•"gassend weuws nog altijd 25 ct. per half ponds pakje Dame in brand geraakt. Het mijnongeluk te Lutterade. ^.en schietpartij te Haarlem. Ter voldoening aan de wet op heft menggebod wordt Blue Band voortaan gemengd met 25°/o allerfijnste Roomboter onder rUkscontröle. Ondanks deze toevoeging van dure natuurboter BLIJFT DE PRIJS van Blue Band ONVERANDERD. De poging tot vergiftiging te Bussum, De brand op de Moldanger. Spoorwegongeluk te Hagen. Straatgevecht te Altona. Van links en rechts. rdvdfïo-progJr&mm&i KONIJN's OSSENTONG. Aan zware verwondingen over leden. Zondagochtend om ongeveer 10 uur heeft zich in perceel Enkstraat 39 te Zwolle een vreeselijk drama afgespeeld. De 36-jarige onderwijzeres mej. G. G. die reeds geruimen tijd bedlegerig was, had zich 's ochtends het haar gewasschen met benzine. Zij schijnt zich naderhand weder op bed te hebben begeven, en toen het hoofd te dicht bij een lichtje te heb ben gehouden, dat naast haar bed op een tafeltje stond. In minder dan geen tijd ge raakte de vrouw in brand. Zij vluchtte naar de keuken, waar de vlammen van haar kleeren ook op de meubelen over sloegen. Huisgenooten waren luidkeels om hulproepend de straat opgesneld, maar toen eindelijk een voorbijganger het huis was binnengegaan, was het reeds te laat. Het slachtoffer lag geheel met brandwonden overdekt in het brandende vertrek. Zij ademde nog eenige oogen- blikken, doch spoedig daarop trad de dood in. Het lijk werd later overge bracht naar het Soghia-Ziekenhuis. De drie mijnwerkers omgekomen. Vrijdagavond om half negen zijn de lijken van de drie slachtoffers van hel mijnongeluk in de staatsmijn Maurits geborgen. OUDERLIEFDE BELOOND. Enkele dagen geleden, trof de politie te Almelo 's nachts half-één in de portiek van een groote manufactuurzaak twee jongens van 15 en 17 jaar aan. Zij ver trouwde het zaakje niet, en stelde een onderzoek in. Daarbij bleek, dat den vol genden morgen een groote uitverkoop begon en de jongens beslag wilden leggen op een mantelpak voor hun moeder, dat voor 3.48 in de uitstalling stond, 's Mor gens werden de jongens bezitter van dat mantelpak. Een inwoner van Noord-Brabant, die dit verhaal in een lokaal blad gelezen had zond verleden week 10 aan den hoofd inspecteur van politie te Almelo met ver zoek, dit bedrag aan deze jongens ter hand te stelen. De hoofdinspecteur heeft aan dit verzoek voldaan en daarbij opge merkt, dat een goede daad steeds instem ming en waardeering bij anderen vindt. Duitscher komt bij zijn in Hol land wonende familie geld af persen. Vuurgevecht met de politie. Een Duitsche familie in de Duvenvoor- destraat te Haarlem ontving drie weken geleden bezoek van een familielid uit Duitschland, welk bezoek tenslotte een onaangename wending nam, omdat de man, de 31-jarige D., wien het in zijn va derland lang niet voor den wind ging, zich dreigend aanstelde en geld eischte, dat hem evenwel niet werd gegeven, zoo dat hij onverrichterzake naar Duitsch land terugkeerde. In Duitschland maakte D. intusschen op zijn rondzwervingen kennis met den 28-jarigen L., die hem be halve dan dat hij zijn naam kende, overi gens geheel onbekend was. Samen togen zij er op uit en reisden na eenige weder waardigheden naar Nederland af, waar zij nogmaals zouden probeeren bij het familielid geld los te maken. Zoo kwamen beide mannen Vrijdag nacht omstreeks vijf uur in de Duiven voordestraat te Haarlem, waar D. aan belde met het verzoek om een flink be drag in geld te mogen ontvangen, bij ge breke waarvan hij niet zou nalaten, den heer des huizes te vermoorden. De eisch werd krachtig bijgezet door hevige schop pen tegen de deur. De familie, die wel inzag, dat het bei den individuen ernst was, riep de hulp