UITVERKOOP IIHUIIÏPELS' KIEEDMGUEI HERMAN Schagen. Julianadorp. Anna Paulowna. Breezand. 't Zand. Callantsoog. Barsingerhorn. HEDEN ZATERDAG 2 «JULI Wieringen. Texel. Gemeenteraad van Wieringen Nieuwe Uitgaven. BEGONNEN. Keurige Collectie Colbert Costumes in blauw, zwart en fantasie 7.90, 12.20, 16.50, 22.10, f 29— en 36.—. Demi-Saisons en Regenjassen, enkele koopjes voor halven prijs f 3.90,7.60,11.50, 14.80, 19.10, 22.50, 27.-. Jongenspakjes en Overjassen bespottelijk goedkoop. Hierin houden wij een uitverkoop-schoonmaak, om bij het volgend seizoen weer met geheel nieuwe collectie voor den dag te komen. Heerenpantalons, effen en getreept, Tennis-en Rijhroeken f 1.26, 1.76, 2.16, 2.96, 3.36, 4.16 en hooger. Overhemden, wit en gekleurd, onze specialiteit t 1.17, 1.38, 1.72, 1.88, 2.18, 2.79, 3.58, 4.78. Ruim gesne den maten, mooi passend en kleurecht met boorden. Ondergoederen. Opvallend laag in prijs. Bekende solide kwali teiten, Borstrok 98 ct., Pantalon 89 ct. Diverse modellen. Pyama's. Jas en broek f 1.98, 2.58, 3.80. Zeer sterk, keurig passend, waarbij eenige soorten modern gemaakt in half zijde Hoeden en Petten. Een geheel assortiment zoo juist ontvangen 38 ct., 62 ct, 75 ct., f 1.00. Betere soorten 12.10, 3.40, 4.60. Zijden Zelfbinders 19 ct., 39 ct., 59 ct. en hooger. Fantasie Sokken 8'/2 ct., 18 ct., 32 ct., 38 ct., 52 ct., 62 ct. Partij zuiver linnen boorden per stuk 15 ct., p. dozijn f 1.50 Kinder Overhemdjes 68 ct., 88 ct. Enkele soorten blauw Keper Werkjassen en Broeken, Kantoor jassen, Overalls, van allerbeste kwaliteit voor hal ven prijs. Sport- en Toiletartikelen. Koffers en tasschen zeer laag geprijsd. In de afdeeeling- Kleeding naar Maat moderne Engelsche coupons, in blauw, zwart of fantasie. Van deze coupons leveren wij costuums in prijzen vanaf f 44.00 naar maat gemaakt. Deze Uitverkoop staat in het teeken van de crisis, als de inkomsten gering zijn moeten de prijzen lager. Wij sluiten ons daar bij aan. KLEEDINGMAGAZIJNEN DEN HELDER Hippolytushoef. en vleien en kruipen, waar moet ik niets van hebben. In Maastricht, waar ze geen flauw begiip hebben van de Noordzee, noemen ze my de man van 't Nieuwediep en in Arnhem, waar ik aardige klantjes heb, zeggen ze: dat is de man van 't Nieuwediep en als ik in Alkmaar of in de Zaanstreek zit, dan weten ze niet an ders of de man van 't Nieuwediep komt aan de deur. Zie je, dat is nog eens re latie van de eerste rang. Populariteit en vertrouwen, dat is alles. Afzetten en de! boel schandelijk omhoog jagen, daar denk ik niet aan. Trotsch gaat de man van t Nieuwediep door het land en overal durf ik terug te komen dat zit zoo: in mijn handel is geen bedrog en daarin vind ik mijn kracht." I>e Nieuwedieper hield op met verha len, want een kameraad haalde een spel kaarten voor den dag. Men ging om de groote ronde tafel zitten en spontaan begon de partij en in de ideale atmosfeer van opgewekte marskramers waarvan de man van 't Nieuwediep de steunpilaar scheen zetten zij de zorgen van hun rondzwervend beroep uit het hoofd. de jeugdige voetballers. Het is een aardige strijd geworden met de D. E. S. adsp. in de meerderheid. Met de rust was reeds een 3 1 voorsprong verkregen, welke na de rust werd opgevoerd