Visscherijberichten. Geslaagde oceaanvlucht van Mollison. Vliegongeluk. Posivluchten van en naar Indië De gi-oote hitte van gisteren. De moord in Blijdorp. Dronkeman verdronken. Boerderijen afgebrand. Verkeersongevallen. Bij het baden verdronken. Demord op don veldwa chter te Kerkdriel. Overstroomingen in Zuid-Perzië. vormde een probleem, dat tenslotte werd j opgelost door het aanbrengen van een aluminiumring, die den bol nergens aan raakte, doch deze droeg door middel van acht verticale spijlen, die door den heelen bol gingen. Het aantal spijlen was tot acht verminderd teneinde de ruimte bin nen den bol zooveel mogelijk te sparen. Het denkbeeld om den gondel aldus op te hangen, was van Piccard zelf uitge- gaan. In een brief van 8 November 1929 gaf hij in bijzonderheden aan hoe de gondel, waarvan de diameter twee meter tien zou worden, moest worden ingericht. Heen. De „Oehoe" vertrok 19 Augustus van Athene en landde 19 Augustus te Cairo. Vier menschen omgekomen. Bii Rome is Donderdag, naar Reuter meldt, een vliegtuig, dat bij een proef tocht in een luchtwerveling raakte, van 40 M hoogte neergestort op een boerderij. De twee vliegers waren op slag dood; de benzinetank ontplofte en zette de boerderij in brand. Het vuur greep zóó snel om zich heen, dat twee kleine meisjes, die in het huis speelden, niet meer gered konden worden en in de vlammen om kwamen. Twee boerinnen hebben zware brandwonden gekregen. Te Halifax aangekomen. De Engelsche vlieger Mollison is op zijn oceaanvlucht DublinNew-York gistermiddag te Halifax (Nieuw Schot land) aangekomen. In Nieuw Brunswijk geland. Reuter meldt nader, dat Mollison om 11.45 pl. tijd gistermorgen te Pennfield Ridge in Nieuw Brunswijk is geland. Hij verklaarde na de landing, die vlot verliep, dat hij nog voldoende benzine over had, maar hij was te vermoeid om verder te vliegen. Mollison is de eerste, die alleen in een licht vliegtuig den overtocht Oost-West heeft volbracht. Pennfield Bridge ligt op ongeveer 55 mijl afstand van St. John. Mollison s eerste werk na de landing was, zijn vrouw, Amy Johnson, op de hoogte te stellen van den geslaagden tocht. Daarna ging hij te St. John een korte rust nemen. De volgende etappe is nu New-York, dat op 500 mijl afstand van St. John ligt. Over den tocht DublinHalifax heeft hij 24 uur 10 minuten gedaan. Mollison had bij zijn vertrek de groot ste lading brandstof aan boord, die ooit door een licht vliegtuig is medegenomen. Het gewicht van brandstof en vlieger samen bedroeg 1438 Engelsche ponden. De meterologische omstandigheden zijn uitstekend, aldus wordt zoowel uit New- foundland als uit New-York gemeld. Mollison gebruikt voor zijn tocht een Dehavilland Puss Moth-vliegtuig met een Gipsy-motor. Het vliegtuig heet „Hearts content" (hartelust) en heeft een snelheid van meer dan 130 mijl per uur. Zooals men weet, is Mollison houder van het snelheidsrecord AustraliëEn-, geland en van EngelandKaapstad. Hij wil nu door in 3 of 4 dagen naar en van j New-York te vliegen, nieuwen roem aan zijn naam toebrengen. VLIEGTUIG VERONGELUKT. Twee dooden en twee zwaar gewonden. Te Chalons sur Marne is Doderdag- middag een militair vliegtuig gevallen. Van de vier inzittenden zijn de twee lui tenants gedood, de twee onderoffinieren zwaar gewond. EEN WATERVLIEGTUIG VERONGELUKT. Drie dooden. Een watervliegtuig van de marine is Donderdag niet ver van Nice veronge lukt. De drie menschen in het vliegtuig zijn hierbij omgekomen. De „Oehoe" is 18 Augustus om 4.20 van Schiphol vertrokken en denzelfden dag te Athene