Visscherijberichten. Marineberichten. De moordzaak Barney. PYAMA'! vanaf 3.75 De conferentie te Laussane. Prov. Staten van Noord-Holland. De steun aan den tuinbouw. Steun aan dienstplichtigen. de nabijheid v. de derde klasse bemerkte, te srrooter was. Met koortsachtige haast werd het bagageruim der tweede klasse ontruimd, aangezien dit vlak boven de ge- vaarsplek gelegen is, terwijl water tot 10 cm hoogte werd toegevoerd om de stalen platen tegen krom trekken te beschermen. Publiek werd tot de Lloydkade niet toege laten. Aan boord heerschte, nadat het eer ste moeilijke werk achter den rug was, de grootste kalmte. In de derde klas was om 9 uur de brand lucht nog niet geweken. In de salons lagen haastig weggesleepte koffers, terwijl het water in het bagageruim gloeiend heet was geworden en het cement op de stalen houden, platen gebarsten. De „Dempo" moet na blussching een nieuw attest van zeewaardigheid krijgen, waartoe alle ruimen moeten warden ont laden, onderzocht en opnieuw geladen, waarmede geruimen tijd gemoeid zal zijn. Niet alleen broeiing in de tabak, doch ook van oopra en koffie, worden als oor zaak genoemd. De ambtenaren-passagiers, wier stand plaats niet Batavia is, krijgen recht op daggeld, varieerend van 6 tot 15. Buitenland. Uit het krui sverhoor van den verdediger van mevrouw Barney bleek, dat, gezien de constructie van de revolver en het feit, dat de tweede kamer geladen, de derde ontladen was, de verklaring, die mevrouw Barney van de gebeurtenis in den noodlottigen nacht geeft, zeer aan nemelijk, althans niet onwaarschijnlijk is. Ook uit het feit, dat op de revolver zeer verwarde vingerafdrukken zijn gevonden, valt af te leiden, dat er om het bezit van het wapen geworsteld is. Een andere deskundige had met een handschoen aan een revolver deals onderhavige afgevuurd, de sporen van kruitdamp waren op den handschoen duidelijk merkbaar. De eerste deskundige meende met SirBernard Spils- bury dat het slachtoffer niet zelf den haan kon hebben overgehaald. Van belang was ook een verklaring van den gevangenisdokter, dat mevrouw Barney kneuzingen van recenten datum vertoond had, die ontstaan konden zijn bij een worsteling om een revolver. De dokter had in zijn (schriftelijke) verkla ring ook te kennen gegeven, dat uit niets gebleken was, dat mevrouw Barney ooit gewend zou zijn geweest aan verdooven- de middelen. Tijdens het verhoor van Sir Bernard Spilsbury, die de kleeren toonde van Stephen, vaar de kogel doorheen was gegaan, barstte mevrouw Barney in tra nen uit. Inzake haar eigen verklaring valt nog te vermelden, dat zij zeide zich niet te kunnen herinneren wie bij de worsteling, toen het schot afging, de revolver in handen had gehad. Na het verhoor van mevrouw Barney zette Sir Percival Clarke voor de jury de zaak namens de vervolging uiteen, waarbij hij te kennen gaf, dat de getui genverklaringen alle redenen gaven voor de veronderstelling, dat de klacht tegen haar juist was. Gisteren zou de verdediger zijn pleidooi Mevrouw Barney vrijgesproken. AU BON MARC Mevrouw Barney is vrijgesproken. Reuter geeft van deze vrijspraak de volgende dramatische schets: Met een totaal vertrokken gezicht, waaruit alle bloed geweken was, heeft mevrouw Barney, die zich krampachtig aan de randen van de beklaagdenbank vasthield, zonder dat klaarblijkelijk een woord tot haar doordrong, de uitspraak van vrijspraak aangehoord, die de jury leden, na twee uur beraadslagens