tot 6—1. Onder de verschillende spelers schuilen goede krachten, vooral de middenvoor blijkt meer en meer een speler met aanleg te zullen worden. Laten wij hopen, dat D. E. S. van de jeugd nog plezier za beleven. CONCERT VAN „KUNSTZIN". Het aloude spreekwoord, dat na regen weer zonneschijn komt, werd ook gisteren Vrijdag weer bewaarheid. Regende het 's middags soms vrij overvloedig, later tegen den avond werd het weer droog en scheen de zon. Met den regen was ook de grootste warmte verdwenen, en al is het nu juist geen behoefte, dat den muzikan ten het zweet van het gezicht afdruipt, gisteravond was het voor hen en voor het luisterend publiek vrij frischjes in het Loopuytpark. En niettegenstaande dat, was er toch nog vrij wat publiek aan wezig, om naar dit openluchtconcert te luisteren. Vol goeden moed werd met het afwerken van het programma begonnen en werden afgewisseld door een korte pauze achtereenvolgens een zevental num mers ten beste gegeven. Reeds bij den aan vang viel het ons op dat het corps-musici niet in getalsterkte is achteruitgegaan, en het is dus vanzelfsprekend dat die meer dere bezetting ook tot zijn recht kwam bij het ten gehoore gebrachte, waarover ieder die het wel meent met „Kunstzin" tevre den kon en zal geweest zijn. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. Geen dienst. Zendingsgebouw „De Ster der Hope". 's Avonds 8 uur, de heer L. Brasser van Den Helder. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur, Ds. M. A. G. Vorstman Geref. Kerk. 's Morgens 10 en 's middags 2.30 uur Ds. S. U. Zuidema. PREEKBEURT. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.) 's Morgens 10 uur en n.m. 3.30 uur de heer P. Boon. VOETBALMATCH. voor zoover thans bekend, zal a.s. Zon dag op het „Geel-Rood"-terrein een voet balwedstrijd worden gehouden tusschen „Geel Rood I" en „Alcmaria Victrix II. Dat deze wedstrijd veel bezoekers zal trekken, lijdt geen twijfel. Voor het 2e en 3e elftal van „G.-R. staat tot heden nog niets op het program ma. De „Centraal Bioscoop" van Blokker, van Langedijk, heeft haar tent opgesla gen op het terrein achter café De Wit en zal a.s. Zaterdag- en Zondagavonden een voorstelling geven. Het programma, het welk zal worden gegeven, is tot op heden nog niet bekend. PREEKBEURT Zendingsgebonw „De Ster dor Hope" 's Middags 3 uur, de heer Sevensma, van Amsterdam. In de gehouden vergadering van het Bestuur van de afdeeling Barsingerhorn van den Bond voor Staatspensionneering is besloten de autotocht voor de ouden van dagen te houden op 13 Juli a.s. Het ligt in de bedoeling om over Bergen, Egmond Binnen, Castricum naar IJmuiden te gaan en vandaar naar Bloemendaal en omgeving. De terugreis zal vermoe delijk weer over Bergen gaan. De reis wordt ondernomen met enkele particu liere auto's en naar alle waarschijnlijk heid 2 autobussen. Er wacht den ouderen ongetwijfeld weer een genoeglijke dag. In een bijeenkomst van het Bestuur van de afd. Barsingerhorn voor Zieken- huisverpleging met de autoverhuurders is overeengekomen, dat het vervoer van zieken, welke worden opgenomen in een ziekenhuis voor rekening van de af deeling, zal geschieden door de heeren S. Kuiper Jr. te Kolhorn en D. Gorter te Barsingerhorn. Ten