Julianadorp. Callantsoog. 't Zand. Breezand. Anna Paulowna. Transpireerende Voeten, 't Zand. Wienngen. FLY-TOX Schagen. Texel. SCHOOLFEESTEN. J. V. A. Ned. Herv. Gem. (Hippolytushoef). Ernstige mishandeling. Krigée's Gemberbrood een delicatesse! Prijs 25 ct. De eerste waarschuwing. Opening van de nieuwe kegelbanen te Schagen. Geaclite Redactie. In antwoord op het ingezonden stukje van den heer Helder diene het volgende Voorop gestold dient te worden, dat do dienstdoende arabtenaur zich moet kunnen overtuigen, dat er betaald is. Dat kan alleen gebeuren als deze zich meldt na te zyn opgeroepen. Ik stel me voor, dat de toedracht der zaak deze is geweest. Als de heer Helder op zijn eersle bellen niet direct antwoord heeft gekregen, is de ambtenaar vermoedelijk met een andere abonné bezig geweest. Ongeduldig geworden heeft reclamant toen 30 cent gestort; wat natuurlijk niet geconstateerd is geworden, omdat de ambtenaar zich niet in de lijn bevond. Had hjj nu, na daartoe te zijn aange zocht, nog eens 30 cent betaald, dan had hij kunnen spreken en bij overbevinding van 30 cent bjj het kasopmaken had hij die den volgenden dag terug kunnen krijgen. Ik geel toe de telefooncel in de stations vestibule is geen ideale gelegenheid om te telefoneeren. Buiten deze en de cel op het postkantoor is er, wel niet officieele, maar toch ge legenheid om nh bezetten tijd op het Hoofdbureau van Politie te telefoneeren. Met dank voor de plaatsruimte. De waarnemend Directeur P.T. T. kantoor Den Helder. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. 'sMorgens 10.30 uur, Ds.F.W.J. v.d. Poel Zendingsgebouw „De Ster der Hope". Geen dienst. PREEKBEURT Zendingsgebonw „De Ster der Hope" 's Avonds 8 uur, de heer Sevensma, van Amsterdam. SCHOOLREISJE. J.1. Dinsdag heeft men met de kinderen der hoogste klassen der O. L. School al hier het Amsteidamsohe reisje gemaakt; 27 kinderen met 1 geleidster en 3 geleiders namen hieraan deel. Per groote nieuwe Citroen Autocar van den heer J. van Schenen te Groote Keeten werd! de tocht te pl.m. half acht aangevangen en werd- gereden over Alkmaar langs den Rijks straatweg over Haarlem naar Amsterdam, waar een boottocht werd gemaakt over het IJ en door de verschillende grachten, waarna Artis werd bezocht, terwijl ook Schiphol niet werd vergeten. Woorden van dank voor dit, voor de kinderen zoo fijn reisje zijn èn aan hen, die op de lijsten teekenden èn aan hen, dlie alles voorbereidden en uitvoerden, als mede ook voor degene, die de kinderen hierbij hebben begeleid zeker op hun plaats. Dit verslag, dat door ons belangrijk 'bekort is, ontvingen wij te laat voor het nummer van Donderdag. Red. Held. Crt. VOORSTELLINGEN OPENLUCHT CIRCUS. Het openlucht-circus Amerettie heeft thans haar tenten alhier opgeslagen en zal hier een paar voorstellingen geven. Dinsdagavond zou dit reeds plaats heb ben, doch door den stroomenden regen is dit in figuurlijken en letterlijken zin in het water gevallen. Later beter schrijft echter de almanak. De kommies der belastingen H. Karst wordt met ingang van 1 Aug. overge plaatst naar Weert en vervangen door den assistent B. Hummel, thans te Den Ham (Overijsel). PREEKBEURT. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.) 