Reclame Bedstel f 38.°°. VAN WILLIGEN 't Zand. tuinbouw aankoop vereeniging. met modern damast overtrek, gevuld met prima onvermengde Java Kapok, de Kussens met veeren, Gemeenteraad v. Anna Paulowna Raadsoverzicht. 460e STAATSLOTERIJ I '~E AARDBEVING OP DE JHILïPPIJNEN. Duizenden bewoners dakloos. Uit Manilla wordt gemeld, dat het noor delijke Philippijnen-eiland Luzon dooi een hevige aardbeving is geteisteia. Vooral de aan de westkust gelegen ha venstad San Fernando werd zwaai ge troffen. Honderden huizen zijn ingestort en duizenden bewoners zijn dakloos. I)e schokken waren zoo sterk dat de naalden der seisniografen afbreken. Nadere bij zonderheden ontbreken nog. Gezien de massa ongevallen welke daardoor gedurende 't afgeloopen jaar op t 1 1 «m/WCf Ql.' AlllPll GESLAAGD. daardoor gedurende t aigeioopen jaai^, R Blankevoort Jr. slaagde te bedoelden gladden weg zyn Amsterdam voor het examen radio- is het met anders dan toe te juichen, aai mQn}?ur_ men althans voor het a.s. natte herfst- mon weer, afdoende maatregelen neemt, we vernamen, dat het de bedoeling is om het traject van Den Helder tot Burgervlot brug aldus te behandelen. Breezancf. VERGADERING COtiP. LAND- EN BENOEMD. Juüanadorp. VEREENIGING TOT BEVORDERING DER BIJENTEELT IN NEDERLAND. Donderdagavond hield de afdeeling Den Helder van bo v en gei i oemd e Te ree n 1 - ging een ledenvergadering in een der lokalen van de Clir. school aan de Koi te- vliet te Koegras. Volgens de presentie lijst waren 12 leden aanwezig. De voor zitter, de heer T. Speur, heette de aan wezigen welkom. De notulen woorden door den secretaris, den heer J. Kiljan, gele zen en onveranderd vastgesteld. De voorzitter deelt daarna mede dat de excursie gehouden op 3 Juli j.1., schit terend is geslaagd, het was een prachtige dag. Hij stelt zich tenminste voor dat een volgend jaar weer te doen, hij zou het zelfs willen uitbreiden tot twee excur- sus, want zegt hij, van de verschillende toegepaste experimenten hoort of ziet men nu niets, en dat is wel mogelijk als men tweemaal een rondgang maakt. Mededeelingen en ingekomen stukken. Volgen de mededeelingen en ingeko men stukken. Van de afd. Amersfoort was een schrijven ingekomen, waarin ge zegd wordt dat de afd. Handel honing verkoopt aan particulieren voor een te lagen prijs en dat zulks dient tegenge gaan te worden. Besloten wordt aan dit verzoek adhaesie te betuigen. Verder is ter tafel het verslag over 1931 van de imkers aangesloten bij het Rijkshoning- controlestation, en verder een prijslijst 1932 van een prima in verschillende im- kersbenoodigdheden. En tenslotte wordt nog medegedeeld dat de 10e Nederland- sche Imkersdag wordt gehouden te Apel doorn op Zaterdag 27 Augustus (heden). Aan de orde is verder het benoemen van een Suiker-commissie. Hierin is thans wat verandering gekomen, doordat in tegenstelling met andere jaren daar nu wei liefhebbers voor waren te vinden, die zich met dat werk wilden belasten. De lieeren J. Scheringa Jr. en G. Sleutel Dz., beiden te Callantsoog, stelden zich hiervoor beschikbaar om de Suikerdistri butie te regelen. Na eer.ig heen en weer gepraat over vrachtprijzen enz., worden beiden als zoodanig benoemd. Voor de Suikerbestelling zal door een lid een aantal circulaires vervaardigd worden, waarop de leden de verschillende noodige gegevens en hunne bestelling kunnen invullen. De Suikerlevering zal plaats hebben naar een kwantum van 7 K.G. per opzetter a 11 cent per K.G. Voor den Honingverkoop worden na veel besprekingen, verschillende minimum prijzen vastgesteld, waaraan de. leden de hand hebben te houden. Rondvraag. Bij.de rondvraag deelen twee leden mede dat zij van het Honing-controle- Station zijn aangeschreven om alsnog 1 K.G. honing voor onderzoek op te zenden Daar alle kosten hieraan verbonden, wor den vergoed, is daar ook geen bezwaar tegen. Een lid zou gaarne zijn bijenkasten ruilen, daar hij met de zijne niet op reis kan gaan, d.w.z. dat deze niet voor ver plaatsing van de eene naar de andere streek geschikt zijn. Een ander lid zou gaarne een ledige Simplex-kast als model in bruikleen ontvangen, daar hij zelf eenige kasten wil namaken. Verder is het den voorzitter bij het doorbladeren van het Afd.