Transpireerende Voeten, Texel. GENE"" Julianadorp Anna Paulowna Wieringen bereiding toonden de leerlingen groote belangstelling. Toen er chocolademelk gepresenteerd werd (als product van deze fabriek), ver gaten alle kinderen natuurlijk een oogen- blik het eigenlijke doel van hun tocht. Nadat alles bekeken was, werd de thuis reis aanvaard. Een zeer leerzame, maar ook aangename morgen was achter den Een woord van dank past hier aan den heer directeur, die dit tochtje mogelijk maakte. der haven, zien we reeds, dat de Deensehe palingschuiten, die hun levende lading in het bun houden, ligplaats nemen voorbij de Koopvaarderssluis, vermoedelijk om dat ze vreezen last te hebben van het uit te spuien binnenwater. Nu mogen we bogen op een vorstvrije haven. Zal dat nog zoo zijn indien we een doodloopende haven krijgen? Nu wordt, in hoofdzaak, het op het Wad gevormde ijs, met eb de haven ingevoerd en met vloedgetij schakelt het op. Boven dien wordt het ook vaak met de eb geheel de haven uitgedreven. Bij doodloopende haven komt er welis waar geen wadijs binnen, maar het nage noeg stilstaand water zal spoediger aan ijsvorming blootstaan. Resumeerende is onze conclusie: Blijft marine het primaire in onze haven, dan is er voor het plan-Coeter veel te zeggen. Het baggerwerk, dat zeer zeker noodig zal zijn, zal een belangrijke kostenstaat aanwijzen. Want is de neerslag uit het water nu niet groot, dat er in de „dooie" hoeken gebaggerd moet worden, wijst er wel op, dat die neerslag bij doodloopende haven zal toenemen. Wordt visscherij een primair belang, dan is er voor de doorstroomende haven alles te zeggen en visscherijhavenaanleg voorbij Oostoever kan dan in overweging worden genomen. Naar men ons mededeelde was het niet de eerste keer dat het kind te water viel en de ouders zullen dus goed doen het toezicht op hun kleine wat te verscher pen, daar dit ongeval hem bijna het leven heeft gekost. VRAGEN VAN HET RAADSLID TIESSEN. Handen en Oksels behandele men met Purolpoeder. Dit is het meest afdoende middel. In bussen van 45 en 60 ct. Alleen bij Apoth. en Drogisten. UITBREIDING AUTOBUSDIENST, OMZWERVINGEN LANGS DE HAVEN. Tijdstip van vertrek nog on zeker. Broeiing, niet alleen van tabak, doch ook van copra en koffie. Aneta meldde gisteren uit Batavia: Nader is gebleken, dat lang niet alle passagiers tijdig gewaarschuwd konden worden, zoodat tiidlens het nemen van voorzorgsmaatregelen en het spuiten met koolzuur voortdurend bloemstukken, tele grammen en afscheidsbrieven bleven toe- stroomen, terwijl verschillende personen vergeefs poogden te embarkeeren, hetgeen verboden was. De toestand ontwikkelt zich zoo gun stig, dat men in den laten middag van heden zal trachten een der luiken te openen, opdat eventueel de wegzuiging van het gas gedurende den loop van den nacht kan plaats vinden. De „Dempo" arriveerde Maandagmiddag te Tandjong-Priok, terwijl tot Dinsdag avond laat nog goederen werden ingela- dlen, zoodat de verrassing van de wacht, die om halfvier een verstikkende rook in

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 6