag van het blad is thans boven de 90.000. AANBESTEDING. Medegedeeld werd dat van de publieke aanbesteding van den bouw van een nieuwe boerenplaats voor den heer A. Noot te Barsingerhorn, waarvan 11 in schrijvingen waren binnengekomen. Het betreft hier den wederopbouw van den op Pinksteren j.1. afgebrande boeren- behuizing, bewoond door den heer R. Noot, aan de Kooij te Koegras. De aanbesteding had plaats door den heer Chr. Dekker te Schagen, de gun ning werd aangehouden. De navolgende biljetten waren inge komen Gebr. Veeter, Schagerbrug f 6923; J. Hoep, Breezand f 7197; Gebr. Boekei, Oude Niedorp f 7385; R. Eringa, Den f 7450; J. Toes, Groote Keeten f 7600, S. van Scheijen, Koegras f 8646, Er zijn maar weinig mensehen, die dt Actueel Wereldnieuws. 21 Mei. Mevrouw van Huut—Kardos heeft een knappe teeke- ning van een inwoner van Madras bijgedragen, L. H. C. Horsting een artikel over Minahas-' sa s vulkaan Sopoetan, die opnieuw in werking is, waarbij een paar fraaie photo's zijn gere produceerd. Er is verder een afbeelding dorp f 8949; J. Offenkamp, Haarlem f9390. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. 's Morgeus 10 30 uur, Ds. Witkop Zendingsgebouw „De Ster der Hope". 's Avonds 8 u., de HeerC F. Mijlsma van Den Helder. van ue"ijlIV 1 'n Tegal is gevonden, van beeldhouwwerk eener inlandsche kunstenares, er zijn een aantal afbeeldingen van rhytmische (lansen, door inlanders uitgevoerd, mooie op- weelde van.... anderen kunnen verdragen,uT" van ,let berRoor<ï Sarangan nabij .iaren, m allemi"sl "mllielrfen. Burgerlijke Stand van Schagen van 9 tot 16 Juni. GEBOREN: Aafje, d. v. Pieter Dekker en Neeltje Neefkes. ONDERTROUWD: Hendrik Klasens, 56 jaren, landarbeider, en Jetske Hoving, 56 jaren, zonder beroep, beiden te Scha gen. Pieter Smit, 33 jaren, landarbeider, en Aaltje Kos, 32 jaren, zonder beroep, beiden te Schagen. Pieter Jong-jan. 30 schipper, en Susanna Margaretba Maria de Leur, 34 jaren, zonder beroep, beiden te Schagen

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 10