aangekomen. Terug. De „Ibis" vertrok 19 Aug. van Ban- doeng en kwam eveneens 19 Aug. te Medan aan. De „IJsvogel" arriveerde 19 Augustus te Medan. De „Duif" vertrok 19 Aug. van Mersa- matruh en is op denzelfden dag te Boeda pest aangekomen. Het vliegtuig wordt vandaag te Amster dam verwacht. Binnenland. Het record voor Rotterdam „verbeterd". De velen, die omstreeks vijf uur of even later, na hun dagtaak volbracht te hebben, huiswaarts keerden zullen zich misschien door de warmte wat bezwaard hebben gevoeld schrijft de N. R. Ct., doch er zeker niet van doordrongen zijn geweest, dat zij een historisch moment beleefden. Omstreeks half zes toch was de officieele temperatuur gestegen tot 34.8 Celsius in de schaduw oftewel 94.64 gr. Fahrenheit. Een dergelijke tempe ratuur was te Rotterdam nog nooit be reikt, ten minste sedert den tijd, dat de waarnemingen met behoorlijke instru menten en door geschoold personeel zijn verricht. De vroegere hoogste tempera tuur was 34.6 graad Celsius. Te Amsterdam. De Tel. meldde gisteravond Vanmiddag bereikte de temperatuur vermoedelijk om 15.15 haar maximum, zijnde 32.8 graden Celsius in de schaduw, d.i. 91 graden Fahrenheit. Te 15.32 werd 32.6, eveneens 91 graden Fahrenheit, afgelezen. Sedert 1906 is dit de hoogste temperatuur die te Amsterdam is waargenomen. De Rijksverzekeringsbank heeft heden middag om halfvier wegens de hitte de kantoren gesloten. Ook de gemeente scholen en een aantal particuliere waren hedenmiddag gesloten. Te 's-Gravenhage. Te 's-Gravenhage zijn eenige personen in den loop van den dag van gisteren het slachtoffer geworden van de buitenge wone hitte. Een bejaarde man werd op de brug bij de Heerengracht onwel en zakte in elkaar. Toen de geneeskundige dienst ter plaat se kwam, bleek hij reeds te zijn over leden. Het lijk is naar het ziekenhuis ge bracht. Voorts kreeg de geneeskundige dienst nog een aantal andere gevallen te behan delen van minder ernstigen aard. Op de Beeklaan moest een juffrouw uit Voor burg uit een autobus worden gehaald, waar zij in zwijm was gevallen. Zij werd naar het r.-k. ziekenhuis gebracht. Voorts werd nog een 9-jarig jongetje op straat door de warmte bevangen. Het kind is door den geneeskundigen dienst naar zijn huis gebracht. Door een zonnesteek getroffen. Gistermiddag is de daglooner J. S. in den Haarlemmermeerpolder bij het ver richten van zijn werkzaamheden door een zonnesteek getroffen. De man is naar een ziekenhuis gebracht. TNBRAAK TE ZANDVOORT. Midden op den dag. Een in breker breekt een been. Woensdag hebben twee inbrekers mid den op den dag hun slag trachten te slaan in een villa aan den boulevard Paulus Loot te Zandvoort, terwijl de bewoners de jongens te zorgen." Come Piet, die het gelijk van haar be wering moest erkennen, mompelde: „Ja, maar die „slappe" heeft niks in de pot; hij is al weer zes weken in de lappenmand geweest." „En moet jij daar voor zorgen? Jij al leen!" „Nou ja, het geval leit er. Geef me nou maar droge plunje en heb je wat te bik ken voor me?" Trui mompelde nog zoo iets als van: „ja, daar ben ik nou goed voor." Maar heelemaal ongelijk had Piet ook weer niet. Maar als je het zelf zoo best kan gebrui ken, hè! Kort er na stonden Oome Piet en vele anderen al weer bij het havenkantoor. De wind was nog wat uitgeschoten en ging fel te keer. De boomen knerpten de takken tegen elkaar, om den hoek van het havenkantoor joegen de windvlagen loeiend voort; de touwen aan den sein mast kletsten daartegen met groote kracht en het gefluit door het want van de sche pen in de haven