Nog is het tijd VIERDE EN LAATSTE BLAD Stadsnieuws. G A RAG IE G 0 ui E N 10 Ruime Stalling-Boxen in de Garage. Visscherij. KINDERBLAZERS VAN ZATERDAG 16 JULI 1932. Eet meer visch. s H E L L p G. GLOTZE. Geweldig! Friesche Polkaduimpjes PREDIKBEURTEN Op- en ondergang van Zon- en Maan en tijd van hoogwater (Texel). Zomertijd. Maan Zon Hoogwater Juli. op: ond.: op: ond: sm. nam. Z 17 21.37 3.36 4.58 21.11 9.06 9.32 4.59 21.10 9.56 10.19 5.01 21.09 10.41 11.01 5.02 21.08 11.21 11.42 5.03 21.06 12.02 12.21 22.51 10.25 5.04 21.04 12.40 12.59 23.11.38 5.05 21.03 1.— 1.17 M 18 D 19 W 20 D 21 V 22 Z 23 22.02 22.19 22.32 22.41 3.36 o.Ol 6.28 7.51 9.11 Licht op voor alle voertuigen: Zomertijd. Zaterdag 16 Juli 21.42 uur. Zondag 17 21.41 Maandag 18 21.40 Onze vroegere stadgenoot, de heer R. Bouma, slaagde te Amsterdam voor het examen Fransche Handelscorrespon dentie van de Vereeniging van Leeraren. Onze vroegere stadgenoote, mej. C. Rijkeboer, slaagde voor het einddiploma 5-jarigen cursus R.H.B.S. te Velsen. Voor het te Den Haag gehouden examen derde stuurman (groote stoom vaart), slaagde onze stadgenoot de heer J. N. Duinker. VAKSCHOOL VOOR MEISJES VOOR DEN HELDER EN OMSTREKEN. Voor het diploma Costuumnaaister slaagden de dames: L. Boogaard, T. Kromhout van der Meer, D. Schermer, W. Sieben, C. Speijer, A. Valkhoff. Aan 1 leerlinge kan het diploma niet worden uitgereikt. APOTHEKEN. Van hedenavond 10 u. tot Maandagmor gen is alleen geopend de apotheek van H. J. Rootlieb, Binnenhaven. Van Maandag 18 Juli tot 25 Juli wordt avond- en Zondagsdienst waargenomen- door de firma Smeets—Snel, Weststraat. EXAMENS U.L.O.-SCHOOL, KANAALWEG. Bij het eindexamen (M.u.l.o.-dipoma) slaagden: Voor diploma A: H. Allaard, G. Bak, B. de Boer, A. Dekker, P. Riekwel, T. Vlot, C. ter Weele. Voor diploma B: R. Hoekstra, B. Kerk hoven, J. Wiessner. Togelaten werd tot de Middelbare Technische Scholo te Haarlem: J. Ver hoef. JEUGDDIENST LUTHERSCHE KERK. Morgenochtend om half elf zal er in de Luthersche kerk (Weezenstraat 68) we der een jeugddienst gehouden worden, waarin ds. P. H. Borgers hoopt te spre ken over het onderwerp: „Eerbied". Deze dienst zal voor het eerst litur gisch zijn en opgeluisterd worden door :6ng van Aafje Kamp en Annie Schen- delaar. iljez goedsdienstoefening is voor iedereen, jong en oud, toegankelijk. Men zie de advertentie in dit nummer. VRIJZ. HERVORMD KERKKOOR. Directeur Toon de Hoogh. In ons vorig nummer stond het uur der receptie ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van bovengenoemd koor ver meld, n.1. van 35V» uur in U.S.O., dit moet echter wezen van 34V» uur. Op verzoek brengen wij dit gaarne on der de aandacht van belangstellenden. UITVOERING VAN HET PLAN-WELTER Reorganisatie op 's Rijkswerf. Naar wij vernemen is aan de werklie den op 's Rijkswerf medegedeeld, dat die genen onder hen, welke den 60-jarigen leeftijd hebben bereikt, doch nog niet voor pensioen in aanmerking komen, op hun verzoek op wachtgeld kunnen wor den gesteld. AANBEBSTEDING. Burgemeester en Wethouders van Den Helder hebben Vrijdagmorgen aanbe steed het uitbreiden van het sportterrein nabij het Tuindorp te Den Helder. De volgende biljetten waren hiervoor ingekomen: A. K. Pik, Barsingerhorn 11744.—, G. Hoornsma, Julianadorp 9350.—, fa. de Moei Hermes, Alk maar 8378.