Kaye Don herovert het wereld record snelheid voor motorbooten. De kleine burgeroorlog in Duitschland. De ramp van de Prométhée. Overval op den Finschen minister van oorlog. Bij het baden verdronken. Brand in den IJpolder. Verkeersongevallen. Turkije in den Volkenbond opgenomen. De rijksregeering kondigt een algemeen demonstratieverbod af. De mijnwerkersstaking in Belgie geëindigd. Groote slag verwacht in Brazilië. Stoom vaartberichten. Mar berichten. De ontwapeningsconferentie. Het Engelsch-lersche geschil. Luchtvaart. Postvluchten van en naar Indië Burgerlijke Stand van Den Helder Radiografisch Weerbericht., SPOORWEGONGELUK IN WESTFALEN. 3 zwaar, 10 lichtgewonden. Do peisafdeeling van de rjjksspoor- wegdirectie Wuppertal deelt mede, dat gistermiddag tegen 13 uur in het station Hagen in Westfalen 3 wagons, toen zij aan den passagierstrein naar Steele wer- den aangehaakt, met dezen trein in bot- sing zijn gekomen, met het gevolg, dat j drie reizigers Swaar en tien andere licht j gewond werden. Medische hulp was on middellijk ter plaatse. Met een kleine; vertraging kon de trein zijn reis voort-1 zetten. OOK LEO SKLAREK BERUST IN ZIJN VONNIS. Leo Sklarek heeft evenals zijn broeder Will, het verzoek om revisie van zijn vonnis ingetrokken, waardoor het ov hem gevelde vonnis rechtskracht ver-i krijgt. Hij was veroordeelt tot vier jaar tuchthuis en 5 jaar eerverlies. AUTO-ONGELUK. Vier dooden. Bij Yvrax, in den omtrek van Bordeaux zijn Zondag twee auto's op elkaar ge hotst. Daarbij zijn vier mensohen ge-! dood, twee zwaar en vijftien licht gewond. De slachtoffers zijn voor het grootste deel jonge meisjes uit de omgeving van Bordeaux, die ter gelegenheid van den nationalen feestdag een uitstapje hadden gedaan. Een van de chauffeurs, die betrokken zijn bij het auto-ongeluk bij Yvrac, -waar twee autobussen op elkaar zijn gereden, is gearresteerd. De man week met zijn bus, van den dienst BergeracBordeaux, uit voor een stilstaande autobus en kwam toen in botsing met een bus naar Libour- ne. De man was juist eenige dagen ge-j leden veroordeeld tot een maand gevan- genisstraf wegens het veroorzaken van j een doodelijk ongeval en moet ook nu weer uiterst roekeloos gemanoeuvreerd hebben. De chauffeur van den anderen bus is bij het ongeluk omgekomen. ONWEER IN OOST-SLOWAKIJE. Het gehucht Kobyly in Oost-Slowakije is Zaterdag getroffen door een hevig onweer, waarbij de bliksem insloeg en brand veroorzaakte in een huis en een schuur. Tengevolge van den wind greep het vuur snel om zich heen en weldra lagen 22 huizen en tal van schuren in de asch. Ongeveer 140 mensohen zijn dak loos en er is voor miljoenen Tsjechische kronen schade aangericht. DRIE BADERS VERDRONKEN. Wolff meldt uit Praag, dat Zondag voor de oogen van vele baders een droe vig ongeluk op de Elbe is gebeurd, dat aan drie menschen het leven heeft ge kost. De 23-jarige vrouw van een zakenman uit Praag geraakte bij het baden plotse ling in een kuil. Haar man snelde te hulp, ging eveneens onder en verdronk. Een man, die het echtpaar te hulp kwam, is ook verdronken. Eerst na geruimen tijd zijn de drie lijken opgehaald. ONTPLOFFING OP DEN KRUISER „TRIESTE". Drie officieren gedood. Bij schietoefeningen aan boord van den Italiaanschen kruiser „Trieste", een van de z.g. „Washingtonkruiser" van 10.000 ton, is een granaat van 10 cm on tijdig ontploft. Bij dit ongeluk zijn drie onder-officieren gedood en dertien ande re schepelingen gewond. DYNAMIETTREIN IN DE LUCHT GEVLOGEN. Acht dooden. Bij Leeuwdoorns, op 250 K.M. van Jo- hannesburg, is een trein, bestaande uit 82 met dynamiet geladen wagons, een