aanzien van de kosten voor het vervoer en vergoeding voor wachturen, kwam het Bestuur met deze heeren tot algemeene overeenstem ming. Woensdagavond speelden de adspiran- ten van D. E. S. een wedstrijd tegen de ditos van Kolhorn. Als scheidsrechter fungeerde de heer A. Vonk, die zich tevens heeft belast met de training van GESLAAGD. Onze vroegere plaatsgenoote, mej. J. Smid Cd., thans te Amsterdam, is ge slaagd voor het tweede gedeelte examen verloskundige. WERKVERRUIMING. Aan den heer M. C. Tuinman, timmer- fabrikant alhier, is opgedragen de tinP merwerkzaamheden benoodigd voor den bouw van 35 woonhuizen te Den Helder. ARBEIDSBEMIDDELING. Bij den Correspondent van de Gemeen- telyke Arbeidsbemiddeling staan thans ingeschreven 52 werkloozen, waarvan 35 gehuwden en kostwinners arbeiden in werkverschaffing bij en voor rekening der gemeente Schagen. Deze werkverschaffing zal met ingang van 4 Juli a.s. worden stopgezet. Nooit tevoren is het aantal werkloozen in deze gemeente om dezen tijd zoo bui tengewoon groot geweest. JUBILEUM. Een dezer dagen herdacht de heer H. J. Knüwer alhier zijn veertig-jarig lidmaat schap van het R.-K. Armbestuur, waarvan vele jaren als voorzitter. De Deken en Pastoor van Schagen, de ZeerEerw. Heer Guillonard1, overhandigde den jubilaris bij deze gelegenheid als blijk van dank en waardeering een portret van den Paus met daaronder geschreven den Pauseliiken Zegen, rechtstreeks uit Rome afkomstig. GESLAAGD. Mej. A. A. Wester Cd., leerlinge van de R.-K. Kweekschool voor Meisjes te Ber gen, is geslaagd voor de akte Onderwijze res L. O. GESLAAGD. De heer Carl W. Wester alhier is ge slaagd voor het diploma A eindexamen Gymnasium te Alkmaar. BENOEMD. De heer J. Smit alhier is benoemd tot slager in vasten dienst aan de Centrale Noodslachtplaats en Verwerkingsinrich- toing. SPELDJESDAG. De opbrengst van den alhier gehouden speldjesdag voor het Mgr. Mutsaertsoord (bestrijding der t.b.c.) heeft opgebracht 90.72. Burgerlijke Stand van Scliagen van 2330 Juni. GEBOREN: Arnolda, d. v. D. Bijlsma en P. Groenveld; Cornelis Johannes, z. v. J. C. Huiberts en P. Roskam. ONDERTROUWD: Nicolaas Piket, 29 j. te Alkmaar en Maria Catharina Bakker, 27 j., te Schagen. GETROUWD: Pi eter Smit en Aaltje Kos; Hendrik Klasens en Jetske Having; Pieter Jongejan en Susanna Margaretha Maria de Leur. POLITIE. Gevonden: een kindertaschje, een alpino muts, een handtaschje, een porte- monnaie met eenig geld. Verloren: een handtaschje, een handtaschje, 2 portemonnaies met eenig geld. Gereformeerde Kerk. Den Burg, gebouw Tex. Fanfare, 's av. 7.30 uur, Ds. G. v. Reenen Mis. v. Indië. Oosterend, v.m. 10 en n.m. 3 uur, Ds. G. van Reenen Gereformeerde Kerk (H.V.). Oost er end v.m. 10 uur, Ds. Buskes H. Avondmaal n.m. 3 uur, D. Buskes DE KERMIS. Het blijkt maar al te duidelijk, dat de veronderstelling „dat de exploitanten der verschillende vermakelijkheden dit jaar slechte zaken in onze gemeente zouden maken" gegrond was. Niettegenstaande het weder zich dit jaar al bizonder goed houdt, is het kermisterrein avond aan avond ongezellig onledig. Alleen Woens dagavond is het een paar uurtjes behoor lijk druk geweest. Donderdagavond trad in de Schouwburgloge het Revue-Gezel schap van