Nederlandsche Middenstandsbank Van links en rechts Schatgraverij te Zaandam. KONINGSTRAAT 7 Handciscredieten Rekening-Courant TREINBOTSING TE ALPHEN Dinsdagmorgen kwam op het spoorweg emplacement te Alphen a. d. Rijn door een verkeerden wisselstand de sneltrein, welke om 10.27 u. van Leiden te Alphen aankomt, op een spoor terecht, waarop een lange goederentrein langzaam optrok om den overgang voor het perron vrij te maken. Twee wagons van den goederen trein werden eenige meters omhoog ge drukt, waarna de rest ongeveer veertig meters achteruit werd geschoven. Vier goederenwagons werden totaal vernield, terwijl de inhoud over het emplacement verspreid lag. Van den sneltrein ont spoorde de bagagewagen. De hoofdcon ducteur, die door den schok tegen een der wanden viel, kreeg een wonde aan het achterhoofd. De sneltrein bestond uit vier personenwagons, waarin zich slechts wei nig passagiers bevonden. De buffers van ale wagons werden vernield en de inzit tenden op en over elkaar geslingerd. Een reiziger had een vrij diepe wonde onder het linkeroog, eenige andere passagiers liepen builen en schrammen op. Het treinverkeer ondervond door het ongeval.veel stagnatie. „Stofgoud" en „stofzilver" ge vonden. 'tls nu ongeveer een maand geleden, dat de Duitsche schatgravers met hun werk zijn begonnen. Dag in dag uit hebben zij met bewon- derenswaardigen ernst en toewijding de bodem van de oude begraafplaatsonder- zocht, om de juiste plek te vinden, waar de vermaarde generaal Wybenon zijn schatten zou hebben verborgen. Steeds echter zonder eenig resultaat. Tot nu dezer dagen plotseling de baro meter met een sprong naar «mooi weer» oversloeg. Maandag kwam n.1. op het gemeentehuis een mededeeling van madame Sylvin, dat het goud gevonden was en het verzoek of «herrn Burgemeister» zich persoonlijk wilde komen overtuigen. Toen burgemeester Teo Laan in gezel schap van den commissaris van politie op de oude begraafplaats kwam, hebben gebroeders Henning, verheugd over de vondst, eenige bakjes zand getoond, waarin het aanwezig stofgoud en in een ander bakje het aanwezige stofzilver heel duidelijk met een vergrootglas te zien was. Naar majoor Henning veronderstelde, zou men bij het boren door den schat heen geboord zijn en zou op deze wijze de aanwezigheid van fijne gouddeeltjes in het zand, wat met het boren naar boven was gekomen, verklaard worden. De schatgravers verwachten, dat nu met een paar weken de buit wel binnen zal zijn. Zij hebben, naar ons verzekerd werd, een communiqué opgemaakt voor de Duitsche kranten, waarin zij hetgeen door hun bereikt zou zijn, wereldkundig maken. Het klinkt misschien wel wat vreemd, maar door dit „succes", gelooft men in Zaandam nog minder van de zaak, dan men te voren deed. Ook burgemeester Ter Laan schijnt door de aangevoerde bewijzen nog niet overtuigd te zijn. (Hbl.) Ik lees de verslagen uit Lausanne en ik begin te gelooven, dat er met de hee- ren iets mis is. Ze zijn op weg naar samenwerkingZe luisteren behalve naar hun eigen stem ook naar die van anderen! Herriot en Von Papen vinden elkaar allergeschikste knapen. Herriot geeft zoomaar toe, dat in Duitschland diepe armoede heerscht en wil vergeten, dat de Nazi's bezig zijn, voor millioenen marken nieuwe maskeradepakjes te koo- pen. Von Papen geeft zoomaar toe, dat onderteekende verbintenissen onaantast baar zijn (al is er geen schijn van een kans, dat ze ooit worden uitgevoerd). Ei zie, hoe liefelijkHet klinkt als een sprookje uit 1001 nacht. En, wa rempel, MacDonald zegt dat men moet samenwerken. Een nieuw moratorium jaar en een nieuw geluid Ik verslind de kolommen en mijn ver trouwen stijgten het optimisme stijgt, en de Beurs stijgt En als goedhartig medemensch denk je dan direct aan de schaduwzijden van een (nu toch eindelijk mogelijk gewor den) hausse. Denk eens aan de arme baissiers van de beurs, die twee jaar lang een eerlijk stuk brood hebben verdiend aan de daling der effecten! Wat zullen zij moeten beginnen als op de vloedgolf van het terugkeerend vertrouwen de pa pieren blijvend gaan stijgen? Zij zullen hals over kop „hun posities" moeten dek ken, wat zooveel wil zegg^i als: het veege lijf. Arme, harde