record hoeveelheid van 312 ton, bestemd voor de Rand Goudmijnen, in de lucht gevlogen. Acht personen werden gedood. De spoordijk is volkomen verwoest. De oorzaak is nog onbekend. De locomotief bleef onbeschadigd, machinist en stoker zijn ongedeerd. NEDERLANDSCHE AUTO IN BELGIË TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Tengevolge van het springen van een achterband. Eén doode, vier gewonden. Tengevolge van het springen van een band is Zaterdagavond nabjj Beerse, in België, nabij de Nederlandsche grens, een auto, waarin gezeten waren de heeren J. v. B., C. L. en P. H. uit Eindhoven en de heer E. van Eyden, een Belg met zijn moeder, tegen een boom gereden en totaal vernield. Alle vijf inzittenden zijn gewond. Zij moesten naar het hospitaal in Beerse worden overgebracht, waar de heer Van Eyden, die een ernstige schedel breuk had bekomen, gistermorgen is overleden. Hij laat een vrouw met twee kinderen achter. Zijn moeder verkeert in levensgevaar. Zij heeft een ernstige been breuk gekregen. De toestand van den heer H. is even eens zorgwekkend. De twee andere ge. wonden zijn er minder ernstig aan toe, AUTOBUS TEGEN HUIS. 14 gewonden. Op den weg Singhofen-Bergnassau is een autobus met veertig passagiers, door dat plotseling de remmen weigerden, tegen een huis aangereden. De auto werd zwaar beschadigd. Bijna alle inzittenden w erden gek wetst. Veertien hunnermoesten met min of meer zware verwondingen naar het ziekenhuis worden vervoerd. De twee huizen, die door den autobus werden aangereden, waren zoo zwaar be schadigd, dat de brandweer ze moest steunen, om ze voor instorten te behoeden. CURTIS OP VRIJE VOETEN. Curtis, de scheepsbouwer die zoo'n treurige rol heeft gespeeld in de zaak der ontvoering van Lindbergh's kind en daarvoor tot 1 jaar gevangenisstraf is veroordeeld, is gisteren tegen borgtocht op vrije voeten gesteld. Hij heeft tegen zijn veroordeeling hooger beroep aange- teekend. ONLUSTEN BIJ EEN BEGRAFENIS. Twee arbeiders doodgeschoten. Te Langenseebold bij Hanau werden gister twee vrouwen begraven die ver leden Vrijdag bij communistische betoo gingen om het leven zijn gekomen. De begrafenis heeft geleid tot nieuwe ern stige incidenten waarbij de politie zich verplicht zag opnieuw van de wapens gebruik te maken. Twee arbeiders wer den doodgeschoten. Het record verbeterd van ruim 180 km per uur tot ruim 192.5 km. Kaye Don heeft gisterochtend op het Loch Lomond in Schotland, het 5 Februari te Miami door Gar Wood op hem ver overde snelheidsrecord voor motorbooten heroverd en aanzienlijk verbeterd. Bfl zijn eerste poging bracht Kaye Don met zijn Miss Engeland III het record van 180,084 K.M. per uur op 188,698 K.M. voor beide afstanden, waarbij hij op de eene baan zelfs een snelheid van 193,086 K.M. bereikte. Bij een tweede poging stelde hij het nieuwe wereldrecord op 192,570 K.M. per uur, nadat hij op de heenvaart een snel heid van 193,890 K.M. had bereikt. Nadat de Miss Engeland III een veer tien dagen geleden op de helling was geweest om het euvel van het voorover duiken bij groote snelheden te verhelpen, bereikte Kaye Don met haar nog niet de gewenschte snelheid. Dit werd toege schreven aan te groote schroeven. De boot is weer op de helling gegaan en nogmaals goed nagekeken. Daarbij bleek een van de versnellingsbakken door een losse pen beschadigd te zijn. De bak werd vernieuwd en meteen werden nieuwe kleinere schroeven aangebracht. Het re sultaat is schitterend geweest. Het record moet nog officieel bevestigd worden. Botsingen in Beieren. Zondagavond hadden te Freising na afloop van een demonstratie van de S.A. ernstige botsingen plaats tusschen leden van het IJzeren Front en tachtig op vrachtwagens naar München terugkee- rende S.A.