ÜM Juüanadörp. Breezand. Schagerbrug, Wieringen. Texel. China en Japan. Luchtvaart. Marktberichten. Is een goede sigaar Uw leuze Dan Wormhoudt's sigaren Uw keuze. Spoorstraat 12 - Telef. 380. Brutale inbraak te Stroe. De verkiezingen in Duitschiand. Postvluchten van en naar Indië Verkeers-ongevallen. Radiografisch Weerbericht* AANBESTEDING PASTORIE NEI). HERY. GEMEENTE. Maandagmorgen om 10 uur had in de Ned. Herv. Kerk te Juüanadörp,namens het college van Kerkvoogden dier ge meente, door den architect, den heer G. de Beurs Gz., te Den Helder, de aanbe steding plaats voor den bouw van een nieuwe pastorie aan de Landbouwstraat alhier. Ingeschreven werd als volgt, buiten het schilderwerk, door de heeren: G. Hoornsman, Julianadorp, f3975.—, D. de Graaf, Koegras, f 3500.-, J. de Graaf, Julianadorp f 3385.en voor het schilderwerk door de heeren P. Kuit Gz., Julianadorp, f 475.-, T. Speur, idem, f 460.—, G. H. Kuit Pz., Julianadorp, f 433!—! Het werk is aan de laagste in schrijvers gegund. AUTO-ONGELUK. Door onvoorzichtigheid. Zaterdagavond ongeveer acht uur, kwam een gezelschap dames en heeren van Me- demblik, na een dagje naar Den Helder te zijn geweest, met groote snelheid den Stoomweg af rijden. De chauffeur was on bekend met den weg, wist alleen dat hij over de Kleine Sluis moest en daarvoor den geteerden weg moest houden. Toen hiï bij den Zwarteweg was gekomen, mtrkte hü te laat, dat hij daar rechtsaf moest en in plaats van nu maar recht door te gaan, probeerde hij al remmende toch de bocht te maken. De vaart was echter zoo groot (men schatte de snelheid van rijden op 80 km per uur), dat de wagen over de wegsloot op het land vloog en toen terug in de sloot sloeg De chauffeur uitgezonderd, waren alle inzittenden gewond. Een paar door den geweldigen schok, de anderen door het snijden aan scherven van een stukgesla gen ruit. Nadat de ernstige gewonden in het huis van den heer Waterman waren gedragen, was dr. Olree spoedig ter plaatse. Voor een der heeren achtte hii opname in een ziekenhuis noodzakelijk en deze werd daarvoor in den ziekenauto van den heer De Graaf naar Den Helder ver voerd. Een dame ging met hetzelfde ver voermiddel naar Medemblik om zich daar thuis onder geneeskundige behandeling te stellen. De andere twee hadden minder beteekenende verwondingen. Maarten Smit zette met z'n kraanwagen de auto spoedig op den weg. Wel was de wagen deerlijk gehavend, maar de groote snelheid waarmede gereden was in aan merking genomen, viel het den verhuur der, die uit Medemblik naar hier was ge komen, nog mee, dat de aangerichte scha de niet grooter was. BRAND. Zondagavond is te Schagerbrug afge brand de groote boerderij, bewoond door den heer K. Winkel aan de Groote Sloot; eigendom van mevr. wed. A. Brak te Schagerbrug. Een groote schuur en hooiberg gingen mede geheel verloren. Oorzaak vermoedelijk hooibroei. Ver zekering dekt de schade. Hippolytushoef. In den nacht van Zaterdag op Zondag j.1. pl.m. 1 uur heeft men bij den land bouwer Alb. Rotgans te Stroe, welke met zijn zuster samenwoont, ingebroken. De inbrekers, twee onbekende mannen, een groote en een kleine, waren door een zijraampje open te breken, naar binnen gekomen. In de kamer waar Rotgans sliep en wakker werd, vroegen ze aan R. onder verschillende bedreigingen hun de plaats aan te wijzen waar hij zijn geld had. R. zeide geen geld in huis te hebben. Hierna onderzochten de inbrekers de woning gooiden verschillende dingen overhoop, doch konden niets vinden, zoodat ze weer verdwenen. Er wordt dan ook niets vermist. Rotgans, die in ziekelijken