brandstoffen VIERDE EN LAATSTE BLAD Stadsnieuws. OKKE VISSER Sehagen. Callantsoog. 't Zand. Eenige foto's van den tocht van Hr. Ms. 0.13 naar de Azoren en Madeira nuuiiL uuur beste bij de heldersche steenkolen- en anthraciethandel Voorstel Commissie Weiter betr. opheffing Arrondissements rechtbank te Alkmaar. Walertochties o. h. Nfarsdiep (vertr. Havenhoofd) des morgens 1gu15 en des middags 3 en 5 uur Tarief 50 cent p. p. PREDIKBEURTEN NET-ONDERGOED prijzen! VAN ZATERDAG 20 AUGUSTUS 1932 Licht op voor alle voertuigen: Zomertijd, Zaterdag 20 Ang20.43 uur Zondag 21 20.41 Maandag 22 20.39 Onze oud-stadgenoot, de heer Jos. Wols, slaagde gisteren voor het te Utrecht gehouden examen Engelsen Ch. O. APOTHEKEN. Van hedenavond 10 uur tot Maandag morgen is alleen geopend de apotheek der Firma SmeetsSnel, Weststraat.è Van Maandag 22 Aug. tot 29 Aug. wordt avond- en Zondagsdienst waargenomen door A. P. Hoolmans, Spoorstraat. AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN. Door de besturen van de Algemeene en de Chr. Oranjevereeniging is besloten den 31 en Augustus wederom een auto tocht voor de ouden van dagen te organi- seeren. Iets, wat de oudjes wel met ge noegen zullen vernemen. Liefhebbers worden dan ook verzocht, hun naam en adres op te geven aan een der adressen, genoemd in een in dit num mer geplaatste advertentie. BINNENDOOR EN BUITENOM PER „E.S.O.N.A." Donderdag 1.1. maakte „Esona", begun stigd door prachtig weer, ten derde male den tocht door den Wieringermeerpolder naar Medemblik en over IJselmeer en Marsdiep terug naar Den Helder, waar men pl.m. 6 uur aan de Buitenhaven arri veerde met ongeveer 200 passagiers, die allen enthousiast waren over den mooien en interessanten tocht. Oorspronkelijk was het de bedoeling deze derde trip tevens de laatste te doen zijn, doch er komen bij „Esona" nu reeds zooveel aanvragen binnen, dat de Direc tie besloten heeft nog éénmaal in dit sei zoen n.1. a.s. Donderdag 25 Augustus „Binnendoor en Buitenom" te varen. Zij dus, die dezen tocht nog niet heb ben gemaakt moeten deze laatste gelegen heid om van de mooie trip te genieten, niet voorbij laten gaan. Voor bijzonderheden verwijzen wij naai de advertentie in ons nummer van a.s. Dinsdag. DE WARMTE IN AUGUSTUS. De warmte, waar wij zoozeer naar ver lengd hebben, hebben wij thans volop, maar nu is het ook weer niet goed, want velen verwenschen de hitte en loopen nu den geheelen dag te puffen en te schel den. Inderdaad, we hebben thans overvloed van warmte in deze maand, een overvloed die sinds 1898 niet meer is voorgekomen. De hoogste temperatuur, in de schaduw opy^fljien, werd gisterenmiddag tegen ,;rd e»^A^ereikt, n.1. 31 gr. Celsius, ge- ujfcsl^tlel Vreet 88 gr. Fahrenheit. Tér vergelijking vermelden wij hier nog de laagste temperatuur die sinds 1898 in Augustus werd geregistreerd. Toen wees de thermometer 6 gr. aan, gelijkstaande met 43 gr. Fahrenheit. Behalve de mensch is dus ook het weer nogal veranderlijk. Laten wij blij zijn dat wij thans van het schitterende weer kun nen genieten. Al te spoedig zullen wij misschien weer van de kou huiveren. ZOMERCONCERT „HELDER'S FANFARECORPS". Het programma van het 4e Zomercon- cert, te geven door het „Helder's Fanfare corps", directeur de heer C. Th. Lugten- burg, op Dinsdag 23 Aug. a.s., des avonds 8.30 uur. in de Sted. Muziektent in het Julianapark, luidt: 1. Le Farceur, marche S. Vlessing. 