w De tijd is voorbij, Transpireerende Voeten, gcetv inm i m a n jl!HfIT'TiT'TTO3 9 io-projzïr&mm& Heldersche Courant Tegen het rapport-Weiter. Twee belangrijke factoren, prijs en kwaliteit gaan bij Blue Band hand in hand. Nimmer was het van zoo'n groot belang uitslui tend Blue Band te gebruiken nu de boterprijzen stijgen. Blue Band bevat 25°/0 allerfijnste Roomboter onderRijkscontróle. Hollands beste standaardmerk. VERSCH GEKARND Van links en rechts 700.000 hebben genoten, zullen nu ook hun deel krijgen van de tweede. an de eerste werd 50 pet. der tuinders uitge sloten, omdat toen slechts een beperkt bedrag beschikbaar was. Nu intussehen alle tuinbouwers noodlijdend zijn, .s liet een groofe teleurstelling, dat /ij die ne ger uitgesloten werden, dit blijven. GEREFORMEERDE VREDESAOffE. Antwoord van Hendersoo een adres. De Gereformeerde Vereeniging van Daadwerkelijke Vredesactie zond onlangs een schrijven aan den voorzitter van de Ontwapeningsconferentie, waarin zij be treurde, dat de conferentie zoo weinig voortgang maakte. Dezer dagen ontving de vereeniging een antwoord van den heer Henderson. De voorzitter sprak hierin de hoop en het vertrouwen uit, dat tastbare resulta ten worden bereikt. Niemand kan meer verlangen dan ik, aldus de heer Hender son, om een werkelijke ontwapening te bereiken. Betooging van de S.D.A.P. Op het Paleis voor Volksviijtterrein had Zondagavond de federatie Amsterdam der S.D.A.P. een openlucht-meeting belegd, als protest tegen de reactionnaire regee- ringspolitiek en de voornemens van het rapport-Welter. In groote groepen met vaandels en banieren trokken de betoogers op; ook uit Haarlem, de Zaanstreek en de Haarlemmermeer waren troepen demon stranten opgekomen. De tribune met 7000 zitplaatsen liep gauw geheel vol; boven dien waren nog vele banken geplaatst, ter wijl velen in het gras stonden, zoodat het aantal bezoekers op ongeveer 15.000 mag worden geschat. De.voorzitter, de heer S. R. de Miranda, opende de meeting. Hierop marcheerde de Arbeiderssportbond op, die eenige vrije oefeningen uitvoerde, waarna de heer J. Brautigam, lid der Tweede Kamer, de me nigte toesprak. Nadat hij eerst in den breede de conferenties te Lausanne en Ge- nève had besproken, critiseerde hij het rapport-Welter, dat de werkloozenuitkee- ring wil verminderen en het rijksperso neel wil inkrimpen, terwijl op defensie te weinig wordt bezuinigd en evenmin op re paratie van oorlogsmateriaal. De arbei dersklasse zal zich daar met kracht tegen blijven verzetten. (Applaus). Nadat de A.J.C. onder het zingen van liederen en fluitspel het podium had be klommen en daar met de vele vaandels in schilderachtigen aanblik had plaats geno men, nam temidden van de jeugd de frac tie-leider ir. J. W. Aibarda het woord. Deze actie, zoo zeide hij, is niet het einde, maar het begin van een agitatie, welke door het geheele land met toenemende kracht gevoerd zal worden, en ten slotte bekroond zal woi-den met een daverende verkiezing voor het proletariaat in het vol gend jaar bij de Tweede Kamer. (Ap plaus). Spr. herinnerde er aan, dat men tien jaar geleden ook tegen het dreigende ge vaar van bezuiniging door de regeering stelling moest nemen. Toen was het mi nister Colijn, en nu is het Weiter. Doch als men beide bezuinigingen met elkaar vergelijkt, dan valt de vergelijking ten voordeele van Colijn uit. Wat Colijn in enkele jaren wilde doen, wenscht de com missie-Weiter ineens, ten einde het tekort op de staatsbegrooting. weg te werken. Deze commissie