-Regl. opgevallen, dat de oprichtingsdatum hierin niet is vermeld, hij verzoekt den secretaris dezen datum op te zoeken en alsnog in het reglement §5 te schrijven. Verder niets meer aan de orde zijnde, zegt de voorzitter dank voor de opkomst en besprekingen, die naar hij vertrouwd ook weer resultaten zullen afwerpen en sluit de vergadering. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. Geen dienst. Zendingsggbouw „De Ster der Hope". 's Avonds 8 uur, de heer L. Brasser van Den Helder. De Coüp. Land- en Tuinbouwaankoop- vereeniging hield Vrijdagavond haar al- gemeene vergadering bij den heer Jb. j Borst. Na opening door den voorzitter, de heer K. Daalder, en lezing der notulen door den secrtaris, de heer C. Schilderman, volgde voorlezing van het rapport van den assistent. Op 11 en 12 Augustus is alles gecontroleerd en in goede orde bevon den. De winsten bedroegen in het afgeloopen jaar 10.650.11, de verliezen 9.170.61, zoodat er een winstsaldo is van 1.479.50. De balans per 31 Juni 1932 sluit in acti va en passiva op een bedrag van 21.460.195; de winst- en verliesrekening over het boekjaar 1931'32 op 10.650.11. Daar op 30 Juni 1932 nog 10.293.14 was te vorderen en dit bedrag aanzienlijk hooger is dan het vorig jaar, verwachtte den accountant, dat hieronder een flinke post over dubieus gerekend kon worden. Hij stelde daarom voor de totale winst, 1.479.50, te storten in het fonds voor dubieuse posten en ook overigens de uiterste voorzichtigheid te betrachten. De voorzitter merkte naar aanleiding van het rapport op, dat de gewone gang van zaken, de dubieuse posten buiten be schouwing gelaten, goed te noemen is. Hij vond het niet goed de leden-gebruikers, die geregeld afnamen en betaalden, te laten opdraaien voor de minder solide be talers en stelde daarom voor de 1.479.50 winst voorloopig wel in z'n geheel in ge noemd fonds te storten, maar toch te be rekenen, hoeveel ieder lid-verbruiker bij pondspondsgewijze verdeeling van de helft van deze winst zou toekomen. Bij goeden gang van zaken zou men dan aan elk het hem toekomende bedrag kunnen uitkeeren. De vergadering ging met dit voorstel accoord en keurde het rapport goed. Uit de omzetstaten bleek, dat er 538.557 kg veevoeder en 552.886 kg kunstmest ver kocht is. De totale omzet van goederen, bedroeg dus 1.091.443 kg en de omzet in geld 62.606.44. Bij de daaropvolgende bestuursverkie zing werden de aftredende heeren O. Schilderman, E. Romar en C. v. d. Linden herkozen. De heeren namen hun herbe noeming aan en toen men na een korte bespreking besloten had de vacantierege- ling en de vacantietoeslag voor het perso neel ongewijzigd te laten, sloot de heer I Daalder de vergadering, dank brengend i voor de opkomst en de aangename wijze J waarop de besprekingen waren gevoerd. De heer J. Willemsen. hoofd der r.-k. school alhier, is benoemd tot hoofd van de r.-k. landbouwschool te Steggerda (Fr.). PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gein. v.m. 10 uur, Ds. M. A. G. Vorstman Geref. Kerk. 's Morgens 10 en 's middags 2.30 uur leesdienst. Wienngen. Hippolytushoef. BEROEPEN PREDIKANT DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Tot predikant by de Doopsgezinde Ge meente Wieringen, standplaats Hippoly- tushoef, is beroepen de eerw. heer A. F. L. van Dijk, proponent te 's-Gravenhage. ANTUBUSDIENST SCHAGEN— DEN OEVER. Afwijzend beschikt. Ged. Staten van Noord-Holland hebben besloten, op de verzoeken van M. Geel, te Wieringen, om vergunning tot het in werking brengen van autobusdiensten van Schagen over Oudesluis naar Den Oever en terug en van Schagen over 't Zand naar den Oever en terug afwijzend te beschikken. CONCERT „HARMONIE". J.1. Donderdagavond gaf de muziekver- eeniging „Harmonie", dir. de heer P. Kreijger, een volksconcert in hare mu ziektent te Hippolytushoef. De gespeelde nummers liepen allen goed van stapel en vielen bij het in grooten getale opgekomen belangstellenden bijzonder in den smaak, zoodat het concert als zeer goed genoemd kan worden en op hoogen prijs werd ge steld. Den Oever. BRAND. PREEKBEURT. WEGVERBETERING. Ook hier ter plaatse is men thans bezig met het op het teerdek van den Rijksweg aanbrengen van een flinke laag fijn grint. Dit werk wordt door het Rijk in eigen be heer uitgevoerd en zal het slipgevaar bij nat weer zeer zeker opheffen. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.) 's Morgens 10 uur en n.m. 3.30 uur de heer P. Boon. I Openbare vergadering van den Raad der gemeente Anna Paulowna, op Dinsdag 30 Augustus 1932, des namiddags te 3 uur, ten Raadhuize. Agenda: 1. Notulen. 2. Mededeelingen. a. bij beschikking van den Min. van Financiën is aan deze gemeente een voorschot verleend ingevolge de bepalingen der Landarbeiders- wet groot 2150, ter uitbetaling aan den landarbeider J. Paarie- kooper ter verkrijging van een plaatsje. b. de begrooting voor 1932, alsmede die der bedrijven, is door Ged. Sta ten goedgekeurd. c. de suppl. begrootingen voor dat dienstjaar zyn door Ged. St. goed gekeurd. d. de suppl. begrooting over 1932 voor het grondbedrijf is door Ged. St. goedgekeurd. e. aan den Anna Paulownapolder is een bijdrage van 40 verleend in de kosten van het éénmaal teren van een paar weggedeelten bij wijze van proef, tot een maximum bedrag van 500. f. aan den heer L. H. E. de Ridder is eervol ontslag verleend met in gang van 15 Sept. a.s. uit zijn be trekking van ambtenaar ter secre tarie dezer gemeente. g. van den Min. v. Binnenl. Zaken is bericht ontvangen dat de gevol gen van eventueele huurverlaging geheel door de gemeente zouden moeten worden gedragen. fa. ontworpen is een verordening tot verhaal van pensioensbijdragen, welke om advies is gezonden aan de ambenaren-vereenigingen. 3. Voorstel tot verlaging van de jaar wedde van den tweeden ambtenaar ter se- cietarie van f000 op 800. 4. Voorstel tot intrekking van den ver ordening betreffende de heffing van per- soneele belasting. 5. Voorstel tot wijziging van de veror- ccntietoeslap\ te beginnen met 1933. 6. Verzoek om vermindering van schoolgeld van G. Tiel. J- Vaststelling pensioensgrondsüagen. 8. v oorstel tot wijziging van het besluit tot het aangaan van een tijdelijke geld- leening. 9. X aststelling van de gemeentereke- nmg over 1931. 10. Aanbieding van de gemeentebe groting voor 1933. 11. Vaststelling suppletoire begroo tingen. 12. Rondvraag. BURGEMEESTER LOVINK HERBENOEMD. Bij koninklijk besluit is burgemeester G. j. Lovink wederom voor zes jaar her benoemd in zijn functie. J.1. Woensdag is een in den Oeverschen Koog staande woonkeet, van den heer Tienstra, brand uitgebroken, die den ge- heelen inboedel in vlammen heeft doen opgaan. De oorzaak is vermoedelijk door een in brand geraakt en omgevallen petroleumstel. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Verzekering dekt de schade. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. (Hippolytushoef). 's Morgens 10.30 uur, Ds. van Beek Hervormde Kerkelijke Vereenlglng (in de kapel te Den Oever) 's Morgens 10 uur, de heer Franck Evangelisatie (Ned. Herv. Gem., H.Hoef) 's Morgens 10 uur, de heer O. Deen Doopsgezinde Gemeente. Hippolytushoef 's Morgens 10.30 unr, Ds. v. Brakel van Koog a. d. Zaan. Geref. Kerk. (Den Oever). 