2. Le Retour au Pays, ouverture F. Mendelssohn, arr. M. J. H. Kessels. 3. Gavotte Des Baisers Francis Popy. 4. Océana GrandeValse par Francis Popy 5. Fantaisie Ballet L. Montagne 6 .Tubileum-Marsch S. Vlessing. EEN LEELIJKE AANRIJDING. Gistermorgen om ongeveer half negen, heeft op de Achter-Binnenhaven een aan rijding plaats gehad, welke nogal wat schade veroorzaakte. Een melkboer liet op dit tijdstip zijn paard 'bij de smederij Moorman beslaan. Juist terwijl Moorman hiermede bezig was, reed een bestelauto van Van Gend en Loos tegen den melk wagen op, met het gevolg, dat al de melk over den grond vloeide en de wagen zelf van voren totaal vernield werd. Moorman kreeg, doordat het paard schrok, een leelijke trap. EEN TIKLOOZE WEKKER. „Dus, als ik u goed begrijp, meneer, is uit een instrument wat heelemaal ge- niischloos werkt?" „Zeker meneer, kijkt u maar eens", en ijverig demonstreert een onzer achtens waardige ingezetenen ons het instrument. „Enne., belt ie ook wel as ie moet bel let.?" „Nou, secuur, meneer, als 'n brand weerauto, want anders was het toch geen wekker?" Nee, dat vonden wij ook, een wekker dient nou eenmaal om je met een nijdig geraas onder je wolletje vandaan te halen. Geruischloos liep ié wel, dus zal dit voor velen wel een prettig bezit zijn, alhoewel toch ook op zijn tijd het tikken van een wekker of klok een mensch aangenaam in de oorett klinkt.... als met maar niet des nachts is. KOMT HET JONGMENSC'H HEM HALEN. Zoo, daar ligt ie nou, naast de machine waarop deze tegels getikt worden. Nou, |een fijn ding is het. Zwarte hareneen bruine rug.... en op dien rug staat E. Michiels, a la paysanne. Vetements Hom mes Enfants. Rue Haute 195-197-199, Bruxelles. En, in de behandeling is ie fijn. Niet zoo hard, maar zoo zacht., zoo stre lend. He.... wat., waar hebt u het nou over, hoor ik vele lezers al vragen. Och ja, ik had het u ook direct moeten vertel len dat dat ding een kleerborstel is, ons toegezonden door de firma hierboven ge noemd. Zooals u wel weet, werd er eenige weken geleden op ons bureau een balonnetje ge deponeerd, dat gevonden was door een of ander jongmensch. De betreffende firma werd hiermede in kennis gesteld en als resultaat hiervan werd ons een kleerbor stel toegezonden. Het begeleidende schrij ven vermeldde een en ander over dezen tocht, o. a. dat ook een dergelijk balon netje in de tuinen van het paleis van H. M. Koningin Wilhelmina was gevonden, den. Zou onze Koningin ook zoo'n fijn ding gekregen hebben? Enfin, de borstel ligt hier nu te wach ten op zijn rechtmatigen eigenaar, moge lijk dat deze zich nog een en ander herin nert en zijn cadeau komt afhalen. Maar laat het nu niet voorkomen, wat ons reeds eerder overkwam, dat er zegge en schrijve vijf en zestig menschen be weerden dat het cadeau voor hen was rE - - O - Polderweg 34 Telef. 