-lieden. Aan beide kanten werd van vuurwapens gebruik gemaakt. Tal rijke personen werden gewond. De S.A.- lieden bestormden een café, waar de te genstanders vertoefden. Onmiddellijk na het bekend worden van de botsul^en werd politieversterking ontboden. Eéïi persoon werd in ernstigen toestand naar het ziekenhuis vervoerd. Er hadden vele arrestaties plaats. In Kottern bij Kempten kwam het tot een botsing tusschen communisten en nationaal-socialisten. Een groot aantal personen, o.w. een politiebeambte, wer den gewond. Te Starnberg werden bij een vecht partij tusschen nationaal-socialisten en aanhangers van het IJzeren Front acht personen gewond. De botsingen ln Greifswald. Drie dooden, vijfentwintig ge wonden. Naar van nationaal-socialistische zijde wordt medegedeeld, werden bij de bot singen in Greifswald drie S.A.-mannen gedood en vijfentwintig gewond. Nog enkele botsingen. Zondag zijn nazi's en communisten nog slaags geraakt bij Altkirchen, waar com munisten een vrachtauto met nazi's be schoten. Dezen zetten de communisten na tot in hun noodwoningen, waar zij alles kort en klein sloegen. Later zijn 10 communisten ingerekend en eenige wa pens in beslag genomen. Te Striegau zijn bij een handgemeen 3 nazi's gedood, 3 zwaar en 2 licht ge wond. De slachtoffers. Van 12 dooden die Zondag te Altona zijn gevallen, zijn twee nationaal-socia listen, drie communisten, een socialist. Een der doodelijk gewonden is ook een communist. De oorzaak. Naar men weet, heeft de commissie van onderzoek naar het zinken van de duikboot 'Prométhée, uitgemaakt, dat het aan een verkeerde manoeuvre te wijten was. Een onvoorzichtige hand moet het toestel, dat het duiken regelt, in werking gesteld hebben. De maritieme medewerker van het 'Journal des Débats« voegt hierbij, dat het zich voordeed op het oogenblik, dat de dieselmotoren op gang gebracht werden. Degene, die last kreeg de oliebuizen ten dienste van den motor te openen, zette blijkbaar bij ver gissing den luchtuitlaat open. De mis vatting is begrijpelijk, daar beide kruk ken in eikaars buurt liggen en op een oliekanalisatie betrekking hadden. De minister van marine gaat maat regelen nemen om herhaling van zulke ramepn te voorkomen. Omtrent proeven met duikbooten moet een instructie uit gevaardigd worden. Het hanteeren van de toestellen moet worden toevertrouwd aan hen, die ze kennen en voor de vaart verantwoordelijk zijn. Het is bekend.dat bij de proefvaart het commando nietten volle bjj den kapitein berust.de duikboot niet voltooid was, de periscopen, om een belangrijk onderdeel te noemen, ont braken, de daarvoor bestemde openingen open waren en de technici bij het besturen van de toestellen de leiding hadden. Het Journal des Débats meent terecht, dat bij een proeftocht aan de oppervlakte de duik-krukassen afgesloten moeten blijven. Verder kan de mogelijkheid onderzocht worden om de manoeuvre in onderdeelen in haar werk te laten gaan, althans in vredestijd, zonder dat het militaire gebruik van het vaartuig eronder lijdt, Maar in de eerste plaats moet de bestemming van de kleppen duidelijk aangeteekend worden met de aanwijzing van levensgevaar, wat. die van de duik- beweging betreft. Aan materiaal schijnt het niet te liggen. Zondagochtend werd de Finsche minis ter van oorlog Lahdensuo op zijn land goed overvallen. Volgens het officieele bericht reden vier mannen in twee auto's voor zijn landgoed vóór. Zij verzochten, naar zij verklaarden in opdracht van den districts commandant, den