met eenparige stem hebben uitgesproken. Toen de uitspraak bekend werd gemaakt, werd een kreet van smart gehoord en Lady Mullens, de moeder van mevrouw Barney, stortte met een zwaren slag bezwijmd ter aarde. De hulp van een medicus moest ingeroepen worden om haar bij te staan. De rechter deelde vervolgens de vrijspraak mede, maar mevrouw Barney, hoewel zij haar oogen strak op hem gericht had, had geen be sef van wat er rond haar voorviel. Geen geluid ontsnapte haar lippen. Ten slotte zakte zij bewusteloos ineen en droeg men haar weg. Met nieuws van de vrijspraak ging van mond tot mond naar de menigte van duizenden, die voor de rechtzaal de uit spraak stond af te wachten. Ondanks den specialen ordedienst kon de politie een oogenblik de menigte niet meer meester blijven. De menschen juichten de uitspraak levendig toe en brachten een ovatie aan de voornaamste getuigen in dit geruchtmakende proces toen zij naar buiten kwamen. Later werd mevrouw Barney per auto naar haar ouders gebracht. MOORD UIT JALOEZIE. In het dorp Bryna in de huurt van Lodz zag een arbeider, die van zijn werk kwam, een vreemdeling met zijn vrouw spreken. De man, die zeer ja- loersch was, maakte daarop een waan zinnige scène. Hij greep een bijl en doodde daarmede zqn zoontje van 7 jaar: een dochtertje van 5 hieuw hq de armen af; daarna doodde hij zijn vrouw*. Ver volgens ging hij kalm zitten eten. Toen de politie verscheen, verzette hij zich krachtig; men moest hem de boeien aan doen. Het dochtertje is in hopeloozen toe stand naar het ziekenhuis gebracht. EEN WEEK VACANTIE VOOR ROOSEVELT. Franklin Roosevelt, democratisch can- didaat voor het presidentschap der Unie, gaat een week vacantie nemen. Hij ver laat Maandag New-York voor een boot tocht in een klein zeiljacht. Slechts hijzelf en zijn vier zoons zullen aan boord zijn. De journalisten hebben hem verzocht ten minste eenmaal per dag ook gedurende die week contact met hem te mogen heb ben en Roosevelt heeft dat ook toege staan. Maar hij stelde een voorwaarde: de boot met de journalisten aan boord mag niet dichter dan drie km van zijn jacht komen. Ik heb rust noodig, zeide hij. Wij wasschen zelf onzen boel en wij koken ook zelf. En ik vertik het te worden ge fotografeerd terwijl ik aan het spiegel eieren bakken ben. BEETHOVEN OF GRIEG. Te Cocherel had de muziek van de re- publikeinsche garde bij de overbrenging van de resten van Briand Asse's Tod uit gevoerd, toen een belangrijk personage, aldus vertelt de „Echo de Paris", zich naar Herriot overboog en den president van den ministerraad in het oor fluis terde: „U, die zoo mooi. over Beethoven ge schreven en gesproken heljjt, mijn waarde president, moet blij geweest zijn hem in dat mooie muziekstuk te hooren". Herriot vergenoegde zich, toegeeflijk glimlachend, hem zachtjes toe te voegen: „Het is van Grieg". Toen wendde hij zich, aldus gaat de „Echo de Paris" door, tot den heer Lou- don, den gezant van Nederland, zelf een groot muziekminnaar, en fluisterde hem toe: „Het is toch wat te zeggen Herriot stelt zijn vertrek naar Parijs uit. De Fransche minister-president Herriot heeft Dinsdag een langdurig telefonisch onderhoud gehad met Marchandeau, den onderstaatssecretaris van zjjn kabinet. Herriot, wiens terugkeer naar Parijs was vastgesteld op Vrijdag, verklaarde, dat het hem voorkomt, dat dit tijdstip te vroeg is. Hq heeft daarom verzocht den voorzitter van de Kamer te willen mede- deelen, dat