's Morgens 10 en 's middags 3 uur, dienst Ger. Kerk (Beltstraat). Hippolytushoef 's Morgens 10 en 's middags 3 uur, dienst. Schagen. MARKTOVERZICHT. Er was Donderdag j.1. een flinke aan voer van vette koeien. Veel slagers en grossiers merkten wij op, zoodat zoo goed als alle koeien verkocht werden. De handel was goed maar nu juist geen verhooging van prijzenover het algemeen was men tevreden. De prijzen liepen tot 33 ct. en uitvliegers waren er deze keer niet. In gelde- en halfkoeien was de handel niet druk, doch wel iets duurder. De noteering was tenminste hooger dan de vorige week pinken stug, pinken-stieren zeer trekkend. Er was een kleine aanvoer van nuchte re kalveren, terwijl de noteering hooger was. Ook de handel was iets beter. De handel in vette kalveren was ook beter en duurder. Wij hebben wel meer geschreven, laat daar meer van komen, want daar schijnt wel vraag naar. De handel in paarden was stil. De handel in oude slachtschapen was heel stug, deze golden van 8—13 gld. De handel in vette schapen was iets beter, voor de beste vette schapen, een koppel, werd betaald f 18.25, afkomstig van den heer C. v. d. Oort te Schagen en ver kocht aan v. d. Kamer, slager te Alkmaar. Er ging een heele roep van uit, dezen prijs hebben wij in langen tijd niet ge noteerd. De schapen zyn levend gewicht ge wogen en wogen het kolossale gewicht van 180 pond per stukhet waren dan ook reuze beesten met natuurlijk te be grijpen veel bekijks. De handel in lam meren was stug. De beste lammeren gingen voor 10 gld. weg. Wy hebben nog heel aardige beesten zien verkoopen voor f 6.50, dat is natuurlijk te weinig, maar dat is nu eenmaal zoo in dien handel. Bokken en geiten waren niet aangevoerd. Naar andere markten was :de handel hier vlug. In vette varkens I was de noteering tot 15 ets., een prijs, !deze week nergens gemaakt. Wij hoorde leen verkooper zeggen dat de Schager- markt tegenwoordig het hoogst in prijs- noteering van vette varkens staat. Laat dat zoo blijven. Wat een tegenstelling in de biggen en schrammen, deze waren haast 'onverkoopbaar vertelde een bekend koopman en in langen tijd is den handel zoo slecht geweest, maar nu de vette varkens zoo hoog staan zal het de volgen- de week wel beter zijn. de kippenmarkt was meer aange voerd bij de vorige weken. De oude kippen werden genoteerd 5070 ets. jonge kippen f 1.25—f 1.75, maarde handel was trekkend. De eenden worden tegen woordig goedkoop verkocht, deze golden maar 40 ct. per stuk. Voor haantjes was niet veel vraag, zeker in verband met de prijzen. Burgerlijke Stand van Schagen van 18—25 Augustus. ONDERTROUWD: Johannes Albertus Herlman, 27 j. en Maria Margaretha, 25 j. OVERLEDEN: Aagje Korver, 58 j., echtgonoote van Klaas Snaars. POLITIE. Verloren: een rijwielplaatje, een bankbiljet, een portemonnaie met eenig geld en een rijwielplaatje. Gevonden: een rijwielplaatje en een fiets. Aan komen loopen: een ho.euje. Texel. DE NIEUWGEKQZEN WETHOUDER. Even na de verkiezing van den heer Parlevliet tot wethouder van onze ge meente, hadden wij met genoemden heer een onderhoud. Deze deelde ons mede, dat hij is geboren op 7 April 1897 te Katwijk aan Zee, zijn vader was de zoo alom bekende reeder N. Parlevliet. Zijn mobilisatieplicht bracht hem op Texel, daarna was hij alhier werkzaam in 't zee- grasbedrijf, evenwel van zeer korten duur, want zijn liefde voor de bloembollen cultuur deed hem weldra een dergelijk be drijf ondernemen. In 't bollenbedrijf was de heer Parle vliet in onze gemeente spoedig een zeer bekende persoonlijkheid; 't geen hem zoo op den voorgrond bracht, dat hij bij de vorig jaar gehouden gemeenteraadsver kiezing tot raadslid werd gekozen, als vertegenwoordiger van Gem. Belangen, 't Doel dezer partij was om alleen het be lang der Gemeente voor te staan, met voorbijgaan van alll partij- en personen strijd. Welk programma de nieuw ge kozene, als raadslid steeds heeft gevolgd. In dit verband vernemen wij van den heer Parlevliet, dat t' hem zeer onaan- gaam aandeed, dat door sommigen be weerd werd, dat hij zich, om de stemmen van de S.D.A.P. te verwerven, min of meer aan die partij had verkocht. Wel heeft de heer Parlevliet het Gemeente programma van deze partij met de leden der raadsfractie besproken, waarin veel punten van overeenkomst waren, doch enkele een diepgaand verschil van be ginsel opleverde. Wat