toestand ver keert, kon niets tegen de inbrekers uit richten, terwijl zijn zuster die hardhoorend is, van 't heele geval niets had gehoord. Van 't een en ander werd aangifte bij de politie gedaan, zoodat de Brigadier der Rijksveldwacht, de heer Bergsma, geassisteerd door de Rijksveldwachters Paepe en de Groot een uitgebreid onder zoek, in tegenwoordigheid van den loco- Burgemeester, den heer Kaan instelden. Ook was de hulp ingeroepen van een rijkspolitiehond (speurder) uit Bergen, doch niets gaf aanleiding eenig spoor van de daders te ontdekken. Op ver schillende plaatsen waar de inbrekers waren geweest heeft men vingerafdruk ken genomen. Het onderzoek wordt echter voortgezet. Dat de heer Rotgans van dezen nachtelijken overval zeer van streek was ligt voor de hand. DE TEXELSCHE MARKT. Al was ook heden de prijs der lamme ren (waarvan nog groote aanvoer be stond) niet best, toch werden iets beter prijzen gemaakt dan vorige week. Ver leden week werden enkele partijen zelfs nog beneden 5 verkocht, zoo laag liep heden de prijs niet, de middenprijs be droeg 6.50, een partij werd verkocht voor 8.25. De oude schapenhandel is thans in vollen gang; daar echter vorige week de handelaren op de markten elders reeds aan het oudere wolvee hebben verlogen, daalde nu de prijs nog meer, men kocht reeds een best schaap voor 10, De rundvee-aanvoer was van zeer wei nig beteekenis: er stond slechts een koe aan de lijn, met enkele vette kalveren, een zwaar vet kalf ging voor 42.een lich ter voor 30. Nuchtere kalveren gin gen vanaf 5. De vadymshandel op de boerderijen gaat een weinig terug, de prijs loopt hier thans van 14 tot 15 cent per pond. Aan de eierenveiling stijgen de prijzen geleidelijk iets, de vorige week werden de meeste eieren nog verhandeld beneden de 3.per 100, thans was 't merendeel er boven. Eieren van 60 K.G. gemengd (middensoort) golden 3.15 per 100 st. DE UITVOERING VAN DE CRISISZUI VEEWET. De uitkeerlng aan de melkvee houders blijft voor Augustus on gewijzigd. De erisis-zuivelcentrale maakt bekend, dat door den bijslag op de industrieel verwerkte melk, de prijs dezelfde zal zijn als in de voorgaande maand. Deze uitkeering bedraagt thans l'/« cent per liter melk van 3 pet. vetgehalte. —sp Gisterennacht om drie uur werd de voor- loopige officieele uitslag der verkiezingen voor den Rijksdag bekend gemaakt. Er zullen nog wel enkele wijzigingen in de cijfers komen, maar deze zullen van wei nig of geen beteekenis zijn. Er zijn in het geheel 36.845.279 stemmen uitgebracht, dat is ruim 83 procent van het aantal kiezers. Het hooge cijfer heeft ten gevolge, dat de nieuwe Rijksdag meer zetels zal tellen dan de vorige, want op elke 60.000 stemmen valt één zetel. De nieuwe Rijksdag zal vermoedelijk 607 ze tels tellen (tegen 577). Een geringe stij ging van het aantal zetels eener partij be- teekent dus nog geen winst, elk verlies is grooter dan het verschil in zetels aangeeft. Het volgende staatje geeft het aantal ze tels der onderscheiden partijen en daar naast zijn de cijfers uit den ouden Rijks dag afgedrukt: 1932 1930 Nationaal-socialisten 230 110 Duitsch-nationalen 37 42 Landvolk 1 16 Beiersche boerenpartij 2 5 Wurt. boeren en wijnbouwers 2 3 Oeconomische partij 1 23 Ohr. socialen 4 14 Duitsche Volkspartij 7 27 Beiersche Volkspartij 22 19 Staatspartij 4 16 Sociaal-democraten 133 136 Communisten 89 78 De positie van het kabinet von Papen. Volgens Wolff worden in politieke kringen, die de rijksregeering nastaan, de beweringen van sommige bladen, dat de uitslag van de Rijksdagverkiezingen een nederlaag