is voorbij, «UimiSDEIWCIMW WIERINGEN HeiMe OoaraGt' M. Ib. NIOSTERT, Texel. BETREKKINGEN BETREKKINGEN Heldersche Courant DIVERSEN TE HUUR NIUEW- en VERSTELNAAIEN. TE KOOP TE KOOP GESLOTEN antoon bandt, HIPPÜLYTUSHOEF. Een ontwapeningsvoorstel Hoover. van GEVRAAGD aangeboden AAMGEBODEN aangeboden gevraagd Gedurende deZomermaanden is mijn zaak 's avonds om 6 uur behalve Vrijdags 7 uur en Zaterdags uur. KONINGSTRAAT 15. Abonnementen en Advertentiën voor de worden gaarne aange nomen door de beznrgers 0f bij den Agent: INTERC. TELEFOON Na. 8. HERIJK. Naar we vernemen, zal op Vrijdag 24 Juni in de zaal van den heer P. Schenk de heryk plaats vinden. Als uren zijn ■vastgesteld 10—12 u. en van 1—3 u. JUBILEUM. Maandag vierde mej. J. Henkes, ge meente-vroedvrouw te Oosterend, haar zilveren jubileum als zoodanig. Een drie tal fraaie bloemenmanden werd mej. Henkes als blijk van waardeering uit de burgerij van dit dorp aangeboden. 's Avonds bracht het muziekcorps „Ex celsior" de jubilaresse een serenade. De muzikanten werden later in het school gebouw te Oosterend ruimschoots getrak teerd. Natuurlijk ontving mej. Henkes, die reeds 17 jaren te Oosterend werk zaam en zeer bemind is, van vele zijden gelukwenschen. AANRIJDING. Maandag had op het gevaarlijk punt, de Driesprong, waar de wegen van Oost-, het Noorden en Oosterend elkander krui sen, weer een aanrijding plaats tusschen de auto's van den heer C. Daalder en de Gebrs. Bremer. Door de boomen hadden de autobestuurders elkaar niet zien aan komen. De auto van Gebrs. Bremer was •an de voorzijde ingedrukt en zoodanig beschadigd, dat zij naar de auto-centrale Tan Gebrs. Dros te Oosterend getrokken Koest worden. De andere auto bekwam weinig letsel. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. NIEUWBOUW. Voor rekening van den heer P. v. d. Vis Azn. zal aan het eind van de Peper straat te Oosterend een nieuwe woning gebouwd worden. Het werk is opgedra gen aan de heeren A. de Kort, metsel werk en Jb. Drijver, timmerwerk. GEMEENTERAAD VAN TEXEL. De Raad van Texel vergadert Donder dag 23 Juni 1932 des namiddags te 2 uur. De agenda vermeldt de volgende onder werpen: 1. Beroep beslissing ex-artikel 13 der Lager Onderwijswet 1920. 2. Ingekomen stukken. Mededeelingen. 3. Ontslag-aanvrage van R. Kelder huis als Hoofd der O. L. School te Zuid- Eierland. 4. Benoeming Hoofd der O. L. School te Oudeschild. 5. Idem te Zuid-Eierland. 6. Overeenkomst betreffende het visch- afslaggebouw op 's Rijks gronden. 7. Wijziging algemeene politieveror dening. 8. Goedkeuring balans en winst- en verliesrekening van de N.V. „T.E.M.". 9. Regeling tijdvakken landbouwver- loven ingevolge de leerplichtwet. 10. Reorganisatie onderwijs aan de Zeevaartschool. 11. Ingebruikgeving centrale nood- slachtplaats en plaatsing koelcel. 12. Slootdemping Oudeschild. 13. Regeling winkelsluiting. 14. Financieele regelingen. BEZUINIGING ZEEVAARTKUNDIG ONDERWIJS. Naar aanleiding van een ingekomen bericht van den Minister van Onderwijs, enz., moet ook het Zeevaartkundig onder wijs bezuinigd worden. Het lah in de be doeling van den Minister de afdeeling van opleiding voor derden stuurman op te heffen. Na besprekingen is het den directeur van de Zeevaartschool alhier, gelukt ge daan te krijgen, dat deze afdeeling be houden blijft, doch niet als gesubsidieerd onderdeel. De door den Minister ver langde bezuiniging van het Rijk zijn alleen bereikbaar, volgens den directeur, terwijl de kosten voor de gemeente niet hooger worden, wanneer de betrekking van bootsman en die van