>CHEEPS NJ TÜDINCEN *-■ Luchtvaart. Postvluchten van en naar Indië Marineberichten Visscherijberichten Doodstraffen tegen 5 nat.-soc Inkrimpingsplan voor de bloembollencultuur. Burgerlijke Stand van Den Helder Radiografisch Weerbericht.) Het plan Sassenheim aangeno men. Texel er tegen. Het Hollandsche Bloembollenkweekers- genootschap heeft gisteren te Haarlem een spoedeischende vergadering gehou den ter behandeling van het inkrimpings plan met steunverleening voor de bloem bollencultuur, ingediend door de afd. Sassenheim van de Algem. vereeniging voor bloembollencultuur. De vergadering, geleid door den heer S. Schoneveld, kwam tot de conclusie, dat de tijd,gekomen is om de hulp der regee ring in te roepen. Er is een commissie ingesteld, die een bespreking op het departement heeft gehad. Haar indruk is, dat de hulp van de regeering niet is uit gesloten, maar er zal eerst een algemeene uitspraak van het vak moeten komen, om dat men het noodig acht te weten of het vak die hulp wenscht. Het Hoofdbestuur meende de vergade ring te moeten adviseeren, het plan- Sassenheim te aanvaarden. Van de 24 afdeelingen bleken er 18 vertegenwoordigd te zijn. Na besprekingen werd het plan-Sas- senheim met algemeene stemmen aange nomen, uitgezonderd de stem van de af- deeling Texel, die meende, dat uit het plan de teelt van narcissen moest worden gelicht. Deze afdeeling was ook bevreesd voor maatregelen van Engeland. Ook werd een motie aangenomen, waarin de wensch uitgesproken wordt tot steunverleening door de regeering. van 20 tot en met 22 Aug. GETROUWD: G. J. Wit en W. A. Blom. BEVALLEN: M. C. ten Bosch-Gootjes, cl.; M. v. Krimpen-v. d. Oever, z.; G. v. Leunen-Heukelom, d.; V. Prins-v. Puy- velde, z.; M. M. Zijp-Komen, z. OVERLEDEN: K. Kelder, 66 j.; Wed. W. Kwak, 66 j.; J. M. KiesewetterVos- senaar, 77 j. heenreis. De „Oehoe" is 21 Aug. van Bagdad ver trokken en denzelfden dag te Djask ge land. Terugreis. De „Ibis" is 21 Aug. van Bangkok ver trokken en denzelfden dag te Calcutta aangekomen. DE EUROPEESCHE RONDVLUCHT. Stoomvaart Mij. Nederland Poelau Laut, t., 22 Agu. te Suez. Poelau Tello, 21 Aug. te A'dam. Tajadoen, u., 21 Aug .v. Suez. Talisse, 21 Aug. te Hamburg. Johan^ van Oldenbarnevelt, u., 29 Aui Genua. Tarakan, 20 Aug. v. Batavia. Kon. Paketvaartmaatschappij. Tasman, 19 Aug. v. Zanzibar. Sigli, 19 Aug. te Rangoon. Nw. Zeeland, 19 Aug. v. Singapore. Rotterdamsche Lloyd. Baloeran, t., 21 Ang. v. Sabang. Dempo, u., pass. 21 Aug. Finisterre. Indrapoera, u., 21 Aug. e Beladwan. Kota Gede, t., pass. 22 Aug. Ouessant Kota Nopan, t., pass. 21 Aug. Sagres. Kota Pinang, u., pass. 20 Aug. Perim. ModjokrtO, 21 Aug. v. Batavia. Sibajak, t., 23 Aug. te R'dam verwacht Jacatra, u., pass. 29 Aug. Pantellaria. Kota Agoeng, t., 20 Aug. v. Belawan. Kota Tjandi, 20 Aug. te Batavia. Van de 39 vliegtuigen die gisteren te Berlijn voor de Europeesche rondvlucht zijn gestart, zijn 37 te Praag aangekomen. De twee ontbrekende en wel de Duitscher Cramon en de Italiaan Donatti moesten onderweg naar Warschau wegens motor defect landen. ZoOwel van de zijde van de deelnemers als die van het publiek werd over de orga nisatie te Praag bijzonder geklaagd. Deze liet dan ook alles te wenschen over. De diphteritis-epidemi te Werkendam, geëindigd. De Schout-bij-Nacht, Commandant der Ma rine te Willemsoord, brengt ter kennis dat de epidemi van diphteritis te Werkendam ge ëindigd is, zoodat wederom normaal verlof en permissie naar die gemeente kan worden ver leend. 20 Aug. Aangebracht door korders: 1770 tongen 2430 kleine tongen 10 kisten schol I 24 kisten schol II 8 kisten scharren 2 kisten pietermannen 22 Aug. Aangebracht door korders 250 tongen p 200 kleine tongen 16 kisten schol I 34 kisten schol II DE DOUCHE BAD INRICHTING GESLOTEN. De Schout-bij-Nacht, commandant der Marine te Willemsoord, brengt ter kennis, dat de douche-badinrichting aan de Bui tenhaven op 24, 25 en 26 Augustus a.s. gesloten zal zijn voor de op het rooster voorkomende gebruikers. FLOTTIELJEVAARTUIG ,JOHAN MAURITS VAN NASSAU Naar waarnemingen verricht in den morgen van 23 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederlandscb Meteorologisch Instituut te de Bilt. Hoogste stand 773.3 te Aberdeen. Laagste stand 752.8 te Ingö. Verwachting: Zwakke tot matige wind uit Noordelijke richting, meest half bewolkt, weinig of geen regen, iets warmer overdag.

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 3