voor het kabinet von Papen be- teekent, van de hand gewezen. De rijks regeering zag bij de ontbinding van den ouden Rijksdag volkomen duidelijk, hoe de verkiezingen zouden eindigen. De verkie zing van September 1930 beantwoordde in geenen deel meer aan den volkswil en door de nieuwe verkiezingen moest de stemming van het volk in haar geheel tot uiting gebracht worden. Als men de resul taten van de verkiezingen objectief be schouwt, kan men niet betwisten, dat de regeering thans een basis heeft, waarop zij werkelijk vruchtbaren arbeid langs den Zaterdagavond door den rijkskanselier in zijn radiorede aangewezen weg verrichten kan. De regeering zal voor den Rijksdag komen en in politieke kringen is men over tuigd, dat zij daar de ondersteuning zal vinden, die zij behoeft, om haar plannen te verwezenlijken. Een rustige verkiezingsdag. De verkiezingsdag is in het geheele rijk vrij kalm verloopen. Uit de hoofdstad worden slechts kleine botsingen gemeld tusschen politieke tegenstanders zonder ernstige gevolgen echter. In enkele gevallen moesten po gingen van communisten én nationaal- socialisten om betoogingen te houden worden verhinderd. De politie hield zich op den achtergrond en behoefde slechts zelden handelend op te treden. In Gerresheim trachtten communisten een betooging te houden en toen de poli tie deze poogde tegen te houden ontston den botsingen. Twee politiebeambten wer den gewond. De daders konden worden gearresteerd. Te Breslau zjjn verschillende botsin gen voorgekomen, waarbij 30 nationaal- socialisten werden gearresteerd. I11 Oltaschin hadden communisten een verkiezingsplakaat der sociaal-democra ten afgerukt. Er ontstond een vechtpar tij, waarbij een aantal personen werden gewond. Te Neurenberg is het voor het gebouw van de sociaal-democratische Tagespost tot een schietpartij gekomen, waarbij een aantal personen werd gewond. Dultsche persstemmen. De enkele bladen die 's-Maandags- ochtends verschijnen wijden beschouwin gen aan den uitslag van gisteren. De Vorwarts merkt in een extra-uitgaaf op dat de nat.-soc. golf is gebroken. Welis waar hebben de nazi's nog wat resten van kleine partijen opgeslokt, doch zij hebben aan den anderen kant kiezers moeten afstaan, vooral aan de commu nisten. Voor de sociaal-democratie is de uitslag bevredigendniemand had kunnen verwachten, dat de terugkeer in de op positie in zoo korten tijd zijn uitwerking zou doen gevoelen. De Berl. Morgenpost merkt op, dat het Duitsche volk de alleenheerschappij van één politieke richting van de hand heeft gewezen en dat derhalve alleen een samen werking tusschen meer partijenden grond slag voor den politieken arbeid kan geven. Het zal de regeering niet gemakkelijk vallen deze samenwerking tot stand te brengen. Engelsehe persstemmen. De uitslag van de Rijksdagverkiezingen komt vrijwel overeen met de voorspel lingen van de Berlijnsche correspondenten van de laatste dagen. De meeste bladen bepalen zich tot het afdrukken van de telegrammen van hun Berlijnsche correspondenten, die over het algemeen van oordeel zijn, dat de natio- naal-socialistische beweging haar hoogte punt heeft bereikt, ja reeds overschreden heeft. De Berlijnsche correspondent van de News Chronicle zegt: Hitier heeft een groote strijd gestreden, zijn partij zal de sterkste in den Rijksdag zijn, maar uit het aantal stemmen blijkt duidelijk, dat de beweging haar hoogtepunt heeft be reikt en dat zij in verscheidene districten achteruit begint te gaan. De News Chronicle wijdt ook een hoofd artikel aan de verkiezingen en zegto.a.: De drie voornaamste, kenteekenen