leeraar in de Nederl. taal worden opgeheven. De lessen in de practische vakken zou den dan gegeven worden door den heer Schmidt en Nederl. taal onderwezen wor den door de heer De Vries. De heer Gooijer, die tevens belast is met schoonhouden van de Zeevaartschool, heeft de wensch te kennen gegeven bij ontslag, ook hiervan ontheven en op wachtgeld gesteld te worden. De heer Willemsen, leeraar in de Nederl. taal, kan geen aanspraak maken op wachtgeld. Het ontslag aan deze heeren zal uiter lijk 1 October a.s. gegeven worden. SCHOOLNIEUWS. De voordracht voor de benoeming van een hoofd der O. L. School te Oudeschild luidt als volgt: 1. S. W. van Dokkum, onderw.,Apeldoorn; 2. A. A. v. Ameron- gen, onderw., Utrecht3. D. Stoutjesdijk, h.d.Sch., Achttienhoven. Voor benoeming van een hoofd der school te Zuid-Eierland luidt de voor dracht 1. J. de Vries, onderw., Nijmegen 2. S. W. Dokkum, onderw., Apeldoorn 3. D. Stoutjesdijk, h.d.Sch., Achttienhoven. RAADSBESLUIT VERNIETIGD. Men zal zich herinneren, dat de raad dezer gemeente 6 Februari afwijzend be schikte op een verzoek van J. Oosterhof te Eierland, om een vergoeding van f 258 per jaar voor de kosten van vervoer naar de bijzondere school te Oosterend. B. en W. stelden voor een bedrag van f 106 per jaar beschikbaar te stellen. De aanvrager is van dit besluit bij Ged. Staten in beroep gegaan. Deze hebben het raadsbesluit vernietigd en hebben beslist, dat jaarlijks f 106 be schikbaar gesteld moet worden. President Hoover stelt wape- ningsvermindering van 30 pet. voor. Onvoorwaardelijke aan vaarding door Italië. Afwij zing door Frankrijk. Aarze lende houding van de andere mogendheden. De „N. R. Crt." verneemt uit Genève: Dinsdag had Henderson nog aan de vertegenwoordigers der z.g. Oslo-staten verzekerd, dat de algemeene commissie eerst tegen 1 Juli zou worden bijeengeroe pen. Woensdagmorgen werd plotseling bekend, dat de algemeene commissie reeds des middags zou bijeenkomen. De bijeen komst was aan het initiatief van Gibson te danken, die aan de algemeene com missie een boodschap met nieuwe ontwa peningsvoorstellen van president Hoover wilde voorlezen. De inhoud der voorstellen. President Hoover heeft vermindering rechtheid een sympathieke bestudee ring van Hoover's voorstel toegezegd. Sir John Simon liet doorschemeren, dat Engeland niet bereid is voetstoots in de radicale voorstellen van Hoover op het punt van de luchtvaart te treden en waar bij hij zeide ook met betrekking tot de vlootvermindering met eigen voorstellen vooral een radicaler afschaffing van de duikbooten en een vermindering van den maximum tonneninhoud der individueele slagschepen te zullen aankomen. De Japansche gedelegeerde Madsu- deira achtte ook een bijzondere bestudee ring van de vlootvoorstellen noodzakelijk en wel tusschen de mogendheden, die de verdragen van Washington en Londen gesloten hebben. VISSCHERIJ - ALLERLEI. Ook te Harlingen is, volgens de „Vis scherij-Oourant" een visschersvereeni- ging opgericht. Dat is toe te juichen, want hoe meer dergelijke vereenigingen ontstaan, des te meer ook zal de drang grooter worden, zich met elkaar te ver staan en een centrale te iormeeren, die op de bres kan staan voor de algemeene dingen, die de visscherij en het vischbe- drijf in zijn geheel raken. „Gaandeweg", zoo zegt het bericht, „komen inderdaad meer visschers hun vangst aan den afslag te Harlingen bren gen en reeds zijn eenige visschers 40 dagen. Vervolgens werd hij, toen de zaak in hooger beroep diende, niet ge waarschuwd, toen hij in den corridor