van de politie in, die per auto ter plaatse verscheen. Toen een inspecteur en twee rechercheurs in de Duivenvoordestraat arriveerden, vonden zij daar de beide Duitschers schuilend voor den regen in een portiek. Zij werden oogenblikkelijk door de recherche gefouilleerd, wat D. zich vloekend en dreigend liet welgeval len. L. bleef evenwel de rechterhand in zijn zak houden, zonder aan de herhaalde sommatie, de handen omhoog te steken, te voldoen. Plotseling greep de recher cheur, die met de fouilleering van L. be last was, diens hand vast en trok deze uit zijn zak. L. rukte zich toen los, sprong achteruit en begon uit een browning te schieten. Van de op deze wijze ont stane verwarring maakte hij gebruik op de vlucht te slaan, achtervolgd door twee rechercheurs, terwijl de inspecteur een worsteling met D. begon, die spoedig overmeesterd werd en in de auto kon wor den gestopt. De inspecteur plaatste zich vervolgens achter het stuur met D. ach ter zich, die zich kalm hield, nam deel aan de achtervolging van L. De vluchte ling richtte zich naar de Nicolaas v. d. Laanstraat, waar hy na om den hoek te zijn verdwenen, achter een huis verschool en het vuur opende, toen zyn achtervol gers in het zicht kwamen. De recher cheurs beantwoordden het vuur, toen L. opeens weer op de vlucht sloeg. L. had zich op deze wijze een nieuwe kleine voorsprong weten te verzekeren en nogmaal weg te vluchten. Hij ver dween opnieuw in de Duivenvoordestraat maar ditmaal konden zijn achtervolgers hem niet meer vinden, toen zij in deze straat waren aangekomen. Men zocht de omgeving met koortsachtigen ijver af, maar de man was en bleef weg. De politie, <iie inmiddels versterking had ontvangen zette de geheele omgeving af en stelde een uitgebreid onderzoek met hulp van politiehonden in. Huis na huis is aan een onderzoek onderworpen, maar L. bleef weg. De politie kon niet verklaren, hoe L. kans gezien heeft te verdwijnen. Wij hoorden de veronderstelling uiten, dat L. misschien kans gezien heeft zich aan een voorbijtredende auto vast te klemmen, maar dit is niet waarschijnlijk, omdat de go itie de auto dan had opgemerkt. De t '^iin .et van ^et paspoort jn u 4tjn signalement luidt als volgt: ng pl.m. 1.(5 m, flink gebouwd, eriiie o> I O BLUE i11, oogen, donkerblond haar, blootshoofd, khaki-kleurige broek, bruinachtige sport kousen, vermoedelijk zwarte schoenen, colbertjasje van blauw geruite stof, ge tatoeëerd aan beide armen. D. is naar het bureau van politie ge bracht, waar bleek, dat hij in het bezit was van een breekijzer, zaklantaarn, gum^ mi-handschoenen en schroevendraaier. Hij is voorloopig vastgehouden. De gezochte schijnt ook te heb ben ingebroken. In verband met de schietpartij waar schuwde Zaterdagavond een bewoonster uit de Stuverstraat de politie, dat zij uit den tuinpoort van een huis, waarvan de bewoners tijdelijk afwezig waren, een per soon met een heerenfiets had zien komen, waarvan het signalement klopte met dat van den voortvluchtigen L. De politie stelde een onderzoek in en vond, dat de voordeur van het huis ge opend was met een valschen sleutel. Kas ten en laden van een kamer van het huis waren doorzocht. Uit een beurs werd eenig geld vermits. De andere kamers waren nog gesloten. Ook de heerenfiets moet uit het huis gestolen zijn. Verder vond men nog een revolverfoedraal in stof. Het vermoeden bestaat, dat L. zich reeds voor de schietpartij in het huis moet hebben opgehouden en dat hij bij de ach tervolging Vrijdagnocht zich daar schuil heeft gehouden. Men schrijft ons uit Bussum: Aangaande de poging tot vergiftiging welke een Duitsch dienstmeisje te Bus sum heeft ondernomen door het mengen van zuringzout in de spinazie kan nog worden