minister te spreken. Toen de vrouw van den minister de deur opende, drongen de mannen onder het geroep van: Handen omhoog, met revolvers in de handen de woning van den minister binnen. Drie landbouwers, die zich juist bij den minister bevonden, wierpen zich op de indringers. Bij het handgemeen dat volgde, kon de minis ter een der indringers de revolver ont wringen, terwijl de anderen schoten. Tenslotte vluchtten de indringers. Een van hen kon echter worden gearresteerd. De minister van oorlog behoort tot den rechter vleugel van de Agrarische partij, die vroeger aan de zijde der Lappo's stond. Bij de jongste pogingen om de regeering omver te werpen, heeft, de minister zich door het oproepen van militairen gehaat gemaakt. Binnenland. Een 14-jarige jongen, W. v. E., uit de Krugerstraat te Amsterdam, was gister morgen omstreeks 12 uur in de nabijheid van de Berlagebrug met eenige vriendjes aan het baden. Plotseling zonk hij in de diepte. Twee voorbijgangers, die zich te water begaven, konden den knaap niet bereiken. De politie, die onmiddellijk gewaar schuwd werd, heeft naar het lijk gedregd, doch gisteravond was het nog niet ge vonden. Gisteravond is bij het baden bij den kop van den Huizer havendam de 14- jarige T. verdronken. Door onbekende oorzaak is Zondag avond brand ontstaan in de boerderij met landbouwschuur van de wed. S. in den grooten IJpolder onder Amsterdam, welke geheel is afgebrand. Het vuur is ontstaan in de houten schuur, die 30 bij 30 ifieter groot was. Hierin bevonden zich land bouwwerktuigen, voertuigen en een trac tor; dat alles is met de schuur doo£ de vlammen verwoest en twee varkens zijn daarin omgekomen. Spoedig is de brand, die op zeer gropten afstand te zien was, overgeslagen op het woonhuis, dat eveneens volkomen uitge brand is; alleen de muren ervan staan nog overeind. Het brandspuitje van de vrijwillige brandweer van den polder ver mocht niets tegen de vuurzee, en toen de brandweer uit Amsterdam, die te laat gewaarschuwd was, met enkele motor spuiten verscheen, bleek er in de sloot niet genoeg water te staan, zoodat slan gen moesten worden uitgelegd heel naar het Noordzeekanaal, tamelijk ver van de brandende gebouwen verwijderd. Met zes stralen is de brand daarna gebluscht, maar de brandweer heeft daarmee nog uren werk gehad, en te behouden was er niets meer. In een gedeelte van de schuur woonde de arbeider S. met zijn gezin, die, even als de bewoonder van het woonhuis, de arbeider H., zijn heelen inboedel verloren heeft zien gaan. KINDJE VERKEERSSLACHTOFFER. Door bus K overreden. Gisteravond omstreeks half zeven is op het Paul Krugerplein te Amsterdam een twee-en-een-half-jarig kind door een autobus van lijn K overreden en gedood. Het kindje had zich van de hand der moeder losgerukt juist op het oogenblik, dat de bus van de halte zou vertrekken. Voor de bestuurder den wagen tot stil stand kon brengen was een der wielen over het hoofd van het kleine meisje ge reden, hetgeen onmiddellijk den dood tengevolge had. VERPLEEGSTER AANGERAND. Uit Soesterberg wordt gemeld: Zaterdagnacht omstreeks twee uur heeft een onbekend gebleven persoon zich door inklimming toegang verschaft tot het kinderhuis Kinabu, waar hij een zuster, die alleen in het gebouw was, ter verpleging van een ziek kind, heeft aan gerand. Toen de man de vlucht genomen had, heeft de zuster om hulp geroepen. De heer Kramer, die in de nabijheid woont, snelde daarop toe en heeft on middellijk de politie te Amersfoort en Soesterberg gewaarschuwd. Deze waren spoedig met een politiehond ter plaatse. Het onderzoek heeft echter geen enkel resultaat