Breezand- Anna Paulowna. Barsingerhorn. Wieringer waard. Marineberichten. Marktberichten, pAi en dat bij de verkiezing van dezen r; j Q 'functionaris (voor één jaar op proef) alle eeniK ireld een'rtiwtol 'h!rt?monnaie met stemmen op no. 1 der voordracht, den i i fcwie plaatje, een auto- iheer I. Faillie, van Zierikzee, werden ver- ped een vliegende hollander, een vulpen- eenigd. er' I De heer Dekker heeft zich beschikbaar verloren: 4 portemonnaies met gesteld zijn opvolger nog gedurende een eemg geld, een vulpenhouder. Zoaols gewoonlijk was voor de kleinen van de bewaarschool een feestje georga niseerd op denzelfden dag, waarop de fcinderen van „de groote school" hun feest hadden. Met aardige spelletjes, versnaperingen en een klein cadeautje werd ook aan hen een prettig dagje bereid. PREEKBEURT. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.) 's Morgens 10 uur en n.m. 8.30 uur de heer P. Boon. SCHOOLFEEST. Het groote feest voor de leerlingen der openbare en r.-k. scholen, al dagen lang door de meer dan 600 kinderen met groote verwachting verbeid, is weer uitstekend geslaagd. Niet weinig werkte het weer daartoe mee, dat zelfs zóó gunstig was, dat zoowel de kleinsted, die naar Huis duinen gingen, als de groote groep van 400, die o.a. Egmond aan Zee bezocht, het zoo geliefde „pootje-baaien" konden beoefenen. Een belangrijke afwijking van het ge wone jaarlijksche programma was, dat ditmaal ook de reis naar Amsterdam, gemaakt door de oudste kinderen, met bussen geschiedde. Deze proef schijnt heel goed bevallen te zijn. Er kon nu ook een bezoek aan Schiphol gebracht woaden, waar men getuige was van de aankomst en het vertrek van vliegma chines van en naar het buitenland. De deskundige, die op buitengewoon aardige wijze verschillende dingen aan de kinde ren uitlegde en niet het minst het pretje dat allen even ineen vliegmachine moch ten plaats nemeD, maakten dit bezoek aan Schiphol tot een zeer prettig onder deel van het feestprogramma. GESLAAGD. Mei. J- Blok, alhier, is geslaagd het examen handenarbeid. voor J. v. Duuren en M. de Beurs, leerlin-. gen van de openbare lagere school I zijn geslaagd voor het toelatingsexamen voor de Hoogre Handlsschool te Den Helder. PREDIKBEURTEN. Red. Herv. Gem. Morgens 10 uur, de beer Jac. Kortenhoeven, van Heemstede. Gerei. Kerk. 'a Morgens 10 en 's middags 2.30 uur Dé. tJ. Zuidema. PoWervergadermg. Afscheid van den heer Dekker. Na opening door den Dijkgraaf, den heer C. Wijdenes Spaans, en lezing der hotuien door den heer C. Keyzer, volgen, éls deze zijn vastgesteld, de volgende ihededeelingen: Verschillende besluiten, in de vorige vergadering genomen, zijn door Ged. Staten goedgekeurd, te weten: het besluit tot verkoop van onroerend goed aan het Rijk ten behoeve van den Zuiderzeespoor- weg; de aankoop van het perceel sloot van den heer S. Wilms; het besluit tot het afstaan van een perceel in erfpacht aan de Gemeente; het besluit tot aangaan van >n vaste geldleening, groot 99.000. eae is inmiddels geplaatst tegen een rente van 5 en de koers 95 "koorts wordt medegedeeld dat het maken van twee duikers is aanbesteed. <j6e inschrijving en de gunning vermeld den we reeds eerder). Om bijzondere rede- sa is het Dagelijksch Bestuur over het ieine verschil tusschen de som van den lhagsten inschrijver en het bedrag van <Jen op een na den laagsten mededinger, den heer L. Schouten, heengestapt en is het werk dus aan den heer Schouten ge- guad. Van den heer J. C. Geerligs is een ver zoek om ontslag als Hoofdingeland inge komen, in verband met het nieuwe alge- meene reglement. Hier wordt aan toege voegd, dat wegens familieband tusschen de heeren P. J. Waiboer en C. D. Rezel- man ook één van hen zal moeten af treden, maar dat beiden zitting kunnen blijven nemen tot een van beiden aan de beurt is van aftreden. Van de maatschappij, die de stoomtram van ÈwijcksluisSchagen exploiteert is een oproep ter vergadering, te houden op 9 Juli a.s., ontvangen. De rekening over 1931 luidt: Ontvangsten 537.839.42 Uitgaven 524.129.25 Batig 13.710.17 A14e mededeelingen worden voor kennis geving aangenomen. Set voorstel om een reductie van 20 toe te staan op de huursommen voor gras gewas en bouwland, met dien verstande, dat in de bijdragen ad 10 voor het ver wijderen van