werkers! het is niet leuk, de dalende lijn onverhoeds van koers (spreek hun niet van koers!) te zien veranderenZij zullen het roer moeten omgooien, een levenstaak moeten kiezen die hun geheel vreemd is, hun absoluut niet ligt, kortom zij zullen haussier moeten worden. Een eeresaluut aan deze steunpilaren der maatschappij, die, indien het vertrouwen doorzet, een harden tijd tegemoet gaan, hun verwach tingen wreed bedrogen zien! Er zjjn nog vele andere bezwaren tegen een einde van de wereldcrisis. Denk eens aan al die arme ambtenaren, die hun brood verdienen op stempel- en steunbureaux en door een opleving zélf in de misère zouden raken!Denk aan al het lawaai, dat een nieuwe bloei periode in het leven zou roepen: nieuwe auto's, nieuwe gramofoons, nieuwe stof zuigers, nieuwe radiotoestellenEn denk aan die arme fabrikanten van oor logsmateriaal, die, niet ten onrechte, hun heil verwachten van een algemeene ineenstorting, omdat de volkeren dan wellicht, in vertwijfeling, tot wanhoops daden zouden overgaan.... Wat 'n on rust, wat 'n bange vrees moet deze kans op terugkeer van het verstand hun geven! En moet ik nog gewagen van het levensgevaar, waarin oesters, kreeften, ganzen en forellen plegen te geraken, zoodra goede tijden over het lieve menschdom losbarsten? VRIJDAG 24 JUNI, ZATERDAG 25 JUNI Hilversum, 296 M. VARA-uitzending. 10.0010.15 VPRO. 6.457-00 en 7.307.45 Gymnastiekles. 8.00 Grammofoonpl. io.oo Morgenwijding. 10.15 Voor Arb. i. d. Continubedrijven: VARA- septet o.l.v. Is. Eyl. VARA-tooneel o.l.v. W. v. Cappellen en Grammofoonpl. 12.00 VARA-septet ol.v. Is. Eyl en Gram mofoonpl. I.002.00 Orgelspel Joh. Jong en grammo foonpl. 2.15 K. de Bóer: Coöperatie-kwartiertje. 2.30 Amsterd. Solistenkwintet o.l.v. L. Cohen. 3.00 Sportpraatje. 3.15 Vervolg concert en Grammofoonpl. 5.00 Kinderuur. 6.00 K. Toornstra: Voor Zon en Vrijheid. 6.05 VARA-septet o.l.v. Is. Eyl. 6.30 Week-Overzicht door J. Oudegeest. 6.45 Vervolg septet. 7.15 Toespraak door A. de Vries. 7.30 VARA-septet. 8.00 Zaterdagavond-Programma m.m.v. VARA- orkest o.l.v .H. de Groot, Henri Marchand (liedjes), Joh. Jong (piano), Teun de Klep perman. 10.15 Vaz Dias, Voetbalnieuws en VARA- Varia. 10.30 Dansmuziek door het VARA-orkest. O.a. Hört und Staunt, potp. Dostal. II.1512.00 Grammofoonpl. EEN AVONTUUR AAN DE DUITSCHE GRENS. POST- EN TELEFOONPERSONEEL. met aandacht hadden gevolgd en die op gespannen voet met de Duitsche douane leven, gaven den automobilist te verstaan, dat hij zich op Nederlandsch gebied be vond en adviseerde hem niet meer terug te gaan, omdat hij dan groote moeilijk heden zou hebben te vreezen. De Hage naar had hier wel ooren naar, maar de moeilijkheid deed zich voor, dat de auto niet meer op den weg kou komen, zonder I op Duitsch gebied te keeren. De douane- beambten sommeerden den automobflist zich weer op Duitsch gebied te begeven, waaraan deze natuurlijk voorloopig nog niet wenschte te voldoen. De grensbewoners, die schik in het ge val hadden en deze gelegenheid om de Duitsche douane een poets te bakken niet ongebruikt wilden laten voorbijgaan, kwamen met balken en planken aansleepen en begonnen de omheining van het erf aan de Nederlandsche zijde te sloopen. Vervolgens werden over eenige slooten hulpbruggen gelegd en zoo mocht het, na een rit door eenige weilanden, gelukken uit de grenszone te komen. De dankbare automobilist gaf zijn helpers een ruime fooi en zorgde wel zoo spoedig mogelijk in veiliger oord te komen. De Duitsche dienstbode, die aanvankelijk was aange houden, werd later in vrijheid gesteld, nadat men 20 mark, die zij in haar bezit had, in beslag genomen had. Intusschen bewijst deze geschiedenis hoezeer men bij het passeeren van de Nederlandsch-Duitsche grens voorzichtig moet zijn. Het komt bij herhaling voor, dat auto's om futiliteiten in beslag ge nomen worden en men zal er dan ook goed aan doen, alvorens de grens te pas seeren, zich terdege er van te overtuigen, of er niets is, dat den douanebeambten aanleiding zou kunnen geven tot hoogst onprettige maatregelen. KANTOOR DEN HELDER le klas luxe verhuur Stadsritten vanaf BUITENRITTEN f 0.10

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 2