228 ZON9ERPRIJZEN Door de Kamer van Koophandel en fabrieken voor Holland's Noorderkwar- tier, gevestigd te Alkmaar, is het volgen de adres tot den Minister van Justitie te 's-Gravenhage gericht: In verband met het feit, dat in het zoo genaamde „rapport-Weiter in over weging wordt gegeven de Arrondisse mentsrechtbank te Alkmaar op te heffen, veroorlooft de Kamer zich hare bezwaren tegen dit voornemen kenbaar te maken. Naar de meening der Kamer is de ge meente Alkmaar door hare centrale lig ging en gunstige verkeersverbindingen aangewezen als zetel eener Rechtbank. Deze stad is voor de justitiabelen en alle personen in dit arrondissement, die de Rechtbank, hare ambtenaren en organen, als President, Officier van Justitie, Po litierechter, Kinderrechter, Rechter-Com- missarissen, Griffier, Griffie en Parket, enz., hebben te bezoeken, te weten ad vocaten, procureurs, procedeerende par tijen, getuigen, deskundigen en tal van andere te compareeren personen, o. a. terzake van echtscheidingcomparities, fa- milieverhooren, failliesementsaanvragen, enz., voorts politieambtenaren en beamb ten, verdachten in strafzaken, te beëedigen personen, enz., gemakkelijk te bereiken. Eveneens kunnen de te Alkmaar stand plaats hebbende, gerechtelijke ambtenaren en beambten, die voor dienstzaken eenige andere plaats van het arrondissement hebben te bezoeken, zulks gemakkelijk en over het algemeen zonder veel tijdverlies en kosten doen. Opheffing der Rechtbank te Alkmaar en de daarmede samenhangende indeeling van ons uitgestrekt en dichtbevolkt arron dissement die o.a. de grootste kaas markt ter wereld binnen zijn poorten heeft en waar circa 14.000 handelszaken in het Handelsregister staan ingeschre ven bij een of meer andere arrondisse menten zal leiden: voor de justitiabelen en de tallooze verder hiervoor bedoelde personen van bijna het geheele arrondissement Alk maar, immers van de gemeente Alkmaar en omgeving, alsook van het geheele ge bied ten westen, ten noorden en ten oosten daarvan, tot groot ongerief, groo- ter tijdverzuim en meerdere kosten: voor het Rijk, tot meerdere reis- en verblijfkosten van justitie- en politie ambtenaren en beambten, tot meerdere kosten van reis-, verblijf- en tijdverzuim- vergoeding aan getuigen en deskundigen, en tot meerdere transportkosten van ver dachten en veroordeelden: alsmede, gelet op den omvang van de werkzaamheden der Alkmaarsche Recht bank, waarbij rekening moet worden ge houden met de te verwachten toeneming wegens het meer en meer in cultuur komen en bevolkt worden van den Wie ringermeerpolder; voor het Rijk allicht tevens tot kosten wegens noodzakelijke uitbreiding van het aantal rechterlijke ambtenaren en beamb ten der andere Rechtbanken, die met de werkzaamheden onzer Rechtbank zouden worden belast; en wellicht ook tot kosten wegens noodzakelijke uitbreiding, verbou wing of inrichting wijziging der ge bouwen dier andere Rechtbanken. Overigens is toch, volgens het oordeel der Kamer, een grondige bekendheid met het rechtsgebied en diens bevolking een Rechtbank voor haar oordeel en beslissin- gen vaak dienstig en nuttig. Vestiging1 der Rechtbank zooveel mogelijk in het centrum van haar gebied en temidden dier bevolking is ook daarom van vee/ belang. Ons district zal bij toevoeging aan een of meer andere arrondissementen een uit hoek daarvan worden. Lang niet denk beeldig is 't, dat meer en meer personen, kunnen getuigen of inlichtingen geven, zich daarvan, teneinde ongerief en finan- tieel nadeel te ontgaan, zoo mogelijk zul len onthouden, natuurlijk tot schade voor de rechtsbedeeling. De opheffing der Rechtbank zal, zooals vanzelf spreekt, in het bijzonder aan de gemeente Alkmaar nadeel toebrengen; immers