stekels, enz geen wijziging zal worden gebracht, wordt aangenomen met de beperking, dat het niet zal gelden voor bedragen beneden 15. Met deze reductie is een bedrag van halve maand na zijn eigen ontslag met de verschillende werkzaamheden enz. op de hoogte te brengen. Hij zal daarvoor een salaris genieten gelijk aan dat van den opzichter bij de wegenverbetering, den heer Jansen. De heeren K. A. Kaan, Nannis en D. Stammes worden gekozen voor het nazien der rekening over 1931. Voor de vacature die op 1 October ont staat door het aftreden van den heer C. Geerligs als Heemraad, wordt de volgen de aanbeveling opgemaakt: 1. C. Geerligs (met algemeene stem men); 2. D. Stammes (met 13 st, 1 op A. v. d. Berg en 1 op J. Tijsen); 3. A. v. d. Berg (1 op C. Rezelman en 2 op J. Tijsen). Het kohier van omslag voor 1932 wordt vastgesteld. Totaal wordt belast 4517 ha, 88 a, 61 ca, tot een bedrag van 126.501.08. Er zijn 876 aangeslagenen. Betaling kan geschieden in drie gelijke termijnen. De vervaldagen zijn 23 Juli, 10 September en 29 October. Het besluit, kasgeld te leenen tegen 1 boven het prom. disc. van den Ned. Bank moet gewijzigd worden. De Boerenleen bank beschikt op het oogenblik niet over ruime geldmiddelen. Men kan echter te recht bij de Rotterdamsche Bankvereeni- ging, kantoor Schagen. Het nieuwe besluit vermeldt l1/» boven het prom. disc. van den Ned. Bank, met een minimum van 5%. Bij de rondvraag wijdt de heer K. A. Kaan er op, dat het grasgewas van ver schillende wegen niet is verpacht Het wordt dus niet gemaaid en het onkruid veroorzaakt door verspreiding van het zaad op de naastgelegen landerijen veel last. De voorzitter zegt toe, dat aandacht aan dit euvel geschonken zal worden. De voorzitter neemt daarop het woord, om den scheidenden opzichter, den heer R. Dekker, toe te spreken. Het door hem aangevraagde ontslag wordt hem op de meest eervolle wijze ver leend met dank voor de vele en buitenge wone diensten aan den Polder bewezen. Misschien, zoo wendt spr. zich tot den heer Dekker, is dit oogenblik van afscheid nemen er een waarnaar u verlangd heeft, doch ongetwijfeld zal het ook allerlei be roeringen en herinneringen bij u opwek ken. Wij zullen nu voortaan de oude gar de geheel moeten missen, want na het heengaan van de heeren J. K. Kaan en De Jong en den bode, den heer Speete, was u nog de laatste van die garde en ook gij zult weldra uw taak overdragen aan een jongeren kracht. Gij verlaat ons in een tijd dat ieder spreekt over Crisis. Maar als we de notu len der vergaderingen naslaan uit den tjjd van uw benoeming tot opzichter, dan vin den we daarin besluiten vermeld, waarbij' de Polder o.a. 81/s ha land verkocht voor totaal 250 en 44 ha voor 1200. We hopen dat die toestanden nooit zullen terugkeeren en zóó slecht is het thans gelukkig nog niet. In uw 41 dienstjaren hebt gij met lust en ijver uw werk gedaan en uw opge wekte natuur dreef u er toe, na uw werk u niet alleen te wijden aan uw gezin maar ook deel te nemen aan het gemeenschaps leven. U heeft de voldoening uw kinderen groot en in goede betrekkingen geplaatst te zien. Wij feliciteeren u daarmee. De tijd, dat gij uw ambt vervulde is lang en geeft u recht op rust. Gij kunt echter niet alleen op een langen dienst tijd wijzen, maar ook op daden. Zelf ben ik ongeveer 25 jaren hier werkzaam en kan me nog goed den toestand van de werken in den Polder in herinnering terugroepen. Steeds weer kreeg u nieuwe vragen ter oplossing en als de auto niet was gekomen zouden we kunnen zeggen dat we het probleem van de wegen onder de knie hadden. Ook in den laatsten tijd hebben wij de wegverbetering weer ter hand genomen; de rest zult ge aan uw op volger moeten overlaten. Met zelfvoldoening kunt ge op een mooien staat van dienst terugzien. Gij zult uw rust gaan genieten in een plaats, die u misschien meer natuur schoon zal bieden dan onzen Polder. Maar vaak nog zullen uw gedachten naar Anna Paulowna uitgaan en wij hopen dat u dan ook aan ons terugdenkt zooals wij dat aan u zullen doen. We hopen van ganscher harte dat het spreekwoord: oude boomen moet men niet verplanten, niet zal opgaan en dat gij integendeel nog langen tijd van uw wel verdiende rust mag genieten in uw nieuwe woonplaats. Hartelijk danken we u voor alles wat u voor den