ClNJüSE Van links en rechts, Wetenschappelijke Berichten Het onweer. De Weg Terug. De bliksem in een landbouwers- woning te Hooghalen ingeslagen. Tijdens het onweer, dat Vrijdagnacht in deze omgeving omstreeks 2 uur woedde, sloeg de bliksem in de landbouwerswoning van den heer J. Bos te Hooghalen. Het vuur, dat in het in de schuur geborgen hooi en koren gretig voedsel vond, greep snel om zich heen. zoodat in korten tijd het geheele huis n et de groote schuur, waarin een groote hoeveelheid hooi en ko ren geborgen was in lichte laaie stond en geheel afbrandde. Ook de geheele inboedel werd een prooi van de vlammen. Een in de nabijheid, in aanbouw zijnde, nieuwe schuur bleef behouden. Alles was ver zekerd. HET DRAMA TE MIAMI CRISISPACHTWET EN TUINBOUW. Het hoofd van den doode getoond. In het proces te Miami, in den staat Flo- rida, tegen den Britschen vlieger kapt. Lancaster, wegen moord op Halen Clarke, is als bewijsstuk het hoofd van den doode gedemonstreerd. Het gold n.1. te bewijzen, dat het weefsel, daar, waar de kogel het hoofd van Clarke had getroffen, sporen van verbranding vertoonde. De betrokken oei, oie net ongeluk zag gebeuren, sprong direct zijn zoontje na. Hij kon echter niet zwemmen, en hij en zijn zoontje zijn bei den verdronken. De Amsterdamsche ri vierpolitie heeft later de lijken van de drenkelingen opgehaald. ONDER EEN RANGEERMACHINE. Beide beenen afgereden. Een assistent-opzichter van de Neder- landsche Spoorwegen, die werkzaam was op het rangeerterrein van het Westelijk Eiland te Amsterdam, is Zaterdagmiddag ondei een rangeermachine geraakt, welke hem hoiido beenen afreed. In hoogst zorg- wekkenden toestand is de man naar een ziekenhuis vervoerd. 10.00 Vaz Dias. 10.30n.oo Grammofoonpl DONDERDAG 18 AUGUSTUS. Hilversum, 1875 M. Uitsl. AVRO-uitzending. 8.00 Grammofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.13 Grammofoonpl. 10.30 Concert. Mevr. Greta Sijses (zang) en Egb. Veen (piano). 11.00 Grammofoonpl. 11.30 Vervolg concert. 12.002.15 Lunchmuziek door het ensemble Rentmeester en grammofoonpl. 2.30 Voordracht door Henri Eerens. 3.00 Grammofoonpl. 4.00 Ziekenuur. 5.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. Refrcinzamr Bob Scholte. 6.30 Sportpraatje door H. Hollander. 7.00 AVRO-opera-uitzending. Operafragmen ten door leden van de Italiaansche Opera m.ra.v. het Omroeporkest o.l.v. V. Marini,, o.a. uit „Semiramis", Rossini, „Carmen"' Bizet „Aïda" en „Rigoletto", Verdi. 9.15 Grammofoonpl. 9.30 „The Ccftnedian Harmonists" zingen. 10.15 Vaz Dias. 10.30—11.30 Uit het Palais de Danse te Sche- veningen: Ambrose's Blue Lyros en het Orquesta Tipica Argentina Bernardo Ale- many. 11.3012.00 Grammofoonpl. Senator Marconi heeft van zijn jacht „Elettra", dat zich in de Golf d'Aranci op Sardinië bevindt, een telegram gezonden aan markies Solari, waarin hü meedeelt, dat hij er door middel van een zender voor ultra korte golven van geringe energie met gebruikmaking van een zendantenne in een draagbare reflector en van een golf lengte van 50 cm, in geslaagd is te tele- grafeeren en telefoneeren van kaap Fi- gari op Sardinië met Rocca da Papa in de Albaansche bergen bij Rome over een af stand van 270 km. Dit is een zeer belangrijk resultaat, om dat er uit blijkt, dat het mogeliik is te sei nen met ultra korte golven over groote af standen,, en dat de theorie, als zou zulks onmogelijk zijn, omdat de ultra korte gol ven de kromming van het aardoppervlak niet zouden volgen, niet opgaat. 1)E WONDERDOKTER. D.V.G. zal vermoedelijk Ingrij ONVOORZICHTIG. Bij het schoonmaken van een iapon met benzine had mevrouw C. G. te Hoofddorp onvoorzichtigheid te dicht bii een bran- hna p,e. eum.stel te komen, waardoor haai kleeren m brand geraakten. Haar

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 2