wil ook geen tijdelijke be zuiniging, maar een blijvende. Zeker zien ook wij in, aldus de heer Aibarda, dat een tekort van honderd mil- lioen op de staatsbegrooting een ramp is voor de arbeidersklasse. Doch een bezuiniging van honderd mil- lioen is niet mogelijk, zonder het volksbe lang en de volkskracht aan te tasten. Spr. bepleitte dan ook, in plaats van verlaging der uitgaven, verhooging van inkomsten, die tot het vereischte doel zou kunnen leiden. De laatste drie jaren zijn verschillende belastingen, in het belang der kapitalistische klasse verlaagd. Deze zullen nu weer verhoogd moeten worden. In plaats van op defensie te bezuinigen, worden er nu van de arbeidersklasse zware offers gevraagd. Met alle middelen zal de soc.-dem. Kamerfractie, gesteund door de moderne arbeidersbeweging, zich in de komende maanden bliiven verzetten, zoo- dra blijkt, dat de voorstellen van de com- missie-Welter door de reactionnaire regee ring worden overgenomen. De rede van den heer Aibarda door luidsprekers over het geheele terrein duidelijk verstaanbaar, werd herhaalde malen met applaus be groet. Ten slotte zongen de meetinggan- gers hem staande de „Internationale" toe. In Den Haag en op andere plaatsen wer den eveneens betoogingen gehouden; in Den Haag was de stoet een kwartier lang, met drie muziekkorpsen. Er deed zich geen enkel incident voor; alles verliep in de grootste orde. De be langstelling op straat was in verband met den mooien Zondag, die duizenden Hage naars naar het strand en de duinen had gelokt, niet biizonder groot. Te Deventer waren het een 1000-tal be toogingen mede uit Olst en Diepenveen. Ook uit tal van andere plaatsen komen berichten. DRIE TON MEER VOOR MOBILISATIE SLACHTOFFERS. Wetsontwerp tot verhooging van de ultkeeringen Ingediend. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot verhooging van hoofd stuk VIII der Rijksbegrooting voor 1932 ton behoeve van uitkeeringen aan de z.g. mobilisatie-slachtoffers. De bedoeling van het ontwerp is deze uitkeeringen met 300.000 te verhoogen en mitsdien te brengen op 800.000. In de memorie van toelichting deelt de minister van Defensie mede, dat de oor spronkelijke globale schatting van de geldelijke uitkeeringen aan de mobilisa tie-slachtoffers ad 500.000, thans, nu de wet van 3 December 1931 gedurende vijf piaanden in werking is blijkt, dat dit be drag niet voldoende zal zijn. Voor een groot deel mag zulks worden toegeschreven aan het feit, dat sedert de indiening van dat wetsontwerp de econo mische omstandigheden nog ongunstiger ^yn geworden, \ooral is onder de perso nen om wie het hier gaat, de werkloos heid onevenredig grooter geworden dan destüds mocht worden verwacht Geschat wordt, dat voor dit jaar met een verhooging van 300.000 zal kunnen worden volstaan. ZUIDERZEEWERKEN. De afsluiting heeft In 1931 acht ion minder gekost dan ge-j raamd was. Snelle oplevering van werken in de Wlerlngermeer. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot wijziging van de begroo ting van uitgaven van het Zuiderzee- fonds voor 1931. Wat den gewonen dienst betreft wor den o.m. de volgende posten verhoogd. Indijking en droogmaking van den Noord-westelijken polder (Wieringer meer) met 755.000. Ten laste van het Zuiflerzeefonds ko mend aandeel in de kosten van uitbrei ding van het Bodemkundig Instituut te Groningen met 7.500. Op den gewonen dienst wordt voorts verminderd de post werken voor de af sluiting der Zuiderzee met 763.906. In de memorie van toelichting deelt de minister