de stad zal aan beteekenis ver- j liezen en schade lijden: vertrek van rech-, terlijke ambtenaren en beambten, alsook zeker wel van een deel der balie, sterke afneming van bezoek aan de stad, enz., terwijl met de verdwijning der Rechtbank zeker tevens het huis van bewaring zal worden opgeheven, wat eveneens tenge volge zal hebben vertrek van ambtenaren en beambten uit de stad en schade voor groot- en klein-hande'laars. Juist in een moeilijke periode, waarin eer een stimu lans voor het bedrijfsleven noodig is. Resumeerende komt de Kamer tot de conclusie, dat de voorgestelde opheffing der Arrondissementsrechtbank te Alk maar haar ongewenscht toeschijnt, omdat daaruit waarschijnlijk geen belangrijke voordeelen kunnen voortspruiten. Alhoe wel dit nog niet is aangetoond, bestaat de mogelijkheid, dat het Rijk door deze op heffing een luttel bedrag minder zal moeten uitgeven, maar de vraag rijst tevens, of die mindere uitgave van het Rijk gerechtvaardigd is wanneer zeer veler belangen, waaronder die van de 14.000 in het Handelsregister te Alkmaar en Hoorn ingeschreven zijnde handels zaken, daardoor benadeeld zullen wor den? De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Holland s Noorderkwartier: De Voorzitter, (w.g.) S. W. ARNTZ. De Secretaris, (w.g.) D. J. SCHEFFEL, onmiddellijk en nam het slachtoffer, dat bloedend was verwond, terwijl haar klee ding geheel was vernield, met zijn auto mee naar het Cent r. Ziekenhuis te Alkmaar. Later vernamen wij dat een assistent van dr. v. Dam aldaar heeft geconstateerd dat sléchts schaafwonden waren veroor zaakt. Er is na onderzoek verder geble ken dat de twee voornoemde fietsrijders de auto van v. D. wel hebben zien aan komen doch bli.jkbaar niet voldoende aan dacht aan den afstand en de snelheid van den wagen hebben besteed. Proces verbaal is opgemaakt waarbij de remmen van de auto werden gecontroleerd en waarbij bleek dat deze behoorlijk func tioneerden. Dit is wel een slecht einde van een vacantie-uitstapje, hetwelk weer voor de zooveelste maal leert om den rijweg toch vooral eerst goed te overzien alvorens men dezen oversteekt. NOG EEN AUTO-ONGELUK. Vrijdagmorgen vroeg is het 2-jarig zoontje van den heer Str. aan den Schin- i.cldijk, terwijl het plotseling achter een stilstaanden melkauto vandaan kwam, door het voorspatbord van een auto, be stuurd door den heer C. Iv. van Groote Keeten, gegrepen en weggeslingerd. Het ventje kwam er gelukkig wonder boven wonder best af, wat hoofdzakelijk zijn oorzaak vindt in het kordate optreden van den bestuurder K. die toen hij het kind voor zich zag direct zijn stuur om gooide, waardoor zeer zeker een ernstig ongeluk werd voorkomen. De heer K. echter geraakte van den dijk en vloog door de gang ook nog een slag in het rond. Gelukkig bleef de wagen hierna staan. We vernemen dat het rijden van de 200 M8. grint, gelost uit een Rijnaak, liggende aan de Kolksluis in N.-H. kanaal, welk grint bestemd is voor den polder Callantsoog, bij gehouden inschrij ving is gegund aan den heer Jb. Dekker,Zijperdijk Oudesluis. ZWEMFESTIJN. Zondag a.s. (morgen; des middags 2 uur, nieuwe tijd, zullen alhier groote zee- zwemwedstrijder. worden gehouden. Mede werking wordt verleend door de zwem- vereenigingen „De Wiel" uit Schagenen de „De Heldersche Zwemvereeniging". De volgende nummers zullen worden verwerkt. 