hij voorstelt de behandeling van het flnancieele program op Maandag vast te stellen. In politieke kringen meent men, dat het feit, dat Herriot Vrijdag waarschijn lijk niet zal terugkeeren, er op wijst, dat Herriot de hoop op een bevredigende oplossing te Laussanne niet heeft opge geven. De Kamer heeft zich overigen^ bij het voorstel van den minister-presi dent aangesloten en de behandeling van het flnancieele program op Maandag vastgesteld. MacDonald als bemiddelaar. Naar de Matin uit Lausanne verneemt spant MacDonald zich in om de politieke voorwaarden die Duitschland stelt, te ecarteeren en Duitschland te bewegen zijn financieel aanbod te verhoogen. Blijkbaar is MacDonald overtuigd dat hij daarin zal slagen want hij heeft de zaal voor de slotbijeenkomst tegen heden laten inrichten. Nog geen overeenstemming. Men is het gisteren avond niet eens geworden. Om 11 uur is de tweede ver gadering afgebroken. In levendige ge- dachtenwisseling verlieten de deelne mers de bijeenkomst. Men moest den in druk krijgen, dat vooral de politieke voorwaarden der Duitschers een onder werp van discussie uitmaakten. Heden gaat het weer verder. Het is heel duide lijk, dat Herriot zoowel als von Papen er alles aan gelegen is, den indruk te wek ken, dat zij het uiterste hebben gepro beerd om hun zin te krijgen. In Fransche en Duitsche kringen heerscht pessimisme, maar de Engelsche gedelegeerden hebben nog hoop, dat men tot een overeenkomst zal kunnen komen. NIEUWE STAP DER KLEINE STATEN Geen bommen uit de lucht! De vertegenwoordigers van Spanje, Zweden, Noorwegen, Denemarken, Ne derland, België, Zwitserland en Tsjecho- Slowakije, zoo meldt het W.B. uit Ge- nève, hebben gistermorgen besloten stappen te doen, dat in het ontwerp der resolutie van de algemeene commissie een onbeperkt verbod van bommen wer pen uit de lucht wordt opgenomen. Zij zouden zich hebben uitgesproken tegen het minder scherp formuleeren van dit verbod, alsmede tegen het Fransche voorstel in de luchtvaart-commissie om het werpen van bommen op de slagvel den toe te laten. In de gisterenmorgen voortgezette ver gadering zette de heer M d c h e 1 s (Ged. Staten) zijn Dinsdagmiddag afgebroken rede voort. Bij de steunverleening aan tuinders zullen Ged. Staten moetien be denken, dat naast de tuinbouwers er an dere groepen zijn, die van de crisis te lij den hebben en ook dat de flnancieele mid delen der provincie beperkt zijn. De pro vincie betrekt de tuinders in een steunre geling, omdat zij economisch gesproken een groep vormen, welke feitelijk beneden de gewone arbeiders staat en weinig fl nancieele draagkracht heeft. De provincie moet zich bovendien niet begeven op het gebied der armenzorg. Sprekende over de vraag van den heer Kostelijk aan Gedeputeerden zegt de heer Michels, dat hfl het onjuist vindt, dat uit de commissievergaderingen mededeelingen worden gedaan, waardoor het werk der commissie geschaad zou kunnen worden. Het in- en verkoopbureau zal een tijdelijk karakter dragen. Schade aan den handel zal het niet teweeg brengen. Het voorstel bevat nog voldoende constructieve elemen ten om een uitgave van honderdduizend gulden te rechtvaardigen. Ten eerste is er de mogelijkheid van fondsvorming door de tuinders, ten tweede het houden van prijsbedervende producten van de veilin gen, hetgeen de prijzen ten goede komt, en ten derde krijgt de commissie-Minder- houd, diie haar arbeid zal voortzetten, een goed