van dezen uitslag zijn het volledige mislukken van het nationaal-socialistische streven naar de macht, de vooruitgang van de communisten en het persoonlijke succes voor dr. Brüning. Het gevaar van het Hitlerdom is voor goed geweken. De vooruitgang der communisten moge érn stig zijn, ze is toch meer als een waar schuwing dan als een gevaar te beschouwen Het zou denkbaar geweest zijn, dat Duitschiand onder bepaalde omstandig heden Hitleriaansch zou zijn geworden. Dit gevaar is voorkomen en waarschijnlijk voor goed. Het blad meent tenslotte dat het thans zaak zal zijn voor de Rijks regeering te toonen dat zij in staat is, de haar opgelegde macht verstandig en met mate te gebruiken. De indruk In Frankrijk. De correspondent van de Nw. Rott. Crt. te Parijs meldt: Volgens de algemeene verwachting heb ben de verkiezingen van Zondag in den parlementairen toestand van Duitschiand heel weinig verandering gebracht. De nieuwe Rijksdag zal bij gebreke aan een meerderheid moeilijk te besturen zijn. Het Centrum schijnt den doorslag te moeten geven. De Petit Parisien gelooft, dat de nationaal-socialisiten hun hoogtepunt be reikt hebben. Voor een zoo levenskrach tige partij staat stabilisatie tot zekere hoogte met achteruitgang gelijk. Het blad vraagt zich af of het kabinet voor den nieuwen Rijksdag zal kunnen verschijnen en hoe het hem zou kunnen ontbinden, omdat art. 26 van de grondwet bepaalt: De president van het rijk kan den Rijks dag ontbinden, maar slechts één keer 0111 hetzelfde motief. Amerikaansche persstemmen. De Amerikaansche bladen wijzen er op, dat de nationaal-socialisten niet in staat zijn geweest, een meerderheid te krijgen. De „Herald Tribune" schrijft, dat dit re sultaat een ontgoocheling is voor onpar tijdige toeschouwers. De verkiezingen heb ben zoomin een overwinnig als een neder laag voor hem gebracht. Waar is enkel maar, dat Hitier en zijn aanhangers ner gens hun doei naderbij zijn gekomen, of schoon zij het aantal van hun vertegen woordigers in den Rijksdag meer dan verdubbelen kunnen. Dat is echter in het geheel geen troost voor een partij, die zoo te zeggen, van het Duitsche volk een op dracht heeft gekregen een dictatuur te vestigen. Van belang schijnt enkel, dat de nationaal-socialistische beweging, sinds de voorjaai^verkiezingen, geen vorderingen heeft gemaakt. EEN FRANSCH-AMERIKAANSCH GENTLEMEN'S AGREEMENT Naar in politieke kringen verluidt was de bespreking, die Herriot gisteren met den Amerikaanschen senator Swanson en den Amerikaanschen vertegenwoordiger ter Ontwapeningsconferentie te Genève Gibson heeft gevoerd, voornamelijk een gedachten wisseling over de belangrijkste en het meest de belangstelling trekkende kwesties. Naar verluidt wordt reeds in verband hiermede gesproken van het spoedig tot stand komen van een Franseh- Amerikaansch gentlemen's agreemept, dat als uitgangspunt zal dienen voor de ko mende schuldenonderhandelingen en pa rallel met deze besprekingen zouden loo- pen, met het doel te komen tot het sluiten van een handelsverdrag, waarin rekening wordt gehouden met de wenschen en be langen van beide partijen, DE ENGELSCHE ONAFHANKELIJKE ARBEIDERSPARTIJ HERNEEMT HAAR ONAFHANKELIJKHEID. De Onafhankelijke Arbeiderspartij heeft op haar congres te Bradford met 241 tegen 142 stemmen besloten, zich van de Arbei derspartij af te scheiden. Het besluit werd genomen na een langdurig debat. Alan Skinner, die het voorstel had ingediend, zei, dat men gezegd had, dat de Onafhan kelijke Arbeiderspartij zich in de woestijn zou begeven. Als men de zaak bekijkt van het