—, H. Doorn, Zijpe 6500. P. D. Dienaar, Den Helder 5554.W. Veenstra, Den Helder 4388. PROTEST TEGEN DEN WILDEN BUSDIENST OP HUISDUINEN. I)o°r het bestuur van de Vereeniging „Huisduiner Belang" is onder dagteeke- ning van 9 Juli het volgende schrijven verzonden: Aan het College van Burgemees ter en Wethouders der gem. Den Helder. Het bestuur van bovengenoemde ver eeniging wenscht langs dezen weg zijn protest te doen hooren tegen den wilden busdienst, welke thans op Huisduinen wordt onderhouden in den zomertijd. Aan gezien wij als Huisduiners ten zeerste ge baat zijn met een goede verbinding met Helder, kunnen wij niet anders zeg gen dan dat de ondernemers Gebr, Van Koningsbruggen in deze hun uiterste best gedaan hebben, en de winterverbinding in een zeer groote behcefte voorziet. Wij hepen dan ook, dat door Uw geacht Col lege die maatregelen zullen worden ge nomen, dat de Gebr. Van Koningsbrug gen in het uitoefenen van hun bedrijf niet worden geschaad en Huisduinen zijn ver binding ook in den winter zal mogen be houden. VERANDERT ASPECT AAN DE HAVEN. Aan den havenkant is men nog druk bezig het aspect een ander aanzien te geven. De gegolfd ijzeren kolenloodsen zijn weggesloopt en een nieuw complex in betonbouw wordt neergezet. Daarvoor is men bezig een nieuwe steiger te bouwen, die op dezelfde hoogte komt van het ver hoogde djjkgedeelte. Door de firma de Vries te Heemstede wordt een der gesloopte ijzeren kolen- loodsen opgebouwd aan het Zwarte weg getje, kant Binnenhaven, die tot berging van het vele materiaal dezer aannemers firma zal dienen. Dat is een verheugend feit, want het beteekent, dat de kern werkploeg hier haar verblijf blijft hou den en dat ook het materiaal hier ge regeld zal worden hersteld. Het havenkantoor, dat nu heelemaal weggestopt is tusschen allerlei opstakels en bouwmaterialen en waar het personeel in een „sommerfrisch" lokaaltje zijn tijdelijk verblijf vindt, wordt geheel ver nieuwd, terwijl een tonnenmagazijn daar nevens wordt opgetrokken. In een loods zal de reddingvlet worden genlaatst en daarboven komt het haven kantoor als volmaking van het complex zal daar tronen het tonnenmagazijn. Fier wappert daar de driekleur, om dat, naar oud gebruik, de kap er was op gezet. Het weidsche uitzicht, zooals men dat vroeger had als men aan het Ankerpark op den dijk kwam, zal echter straks zijn verdwenen. DRIE TREKVOGELS. Wij ontvingen een schrijven van drie werkelooze jongelui, Rotterdammers, die ons mededeelen, dat zij van plan zijn 15 Augustus een tocht per rijwiel door Euro pa te maken. Thans hebben zij een reis door het grootste deel van ons land ach ter den rug, moeten Friesland, Gronin gen en Drente nog bezoeken. Het briefje was afkomstig uit Den Helder, zoodat wij vermoeden, dat zij thans hier verblijf houden, en verzocht ons melding van een en ander te willen maken. Door verkoop van ansichtkaarten hopen zij in hun on derhoud te voorzien. De drie jongelui, waarvan twee broers, hebben sympathie ke gezichten op die kaarten; misschien wil men wel eens een kaart van hen koopen. HET VOLMAAKTE RADIO-TOESTEL. Door den heer J. ter Bruggen, Emma- straat 33, wordt een Duitsch radio-toestel, dat den naam „Schaub" draagt, in den handel gebracht, dat zonder overdrijving het „volmaakte radio-toestel" mag wor den genoemd. Met dit toestel kan men be luisteren de ultra-kortegolf (dus Indië), de kortegolf en de lange golf. Men kan er dus in een woord de geheele wereld mee hooren. Het toestel is ingebouwd in een zeer fraaie kast en de bediening ervan is heel eenvoudig. De electrisoh-dyna mische luidspreker bij dit toestel is even eens ingebouwd en de grammofoon ont breekt natuurlijk ook niet. De heer Ter Bruggen zal het toestel voor belangsthellenden gaarne demon- streeren. EEN ANTI-OORLOGSFILM. „Ik heb een mensch gedood!' In de „Witte Bioscoop". In het bioscoop-theater in de Koning straat zal de volgende week Vrijdag een film worden gedraaid, die groote bekend heid heeft verworven wegens haar ideëele strekking. Wij bedoelen de