mede, dat de overschrijving van het toegestaan bedrag voor de Wierin- germeer het gevolg is eensdeels van het inhalen van achterstand van begrootin gen van voorgaande dienstjaren, ander deels van de snellere oplevering van het gecontracteerde ruimingswerk in de ka nalen en verder grondverzet in de Wie- ringermeer. Voor de afsluitwerken kon met een be langrijk lager bedrag worden volstaan dan waarop bij de samenstelling van de begrooting werd gerekend. Van het over schot kan een deel worden aangewend tot dekking van het tekort op den post Wieringermeer. BOUWVAKARBEIDERS. Loonsverlaging van 15 pet. voor de bouwarbeiders een wensch van den heer Van der Kaa. Bij den r.-k. Bouwarbeidersbond is, zoo meldt de „Volkskrant", een brief binnen gekomen van het ministerie van binnen- landsche zaken, waarin worden aange geven bouwplannen voor verschillende gemeenten en woningbouwvereenigin- gen. Daarin is verder vermeld, dat voor voorschotten oogenblikkelijk ongeveer 20 millioen gulden beschikbaar is, waarvan ongeveer de helft of een iets hooger be drag van voorschotten krachtens de Wo ningwet. Deze plannen kunnen voor uit voering in aanmerking komen, wanneer partijen tot een bevredigende loonsver laging komen. De brief eindigt als volgt: „Ik stel er in verband met een verslag van de conferentie in de dagbladen prijs op, er op te wijzen, dat de regeering niet een norm van loonsverlaging heeft voor gesteld, maar alleen heeft aangedrongen op overleg om te komen tot loonsverla ging. Het bedrag van 15 pet. van de con- tractloonen is genoemd, nadrukkelijk, als een persoonlijke opvatting van den spre ker, die met zooveel woorden verklaarde geen opdracht van de regeering op dit punt te hebben". JAARVERGADERING A.V.R.O. Een voorspoedig jaar. Te Rotterdam is Zaterdag gehouden de jaarvergadering van de Algemeene Ver eeniging Radio-Omroep (A.V.R.O.), onder leiding van den voorzitter den heer G. de Clercq. In deze vergadering heeft de heer W. Vogt het jaarverslag, dat reeds eerder is verschenen, toegelicht. Op 31 December 1931 bedroeg het saldo 1.179.164. En nu 1932. De crisis doet zich ook voor de A.V.R.O. gelden, echter slechts in de re latieve en niet in de absolute cijfers van het bedrijf. Niettegenstaande er, behalve den grond voor studiobouw in Hilversum, nog een groot kantoorgebouw is gekocht in Amsterdam, bedroeg het saldo midde len van de A.V.R.O. per 30 Juni j.1. 1.488.600, waarin ruim 20.000 zitten aan koerswinst op de effecten sinds 1 Januari 1932. De propaganda-uitvoeringen hebben opgebracht 5514. De heer Vogt ging breedvoerig in op den omroepstrijd en verdedigde den „eigen zender". De A.V.R.O. wil zijn bij uitstek de die nende instelling voor alle groepen van het Nederlandsche volk, die bij dat die nen gaarne voorlichting aanvaardt, zelfs zeggenschap niet uitsluit van de beste vertegenwoordigers uit de stroomingen, die tezamen het Nederlandsche cultuur leven vormen. Niet wil de A.V.R.O. zijn de starre, ongenaakbare Omroepvereeni- ging, die trotsch en in het bewustzijn van haar kracht gezeten blijft op een moeilijk te naderen ivoren troon; zij wil samen werken en dienen dengenen, die haar tegemoet treden met een: „Ik vertrouw u en ik vertrouw u toe!" Dit oogenblik is nog niet gekomen, maar het wordt naderbij gebracht door een sterken bondgenoot: den tijd. Wie scherp luistert, hoort het zachte, stage knagen van den tijd aan schijnbaar ster ke posities buiten het A.V.R.O.