opgeleverd. BEDORVEN VOEDSEL? Het uit 10 personen bestaande gezin van J. K. te Bolnes is Zondagmiddag na het gebruik van het middagmaal onge steld geworden. De behandelende genees heer heeft voedselvergiftiging geconsta teerd. HET MOTORFIETSONGELUK ONDER LAREN. De motorrijder R„ uit Haarlem, die Zondagmiddag op den Rijksweg onder Laren een ernstig ongeluk heeft gehad is zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, overleden. Een duortjder zeer ernstig ge wond. Zondagavond reed de motorfietsrijder' Goris uit de richting Wouw naar Bergen! op Zoom. Op de duo zat J. Vriens, uit Bergen op Zoom. Tengevolge van de duisternis en mede door te groote snel heid kon de motorfietsrijder juist vóór Bergen op Zoom een bocht niet nemen en vloog hierdoor tegen een boom. De duorijder kwam op het trottoir terecht en kreeg een ernstige verwonding aan het hoofd. Hij is, nadat een paar dokters hulp hadden verleend, in zeer ernstigen toe stand naar het algemeen burgergasthuis te Bergen op Zoom overgebracht. De be stuurder kwam met den schrik vrij. De motorfiets is door de politie in beslag ge nomen. Motorfietsongeluk te HlIIegers- berg. Zaterdagavond om half twaalf is de motorfietsrijder J. v. E. uit Hillegers- berg op de Molenlaan met een snelheid van 60 a 70 km in het uur op een stil staande taxi gereden. Op de duo van de motorfiets zat W. v. V. uit Rotterdam. De bestuurder en de duorijder werden over den atuo geworpen. Beiden zijn in ern stigen toestand naar het ziekenhuis aan den Bergweg alhier vervoerd. De politie heeft zoowel auto als motorfiets in be slag genomen. Ernstig motorfietsongeluk. Zondagmiddag om 4 uur is op den nieuwen rijksweg ter hoogte van het café restaurant „De Witte Bergen" onder Laren (N.H.) een ernstig ongeluk ge beurd. De 21-jarige motorfietsrijder C. W. Roskam uit Haarlem reed met een snelheid van ongeveer 80 km in het uur in de richting Baarn. Waarschijnlijk doordat hij ver over zijn stuur gebogen zat, zag hij eerst op het laatste oogenblik, dat een auto den weg wilde oversteken. Hij poogde nog rechts te passeeren, doch reed in volle vaart tegen de bumpers van den auto. In ernstigen toestand is de jon ge man naar de Majella-stichting te Bus- sum overgebracht, waar hij is overleden. Hij had een ernstige hersenschudding en ernstige inwendige kneuzingen gekre gen. Auto tegen een boom; één per soon doodelijk gewond. Zondagmiddag is de heer J. van Buul, uit Eindhoven, ten gevolge van het sprin gen van een band, met zijn auto tegen een boom gereden in de buurt van Turn hout. De heer Van B. kwam er betrekke lijk goed af, eveneens de naast hem zit tende L. De overige drie inzittenden waren er erger aan toe. Een van hen, de heer v. d. E., kreeg een ernstige schedel breuk, zijn moeder een zware beenfrac tuur en een zekere H. werd aan hoofd en beenen gewond. De gewonden werden naar het ziekenhuis te Beersse vervoerd, waar de heer v. d. Eynde aan de beko men verwondingen is overleden. Hij was 33 jaar oud en laat een vrouw met drie kinderen achter. Doodelijk een brug. motorfietsongeluk op Gisterennacht is de 40-jarige onderwij zer G. Th. J. Aben, gewoond hebbende in de Lindestraat 2 te Den Haag, met zijn motorfiets gereden tegen de leuning van de Leugenbrug, tusschen Poeldijk en Loosduinen. De heer A. was op slag dood. Zijn lijk is naar het ziekenhuis aan den Zuidwal in Den Haag vervoerd. De heer Aben was een bekende per soonlijkheid in de katholieke jeugdbe weging. Botsing tusschen motorfiets en auto. Te Overschie heeft Zondagmorgen 11 uur een botsing plaats gehad tusschen een motorfiets, waarop de rechercheur van politie W., uit