Frits Schakels met de overal met zooveel succes gegeven revue „Hol landAfrika" op. De Donderdag is voor de Texelsche kermis vanouds een der meest gezochte avonden om naar de schouwburg te gaan, nu echter was de groote tent niet half gevuld. De bioscoop van De Jong gaf één voorstelling (vroeger meestal twee) die flink bezet was, gegeven werd de film „De zanger van Sevilla". Vrijdag. Hoe welkom de heerlijke regen, die hedenmiddag viel, voor ieder ook is geweest, voor de kermisonderne-1 mingen was het een strop. De vermake- j lijkheden gingen dan ook pas omstreeks vijf uur open, en dat op één na den druk-j sten dag van onze kermis. In den vooravond was er nergens veel j publiek, de Schouwburg liep ruim half j vol, gegeven werd door de Vereenigde j Tooneelisten b. Amsterdam Circus Carré „De wraak van een halfbloed". De bios- j coop gaf als hoofdnummer „De zwarte Adelaar"; gegeven werden nog twee voor stellingen. In de hotels was het aanvankelijk zeer stug, in hotel „Texel" werd in den voor avond zelf in het geheel geen gebruik ge maakt van den dans. Door het prachtige weder uitgelokt kwamen later van alle zijden uit onze gemeente de kermisbezoe kers opdagen. De cTanstent van den heer C. Keijser werd heden voor de eerste maal voor het publiek geopend. Ze trok reeds een zeer druk bezoek; de dans had er plaats onder prachtige verlichting met een z.g. „vlammenden kogel". Het licht effect dat hierdoor werd verkregen was schitterend. Ter afwisseling trad Willyj Derby op met zijn bekende voordrachten, j hij oogstte evenals de beide soubretten, die het programma met hun zang aan-1 vulden, enorm succes. Na afloop van de voorstellingen in schouwburg en bioscoop, werd 't ook in de café's gezellig druk. Da danstent van den heer Eelman was den geheelen avond behoorlijk bezet. Zoo eindigde dus de Vrijdag ten slotte nog voor alle IS DE IN Verkoop bouwterrein. B. en W. stellen voor aan D. Tijsen Dz. te verkoopen perceel 5 van het bouw terrein te Den Oever, ter grootte van 168 M'. tegen den prijs van f 3.25 per M2. Aangenomen. Aanvulling verordening winkel sluiting. Het bestuur van de Middenstandsver- j eeniging „Wieringen" heeft mededeeling gedaan van enkele bezwaren, welke in de praktijk worden ondervonden van de toepassing der winkelsluitingswet, met verzoek hieraan te willen tegemoet tt komen. B. en W. onderschrijven het standpunt der Middenstandsvereeniging, dat de ge- noemde bezwaren vrijwel uitsluitend ge- I durende den zomertijd worden ondervon- j den, zoodat voor het overige gedeelte van het jaar geen afwijkende maatregelen noodig moeten worden geacht. Het bestuur der genoemde vereeniging verzoekt verder van 1 Juni tot en met 15 September op Zondag de verkoop vrij te laten van rook- en foto-artikelen, brood, I koek, banket, choeolade- en suikerwerken, fruit, visch, prentbriefkaarten en souve nirs, tabak, sigaren en sigaretten, als mede alcoholvrije dranken. Dit verzoek wordt gemotiveerd met een i beroep op het belangrijke vreemdelingen- verkeer. B. en W. kunnen zich met die opvat- j ting wel vereenigen, achten beperking I verstandig. Het voorstel van B. en W. wordt na I eenige bespreking ongew. aangenomen. Rondvraag. De heer Boersen klaagt over bal dadigheid van