-huis. De heer Vogt besloot: „Een vereeniging als de A.V.R.O., die liefde genoot van duizenden, als vergoe ding voor de verguizing door enkelen, zal haar hoogtepunt tegemoet gaan, wan neer die enkelen door de kracht van de trouw der duizenden worden overtuigd". dat men het geld, uitgegeven aan advertenties, beschouwde als weggegooid geld. - Eisch wel, dat Uw reclame doel treft. Adverteer daarom in de omdat dit het meest gelezen blad is in Den Helder en Omstreken. WOENSDAG 3 AUGUSTUS. Hilversum, 1875 M. VARA-uitz., io.oo v.m. VPRO. 6.45—7.00 en 7-30—7.45 Gymnastiekles. 8.00 Grammofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor arbeiders in de continubedrijven: VARA-klein-orkest o.l.v. H. Wiggelaar; A. Bouwmeester (voordracht) en het „Groot Volkstooneel" o.l.v. H. Bouber en B. Groene- veld. 12.00 VARA-septet o.l.v. Is. Eyl en grammo foonpl. I.45 Pauze. 2.15 P. J. Kers Jr.: Onze Keuken. 3.00 Voor de kinderen. 5.00 VARA-septet o.l.v. Is. Eyl en grammo foonpl. 6.40 Causerie door C. van der Lende. 7.00 VARA-kleinorkest o.l.v. H. Wiggelaar. In de pauze toespraak door C. J. v. Lienden 8.00 Radiotooneel: „Typistetje", éénacter van A. Awertschenko. 8.15 Orgelspel John Brookhouse MacCarthy 8.45 Radiotooneel: „Twee Bankjes van Dui zend" van N. N. Mulder. 9.00 Vervolg orgelspel. 9-30 „Wakker en Tropenduit". 9-45 VARA-kleinorkest o.l.v. H. Wiggelaar, o.a Slavische rhapsodie, Friedemann. 10.30 Vaz Dias. 1-45 Vervolg VARA-kleinorkest, o.a. I iebcs- traum nach dem Balie, Czibulka. II.3012.00 Grammofoonplaten. Huizen, 296 M. Uitsl. NCRV-uitzcnding. 8.00 Schriftlezing. 8.159 30 Grammofoonpl. 10.00 NCRV-Dameskoor. 10.30 Ziekcndienst. 11.00 Concert M. F. Jurjaanz (harmonium) en mej. G. Koeman (sopraan). 12.15—2.00 Concert Trio, o.l.v. P. v. d. Hurk (fluit, cello, piano) en mej. Watty Krao (zang). 1 2.30 Chr. lectuur. 3.00 Concert door het Hendriks trio (viool cello, piano). 5.00 Kinderuur. 6.00 Liederen door mevr. L. Hontstra-v Dam sopraan), a.d. vleugel: J. H. de Jong. 7.00 J. J. Stoltenhof: Palestina. 7-45 Ned. Chr. Persbureau. 8.00-10 30 De H.O.V. (symphonie-orkest) o.l.v. Mannus Adam, o.a. 2de Peer Gynt suite' '■neg en Scenes pittoresques, Masscnet 9'(buiters> S' M' V' d' Gra,i'-'n: Gevederde Vrij- 10.00 Vaz Dias. 10.3011.30 Grammofoonpl. Binnenland. DONDERDAG 4 AUGUSTUS. Hilversum, 1875 M. Uitsl. AVRO-uitzending. 8.00 Grammofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Grammofoonpl. 10.30 Concert door de „Palermo Mdnstrels". 11.00 Kookpraatje. 11.30 Vervolg concert. 12.30 Grammofoonpl. I.30 Piano-recital Jos. van Rooy. 2.00 Voordracht door mevr. M. Meunier-Nag- tegaal. 2.30 Pauze. 2.45 Grammofoonpl. 4.00 Ziekenuur. 5.00 Dansmuziek uit Hotel „Central", Den Haag. 6.00 Grammofoonpl. 6.30 Sportpraatje door H. Hollander. 7.00 Viool-recital Boris Lensky. A. d. vleugel: Egb. Veen. 7.30 Causerie door Dr. C. de Marees van Swindcren. 8.00 Concert door de leden van de „Italiaan- sche Opera" en het Omroeporkest o.l.v. V. Marini. O.a. Uit „Rigoletto", Verdi en uit „De Paarlvisschers", Bizet. In de pauze: De rekenkunstenaar Prof. Krieger. 10.15 Vaz Dias. 10.30 Omroeporkest o.l.v. Willem Knikker. O.a. Ouv. „Zampa", „Hérold" en Lotus bloemen", wals, Ohlsen. II.00—12.00 Dansmuziek uit Café-Rest. „Ham- dorff", Laren. Huizen, 296 M. 8.00—9.15 KRO, io.oo NCRV, 11.00 KRO 2.00—11.30 NCRV. 8.00915 en 10.00 Grammofoonpl. 10.15 Ziekendienst. 10.45 Grammofoonpl. 11.30 Godsd. halfuurtje. p.15 Orkestconcert. 200 Grammofoonpl. 3.003.30 Vrouwenhalfuurtje. 