film „Ik heb een mensch gedood!", onder regie van Ernst Lubitsch vervaardigd, en reeds in een aantal Duitsche en Nederlandsche theaters vertoond, en allerwege in onze toonaangevende bladen en tijdschriften besproken. Het is de geschiedenis van een jong Franschman, die gewetenswroe ging heeft over het dooden van een Duitsch soldaat. Eerst vraagt hij absolu tie en troost bij den geestelijke, die hem uitlacht en hem aan zijn verstand tracht te brengen, dat voor dit dooden, volgens de moraal van den oorlog, geen absolutie noodig is. Dan gaat hij naar de ouders van den gedooden Duitscher zelf, en het verdere deel van de film verhaalt ons hoe het hem daar vergaat. De Franschman komt in het huis van de ouders van den door zijn hand gesneuvelden Duitscher en leert daar diens zuster kennen enlief- krijgen. En als Paul dan tenslotte aan het Naar aanleiding van een artikel in de „Heldersche Courant" van 12 Juli 1932, getiteld: Bevordering) vischconsumptie. Tot de Nederlandsche huisvrouw Richt ik thans een enkel woord. En als gij het hebt gelezen Wil ik vragen: Zegt het voort! Moeders, kent u wel voldoende 't Waardevolle van de visch? Weet U dat voor de gezondheid Visch het beste voedsel is? Kent U hare voedingswaarde Hare ücht-verteerbaarheid? Weet U hoe lekker visch is, Als ze smakelijk is bereid? Eet dus minsten een paar keeren Visch, inplaats van vleesch per week, Heusch het is voor Uw gezondheid, Dat ik hier een lansje breek. Door een vischje meer te eten Draagt ge ook het Uwe bij, Tot instandhouding en opbloei Onzer Noordzee-visscherij. De tariefmuur heeft ook hier weer Haar verwoestend werk verricht, Daarom vrouwen, steunt de visschers, 't Is Uw zedelijke plicht! Eén ding wil ik niet verbloemen, Hollands vischbedrijf ten spijt, Opbloei is hier slechts verschuiving. Denk eens aan het volgend feit: Bij den bakker en den slager Zal het meer-gebruik van visch Niet in goede aarde vallen, Da's een ding dat zeker is. d. V. meisje zijn liefde verklaart en haar tege lijkertijd van den dood van haar broeder vertelt, wil hij weggaan: hij kan niet lan ger Walter's ouders bedriegen. Maar Elsa wil daar niets van weten. „Je hebt het recht niet na hun zoon hun ook nog de liefde te ontnemen, die ze als een andere zoon voor je zijn gaan voelen", zoo zegt zij. En de vader, dr. Honderlin zelf is ook allang van zijn chauvinisme bekeerd. „Wie hebben onze jongens den dood in gestuurd? Wij, wij, de vaders!" zoo roept hij uit. „Wij zijn verantwoordelijk!" Paul Kiès, de bekende strijder voor de ontwapening, wijdde een uitvoerige be spreking aan deze film in zijn blad „Oor log of Vrede". A.s. Vrijdag 22 dezer komt zij in de „Witte Bioscoop". MAGGI OF MAG IE NIET? Die eene juffrouw had het op d'r maag en mocht dus niet. Maar ze moest toch een prospectus aannemen. Die andere meneer vond het nog wat te vroeg. Half elf, begrijpt-u. Maar 't werd hem, geurig en wel, onder.z'n neus gehouden en daar tegen bleek dat reukorgaan niet bestand. Zoodat hii even later smakelijk stom genieten. Dan waren er twee wandelvo te lei tjes, Hollandsche meisjes, met rugzaki en die len Mi Naast de school aan don Parallelweg, de straat in No. 11. bloote beenen, die achtereenvolgens hoedjes en schattige japonnetjes had bezichtigd en dat zijn er wat! dief Grunwald, bij Godschalk en bij Herschel lagen geëtaleerd, en die, hongerig en met een rommelige maag stonden te water tanden. De dame in kwestie behoefde niet eens te vragen Hier valt een van de lezers me in de rede. Waar heeft-ie het toch over? We snappen er niets van. Wacht u nou even, straks vertel ik het u allemaal. Maar ik ben pas goed en wel begonnen, ik moet eerst op m'n k propos