kinderen. Zal voor zoover mogelijk worden op getreden. De heer J n. D o v e s bespreekt de standplaats van de autobussen met de kermis. Zal worden besproken in de vergade ring van B. en W. De heer Lub zou in de Pompsteeg het waarschuwingsbord willen wegnemen. Zal eveneens in het college van B. en W. worden besproken. De heer Oden zegt, dat het zelfde geldt voor den Mekkenstuinweg. De heer M. K o o ij brengt opnieuw de waterleiding ter sprake voor de bewoners van de Lage Haukes. De heer Bakker vraagt spoed t' maken met de benoeming van eenhoof( der school te Oosterland. Er moet noodig wat toezicht zijn. Voorzitter antwoordt, dat er diret werk van gemaakt is. De zaak gaat den gewonen weg. Hierna gaat de Raad in comité PREDIKBEURTEN. het i Oudeschild, 1 Juli. Deze week werden van hier verzonden: 1172 lammeren, 42 varkens, 16 kalveren, 9 koeien, 7 schapen, 8 paarden. Burgerlijke Stand van Texel van 28 Juni1 Juli. GEBOREN: Trijntje Froukje, d. v. S. Prins en M. C. Rol; Elisabeth Geertruida, d. v. J. Parlevliet en J. Dalmeijer; Dirk Johannes, z. v. N. D. Vermeulen en H. v. d. Hoek. ONDERTROUWD: Leendert Jan Pie- terse en Aafje Borgman. POLITIE. Gevonden: een heerenfiets, een por temonnaie, een zilveren vulpotlood, een schaap. PREDIKBEURTEN. Zondag 3 Juli 1932 Ned. Herv. Gemeente. Den Burg, v.m. 10 u„Ds.Visser. 'sav. 7 uur, 4e Jeugddienst Oosteren d, v.ro.lOu.,Ds.Groenenberg H. Avondmaal n m. 3 u., Ds. Groenenberg Afscheid Waal, geen dienst. Den Hoorn, v.m. 10.30 u., Ds. Vaandrager, van Den Helder De Cocksdorp, v.m. 10.30 u., Ds. Plug Oudeschild, v.m. 10.30 uur, de Heer T. Schaap Koog, v.m. 10 u„ Ds. van 't Hooft Doopsgezinde Gemeente. Den Burg, v.m. 10 uur, Ds. Vis De n Hoorn, v.m. 10.30 u., Ds. Smidts van Den Helder ling de hoofdschotel was, kon voor grootste gedeelte worden afgewerkt. Om half zeven vertrok men onder ge- zaken, i leide van een 10-tal geleiders per autobus waar gelegenheid voor den dans werd ge-naar van Ewijcksluis, en vervolgens per geven, met bevredigende- resultaten, hoe tram en trein naar den Haag, waar men stug 't zich aanvankelijk ook liet aanzien, ongeveer om kwart over tien arriveede. JjTa eerst een verfrissching te hebben gebruikt, werd een wandeling gemaakt door den Haag, langs verschillende be langrijke punten en gebouwen. O.a. ge vangenpoort, Binnen- en Buitenhof, de diverse departementen enz., waarna men per tram naar de tentoonstelling verder trok. Dit bezoek is voor de kinderen hoogst leerzaam geweest. Onder leiding der speciale geleiders en geleidsters werden zij langs de diverse stands gevoerd. In- tusschen werd het weer al slechter en slechter, zoodat aanvankelijk er niet aan gedacht kon worden om naar Schevenin- ken te gaan. Besloten werd toen maar naar de „Insu- linde Bioscoop" te gaan welke ook op het terrein wordt geëxploiteerd. Hier zijn de kinderen een poos op aangename wijze AANBESTEDING. Door den heer Directeur-Generaal der Zuiderzeewerken te Den Haag, is j.1. Woensdag publiek aanbesteed: het aanleg gen van klinkerwegen in het noordelijk gedeelte van sectie H van den Wieringer- meerpolder. Laagste inschrijver was de heer O. J. Bosker, alhier, voor 57.300. POLITIE. Gevonden: een reserve-band van een auto. Inlichtingen