ge duldig zat te wachten en bevestiging van het in eersten aanleg gewezen vonnis gerequireerd en uitgesproken, zoodat er voor den veroordeelde niet anders opzat dan in verzet te komen, welke verzetzaak hem thans noopte, evenals de twee ge tuigen, de heeren L. v. Riezen en L. A. Klerk, ten derden male voor de recht bank te verschijnen. Evenals bij vorige behandelingen bleef de heer van N. heden alle schuld aan de aanrijding ont kennen, zulks in tegenspraak van den nu ten derde male gehoorde getuigen de heeren van Riezen, uit Petten en Klerk, te Alkmaar. De president koesterde veel belangstel ling omtrent de kapitaalkrachtigheid van den appellant, wat ook een verdacht criterium was, terwijl de Officier na ver klarende toelichting het vonnis van den Kantonrechter zoo onberispelijk achtte, dat hij met hart en ziel bevestiging requireerde, ook wat betrof de zwaarte der boete, omdat appelant omtrent zijn financiën geen open kaart wenschte te spelen. Af die kous. Twee Rotterdamsche kraakjesmakers te Den Helder op avontuur uit. ons van van de wapening der wereld met een derde Enkhuizen en Urk van plan, hun bedrijf voorgesteld. Het plan is Woensdagmiddag aan de ontwapeningsconferentie te Ge nève voorgelegd. Hoover stelt afschaffing voor van de tanks, den chemischen oorlog, de zware verplaatsbare kanonnen en vermindering van de effectieven van alle landlegers met een derde. Hoover vraagt bovendien afschaffing van alle bombardementsvliegtuigen, alge meen verbod van luchtbombardementen en vermindering met een derde van het naar daar over te brengen" Er is dus daar iets groeiende. Over het vormen van vischventrum te Den Helder of Harlingen hebben we reeds meerdere malen geschreven en we blijven van meening, voor de vorming van Mevrouw hooger vestigd op den winkel van den heer Colthof. Mevrouw Stienstra, een zeer wel willende dame, was zoo vriendelijk de wacht bij den auto te houden en verwel komde bij de behouden terugkomst har telijk haar ondernemende passagiers. De opbrengst van den zoeten inval werd door de heeren schilders broederlijk gedeeld. De historie vermeit niet of de snoezige mevrouw Stienstra eveneens een aan deeltje bekwam bij wijze van souvenir, doch volgens de heeren verdachten was zij volkomen met het doel van het uit stapje op de hoogte. O, Covacs! Uit het strafrechterlijk doopceel werd ons duidelijk, dat de heer N. v. d. B. in ieder geval zijn eerste proefstuk niet had terecht kwam afgeleverd. Hij stond althans genoteerd' voor een zevental veroordeelingen. Door den heer Willem Christiaan van Teunenbroek, reclasseeringsambtenaar te Rotterdam, werd een en ander medege deeld omtrent de mentaliteit van den eersten verdachte en luidde diens con clusie, dat de reclasseeringskansen nog niet ongunstig waren. Het „Hooge Land" scheen echter niet bereid hem met open armen te ontvangen en aan zijn broeder lijk hart te prangen. Een voornaam punt in het voordeel van verdachte v. d. B. kon worden genoemd en wel, dat hij geen alcoholconsument was. Wat den tweeden verdachte, Jan D., betrof, voor hem was vermoedelijk in het „Hooge Land" een plaatsje te vinden, voornamelijk op grond, dat hij onge- Haarlem, te Den Helder op 11 Juli 193 een aanrijding had veroorzaakt, door m< den door hem bestuurden auto tegen ea ander motorrijtuig aan te botsen, oy grond van het feit. dat hg, toen het noo- dig was, zijn snelheid niet had vermin derd en' niet voldoende was uitgeweken. De Kantonrechter te Den Helder had hem veroordeeld tot f 25 boete of 25 dagen, tegen welk vonnis de