S. 1. KM VI i In. Rijk en geen geld. N.V. STOOMWASSCHERIJ „DEN HELDER" TOBRALCO NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Buitenlandsch overzicht. lïlï® Nr. 7136. EERSTE BLAD ZATERDAG 25 JUNI 1932 60ste JAARGANG De ontwapeningsvoorstellen van president Hoover - In Frankrijk niet met enthousiasme ontvangen. - Kerk en ontwapening. - De conferentie te Lausanne. Konijn's Theeworstjes Rentelooze voorschotten ten behoeve van den groven tuinbouw in West-Friesland Er is gewoon Krentenbrood en er is Krentenbrood vanKrigée WILHELM IN AST RA AT 63—67 TEL. 524 Verkeersongevallen. in 50 dessins, 55 per el. De oplichting te Limmen. FEUILLETON COURANT Abonnement per 3 maanden bij vooruitbet.: Heldersche Courant f 1.50; voor Koegras, Anna Paulowna, Breezand, Wieringenen Texel f 1.65; binnen land f 2.—, Nederl. Oost- en West-Indië per zeepost f 2.10, idem per mail en overige landen f 3.20. Zondagsblad resp. f 0.50 f 0.70, f 0.70, f 1.Modeblad resp. f 0.95,11.25, f 1.25, f 1.35. Losse nos. 4 ct.f r. p. p. 6 ct. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag. Redacteur: P. C. DE BOER. Uitgave N.V. Drukkerij v/h C. DE BOER Jr. Bureau: Koningstraat 78 Telefoon: 50 en 412 Post-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIËN: 20 ct. per regel (gaijard). Ingez. meded. (kolombreedte als redaction tekst) dubbele prijs. Kleine advertentiën (gevraagd, te koop, te huur) van 1 t/m. 3 regels 40 ct., elke regel meer 10 ct. bij vooruitbetaling (adres Bureau v. d. blad en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra). Bewijsno. 4 ct. De ontwapeningsvoorstellen van presi dent Hoover waren wel een verrassing in hun eenvoud, en zakelijkheid, en het was zeker interessant hoe de verschillende ge delegeerden er op reageerden. Eigenlijk kon men, zonder al te veel te fantaseeren, dat standpunt wel zoo'n beetje weten. Het was Frankrijk weer, dat nog op hetzelfde onverzoenlijke standpunt staat en het voorstel den nek omdraaide. Engeland draaide er ook een beetje omheen en maar enkele mogendheden waren er enthou siast over. De „Nw. Rott. Crt." wijdt aan een en ander een beschouwing, waaraan door ons het volgende is ontleend: Boncour heeft het voorstel den Fran- schen das aangedaan zoo zegt de over zichtschrijver door onder hemelhooge lof van de edele bedoeling en onder ver kondiging van de Fransche principieele instemming, te kennen te geven, dat het slechts aanvaardbaar is als het gepaard gaat met maatregelen van veiligheid, die den knuppel vormen waarmede iedere po ging om iets op het gebied der ontwape ning te bereiken wordt neergeslagen. Wel hebben Duitschland, Italië, Sowjet- Rusland en Spanje het voorstel met groote instemming begroet, maar het karakter van de ontvangst die het gevonden heeft wordt natuurlijk bepaald door de redevoe ringen van Sir John Simon en Paul Bon cour, daar één weigering beslissender is dan tien aanvaardingen. Het was een op merkelijk verschijnsel, dat de Engelschen, die altijd zoo hun best doen om in den pas te blijven met de Amerikanen,, nu nog al bij monde van den anders meestal zoo zoetelijk negatieven Sir John Simon zoo weinig vriendelijk voor den dag kwamen. Het blad zegt dan, en wij onderschrij ven deze meening volkomen: Wü kunnen slechts zeggen, dat ondanks alle besef van de technische bezwaren het woord van president Hoover ons met vreugde heeft vervuld. Het is een opluch ting eens een moedig woord van gezag hebbend gezond verstand te hooren, als men moet waarnemen, hoe