komen. Dus dat waren die twee meisjes. Fijn vonden ze 't. Toen kwam een jongen, zoo een, die de straat beheerscht. Die dacht eerst, dat-ie er tusschen genomen werd, maar het kopje met het geurig vocht werd ook hem onder den neus geduwd. Nou, en toen pakte hii maar aan. Toen kwamen wij zelf aan de beurt. Dat wil zeggen het heele kantoor. Of we alsje blieft de koppen eens wilden tellen. Dat viel niet mee, omdat je in de drukte van je werk meermalen je hoofd kwijt raakt en het een heele toer is het dan te moeten tellen. D'r waren er, die den vinger op staken, d'r waren er, die glunderden, d'r waren er, die zoo verrukt keken alsof ze nooit in hun leven een kopje Maggi-soep hadden geproefd Kiik, nu heb ik me al versproken en ik zal het dan maar vertellen, hoe het gegaan is. Er kwam een groote auto in de Koning straat, en die auto bevatte, behalve aan trekkelijke specimina van het vrouwelijk geslacht (homo sapiens femininum, om het eens geleerd te zeggen) ook alle Maggi-artikelen. En die auto was, wat het achtergedeelte betreft, als een keuken in gericht (en menige burgermanswoning moet het met een keukentje van kleiner afmeting en minder goede inrichting doen!) en in die keuken werden de be kende Maggi-producten gereed gemaakt en gratis uitgedeeld aan de omstanders. De achterkant werd neergeslagen en dien de voor toonbank. Men kon er krijgen Maggi's bouillon, Maggi's erwten-, fami lie-, julienne, londonderry-, ossenstaart en andere soep (ja, ja, wij weten ook wel wat van soep af!), en, wat 't mooiste was, toebereid geheel volgens de regelen der kunst, door vakkundige dames, die pre cies wisten hoe dat moest. Niet, dat wij de Heldersche huisvrouwen hiermee onaan genaam willen zijn.... beware! Maar de hand op het hart: weet iedere huisvrouw precies hoe alle 19 soepsoorten moeten worden klaargemaakt? O zoo! En ziet-u, dat leeren u deze dames. j Maar ik zal u verder vertellen, 't Was dus een heel buitenkansje voor onze ver schillende magen, dat kopje soep, en nie mand onzer was er, die het niet met een verrukt gezicht en verheerlijkte oogen consumeerde. Vooral de beide dames van de afdeeling boekhouding kwamen erdoor in den zevenden hemel en hebben gezwo ren liever te willen sterven dan ooit weer andere dan Maggi-soepen te zullen eten. Gek hè, dat iemand zoo verzot kan raken op een bepaalde soep! Toen zou de beurt komen aan de druk kerij. Maar dat ging minder vlot. Want als je aan 't tellen gaat, kom je op een tachtig, negentig man. Maar zij krijgen de volgende week een beurt: dan komt de auto aan de achterzijde bii den uitgang en1 om de bestelkaart van de Fa. H. BOOY Zn. i SI lijII in te vullen tegen de daarop voorkomende lage zomerprljzen dan zijn er speciale maatregelen genomen om aan ieder een kopje met het product van Maggi te kunnen aanbieden. We zul len goed moeten opletten dat onze beide kantoordames er niet vermomd tusschen gaan staan om op die manier nog een extra kopje te bemachtigen. Dat is eigenlijk alles wat ik u te vertel len heb. Dat een dergelijke reclame bii het publiek geweldig inslaat, begrijpt ieder. En er zullen dan ook weinigen zijn, die den naam Maggi niet kennen en ook de huismoeders kennen de Maggi-producten wel en gebruiken ze. „Of er niet veel kopjes sneuvelen of zoekraken?" was een vraag, die wij aan de leidster van deze reclame-campagne stel den. „Neen, dat gaat wel", was het ant woord, „over 't algemeen krijgen we onze kopjes wel terug. Maar op zeer geheim zinnige wijze zijn we in 't bezit geraakt van twee zilveren lepels, die niet van ons hooren en die we met geen mogelijkheid aan de eigenaressen meer terug kunnen geven". Zoo zMt u, dat er ook aan het gratis ver