veroordeelde in hooger beroep kwam. Gelet nu op de omstandigheden dat de appellant zeer woordenrijk was en er in totaal 7 getui gen gehoord moesten worden, kan men daaruit concludeeren dat er Dinsdag van dagelijksch nuddagtukje niet veel chauffeerde! Ter variatie van hooger beroepszaak jes en dergelijke minder interessante be- huwd was. sognes, verschenen heden op uitnoodi- p»e heer Officier schetste in vloeiend ging van den heer Officier, twree Rotter- proza het verloop van den nachtelijken damsche beoefenaars der edele inbraak- tocht, terwrijl mevrouw geduldig en in sport in de personen van den 30-jarigen dienende liefde in de auto zat te wachten schilder Jan D. en diens 35-jarigen col- en te dutten. Omtrent de paedagogische lega Nic. v. d. B„ welke laatste heer piannen van den heer Teunenbroek, stond gunstigst is gelegen en de natuurlijke factoren bezit, noodig voor een derge lijke ontplooiing, I thans een rust- en zondenoverdenkings- dat Den Helder pjaats is bereid in het huis van bewaring zoo'n centrum het te Alkmaar. Deze bescheiden en vermoedelijk niet al te werklustige (zelfs in tijden van overvloed) volgelingen van Rembrandt, alles aan zijn natuurlijken loop over te aantal en de tonnage volgens de verdra- laten en kan het gewenscht zijn, dat de Toch kan het zijn nut hebben om niet ha<j<len zich in Januari j.L begeven naar gen van de slagschepen, vermindering met een vierde van het aantal en de tonnage volgens de verdragen van vliegtuigmoe derschepen, kruisers, torpedoboot jagers en vermindering met een derde van het aantal duikbooten, zoodat geen land meer dan 35.000 ton duikbooten mag hebben. Hoover heeft verder verklaard: I. Het pact van Kellogg, waarvan allen onderteekenaars zijn, kan alleen beteeke- nen, dat de landen der wereld overeenge komen zijn, dat zii wapens slchts ter ver dediging zullen gebruiken. II. De vermindering moet niet alleen door groote algemeene verminden igcn van de wapeningen geschieden, maar ook door verhooging van de verdedigings kracht tengevolge van verlaging van de aanvalskracht. III. De wapeningen der wereld zijn in verhouding tot elkander toegenomen er. natuurlijke gang een hand wordt toege stoken. Daarom dient alles nauwkeurig in het Den Helder, natuurlijk niet om schilders- werk te zoeken, want dit geluk zouden zij daar evenmin vinden als op Nova Zembla, maar om eens rond te loeren of er ook wat te vinken viel. Hun keus viel op den oog te worden gehouden en de regeering winkel metkantoor van den heer A. stelselmatig op de hoogte worden gehou- Colthof en wisten zij zich toegang te ver den van alles wat er op visscherijgebied hier plaats heeft. Er moet gezorgd worden vóór dep wagen te blijven en niet hinkend daar achteraan te komen. Ook in de besprekingen onder leiding van staatsraad, mr. J. B. Kan, gehouden tusschen vertegenwoordigers van be langhebbenden bij het visscherijbedrijf schaffen langs den meer en meer gebrui- kelijken weg, namelijk door een raam en gelukte het hun te bemachtigen een be drag van 23 in contant geld, een aan tal briefkaarten met firmanaam, zeer actueel, eenige twintigjes van „Unitas", (op hoog van zegen), een bos sleutels, die misschien op andere perceelen pasten, eenige vreemde munten, waarvoor wel- D licht de Officier van justitie particuliere te IJmuiden is gebleken, dat men eenige j belangstelling kon koesteren, benevens verbetering in dat bedrijf zou kunnen krijgen door het vischverbruik in het binnenland aan te moedigen. Hoe langer hoe meer dringt dit denk- beeld door en, al gaat het wat