blies een opwindend lied. Het water liep al op den steiger; er was dus een mooi tij water. Maar buiten was het zoo geen uithouden, kalm den dag afwachten. Geen enkel sein kwam van den vuur toren over het gestrande schip. Alles scheen daar rustig aan boord, maar je kon er van op aan, dat ze het benauwd zouden hebben. Maar ze hielden zich lakens. olgenden dag, bij het doorbreken van den dageraad, werd er aan boord een sein geheschen, zoodat de sleepboot met op sleeper de reddingboot, zeewaarts koer sten. Het bleek, dat de kapitein en de overige bemanning van boord wilden, doch de salvage-chief bleef van oordeel, dat het voor hem de tijd nog niet was. Hij bleef. Langzamerhand knapte het weer op. De sleepboot kon weer verbinding krij gen, maar het schip was zóó in het zand gewoeld, dat er vermoedelijk van afbren gen geen sprake meer zou zijn. Eiken dag haast kon er worden gewerkt aan de lading en schuiten konden langs zijde komen om dit kostbare -goed aan veiligen wal te brengen. De heele berm van den havenkant, van af het loodswezen tot aan de sluis was bezet met balen katoen, die daar een dro gingsproces ondergingen. Handen vol werk "bracht het aan tal- looze menschen en er was vreugde om de „sjouw" die ditmaal „voor den bakker" zou wezen. Ook de „slappe" lachte in zijn vuistje. Oome Piet dat was nog 'ns een kerel. Die liet je niet gauw in den steek. Maar tante Trui keek wel wat zuinig toen Oome Piet in plaats van met drie maal tweehonderd pop, met tweemaal thuis kwam. „Dat heb je je weer leelijk door je neus laten boren, Piet." „Ja, maar kon jij nou de „slappe" op n houtje laten bijten." „Neep, dat niet!" „Nou, danen meesmuilend, zijn pruimpje extra beknauwend was hij maar weer naar den buitenkant gegaan, waar zijn botnetjes hingen te drogen aan het hekje rond het havenkantoor en waaraan nog wel wat viel schoon te maken, want het was donders vuil daar op den Zuid- wal dit jaar. ROBINSON. daarvan naar het strand waren. Hun be drijf werd ontdekt, en de politie gewaar schuwd. De waarnemende commissaris van politie, de heer Bollee, stoorde het tweetal. De dieven dachten te kunnen ont komen, werkten zich door een open raam op het dak en sprongen naar beneden. Een der inbrekers kwam op het zand te recht en wist in de duinen te ontsnappen. De andere viel op een tegelpad, brak een dijbeen en kreeg andere kwetsuren. Hij werd per brancard naar het politiebureau gebracht en na door dr. Van Fraassen te zijn verbonden, naar de stichting Johan- nes de Deo te Haarlem vervoerd. Het waren bewoners van een tenten kamp. In den laatsten tijd kwamen te Zand- voort-Zuid meer gevallen van insluiping voor. Een gedeelte van het geld, dat buit gemaakt was, werd in de keuken verstopt teruggevonden. In 1929 gepleegd. Er komt meer licht in. Een veroordeelde in de bijzondere straf gevangenis te Scheveningen heeft in de laatste dagen van zijn straftijd een be kentenis afgelegd tegenover den eersten geneesheer van deze inrichting dr. H. Scholten, waarin hij heeft bekend schuldig te zijn aan den moord op de tienjarige Marietje van Os uit de Coolsche straat te Rotterdam, gepleegd in den polder Blijdorp op den 9en October 1929. Deze man is indertijd door de politie te Rotterdam aangehouden. Hij heeft toen een bekentenis afgelegd, die hij latei- weer heeft ingetrokken. Omdat in zijn bekentenis verschillende feiten niet klop ten met de gebleken omstandigheden, heeft men den man op vrije voeten gelaten. Hij was indertijd fabrieksarbeider in het Oosten van Rotterdam. Kort nadien heeft hij zich schuldig