voorzicht van de distributiemogeliik- heden. Ged. Staten zullen moeten voorkomen, dat de minimum prijzen te hoog worden; elke onredelijke verhooging moet worden tegengegaan. Indien het stelsel blijkt practisch bruikbaar te zijn, zullen Gedepu teerden zich tot de regeering wenden en om flnancieelen steun verzoeken. Het ligt niet ou den weg van Ged. Staten om met de regeering over actieve handelspolitiek te gaan praten. Zekerheid dat op de be grooting voor 1933 ook 100.000 zal kun nen worden uitgetrokken voor het plan bestaat niet. Spr. meent, dat men dit jaar met 100.000 zal kunnen uitkomen. Bq de replieken zeide de heer Guépin (Kb.), dat zqn fractie zal voorstemmen, aangezier Ged. Staten verzekerd hebben, dat zij voorzichtig zullen zijn, en omdat deze materie in de winterzitting opnieuw ter sprake zal komen. Het voorstel van Ged. Staten is hierna z. h. s. aangenomen. Het wegenplan. Bii de besprekingen over het vaststellen van het wegenplan voor de provincie zeide de heer Van Nuland (r.-k.) in een krantenbericht te hebben gelezen, dat op het rijkswegenplan voorloopig geen weg staat van Sohagen naar den Zuiderzeedijk. Hq vroeg of de provincie dien weg niet kan doen aanleggen. De heer Kooiman antwoordde, dat het nog niet vaststaat, dat die weg niet op het rijksweg-en plan komt. Hierna is gepauzeerd. 2 Juli. Aangebracht door korders: 662 tongen p. k. 510 kleine tongen 4 tarbotten IS kisten schol I p. k. 18 kisten schol II 4 kisten scharren Door haring- en geepvisschers: 21 tal haring 22 tal geep 1192 kg ansjovis p. t. 0.300.23 0.070.04 5.50—4.25 6.804.50 2.401.00 2.75 3.85—2.90 4.85—1.00 0.08 4 Juli. 50 tongen p. st. O.25 120 kleine tongen 0.05 4 kisten schol I p. k. 8.50 5 kisten schol II 2.15 1 kist schar 1.85 Door haring- en geepvisschers: 18 tal haring p. t. 5.504.50 70 tal geep 5-75—1.25 440 kg ansjovis 0.09 BEGRAFENIS DR. H. J. OOSTING. In allen eenvoud is gistermiddag op Westerveld de verassching geschied van het stoffelijk overschot van dr. H. J. Oosting, oud-leeraar aan hetKon. instituut voor de marine, overleden in Den Haag. Aanwezig waren: kapitein ter zee F. J. Heeris, commandant van het Kon. insti tuut voor de marine, directeur van het onderwijs, oud-vice-admiraal Mouton, oud- schout-bij-nacht W. Lam, oud-kapitein ter zee J. Voogd, kap.-luitenant ter zee J. A. V. Schwenker, als vertegenwoordiger van den commandant der marine te Willems oord, luitenant ter zee eerste klas A. M. Hekking, als vertegenwoordiger van den commandant der marine te Amsterdam, H. J. Boldingh, leeraar aan het Kon. instituut voor de marine als vertegen woordiger van de natuurkundige ver- eeniging in DeD Helder, dr. A. H. Bor- gesius en J. van Trooyen, beiden uit Den Haag, res. luitenant der jagers van Weezei Errns, prof. dr. M. de Haas, hoogleeraar aan de T. H. te Delft, H. J. ten Have en A. W. K. Tamson, directeuren van de n.v. Kon. instrumentenfabrieken van de la. gebrs Caminada en P. M. Tamson te Rotterdam. Op verzoek van den overledene is er niet gesproken. Een zoon dankte voor de belangstelling, ook voor de belangstelling in het wetenschappelijk werk van zijn vader. Luit. ter zee 2 kl. J. A. M. van den Brugh werd gisteren, aan boord van het m.s. Indra- poera, te Marseille en daarna uit Oost-Indië hier te lande terugverwacht. Off. van den M.S.D. 2e kl. M. A. Weiter, onlangs uit Oost-Indië teruggekeerd, wordt 15 dezer na expiratie van het hem verleende verlof geplaatst bij de