langzaam, in het algemeen zal dezelfde maatstaf van tenslotte zal in die richting, ook van over- vergeliiking bewaard moeten worden bij h^idswege wel wat worden gedaan. de verminderingen. IV. De verminderingen moeten reëel en positief zijn en moeten in de eerste plaats een verlichting brengen. V. Er ziin drie vraagstukken op te los sen, te weten de land-, lucht- en zeestrijd- krachten, die allen betrekking op elkaar hebben. De tijd' is gekomen om een groote en besliste methode te aanvaarden om denijiuven verpletterendien last te verminderen, die ,nfu,n op de arbeiders in de heele wereld drukt. j Het zou de belangrijkste maatregel zijn, die genomen zou kunnen worden om het herstel van de wereld te verhaasten. WU moeten voortgaan tegen de weder-1 zydsche vrees en de wrijvingen in, die een gevolg zijn van den oorlog en de wa peningen en waardoor het raenscheliik vertrouwen in de heele wereld gedood wordt. Wii kunnen practisch blijven door een voldoende zelfverdediging voor alle naties te handhaven. Wij kunnen de verzekering van den vrede verhoogen en toch voor de wereld' 10 a 15 billioen dollar sparen, die in de eerstvolgende tien jaar verkwist zouden worden. Teneinde het aanvallend karakter van alle strijdkrachten te verminderen, hen daarbij onderscheidende van hun verde digend karakter, stel ik aanneming voor, van het voorstel, dat reeds te Genève ge daan is, om alle tanks, chemische oorlogs wapenen en zware verplaatsbare kanon nen af te schaffen. Dit zou niet beletten de vestingwerken voor de verdediging van de grenzen en de kusten uit te breiden. Hun verdedigings kracht zou er ten opzichte van een macht met aanvallend doel slechts door toe nemen. Inderdaad ligt daar nog terrein braak en alles wat als bron van welvaart kan worden aangehoord, mag thans niet on gebruikt worden gelaten. Men is nu waarschijnlijk op den goeden weg, vooral nu een man als mr. Kan het roer mag hanteeren. De berichten over het voorkomen van belangrijke hoeveelheden jonge zalm aanhouden. Met belangstelling zullen we deze berichten blijven volgen, want het begint er meer en meer op te gelijken, dat er gunstiger tijden voor de zalmvangst gaan aanbreken. Misschien is dat ook een bemoediging ten opzichte van de pietermannen, die men in lange jaren haast niet meer op Texelstroom en in de haven aantreft, i Kan ook daarin niet een keer komen?; En kan het zoo ook niet gaan met rog en makreel? Wat weten wij van de verborgenheden der zee? een aantal postzegels van 6 cents, bruik baar zoowel voor inbrekers als evange lieverkondigers. De heer N. van den B., die een zeer geleerden indruk wekte door het bezit van een kalen kruin en een uilenbril, be zette als eerste en oudste nummer de eereplaats op het zondaarsbokkebankje. De tweede verdachte, Jan D., zag er wat frisscher en jonger uit, maar miste alle wetenschappelijk distinctie. Uit het verhoor bleek al aanstonds, dat de heeren in gezelschap van een zekere mevrouw Stienstra, uit Rotterdam, als chauffeuse, zich in haar auto naar Den Helder hadden begeven. Zij gingen ver volgens in de duistere Heldersche straten op onderzoek uit en vonden al spoedig een geschikte perceel om hun geluk te beproeven, doch het felle blaffen van een nijdigen waakhond maande hen tot voor zichtigheid en werd alsnu de keuze ge- de heer Officier tamelijk sceptisch, zoo als Z.Ed.Achtb. nader ontwikkelde. Het belang der maatschappij stond bij den Officier hooger dan dat van het individu, daarom kon de Officier niet anders voor verdachte, niet minder vorderen dan 3 jaar