gemaakt aan een zedenmisdrijf bij de Waalhaven in Rotterdam en daarvoor is hij veroordeeld, welke straf hij in de bij zondere strafgevangenis te Scheveningen heeft uitgezeten. Na deze straf is de man, die door het land zwerft, in het noorden van het land terecht gekomen en daar heeft hij zich wederom aan een zeden misdrijf schuldig gemaakt, waarvoor hij tot zes maanden gevangenisstraf te Assen werd veroordeeld. Deze straf heeft hij gedeeltelijk te Assen en te Scheveningen uitgezeten. Aan het einde van deze straf heeft hij zijn bekentenis afgelegd. Reeds gedurende zijn straf, naar aanleiding van het misdrijf bij Waalhaven, liepen er geruchten, dat de man naar Rotterdam zou zijn vervoerd, waar de rechtercom missaris hem in verband met den moord in Blijdorp zou hebben gehoord. Toen zou hij echter ontkend hebben. Thans is de man wederom naar het Huis van Bewaring te Rotterdam over- gebracht, waar hij, zijn wij wel ingelicht, schrijft het Hbl. waaraan wij dit bericht ontleenen, thans een bekentenis tegenover den rechter-Commissaris zou hebben afge- legd, zoodat een instructie tegen hem 1 geopend is. f De justitie-autoriteiten evenals de po- litie-autoriteiten weigeren inlichtingen 'over deze zaak te geven. BENAUWDE OOGENBIKKEN IN EEN HOOIKLAMP. Het volgende verhaal is ontleend aan „De Nieuwe Dag": 't Is gebeurd bij een veehouder in de onmiddellijke omgeving van Alkmaar. 't Was op Maandag 15 Augustus, een derheetste dagen van deze bij uitzondering nu eens mooie vacantiemaand. Maar heeter nog dan in het onbarm hartige zonnetje was het in den hooi- klamp van dezen agrariër. Plichtmatig, zooals zijn verzekering hem dat voor schrijft, was hij aan het werk getogen, om een gat in zijn klamp te spitten, waardoor voor de broeihitte een veilig heidsklep geschapen werd. Dit gat liep van den top van den hoogen berg eenige meters loodrecht naar be neden. Toen het uur van den noen was aan gebroken en de boer en zijn helpers den welverdienden maaltijd gingen nuttigen, werd boven over het gat een plankje gelegd met een dun laagje hooi er op, om „trekking" in het gat te voorkomen. Deze verstandige wijze van doen, die wel geïnspireerd lijkt op de bekende methode om in de woestijn wilde dieren te vangen, had bijna een menschelijk slachtoffer gemaakt. Want het toeval wilde, dat tijdens de midda grust een controleur der verzekering eens kwam kijken heel begrijpelijk in dezen tijd, nu hooibroei aan de orde van den dag is of aan alle polisvoorwaar den wel was voldaan. Geen mensch ziende, klom hij tegen de ladder van den hooiklamp op en waagde zich boven op den berg. Met het gevolg, dat hij door de broze bedekking heen- zakte en in het smoorheete hooigat terecht kwam. Natuurlijk verhief hij zijn stem en riep luide om hulp. Dit werd in de boerderij wel gehoord, doch bij inspectie bleek geen sterveling te zien. Wie kon ook vermoeden, dat deze hooiklamp als wijlen de walvisch bij Ninevé een menschelijk wezen in zijn buik hei^ergde Later evenwel hoorde men een geheim zinnig geklop als van metaal op hout. Nu werd het toch al te gek. Nogmaals werd alles onderzocht en een der aan wezigen kwam op het gelukkige idee, den berg te beklimmen en den top eens te bekijken. Toen was het geheim opgelost. De ge vangene, die door angst, hitte en in spanning zijn stem reeds verloren had, was met zijn tabaksdoos gaan kloppen op de gebroken plankjes die mee naar beneden waren gevallen. Dit werd zijn redding; met een laddertje werd hij nu spoedig uit zijn hachelijke positie verlost. MET EEN KANO VAN HAMBURG NAAR