4.00 Zeemansuurtje o.l.v. Ds. L. D. Poot m.m.v. mevr. C. v. d. Bergh-van Lunteren (zang) en Sipke Duyf (orgel) 5.00 Cursus handenarbeid v. d. icugd. 4.45 Cello-recital J. W. van Otterlco. A d. vleugel: mej. L. ter Hoeve. 6.45 Knipcursus. 7.00 Declamatie door A. Hofland. 7 45 Ned. Chr. Persbureau. 8.00n.00 Concert Muziekvereen. „Ridder- kerk's Fanfare" o.l.v. A. J. de Maarc en Dubbel Mannenkwartet „Harmonie" fctl.v. L. C. Kcercwcer. O.a. Ouv. „Le Calife de Bagdad", Boieldieu, en Ballet-Suite, Popy. 9-00-9-30 K. D. Koning: Oogstgebruiken. 10.00 Vaz Dias. 11.00u.30 Grammofoonul. JONGEN BIJ ROERMOND VERDRONKEN. Zondagmiddag omstreeks vier uur is bij het zwemmen in de Heelder I eel y Roermond de 16-jarige F. Jereskes ui Roermond verdronken. Na circa zes mi nuten slaagde men er in den jongen op te halen, doch hoewel men gedurende an derhalf uur door kunstmatige ademha ling trachtte de levensgeesten bij liet slachtoffer weder op te wekken, mocht dit niet gelukken. JONGEMAN VERDRONKEN IN DEN WILGENPLAS. Zondagmiddag is in den Wilgenpias de 19-jarige kantoorbediende J. Hotke, uit de Lambertusstraat te Rotterdam ver dronken. Hij was Zondagmorgen met zijn verloofde naar den Wilgenpias ge gaan en hoewel hij op dokters advies niet mocht zwemmen, daar hij aan krampen leed, ging hij toch te water. Om kwart over drie heeft zijn verloofde hem voor het laatst gezien op een der vlonders in den plas. Toen zij 11a twee uur zoeken hem niet meer op den wal aantrof, waar schuwde zij een badmeester. Per scheeps- omroeper werd naar hem gevraagd, doch toen H. hierop niet verscheen, werd last gegeven de heele plas, waarin circa 20.000 menschen waren, te ontruimen. Allen moesten naar hun kleedkamertjes en zich aankleeden. Toen kwam zij tot de ont dekking, dat de kleeren van H. overge bleven waren. Door den rijksveldwachter Van 't Hof is toen gedregd, waarna het lijk van den jongeman werd opgehaald. Het lijk is vervolgens naar het lijkenhuis op de begraafplaats te Schiebroek over gebracht. KINDERVERLAMMING OUDE MIRDUM. Zaterdagmiddag is het elfjarig zoon tje van den heer W. Tuinier te Oude Mirdum aan kinderverlamming over leden, na een dag ziek te zijn geweest. Dit is het tweede slachtoffer van deze ge vreesde ziekte, welke sedert enkele we ken in den Z.W.-hoek van Friesland heerscht. Deze week is weer een zestal nieuwe gevallen geconstateerd. De in specteur van de Volksgezondheid, belast met de bestrijding van besmettelijke ziek ten, heeft deze week een bezoek aan deze streek gebracht met het oog op gemelde ziekte. EEN NIEUWE MAST GEKREGEN. Buitenlanders hielpen een Ur- ker visscher, die tegenspoed had. Nabij den ingang van den havenmond van Urk is van het visschersvaartuig „U.K. 92", schipper J. Post, tijdens een hevige windvlaag de mast afgerukt, zoo dat het scheepje wegdreef en gevaar liep te stranden. Door inmiddels toegeschoten hulp van een motorbotter kon het bijtijds worden binnengesleept. Van den havendam af waren de bewo ners van vijf boeiers, buitenlanders die door het stormweder te Urk zijn op gehouden getuige van het ongeval. Na vernomen te hebben, dat de bejaar de visscher niet bij machte was een nieuwen mast te laten maken, brachten zij uit eigen beweging een bedrag bijeen, dat dr. L. Cools uit Berchem-Antwerpen bij den mastenmaker H. van Veen te Urk gedeponeerd heeft, om er een nieuwen mast voor t£ laten maken. MEISJE DOOR AUTO OVERREDEN, Het 13-jarige meisje A. M. Nieuwdorp, gewoond hebbende in de Zevemhuissteeg is Zaterdagmiddag in de Baan te Rotter dam door een auto van den gemeente lijken