gevangenisstraf definieeren. Met betrekking tot Jan D. was de heer Officier milder gestemd en bereid tot transactie. Stelde in dit geval voor een gecombineerde straf en wel een onvoor waardelijke straf voor den tijd van 2 jaar en voorts 1 jaar voorwaardelijk. Mr. Judell, optredende in het belang van den gedetineerden verdachte, ver heugde het na lange afwezigheid in de strafrechtzaal voor dezen cliënt te mogen ageeren. Hij vergeleek hem uiterlijk meer met een onschuldig uitziende bediende van Vroom en Dreesmann of een eer waardig notarisklerk en gevoelde ook als pleiter veel sympathie voor dezen mis dadiger. Pleiter betwijfelde of hij met een geraffineerd inbrekersplan naar Den Helder was getogen en geloofde stellig, dat hij ernstig had getracht een behoor lijk leven te leiden. Mr. Judell vermeen de voorts, dat de gevorderde straf niet wettig was geoorloofd. Tenslotte conclu deerde pleiter het opleggen van een voorw. straf. De Officier gaf in zijn repliek toe, dat pleiter inderdaad gelijk had wat betrof de strafvordering en wijzigde als nu zijn eisch tot het opleggen van een onvoor waardelijk straf en wel voor den tijd van 3 jaar onvoorwaardelijk. Daarna sluiting der behandeling, nadat alsnog conform de wet het laatste woord was verleend aan de heeren verdachten. Herinneringen uit het verleden. Vervelend maar noodzakelijk. Een niet bepaald frissche zaak! De gansche middagzitting was ge wijd aan het geval, dat de 52-jarige pen sioentrekker, Johan Frederich K., uit Alhoewel de belangrykheid der te ver; werken processtof alle aanleiding ga ook ditmaal onze biësta niet te verzul men. Met de schetskaart m de hand gesticuleerend met zijn zilveren „Ever- sharp", betoogde dan de appellant, dat niet hij had aangereden, doch zelf aan gereden was. Ziedaar alles! Het scheen echter wel, dat de artistie ke situatiekaart, die den appellant zelf niet had opgeteekend, met in overeen stemming was met den reëelen toestand en meer beantwoordde aan de rijke ver beelding van den appellant, De auto van den chauffeur P. C. Koger uit Den Helder, was op een brug nabij de Kooy en werd door de auto van appel lant, die te veel naar links zwierde, aan gereden. Er werden eenige beschadigin gen aan dezen auto geconstateerd, o.m. aan den bumper en voorwiel. Het zij hierbij opgemerkt, dat de diverse par tijen niet tot overeenstemming waren te brengen. Teneinde de zenuwen onzer geëerde lezers zooveel mogelijk te ontzien, zullen we het getuigenverhoor met eerbiedig stilzwijgen passeeren en alleen volstaan met de mededeeling, dat dit langdradige onderzoek niet uitviel in het voordeel van den appellant. Met uitzondering van den echtgenoote die het roerend met paps eens was. We moesten den Officier bewonderen, dat het hem zonder merkbare inspanning gelukte de oogen open te houden. Maar meer nog ging onze vereering uit naar den president, wien de taak was toebe deeld de conversatie gaande te hóuden- Alleen de getuige, Timmer, bracht eeni ge verademing en een lach op de aange zichten der executanten.. Maar een zuabt van verlichting ontsnapte ons, toen de heer Officier, frisch nog als het welige malsche weidegras in den morgendauw, oprees van zijn niagistralen zetel om na uitvoerige rechtzetting van de feiten, be vestiging van het Kantonrechterlyke von nis te requireeren. dat men het geld, uitgegeven aan advertenties, beschouwde als weggegooid geld. - Eisch wel, dat Uw reclame doel treft. Adverteer daarom in de omdat dit het meest gelezen blad is in Den Helder en Omstreken. Wie wil Woning van f 6.50 ruilen voor Woning van 14.