Onderzeedienstkazer- ne te Willemsoord. Ondervolgende lichtmatrozen zijn 1 Juli '32 bevorderd tot matroos 3e kl.: A. J. van der Voort, O. W. Drechsler, T. Schoeman, J. Bekker, J. B. H. C. G. Smul ders, J van der Meer, J. C. Bouwman, A. Wa- gemakers, H. C. Hagedoorn, K. Bakker, G, J. Hatenboer. Ondervolgende schepelingen zijn geslaagd voor korporaal-konstabel: Marinier ie kl. A. C. Rommers, id. J. B. Stijiger, id. J. J. v. d. Laan, matroos 2e kl. J. B. v. d. Beek, id. C. I. Leeuwenhaag, id. B. W. v. d. Ent, id. E. A. Vastenhout, id. J. W. Harrems, id. J. L. Rathmann. Rectificatie. In de Heldersche Courant van 5 Juli j.1. is abusievelijk vermeld, dat de stoker ie kl. M. P. van Meenen met ingang van 1 Juli '32 bc ▼ordgrd is tot stoker-olieman. STAAT aangevende de volgorde van uitzen ding naar de tropen, van onderofficieren met den rang van sergeant en daarboven. Opperschippers en oppertorpedisten. Opperschipper W. B. Jonkmans, id. C. Ver meulen, id. G. C. Zewald, id. H. van Buren, id. W. A. Wahlers; oppertorpedist P. Gernler, id. W. Zootjes; opperschipper J. Lub; opper torpedist A. v. d. Poll, id. J. J. van Weele, id. B. v. d. Ree. Schippers- en majoorstorpedist. Majoortorpedist C. v. d. Weele; schipper G. Hollander, id. W. Brijer, id. G. J. Salemink, id. A. J. Derksen, id. W. Bekker, id. C. Bak ker, id. W. Wustenfeld, id. J. Boskamp, id. P. H. T. Commelter, id. A. Overduijn, id. L. Hekelbeeke, id. E. Plug; majoortorpedist J. v. d. Dussen; schipper O. W. Drechsler, id. J. Quist, id. A. D. Beaufort, id. G. J. Schilthuizen. id. P. Plooij, id. P. J. Heerschap, id. P. A. Wilckens, id. H. J. Steijn, id. P. C. Gitz, id. P. J. S. Slegtenhorst, id. J. C. J. van Gelderen, id. H. Binksma; majoortorpedist E. J. H. Hemmers; schipper G. M. Kasteel, id. W. H. F. Martius, id. J. de Graaf, id. J. C. Anspach, id. A. v. d. Weijde. Bootslieden. A. Rietveld, M. van Dijk, A. Davidse, J. Dek ker, K. de Wit, H. H. Schipperijn, J. C. Breed- veld, J. F. Boelhouwer, G. A. van den Braak, G. van Weerdenburg, H. Jongen, H. Riksman, J. Passenier, S. G. Zijp, K. Pelt, J. W. Scheer, C. M. Straat, L. C. Vermeijden, A. Prijs, W. van Baars, B. J. Starink, J. de Smit, G. H. Hoogendoorn, B. J. van Senus, G. J. A. de .Jong, A. Blokland, D. Prins, J. A. Verbeek, G. A. Bronk, IJ. Rietveld, A. van der Weijden, K. Mol, A. A. A. van Kempen, F. J. Maas, J. van Rtoode, C. N. de Rijk, M. Matthijsse, G. J. van Dordt, K. Kindt, H. van der Meer, H. Jobse, W. F. Gonkel, C. L. J. Gaarenstroom, R. Neimeier, T. Hessels, P. van Gennip, H. N. Velting, W. van Genderen, C. Schoonenwolf, P. Braham, G. Stam, J. van den Ende, G. Tol- ler, N. Jongejan. Opperkonstabels. H. J. D. Bootsma, G. W. Brouwer, L. Sal- lem, P. A. Verhoef. Majoorskonstabel. M. A. Doms, L. D. Zuiderwijk, J. de Groot, J. M. Harms, H. de Smidt, P. J. van Menen, A T. G. v. d. Braak, J. Missaar, J. E. G. Luiten, G. J. H. Desar. Sergeantskonstabel. J. Kocks, A. G. J. Pauw, A. J. de Beer, A. de Wolf, C. B. Rooden, C. J. van den Brink, Q. G. Feij. J. Wassenaar, G. D. C. Smit, P. de Blieck, M. Drechsler, J. Sohier, D. Bakkum, A. W. Verouden, A. H. Hiddes, J. Gerritsen, J. J. Kroes, D. J. Matze, P. F. de Meijer, C. Gel- ton, E. P. Erfmann, J. van Beveren. Oppertelegrafist. K. Pelsma. Majoorstelegrafist. D. Dekker, J. H. Jole, J. Reppel, J. J. L. de Hij, C. P. Bakker, K. van Dalen, W. G. J. Dries, G. Ploeg, M. Kuiper, W. Delver. Sergeantstelegrafist. J. H. Cromjongh, C. Nieuwpoort, D. N. Ver steeg, J. Keizers, J. P. van der Leelie, L. Lauwerens, F. Meijer, L. C. Weeda, C. P. van Haasteren, F. H. Weber, L. de Vos, C. Becher, P. J. Schamp, J. G. Harrems, C. Kommer, W. Henderson, C. J. Nederpelt, P. J. Zegers. 