LONDEN. Op Schiermonnikoog is Donderdag aangekomen mej. Elza Muller, uit Ham burg, die op weg is naar Londen in een 4 meter lange opvouwbare kano. Aan boord van de kano is een tentje, waarin het sportieve meisje overnacht. Gisterennacht omstreeks tien minuten over drieën werd een controleur van de A.G.P.N.V. op den Kloveniersburgwal bij de Oudemanhuispoort te Amsterdam aan geroepen door een man, dievertelde.dat zijn vriend in het water was gevallen. Gezamenlijk zijn de controleur en de man gaan dreggen. Terwijl zij hiermede bezig waren, vertelde de vreemdeling, dat zijn vriend en hij des avonds^ den laat sten trein hadden gemist. Zij moesten naar Nunspeet. Zwervend door de stad waren zij op de grachten terechtgekomen, waar zij hier en daar een glas bier hadden gedronken. Tenslotte waren zij in min of meer be schonken toestand op den wallekant van den Kloveniersburgwal tusschen de pak kisten gaan slapen. Om drie uur in den nacht, zoo vertelde de man, was hij wakker geschrokken, daar hij plotseling een luiden plons hoorde. In het water dreef een hoed Dat was het hoofddeksel van zijn met gezel, die tijdens den roes in het water was getuimeld Nadat bijna een half uur gedregd was, gelukte het den controleur om vijf minu ten na half vier den man op te halen. De levensgeesten waren toen geweken. „Hbld." Woensdagnacht is de groote boerderij van den heer O. Veldkamp te Eerste Exloërmond (Drente), vermoedelijk ten gevolge van hooibroei, afgebrand. De bewoners wisten zich ternauwernood te redden. Met den inboedel is ook een groote partij hooi en koren verloren ge gaan. Te, Leek (Gron.) in de Dwarshaspelwijk is Woensdagnacht ten gevolge van hooi broei de landbouwerswoning van den heer C. Kuipers geheel afgebrand. Er is wei nig gered. Alles was verzekerd. In Den Horn (Gron.) is Woensdagnacht ten gevolge van hooibroei de landbouwers woning van A. Buiter afgebrand. Verze kering dekt de schade. Woensdagavond is door onbekende oorzaak de boerenbehuizing van A. van Galen in de heide bij Oss tot den grond afgebrand. Van den inboedel kon niets worden gered. Alles was verzekerd. BRANDSTICHTING? Woensdagnacht omstreeks 3 uur is brand uitgebroken in een perceel aan den Eckartscheweg te Eindhovon, bestaande uit houten bergplaatsen, die tevens als garage dienst deden en eigendom zijn van de vroegere aannemersfirma Doesse- laar en v. d. Broek. Door krachtig in grijpen van de buren en van de brand weer kon het vuur spoedig worden ge doofd. Een vrachtauto is verbrand. Bij een door de politie ingesteld onderzoek bleken sommige voorwerpen met petro- lelihi of benzine te zijn overgoten. Pe heer W. C. S., uit de Ampèrestraat tetgS Gravenhage, die gisteren op den hoek van den Paul Krugerlaan en Reitz- straat met zijn motorfiets in volle vaart tegen een tramwagen van lijn 12 is op gereden, is in het gemeenteziekenhuis aan den Zuidwal overleden. Om 12 uur gistermiddag is de 5-jarige jongen B. B„ wonende in de Jacob Noord- zijstraat op de Brielschelaan onder een tramwagen van fijn 25 geraakt, toen het kind weifelend de trambaan overstak. De tram moest worden opgevijzeld om het jongetje er onder uit te halen. Het linker voetje bleek afgereden en bovendien had het kind nog ernstige wonden aan het lichaam en een hersenschudding opge- loopen. In zorgelijken toestand is het in het ziekenhuis aan den Coolsingel opge nomen. In het Canisius-ziekenhuis te Nijmegen is gisteren overleden de 66-jarige M., die met zijn motorfiets in botsing was gekomen met een auto en zware inwendige kneu zingen had opgeloopen. M. was