gemeld, dat het meisje den laat- stentijd meermalen teekenen van psychi sche afwijkingen heeft getoond. Het is een gelukkige omstandigheid geweest, dat het drie-jarige jongetje en een iets ouder zusje niet veel van de spinazie wil den eten, omdat zij deze niet lekker von den. Hun vader, een medicus heeft geproefd, dat er iets niet in orde was en heeft on middellijk een monster van de groente en van het braaksel naar den hoofdin specteur van de volksgezondheid, dr. C., te Utrecht, gebracht. Hij heeft het dienst meisje, wier vreemd gedrag hij den laat- sten tijd had opgemerkt, op staanden voet ontslagen, daar hjj vermoedde, dat zij bij het bereiden van het eten iets had mis- are\en. By het doorzoeken van haar ka- mertje heeft hij een bijna leege flesch zuringzout in poedervorm gevonden, een ontvlekkingsmiddel, dat hij nooit in huis wilde hebben. De vriendin tegenover wie het meisje zich tevoren na een oneenigheid met me vrouw had uitgelaten dat zij wel eens wat in het eten zou doen had dit dreigement niet ernstig opgevat. Zij had haar eigen mevrouw dit voorval verteld. Deze had de familie willen waarschuwen, doch had dit telkens uitgesteld. Toen het gebeurde ruchtbaar werd, heeft zij dit alsnog ge daan. De justitie heeft tegen het gearresteer de meisje rechtsingang verleend. N.Z.H.-TRAM ONTSPOORD. Veertien koeien in den nacht op de rails. Eén dier gedood. Geen persoonlijke ongelukken. De laatste tram naar Haarlem van de N. Z. H. T. M., die Vrijdagavond om on geveer half één van de eindhalte in de Spuistraat te Amsterdam, vertrokken was, is bij Sloterdijk ontspoord. De bestuurder ontdekte, toen hij reed op het baanvak tusschen Sloterdijk en den Uitweg, plotseling een kudde koeien op de rails. Hij remde uiteraard onmiddel lijk, doch kon niet voorkomen, dat eenige der dieren aangereden werden. Eén koe werd overreden, waardoor de voorste truck van den motorwagen uit de rails liep. Twee andere dieren hebben ledematen gebroken. De ontsporing van de tram heeft geen persoonlijke ongelukken met zich ge bracht. Er waren in de wagens te zamen slechts vijf passagiers aanwezig. Zij konden met particuliere auto's er waren vele auto mobilisten blijven staan kijken hun reis in de richting Haarlem vervolgen. Zaterdagavond is de brandweer door de gaten, die Vrijdag in den scheepswand aan stuurboordzijde van het in brand staande motorschip Moldanger te Am sterdam gemaakt waren van een zooda nige grootte, dat er een man doorheen kan, in het schip doorgedrongen. In de ruimen van het voorschip, en ook in de machinekamer, bleek het nog steeds te smeulen, maar het is nu mogelijk ge worden, het vuur in bedwang te houden. Daartoe blijven de drijvende stoomspuit Jan v. d. Heyde, aan stuurboordzijde, en een motorspuit aan den walkant, in actie. Door het pompen van zeer veel water in het schip, nadat de kiel aan bakboord zijde op den bodem was komen te steu nen, heeft het zich Zaterdagmiddag een belangrijk eind opgericht. De slagzij is met 15° verminderd en bedraagt thans nog slechts ongeveer 13°. Het gevaar van kapseisen is daarmee als bezworen te beschouwen. I)e assurantie en de herhaalde scheepsbranden op de werven. De scheepsverzekerings-correspondent van de Daily Telegraph schrijft aan dat Londensohe blad, dat het feitelijk ver loren gaan van de Moldanger ernstig is, daar het schip te Londen voor een waarde van 1,800.000 gulden verzekerd is. Daar het schip ongeveer voltooid werd geacht, wordt vrijwel het geheele risico te Londen gedragen. Op de scheepsverzekeringsmarkt heeft de ramp, die de Moldanger getroffen heeft, nog een ander aspect, daar dit de vijfde groote ramp is op een schip in aan bouw of in reparatie sinds de Europa van de Norddeutsche