standpunt, dat de Onafhankelijke Ar beiderspartij een werktuig is voor het so cialisme, zou men eerder kunnen zeggen, dat zij bij een verblijven binnen de arbei derspartij inderdaad in een uiterst troos- telooze woestijn zou vertoeven. Met de Onafhankelijke Arbeiderspartij verlaat een der invloedrijkste organisaties van de Arbeiderspartij, die bij haar op richting in 1900 een rol van beteekenis heeft gespeeld, deze oeconomisch-politieke organisatie. De onafhankelijke partij zelf dateert van 1893 en is de partij geweest van groote figuren als Keir Hardie, Bruce Glacier en Robert Smillie. Zij kan be schouwd worden als een zuiver socialis tische partij waarin thans de extremis tische richting, die dicht bij het commu nisme staat, de overhand heeft gekregen. Toen de stemming ten einde was, deel de Fenner Brockway, die den voorzitters- stoel bekleedde» mede: ,,De Onafhanke lijke Arbeiderspartij is thans afgeschei den van de Arbeiderspartij". Onder luid gejuich stond het congres als één man op en zong het lied van de Roode Vlag. D« kusten der Japansche mili taire expedities in China. Volgens officieele opgaven van het Ja pansche ministerie van financiën bedroe gen de kosten van de Japansche expeditie van het vorige jaar naar Sjanghai buiten de budgetaire credieten ongeveer 100 millioen jen, terwijl de gezamenlijke kos ten der militaire expedities naar Mant- sjoerije en Sjanghai in totaal 475 millioen jen bedroegen. Suppletoir werd nog een crediet van 164 millioen jen voor dit doel toegestaan. Gedurende het loopende jaar bedragen de militaire uitgaven ruim 40 pet. van de totaal uitgaven van den Ja- panschen staat. Plan van moordaanslag op ge neraal Honjo ontdekt. Het telegraafagentschap Sjimboen Ren- go deelt mede, dat de Japansche politie autoriteiten, te Moekden een aantal per sonen heeft gearresteerd, die een aanslag hadden beraamd op het leven van gene raal Honjo, den opperbevelhebber der Ja* pansche troepen in Mantsjoerije. Conferentie van generaals uit Ncord-China te Peking. Te Peking wordt een conferentie ge-" houden onder voorzitterschap van maar schalk Tsjang Sjoe lian, waaraan wordt deelgenomen door de meeste generaals uit Noord-China, ter bespreking van de mo gelijkheden om de verschillende benden in Noord-China te organiseeren en te ver eenigen .op de basis van een overeenkomst tot samenwerking tegen Japan. C'hlneeseh vrijwilligersleger tegen Japan. De onder presidium van maarschalk Tjang Hoe Liang gehouden militaire con ferentie heeft besloten tegenstand te bie den aan de Japansche troepen en te dien einde een vrijwilligersleger samen te stellen van 200.000 man. De Chineesche regeering heeft de con ferentie medegedeeld, dat zij alle oecono- mische dwangmaatregelen tegen Japan zal nemen ten einde de Japanners te dwingen Mantsjoerije te ontruimen. Het bericht van Ma's sneuve len tegengesproken. Van officieele Chineesche zijde wordt het bericht, dat generaal Ma gesneuveld zou zijn, tegengesproken. Heen. De „Ibis" is 31 Juli van Cairo vertrok ken en te Bagdad aangekomen. Terug. De „Uil" is 31 Juli van Bangkok ver trokken en te Rangoon aangekomen. EEN VLIEGONGELUK IN CALIFORNIË. Twee dooden. Een Amerikaansch marine-vliegtuig is Vrijdag in Californië verongelukt. Twee inzittenden zijn hierbij om het leven ge komen, de overige drie konden zich redden. HET VLIEGTUIGONGELUK VAN BRUCE ROSSOM. Vrijdag is de lijkschouwing gehouden van het slachtoffer van het vliegtuigon geluk van Woensdag. De lijkschouwer merkte op, dat hij deze zitting belegd had teneinde voldoende verklaringen te krij gen om