afkomstig uit Hernen bij Wijchen. Motorrijder over den kop ge slagen. Op den Haarlemmerweg bij Amster dam, bij den molen De Wolf, is Woens dagmiddag een motorfietsrijder over den kop geslagen. Met een schedelbreuk is hij naar het Wilhelminagaisthuis overge bracht: De Chinees Mak Kin, behoorende tot de bemanning van het stoomschip „Ta- panoeli", dat in de Merwehaven te Rot terdam ligt, is Donderdagavond vlak na het eten, gaan baden. De man werd in het water onwel en zonk weg. De rivier politie heeft zijn lijk eenige uren latei- opgehaald, dat daarna naar het ziekenhuis aan den Coolsingel is gebracht. In de badinrichting Nieuw-Loosdrecht, te Loosdrecht, begaf zich Donderdag avond de 19-jarige mej. A. Leijte uit Hilversum, die niet kon zwemmen, in het drie meter diepe bassin. Zij verdween in de diepte en is na korten tijd levenloos uit het water opgehaald. Een 23-jarige ongehuwde werkman uit Nederweert, die werkzaam was bij de fa. Den Breejen v. d. Bout aan de werken voor het Juliana-kanaal, is Donderdag bij het zwemmen in het kanaal verdronken. Donderdag is te Urmond (Limburg) een man bij het baden in de Maas in een diepte geraakt en verdronken. Hij was met vrouw en twee kinderen naar de Maas gewandeld en was pas eenige minu ten te water, toen het ongeluk gebeurde. IN EEN ZWEMBAD VERDRONKEN. Woensdagmiddag is in het Schinkel- bad te Amsterdam een jongeman van on geveer 20 jaar verdronken. Toen het bad gesloten werd, bleek, dat in een kleed kamer nog kleeren lagen. Het personeel stelde een onderzoek in en vond het lijk van den man op den bodem van het zwem bad. Het stoffelijk overschot is overge bracht naar het Wilhelminagasthuis. De drie gebroeders R. zijn door de Tielsche rechtbank veroordeeld tot der tien jaar gevangenisstraf wegens njooru, op oudejaarsavond 1.1. gepleegd, te Kerk driel, op den rijksveldwachter L. lap, die na een vechtpartij met deze personen in een greppel dood werd gevonden, Avaai- bij bleek, dat hij zes messteken had ont vangen. In hooger beroep veroordeelde het gerechtshof te Arnhem één der ge broeders, G. R. tot dertien jaar en de beide anderen, beiden geheeten J. R., tot tien jaar. Voor den Hoogen Raad heeft Donder dag de procureur-generaal mr. Wijnveldt tot verwerping van het beroep geconclu deerd. De Hooge Raad zal uitspraak doen op 27 dezer. DOOR EEN SP ROEI-AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Woensdagmiddag om vijf uur Avas op het Stationsplein 'n gemeentelijke sproei- auto te Dordrecht aan het werk. De auto reed langs een trottoir, toen de 8-jarige V. K., uit de Theophile De Bockstraat zonder te letten op den auto van de stoep afliep. De jongen geraakte onder den auto en was op slag dood. BOTSING TUSSCHEN MOTORFIETS EN TRAMWAGEN. Donderdagnamiddag ongeveer zes uur is op den hoek van Paul Krugerlaan en Reitzstraat te 's-Gravenhage een motor- fiest in botsing gekomen met een tram- Avagen van lijn 12. Hij liep een schedel- basisfractuur en een gecompliceerde rechterbeenbreuk op. Hij is bewusteloos en in zeer ernstigen toestand naar het gemeenteziekenhuis aan den ZuidAval ge bracht. Nader vernemen wjj, dat de motorfiet ser is de heer W. C. S„ uit de Ampère straat. Het ongeluk is geschied doordat hij geen voorrang verleende aan een bak fiets en links uithaalde, Avaardoor hij, met groote snelheid, tegen den tramwagen op reed. Donderdagavond was de heer S. nog steeds bewusteloos. („Nw. Rott. Cr.t"). EEN KRANIGE REDDING. Donderdagmiddag is de 18-jarige J. C. van Dijk, uit de van Speykstraat te Rot terdam, toen hij een