100 M. vrije slag voor hoeren. Idem voor dames. Estafette-wedstrijden. Verder tusschen de verschillende nummers demon straties door den Helderschen kanovaar der, den heer Bauhuis en reddingsde monstraties door leden van de Heldersche Zwemvereeniging. Voor deze wedstrijden, die worden afgewisseld door spelen voor kinderen, o.a. Tobbevaren, bestaat hier groote belangstelling. 'Het is een experi ment, dat naar we hopen goed zal slagen. Door verschillende vereenigingen en par ticulieren uit Callantsoog zijn reeds medailles beschikbaar gesteld. Het belooft een interessante dag te worden. POLITIE. Verloren: een gouden pincenez. Inlichtingen ter secretarie. PREEKBEURT Zendingsgebouw ,,De Sier der Hope" 's Avonds 7.30 u„ de lieer Sevensma, van Amsterdam. „GEEL ROOD" NIEUWS. A.s. Zondagmiddag spelen op het G.R.- terrein G.R. I en II resp. tegen Alkmaar Racing II en III. DE AANRIJDING TUSSCHEN AUTO F.N PAARD EN WAGEN. We vernamen dat de toestand van den heer Th. Wijnker, Boschweg alhier, die vorige week Zaterdag onder Wognum met paard en wagen door een auto dus danig werd aangereden dat liet paard moest worden afgemaakt en hijzelf met 3 gebroken ribben naar de schoonouders tePooIand(Barsingerhorn) werd vervoerd, nog steeds ernstig is. Het slachtoffer mag nog niet worden vervoerd. MEISJE DOOR AUTO GEGREPEN. Toen zij terugkwam van een vacantie-uitstapje. Donderdagmiddag is op den Rijksweg, even ten zuiden van 't Zand, een onge val gebeurd dat zich buitengewoon ern stig liet aanzien. Een jong paartje,komende van Texel, was per fiets op de thuisreis naar Wormerveer. Ter plaatse hierboven genoemd werd aan den berm van den weg wat gerust. Toen men weer op zou stappen om verder te gaan, stak het meisje, de pl.m. 22-jarige Mej. C. Pranger, naast haar flets loopend, den rijweg over j om op de rechterhelft op te kunnen "stap-' pen. Daarbij is zij door een luxe auto, j bestuurd door den heer A. v. Duin vani Anna Paulowna gegrepen en onder den wagen door gesleurd. De heer v.D. stopte Onze vroegere plaatsgenoot? Zuster Ma ria Eugenie (in de wereld M. E. A. D. Snel) is benoemd tot onderwijzeres aan de R.-K. Meisjesschool te Uitgeest. De heer E. Rus alhier is benoemd tot volontair te gem.-secretarie te Sehagen. BOUWMEESTER S REVUE „WAT DOE JE IN DE KOU". Van Donderdag 25 tot en met Zaterdag 27 Augustus, loopt in het Theater Royal te Sehagen de bekende reveu van wijlen Louis Bouwmeester Jr. „Wat doe je in de kou", waarin o.m. optreden de bekende komieken Buziau en Nieuwenhuizen. Voor iemand die een recht gezelligen avond wil hebben is dit een uitmuntende gelegenheid om eens naar hartelust te lachen. Vqpr bijzonderheden zie men de adver tentie, die in dit nummer is opgenomen. TENTOONSTELLING. Dt$derdag j.1. is te Sehagen een ten toonstelling van vet weidevee gehouden, georganiseerd door de Vereeniging tot het houden van Paaschveetentoonstel- lingen. Ingezonden was een uitstekende col lectie van 89 stuks. No. 1. Voor de beste, fijnste en zwaarst gemfeste koe, afgewisseld. lste'prijs f10.W. Groot Cz., Stom- petoren. 2de prijs f5.H. J. E. van Hoorn, Wiëringerwaard. 3de prijs f2.50, D. de Groot Dz., Baam- brugge. Bestuursprijzen Joli.de Veer, Sehagen. No. 2. Voor de beste, fijnste en zwaarst gemeste koe, met 6 breede tanden. lste prijs f 10.