hier het denk beeld der ontwapening te Genève wordt doodgedrukt in de omarming der deskun digen van de technische commissie. Natuurlijk heeft dit voorstel inderdaad bezwaren. Maar daartegenover heeft het het onmetelijk voordeel aan de goede zijde te beginnen, n.1. een besluit voor te stel len tot daden, die de wereld werkelijk res pectabele resultaten van de ontwapenings conferentie beloven, en die dan vervolgens op grond van technische noodzakelijkhe den te laten uitwerken. Misschien kan het voorstel toch nog verhinderen, dat de conferentie door de deskundigen wordt doodgepraat en zeker zal het menigeen nog even afhouden van den gevaarlijk om zich heen grijpenden indrukdat de ontwapeningsconferentie er slechts goed voor is om den volkeren het gevaarlijke en het dwaze en het druk kende van de tegenwoordige bewapening nog meer te laten gevoelen. Kerk en ontwapening. De confederatie van de kerken voor den vrede, te Amster dam, waarin de meeste protestantsche en In Crisistijd is kwatiteit goedkooper de beide oud-katholieke gemeenten van groot-Amsterdam vereenigd zijn, heeft aan de Nederlandsche delegatie ter ont wapeningsconferentie een adres gezon den, waarin zii, „ziende, dat het werk der conferentie zich in allerlei technische en juridische bijzonderheden dreigt te ver liezen en aldus' het eigenlijke doel der con ferentie verloren gaat", haar diepe teleur stelling uitspreekt over het ijdele en on vruchtbare werk, dat tot nu toe ter confe rentie is verricht. Op deze wijze, aldus het adres, moeten onvermijdelijk de volken den indruk krij gen, dat men te Genève veeleer bezig is met pogingen om zooveel mogelijk den oorlog te redden, dan om dien zooveel mo gelijk afbreuk te doen. Het heil der vol ken is niet gebaat met deskundige betoo- gen over het al of niet aanvallende karak ter van bepaalde wapensoorten. Hun on derlinge betrekking wordt niet verbeterd door een humaner en goedkoopere wijze van oorlogsvoering. De ten doode toe uit geputte menschheid snakt naar verlos sing uit de slavernij van oorlog en oor logstoerusting. Adr. verzoekt tenslotte de Nederlandsche delegatie, de conferentie met allen nadruk te herinneren aan haar oorspronkelijke doelstelling: beperking en vermindering van bewapening, met als einddoel: alge- rneene ontwapening, en zij spreekt de vu rige hoop uit, dat de verwachting dier vol ken niet teleurgesteld worde. Wij nemen dit adres onder het „Bui tenlandsch overzicht" op, omdat het ver heugend is, dat bij den droeven gang van zaken te Genève krachtiger van verschil lende kanten op ontwapening wordt aan gedrongen. Dat ook van kerkelijke zijde steeds meer stemmen in die richting wor den gehoord, kan niet anders dan ver blijdend zijn. De conferentie te Lausanne blijft uit munten door verwardheid, schrijft de corr. van de „Kw. Rott. Crt." te Lausan ne. Deze verwardheid is echter niet uit sluitend nadeelig, want onder de kris en kras door elkaar loopende economische besprekingen zijn er, die heel goed tot nuttig resultaat kunnen leiden. In ieder geval moet het een gunstigen invloed uitoefenen, dat de stugge Fransch Duitsche onderhandelingen over het vraagstuk van het herstel parallel loo- pen met economisch-financieele en poli tieke besprekingen, die en veel vriend schappelijke!' karakter dragen. Het Engelsche memorandum over de herstelbetalingen is in vier artikelen verdeeld, die in ieder toekomstig ver drag moeten worden overgenomen. Punt één bevat de stelling dat het ge- heele complex