motorbootje, waarop hij als matroos werkzaam is, aan het ver ven was, in het water gevallen. De 23-j. J. Kornet zag het ongeluk gebeuren en sprong te Avater, van de Keizersbrug af. Hij mocht er aanvankelijk niet in slagen, den drenkeling te redden, maar na drie maal te hebben gedoken, bracht hij hem boven water. Beiden werden, de een be Avusteloos, de ander volledig uitgeput, met een dreg aan boord van een scheepje ge trokken. Daar is men onmiddellijk begon nen kunstmatige ademhaling toe te pas sen. Na ongeveer tien minuten mocht men er in slagen, de levensgeesten op te wek ken. De geredde en de redder, die water binnen gekregen had, zijn daarna naar het ziekenhuis gebracht. DE DIEFSTAL UIT EEN POSTAUTO TE 'S-GRAVENHAGE. Wegens diefstal uit een postauto van ruim 17.000, gepleegd in September '31, op den Van LennepAveg te 's-Gravenhage, is J. H. H. A. K. in hooger beroep door het gerechtshof te 's-Gravenhage veroor deeld tot vier jaar gevangenisstraf, waar mede het vonnis der Haagsche rechtbank bevestigd werd. Voor den Hoogen Raad heeft Donder dag de advocaat-generaal mr. Wijnveldt tot verwerping van het beroep geconclu deerd. De Hooge Raad zal 27 dezer arrest wijzen. ONPRETTIGE THUISKOMST. Na een afwezigheid van ruim twee maanden keei'de Dinsdag de Gooische kunstschilder J. Dooyewaard in zijn avo- ning aan den De Polderweg te Blaricum terug. Hij kwam tot de ontdekking, dat tijdens zijn afwezigheid een aantal voor werpen van waarde uit zijn woning Avaren gestolen. Een kostbare platina ring met saffier, schilderstukken, tinnen voorwer- pen, Hollandsch en vreemd geld, enz. worden o.a. vermist. AUTO TE WATER. Een omstander gedood Woensdagavond half zes is op den ylietweg te Voorburg, toen de brug over den Vliet was geopend, een melkauto, be stuurd door C. 't Hart uit Leidschendam, in volle vaart door het afsluithek in den Vliet gereden. De 40-jarige ter H., die voor het he~ stond, werd door den auto in den Vliet meegesleurd. Korten tijd daarna werd zijn zwaar verminkt lijk opgehaald. De, chauffeur en een naast hem zittende jongen konden bijtijds uit den auto sprin gen. De 16-jarige v. V. raakte eveneens te water, doch kon door een van de omstan- ders Avorden gered. Het verkeer werd drie uur gestremd. De verongelukte H. was vader van drie kinderen. Het lijk en de auto zijn door de politie in geslag genomen. EEN DOKTER VEROORDEELD. Tot een jaar gevangenisstraf, Een geneesheer, destijds wonende aan de Colunibusstraat te 's-Gravenhage, wegens het zonder noodzaak verstor van zwangerschap veroordeeld door Haagsche rechtbank tot een jaar gev genisstraf en, in hooger beroep, door nei gerechtshof te 's-Gravenhage tot een jaar met aftrek van zes maanden preventief Voor den Hoogen Raad heeft de procu- ïs en de an- het reur-generaal nu tot verwerping van het beroep geconcludeerd. De Hooge Raad zal arrest wijzen op ïa- terdag 27 Augustus. DE VERDUISTERING TE OEGSTGEEST. Om familie te helpen. Aangaande de te Oegstgeest gepleegde verduistering verneemt het „Handels blad" nader, dat het verdwenen bedrag ongeveer 131.000 gld. bedraagt. Dit be drag is door borgstelling gedekt. Het is evenwel zeer waarschijnlijk, dat er ten behoeve van de borgen van het verduisterde bedrag niets terecht komt. Verder vernemen wij nog, dat de gear resteerde kassier 46 jaar oud is en sedert 1915 bij de bank in dienst. De fraudes zijn gepleegd sedert 1923. Eigenaardig is wel, dat de man steeds op zeer bescheiden voet heeft geleefd. Volgens zijn bekentenis heeft hij de ver duisterde bedragen gebruikt om familie