- f 5.-? Brieven onder No. 863, het Bureau van dit blad. aan 6-persoons Auto beschik baar, om naar Schager-kermis te rijden. Adres: J. VISSER, Spoorgracht 2. Jongeman zoekt net KOSTHUIS. Brieven m. prijsopgaaf onder te >No. 871, aan het Bur. v. d. blad. Goot peen brandende lucifers of retten achteloos weg in de duinen. siga- Afwijzende houding van Frankrijk. De Fransche veiligheidsopvattingen gaan evenwel rechtstreeks tegen derge lijke voorstellen in. Toch werkte Boncour's afwijzend ant woord weer bedrukkend ontnuchterend op de vele aanwezige toehoorders, die in groote meerderheid Hoover's aandrang om eindelijk door stoutmoedige beslissin gen de wereld voorwaarts te helpen, had den toegejuicht. Boncour herhaalde het bekende standpunt van de nieuwe regee- ring-Herriot. Deze is bereid tot een be scheiden eersten stap op den weg der partieele wapeningsvermindering, ook bij den tegenwoordigen stand van de veilig heid en vredesorganisatie. Frankrijk zou de Amerikaansche voor stellen dus slechts dan kunnen aanvaar den als tevens nieuwe besluiten in den Franschen veiligheidszin, zooals Tardieu in Februari had voorgesteld, gedaan zou den worden. Aanvaarding door Italië. Geheel in tegenstelling tot de rede van Boncour stond de korte, kernachtige rede van Grandi, die in naam van Mussolini een onvoorwaardelijke integrale instem ming met Hoover's voorstel zonder eenig voorbehoud uitsprak. Grandi had een geestdriftige ovatie in ontvangst te nemen na deze verklaring, die zoo ge heel naar het hart der meesten gespro ken is. De andere mogendheden. Op Zuiderzee was onlangs zóó weinig botvangst en zóó veel aalvangst, dat de prijs van bot steeg boven den aalprijs. Een nog niet voorgekomen verschijnsel. De garnalenvangsten blijven overal ge ring. De consumptievraag neemt toe. Overal in de lunchrooms b.v. wordt gar nalen-sla geserveerd. Heeft onze om geving aandeel in deze behoefte-voorzie ning? Er valt, naar onze meening, iets veroveren op dat gebied. We hadden het al eerder over de vraag Nette jongeman, 25 jaar, der Amsterdamsche huisvrouwen naar zoekt KOSTHUIS bij alleen- levende garnalen, die ze niet zoo veel-staande vrouw of weduwe, leef- vuldig meer kunnen betrekken van Zui-1 tijd 25 j., één kind geen bezw. derzee. Ook van om den Zuid is er wei nig aanvoer en zeker geen aanvoer van levende garnalen te Amsterdam. Stelt men zich daarop hier voldoen de in? Texelstroom en de zeegaten staan van ouds bekend van flinke hoeveelheden garnalen in zich te herbergen. Daarop nogmaals aandacht te vestigen, is misschien niet overbodig. Gevraagd een flinke Winkel juffrouw, boven 18 jaar. Adres: J. GRAAFF, in Manufacturen, Spoorstr. 54. Korporaal K.M. zoekt een nette Slaapkamer, om 1 Aug. 1932 te aanvaarden. Brieven aan J. P. DRONKERS, Korp. Bottelier, Evertsenstraat 6, Vlissingen. Brieven onder No. 872, 1 het Bureau van dit blad. aan VERLORENeen BADPAK met handdoek op Huisduiner- weg. Verzoeke terug te be zorgen op Singel 57. Adres: L. v. Berkstraat 7. Begeef u nooit verder in zee dan tot uw middel, opdat gij niet uw eigen leven en dat van anderen in gevaar brengt. Voor het overige hebben de groote I mogendheden met meer of mindere op- ARRONDISSEMENTSRECHTBANK TE ALKMAAR. Meervoudige strafkamer. Ziting van Dinsdag 21 Juni. Uitspraken van Dinsdag 14 Juni. Gerardus A., Egmond aan Zee, hooger beroep, jachtwetovertreding. Johannes Sj., Venhuizen, vrijspraak, thans in voorarrest, diefstal van kippen, meermalen gepleegd, 4 maanden gev. voorw., met 3 proefjaren en op te leggen