orberen van soep nog eenig risico ver bonden is en dat die oude wijsgeer 't was een Chinees, geloof ik, daar heb je rare Chineezen onder nog niet zoo gek was toen hü alles weggaf wat hij bezat en moederziel alleen in z'n hemmetje in de woestijn ging zitten. Hij althans kon geen zilveren lepels verliezen. Met zeer veel genoegen lazen we in het verslag der vergadering van de Kamer v. Koophandel hetgeen gezegd is door den heer Grunwald ten opzichte van de bevor dering der vischconsumptie in ons land. Het is uit de discussie, die daarna volg de, wel gebleken, dat inderdaad, zooals de heer Grunwald zeide, van onderconsumptie van visch in het binnenland kan worden gesproken. Er ligt zeker terrein braak. Beide b.v. niet de heer De Raat: In het Oosten van het land bij voorbeeld is ze (de visch) haast niet te krijgen. De bedoeling van den heer Grunwald 0111 te komen tot een gezamenlijke actie van alle Kamers van Koophandel in Ne derland, in samenwerking met andere, daarvoor in aanmerking komende organi saties, een doel hebbende de consumptie van visch te bevorderen, dient te worden gesteund. Hier toch is niet slechts een districts- belang, doch een landelijk belang. Een rendabel werkend vischbedrijf grijpt wijd om zich heen. Het vischbedrijf heeft groote behoeften. Wanneer de vaartuigen met haar inven taris goed kunnen worden onderhouden, doordat een loonend bedrijf kan worden gemaakt, dan is het aantal nevenbedrij- ven, die daardoor kunnen bestaan en die overal in het land zijn verspreid, zoo veel zijdig en zoo groot, dat men, bii een ren- deerend vischbedrijf, niet kan blijven spreken van een districts-belang, doch van een landelijk belang. Gaan we dat nog even na. Eerst krijgen we de scheepsbouw. Wijd en zijd liggen de werven verspreid waar de kotters zijn gebouwd. Verhoog het af- z 'ebied van visch, zoodat er meer be drijfszekerheid bestaat voor den visscher en het aantal kotters zal toenemen. De motorenimdustrie; installatie electri- citedt, draadlooze telefonie, verffabricatie, teer en harpuis, touw, zeilen, staaldraad, ijs, alle, ruwolie, taanderij, netten, man den, kisten. Er is groote slijtage en de visscher houdt er van, als 't eenigszins kan, dat zijn spullen in orde zijn. Bij uitbreiding der vischconsumptie zul len er zeker meer vischwinkels in het land worden ongericht. Het is moeilijk precies aan te duiden, hoe wijd een vischbedrijf zijn revenu om zich heen spreidt. Zaak zal het dus zijn om niet te blijven stilstaan bü een districts-bemoeiing, doch die uit te breiden over het geheele land. Zeer zeker is het een kwestie van distri butie, doch daaraan vooraf dient te gaan een krachtige propaganda voor visohver- bruik, welke niet gestaakt mag worden zelfs wanneer de distributie al een krach tige uitbreiding zal hebben ondergaan. Dat er groote kosten zullen zijn, zeer zeker, maar deze kosten kunnen indivi dueel klein zijn, zoo alle Kamers v. Koop handel daarin bijdragen en de direct be langhebbende nevenbedrijven hun portie mee betalen. Het is wel een afgesleten aanhaling, maar haar kracht verloor ze nog niet: „de cost gaet vooi de baet uyt". Deze kosten zullen blijken hun rente wel te kunnen opbrengen. En dat mag gezegd worden, juist, omdat er zooveel terrein braak ligt. Er zijn nog o zooveel gezinnen in ons land, die nooit visch op tafel zien. Die er toe te brengen en voor hen de mogelijk heid te openen wel nu en dan vischge- recht te hebben, zal blijken een dankbare taak voor de Kamers van Koophandel te zijn. Eerst moet men echter zien den samen hang tusschen al die bovengenoemde be drijven, die er voordeel van hebben, zoo het dat eene, het vischbedrijf, dat de bron aanboort, goed