's Morgens 10 uur en n.m. 8.30 uur de heer P. Boon. L De J. V. A. houdt Zondag 17 Juli een fietstocht naar Callantsoog. Vertrek half acht van Veerburg. HET VERTREK VAN DEN HEER DEKKER. Verschillende aannemers in onze ge meente hebben Vrijdag den scheidenden polder- en gemeente-opzichter, den heer R. Dekker, nog een aardige verrassing bezorgd. Als blijk van erkentelijkheid voor de aangename wijze, waarop de heer Dekker toezicht uitoefende op de uit te voeren werken, werden hem twee armstoelen en een tuintafel aangeboden, passend bij de tuinbank, die hij bij zijn afscheid van het gemeentepersoneel mocht ontvangen. Bij de aanbieding van het cadeau werd er op gewezen, dat de opzichter wel altijd eischte, dat de aannemers de werken naar behooren uitvoerden, maar nooit was het optreden van den heer D. zóó, dat de prettige verstandhouding geschaad werd. Men ziet hem dan ook noode vertrekken, maar gunt hem, met de herinnering aan de goede harmonie, die altijd tusschen opzichter en aannemers heerschte, van harte zijn welverdiende rust. Handen en Oksels behandele men met Purolpoeder. Dit is het meest afdoende middel. In bussen van 45 en 60 ct. Alleen bij Apoth. en Drogisten. deDS!Ï^tVrler" de leerlingen van schïteL -Bybel hun jaarlijksch fi™ v dne autobussen van de firma .Naastepad ging de reis naar öcnoorl en Bergen, waar de jeugd In duin en speeltuin zich heerlijk 'kan ver maken. Na een bezoek aan den herten kamp in Alkmaar keerde men voldaan naar huis terug. VAN DEN WAL IN DE SLOOT. Donderdagavond reed de heer J. met zijn groentenauto bij het keeren op de Molenvaart, achteruit in de zooveel lager dan den weg liggende sloot. De kraanwagen van den heer C. de Moor moest er bij te pas komen, om de auto weer bij den steilen kant op te krygen. De schade beperkte zich tot wat ontzetting van de carosserie en het be derven van een hoeveelheid groenten. RECTIFICATIE. Men verzoekt ons mee te deelen, dat de Donderdag door ons vermelde aanrijding niet plaats had met de reiswagens, doch met een personen-auto van de firma Naas tepad. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur, Ds. M. A. G. Vorstman Geref. Kerk. 's Morgens 10 en 's middags 2.30 uur Ds. S. U. Zuidema. EEN GOEDE VANGST. Als aardigheid willen we hierdoor even vermelden, dat door den heer C. Johannes, alhier, j.I. Woensdagavond inhetNoord- Hollandsch Kanaal een paling aan den hengel werd gevangen van 1 Kilo zwaar. Het dier had een lengte van 90 cm. Dat dit voor aan den hengel een heel gewicht beteekent, bleek wel daar de stok midden door knapte, toen J. op wilde halen. Daar de hengelaar in een bootje zat, gelukte het spoedig de vluchteling, x-snoer en halve hengelstok, in- en op te halen. Een vrouw van Middelie zag Donderdag in het slootje langs het voetbalterrein een paling liggen te koesteren in de zon. Zij wou het beest grijpen, doch het dier bleek een dusdanige kracht te ontwik kelen, dat het haar zoo uit de handen wegsloeg. Ook anderen hebben daarna het beest gezien en deze verklaarden, dat het beslist minstens 3'/j pond zou wegen, 's Avonds is daarna groot en klein en oud en jong er met stokken, harken enz. op uit getogen om het monster machtig te worden, doch tot heden nog zonder resultaat. We verwachten, dat het beest het wel niet langer daar zal afwachten. KOSTELOOZE RIJWIELBELASTING. Voor aanvrage kostelooze rijwielmer- ken zal zitting worden gehouden op de Zaterdagen 10 en 23 Juli 1932 des nam. van 6—7 uur in de Oude School te Hip- polytushoef. Op de Dinsdagen 19 en 26 Juli 1932 des nam. van 7—8 uur te Den Oever in het politiebureau aldaar. K.L.M.