herstelvraagstukken nu te Lausanne behandeld moet worden en in geen geval vraagstukken van beslissend gewicht aan een latere of andere confe rentie mogen worden overgelaten. Punt 2 behelst de stelling dat Duitsch land als het in de toekomst nog eenige herstelbetaling zou kunnen doen, daar door het oeconomisch evenwicht tus- schen de andere staten niet mag ver storen. Punt drie behandelt het tijdperk ge durende hetwelk Duitschland eventueele herstelbetalingen zou doen en het bevat de stelling dat Duitschland's oeconomisch herstel en wederopbouw in geen geval door zoodanige betalingen mogen getrof fen of vertraagd worden. Punt vier behandelt Duitschland's ver mogen om te kunnen betalen, en komt tot de slotsom dat algemeen bekend is dat Duitschland op het oogenblik tot be taling van welken aard ook niet in staat moet worden geacht. BLIJF IN EIGEN LAND. Naar gemeld wordt, heeft het Episco paat aan de geestelijken laten weten, dat dit jaar geen verlof zal worden gegeven voor buitenlandsohe vacantiereizen. DE BOUW VAN DEN DERDEN KRUISER. De gunning. Omtrent de' gunning van den bouw van den derden kruiser wordt gemeld, dat het geheel is gegund aan de werf Wilton Feyenoord te Rotterdam. De machine- installatie zal voor een belangrijk deel worden vervaardigd door de Koninklijke Maatschappij De Schede te Vlissingen en de electrische installatie zal worden uit gevoerd door de firma H. Croon en Co. te Rotterdam. Bij het afdeelingsonderzoek werd alge meen instemming betuigd met de indie ning van dit ontwerp, al meenden ver scheidene leden de opmerking niet ach terwege te mogen laten, dat, gezien den nood in de betrokken landstreek, dit twee de steunvoorstel eerder had behooren te ziin ingediend. Inmiddels wiezen zij er op, dat de alge- meene toestand in dien tuinbouw over de geheele lijn sedert de behandeling van het eerste voorstel tot steun aan West-Fries land nog aanmerkelijk slechter is ge worden. Het had deze leden dan ook zeer teleur-, gesteld, dat de regeering nog niet met een algemeene steunwet voor den tuinbouw voor den dag is gekomen. Zij drongen op een dergelijke wet met klem aan en hoop ten van de regeering te mogen vernemen, dat indiening van zulk een steunregeling binnenkort mag worden tegemoet gezien. Vele leden spraken hun ontstemming uit over het feit, dat de regeering het be drag, dat als maximum in rekening mag worden gebracht voor het loon van een volwassen arbeider, resp. het levenson derhoud van den debiteur en dat onder de thans geldende steunregeling in West- Friesland 16 bedraagt, heeft terugge bracht tót .12. Dit maximum heeft onte genzeglijk de strekking, de loonen met 25 pet. omlaag te drukken en praktisch t»\ dit wel het gevolg er van zijn. Aangedrongen werd dan ook, het maxi mum van 16 ook voor deze tweede steunregeling te laten geldien. DE NEDERLANDSCH-BELGISCHE HANDELSOONVENTIE. Publicatie gevraagd. Het Tweede Kamerlid Kortenhorst heeft tot den minister van buitenlandsche zaken de volgende schriftelijke vraag gericht: Is de minister bereid den tekst van het te Lausanne geparafeerde ontwerp trac- taat met België en Luxemburg openbaar te maken? TWEEDE KAMER. De vacature-Heemskerk. Bij besluit van den voorzitter van het Centraal Stembureau is in de vacature, ontstaan door het overlijden van mr. Th. Heemskerck, tot lid der Tweede Kamer benoemd- verklaard mr. H. Bijleveld te Amsterdam. Volgens een bericht in De Standaard, dat wij Donderdag hebben overgenomen, zal mr. Bijleveld zijn