gaat. Hetgeen aanstonds zal verschijnen als propaganda-artikel in het orgaan van de Ned. Ver. v. Huisvrouwen, zou ook mis schien een plaats kunnen vinden in de organen van katholieke, protestantsch- christeliike en socialistische vrouwen bonden. Dan wordt nagenoeg de geheele huis- vrouwenwereld in ons land bereikt. Mis schien spruit daaruit voort, dat het onder werp in de verschillende afdeelingen dier groepen ter tafel komt en wordt er een weg gevonden om de distributie van visch in zoodanige banen te leiden, dat visch- gebruik van ieder mogelijk wordt. per half pond f 0.25 Eenigst adres: C. KRIGÉE Immers de maatschappelijke keten is één groote reeks van schakels, die afzon derlijk geen kracht beteekenen, doch die gezamenlijk een belangwekkende macht kunnen vormen. De zaak is echter en marche en we mo gen de initiatief-nemers der Kamers van Koophandel dankbaar zijn, dat ze de koe bii de horens heeft gevat. Uitgebreid is het arbeidsterrein; veel moeilijkheden zullen ze op hun weg vin den; veel misverstand zal ziin weg te ne men, maar wanneer er succes mee zal wor den behaald, dan zal niet slechts het dis trict en het vischbedrijf hier hen dank baar moeten zijn, maar zullen ook talrijke bedrijven in ons land waardeering moeten hebben voor het nemen van hun initiatief. Bovendien mag niet worden vergeten, hetgeen Wethouder De Boer in de Econo mische Commissie reeds deden in het be lang der visscherij. Uiteindelijk zal ook deze arbeid de vruchten afwerpen. We weten: alles heeft tijd noodig en om een nieuw begrip er in te hameren zijn noodig vele mokerslagen en vele lichte tikjes op het aambeeld, zooals je tusschen de mo kerslagen van den smid ook hoort de lichte, natrillende tikjes op diens aam beeld. Maar het geluid ln de smidse mag niet verstommen. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK. In de maand Juni werd de leeszaal be zocht door 1425 mannen en 120 vrouwen, totaal 1545 personen. Uitgeleend werden 1755 romans, 1363 kinderboeken en 578 studieboeken, totaal 3696 banden. De navolgende werken werden aange schaft: Adler, A.: Menschenkennis. Bercillo: Hondenrassen en rashonden. Id.: Hoe be leef ik het meeste genoegen van mijn hond? ld.: De africhting van den hond. Brandaris: De voornaamste hoenderras sen. ld.: Huisvesting en verzorging van kippen, ld.: Het aquarium. Capelle, F. v., Lampekappen en perkament. Colombo: Huisvesting en verzorging van duiven. ld.: De voornaamste duivenrassen. Dee- nen, W. A., H. W. Vliepen en I. A. J. de Wilde, Korfbal. Gorter, M. W. H. de, Lan ge en korte golf. Hoopewerff, G. C., Tang helm. Houwink Hzn., R„ Wat ieder vóór en na het huwelijk moet weten. Keiler, G., Haydn. Kiplinp, R., Uw dienaar de hond. Kuenkel, F., Èinführung in die Charak- terkunde. Neerven, H. van, Moderne be drijfsleer. Nieuwenhuis, M. S., Eenvou- di 9 weefpatronen. Philatelist: Handlei- din-' voor den beginnenden postzegelver zamelaar. Riccardijn, P„ Oud blauw. Id.: Antiek Delftsch. Smits, A. P., Rotsplan- ten. SwaanKoopman, C., Vrouwen in Indië. Thiel, II., Groote strijders tegen ziekte en dood, Thomas, H. II., Kleine tui nen. Timmermans, F., De harp van St. Franciscus. Ten geschenke ontvangen: Brep, B. de. De nieuwe drankwet, zooals zü zou zijn uiteengezet voor de radio-mi crofoon. Zee, Geri van der. Gewijde zan gen. Berichten en mededeelinpen van het Ned. museum voor onderwijs en opvoe ding. Jaarverslap 1931 van de N.V. Rot- terdamsche Verzekeringsociëteiten. Ver slap van den Ned. Bond van personeel in overheidsdienst. Verslap betreffende de werking en toepassing van de scheep vaartwet. Weawiizer voor Assen. Pension- pids voor Putten. Gemeente Soest. EEN RELLETJE EN NOG