vergunning tot begrafenis te ge ven. De zitting kon dan verdaagd wor den totdat het onderzoek van het wrak van het vliegtuig zou zijn afgeloopen. Merkwaardig was hierbij de verklaring van dr. Ealing, die de lijken had onder zocht en die zoowel bij Bossom als bij graaf Erbach Fürstenau verwondingen had ontdekt, die vermoedelijk voor den val moesten zijn toegebracht en die mo gelijkerwijze door den bliksem veroor zaakt zijn. Hieruit zou volgen, dat het on geval misschien toch veroorzaakt is doordat het toestel en de inzittenden door den bliksem zijn getroffen. Bossom toonde twee van die verwondingen, aan beide beenen, graaf Erbach één, op den linkerarm. Een meelijwekkende figuur bij de lijk schouwing was het Lagerhuislid Bossom, die bij dat ongeluk zjjn vrouw en een zoon verloren heeft. Hij moest aanwezig zjjn voor de identificatie van de lijken. VON GRONAU. HU gaat ook over den Stillen Oceaan vliegen. Uit Ottowa wordt gemeld, dat de Duit sche Oceaanvlieger von Gronau voor nemens is met zjjn Dornier Wal vlieg- boot, waarmee hij reeds drie keer over den Atlantischen Oceaan is gevlogen, ook den Stillen Oceaan over te steken. Binnenland. KIND DOOR LEEUW VERWOND. Zondag is te Middelburg een 6-jarig meisje, onder een leeuwenwagen van een op de kermis staand circus gekropen, en in het hok terecht gekomen. Ze kreeg van een van de dieren een slag op den rug, waardoor een schram ontstond. Het kind maakte daarop met beide armpjes een afwerend gebaar, waarop het dier zijn klauwen op haar armen sloeg en vooral den rechterarm deerlijk verwondde. Bo vendien kreeg de kleine nog een wond aan haar hoofdje. Het kind is naar het gasthuis overgebracht. De circusdirecteur verklaarde zich,- hoewel hij aan het onge luk geen schuld heeft, bereid de ouders desgevenscht, in de financieele gevolgen tegemoet te komen. DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. In De Bilt is de negenjarige J. Brei- cheisen van een verbindingsstang van een vrachtauto met aanhangwagen, waar op hjj was geklommen, gevallen, toen het voertuig door den chauffeur in beweging werd gebracht. De jongen kwam onder de wielen terecht. Met inwendige kneu zingen is hjj naar de Rijksklinieken te Utrecht vervoerd, waar hij na enkele uren is overleden. Jongetje door een auto gegrepen. Op de Eeuwige Laan onder de gemeente Bergen (N.H.) is Zondag een achtjarig jongetje uit Alkmaar, dat zonder uit te kijken den weg zou oversteken, door een auto gegrepen. Het knaapje werd levens- gevaarljjk gewond en is in bewusteloozen toestand naar het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar overgebx-acht. Door een tram gedood. Zondagavond is te Drachten de 43-jarige H. M. de Boer, uit Folgeren, bij Draclx- ten, door de tram, die om half acht te Drachten aankomt, overreden en gedood. De man heeft vermoedelijk de tram niet hooren aankomen. De machinist trachtte nog te remmen, doch het was te laat. Het lijk moest uit de remmen van de machine losgemaakt worden. Ernstig motorfietsongeluk te Bleriek. Bij den sterrit over 100 K.M., Zondag door d.e Blericksche Motorclub gehouden, vond een gezamenlijke rondrit der deel nemers in de omgeving van Bleriek plaats. Omstreeks 5 uur 'snamiddags passeerden de deelnemers den Baarlo- scheweg. De motorfietsrijder T. van Heusden, uit Wassenaar, had als duo rijdster mej. P. Gantevoort. Hij wilde enkele deelnemers in den stoet passeeren. Nadat hij hierin geslaagd was, moest hij uitwijken voor een auto; lxij kwam te veel links van den weg en reed de motor fiets van P. van Soest uit Baarlo aan, die zijn broer als duorijder