benoeming niet aannemen. VEREENIGING VAN NOORD- HOLLANDSCHE WATERSCHAPPEN. Belangrijke vergadering. In het Y-paviljoen te Amsterdam is dezer dagen een drukbezochte vergade ring gehouden van bovengenoemde ver- eeniging, onder leiding van den heer J. Commandeur K.Az., burgemeester van Wognum. Verscheidene leden van de Provinciale Staten waren aanwezig. Na de huishoudelijke zaken werd aan oe orde gesteld een verzoek van het water schap de Beemster, om te bespreken de opheffing van het hoogheemraadschap Noord-Hollandisch-Noorderkwartier. V oor die opheffing werd vooral gepleit door de heeren Droog uit Beemster en Baren- dregt uit Groote Polder, die meenden te constateeren, dat het Hoogheemraadschap zijn doel voorbijstreeft, nu men zich naast de zeewaterkeering ook gaat bezig houden met het gewone wegbeheer. Bovendien zijn de kosten der huishou ding, welke 30 pet. van bet totaal der uit gaven bedragen, naar het inzicht van velen in de vergadering te hoog. De dijk graaf van het hoogheemraadschap, de heer Wijdenes Spaans, gaf verschillende inlichtingen, en deelde mede, dat men op de salarissen in de begrooting 1933 ver moedelijk wel zal bezuinigen. Hij zeide, dat aan Gedeputeerde Staten is verzocht, de watershoodlasten door de provincie te doen overnemen. Dit geschiedde even eens met 'n vraag van de Banne Haring huizen naar de 111e klasse wegen, welke door het Hoogheemraadschap worden overgenomen. Zouden deze bü de over name in slechten toestand zijn, dan zullen de andere waterschappen moeten meebe talen aan een verzaakten plicht van eén waterschap. Meegedeeld werd, dat de pro vincie wel zorgt, dat het zoover niet komt. Een zeer uitgebreide discussie werd ge voerd over het advies van het bestuur der vereeniging op de circulaire van Ged. Staten betreffende vermindering van het getal waterschappen. Van bestuurszijde werd gewezen op den chaos op water- schapsgebied. Niet minder dan 372 water schappen zijn er in deze provincie en on veranderd kan men dezen toestand niet bestendigen. Uit de vergadering werd hevig geageerd tegen de opheffing dezer historisch gegroeide besturen en men vreesde, bij opheffing, nadeel en voor het platteland. De hr. Kooiman, lid van Ged. Staten, deelde mede, dat Ged. Staten zoo veel mogelijk rekening zullen houden met de wensch'en en het zelf-beschikkingg- recht; daarop verflauwde de tegenstand en besloot men eventueele voorstellen af te wachten.' Binnenland. Onder voortdurende controle van Dr. Ing. H. J. DE WIJS. Indien U er prijs op stelt Uw wasch helder en keurig verzorgd binnen enkele dagen terug te ontvangen, neemt U dan eens een proef bij ons en U zult beslist tevreden zijn. Donderdagmiddag om vier uur kwam de 24-jarige J. M. H. de Spaarndammer- straat te Haarlem uitfietsen. Op den Rijksstraatweg naderde een tractor met aanhangwagen van de Shell. H. werd zenuwachtig, weifelde even, met het ge volg, dat hij door den tractor werd aan gereden en meegesleurd. Hij is naar het St. Eisabethgasthuis gebracht. Een rib was hem door een der longen gedrongen. Zijn toestand was levensgevaarlijk. De politie heeft den tractor met aanhangwa gen in beslag genomen, daar gebleken is, dat de remmen niet goed werkten. SPELEND KINDJE DOOR AUTO GEWOND. Aan gevolgen overleden. W oe.