4^ Adjudanten o.off. machinist. Z. H. Jole, A. J. S. de Ridder, J. G. F. Vos, P. de Hoog, J. Schenk, R. Warries. Majoors machinist. K. Strous, A. Remijn, J. G. Donker, L. Val- ster, D. Plooij, C. Kindt, A. van der Stel, A. M. Havers, T. N. Bleeker, J. de Waal, D. Smids, N. Zijlstra, J. W. Reuser, H. ten Bosch, L. C. H. Worrell, N. Mooij, J. K. Valkier, K. Beukenkamp, P. J. Deijl, P. J. Smit, J. W. van Toledo, J. van Loo, J. Wallast,. W. Woeriee, J. C. Louwerse, R. J. Wols, B. A. Nichting, J. Moen, L. A. Suurmond, C. J. Klik, A. Cupido, G. G. Geringh. Sergeants machinist. C. G. Vrijer, W. Bloot, J. Doezie, A. van Zoest, A. van Klaveren, C. Kurvink, R. Swan- born, S. W. Anema, H. J. Hekkelman, W. Bakker, A. J. van der Reijden, W. H. M. Gaal, P. P. Neefjes, A. Harder, H. M. van Veen, G. R. Henar, P. W. van Niersen, C. de Vries, W. v. d. Hoff, S. de Groot, M. Bisschop, A. Visch, H. van der Laan, M. W. Orlemans, W. van Langen, M. Eekhof, W. Reitsma, J. Huis man, J. C. de Ligt, F. C. Vos, J. Melgers, H. J. Kramers, M. J. H. v. d. Klein, J. A. Smith, A. Snabel, J. H. Noppenij, A. J. Bongers P. T. van Domburg, B. C. van Gent, C. Roelofse, A. Hammer, J. van der Kooij, J. Pool, K. var» Walraven, J. Eekhart, C. H. Liesker, H. G. Smit, J. C. Nieuwland, F. A. Meijer. Opper geschutmakers. G. J. IJ. Zegwaard, F. Groen. Sergeants geschutmaker. J. J. Willemsen, H. van Varik. Majoors- en sergeants-timmerman. Majoor J. Toering, id. F. F. Felkers; ser geant J. van Hoek, id. J. M. Huijbens, id. G. W. van de Broek, id. H. F. Verschuur, id. S. Stevan, id. C. F. Jansen, id. R. Zwolsman, id. M. Verburgt; majoor J. Schreuder; sergeant S. Kramer, id. P. A. Hillerström, id. B. J. Methorst, id. L. M. Volmer, id. L. P. T. van Son, id. B. G. Geurdes, id. W. B. G. Muntje- werf, id. J. Koelewijn, id. D. Buck, ld. T. Ver- durmen. Oppermonteur. C. G. Vermeulen. Majoorsmonteur. C. K. Bognetteau, F. J. W. van Asperen, H Nieuwenhuijs, A. Neehus, P. Brik, J. F. Baaijens, P. J. van Breugel, H. G. van de Wa ter, F. J. G. van Dansik, P. C. de Ruiter, G. Bakker, A. W. Kroon, J. F. Vogt, H. J. Dupuij, K. J. Langendoen, J. van de Vuurst, J. de Vries. Sergeantsmonteur. J. W. van Velthuijsen, G. H. van Gorkum, H. Kok, W. A. Gemert, R. J. v. d. Klip, D. Stolk, A. W. Kramers, E. Hillenius, J. Klaas- sens, H. Meerbeek, H. Nieuwenkamp, J. Schip per, J. Grimmon, J. Feij, H. Kwast L. J. Lie- vense, W. M. Lodewijks, G. van Rossen, B. Scheffer, J. Hubregtsen, M. Vos, J. G. H. Zwart, R. Brouwer, J. Leering, G. Dane, E. Deumer, C. Selderbeek, L. M. Scharp, R. Ver- wer, J. J. A. Cambier. Opper torpedomaker. B. Baak, W. A. Visser, R. H. Oosterhoff, C. van Poelje. Majoors torpedomaker. P. van Eeten, J. F. Weverling, H. Schinkel, F. A. W. Keijzer, D. A. C. de Maagd, H. J. van Trotsenburg, W. A. Bouwman, J. Stolk, A. W. H. van Bladel, G. Dekker, J. W. Minkels, A. benning, K. van 't Veld, A. P. de Zwart, B. Kerkhoven, J. C. Brouwer, J. Schot. Sergeants torpedomaker. G. A. Weerden, P. J. Nagelkerke, H. Bern- des, H. v. d. Linden, G. Kruger, P. Zeegers, F. Coolegem, W. Komijn, J. A. Messerschmidt, W. Biezen, P. Blokker, C. H. ten