reinigingsdienst overreden en ge dood. De auto was door een jongen, die de gashandel verzette, in beweging ge bracht en het trottoir opgereden. Het kind had zware inwendige kneuzingen opgeloopen en is in het ziekenhuis aan den Coolsingel overleden. OUDE MOORD OPGEHELDERD. Na achttien Jaar heeft de dader bekend. Op een Zondag in 1914 werd te Medem- blik een zeventigjarig manufacturier, die geheel alleen woonde, vermoord gevon den. De ongelukkige was met bijslagen afgemaakt. Het onderzoek der politie leverde geen resultaat op. Wel ontdekte men, dat het boekje, was verdwenen, waar de manu facturier de namen had opgeteekend van degenen die hem geld schuldig waren. Al spoedig wees de publieke opinie als dader aan een agent van politie, die zelf belast was geweest met het onderzoek. De man geraakte in zoodanige positie dat hij uit den politiedienst moest verdwijnen en met zijn gezin naar elders vertrok. Als broodbezorger voorzag hij in zijn onderhoud. Thans wordt bekend, dat hij dezer dagen te Amsterdam is overleden 11a te hebben bekend, destijds den ouden 'manufacturier te hebben vermoord. ZEEMAN VAN DE TRAP GEVALLEN EN GEDOOD. Ook z,i|n kameraad ernstig gewond. Zondagavond omstreeks half acht heeft te Rotterdam in een hotel aan rie Lcuve- hQ^e" ee"vrfeselyk ongeval plaals ge had waarbij de 38-jarige Finsche zeeman 1 Lintroos den dood vond. De man die met zyn kameraad, den 40-jarigen Est- landschen zeeman Maripuu, was uitge gaan, keerde hedenavond naar zijn hotel terug De twee mannen schijnen op de steile trap, die naar boven voert te ziin gestruikeld, waardoor zij beiden'over de leuning in het trappenhuis naar beneden mbIpii. Lint roos, die met 7iin noir lager gelegen leuning terecht kwam! was NaarBretagne. VII. Een mensch leeft Het heele jaar op zijn zenuwen. Hij krijgt twee of drie weken rust 0111 zich te herstellen en 111 die twee of drie weken behoort liet noodlot mede- doogen met hem te hebben, zoodat ny ge spaard blijft voor depressies of nederlagen. Ik hoef wel nauwelijks te zeggen, dat het stranden van de koffers de grootste ramp en nederlaag is, die een overwerkt en dus prikkelbaar toerist kan overkomen. Om het in 't kort te zeggen: Bretagne had bij ons afgedaan, nog voor wii ietsj gezien De Fransche douane-ambtenaien waren'ezels, voor hun Hollandsehe col lega's moest nog een naam worden uitge- vonden. De zee was geen zee, maai een stilstaande poel, de stranden waren kunst matige zaadstortingen, de deftige E igel sehen, die het voorseizoen uitbuitten om voor een prikje het neusje van den zalm te krijgen net als wij overigens waren koopjesjagers. Niemand van ons begreep wat wij hier eigenlijk deden. Manon, van wie het Bretonsche reisplan was uitge gaan, werd er stil van. Ik zelf droef myn kwaadaardigheid zoover, dat ik tegen beter weten in volhield, dat Dinard een eiland was. Ik kon niets ergens bedenken en de oorzaak van mijn geografische aberratie lag hierin, dat ik al zes dagen, ondanks de onbeschrijfelijke hitte, hetzelfde onder goed droeg. Sietske was als van den duivel bezeten. Den drogist, l>ii wien ze zich liet wegen, schold ze de huid vol, omdat ze volgens de weegschaal 2 pond zwaarder was geworden. Mijn onderjurk ligt aan flarden, klaagde zü bij den porier, mijn rug zit vol gaten. Ik heb nu een week aan één stuk dezelfde jurk aan. Ik kan niet meer in den spiegel kijken. Ik ga nooit, nooit, nóóit meer naar Frankrijk. Er is dus veel kans, dat ze de volgende vacantie naar de Riviera trekt. Ik weet niet hoe het precies