te bekomen bij den ge meentebode te Hippolytushoef. BILJARTMATCH. In het café van den heer S. A. Veerdig, te Hippolytushoef, geeft de heer J. v. d. Laan, de bekende biljartspeler, heden avond 8 uur een biljartmatoh, zoodat liefhebbers van het groene laken ervan kunnen profiïeeren. Onze plaatsgenoot de heer Joh. Takes Tz slaagde te Zutphen voor het eindexamen 3-jarige Handelsschool. Ds. J. C. Tischer te Jukwerd heeft zijn benoeming tot predikant bij de Ned. Herv. Gemeente te Slootdorp in den Wieringermeerpolder aangenomen en hoopt 21 Aug. a.s. zijn intree te doen. Heden 1 Juli is de autobusdienst Hip polytushoefSchagen, welke geëxploi teerd werd door den heer M. Geel, wegens beëindigen der concessie geëindigd, het welk voor den heer Geel zeer te betreuren is. De heer Geel heeft thans in zijn bo- staande garage een moderne reparatie inrichting voor automobielen en motoren gevestigd, terwijl vele onderdeelen voor diverse merken van auto's voorradig zijn. Het reparatiewerk enz. wordt door een le klas monteur uitgevoerd, zoodat men van goed werk is verzekerd. GELUKKIGEN. Op de door den lotendebitant, den heer J. Bos, van Heerhugowaard, alhier ver kochte loten waren gelukkige winners (sters) mevr. Kolffvan Heurne, op een lot der veeverloting Hoorn, een damesrij wiel en op een lot Opmeer-Landbouwten toonstelling, een lam; Jb. Dekker Pz. op een lot ten bate der r.-k. Jeugdvereeniging te Alkmaar, een theeblad; Broer Kat Mz. een wringer met bok, en G. Garolds een stel schilderijen. SCHOOLREISJE. bezig gehouden met verschillende cultu- reele films over Indië, terwijl bovendien een gezelschap artisten een eerste klasse programma goocheltoeren te zien gaven. Toen deze voorstelling geëindigd was, was het zoowaar nog droog geworden, en kon men toch naar Scheveningen, hoe wel korter als de opzet was, niettemin werden nog eenige spelletjes gedaan. Ongeveer zes uur vertrok men weder uit Den Haag en arriveerde te negen uur weer in Hippolytushoef. Het was voor de kinderen een onver- getelijken dag. Na eenige discussie met de stemmen van de heeren Bakker en Jn. Lont tegen aangenomen. Geldelijke tegemoetkoming voor schoolbezoek. L. Geusebroek en 21 anderen. Het voorstel van B. en W. waarbij twee aanvragen worden afgewezen wordt met de stem van den heer Oden tegen, aangenomen. Heffing van reinigingsrechten. De rechtsgrond voor deze heffing is hierin gelegen, dat het billijk moet wor den geacht, dat zij, die van de door de gemeente verleende diensten proflteeren, tegemoet komen in de hieruit voor de gemeente verleende diensten proflteeren, tegemoet komen in de hieruit voor de gemeente voortvloeiende kosten, welke ieder jaar vermeerderen. Zonder deze heffing moeten deze kosten ook worden gedragen door hen, die van bedoelde dien sten geen gebruik kunnen maken. De bedragen, die van de betrokkenen worden gevraagd, zijn zoodanig berekend, dat de kosten ongeveer worden gedekt. Na eenige bespreking met 8 tegen 3 stemmen, die van de heeren Lub, Oden en P. Kooij, aangenomen. Voorziening ln de behoefte aan kasgeld. Tijdelijk e kasgeldleening groot f 25.000. a 5°/o 'sjaars, wordt aangenomen. Vastgesteld wordt de 3e suppletoire begrooting voor den dienst 1931, alsmede een besluit tot het doen van af- en over schrijvingen op dien dienst. Ned. Herv. Gem. (Westerland). 