-0 was een twee-en-half jarig knaapje in de Heidestraat te Hilevsum op zijn driewielig fietsje aan het spelen op den berm langs de straat, toen de be stuurder van den auto der gemeenterei niging signalen gevend zijn auto enkele meters achteruit reed. De bestuurder kon het knaapje, dat plotseling van den berm kwam rijden, niet zien. Het ventje reed tegen de num merplaat op, waardoor de halsslagader werd geraakt. Hevig bloedend is het kind nog naar het Diaconessenhuis vervoerd, waar het kort na aankomst is overleden. DE VERDUISTERING BIJ EEN BANK Boor een kassier. In hooger beroep is voor de Vierde Ka mer van het Gerechtshof te 's-Graven- hage behandeld de zaak tegen den ge wezen kassier 'van een Haagsche bank- kleur-eoht, wasch-echt, Verkrijgbaar bij: Let op naam op den zelfkant Vraagt onze Stalen-collectie instelling, die door de Rechtbank aldaar, wegens verduistering in dienstbetrek king van een aanzienlijk bedrag is ver oordeeld tot twee jaar en zes maanden gevangenisstraf, met aftrek van twee maanden preventieve hechtenis. De advocaat-genraal, mr. J. A. de Vis ser, weer er in zijn requisitoir op, dat verd. heeft toegegeven, dat de oorzaken van zijn val een te groote levenswijze én speculatiën zijn geweest. Spr. meende, dat er- aanleiding was, de aan ver. opge legde straf eenigszins te mitigeeren en requireerde thans deze straf terug te brengen tot twee jaar met afrek van twee maanden voorarrest. Donderdag heeft het gerechtshof te Amsterdam arrest gewezen in de zaak tegen mr. D. L. S„ advocaat te Amster dam, die in hooger beroep is gekomen van een vonnis van de rechtbank, waarbij hij wegens medeplichtigheid aan en uit lokking tot valschheid in geschrifte en voorts heling en verduistering is veroor deeld1 tot een jaar en zes maanden gevan genisstraf, onder aftrek van drie maan den vooiioopige hechtenis. Het betreft hier de zaak van de hypotheekaffaire, waarvan een inwoonster van Limmen min of meer slachtoffer is geworden en de verduisteringen, die de advocaat zou heb ben gepleegd in zijn functie als curator in een faillissement. Het Hof vernietigde het vonnis van de rechtbank. Het achtte medeplichtigheid aan valschheid in geschrifte bewezen en overwoog dat het gevaar bestond, dat de "2O' 50ctPer onS door E. PHILLIPS OPPENHEIM. U) HOOFDSTUK VI. Bliss stond voor het venster van zijn zolderkamertje en keek diep in gedach ten naar het drukke gewoel beneden in de straat. Achter hem in de kamer was zijn hospita bezig 0111 de restjes van een heel schraal ontbijt weg te ruimen. Daar be neden hem, in de van regen glimmende straat, werd de stroom van voetgangers en onaanzienlijke voertuigen steeds groo- ter. Aaji den overkant van de staat, waar de vervallen huizen met hun vuile, scheef hangende gordijnen zoo volkomen den indruk maakten van armoede en ver- waarloozing, stond een rij afgeknotte, zielig uitziende hoornen, 't Motregende, de geheele atmosfeer was dampig en grauw. Voor het eerst van zijn leven voelde Bliss den neerdrukkenden invloed, welke uitgaat van een omgeving van werkelijke armoede en misère. „Neemt u me niet kwalijk, meneer, maar het is al over achten." Met een ruk keerde Bliss zich om. Bij de geopende deur stond zijn hospita met het theeblad in haar handen. Ze was een kleine, magere vrouw, met een gezicht, waarvan elke lijn teekenend was voor de vele moeilijkheden, die ze in het leven ondervonden had. Haar dun, peper-en- zout-kleurig haar was glad naar achteren gestreken. Toch ging er iets prettigs van haar uit. Misschien was het de toon van haar stem, misschien was het de uitdruk king van haar oogen of waren het de ver moeide lijnen om haar mond. Ze keek haar huurder een beetje angstig aan, alsof ze wel wist wat