-VLUCHTEN BOVEN DE ZUIDERZEEWERKEN. Des Zondags, bij voldoende deelneming, worden door de K.L.M speciale Zuiderzee- vluchten georganiseerd langs de volgende route: van Schiphol over Hoorn, Medem- blik, kust van Wieringen, langs den Zui derzeedijk tot de Friesche kust en langs den kortsten weg terug naar Amsterdam's luchthaven. Eindpunt Schiphol. Boven de voornaamste punten wordt gecirkeld om den passagiers een duidelijk beeld te ge ven. Lengte der route pl. m. 200 km. Mi nimum aantal 4 personen. Prijs per per soon 25. Vertrek Leidscheplein 13.25. Vertrek Schiphol pl. m. 14.00. WERKVERRUIMING WESTERLAND. Deze week is men begonnen met het maken van een strekdam in het Amstel- meer, alwaar een los- en laadkade wordt aangelegd voor het aannemersbedrijf van den heer O. J. Bosker, alhier, De aldus gevormde haven komt ongeveer bjj het begin van den verbindingsdijk. Het werk doet weer terugdenken aan het maken van den dijk door het Amsteldiep. Kranen, baggermolens,sleepbooten,zolderschuiten en verder materiaal liggen wederom langs den grooten afsluitdijk. Een groote hei stelling van de N.V. Volders heiwerken laat regelmatig zware slagen over het anders zoo rustige «Lutjeland" dreunen. Daar het boezemmeer op die plaatsen vrij ondiep is, zal men hier dan aan het baggeren moeten. Een en ander geeft ter plaatse weer een heele bedrijvigheid en menigen ar beider een boterham. HIppolytushoef. AANBESTEDING. Door den heer Directeur-Generaal der Zuiderzeewerken te 's-Gravenhage werd j.1. Woensdag aanbesteed: Het bouwen van 5 vaste bruggen in den Wieringer- meerpolder en wel van gewapend beton. De raming was f 80.000.Laagste in schrijver was de N.V. Betonmaatschappij Christiaan Nielsen te 's-Gravenhage voor f 59.970.— EVANGELISATIE IN DEN WIERINGERMEERPOLDER. Te 's-Gravenhage heeft zich een comité gevormd tot steun der Vereeniging voor Evangelisatie in den Wieringermeer polder, waarin o.a. zitting heeft prof. dr H. Th. Obbink te Utrecht, voorzitter; mr. H. de Bie te Rotterdam; prof.dr.A. M. Brouwer. Utrecht; ds. J. Groeneweg, Doelinchem; prof. dr. Th. L. Haitjema, Groningen, enz., enz., met W. Wagenaar dir. van het dagblad „De Nederlander te Den Haag, als secretaris-penning meester. is de beste Mottendooder &=t« Gegarandeerd afdoende. Let op de blauwe verpakking 3e MOT, haar eiTjei. - haar Bij het J.1. Donderdag te Alkmaar ge houden eindexamen M.U.L.O. slaagde onze plaatsgenoote mej. Trien Bosker Od. te Hippolytushoef. Mej. Bosker was leer linge aan de U.L.O. School te Den Helder. POLITIE: Verloren: een bruine actetasch en een citybag, beiden inhoudende kaas. Gevonden: een huissleutel en een damesportemonnaie, inhoudende 4.50. Inlichtingen hij den gemeentebode te Hippolytushoef. Den Oever. ZUIDERZEEWERKEN. Aanbesteding. Op Woensdag 10 Augustus a.s. zal door den Directeur-Generaal der Zuiderzee werken worden aanbesteed: de aanleg van Klinkerwegen in Sectie D van de Wieringermeer. Raming 64.000.Bestek Z. W. 169. PREDIKBEURTEN. 's Morgens 10.30 uur, Ds. van Beek Doopsbediening Ned. Herv. Gem. (Oosterland). 's Middags 2.30 uur, Ds. van Beek Hervormde Kerkelijke Vereeniging (in de kapel te Den Oever) 's Morgens 10 u., de heer Franck. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem., H.Hoef) 's Morgens 10 uur, de heer O. Deen Geref. Kerk. (Den Oever). 's Morgens 10 en 's middags 3 uur, dienst Ger. Kerk (Beltstraat). Hippolytushoef 's Morgens 10 en 's middags 3 uur, dienst. MARKTOVERZICHT. De aanvoer van vette koeien was Donderdag j.1. tamelijk goed. Veel vraag echter was er niet, de warmte speelde hier wel een rol en men kan dus wel denken dat de handel stug was. Heel weinig handel was in kalf- en geldekoeien, deze staat op 't moment wel wat stil, er is trouwens ook nogal wat geld af ver geleken bij een week of 6 7 geleden. Maar dat wordt wel weer beter beweerde men. In stieren was weinig te doen. Pinken waren er niet aangevoerd. De handel in nuchtere kalveren was zeer