's Avonds 7.30 uur, Ds. van Beek Hervormde Kerkelijke Vereeniging 3 (in de kapel te Den Oever) 's Morgens 10 u., de heer Franck. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem., H.Hoef) 's Morgens 10 uur, de heer O. Deen Geref. Kerk. (Den Oever). 's Morgens 10 en 's middags 3 uur, dienst Ger. Kerk (Beltstraat). Hippolytushoef 's Morgens 10 en 's middags 3 uur, dienst. van Donderdagmiddag 2 uur. Een aantal Ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen- Om praeadvies gaan naar B. en W- verzoeken van het R.-K. Kerkbestuur om gelden voor uitbreiding met een derde lokaal van de school te Hippolytushoef en van de Woningbouyvvereen. „Beter Wonen" om een voorschot uit de ge meentekas voor den bouw van 39 wo ningen aan de Klieftstraat. Aan S. Veerdig Cz. wordt overeen komstig zijn verzoek een half jaar ont heffing van hondenbelasting verleend. Van J. Baijs Pz. is een verzoek ont vangen om tegemoetkoming in de aanleg- kosten van waterleiding naar zijn woning Varkensgrasweg 15. B. en W. zien hier voor geen aanleiding, omdat het een zuiver particuliere aangelegenheid is. Afgewezen. Van B. en W. is een nota ingekomen, waarin zij mededeelen, dat h. i. verbete ring van den Makkenstuin weg nog achter wege kan blijven. Aanvragen van A. C. Kemmeren en T. Terwissche van Schellinga uit de Wie- ringermeer om vergoeding van de kosten van het bezoeken der R.-K. school te Hippolytushoef gaan om praeadvies naar B. en W. Uitbreidingsplan Hippolytushoef. Sedert de plannen van het Rijk omtrent wegenaanleg en de te maken spoorbaan van Hippolytushoef een reisje gemaakt; meer vasten vorm hebben aangenomen, naar den Haag. Hoewel de regen, die nuis het mogelijk geworden met het ont- juist op dezen dag vallen moest, een mis-j werp voor het uitbreidingsplan van het rekening was, in deze dag toch niet in dorp Hippolytushoef een aanvang te het water gevallen. i maken. Het omvangrijke programma, waarvai, Gevraagd wordt voor het plan-Hippo- een bezoek aan de koloniale tentoonstel- lytushoef 300. sen Vrijdag hebben de drie hoogste klas- (pl. 100 kinderen) van de O.L. Schooi Bouw van kleedkamertjes voor baders aan het Amstelmeer. Uit hetgeen vroeger en in de,vorige vergadering besproken is omtrent de stichting van een badgelegenheid in deze gemeente, is gebleken, dat de Raad deze in den eenvoudigsten vorm wenscht. Kos ten begroot op f 280.— plus f 70.voor vloer, enz. Voorstel B. en W. wordt met 9 tegen 2 stemmen aangenomen. De heeren Bak ker en Jn. Lont stemmen tegen. Besloten wordt het gebouwtje bij De Haukes te plaatsen. De bedoeling is de kamertjes gratis ter beschikking te stellen. De heer Oden dringt op spoedige afdoening aan. Benoeming keurmeester der Zee- gras-exploitatie te Texel. Na het overlijden van den keurmeester der zeegras-exploitatie J. Hemelrijk, met standplaats Texel, is reeds eenige jaren achtereen de dienst aldaar waargenomen door den keurmeester te Wieringen, die tot dat doel af en toe een reis naar Texel maakte om het zeegras te keuren en de loopende zaken af te doen. B. en W. stellen thans voor dat wederom Wie-i iemand te Texel wordt aangesteld om aldaar contróle te