Haarlem, en zijn ze venjarig dochtertje zaten en een auto, bestuurd door den heer De G. uit Bloe- mendaal. W. en zijn dochtertje werden tegen den grond geslingerd. W. werd ernstig aan een voet gewond, en het kind brak een been. Beiden zijn naar een zie kenhuis vervoerd. De bestuurder van den auto kwam er goed af. De auto is in be slag genomen. bemiddeling in het geschil over de land rente te bewegen. De Standard, het voornaamste katholieke blad, dat den steun geniet van de Iersche bisschoppen, heeft in een hoofdartikel te kennen ge geven, dat er een of andere weg tot arbitrage gevonden moet worden. Met algemeene stemmen. De 13e Algemeene Vergadering tot 26 September uitgesteld. De plechtige ontvangst van de Turk- sche delegatie in de buitengewone Vol-J kenbondsvergadering verliep zonder ver- dere redevoeringen, behalve een kort i welkomswoord van president Hynians en! een zeer bloemrijke rede van den Turk- schen gezant te Bern, Kemal Husmu bei over het vredelievende karakter van Turkije. Met algemeene stemmen (48 delegaties waren aanwezig) werd Turkije tot den Volkenbond toegelaten. Naar Wolff verneemt heeft de rijks regeering gisterenmorgen een verorde ning uitgevaardigd, waardoor demonstra ties in de open lucht algemeen worden verboden. De metaalindustrie trekt de jongste loonsverlaging in. De correspondentie van de Nw. Rott. Crt. te Brussel meldde Zaterdagavond: Hedenavond is eindelijk de lang ver wachte ontspanning ingetreden. Na den middag werden de besprekingen tus schen minister-president Renkin, minis ter Heyman, de gedelegeerden van de in- dustrieelen en de afgevaardigden der ar beiders voortgezet. Omstreeks drie uur bleek een accoord te zijn bereikt. Iets later werd aan de pers een mededeeling verstrekt, waarbij de industrieelen van de metaalnijverheid en den machinebouw verklaarden, trots de ernstige crisis, op verzoek van de hoogste autoriteiten in den lande toe te stemmen in de intrek king van de jongste loonsverlaging en in de stabilisatie van de loonen tot 1 Novem ber a.s. De arbeiders moeten zich van hun kant verbinden het werk zonder uit stel te hervatten. De ministers, die bui tengewoon tevreden waren, dankten in hartelijke bewoordingen allen, die tot dit resultaat hebben bijgedragen. De beide legers tegenover elkaar. Men verwacht, dat een leger van 35.000 man federale troepen binnen 48 uur een aanval zal doen op de revolutionnaire strijdmacht van Sao Paulo, die 20.000 man sterk is. De twee legers staan omstreeks 75 K.M. van elkaar. President Vargas heeft Zaterdagavond een nieuw vredesvoorstel naar Sao Paulo laten seinen. Hij eischt daarin onvoor waardelijk overgave, maar verklaart zich bereid den staat Sao Paulo het recht toe te kennen zelf een niet-militair „inter ventor" (regeeringscommissaris met bij kans dictatoriale bevoegdheid) aan te wij zen, die dan echter door de regeering te Rio officieel zou worden benoemd. Een eskader marine-vliegtuigen heeft Zaterdag door het werpen van bommen een munitie-fabriek te San Bernardo na bij Santos, welke zich in handen van de opstandelingen bevond, vernietigd. Stoomvaart Mij. Nederland. Johan van Oldenbarnevelt, t„ 16 Juli v. Port Said. Marnix v. St Aldegonde, u., pass. 15 Juli Perim. Poelau Tello, t., 17 Juli te Gravesend. Poelau Roebiah, 15 Juli v. A'dam. Talisse, t., 17 Juli v. Sabang. Kon. Ned Stoomboot Maatschappij. Agamemnon, 16 Juli v. Napels. Ajax, 16 Juli te A'dam. Aurora, 16 Juli te Genua. Baarn, u., 17 Juli v. Curagao. Baralt, 13 Juli v. Curacao. Baralt, t., 19 Juli te IJmuiden verwacht. Berenice, 17 Juli v. Oran. Bodegraven, 17 Juli te A'dam. Brion, 16 