zijn antwoord zou zijn, maar toch bang was voor de bevestiging van haar vermoeden. „Ik heb geen haast vanmorgen, Mrs. Heath", zeide Bliss. „Die betrekking waarvan ik u verteld heb, ben ik kwijt." Zijn hospita zuchtte, terwijl ze het thee blad even op een hoek van de tafel liet rusten. „Wat jammer, meneer", was het eenige wat ze zei. „Ja, verduiveld jammer". „En 't is zoo vervelend als u in dit weer uit moet gaan om werk te zoeken", ging ze door. „Heeft u al iets op het oog?" Bliss schudde neerslachtig van neen. „Weet u wat het is, mrs. Heath", zeide hij, „ik heb zoo iets nog biina nooit bij de hand gehad, en ik geloof, dat ik het zaakje verkeerd aanpak. Misschien kunt u 't me zeggen. Wat doen uw commen saals gewoonlijk als ze buiten werk zijn?" „Of ze gaan naar de arbeidsbeurs öf naar een of ander bureau voor werkver schaffing", zeide mrs. Heath, „dat hangt af van wat ze betalen kunnen en van het soort werk waarvoor ze geschikt zijn". „Ik heb op het oogenblik mijn heele weeksalaris nog in mijn zak en u ben ik toch niets schuldig, is 't wel, Mrs. Heath?" „U weet heel goed, dat ik daar heele- maal niet aan dacht, meneer", zeide Mrs. Heath verwijtend. „Goed, dan zal ik maar eens naar zoo'n bureau voor werkverschaffing gaap", be sliste Bliss. „Kunt 11 me ook zeggen, waar er een is?" Even viel er een stilte, terwijl Mrs. Heath nadacht. ,,'t Hangt er beelemaal van af, wat soort werk u hebben wilt", zeide ze toen. „Ik zou denken, meneer, dat u 't beste ge schikt was voor licht werk, iedereèn kan aan u zien, dat u niet geschikt bent voor werkelijken zwaren handenarbeid. En daarbij komt, 11 hebt uw uiterlijk mee. Als uw pak goed afgeborsteld is en u heeft een schoone boord om. dan heeft u wer kelijk iets van een heer. Als ik u was, meneer, dan zou ik probeeren om een of ander licht haantje te krijgen." „Als ik zou moeten decideeren", zei Bliss in gedachten, „wat bij mij het beste ontwikkeld is, mijn spierkracht of mijn verstand, dan zou ik werkelijk niet we ten. wat te zeggen. De gulden middenweg is dus 0111 te zeggen, wat je liet prettigste zou vinden en dat is in mijn geval mijn verstand." „Dan doet u het beste naar Smithson toe te gaan. Smithson op den hoek van Endell street", besliste Mrs. Heath. „Een tijdje geleden heeft een van mijn com mensaals daar een goed haantje gekre gen, ik geloof dat hij vier en twintig shilling in de week verdiende en hij is twee jaar in dezelfde betrekking geble ven." Bliss nam ziin hoed van den haak. „Dan zullen we maar eens naar Smith son gaan," zeide hij, „misschien boffen we." Maar dat „boffen" liet lang op zich wachten.' De eerste vier dagen was Bliss' eenige werk geduld oefenen, 's Morgens vroeg ging hij adressen bij Smithson halen, het verdere gedeelte van den dag bracht hij door met lange vermoeiende tochten op zoek naar werk. Toen hy op den morgen van den vijfden dag weer naar Smithson toeging, zag hij van uit de verte, dat het voor het kantoor nog drukker was dan gewoonlijk. Een half uur lang moest hij in de rij staan! Het was opmerkelijk, hoe verschillende van leeftijd en van type de menschen om hem heen waren. Zoo nu en dan schuifelde de geheele rij eenige stappen vooruit. Ein delijk was de beurt aan hem. Toen hij zich voorover boog 0111 door het loketje te kijken, zag hij aan den anderen kant denzelfden bediende, die hem de ..vorige dagen ook te woord had gestaan; het was een anaemiseh uitziende jonge man, die hem met een paar eigenaardig ver schrikte oogen door