houden. Na eenige discussie wordt met 10 stem men benoemd de heer Vlas. Vereen, bevordering vakonder wijs West-Friesland. Tot nu toe verleende het Rijk en de betrokken gemeenten vrijwilligebijdragen aan deze vereeniging, thans is dit ver anderd, voorgesteld wordt in te trekken het besluit van 29 Augustus 1931, waarbij aan genoemde vereeniging voor het jaar 1932 een vrijwillige subsidie van f 25. werd toegestaan. Aangenomen. Verschenen bij Van Holkema en Waren- dorfs Uitgevers Mij. te Amsterdam: „Naar de Kopermijn-rivier" door David Tomkins. - Dit is een boek meer naar ons hart en naar we durven voorspellen naar dat van zeer veel jongens en meisjes. Een historische roman uit den tijd van de Engelsche nederzettingen aan de Hudsonbaai. De gegevens voor dit verhaal zijn in hoofdzaak ontleend aan het dagboek van den Engelschen ontdekkingsreiziger Sa- muel Hearne,- die tusschen de jaren 1769 en 1772 er in slaagde de Noordelijke IJszee te bereiken van een pelsjagers-station aan de Hudsonbaai af, dwars door de nog onbekende streken ten Oosten van de Rocky Mountains. Brokken zuiver koper, door rondzwervende Indianen naar de Engelsche factorij gebracht, deden het bestaan van rijke mijnen vermoeden: het voornaamste doel-,van deze reis, dat echter niet bereikt werd, 'was, deze mijnen op te sporen. David Tomkins nu doet Samuel Hearne vergezellen door twee zeventienjarige knapen, die tal van avonturen beleven en aan tal van ontberingen bloot staan op den moei lijken tocht. Bovendien leeren ze vele wetens waardigheden over het gebied, waar ze door trekken en de schepselen, die het bewonen. Een buitengewoon interessant boek, vlot verteld en mooi geïllustreerd door den schrijver. Prijs ing. 2.geb. 2.90. Kunst Handweven door Elis M. Rogge en Geertruid de Graaff. Derde druk. Een werk, dat in dezen tijd, nu het weven zoo geweldig opleeft, wel ingang zal vinden, temeer waar de naam Elis M. Rogge reeds zoo bekend is door de tijdschriften: „De Vrouw en haar Huis" en „Nieuwe Wegen in Vrouwenhandwerk". Reeds 21 jaar geleden verscheen de eerste druk'van dit boek, 4 jaar geleden de tweede en nu de derde, waarvan eenige technieken, uit den vreemde tot ons gekomen, zijn toe gevoegd, benevens een handleiding voor „Kantweven" door Henriette Avink en H. van Gorkum-van Hasselt. In het werk vinden we zeer volledig de techniek behandeld van allerlei soorten weef werk. De zeer duidelijke tekst, nog verlucht met tal van illustraties, maken het tot een heel mooi werk, dat velen weefsters welkom zal wezen en vele andere vrouwen aan het weven zal brengen. Nederlandsche J,ongeren Verschenen bij de Boekerij te Utrecht: „De Avonturiers" door Joh. W. Eekhof, den schrijver bij uitstek van kampeerverhalen en avonturen van groote jongens. Pittige boe ken, vlot en geestig geschreven en leerzaam voor nieuwelingen. Misschien is het aantal beleefde avonturen wel wat uitgebreid voor één tocht, maar onzinnig zijn ze niet. Hans Borrebach zorgde voor goede illu straties. Prijs ing. 1.75. In prachtband 2.50. Vereeniging tot bestrijding van de T.B.C. Verschenen is het 24e jaarverslag van de Noord-Hollandsche Vereeniging tot bestrij ding van de tuberculose.

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 11