WAT. Het was Donderdagavond een formeel relletje in den omtrek van de Keizersbrug en Keizerstraat. Een troep miliciens, van de landmacht, waren daar Donderdag om streeks een uur of half elf bezig met op hun manier den boel een beetje op stelten te zetten. Een en ander is nu zoo heel erg niet, we denken slechts aan onzen eigen milicienstijd, ware het niet, dat het nog al eens gebeurde op hinderlijke wijze voor verkeer en publiek. Afgezien nog van het feit, dat de autobestuurders wel een beetje kregel worden en dan wel eens harder en ruwer optreden dan wenschelijk is. Deze militairen, het waren naar schatting een twintig, dertig, vonden er waarschijnlijk aardigheid in het publiek en verkeer te hinderen, met het gevolg dat anderen, die er niets mee te maken hadden, er de dupe van werden. Zoo gebeurde het, dat op een gegeven moment een burger voor een auto terecht kwam, gelukkig echter zonder ernstige ge volgen, dank zij de oplettendheid van den chauffeur. Even later reed een jongedame met haar rijwiel tegen een heer op, wat den wielrijder een gekneusd voorwiel be zorgde. En eenige seconden later alweer een aanrijding en zoo tot vijf maal toe. Er was geen doorkomen aan en wanneer dit wel het geval was, dan zorgde een of an dere soldaat wel, dat het mis moest loopen. Allo jongens, dat kan toch wel anders. Als jullie nu werkelijk pret willen maken, doe het dan op een voor het publiek geen hinderlijke manier. Dat is ook voor jullie aardiger, en bespaart anderen veel last en niet het minst.... er blijven zoodoende klachten uit. KERMESSE D'ETE. Hedenmiddag opening. Wij herinneren aan de opening van de zoo grootsch opgezette kermesse d'été in Casino. Deze opening geschiedt heden middag 2 uur, doch heeft op de andere dagen plaats om 7 uur (behalve Woens dag a.s., dan ook om 2 uur). Ook morgen avond is deze kermis geopend. EEN ARRESTATIE MET HINDERNISSEN. Het is gisteravond een heele drukte ge weest in de Spoorstraat. Een agent van politie wilde om een uur of tien een matroos arresteeren in verband met een vechtpartij. De matroos echter protesteer de hevig en beweerde geen schuld aan het ten laste gelegde te hebben. Aan de herhaaldelijke aanmaningen van den agent werd geen gevolg gegeven zoo dat, toen de motorbrigade arriveerde, de matroos met vereende krachten gear resteerd werd. Deze rukte zich echter on verwachts los, met het gevolg dat de agenten vielen. De man werd evenwel direct weer gegrepen en kon toen naar het hoofdbureau worden overgebracht, in gezelschap van drie getuigen k décharge, die van zijn onschuld zouden getuigen. Een en ander verwekte natuurlijk een heele consternatie DEN HELDER Zondag 17 Juli 1932 Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weststraatji, 's Avonds 6.30 uur, Ds. F. W. J. v. d. Poel. Onderwerp: „Gods grootheid in natuur en mensch''. Jubileum van het Kerkkoor. (Deze dienst wordt uitgezonden door den V. P. R. O.) Ned. Herv. Gem. (Westerkerk, WestplelnJ 's Morgens 10 u., Ds. II. C. W. J. Hoek Bediening van den Doop Geref. Kerk (Julianapark). 1 's Morgens 10 uur, Ds. Tollenaar 's Avonds 5.30 uur, Ds. van Munster van Drachten. Kerkdienst (Chr. MiL Tehuis, Kanaalweg) 's Morgens 10 uur, Ds. van Munster 's Avonds 5.30 uur, Ds. Tollenaar Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's avonds 5.30 u., de heer N. van der Kraats Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur en 's middags 5 uur de heer W. Meynhout, theol. cand. te Haarlem- Herst. Evang. Luth. Gem. (Weezenstr.) 's Morgens 10.30 u., Ds.P. H. Borgers Liturgische Jeugddienst Onderwerp: „Eerbied" 's Avonds 6.30 uur, Ds. P. H. Borgers Bevestiging Kerkeraadsleden Onderwerp„Gezegend en ten zegen" Doop9gez. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smidts Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur, in de Westerkerk, Ds. R. C. W. J. Hoek. Bed. H. Doop Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 78), 9e Zondag na Pinksteren. 's Morgens 10 uur, kerkdienst Past. Th. Moleman. Leger des Hells. 's Morgens 7 uur, Bidstond 's Morgens 10 u., Heiligings-dienst 's Mid. 3.30 u., Openlucht-samenkomst Plantsoen 'sAv. 8 u., Verlossings-Samenkomst Kerk van Jezus Christus. (Van de Heiligen der laatste dagen). Jansendwarsstraat 8. 's Morgens 9.30 en 's avonds 5 uur Samenkomsten. HUISDUINEN. Ned. Herv. Gemeente Geen dienst. AU BON MARCHE Ons JLeeszaal J(oekie. 't Is natuurlijk nu geen weer om serieus een boek ter hand te nemen. Hoogstens ga je als logée met de beste voornemens om wat te lezen met een boek naar het strand. Maar eenmaal daar, is de lucht slaapverwekkend, het strand is te veel afwisselend, en je ligt liever wat lui te droomen dan de gedachten te con- centreeren op lectuurneen, 't is nu niet de tijd een boek ter hand te nemen. Niettemin komt toch ons leeszaalhoekje. Er zijn toch wel oogenblikken, dat men eens kennis wil maken met een of ander boek, en dit hoekje heeft slechts de be doeling u aan onze plaatselijke instelling te herinneren. Want zoo'n enkele titel, die wij eens uit de massa uitpikken, geeft natuurlijk geen idéé van wat er te vin den is. Op het plankje deze maand ligt van allerlei aard. Klein en groot door elkaar. Wij noemen er twee. „Vrouwen in Indië", door ir. C. SwaanKoopman, opgedra gen aan de Hollandsche jonge vrouwen aan het begin van haar Indische leven, en voor alle trouw schrijvende Oma's die in Holland zijn achtergebleven. Zegt u nu maar, als u zooiets leest, dat dat niet aan lokt tot kennismaking. Wat er allemaal in staat, ja, dat is in zoo'n hoekje als dit niet te vertellen, er zijn alleraardigste photo's in en plattegronden. Dan hebben we iets voor de vele radio* deskundigen, zelfbouwers, luisteraars, enz., n.1. „Lange en Korte Golf", hand leiding door M. W. H. de Gorter, met 7 foto's en teekeningen en twee bouw schema's. Ook daarvan behoeven we hier verder niets te zeggen; trouwens, dit is in een paar woorden ook niet doenlijk. Beide werken liggen deze maand op het plankje; u kunt ze dus wel inzien in de leeszaal, maar nog niet mee naar huis nemen. WEL ZOETE BROODJES GEBAKKEN MAAR... Het gebeurde gistermiddag op de Bas* singracht. Een slagerspardon nu was het een bakkersjongen, was om een uur of vijf in den namiddag bezig een klant te helpen. Voor een bakker is dit wel een beetje laat, maar sedert wij met het ministerieel verbod zitten opgescheept, dat ons het heerlijk warme cadetje bij ons ontbijt verbiedt, zijn de bakkersjochies wel genoodzaakt om hun geurende waren zoo laat aan den man te brengen. Wij weten niet of het wel een man was, het kan in dit geval ook een aardig daghitje zijn geweest aan wie het brood geleverd! werd, want wanneer het jongmensch goed: had opgelet zou hij misschien het nade rende onheil nog bemerkt hebben. Maar nu, zonder dat de jongeling er eenig ver moeden van had, reed het driewieligbak- vehikeltje in de richting van het, in den zomer zoo riekend, Heldersch kanaal.... en ging met een luiden plons kopje onder Of het daghitje de gebruikelijke gil ge slaakt heeft, konden we helaas niet te weten komen, maar wel weten we, dat na verloop van tijd met behulp van touwen en een bereidwilligen man, de bakfiets druipend aan den waterkant stond. Maar de geurende broodjes waren helaas ver anderd in een kwalijk riekende, ondefi nieerbare massa.

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 9