Boden, L. Groenhuijzen, L. Harpe, H. Henning, E. Doornebos, W. J. R. Gommers, C. A. van den Enden, G. Sont, R. Heuvelink, H. K. M. Westra, J. L. Verhoek, K. Blansjaar, O. van Os, T. van den Berge, J. Hager, P. Bremer, J. Nadort, J. Huig, D. Horsman, T. W. F. Auer, V. van Kapel, G. Linning, W. J. v. d. Valk, H. J. v. d. Weterink, W. W. Brouwer, G. L. Log- mans, J. Oderkerk, T. J. van Rooij, H. R Wolff, J. van Kapel, G. Timmens, J. K. Don ker, J. C. Huussen, C. P. Crispijn, H. M. A. van Kralingen, J. B. Kleinpaste, T. van der Molen. Oppers- en majoors-vliegtuigmaker M. Opper S. H. Boels; majoor J. M. A. Both, id. J. Kiljan; opper F. C. C. Everaert; majoor F. C. Rodenstein, id. A. H. M. de Böer, id. G. L. van Aalsburg. Sergeants-vliegtuigmaker M. J. van Ommen, W. C. Werlingshoff, J. W. Hekel, W. Jamoel, L. J. M. Potjes, P. Mager, P. F. A. v. d. Berg, H. J. J. Claessens, H. H. Jamoel, J. van Straaten, J. B. L. Lokman, W. F. J. Roomer, P. Wallaard, G. F. van der Beek, J. J. H. Buikes, L. M. Kalfsvel, D. G. F. Bö- vendorp, H. L. M. de Keijser, W. Groven, A. Quispel, C. J. de Wilde, A. van der Graaf, G. H. Gaemers, A. H. Koster, A. J. Wismeijer, A. Konkelaar, H. J. Bastiaanse. W. ten Don kelaar, A. Bruin, J. J. van der Blom, T. Punt, J. K. F. Keuker, A. de Vries, J. W. L. Munier, W. Mons, J. Kruger, R. Vegter, C. van Beveren, J. J. Lange, J. C. L. Broekhuizen, A. Rieger. Oppers- en Majoos-vliegtuigmaker H. Majoor W. D. van Loon, id. M. Leeuwens, id. A. Boerdijk, id. W. A. J. H. Reinders, op per G. T. Kortbeek. Sergaents-vliegtuigmaker H. J. Brizee, J. H. Brakel, M. Gingnagel, G. M. Kerkhof, M. F. Melchers, L. P. Wage, P. Kramer, M. C. Offringa, T. Ruiten, J. A Neugebauer, B. Zwart, J. C. Endenburg, J. Hendrikse, A. Admiraal, J. H. Boekhorst, C. W'esterbaan. Sergeants-vliegtuigmaker B. W. Hogenes, J. van Asperen, A. R. Mulder, S. Hoormans. Majoors- en sergeants-bottelier. Majoor P. L. F. de Vries, sergeant W. Muste, id. A. Visser, id. J. J. Mes, id. N. v. d. Brink, id. A. Ooms, id. J. Bouw, id. R. Reij- ers, id. P. J. J. v. d. Kolk, id. P. van Sinderen, id. H. J. Terol, id. J. H. Mooser, id. I. A. de Visser, majoor J. A. Nerderlof, sergeant M. Schoonderwoerd, majoor J. M. Huis, sergeant C. Smit, majoor C. J. Reijnhout, sergeant M. M. Vlasveld, id. S. la Rooij, id. B. A. de Rek, id. W. J. Walraven, majoor J. Berting, ser geant J. D. v. der Waal, id. C. Kat, majoor A. A. Bruihout. Oppers-, majoors- en sergeants-zieken verpleger. Sergeant H. Jacobs, id. H. Dirkzwager, id. P. J. Swiebel, id. A. v. d. Ketterij, id. G. W. J. Nieuwenburg, id. C. A, Eiff, majoor A. W. Vredenbregt, sergeant J. Kaasenbrood, id. W. Sanders, opper J. Herweijer, sergeant G. den Hartog, id. J. M. Labruijere, id. C. van Deven ter, id. C. Koningstein, id. J. N. v. d. Bijl, majoor J. Mol, sergeant J. M. Kuitens, opper L. J. van Noorden, majoor P. Smaardijk, ser geant K. Kwak, id. P. P. C. de Bruijn, majoor C. de Vries, sergeant G. Rooze, id. P. Wak ker, majoor M. F. Tronchet, id. D. Jongepier, id. J. van Gorselen, sergeant J. de Haas, id. F. W. Netten, majoor K. J. Schmale, sergeant S. W. Zand, id. G. J. Kurvers, id. B. Volmer, majoor J. Mulder, sergeant A. Leenhouwers, id. J. P. v. d. Hoek, id. H. C. Louwhoff, id. J. G. de Meijer, Opper-schrijvers. J. Labruijere, F. Wouters. Majoors-schrijver. J. den Boer, G. van Veen, P. C. Vijn, J. C. Vermeulen, P. J. de Longte, P. F. Montagne, T. Westerbeek, D. v. d. Kamp, N. Naber, H. J. Roels, P. Klaver, J. F. A. van