—, R. Schermerhorn Z. en N. Schermer. 2de prijs f5.idem. 3de prijs f2.50, C. Met, Becmster. Bestuursprijs idem. No. 3. Voor de beste, fijnste en zwaarst gemeste koe, met 4 breede tanden. lste prijs f 10.C. Zwaan, Hoorn. 2de prijs f 5.I). Haremaker, Beemster. 3de prijs f 2.50, H. J. E. van Hoorn, Wieringerwaard. No. 4. Voor de beste, fijnste en zwaarst gemeste koe, met 2 breede tanden. lste prijs f 10.D. de Groot Dz., Baambrugge. 2de prijs f5.R. Schermerhorn, Z. en N. Schermer. Bestuursprijs idem. Dank zij het feit, dat de tentoonstelling was gecombineerd met de weekmarkt, bestond er deze keer een flinke belang stelling van handelaren en slagers uit Noord-Holland en daarbuiten. Hanrlel en prijzen waren evenwel matig. Besteed werden prijzen van f 240 tot f 300, hetgeen meer dan f100 minder was dan vorig jaar. Voor de beste beesten werd meer betaald. De eerste prijs koe, rubriek 1, werd gekocht door den heer J. van Leersem, slager te' Haarlem, voor f370. De heer Ph. de Rover, slager te Alk maar, kocht de prijsbeesten van rubriek 2 voor de hoogste noteering Amsterdam- sche weekmarkt, waarschijnlijk 80 cent per K.G. Dank zij de crisis steun wet stijgen de prijzen eenigszikis. Vorig jaar besteedde genoemde heer fl.10. De tweede en be stuursprijs van rubriek 4 werden gekocht door den heer de Rover, voor 5 cent boven hoogste noteering. MARKTO VERZICHT. 18 Augustus, 's morgens was het een geweldige drukte op de markt. Er was n.1. op dien dag een tentoonstelling van vet weidevee, hiervan waren er dan ook 89 stuks aangevoerd, terwijl op de vrije markt de aanvoer 38 stuks bedroeg. Op de gewone markt was de handel niet te druk, de prijzen liepen tot twee-en-dertig cent en minder. De zoogenaamde naweiers en graskalveren brachten 25 cents op. De tentoonstelling zelf is zeer goed geslaagd, terwijl tevens de handel eig is meegevallen. Er zijn veel koeien verkocht en de prijzen handhaafden zieli tot in en om de 35 ets. en stegen een enkele maal lot 43 cents. De handel in kalf- en gelde- koeien was zeer matig, wat te begrijpen is, omdat vraag hiernaar zeer matig is en dus vanzelfsprekend ook geen goede re sultaten kan opleveren. In pinken was weinig of geen handel. De handel in nuchtere kalveren wat niet tegenstaande de kleine aanvoer zeer stug. Door slagers Baas en Oosterman werden nog wel vette kalveren gekocht voor den prijs van 80, afkomstig van Flip Berk houwer te Sehagen. Aangezien er veel vraag naar vette koeien is kon hiervan veel meer aange voerd worden. De handel in paarden was goed te noemen, evenzoo die der veulens, terwijl de oude slachtschapen ditmaal 10 tot 14 gulden opbrachten, doch hierin was de omzet ook stug. In de schapenwereld wil het nog niet Hotten, te vermelden dient dat de koop lieden J. Kooij en Zoon te 't Zand 70 vette lammeren en 50 vette fokschapen naar het Zuiden van Frankrijk hebben gezonden. Als dit navolging zou vinden bestaat er veel kans, dat een en ander nog wel beter zal worden. In bokken en geiten was heel weinig handel, terwijl de prijs in den varkens handel 1415 cent bedroeg, dus dat ging wel. Ook de prijs voor de biggen en schrammen blijven zoo op denzelfden voet voortgaan. In oude kippen was geen noteering, ter wijl jonge kippen niet waren aangevoerd. Over het geheel was een en ander dus een mooie dag. AANKOOP VEE. Dezer dagen zijn in West-Friesland door een commissie aangekocht 37 fok stieren voor Sovjet-Rusland en 120 scha pen voor Frankrijk. VLEESCHKEURINGSDIENST. Vergadering der commissie van den Vleeschkeuringsdienst, kring Barsinger- horn. Voorzitter opent met een woord van welkom, speciaal aan den adj.