meevoerde. Het viertal werd tegen den grond ge slingerd. Van Heusden en mej. Gante voort uit Wassenaar bleken er het ergst aan toe. Van H. had eene ernstige sche delfractuur gekregen en werd in bewus teloozen toestand opgenoemen. Mej. G. had ernstige verwondingen. De heer v. S. liep een arm- en beenfractuur opzijn broer kwam met enkele schrammen vrij. Na ter plaatse voorloopig vei-bonden te zijn, werden de drie eerstgenoemden naarhetziekenhuiste Venlo overgebracht. De toestand van v. H. is hopeloos; voor de overigen bestaat geen levensgevaar. De beide slachtoffers uit Wassenaar zijn ter plaatse van de laatste heilige sacra menten voorzien. DR. SEIPEL. t Dr. Seipel, de oud-bondskanselier van Oostenrijk en voorzitter van het Centrum in dat land is overleden. OORLOGSSPANNING TUSSCHEN PARAGUAY EN BOLIVIË. BUENOS AIRES, 2 Augustus. Door de bezetting van Baquare in Para guay en Toledo door Boliviaansche troe pen heeft de oorlogsspanning haar hoog tepunt bereikt. In de hoofdstad van Paraguay is de staat van beleg afgekondigd. De president heeft het congres ver- zocht om volmacht ten einde in staat te kunnen zijn een mobilisatiedecreet te kunnen uitvaardigen. De minister van Buitenlandsche Zaken van Paraguay heeft in antwoord op den nota van den voorzitter van den Volkenbondsraad ge antwoord, dat Paraguay bereid is zich aan een arbitrale beslissing te onderwerpen. In de hoofdstad van Bolivia is het be richt van de bezetting van het fort Ba quare met een stormachtig enthousiasme ontvangen. In de straten van de hoofd stad houdt de menigte groote nationale betoogingen. De luciferskoning Patino heeft een be drag van eenige millioenen en 15 oorlogs vliegtuigen ter beschikking van de regee ring gesteld. HET GESTRANDE SCHIP. Wij vernemen nader omtrent deze stran ding. Het schip zit ten Oosten van de zwar te ton No. 1 in het Molengat en bevindt zich dus op het vaste strand. Het maakt reeds water en heeft een zoo danige slagzij gekregen, dat het met één boord in het water ligt. De motorvlet van bureau Wsmul- ler kon eveneens niets uitrichten, waarop een vletteimxan drie leden der be manning naar de „Drente" heeft gebracht. Eén man is o>> het gestrande vaartuig achtergebleven. De persoon die naar „de Mok" was gegaan, zou door de motorvlet aan boord worden genomen. Een overeenkomst is door de „Drente" nog niet gemaakt. De „Astrid" behoort aan een Deensche barones. Wanneer de wind gunstiger wordt, zal men probeeren het vaartuig vlot te bren gen. WAARSCHUWING. De burgemeester van Anna Paulowna heeft gewaarschuwd tegen een drietal personen, die per vrachtauto huis aan huis brandstoffen verkochten tegen verlaagde prijzen. Bij het nawegen bleek echter, dat de koopers de slachtoffers waren gewor den van een stel oplichters, daar de zak ken een belanrijk tekort aan gewicht aan wezen. Wanneer deze personen dus Den Helder met een bezoek mochten vereeren, zij men gewaarschuwd. Het nummer der auto is 94185, H. PAARD OP HOL. Hedenmorgen 0111 ongeveer 11 u. had op de Bassingracht een ongeluk plaats. Een paard, gespannen voor een groen- tenkar, die in de richting van den Rijks weg reed, vloog plotseling op hol. Door het slingeren van den wagen werd een lantaarnpaal omgereden en de groenten- boer van den wagen geslingerd. Met ge broken been werd de man het storthuis binnengedragen, vanwaar om een zieken auto werd gebeld. Het paard dat verder rende, werd bij de „Automaat" tegen ge houden. Stoomvaart Mij. Nederland. Poelau Laut, u., 28 Juli v. Padang. Johan van Oldenbarnevelt, 30 Juli v. A'dam. Tawali, 30 Juli v. A'dam. Tabian, t., 31 Juli te Marseille. Y jandoen, 1 Augustus v. A'dam. Tarakan, u., 30 Juli te Tjilatjap. Kon. Holl. Lloyd. Delfland, u., 31 Juli te Bremen. 