Ling. Sergeants-schrijver. C. H. J. van Pappelendam, R. W. Klop, A. Velt,A. van Heijningen, S. Janse, H. Tasse- ron, H. van Dijk. J. C. Blok, C. J. van Donk, J. C. Verboom, P. H. Verbeek, P. C. Alblas, J. Overgaauw, D. B. Gaijkema, J. W. Arent- sen, J. P. van de Walle, H. A. A. Schenkel, J. P. Fhilipse, N. V. Volkert, C. B. Brouwer, C. G. Huijssoon, A. J. Vorstman, J. de Vries, A. v. d. Hoek, M. Muller, J. H. Dubach, A. van Rooij, J. J. Andriessen, D. A. B. Wendel, G. J. A. Lemmens, J. Burger, A. A. de Leng, L. Goedhart. Sergeants-hofmeester. M. G. Zijdeman, N. M. van de Giesen, S van Hulsbergen, M. van der Kamp, F. Claus, H. Kruik, W. van Hall, G. A. Loesberg, C. de Bruijn, H. H. Sustrath, W. M. de Booij. A. P. C. Banning, A. A. Goedhart, G. J. L. Kennis, A. Willebrandt, A. J. Pottinga, T. Schekkerman. Sergeants-kok. J. G. Laukens, A. Looij, H. Kok, J. Bak, W. J. Uijterwijk, H.Lamsma, G. Donkervliet, J. Oudkerk, C. Rood, J. Westerbeek, M. Ouwerkerk, L. J. Stern, W. Verkerk, C. van Os, A. Jonkman, C. P. Boutens, G. Boot, C. v. d. Hoeven, C. Jansen, J. van der Meer, J. J. den Decker, H. A. J. Slechtenhorst, T. Es- kes, C. Svhoonakker, J. Visser, A. C. Zuur mond, J. Polak, L. P. van Veen, J. B. Roels, G. C. Broeke, J. de Graaf, W. P. L. Wouters, G. H. Menijn. Onderofficieren-vlieger. Korporaal-vlieger A. W. J. de Groot, id. C. H. J. Knaapen, id. C. de Borst, id. J. Per- ridon, id. H. G. A. Akkers, id. P. Buijnink, id. W. H. Avenarius, id. M. F. H. L. Lienaerts, id. H. Beek, id. A. Zwaag, id. E. Kronen burg, id. J. C. Mulders, id. J. Brugman, id. V. E. Alberts, sergeant-konstabel A. Feen- stra, id. J. A. Remmerswaal, serg.-vltmr. M J. Kruidenier, id. J. W. Herter, id. W. A. de Bruijn, id. J. Berkhout, id. J. M. Zeegers, id, J. H. Roozendaal, sergeant-monteur A. E, Olie, serg.-vltmr. M G. H. Bakker, id. J. Sij- mons, id. P. C. Visser. Adjudant o.off. der mariniers. C. J. F. van Leeuwen. Sergeant-majoor der mariniers. W. de Bruijn, H. Klaucke, J. Overduijn, J. Kamberg, W. F. H. Stoltz, J. F. Ros, P. J. de Klerk, J. Bartholomeus, A. Zonnenberg, W. F. Schreurs. Sergeant der mariniers. Z. Straver, J. van Wijngaarden, C. Vijlbrief, A. Voss, H. P. van Etteger, A. C. C. Kam- hoot, J. A. van Lil, S. Mulder, C. T. Sloots, J. Kunst, I. Beij, H. Zaalberg, M. H. Godding, W. van Nek, G. Schut, J. Hoeve, P. J. Wij- nants, J. J. van Hall, H. Salome, H. C. Elias, H. de Pijper. C. A. Clement, P. van der Walle, T. J. W. van der Sel, W. Bergman, J. P. Goeman, B. J. Gregoire, C. J. de Vos, P. Verwoerd, A. van Dort, J. Mud, J. H. P. Oors, J. Breel, J. Wolf, M. A. Venix, G. van Coesant, J. Brugts. M. J. Rentmeester, E. El- sendoorn, J. Kerkhof, J. H. Kramers, A. van Brummelen, A. J. Looijsen, E. H. Huiskens, L. Tholenaar, S. van de Vrede, P. T. van Hees. 1. 1. De korpscommandanten dragen ed zorg voor, dat de dienstplichtigen, die bij hun korps voor eerste oefening in werkelijken dienst zijn, worden ingelicht omtrent het verleenen van bijstand en steun, in verschillenden vorm, door de Koninklijke Nationale Vereeniging tot steun aan miliciens. 2. De wijze, waarop de vereeniging door dienstplichtigen, die haar steun inroepen, wenscht te zien gehandeld, en de wijze, waar op de vereeniging zich voorstelt ten aanzien van verzoeken van dienstplichtigen te han delen, zijn weergegeven in de volgende para grafen.

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 7