Juli v. La Pallice. Colombia, t., 17 Juli'v. Cristobal. Costa Rica, u., 16 Juli v. Dover. Kon Paketvaart maatschappij. Sigli, IS Juli te Rangoon. HollandAmerika Lijn. Damsterdijk, 17 Juli te Londen. Grootekerk, u., 16 Juli v. Antwerpen. Lochgoil, 15 Juli v. Astoria. Nbraska, 15 Juli v. Victoria. Rotterdam, 16 Juli v. Southampton. Leerdam, 14 Juli v. Vera Cruz. Statendam, 16 Juli v. New York. Veendam, 18 Juli te R'dam verw. JavaNew-York Lijn. Saleier, 17 Juli v. Port Said. Blitar, 17 Juli te Batavia. Siantar, pass. 15 Juli Barbados. Soekaboemi, 14 Juli te New York. JavaChinaJapan Lijn. Tjibadak, 15 Juli v. Manilla. Tjisadanea, 16 Juli te Shanghai. Tjisalak, 15 Juli v. Manilla. Tjisondari, 15 Juli v. Shanghai. SilverJava Pacific-Iijn. Silverhazel, 14 Juli v. Singapore. Rotterdamsche Lloyd Baloeran, u., pass. 17 Juli Kaap del Armi. Kota Inten, u., pass. 16 Juli Point de Galle. Kota Radja, t., 17 Juli v. Napels. Kota Tjandi, u., pass. 17 Juli Ouessant. Modjokerto, t., pass. 17 Juli Perim. 1 Tapanoeli, 17 Juli te R'dam. j Dempo, t., 16 Juli v. Sabang. Kertosono, 16 Juli te Batavia. Kota Agoeng, 15 Juli te Soerahaia. Kota Nopan, 16 Juli v. Batavia. De algemeene commissie komt waarschijnlijk Woensdag bijeen. Het lijkt thans wel uitgesloten, dat de algemeene commissie voor a.s. Woensdag bijeen zal kunnen komen. Men had hier aanvankelijk goede hoop, dat de komst van Herriot de particuliere besprekingen zou bespoedigen, doch gisteren bleek, ook al hoort men vrij goede geruchten over deze besprekingen tusschen Ameri kanen, Franschen, Engelschen en Itali anen, dat de moeilijkheden toch niet zoo spoedig opgelost kunnen worden. Een aansporing tot boycot van Engelsche goederen ln Ierland. Toen de bpwoners van Dublin zich Zondagochtend op straat begaven, zagen zij eiken winkel en elk kantoor beplakt met biljetten met de woorden„Boycot British Goods". Deze aansporing bleek echter in de oogen van d9 regeering van den Vrijstaat ontijdig te zijn. Den heelen ochtend was de politie bezig op haar verzoek de biljetten te verwijderen, voor zoover zulks mogelijk was. Na de ochtendmis werden in verschil lende gedeelten van de stad betoogingen gehouden tegen het optreden van Engeland De katholieken in den Vrijstaat hebben met blijdschap kennis genomen van Lansbury's poging om den Paus tot BEGRAFENIS CISKA KREMER. Zaterdagochtend is onder buitenge wone belangsteling op de begraafplaats Zorgvliet te Amsterdam de teraardebe- stelling van Ciska Kremer geschied. Ve len uit de tooneelwereld volgden de on der bloemen bedolven baar. Bij en op het kerkhof stonden honderden ge- geschaard, die een laatsten groet aan de zoo jong gestorvene wilden brengen, wier talent als tooneelspeelster in breede kringen werd gewaardeerd. DE V.A.R.A. EN DE ONAFHANKELIJK SOCIALISTISCHE PARTIJ. Naar »He.t Volk» meldt, heeft de ver- eenigingsraad van de V. A. R. A., die Zaterdag te Rotterdam heeft vergaderd, met vijf stemmen tegen, besloten op het verzoek van de Onafhankelijk Socialisti sche Partij om zendtijd, afwijzend te be schikken. De statuten van de V.A.R.A. spreken nl. van het toestaan van zend tijd aan de 'moderne arbeidersbeweging». De vereeiig ngsraad heeft in een motie uitgesprol en dat de statuten onder de 'moderne ar eidersbeweging» het N.V.V. en de S 1 .A P. verstaan. Deze statuten verzetten zich derhalve tegen toelating van de O.S.P. als zoodanig. De voorzitter van de V.A.R.A., de heer A. de Vries, deelde echter mede, dat sprekers voor de microfoon niet zijn en nooit zullen worden geweerd, omdat zij lid van de O.S.P. zijn. Terug. De „Ekster" vertrok 18 Juli om 6.26 u. van Calcutta en landde om 15.15 u. te Jodpoer. Heen. De „Havik" vertrok 18 Juli van Bagdad en kwam eveneens 18 Juli te Djask aan. NOORD-SCHAF WOUDE, 18 Juli 1932. Groote Schotsche muizen 1.501.80, Schot- sche muizen 1.302.70, drielingen 2.202.60. eigenheimers 2.50, blauwe dito 2.803.70, tuinboonen 1.60, zilvemep 8.309.70, drielin gen 44.50, peulen 3, roode kool 0.701, alles per 100 kg, bloemkool 4.505.50 per 100 stuks. ALKMAAR, 18 Juli 1932. 