Polder hebt gedaan. Helaas hebben we nog geen oplossing kunnen vinden voor het vraagstuk welk voorwerp we u voor uw nieuwe woning als blijk van waardeering zouden kunnen aanbieden en overhandigen u daarom deze enveloppe met inhoud in de hoop dat gij daarvoor wel een bestemming zult vinden, die u mede Anna Paulowna in waardeering en vriendschap zal doen herdenken." De heer Dekker, sterk aangedaan, zegt: „Het is mij heel moeilijk woorden van dankbaarheid te vinden. Het is ook niet gemakkelijk afscheid te nemen. Ik dank voor de woorden tot mij gesproken, voor de medewerking die ik mocht onder vinden, en voor de enveloppe met in houd, waarvoor ik een blijvend aanden ken zal koopen. Ik hoop dat het alle heeren goed zal gaan. Ik kan nu niet zoo gauw meer woorden bij elkander krijgen en hoop nog menigmaal in den Polder terug te komen." „En u zal altijd welkom zijn," zegt voorzitter. Nadat de heer Dekker met een hand SCHOOLREISJE. Begunstigd door mooi zomerweer heeft het jaarlijksche schoolreisje voor de kin deren der hoogste klassen van de o. 1. school alhier en te Haringhuizen plaats gehad. Ditmaal was het doel van den tocht Den Haag en Scheveningen. Het gezelschap vertrok 's morgens om 8 uur met den trein uit Schagen. In Alkmaar werd overgestapt in den elec- trischen trein, wat voor velen iets nieuws beteekende. De groote wagons en ruime coupé's trokken speciaal de aandacht. In Den Haag stonden een tweetal autobus sen gereed, die allen naar de Indische Tentoonstelling brachten. Onder leiding van 2 personen, waarvan één geleider gratis was verkregen door tusschenkomst van het Haagsche School Museum, wer den de verschillende bezienswaardighe den bezocht. Veel leerzaams viel op deze tentoonstelling te genieten. De Balinee- sche tempel, het Menangkebouwsche huis, een diorama, voorstellende een In disch landschap in de Preanger, met op den achtergrond een paar vuurspuwende bergen, een Javaan, die bezig was een akker te beploegen, vrouwen, die ter markt gingen, dit alles trok in niet ge ringe mate de belangstelling en somwij len verwondering bjj de jeugd. Het zou teveel zijn, alles te vermelden, wat op deze tentoonstelling te zien is en aan schouwelijk wordt voorgesteld. Volop is genoten en het lijdt geen twijfel of veel zal in de herinnering achter blijven. Na eenige verfrisschingen werd de tocht voortgezet naar Scheveningen. Een wan deling van ongeveer 15 minuten. Van de strandgenoegens is in ruime mate ge bruik gemaakt, waarbij het ezeltje-rijden wel het hoogtepunt vormde. Na een wan deling op het wandelhoofd werd nog eenigen tijd verpoosd in den speeltuin »de Bataaf«. Per tram werd de terug tocht naar het station aanvaard en te ongeveer 8è uur arriveerde het gezel schap weer in Barsingerhorn, hoogst voldaan en blij gestemd. Het is een dag geweest die nog lang in het geheugen zal blijven. Het schoolreisje voor de kinderen der laagste klassen der o.l. school alhier is vastgesteld op 12 Juli a.s. DE ADSPIRANTENDAG V AN DEN N.-H. V. B. Het programma van den adspirantendag, welke morgen zal plaats hebben op de terrei nen van het Gemeentelijk Sportpark te Alk maar, is door ons reeds in de.krant van den vorigen Zaterdag gepubliceerd. Er wordt aan deelgenomen door 76 elftal len, gevormde door 836 jongens, een aantal dat alle vorige inschrijvingen ver overtreft. Helder neemt met 7 en HRC met 3 elftallen deel; verder is Schagen met 2 en BKC met 1 elftal van de partij. De wedstrijden worden gespeeld tusschen 10 en 5 uur. Laat ons de wensch uitspreken, dat het weer zich morgen goed houdt, opdat dit Noordhollandsche Jeugdfeest ook daardoor niet verstoord wordt. En tenslotte rekenen wij er op. dat de vei tegenwoordigers van onze plaatselijke clubs zich met eere onderscheiden zullen. DE GOUDEN KRUIS-FINALE. Door een 31 zege op WFC 5 is Zilver meeuwen 2 houder van het Gouden Kruis geworden. Rauchbeker. stand 2—*2 r\2i'3n femoei^- (druk van allen persoonlijk afscheid heeft Ookhet voorstel tot verkoop aan de ge- m sll]it v00rz vergadering, meente Anna Paulowna tegen den prijs s s van 1 van het terrein gelegen tusschen het looppad langs de Molenvaart en het ijzeren hek vóór de Herv. Kerk en pas torie wordt aangenomen. Ter behandeling van de beide volgende punten der agenda gaat de vergadering lh comité. Na heropening deelt de voorzitter mede, ctet besloten is voor den nieuwen opzich ter een auto ter beschikking te stellen PREEKBEURT Ned. Herv. Gem. 10.30 uur, Ds. v.m. M. A. G. Vorstman De finale om dezen beker tusschen Zilver meeuwen en KW is onbeslist geëindigd, daar na een kwartier verlenging de bleef. De match wordt derhalve overgespeeld. Helder-nieuws. Morgen gaan zeven adspiranten-elftallen der wit-zwarte kleuren naar Alkmaar, om aldaar deel te nemen aan den jaarlijks door den N.