kalm, er werden slechte prijzen besteed voor die beesten. Voor 7 8 gulden heeft men al een heele beste. Er zijn trouwens ook verkocht vanaf 3 gulden. De noteering was tot 10 gulden, ma6r het zet niet aan, deze handel was langen tijd niet zoo droevig geweest. De handel in paarden was kalm. Oude slachtschapen waren haast onverkoopbaar, 810 gulden. Lammeren stug. Vette schapen kalm, de beste werden verkocht voor 15 gulden per stuk, ongekende prijzen. Inderdaad schijnt er toch iets in de lucht te hangen, dat de schapenwereld beter wordt. Als men weet dat de be kende veekoopman de heer H. v. Hoorn te Wieringerwaard dezer dagen 100 IV2- jarige schapen naar het Zuiden van ons land stuurde, wijst dat er toch op. Wij zullen hopen dat het navolging heeft. De handel in vette varkens was hier iets heter als elders op voorgaande mark ten. Hier was weinig aangevoerd, mis schien had dit invloed op de prijzen. Hier is toch nog lö'/z ct. besteed, wel minder dan vorige weken, maar het zag er niet best uit. De handel in biggen en schrammen was matig. Op de kippenmarkt was zoo goed als niets te doen. Waar blijven die kippen, eenden en konijnen De handel was over 't geheel iets ge drukt. Knecht mishandelt zijn patroon. Donderdagmorgen heeft de werkman B. den landbouwer P. D. de Graaf, wo nende aan den Groeneweg te Schagen, alwaar hij als werkman in dienst is, ern stig mishandeld. De knecht was bezig het hooi in de boerderij te bergen. Hij deed dit niet naar den zin van den boer. Deze ge lastte hem toen het hooi beter te plaat sen waarop de knecht zijn patroon uit schold en hem allerlei beleedigingen naar het hoofd slingerde. De boer antwoordde hierop: „Met jou valt toch niet te praten Hij verwijderde zich hierop van de deel, om het paard voor den wagen te spannen. De knecht sprong toen plotse ling van den hooiberg en viel zijn pa troon van achteren met een hooivork aan. Hij wilde hem hiermee een slag op het hoofd geven. De boer wist den slag ge deeltelijk te pareeren, doch liep niettemin een ernstige wonde aan het hoofd op, benevens aan den arm, waarmede hij den slag had afgeweerd. Door den slag kwam de man echter te vallen en hierop stak de knecht zijn baas met de hooivork door mond en wangen en nagelde de man aan den grond. Op het gegil kwamen de vrouw en vader van den boer toeloopen, en wisten den knecht de hooivork af te nemen, en de boer zoodoende te ontzetten. Dr. Schmidt te Sint Maartensbrug was spoedig ter plaatse en heeft de getrof fene verbonden. De boer, die bij de mis handeling eenige kiezen heeft verloren ligt nu met een vreeselijk gezwollen hoofd en arm te bed. De wonden moeten wegens gevaar voor infectie voorloopig open blijven. De dader, gehuwd en vader van drie kinderen heeft zich zelf by de politie aangemeld. GESLAAGD. Mej. T. van Ham Gd., voorheen te Schagen, thans te 's Gravenhage, is ge slaagd voor de akte Onderwijzeres L. O. Voor het volledig U. L. O. diploma A. zijn geslaagd: J. v.d. Hooff en P. Gootjes te Schagen en J. Smit te Dirksboorn, leerlingen van de U. L. O. school te Schagen. Burgerlijke Stand van Schagen van 714 Juli. GEBOREN: Wilhelmina Maria, d. v. J. C. de Wit en C. U. Bakker. ONDERTROUWD: Douwe Johannes Carolinus de Leeuw, 41 j. en Klazina Pe- tronella Schoorl, 24 j.; Pieter Brander, 24 j., en Cornelia Catharina Anna Roos, 19 j. OVERLEDEN: Klas Slik 65 j., echtgen. van Johanna Elisabeth Bakker; Manus Pater, 8 j., z. v. KI. Pater en Alb. Arl. ter Horst. POLITIE. Gevonden: een portemonnaie met eenig geld, een wandelstok, drie rijwiel- plaatjes, een pak met ijzerwaren, een motor-kleed ingstuk. Verloren: badgoed. DE WOLHANDEL. Juli en Augustus zijn, wat den wol- handel betreft, voor onze gemeente ge woonlijk de drukste maanden. Dit jaar maakt daarop echter een uitzondering, in afwachting op eventueele regeerings- steun is thans nog bijna geen enkele vacht verhandeld. Bij informatie bleek ons, dat een com missie, bestaande uit de heeren Ir. M. D. Dijt, E. D. Govers en H. Keijser Cz. een rapport heeft uitgebracht over steun aan de Texelsche schapenfokkerij, waaruit onderhandelingen zyn voortgevloeid. Vermoedelijk zal in den wolhandel wel ingegrepen worden, hoewel vachten van één-jarige dieren wel uitgeschakeld zul len worden, omdat hierop nog geen be drijfsverlies is geleden. Een handelsprijs voor wol werd ons genoemd van plm. 40 cent per kg. KALF IN EEN PUT. Op de hofstede van den heer W. Ven del sprong Woensdag een zwaar kalf van vier maanden over een jongen hen die water schepte uit een put; het dier ge raakte in den mond van den put en ver dween door de nauwe opening in de diepte. Het kostte verbazend veel moeite j om het dier uit zijn benauwde positie te i bevrijden, hetgeen tenslotte gelukte even wel met hulp van omwonende veehouders. Wordt de put nu ook gedempt? Jee r an VAN EEN TEXELSCH BERICHT. ,Ons blad van Zaterdag bevatte het volgend bericht: NAAR DE ZUIDERZEEWERKEN. Het stoomschip „De Dageraad" van T.E.S.O. heeft Vrijdag een extra reis ge maakt met H. B. S.-leerlingen uit Den Haag naar Wieringen. De boot was voor dit doel reeds eenigen tijd geleden af gehuurd, zooals de „gewijzigde dienst regeling" aangaf. De tusschenreizen zijn door „De Dageraad" in den dienst Texel— Den Helder gisteren niet gemaakt. Naar aanleiding hiervan schrijft ons de heer H. J. R. Smith, leeraar aan het Alkmaarsche Gymnasium: Uw bericht omtrent de reis van de „Dageraad" op Vrijdag 8 Juli vereischt eenige aanvulling. 1. De leerlingen waren niet van een H. B. S., maar van een Gymnasium. 2. Ze kwamen niet Den Haag, maar uit Alkmaar. 3. De tocht was niet naar Wieringen, doch naar Terschelling. Overigens is het bericht volmaakt juist. Omdat wij gevoel voor humor hebben en aan lezers, die in hetzelfde geval ver- keeren, het laatste, kostelijke zinnetje niet wenschen te onthouden, zij hier in extenss deze „aanvulling" overgenomen. SCHIETOEFENINGEN EN WEDSTRIJD B. V. L. De jaarlijksche schietoefeningen van den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm, afdeeling Texel, hebben wederom plaats gehad. De deelname (43) was een weinig grooter dan verleden jaar. Geschoten werd met K. S. O.-geweer (Kamer Schiet oefeningen) en 6 mm flobert-patronen. Afstand 12 meter, staande of knielende uit de vrije hand. Maximum te behalen punten in iedere oefening 100. De uitslag is als volgt: (indeeling in vier klassen, naar hoogst gemiddelde). Klasse A: Koningschutters (K. S.) 4 (1 PPITI PTTI avq H. Zijm Szn. gemiddeld 95,4 (94) H. C. A. Kievits 95 (97,6); Aris Bremer 95 (93) S.S.; Jn. Zijm Szn. 91,4 (94,4). Klasse B: Scherpschutters (S.S.) 19 r| pplnpm pre D. Trap gemiddeld 93,8 (89); W. v. d. Slikke 92,4 (91); S. Lap B.Szn. 92,2 (88); H. Schrama 91,8 (90); Jb. Drijver Czn. 91,6 C. C. Barhorst Hzn. 91 N. Graaf Czn. 90 S. Troost-89,4 (89); Cs. Bakker WCzn. 89,2 (90); C. Eelman Kzn. 89,2 (91); J. H. Schraag 88,3 (92,6); Nic. Ran 88 (86,6); P. Vlaming Pzn. 87,2 (89); G. Bakker Wzn. 86,8 (90); J. Brouwer Pzn. 85,5 (92,4); S. Zijm Mzn. 85,4 (90,2); S. Hin Pzn. 85,2 A. de Visser 84,4 (88); J. Vlaming Gzn. 83,8 (87). Klasse C: Schutters le klas (S. D 13 deelnemers. C. Gieles gemiddeld 87.25 Jb. Wit te Hzn. 84.6 (85,8); G. Bremer Czn. 83,8 (81,2); H. P. Bolt 83,2 (85); Jb. Gomes 83 (75,4); Joh. Daalder 82,5 (80); J. v. Swin- deren 80,8 (64J/,); M. W. Bakker Czn. 78,6 (83'/4); Arie Barhorst 78,2 P. Rie- mens 78 (68,4) S. II; Th. v. Sambeek 77,6 A. Timmer C.Azn. 73,6 Jo Ran 69 (63,6) S. II. Klasse D; Schutters 2e klas (S. II) 4 deelnemers. Jn. Dernison gemiddeld 71,4 G. de Jong 70,2 (61,6); P. Vlaming Jbzn. 65,75 W. Dijt 53,6 (26). Bevorderd tot K. S., de S. S.: Aris Bremer te Oosterend; tot S. I, de S. II: P. Riemers te Oosterend en Jo Ran te Den Burg. Voor het eerst namen aan de oefe ningen en wedstrijd deel: Jb. Drijver (S. S.); A. Timmer C.Azn., Th. v. Sam beek, A. Barhorst en C. Gieles (allen S. I); Jn. Dernison en P. Vlaming Jbzn. (beide S. II). De schietwedstrijd werd gehouden op 9 Juli IJ. te Den Burg en Oosterend, on der zeer gunstige weergesteldheid. Er waren 38 deelnemers. Uitslag als volgt: (max. 100 p.). K. S.: H. C. A. Kievits 99 p.; H. Zym Szn. 97 p.; A. Bremer 96 p.; Jn. Zijm Szn. 87 p. S. S.: S. Lap B.Szn. 95 p.; Jb. Drijver 95 p.; G. Bakker Wzn. 94 p.; D. Trap 94 p.; W. v. d. Slikke 93 p.; C. Eelman 92 p.; J. H. Schraag 92 p.; N. Graaf 92 p.; S. Troost 91 p.; H. Schrama 91 p.; P. Vlaming Pzn. 89 p.; A. de Visser 89 p.; S. Zijm Mzn. 88 p.; C. C. Barhorst 87 p.; C. Bakker 87 p.; S. Hin Pzn. 83 p.; J. Vlaming Gzn. 80 p. S. I: M. W. Bakker 92 p.; A. Barhorst 91 p.; Jb. Gomes 89 p.; G. Bremer Czn. 87 p.; H. P. Bolt 85 p.; C. Gieles 84 p.; Jb. Witte Hzn. 84 p.; A. Timmer C.Azn. 84 p.; Jo Ran 81 p.; J. v. Swinderen 80 p.; Th. v. Sambeek 79 p.; P. Riemens 76 p.; Joh. Daalder 76 p. S. II: P. Vlaming Jbzn. 78 p.; Jn. Der nison 74 p.; G. de Jong 70 p.; W. Dijt 44 p. De oefeningen en wedstrijd kenmerk ten zich door een goede verstandhouding en hadden een prettig verloop. Oudeschild, 15 Juli. De laatste twee weken zijn van hier verzonden: 1110 lam meren, 78 varkens, 11 koeien, 26 kalve ren, 4 pinken, 41 schapen, 1 paard. Het oefenschip „Prinses Juliana" is heden in onze haven gekomen met leer lingen van de Amsterdamsche Zeevaart school aan boord. GESLAAGD. Geslaagd te Alkmaar voor het M.U.- L.O.-diploma A., gehouden 13 Juli, de leerlingen der U.L.O.-school te Den Burg: J. Broekman, M. P. Vlaming en P. Bruin; en op 14 Juli: de jongedames Henny Key- ser, Nelly Dros en Bertha Epe, eveneens leerlingen der U.L.0.-school te Den Burg. Burgerlijke Stand van Texel van 1215 Juli. GEBOREN: Anthonius Petrus, z. v. An- tonius van Heerwaarde en Agatha Zoete lief; Elisabeth Leentje, d. v. Jan Cornelis Dros en Engelina Elisabeth Witte. POLITIE. GEVONDEN: een portemonnaie, een bal, twee petten, een manchet, een bril, een ceintuur, een konijn. PREDIKBEURTEN. Zondag 17 Juli 1932 Ned. Herv. Gemeente. Den Burg, v.m. 10 u.,Ds.Visser. Doop Oosterend, v.m. 10 u., de heer v.d Burg Cand. t. d. H. Dienst te Wolvega Waai, v.m. 10 uur, Ds. van 't Hooft Den Hoorn, v.m. 10.30 u., Ds. v. Petegem De Cocksdorp, v.m. 10.30 u., Ds. Plug Oudeschild, n.m. 8 uur, Ds. Visser Koog, n.m. 3 uur, Ds. van 't Hooft Extra collecte. Doopsgezinde Gemeente. Geen dienst. Gereformeerde Kerk. Den Burg, gebouw Tex. Fanfare, 's av. 7.30 u., Ds. v.d. Leer Oosterend, v.m. 10 en n.m. 3 uur, Ds. v. d. Leer Gereformeerde Kerk (H.V.). Oosterend, v.m. 10 en n.m. 3 u., Preeklezen BEHOORT DE ARRONDISSEMENTS RECHTBANK TE ALKMAAR ONTBONDEN TE WORDEN Onze Alkmaarsche correspondent schrijft ons: Als een onwederlegbaar bewijs voor de onmisbaarheid en heteekenis der Arron- dissements-Rechtbank te Alkmaar ook op civiel-rechterlijk gebied, kunnen wij nie- dedeelen, dat op de zitting voor burger lijke zaken op