bijzondere voorwaarden. De eerste dag zette zich al van het nieuwe jaar miserabel slecht in. Een op Nieuwjaarsdag op den rijks weg onder Schoorl door 50-jarigen heer Simon Petrus van N., uit Julianadorp, veroorzaakte aanrijding met een ander Een net alleenstaand persoon zoekt Kost en Inwoning bij ean alleenstaande vrouw of weduwe, één of twee kinderen geen bezwaar. Leeftijd tus schen 25 en 30 jaar. Brieven onder Nr. 860, aan het Bureau van dit blad. Net Dagmeisje gevraagd, tusschen 1618 jaar. AdresJ. PRONK, Kijkduinlaan, Huisduinen. HUISDUINEN, aan Huurovername gem. HUISJE, maand Augustus. Brieven onder No. KAPPERSBEDIENDE (Duitscher), goed kunnende onduleeren, zoekt betrekking. Brieven onder Nr. 867, het Bureau van dit blad. H.H. BAKKERS! grieven onder No. 870, Biedt zich aan een nette bet Burea" van dlt blad- Brood- en Beschuitbakker, ongehuwd, Den Helder of om streken. Brieven onder Nr. 862, aan het Bureau van dit blad. aan Biedt zich aan een net Dag meisje, 17 jaar. Brieven onder Nr. 855, aan het Bureau van dit blad. Biedt zich aan een jong net gepensioneerd persoon voor MAGAZIJN, PAKHUISKNECHT of iets dergelijks, heeft goede aan bevelingen. Brieven onder No. 869, aan het Bureau van dit blad. Nette Juffrouw biedt zich aan als Huishoudster. Leeftijd 48 jaar. P.G. Brieven onder Nr. 858, aan het Bureau van dit blad. GARAGE te huur, pl. voor 9 auto's met werkplaats. Brieven onder Nr. 873, aan het Bureau van dit blad. Te koop KLOEK met W. L. KUIKENS. Adres: Hertzogstraat 66a. Te koop Jongs Haantjes vanaf 50 cent, Slachtklppan vanaf f 1.10, Konijnen, Duiven, Eenden, Kippen- poulet 50 oentper pond. Adres: BREMER, Poelier, Keizerstraat 59. Tel. 550. Te koop gevraagd een in goeden staat verkeerende 8- 4-persoons Kampeertent. Brieven met prijsopg. onder No. 857, Bureau van dit blad. Te koop KINDERWAGEN, zoo goed als nieuw. Adres: Ruijghweg 44. Te koop een goed onderhouden STUDIE-PIANO f 65. Adres: Laan 56. Te koop jonge Foxterrier, reu, 8 weken, mooi beest. Adres: Keizerstraat 59. Gevraagd een MEISJE, van 8 u. 12 u. Adres: Parallelweg 73. Gevraagd Chauffeur voor licht werk. Adres: le Schagendwarsstraat motorrijtuig, bracht wel geen materieeleno. 5. Na 8 uur. schade teweeg, doch was voor den heer van N. een bron van vele onaangenaam- Terstond gevr. flinke beden. In de eerste-plaats werd hij op 4 JONGEN Maart, trots zijn tegensputteren, veroor- bijJ. DE GOEDE, deeld tot niet minder dan 40 boete of Middenvliet, Breezand. Net Meisje KAMERTJE. Brieven onder no. 856, het Bureau van dit blad. zoekt SLAAP- aan Door inruiling voor billijken prijs te koop: Reflex-Camera 8 x 10*, fabr. Dalmeyer, voor platen en filmpack, spleet- sluiter, tijd- en ,5 tot l/iooo sec., lens 15 cm. brandpunt, licht sterkte F3.5. Het geheel in prima staat. Fotohandel JAC. DE BOER, Keizerstraat 75. Te koop een mooi Burger huis met Schoenmakers-werk plaats en <uin, aan de Bree- straat no. 20. Direct te aan vaarden Te koop gevraagd opvouwbaar WANDELWAGENTJE. Adres: Ruijghweg 259. Geh. Off. zonder kinderen zoekt Zit- en Slaapkamer met pension of vrije keuken. Brieven onder Nr. 865, aanInlichtingen bij den Makelaar het Bureau van dit blad. P. BREGMAN, Loodsgracht 46. Te huur gevraagd van 1 tot 15 Aug. te Huisduinen: gem. Huis (3 slaapk.), of Kamers, met gebruik van keuken. Brieven onder No. 868, aan het Bureau van dit blad. Te koop Ramen, Deuren en Ko zijnen, Dakpannen en een marme ren Schoorsteenmantel Adres: Breestraat 18, 2e Vroonstraat 32 i)

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 7