-H.V.B. te organiseeren adspiranten dag. Uit dit tournooi zijn de Helder-adspiranten steeds met groot succes te voorschijn gekomen en zullen wij hopen, dat dit nu ook het geval zal zijn. Aan ons jeugd- materiaal dus de taak om deze traditie te hand haven. Wij zijn er dan ook vast van overtuigd, wanneer er eendrachtig samengewerkt wordt, dus geen zelfzucht in je spel, het succes zeker weer gunstig zal zijn. Verleden jaar behaalde de wit- zwarte toekomst drie eerste, twee tweede en twee derde prijzen, daar Helder toen ook al met zeven elftallen deelnam, voorwaar een mooie prestatie. Speelt echter bovenal eerlijk en sportief, opdat de tegenpartij je spel kan waardeeren, dit zijn wij trouwens van onze adspiranten gewend; houdt de wit-zwarte kleuren op dit tournooi hoog. Het ic opmerkelijk dat de meeste Helder-elftallen tegen dezelfde tegenstanders van verleden jaar hebben geloot. Het programma van de door onze adspiranten te spelen wedstrijden is in ons clubblad gepubli ceerd, zoodat wanneer de jongens dit medenemen, zij dan in het bezit zijn van het programma, welke wedstrijden dit vermeld, die zij morgen moeten spelen. Dat er voor de toekomst van onze vereeniging bij het Heider-Bestuur de noodige in teresse aanwezig is, getuigt fet feit, dat liefst vijf Bestuursleden onze jonogeus naar Alkmaar zullen vergezellen om als geleider van het hun toege wezen elftal te fungeeren, terwijl ook de nieuwe adspirantenleider C. Dienaar, en de ex-leider Goes van de partij zullen zijn. De algeheele leiding over de negentig adspiranten, die naar Alkmaar gaan, berust in handen van den leider C. Kelder. De adspiranten zijn verplicht zich den geheelen dag stipt aan de wenken en raadgevingen van hun leider te houden. De uitslagen der wedstrijden van de eerste ronde worden om 1 uur, die van de tweede ronde om zes uur in ons clublocaal bij den heer F. de Boer in de Koningstraat 83, bekend gemaakt. De reis geschiedt met een vijftal groote autobussen van de firma Koningsbruggen, hieronder is ook de nieuwe prachtige reiswagen begrepen. Het ver trek is bepaald op precies half negen vanaf het clublokaal in de Koningstraat, aankomst in Den Helder des 's avonds om circa 8.45 u. Het geheele gezelschap, dat naar Alkmaar gaat, bedraagt 125 personen. goedgezind is, opdat het voor ons allen een pret- Nu jongens, we zullen hopen, dat het weer ons tigen dag wordt. Denkt er echter om, dat je om kwart over acht, gepakt en gezakt present zijt, en geen te laatkomers, hoor! Nu witjes, nogmaals veel succes, en houdt de naam van „Helder" ook nu op dit adspiranten-toumooi weer hoog. Oudesluis 1Helder 2. Voor het Schager-beker-tournooi trekt Helder 2 morgen naar Oudesluis. Aldaar zal de club van dien naam bekampt worden en we mogen wel aannemen, dat de witten zich in de volgende ronde zullen werken; tenminste als de partij niet te licht wordt opgevat. Ontplooi je gewone spel heeren, en een zege zal niet uitblijven. Vertrek per trein van 12.32 uur. M.L.D.-nieuws. Woensdag 22 Juni j.1. speelde MLD 1 een vriendschappelijken wedstrijd tegen Joego slavië. Als scheidsrechter Westerveld de elf tallen in het veld fluit, is het de aanvoerder van MLD, welke met een kort speech je, na mens de sportvereen. MLD den aanvoerder van J. een bouquet bloemen overhandigt; met een kort antwoord met een driewerf hoer» voor MLD werd dit beloont. Nu laat de shceidsrechter tossen en het is M. die den toss wint en verkiest met wind mee te spelen. J. trapt af en komt met een goede opzet op het M.-doel af, welke door den keeper wordt afgeslagen. M. brengt nu op en met een goed open spel wordt na S min. spelen door Wolt huis zijn club de leiding gegeven. M. blijkt J. verre de baas te wezen, want nog geen min. later is het v. Heems die er 20 van maakt. 