Lloyd in Maart 1929 op de werf door een brand voor 9 millioen gulden schade beliep. Daarop volgde in Augustus van dat jaar een groote brand op de „Paris", die toen te St. Nazaire in reparatie was. Verleden jaar November werd het motorschip Bermuda door brand vernield toen het te Belfast in reparatie was voor de schade van een vroegeren brand te Bermuda. De vierde groote brand betrof de Segovia, de nieu we Amerikaansche mailboot, die te New- port in aanbouw was. En nu komt, als vijfde, de Moldanger. EEN CHEQUE TER WAARDE VAN ONGEVEER F 9000 VERWENEN. Vrijdag is een bediende van den Rot- terdamschen vertegenwoordiger van de Woödmilne Rubber Comp. per fiets bood schappen voor de firma gaan doen. Hij had een tasch bij zich, waarin alerlei pa pieren zaten, o.a. een chèque ter waarde van 89.963 Fransche francs, getrokken op de Comptoir National des Comptes te Pa rijs. Toen hü, na een paar boodschappen te hebben gedaan, op de bank kwam, bleek de chèque uit de tasch te zijn ver dwenen. J'jI u - - STRAATROOF TE AMSTERDAM. Zaterdagmorgen omstreeks half twaalf heeft op het Muntplein te Amsterdam een tot nu toe onbekend gebleven persoon een dame een handtaschje ontrukt, in houdende ongeveer 600. De politie be schikt over een vaag signalement. boor ANTO-ONGELUK. Een aantal ouden van dagen, uit Fra- neker afkomstig, was Zaterdamiddag in 36 auto's op weg naar de bosschen van Gaasterland. Bij Workum reed een van de auto's in een kanaal. Behalve de chauffeur zaten drie oude menschen in den auto. Allen werden gered, de be stuurder en een 80-jarige man moesten naar het ziekenhuis worden vervoerd met een hersenschudding. De beide andere inzittenden werden licht gewond. ZESHONDERD GULDEN VERLOREN. Een meisje van ongeveer zestien jaar, een jeugdige kantoorbediende, is Zater dagmorgen te Amsterdam zeshonderd gulden kwijt geraakt. Zij had dit geld voor haar patroon van het girokantoor gehaald en in een tasch achter op haar fiets gebonden. Op het Rokin werd zij aangereden en miste zij haar tasch met het geld. Of de tasch is weggenomen of verloren kan nog niet worden uitge maakt. Buitenland. 13 gewonden. De persafdeeling van de rijksspoorweg directie Wuppertal deelt mede, dat Zon dagmiddag tegen 1 uur in het station Hagen in estfalen 3 wagons, toen zij aan den passagierstrein naar Steele zou den worden aangehaakt, met dezen trein m botsing zijn gekomen, met het gevolg, dat drie reizigers zwaar en tien andere licht gewond werden. Medische hulp was onmiddellijk ter plaatse. Met een kleine vertraging kon de trein zijn reis voort zetten. Twaalf dooden, 55 gewonden. Zondag i»l'"'=f'rUoSdS5i« •ïiger ifSKigMS berirliten uil pat. 's avonds laat, voigeu do(K]en en ticuliere bron, ree(*s „„„ouden waar- 55, ineerendeels zwaar,> <revei'gd. Het onder zes vrouwen, hadden geveigu. werd toen wat rustiger, nadat een wagens gemaakte barricade be. hoofdstraten door de po te stormd; maar nog altfld °adeD aanvankelijk de huizen waren bin gtInafenn'groot deel der stad, tot aan de Hamlnfrgsclie „rem lag tr».u«er- keer geruimen tyd geheel stil, at tramwagens waren de ruitendoo ten vernield. Ondanks het feit, dat panv ser-auto s werden gebruikt, bleven de communisten van de daken af °P tie schieten. Heele straten moesten door he agenten huis na huis worden g bocht en vele personen het getal terd genoemd - zijn gearresteerd en (naar het hoofdbureau gebracht. De bloedige incidenten begonnen Zon- Idagmiddag tijdens een nationaal social^ ■tischen opmarsch. Aanvankelijk verliep deze volkomen rustig. uitgesproken arbeiderswijken binnentrok, 'kwam het tot handtastelijkhedeni enan dere incidenten. Volgens ooggetuigen werd uit verscheiden huizen op den stoet en op de begeleidende ^hj|®"age k" (ten geschoten. De politie opende toen ook het vuur, begon huiszoekingen te ver richten en fouilleerde verdachte voorbij gangers. De optocht der nationaal-socia- listen moest gestaakt worden en de stoet werd ontbonden. Op verscheiden punten werden pogingen gedaan, de straat op te breken en barricades op te richten, het- geen echter door de politie werd belet. Ook te Berlijn is het tijdens de week- wisseling weer tot politieke botsingen gekomen, waarbij eveneens slachtoffers vielen. Een nationaal-socialist werd uit een hinderlaag beschoten en doodelijk ge wond; de politie arresteerde in verband hiermee twee communisten. Een 19-jarig fietser werd door Hitlerianen met mes steken zwaar gewond, een 51-jarig natio- 'naal-socialist kreeg messteken van com munisten. Twee fietsers losten in het wilde weg schoten en slaagden erin te ontkomen. Een optocht van ongeveer 1800 natio- naal-socialisten is nabij Aurich (Oost- Friesland) van een café uit beschoten. Vijf hunner werden gewond en moesten naar een ziekenhuis worden gebracht. De politie arresteerde verscheiden per sonen. ARME CONDUCTEUR! Naar Bretagne. Verleden jaar veroverden jij djnHm °d ónsjlUSdit jaar trekken wij uit nu Bretagne te" ontdekken. Duizend Kilo meter ver per auto. Of wy mets dich terbij konden vinden? Nee mets. Als je e in je hoofd hebt gezet dat je naar Bretagne wilt, is er geen enkele plaats vóór Dinard. Dit is een bekend ver- S' wijSgaan dus naar Dinard. Start: de Plaate in Den Haag. Slem - myn reis genoot van verleden jaar - heeft zich wee? met de leiding van den tocht belast. r>e Sizaire" die verleden jaar door een ni ntiiT on'seval het leven liet in Braun- "aue is door peil beniium'lüfci' „Nash" vervangen. De vraag is nu, hoe laat we Zaterdag zullen vertrekken Geen minuut van de vacantie mag ongebruikt worden gelaten. Dies ontspannen zich geanimeer de debatten over de vraag, of het wen- schelyk is, om twaalf uur of om kwart over twaalf te vertrekken. We zitten den dag tevoren bij elkaar, redeneeren, dis- cussiëeren en gesticuleeren met verhitte k°ü_PWe moeten den eersten dag direct een flink stuk opschieten, dus moeten W6 Ja maar, of we nu om 12 uur of kwart over twaalf Nee, dat kwartier kan ons net de pont bij den Moerdijk of bij Vlissingen doen missen Ik weet niet of mijn werk Kan niet schelen, vacantie is vacan tie. We moeten klokslag 12 uur weg. Laten we nu zeggen, dat we klok slag kwart over twaalf De klok slaat niet om kwart over 12, anders graag. We moeten 's avonds in Oostende zijn. Dus hebben we elke minuut noodig. Hoe laat gaan die ponten dan? Staat allemaal in m'n boekje. We moeten om twaalf uur weg en geen minuut later. Zorg dus dat je er bent. Het moet. Het kan niet anders. Het is noodzakelijk. Wij vertrokken om 12 uur uit Den Haag en waren... om kwart over 2 in Rotter dam. „Denn erstens kommt es anders, und zweitens als man denkt". Maar dat verhaal is voor Donderdag. Bij het station Feldkirch van de Oos- tenrijksohe spoorwegen is dezer dagen in een van de bedden yan den slaapwagen Ween enParijs een bedrag van 150.000 schilling gevonden, die door de ambtena ren in beslag werd genomen. Een onder zoek bracht aan het licht, dat deze 150.000 schilling de „spaarduitjes" van den con ducteur van den slaapwagen waren, die hij naar Zwitserland had willen smokke len. EEN HITTEGOLF. Twintig slachtoffers. Uit Chicago wordt gemeld, dat een hittegolf, met temperaturen tot 38 gra den Celsius, in de Midden-Westelijke Sta ten tot nu toe twintig dooden heeft ge- eischt. EEN ERNSTIGE ONTPLOFFING IN EEN BRAZILIAANSCHE MIJN. Negen dooden. Uit Rio de Janeiro wordt gemeld, dat in een mijn in den staat Minas Geraes negen arbeiders bij een hevige ontplof fing zijn gedood. WOENSDAG ao JULI. Hilversum, 1875 M. Uitsl. VAR A-uitzending. 