gekomen is, maar op een dag ontdekten wii, dat wij in een heel goed hotel zaten, dat de Engel- sche „koopjesjagers" net als wij bijzonder aardige menschen waren, dat de poel een zee was, Dinard geen eiland en een onder jurk met gaten óók een onderjurk. Ik vond; een allerleukst overhemd met hiibehooren- de das wat kan zoo iets belangrijk zjjn! nee maar, spotgoedkoop. „Kom ste was, die das had de kleur van de sma- daar eens om in Holland!" En het vreemd- ragden zee, de „Cöte Emeraude". U moest die kleur eens zien! Van de das natuurlijk. En trouwens ook van de zee. En Marion, die onze desillusie philosophisch over zich heen had laten gaan, ontdekte heelemaal alleen eenige buitengewone wandelingen, langs den rand van kale rotsen, die ons duidelijk maakten, waarom Bretagne mooi kan ziin als men zijn koffers bii zich heeft. Dien avond zagen wij op het terras van ons hotel een phantastisch-mooien zon» ondergang. Wii lieten er het bridgen zelfs twee minuten voor staan. Tot woede van Siem, die van opschieten houdt en veie. klaarde, dat hij nog véél mooier down kon gaan. onmiddellijk dood, terwijl Maripuu, die met zijn hoofd op den steenen vloer viei, met een ernstige schedelfractuur werd opgenomen. Het stoffelijk overschot van Lintroos is naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, evenals de zeer zwaar gewonde Maripuu, voor wiens leven men vreest. BOERDERIJEN AFGEBRAND, Zaterdagochtend ongeveer vijf uur ont dekten buren brand in de boerderij van den heer K. de Boer Jzn. te Heer-Hugo- waard-Noord. Zij wierpen de dorschdeu- ren open, en toen bleek hun, dat een met hooi geladen driewielige kar in brand stond. De vlammen sloegen binnen een paar seconden over naar het opgestapel de hooi, dat in de onmiddellijke nabijheid stond, en weldra nam de brand zoo'n om vang aan, dat aan blusschen niet meer te denken viel. Het geheele pand Is tot den grond toe afgebrand. Er kon niets worden gered, ook niet van den inboe del. Het gezin van den heer De Boer kon zich ternauwernood redden. Zaterdagmorgen is de boerderij vari den heer Calkar te Kolham (Gron.) ten gevolge van hooibroei geheel afgebrand,1 Te Westerhorn (Gron.) is Vrijdag nacht de modelkippenfokkerij van den heer K. B. afgebrand, waarbij vele kip pen in het vuur zijn omgekomen of door den rook gestikt. Vermoedelijk is het vuur in de kunstmoeder ontstaan. BIJ DE KAARTLEGSTER. Ongcwenscht be/oek. Een bewoonster van de Hekkelaan te 's Gravenhage, een kaartlegster, heeft aangifte gedaan van poging tot dielslal met geweld door den 37-jarig ;n H. J. K. en zijn echtgenoote, die bij haar op be- zoek waren. Zij werd plotseling aange* allen en op den vloer geworpen. Op irux hyïPgeschreeuw namen zij de vlucht. Er wordt niets vermist. H. J. K. en zyn echtgenoote zyn in hun woning aangehouden en opgesloten. BELEED1GING VAN HET HOOFD VAN EEN BEVRIENDEN STAAT. ^asJndamsche communistische S"! D. Makkenga, die op een bijeen komst in de open lucht den Duitscher» ykspresident Hindenburg voor „groot* moordenaar" heeft gescholden, is ter h» schikking van de justitie gesteld en naa Haarlem overgebracht. Gisterennacht is op verschillende plaatsen op de straten te Zaandam ge schreven: Makkenga moet vrij. Tegeir we,e peisonen, die zich daarmee hebben bezig gehouden, heeft de politie proces* veibaal opgemaakt. Handen en Oksels bchandele men met urolpoedei. Uit is het meest afdoer.de middel. In bussen van 45 en 60 ct. Alleen bij Apoth. en Drogisten.

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 2