10 min. zijn er gespeeld en W. brengt den stand op 3o. Nu gaat het spel over en wee» en eenige aanvallen op het M.-doel stranden op den keeper, welke in goeden vorm is. In een aanval op het M.-doel is het Vet welke hagds maakt in het strafschopgebied. De scheidsrechter kent hier een penalty voor toe, welke door den midvoor onhoudbaar wordt ingeschoten. Na 25 min. spelen is de stand 31. Een goede aanval van J., waar de M.- keeper bij moet uitloopen. de midvoor van J. stond vrij voor doel, doch hier was Vet op zijn plaats, welke den bal met zijn hoofd retour zond. De bal vliegt nu op het J.-doel af, waar dan ook de stand door M. op 41 wordt gebracht. Voor de rust werd de stand nog op 51 gebracht. Scheidsrechter fluit rust en de stand was 51 voor M. Na de rust kwam J. geweldig opzetten en bleek dan ook meester van het terrein. Na 10 min. werd dit dan ook beloond; het was de midvoor die er 52 van maakte. 3 min. later, als de r.buiten van M. een speler van J. een beetje hardhandig opzijde zet. werd zeer te recht een vrije schop toegekend, welke schit terend voor het doel van M. werd geplaatst, yan den linkb. naar den midvoor, welke kei hard inschiet, stand 53. M. begint in te zien, dat als er zoo verder wordt gespeeld, ze het loodje moeten leggen. M. doet er dus no® een schepje op, en geeft een mooi spel te zien. Na een half uur spelen is het W., die den stand op 63 brengt. 5 min. voor het einde neemt de back van M. met zijn hand den bal mee, waar de scheidsrechter een pe nalty voor toekent; deze werd genomen door M. en met een zacht schot op den keeper ge schoten. De keeper van J. schoot den bal nu zelf in en bracht den stand op 73. Lands wijs lands eer. Met dezen stand floot scheids rechter Westerveld, welke zeer corerct leidde, dezen vriendschapeplijken wedstrijd met een verdiende overwinning voor M. Zondag a.s. .speelt MLD 2 tegen het Scheepmakers-elftal. Terrein Ankerpark, aan vang 10 uur v.m. Atlas-nieuws. De uitslagen van Zondag j.1. waren zeei bevredigend. Om 10 uur speelde Atlas 3 tegen versterkt HSV 3, in welken wedstrijd Dos den keeper 4 maal liet visschen, waar Zas nog een vijfde aan toe voegde. Het einde kwam met een 51 overwinning voor Dos en zijn mannen. Het 2e elftal speelde tegen een Sportbond combinatie met 6 spelers uit Spb. 1; toch wis ten onze jongens met 41 te winnen. Om half drie kwam Atlas 1 in het veld tegen HSV 1. Onze meening omtrent den uitslag was een groote overwinning voor HSV. Wel won HSV. maar slechts met 32. Atlas was zwaar gehandicapt, 4 van haar beste spelers waren absent. De leiding was beslist onvoldoende en scheidsrechter en grensrechter mogen wel wat meer activiteit bezitten. Gaarne hoopt Atlas revanche te hemen. Woensdagavond speelde versterkt Atlas 2 tegen Zeemeeuw 1 in plaats van Atlas 1. Wel werd met 4o verloren, maar dat neemt niet weg, dat de jongens van het tweede op een magnifieken wedstrijd kunnen terugzien, wat zeg jij, ster. Zeemeeuw-nieuws. A.s. Zondag speelt Zeemeeuw I tegen Zwalu wen I op het terrein aan den Strooweg. Daar Zwaluwen over een pittig elftal beschikt, belooft het een mooie wedstrijd te worden. Zeemeeuw komt als volgt uit. Doel; C. Blokker; achter F. Been, A. Been; midden; B. Ewalt, P. Blokker, D. Makelaar; voor: J. Coster, J. Been, H. Been, Al. v. Hert, J. Bontes. Texel-nieuws. Texel. De secretaris van de Sportver. Texel schrijft ons: Hedenavond ontvangt de Sportver. Texel be zoek van het tweede elftal van ZFC uit Zaan dam, met de laatste boot komen 11 spelers en twee reserve op Texel, ze zullen de gasten zijn voor de leden. Het voornemen bestaat Zondag morgen met dit gezelschap te gaan toeren. Aan vankelijk was men voornemens Zondagavond een wedstrijd tegen Texel 1 te spelen, daar echter ver schillende leden van ZFC Maandag tijdig weder in Zaandam moeten zijn, zal de match plaats hebben om half drie. Met de laatste boot vertrek ken de Zandammers dan weder naar huis. Het elftal dat tegen ZFC uitkomt is volgt samengesteld: Doel: Gras; achter: Zuidewind, Pijpers; midden: Vroegen, De Graaf, G. A. Dros: Voor: Keus, Gielis, Dapper, Winter, Stern. Reserves: Stern en E. Lap. Wieringen. Succes-nieuws. Zondag 26 Juni a.s. speelt op het Succes- terrein te Hippolytushoef Succesl—Beemster 1, voor het Schager bekertournooi. J.V-C.