10.00 v.m. VPRO. 8.00 Grammofoonpl. 9.00 VARA-septet o.l.v. Is. Eyl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor Arb. in de Continubedrijven: VARA- septet o.l.v. Is. Eyl, J. Jong (orgel), VARA- tooneel o.l.v. W. v. Capellen en Minny Erfmann (voordracht). 12.002.00 VARA-orkest o.l.v. H. de Groot en grammofoonpl. 2.15 P. J. Kers: Ónze keuken. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 VARA-septet o.l.v. Is. Eyl en grammo foonpl. 7.00 Grammofoonpl. 715 VARA-Mandoline-ensemble. 8.00 „Het eerste consult', blijspel van H. Wouters (Groot Volkstooneel). 8.30 VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. 9-00 „Wakker en Tropenduit". 9.15 Vervolg concert. O.a. Fant. „Carmen", Bizet. 9-45 „The Super-detective", van W. Lichten berg (Groot Volkstooneel). 10.00 Vervolg concert. O.a. In a Persian Market, Ketelbey. 10.20 Vaz Dias. 10.30 Rido-revue „Alles wordt weer goed". Regie: Henr. Davids. Orkest o.l.v. Eugène Beeckman (vanuit het Grand Theater te Amsterdam). Huizen, 296 M. Uitsl. NCRV-uitzending. 8.00 Schriftlezing. 8-159.30 Grammofoonpl. 10.00 NCRV-Dameskoor. 10.30 Ziekendienst. 11.00—12.00 Concert. M. F. Jurjaanz (harmo nium), mej. C. de Jager (sopraan) en mevr. R. Mijnhout (alt). I2üS~52'°° Concert- p- J- Oskam (viool), K. F. Borgers (cello) en mej. L. Lauenroth (piano en harmonium). 2.30 Chr. Lectuur. 3.00 Concert. Mevr. A. de Vink-Verschoor (sopraan), mej. N. Geuze (mezzo-soraan) mej. C. Rietveld (vool) en A. Schellevis (piano). 5-00 Kinderuur. 6.00 Chr. Liederenuurtje door Joh. de Heer 7.00 Afgestaan. 7-45 Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Chr. Harmonievereen. „Soli Deo Gloria' o.l.v. J. Schoen,o.a. Ouv. „Ein Morgen, ein Mittag, ein Abend in Wien", Suppé 900 Causerie door Mr. P. Borst. 930—10.30 Vervolg concert o.a. Lorelev- paraphrase, arr. Rugers 10.00 Vaz Dias. 10.40—11.30 Grammofoonplaten. DONDERDAG ai JULI. Hilversum, 1875 M. Uitsl. AVRO-uitzending. 8.00 Grammofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Grammofoonpl, 10.30 Concert. Anna Stroink (zang), Annie Savonye (piano). 11.00 Causerrie door mevr. R. Lotgering- Hillebranij. 11.30 Vervolg concert. 12.002.30 Nwe. Amsterdamsche Orkest- Vereeniging o.l.v. N. v. d. Linden m.m.v» The Three Syncopators. 2.45 Grammofoonpl. 3.00 Voorlezen door Julia de Gruyter. 3.30 Grammofoonpl. 4.00 Ziekenuur. 5 00 Concert door het Ensemble Honsbeek. 6.30 Sportpraatje door H. Hollander. 7.00 Piano-recital door Raie da Costa. 7-30 Reislezing: W. P. F. van Deventer: Ne derland als toeristenland. 8.00 Grammofoonpl. 8.15 Concertgebouw-orkest o.l.v. Gaston Poulet. M.m.v. de Fransche artisten Yvonna Gall en Giuseppe Lugo. O.a. „Ouv. Ben- venuto Cellini", Berliosz; aria's uit „Faust' Gounod en 1'Apprenti sorcier, Dukas. 10.30 Vaz Dias. 10.45 12.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. Refreinzang: Bob Scholte. Huizen, 296 M. 8.00-9.15 KRO, IO.OO NCRV, n.00 KRO. 2.00—11.30 NCRV. 8.009-i5 en 10.00 Grammofoonl. 10.15 Ziekendienst. 10.45 Grammofoonpl. 11.30 Godsd. halfuurtje. I2.I5 Orkestconert. 2.00 Handwerkcursus. 3.00 Piano-recital door mevr. G. Bruijn-Kochi 3.30 Pauze. 4.00 Ziekenuurtje. 5 00 Cursus Handenarbeid v. d. jeugd. 5-45 Concert. Fr. Mooy (zang) en D. v. Wil genburg (piano). 6.45 Knipcursus. 7-oo Causerie door Dr. F. J. Krop. 7*45 Ned. Chr. Persbureau. 8c0V£45 Concert Chr. Gem. Zatigvereen. „boli Deo Gloria" o.l.v. J. Coljee m.m.v. een kwintet o.l.v. P. v. d. Hurk. 9.00—9.30 Causerie door Ds. j. D. Boerkoel. ca. 10.00 Vaz Dias. 10.45n.30 Grammofoonpl. In Crisistijd Is kwaliteit goedkooper

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 2