-directeur, den heer D. Rempt (Nieuwe Niedorp), die voortaan de vergaderingen zal bijwonen. De notulen van de vorige vergadering van 27 Mei worden goedgekeurd. In het keuringsgebied van den heer Rempt zal geen wijziging worden ge bracht. De begrooting wordt in ontvangst en uitgaaf vastgesteld op 33.43G.39. De bijdrage voor de aangesloten ge meenten wordt bepaald op 27 cent per in woner. Wegens de slechte financieele uitkom sten hebben de directeur, adj.-directeur en secr.-penningm. aangeboden voor 1933 ge noegen te nemen met een salarisverminde ring van 8 De werkzaamheden van de keurmeesters en slagers is van dien aard, dat deze sala- Zondag 21 Augustus 1932 DEN HELDER Ncd. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weststraat), 's Morgens 10.30 u., Ds. H. A. Enklaar Onderwerp „Verlangen naar ge rechtigheid". (Matt. 5:6) Netl. Herv. Gein. (Westerkerk, Westplein) Geen dienst. Geref. Kerk (Julianapark). 's Morgens 10 uur, Ds. Meynen 's Avoqds 5.30 uur, Ds- v. d. Vliet, van Utrecht. Kerkdienst (Chr. Mil. Tehuis, Kanaal weg) 's Morgens 10 uur, Ds. v. d. Vliet 's Avonds 5.30 uur, Ds. Meynen Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's avonds 5.30 u., de heer N. van der Kraats Chr. Geref. Kerk (Stoengracht). 's Morgens 10 uur en 's middags 5 uur, Leesdienst Herst. Evang. Lulh. Gem. (Weezenstr.) 's Morgens 10 uur, Ds. P. Boender maker van Hilversum. Doopsgez, Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smidts Evangelisatie (Palmstraat). 's Morger.3 10 uur, Ds. J. Willemze, van Groningen. Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 78). 's Morgens 10 uur, kerkdienst Past. Th. Moleman. Leger des Hells. #185 's Morgens 7 uur, Bidstond 's Morgens 10 u., Heiligings-dienst 's Mid. 3.30 u., Openlucht-samenkomst Plantsoen 's Av. 8 u., Verlossings-Samenkomst Kerk van Jezus Christus. (Van de Heiligen dei' laatste dagen). Jansendwarsstraat 8. 's Morgens 9.30 en 's avonds 5 uur Samenkomsten. HUISDUINEN. Ned. Herv. Gemeente Geen dienst rissen niet voor verlaging in aanmerking komen. Burgerlijke Stand van Sehagen van 1118 Augustus 1932. GETROUWD:: Cornelis Dieteriech Schmalz en Anna Boontjes. Dirk Ooster- veld en Hendrika Maria Peeman. OVERLEDEN: Klaas Govers, 80 jaren, weduwnaar van Antje Smit. POLITIE. Verloren: een rijwielplaatje, twee badpakken, een badhanddoek, een porte- m onna ie met geld, een portefeuille niet foto's, een portemonnaie met eenig geld. Gevonden: een rozenkrans. Een foto van de bemanning in den commandotoren (hier naast). Een foto van den état-major en prof. Vening-Meinesz (hier onder). Staande v.l.n.r. prof. Vening" Meinesz, luitenant ter zee le klasse P. Rouwenhorst, commandantluitenant ter zee 2e kl. G. Koudijs. Zittend v.l.n.r. Off. M. S. D. 2e klasse A. J. Krom en luitenant ter zee 2e kl. W. J. Hootsen. Tenslotte een aardig tafereeltje aan boord. Eenige leden van de bemanning zitten tijdens mooi weer gezellig om de gramofoon. AU BON MARCHE

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 9