Donderdag 14 Juli waren aangebracht niet minder dan 29 zaken, waaronder 13 onteigeningen, een aantal, dat tot dusver nog nimmer werd bereikt. Dit record is voorzeker een krachtig ar gument voor het behoud dezer Rechtbank en tevens een opwekking om eenstemmig tegen het advies der commissie-Weiter c.s. te ageeren. De tusschen haakjes geplaatste cyfers zyn die van 1931. Wordt niet van kwaad tot erger! Die pijn in de lendenen die rheumatische pijnen, dui zeligheid en hoofdpijn en die nare urine- stoornissen waarschuwen u, dat de organen, welke het bloed dienen te filtreeren, verzwakt zijn. Zij toonen aan, dat urinezuur en andere onzuiverheden in den bloedsomloop blijven in plaats van met de urine uit het lichaam te worden verwijderd. Uitstel is gevaarlijk. Verwaarloozing leidt dikwijls tot rheumatiek, ischias, spit, blaas- zwakte, waterzucht en andere ernstige kwalen. De ondervinding van duizenden dankbare menschen bewijst, dat de veiligste wijze tot versterking en opwekking der verzwakte or ganen bestaat in het gebruik van Foster's Rugpijn Pillen. Dit speciale middel zal spoe dig uw gezondheid en kracht herstellen. Bij alle drogisten enz. 1.75 per flacon. Den Helder behaalt een zege ln den steöenwedstrljd tegen Alkmaar. Gisteren werden in Schagen de nieuwe kegelbanen geopend in Hotel „Vredelust", welke plaats hiermede in het bezit is ge komen van een inrichting, waaraan, ge zien het steeds grooter wordende aantal kegelsportbeoefenaars, zeer zeker behoefte werd gevoeld. Op initiatief van den heer Brugman, secretaris van den Alkmaarschen Kegel bond, welke door zijn werkzaamheden naar Schagen moest verhulzen, in welke plaats voor hem geen gelegenheid bestond de sport, die zoo zeer zijn liefde had, te kun nen beoefenen, daar men in Schagen nog niet de weelde kende van een kegelbaan, werd in overleg met den Alkmaarschen Kegelbond besloten stappen te doen om tot de instelling van een kegelbaan in Schagen te geraken. Thans is een drietal schitterende hanen aangelegd, in hotel „Vredelust", eigenaar de heer J. Igesz. De inrichting van de banen maakt een zeer prettigen indruk, en bij een eersten oog opslag bemerkt men dra, dat hier moeite nog kosten zijn gespaard om iets goeds tot stand te brengen. De geheele aocomo- datie maakt een zeer solieden en aange- namen indruk. De opening van de hanen gaat gepaard met het houden van onderlinge wedstrij den, terwijl gisteren onmiddellijk na de officieele opening een stedenwedstrijd plaats vond tusschen Alkmaar en Den Heiier, waaruit Den Helder als overwin naar te voorschijn kwam, waardoor beslag werd gelegd op een prachtigen zilveren lauwerkrans, aangeboden door de be stuursleden van den Alkmaarschen Kegel bond. V tor de wedstrijden, die van 15 tot 24 Juli worden gehouden, zyn in totaal ruim honderd prijzen beschikbaar gesteld. Door den Alkmaarschen Kegelbond zijn alleen in de gemeente Schagen voor een bedrag van 500 aan prijzen gekocht, hetgeen voldoende bewijst, dat het wel de moeite waard is de winnaar te worden van een dezer prachtstukken. Vóór de officieele opening plaats vond' hebben wy de geheele inrichting bezich tigd. benevens de uitstalling van al de be schikbare prijzen. Onder de laatsten be vinden zich 0. a. een door de Amstel Brou werij beschikbaar gestelden zilveren beker, en verder 'n groot aantal zilveren lauwer kransen, plaquettes, medailles en kruizen, om van te watertanden. Zelfs een gouden horloge, zilveren lepels en vorken, vormen naast eetserviezen en diverse meubelstuk ken de prijzen voor de dezer dagen te hou den wedstrijden. De officieele opening. Toen