75 vette koeien 140260, handel matig; 16 vette kalveren ƒ2575, per kg 5075 cent; 64 nuchtere klaveren (slacht) 412; 507 vette varkens (zware) per kg 2832 cent, zouters per kg 2829 cent, handel goed. BROEK OP LANGENDIJK, 18 Juli 1932. Langendijker Groentenveiling. 5000 st. bloem kool, le srt. 3.207.30, 2e srt. 1.50—1.70 per 100 stuks; 43000 kg roode kool le srt. 0.60— 1.30; 2000 kg gele kool le srt. 0.90—1.90; 125 kg zlivernep 8.809.30; 2000 kg tomaten: A 12.70, B 13.90, C 11.20, CC 5.10; 125.000 kg aardappelen: Schotsche muizen 1.202.60, Schoolmeesters 3, blauwe 3.403.90, drie lingen 1.902.50, alles per 100 kg. AMSTERDAM. 18 Juli 1932. Op de heden gehouden veemarkt waren aan voer en prijzen als volgt: 337 vette koeien, le kw. 7078 cent, 2e kw. 6066 cent. 3e kw. 3550 cent, mindere soorten 2020 cent p. kg slacht- gewicht; 90 melk- en kalfkoeien 170260; 200 vette kalveren, le kw. 4045 cent, 2e kw. 30 39 cent, 3e kw. 2029 cent per kg levend ge wicht; 81 nuchtere kalveren 2.505; 21 scha pen 10-15; 17 lammeren j214; 950 varkens, vleeschvarkens wegende van 90110 kg, 3840 cent, zware varkens 3537 cent en vette varkens 13234 cent per kg slachtgewicht; 32 paarden 80—120. Marktverloop: Runderen met geringen aanvoer, stugge handel en prijshoudend. Vette kalveren voor den Maandag groote aanvoer, de handel iets beter en de prijzen iets hooger; varkens met iets minderen aanvoer, de prijzen iets hooger en de handel iets beter. AMSTERDAM. 18 Juli 1932. Op de heden gehouden aardappelenmarkt werd betaald voor: Langendijker muizen V/24 cent; Westlandsche muizen 3J^4 cent; Zeeuwsche bl. eigenh. 4 cent; Zeeuwsche eigenh. 3J/j4 cent. De overige prijzen waren heden onveranderd. Aanvoer 33.000 kg. TEXEL, 18 Juli 1932. Aanvoer 105.513 eieren. 58/62 2.603.10, 62/66 2.903.40, kleine eieren 2—2.60. Oude kippen vorige veiling 40 cent per kg. Jonge hanen vorige veiling 55 cent per kg. TEXEL, 18 Juli 1932. 514 lammeren 69; 15 schrammen 812; 7 biggen 47; 1 koe; 3 kalveren 1525; 7 nuchtere kalveren 4—7; 8 schapen; 8 korven kippen 0.700.85. PURMEREND, 18 Juli. Koeien 374: 310 vette koeien 0.680.78 matig; 86 gelde koeien 110180, stug; 80 melkkoeien 140265, stug; 98 stieren 0.480.58 p. kg, stug; 20 paarden 70139. stug; 90 vette kalveren 7090, vlug; 303 nuchtere kalveren v. d. slacht 416, stug; 1 idem v. d. fok 814, stug; 409 vette var- i kens v. d. zouterij 0.27—0.28 p. kg, vlug; idem v. d. slacht 3033 p. kg, vlug 70 ma- gere varkens 6—16, stug; 237 biggen 5— 18, vlug; 258 schapen 16—19 stug; 24 bok ken 310, matig; 356 lammeren 6—9, stug; piepkuikens 0.65 p. kg. Eierveiling. Kipeieren 2.603.10; eendeieren 2.25, alles per 100 stuks. van 16 tot en met 18 Juli. BEVALLEN: A. BakkerAvé, d.; G. K. KlaassenHeinen, z.; J. Wassenaar Reinderman, d.; C. Schut—Slort, z. Naar waarnemingen verricht ln den morgen van 19 Juli. Medegedeeld door het Kom Nederlandsch Meteorologisch Instituut te de Bilt. Hoogste stand 770.3 te Valentia. Laagste stand 747.3 te Haparanda. Verwachting: Matige tot zwakke meest W. wind, ge deeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, jets warmer overdag.

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 3