-nieuws. Julianadorp. Woensdagavond speelde JVC I een wedstrijd tegen VVMP van Wieringen. Om half acht floot scheidsrechter H. C. Augustein de beide elftallen in het veld. J.V.C won den toss en koos het wind- voordeel. Niettegenstaande dat was JVC voor de rust het meest in de minderheid. Het samenspel van WMP was beter en bij JVC wilde het niet recht vlotten. WMP wist haar meerderheid dan ook in twee doelpunten uit te drukken. Rust ging in met 20 voor V.V.M.P. Na de begon J.V.C echter uit een ander vaatje te tappen en speelde met meer vuur. Eindelijk had ze Succes, toen de rechtsbuiten met een fraai schot den eminenten keeper van WMP. wist te verschalken, luid aan gemoedigd door het Julianadorper publiek, zette JVC al op al en ze had werkelijk met pech te kampen, dat uit haar vele aanvallen geen doel punt geboren werd. Het einde kwam met 2I voor VVMP. Zondaga.s. belooft voor JVC weder een drukke dag te worden. Niet minder dan drie wedstrijden worden op het JVC-terreln gespeeld. Om 11 uur spelen de JVC-adsp. tegen Altlas. Om 1 uur JVC 2 tegen Atlas 2. Om half drie komt HSV 1 tegen JVC 1. Tegen dit elftal leed JVC 1 een paar we ken geleden een smadelijke 8—0 nederlaag, waar van zij nu trachten, revanche te nemen. Barsingerhorn. D.E.S.-nieuws. Donderdagavond speelde een D.E.S.-combinatie tegen een Dosko-combinatie van Oudesluis. Het D.E.S.-elftal was gecompliteerd met eenige ad spiranten. Na een zeer vriendschappelijke strijd won Dosko met 21. 't Zand. JJ. Woensdagavond had een vriendschappelijke voetbalwedstrijd plaats tusschen een combinatie van Schagerbrug en een Geel-Rood-combinatie van hier plaats op het Geel-Rood-terrein. Hierbij was de R. R.-comb. gedurende den ge heelen wedstrijd in de meerderheid, hetwelk in den eindstand zeer juist werd utgedrukt; het einde kwam n.1. met 52 voor G. R. De a.s. Zondag te spelen wedstrijden op het G.R. terrein zijn als volgt: Geel Rood 1 tegen Meervogels 1 van Aker sloot; Geel Rood 2 tegen Meervogels 2 van Aker sloot. De juniores spelen niet. WAT DE INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN OPBRACHTEN. Dat de wedstrijd NederlandBeigië een record-recette heeft opgeleverd, is duidelijk; hij bracht de K.N.V.B. netto bijna 34000.— op, waarbij dus alle kosten, belasting en het aandeel van 't Stadion in mindering gebracht zijn. De wedstrijden NederlandIerland en NederlandTsjecho-Slowakije waren wel wat minder goed bezet, maar leverden elk nog niet minder dan 23000.netto op. Neemt men in aanmerking, dat daarbij resp. 500 pond sterling en 5000 gulden aan de tegenstanders betaald moest worden, dan moet het aantal toeschouwers toch niet zoo heel veel minder geweest zijn dan bij HollandBelgië. Het scheelt ten hoogste een 2000 toeschouwers op de duurste rangen. (Sportkroniek.) ATHLETIEK. MEJ. SCHUURMAN WEL NAAR LOS ANGELES. Het bestuur der K.NA.U heeftana de pers de verblijdende mededeeling gedaan, dat de uitzending van mej. Tollina Schuurman naar de Olympische Spelen voor het nummer 100 meter hardloopen, alsmede de uitzending der dames voor de 4 X 100 meter estafette ge- handhaaft blijft, daar mej. Schuurman zich geheel heeft neergelegd bij de door het K.N. A.U.-bestuur genomen beslissing, dat als ver zorger zal meegaan de heer J. H. E. van de Putte. (Men weet waarom het hier ging. genoem de dame had haar uitkomen ter Olympiade afhankelijk gesteld door als voorwaarde te stellen dat haar eigen trainer dan ook van de partij zou zijn. Begrijpelijkerwijze kon het Bestuur hierop niet ingaan, daar de heer v. d. Putte de geschikste persoon hiervoor was, ergo dat men zich door een athleet geen voor waarden kon laten stellen. Blijkens bovenstaande mededeeling hebben de partijen elkaar toch gevonden en zijn de moeilijkheden overwonnen, wat niet anders dan tot verheugenis kan strekken. Thans te trachten om in een vereenigd pogen te geraken tot een succesvolle verdedi ging van de Nederlandsche kleuren in Los Angeles. ZWEMMEN. De verkiezing van mej. Vierdag. De verkiezing van mej. Vierdag naar het zwem-tournooi te Los Angeles, heeft in zwemkringen nogal verbazing gewekt. Noch te Tilburg, noch te Assen heeft haar zwem men grooten indruk gemaakt en moest zij haar meerdere erkennen in de jeugdige zwemster Selbach, die beide malen als eerste aantikte. Bovendien maakte