leden, die financieel noodlijdend waren, te helpen. Hij heeft echter geen schuld bekentenissen kunnen toonen. Het justi- tioneele onderzoek zal dan ook nog moe ten uitwijzen of het geld werkelijk op deze manier gebruikt is. VERDUISTERING EN DIEFSTAL. Zijn halve leven in de gevange nis doorgebracht. Voor het Gerechtshof te Amsterdam heeft in hooger beroep terecht gestaan een 50-jarige recidivist, die door de Rechtbank te Haarlem tot twee jaar ge vangenisstraf was veroordeeld wegens verduistering en diefstal met braak. De man is reeds 27 maal veroordeeld en heeft van zijn leven meer dan dertig jaar in de gevangenis doorgebracht. Er werd thans bij het Hof een psychi ater gehoord om te vernemen wat met dezen man eigenlijk moest worden aange vangen. De mededeelingen van den des kundige, dat de graad van toerekenbaar heid van verdachte iets verminderd zou kunnen worden geacht, waren naar de meening van den procureur-generaal van dien aai-d, dat ook nu weer gevangenis straf moest worden toegepast. Er werd bevestiging van het vonnis van de Haar- lemsche rechtbank geëischt. Arrest 1 Sep tember. Buitenland. AUTO-ONGELUK. Een autobus van den dienst Lyon— Roanne, is ten gevolge van het springen van een band, in volle vaart tegen een plantaanboom gereden. De Avagen xverdj letterlijk door midden gespleten en van de twintig inzittenden zijn er A'ijftien meer of minder ernstig gewond. AUTO-ONGELUK. \'i|f dooden. Uit Fez in Marokko wordt gemeld, dat een autobus met inboorlingen op het tra ject El HadjesMeknes is omgevallen. Van de menschen in de bus zijn er vijf gedood en tien gewond. BRUG INGESTORT. Dertien dooden. Bij Nïsjni Nofgorocl is een in aanbouw zijnde brug ingestort. Dertien menschen zijn om het leven gekomen; negen ge kwetst. KOORDDANSERS VERONGELUKT. In de Badensche stad Sehwetzingen zyn Woensdag vier koorddansers tijdens hun optreden gevallen. Door een fout aan het materiaal en door de onvoorzichtigheid van één der optredenden stortte de stel ling in, waaraan het touAv was bevestigd. De leider van de troep, zijn 12-jarige doch ter en zijn 11-jarige zoon, alsmede een vierde persoon, zijn van een hoogte van 12 meter gevallen. Beide kinderen zijn zoo ernstig gekwetst, dat zij Woensdagnacht zijn bezAveken. Ruim 400 menschen verdronken, ken. Tengevolge van den voortdurenden re gen zijn in het Zuiden, van Perzdë groote gebieden overstx-oomd. Veel van den oogst is vernield'. Volgens officieele mededeelin gen zijn ruim 400 menschen verdronken. De Perzische regeering heeft levensmid delen naar het geteisterde gebied verzon den, om in de eerste behoeften te voorzien, TOT LEVENSLANG VEROORDEELD. Wegens het maken van com munistische propaganda. Een zekere Paul Noulens en zijn vrouw, die beweren van ZAvitsersche nationaliteit te zijn, werden te Sjanghai ter dood ver oordeeld nadat zij gedurende vijftien maan den in voorarrest hadden gezeten. Intus- schen. is het doodvonnis terstond veran derden levenslange gevangenisstraf op gronc. van een Ohineesche wet, waarbij algemeene amnestie wordt verleend. De worden beschuldigd Aan communistische propaganda in China. 18 Aug. Aangebracht door korders: 1280 tongen 1940 kleine tongen 2 tarbotten 15 kisten schol I 19 kisten schol II 8 kisten schar 19 Aug. Aangebracht door korders: 2730 tongen 3381 kleine tongen 28 kisten schol 23 kisten schol II 82 kisten schar p. st. P. k. p. st. P. k. 0.400.06 0.030.01 5.00 9.005.60 „•2.500.70 2.001.50 0.30—0.0(5 0.030.01 li 8.00—4.00 1.500.40 yy 2.00-1.25

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 6