twee groote ronde brilleglazen aankeek. „Wat, bent u daar weer," zei hij ver ontwaardigd, „ik geloof, dat ik u wel twaalf adressen gegeven heb". „Alles geprobeerd," antwoordde Bliss kort en bondig. „By de laatste betrek king was ik net vijf minuten te laat." De jonge man krabbelde een naam op een voor de hand liggend stukje pa pier en schoof het Bliss toe. „Hoor eens," zeide hy. „Als dit nu ook weer niet lukt, dan moet u maar eens naar een ander bureau toegaan. Me dim kt, dat u hier waar voor uw geld ge kregen hebt." „Ik ben toch naar alle adressen, die u me opgegeven heeft, toe gegaan," zeide Bliss eenigszins beleedigd. „Mijn getuig schriften zijn goed en ik stel waarachtig geen hooge eischen. 't Is toch zeker niet myn schuld, dat ik aldoor achter 't net heb gevischt."- „Schiet nou in elk geval maar op," zei de bediende. „En u hoeft heusoh niet terug te komen, als 11 niet van plan bent opnieuw te betalen." Zonder het vriendelijke jongmensch verder een blik waardig te keuren, wan delde Bliss de straat op, keek even op het stukje papier en sloeg toen links af. Na een half uur loopen had hij het aange geven adres bereikt. Voor een groot, grauw steenen gebouw in de Kingstreet bleef hij staan, vergeleek het huisnum mer met het adres op het papiertje, ging daarna naar binnen en begon kalmpjes aan het trap-bordes Van liet groote trap penhuis te beklimmen. Na. de zeer luxueuse trappen van de eerste drie verdiepingen viel het lang- zaam-aan armoediger wordend aanzien van de volgende des te meer op. Op de laatste twintig treden lag zelfs geen loo pende wanden waren kaal, met hier en daar uitgeslagen plekken. De lift ging niet hooger dan de voorlaatste verdie ping. De eenige deur, welke op het por taal uitkwam, was versierd met een ko peren plaatje, waarop dezelfde naam stond, welke Bliss van den beminnelyken klerk van het bureau voor werkverschaf fing had gekregen: Mr. W. Cockeril. Bliss wachtte even met aankloppen, totdat hij wat bekomen was van 't trap- penklimmen. Toen klopte hy aan, deed de deur open en ging naar binnen. Als begroeting hoorde hij 'n schelle schreeuw stem: „O jou uilskuiken, jou uilskuiken." Van schrik liet Bliss zijn hoed vallen en vergat hem op te rapen. Vlak tegen over hem bevond zich de schoorsteen mantel. Bovenop dien schoorsteenmantel zat een grijze papegaai, welke hem met een groote klont suiker in zijn eenen poot en een eenigszins schuinen kop aan dachtig zat aan te kijken. Boven het raam hing een groote kooi met vijf kanaries, iets op zijde hing een kleinere met twee goudvinken Midden in de kamer stond .een groote schrijftafel, beiaden met boeken en pa pieren, waartussohen een derde goud vink aan 't rondscharrelen was; aan de schrijftafel zat een oude heer, die met zijn witte haar, frissche tint en beminne- lijk-vaderlijken oogopslag, een prachtig type zou zijn geweest voor een St. Nico- laas, al was het dan een St. Nicolaas met een bril. „Komt u binnen, mijnheer, komt u bin nen," zeide mr. Cockeril. „Let u maar niet op mijn vogels. Ze maken wel heel veel leven, maar dat is juist wel gezllig. En vertelt u me nu eens, waarmee kan ik u van dienst zijn?" Met moeite gelukte het Bliss, tenmin ste uiterlijk, iets van zijn zelfbeheer- sching terug te krijgen. Hij raapte zijn hoed op en kwam een paar schreden de kamer in. „Ik heb van Smithson uw adres gekre gen," zeide hij. „Ik kom voor de betrek king van portier." (Wordt vervolgd.)

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 1