zij in Tilburg taktische fouten, die een zwemster, met een reputatie als zij heeft, nooit had mogen maken. Toch wordt zij uitgezonden en niet mej. Selbach, omdat de verkiezing van laatstgenoemde af stuit om haar prille jeugd en gebrek aan in ternationale routine. In een ingezonden stuk in „De Telegraaf' wordt door de presidente der A'damsche Da mes Zwemclub (ADZ) tegen het besluit der T.C. ernstig geprotesteerd en met klem aan getoond dat mej. Selbach momenteel in betere conditie is dan mej. Vierdag. Verder worden de bezwaren van de T.C. voor de niet-uitzen ding van mej. Selbach door haar ontzenuwd. Zij betoogt o.m. dat het te Los Angeles aankomt op elke 1/5 seconde en niet op rou tine. Bovendien is voor het zwemmen van een estafettebaan van 100 meter weinig wedstrijd routine noodig, echter wél snelheid. De keuze van den N.Z.B. is foutief en behoeft, neen eischt herziening, besluit de presidente. (Mej. Vierdag maakte te Tilburg "een tijd van 1 min. 17.6 sec., mej. Selbach d.d. 21 Mei te Amsterdam een tijd van 1 min. 13.6 sec dus 2/5 onder den tijd, welke men als top prestatie van mej. Vierdag te Los Angeles verwacht.) SCHERMEN IN OOST-INDIE. Gedurende de Pinksterdagen werden te Ma- lang in O.-I. wedstrijden georganiseerd in schermen voor officieren van land- en zee macht. Aanvankelijk was het de bedoeling deze wedstrijden ook open te stellen voor onderofficieren, doch er waren van de land macht te weinig deelnemers, zoodat dit niet doorging. Heel jammer voor de onderofficie ren van de zeemacht, daar hier genoeg lief hebbers waren voor deelname. De majoor der mariniers J. F. Bosman had gedurende gerui- men tijd met de zeeofficieren geoefend, zoodat deze behoorlijk getraind op den looper ver schenen. De deelnemers-officieren van de zeemacht waren: de luitenants ter zee Derk- sema, v. d. Horst, Chr. Douw v. d. Krap, J. Douw v. d. Krap, Amsterdam, Jarman. v. Staveren en Baron de Vos van Steenwijk. Er werd geschermd equipe sabel en perso neel sabel en degen. Door de marine werden twee equipe's gevormd. De eerste equipe be stond uit de heeren J Douw v. d. Krap, Chr. Douw v. d. Krap en C. Amsterdam. De 2e equipe uit .Derksema, v.'d. Horst en Jarman. De eerste equipe won haar wedstrijd met 7—2. Ook de tweede equipe wist met dezelfde cijfers van de landmacht te winnen. Er waren voor de groepswedstrijden 2 be kers beschikbaar gesteld, een door den Ma rine-commandant te Soerabaia en een door den Kolonel te Malang. Het eindresultaat van den equipewedstrijd was, dat de eerste equipe van de marine den eersten prijs, zijnde de beker van den Marine-commandant, behaalde, terwijl de tweede equipe den tweeden prijs bemachtigde en daarmede in het bezit kwam van den beker, beschikbaar gesteld door dei* Kolonel van Malang. Elke deelnemer van de beide equipes kreeg bovendien een herinne ringsmedaille. Op den eersten dag werd doorgegaan met de personeele wedstrijden sabel. De 16 deel nemers werden ondergebracht in 3 poules, 2 van 5 en 1 van deelnemers. Uit de voorronde klassieerden zich voor de finale 5 officieren van de zeemacht en 1 van de landmacht, n.L de beide heeren Douw v. d. Krap, Derksema, Jarman en v. Staveren, voorts de luitenant Gybels van de landmacht. Deze laatste is nog een oude bekende van de K.M.A. De uitslag van den sabelwedstrijd was al» volgt: ie prijs Chr. Douw v. d. Krap, 2e pr. J. Douw v. d. Krap, 3e pr. luit. Gybels, 4« pr. Jarman, 5e pr. Derksema. 6e pr. v. Sta veren. Den volgenden dag werd aangevangen me< de voorronde degen, welke gevolgd werd doof, de finale, hiervan was de uitslag als volgt: ie pr. Chr. Douw v. d. Krap, 2e pr. J. Douw v. d. Krap, 3e pr. Derksema, 4e pr. Jarman, Se pr. ie luit. Avink en 6e pr. te luit. Cristan. Als hoofd-secondanten traden op de heerea Senke en de Ruiter. De wedstrijden hadden een zeer goed verloop. De heeren Amsterdam en v. d. Horst hebben wat onfortuinlijk ge schermd. Voor de Marine Officieren dus een meer dan schitterend resultaat. Naar wij vernemen zal in Juni of Juli a.s. een returnmatch gehouden worden en dan te Soerabaia. Bij de voorwedstrijden om de kampioen schappen van Nederland Degen, welke in elk district van het land zijn gehouden, behaalde de luitenant ter zee 2e kl. Jhr. A. v. Geen te Amsterdam de 2e prijs. Door deze prestatie komt Jhr. Geen dus in aanmerking voor deel neming aan de finale om de kampioenswed strijden van Nederland op dit wapen. KON, MARINE JACHTCLUB. Uitslag periodieke zeilwedstrijd no. 6 d.