om even over acht de Voorzitter van den Alkmaarschen Kegelbond, de heer Joh. Diepen, den hamer opnam om een aanvang te maken met de officieele ope ning, hadden zich eenige honderden aan wezigen verzameld in de gezellige schouw burgzaal. Allereerst richtte spr. zich tot den aan de bestuurstafel gezeten Burge meester van Schagen, den Edelachtb. heer Cornelissen. Het is. zoo zegt spr., voor den Alkmaarschen Kegelbond een groote eer, dat Burgemeester Cornelissen deze opening met zijn aanwezigheid luister bü- 1 zet, en spreekt vervolgens de hoop uit, dat "de Burgemeester vele malen van zijn be langstelling in de kegelsport blijk zal ge ven, door zijn aanwezigheid op de banen. Vervolgens brengt spr. hulde aan al dege nen, die hebben medegewerkt aan de tot standkoming van deze prachtige inrich ting. In het bijzonder dankt voorzitter den heer Brugman, die niet eerder heeft gerust voordat Schagen eindelijk zijn kegelbaan heeft gekregen. Als een herinnering voor alles wat de heer Brugman in het belang van de kegelsport heeft gedaan, overhan digt SDr. den heer Brugman een schilder stukje, namens alle kegelaars in NoordL Holland, op welke laatste woorden een luid applaus volgt. Vervolgens overhan digt spr. namens de Alkmaarsche en Hel- dersche kegelaars een bloemstuk aan Me vrouw Brugman, die haar man zoo trouw terzijde heeft gestaan in zijn moeilijke taak. Met een luid applaus betuigen alle aanwezi ,en hunne instemming met het gesprokene. Daarna releveert spr. het kranige werk van ontwerper en uitvoerders van de ke gelbanen, de heeren Krijger en Tuinman, die woorden van buide krijgen voor hun uitstekende vakkennis. (Applaus). Verder brengt spr. dank aan de pers voor haar aanwezigheid, en de verschil lende schenkers van prijzen, o. a. den heer en mevrouw Kort uit Den Helder. Dan vraagt spr. de aanwezigen zich een oogen- blik van hunne zetels te verheffen, ten einde hulde te brengen aan de kortelings bii een noodlottig ongeluk om het leven gekomen lid der vereeniging Mevr. H. Buijs. Nadat allen hieraan hebben voldaan besluit spr. met alle aanwezigen welkom te heeten. Hierna verkrijgt het woord de Edelacht bare heer Cornelissen, burgemeester van Schagen, welke zich met de volgende woorden tot de aanwezigen richt: Geachte aanwezigen! Gaarne voldoe ik aan het tot mii gerichte verzoek, een enkel woord tot u te spreken. Het was mij nog niet dikwijls gegeven, tegenwoordig te mo gen zijn bii de inwijding van een nieuwen tak van sport, van een in Schagen nog on bekend spel. Het ambt van Burgemeester is vol afwisseling en vol wederwaardighe den, aangename en helaas ook onaange name. Een plechtigheid als die van heden avond doen mii de laatste gemakkelijk ver geten, en dank dan ook het Bondsbestuur voor ziin uitnoodigiing, waardoor ik in de gelegenheid word gesteld eenige oogen- blikken in uw midden te vertoeven, en dank in het bijzonder den voorzitter voor zijn hartelijke woorden. Het is echter hierover niet alleen, dat een woord van dank op ziin plaats is. Schagen is wederom rijker geworden, thans niet door een instelling van open baar nut, maar door een plaats van ont spanning, waar in gepaste vrooliikheid de zorgen, die deze treurige tijden met zich brengen, een oogenblik te vergeten kun nen worden. En om deze reden zou men i uwe instelling toch wel degelijk tot instel jling .in algemeen nut kunnen beschou- wen. Eenig"i tijd geleden was ik in de gelegenheid deze localiteit te bezichtigen 1 en werd toen getroffen door de keurige in richting, en ben ik onbevoegd daarover

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 11