1 Orania, pass. 31 Juli Fernando Noronha. Waterland, t., 29 Juli te Montevideo. Zaanland, 31 Juli tet A'dant. Paraguay, u., 28 Juli te Rio Grande. Kon. Paketvaartmaatschappij. Tasman, 29 Juli te Port Natal. JavaNew-York Lijn. Tosari, pass. 31 Juli Gibraltar. City of Kimberley, 28 Juli v. Colombo. Salawati, 28 Juli te New-York. Siantar, pass. 29 Juli St. Helena. Simaloer, 30 Juli te Sabang. Rotterdamsche Lloyd. Modjokerto, t., 29 Juli v. Triest. Baloeran, u., 1 Augustus te Belawan. Dempo, t., 31 Juli v. Marseille. Djambi, 31 Juli v. R'dant. Indrapoera, u., pass. 31 Juli Finisterre. Kota Pinang, 31 Juli te R'dam. Kota Radja, 31 Juli te Hamburg. Kota Tjandi, pass. 31 Juli Perirn. Sibajak, t., 31 Juli v. Sabang. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alpherat, 30 Juli v. R'dam. Stoomvaart-Mij. Oceaan. Eurymedon, pass. 31 Juli Perim. Deucalion, 29 Juli te Penang. Idomeneus; pass. 30 Juli Wight. Maron, pass. 30 Juli Perim. Melampus, pass. 30 Juli Bevezier. Diomed, 30 Juli v. R'dam. Phrontis, 30 Juli v. A'dam. Emzetco-Lijn. Jonge Elesabeh, 30 Juli v. Mostaganem. Jonge Jacobus, 31 Juli te Genua. Jonge Johanna pass. 31 JJuli Finisterre. (Ongecorrigeei-d). Naar waarnemingen verricht in den morgen van 2 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederlandscü Meteorologisch Instituut te de Bilt. Hoogste stand 767.5 te La Coruna. Laagste stand 746.2 te Isafjord. Verwachting: Zwakke tot matige W. tot Z.W. wind, half tot zwaar bewolkt of betrokken. Aan vankelijk weinig of geen regen, later weer toenemende kans op regen, weinig verandering in temperatuur. BROEK OP LANGENDIJJK, 1 Aug. 3100 stuks bloemkool ie s. 11.9013.50, 2e s. 2.703.70 per 100 stuks; 33,000 kg roode kool ie s. 0.600.70; 6000 kg gele kool 0.701.10; 6400 kg zilveruien 1.90 2, drielingen 6.306.70, gele nep 8.80— 10.60, zilvernep 8.902.10; 950 kg. slaboo- nen 8.409.70; 1000 kg bieten 2.402-90; 35000 kg aardappelen: Schotsche muizen 0.901.90, blauwe eigenheimers 23; eigen heimers 2.30; drielingen 1.501.80, alles per 100 kg. NOORD-SCHARWOUDE, 1 Augustus. Groote Schotsche muizen 0.60—1; Schot sche muizen 0.702; drielingen 1.502; eigenheimers 0.901.80; blauwe dito 2.5O 2.60, spercieboonen 7.208.50, tuinbooncn 1.402.10; zilvernep 8.6010.10; drielin gen 6.707.10, zilveruien 1.402.10, gele nep 9.3010.60, drielingen 5.105-30; uien 4.50; kroten 1.702.60; roode kool 60—80 et., alles per 100 kg, bloomkool 10.90 per 100 stuks. TEXEL, 1 Augustus. Eierenveiling. Aanvoer: 89.83J, eieren. 58—62 kg 2.90—3.30; 62—66 kg 3.15 3.60; kleine eieren 2.502.90; kippen (vorige week) 0.40 per kg; jonge hanen 0.55 per kg. TEXEL, 1 Augustus. Veemarkt. 466 lammeren 59; 5 kalveren 20 —40; 15 nuchtere kalveren 410; 21 schapen 1220; 20 biggen 4—8; 10 korven oude kippen 0.700.90; 12 kor ven jonge hanen 0.200.70. PURMEREND, 2 Augustus. 728 koeien: 385 vette koeien 7078, matig; 138 geldekoeien 110170, stug; 96 melkkoeien 140260; 9 stieren 0.460.52, stug; 101 vette kalveren 0.700.90, stug; 290 nuchtere kalveren v. d. slacht 518, stug; idem v. d. fok 1016, stug 345 vette varkens v. d. zouterij 0.26. vlug; idem v. d slacht 0.25 0.29, vlug; 91 magere varkens 616, stug; 282 biggen 58. vlug: 296 schapen 12 18; stug; 16 bokken 410, matig; 555 lam meren 610, stug; piepkuikens 0.65 c 75 per kg. Eierveiling. Kipeieren 3.253.75; eendeieren 2.40, alles per 100 stuks.

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 3