<L 24 Juni 1932. Modelsloepen B I. Aantal deelnemers 3. 1. matroos ie kl. Of. van Houten, mar.kazerne, 5 pnt.; 2. kw.meester J. A. Breems, Mar.kazerne, 3 pnt. Modelsloepen B II a. Aantal deelnemers 4. 1. schipper K. Jf. Stein, Hr. Ms. v. Speijk, t pnt.; 2. bootsmen H Riksman. Hr. Ms. Gelderland, 4 pnt. Modelsloepen B II b. Aantal deelnemers 3. 1. serg.-konst. JL K. F. Fontijn, Hr. Ms. Gelderland, 5 pnt.; matr. ie kl. A. Stevema, Hr. Ms. WachtscMt» 4 pnt. Eenh. fantasie sloepen B II. Aantal deelnemers 5. 1. korp.-kon»t*B<$ A. P. de Wit, Hr. Ms. Wachtschip, S ,ps 2. kw.meester J. C. Kuiper, Hr. Ms. Sobog- pioen, 4 pnt. KONINKLIJKE MARINE JACHTCLUB Eindzeilwedstrijden van de Koninklijke M3* rine op Vrijdag 15 en Zaterdag 16 Juli ijcjA. op de reede van Texel. Vrijdag 15 Juli 1932. Klasse I. Eenheidsfantasiesloepen Bi en Bi gestuurd door onderofficieren van de K. In dezen wedstrijd wordt het „Vikingscl verzeild. Klasse II. Modelsloepen Bi en Bi, ge stuurd door matrozen der K. M. Klasse III. Modelsloepen B>, gesteurd door oficieren der K. M. Het ligt in de bedoeling klasse III op voormiddag en klasse II op den achtermiddiefc te laten afvaren. Zaterdag 16 Juli 193a. Klasse IV. Eenheidsfantasiesloepen Bi B2, gestuurd door officieren der K. M., le<iefc van de K.M.J.C. In dezen wedstrijd wordt de wisselbekea van de K.M.J.Ci, verezild. Klasse V. Modelsloepen Bi, gestuurd do«2 onderofficieren van de K. M. Klasse VI. Modelsloepen B2, gestuurd door onderofficieren van de K. M. In de klasse V en VI wordt de De Ruyter- beker verzeild. Klasse VII. Sloepen van de Zeevaartschool te Den Helder. N.B. De zeilwedstrijd met de sloepen H» met modeltuig, gestuurd door adelborsten vMi het Kon. Inst. v. d. Marine, zal in September worden gehouden. Off. van den marine-stoomvaratdient ie kt G. A. Vermeulen, onlangs uit Oost-Indië terug gekeerd, wordt 1 Juli geplaatst als chef van dé machinekamer op Hr. Ms. wachtschip te Vlis- slngen. Officier van administratie le kl. der zeemacht C. J. Grijseels, die voor een jaar een betrekking buiten het zeewezen heeft vervuld, wordt 29 dezejf geplaatst bij het vliegkamp de Kooy nabij Dei Helder. Een officier der Zweedsche marine zal in Sept- bij de onderzeedienstkazerne te Willemsoord wor den gedetacheerd. Luit. ter zee 2e kl. H. H. L. Pröpper, onr langs uit Oost-Indië gerepatrieerd, wordt 8 Juli na expiratie van het hem verleende verlof geplaatst aan boord van Hr. Ms, pantserdekschip Gelderland te Nieuwediep. Eierveiling Schagen. 23 Juni. Aangevoerd 127,000 kipeieren s 52—54 kg ƒ2.50—2.60. 55—57 kg 2.30—2.90, 58—60 kg 2.80—3.10, 61—63 kg 3.00—3.40, 6467 kg 3.303.40; ongewogen wit 2.60 3-20, ongewogen bruin 2.803.60; 2400 eendtieren 2.002.20. Alles per 100 stuks. Heldersche Eierveiling. 23 Juni. Aangevoerd 20,009 kipeieren: 52—54 kg 2.60—2.70, 55—57 k« 2.70—3.10, 5860 kg 2.903.30, 61—63 kg 3-303-40, "4—67 kg 3.403.60; 52 kalkoeneieren 56; 873 eendeieren 1.501.70. De Graanmarkt. ALKMAAR, 24 Juni 1932. Aanvoer in totaal 72 H.L.'s aangevoerd, als: 3 H.L. tarwe 5.25; 34 H L. gerst. chav. 66.80; 10 H.L. haver 7.25 8; 10 HL. boonen, w.o. bruine boonen 911; duiven boonen 11.50; witte boonen 1517; karwijzaad 20; 9 H.L. blauwmaandzaad 30..50; 6 H.L. erwten, w.o.: groene erwten (kleine) 10, groote 20 en grauwe erwten 2127. Alles per 100 KG. Handel goed. Voorloopig kaasbericht. ALKMAAR, 24 Juni 1932. Aangevoerd 93 sta pels, wegende 178.000 KG, waarvan de prijzen als volgt: 43 stapels kleine fabriekskaas 24; 4 stapels fabriekscommissiekaas 24; 17 stapels kleine boerenkaas 24.50 27 stapels boerencom- missiekaas 24. Handel matig. Amsterdamsche Aardappelprijzen. AMSTERDAM, 24 Juni 1932. Prijzen onver anderd. Aanvoer 22.850 K.G. BROEK OP LANGENDIJJK, 24 Juni '32. Lan- gendijker Groentenveiling. 600 st. bloemk. 2e s. 8—9.10 p. 100 st.; 13100 bos wortelen f 7 7.90 per 100 bos; 13.100 KG. tomaten:' A 31.40—/ 32.80. B 26.10, C 31.70, CC 26.60; 305.000 KG. aardappelen: Schotsche muizen 4.60 6.40, Drielingen 2.10—/ 5.80; Kleine 0.70 1, alles per 100 KG.

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 11