de heer Bruin dan ook bewees met zijn opmerking ,,de beste uit de slechten" te zullen kiezen. De heer Parlevliet stelde er prijs op tegenover ons te verklaren, dat zijn stre ven steeds gericht zal zijn op het voeren van een verzoenende politiek, vooral ook door al het mogelijke te doen om een betere verhouding te verkrijgen tusschen Polderbesturen en Gem. Bestuur. Het zal den nieuw gekozene zeer aan genaam zijn, dat men hem op de hoogte houdt van alle misstanden, die zich in de gemeente mochten voordoen en waarbij het gemeentebestuur eventueel kan in grijpen, vooral ook omdat hij meer resul taat verwacht van een open politiek dan van achterbaks gekonkel. De heer Parle vliet zal steeds open deur houden voor ieder, die iets heeft te vragen of aan te merken, van welke politieke richting of beginsel men ook mocht zijn. Een schitterend ingerichte wachtkamer bezitten we helaas niet in ons geheel verouderd gemeentehuis, doch ze biedt nog wel zooveel ruimte dat de gemeente bode, vertegenwoordigers van de pers en één of twee belangstellenden voor den raad er gewoonlijk een behoorlijk zitje hebben. Geheel anders was 't heden; in de wachtkamer hadden we geen toegang, ze werd geheel bezet door de leden van de raadsfractie van S.D.A.P. en Vrijz.- dem. die daar een vóórvergadering bleken te houden; de gang stond vol met be langstellenden, voornamelijk voor de Wethouderverkiezing. Gelukkig kwam er spoedig ruimte, want bijna klokslag tien riep de Burgemeester de raadsleden ter vergadering; in de Burgemeesterskamer moesten wij nog even wachten, doch de vergadering begon goed op tijd. De raad was geheel voltallig, 't nieuw benoemde lid moest echter nog voor de tafel plaats nemen omdat de Wethouderszetel onbezet was gehouden. Beëediging en lezing der notulen ver liepen op de gewone wijze, hoewel aan vankelijk de heer Kikkert nog aanstalten maakte om iets op te merken, omtrent een gezegde van den heer De Graaf, die evenwel opkwam tegen 't verder gaan van den heer Kikkert. Daarna kwam 't onderwerp aan de orde, dat reeds eenige weken de gemoederen der gemeentenaren in beweging heeft gebracht. 't Is te begrijpen dat de Voorzitter voor deze verkiezing enkele zeer waardeerende woorden sprak over 't geen door Weth. Keijser in de gemeente is verricht (zie 't Raadsverslag). Aanvankelijk gaven wij en velen met ons den heer Epe, de oudste der Vrijz.- dem., de beste kans voor dezen Wethou derszetel; te meer daar ons van bevoegde zijde was medegedeeld dat men aan 't Ministerie geen bezwaren had dat ge noemde heer (die in Staatsdienst is) een Wethouderszetel op Texel ging bezetten, 't Was dan ook voor de niet-ingewijden een groote verrassing dat by eerste stem ming al geen enkele stem op den heer Epe werd uitgebracht; achteraf vernamen wij later dat er wel eenige bezwaren voor hem zijn gerezen, waarom hij zich voor den opengevallen zetel niet beschikbaar stelde. Erg vleiend, hoewel blijkbaar niet zoo bedoeld, was de opmerking van den heer Bruin (gedicteerd door den heer Dogger) nu juist niet voor de Raad. Spr. ver klaarde dat de fractie van de S.D.A.P. geen zetel wenscht omdat noch met R.-K. noch met Vryz.-dem. een regeerings- meerderheid was te vormen, waardoor men wel genoodzaakt was „de beste \an de slechten" te kiezen. De heer Kikkert hoewel begrijpende dat t hier incei etii grap gold, protesteerde tegen deze woor den waardoor hij min of meer liet pres tige van den Raad zag aangerand. Op de drie stemmingen die nu volgden willen wij niet ingaan, alleen willen wy dit mededeelen dat 't zeker is dat de heer Parlevliet de stemmen van de fractie van de S.D.A.P. heeft gehad, 't geen de heer Dogger ook heeft medegedeeld. Door 't uitvallen van den lieer Epe schijnt in de Kath. raadsfractie eenige verwarring te zijn ontstaan, wel heeft de lieer S. Keijzer nog getracht een oogenblik de stemming op te schorsen en voeling te I houden met zijn raadsfractie, hetgeen echter niet kon worden toegestaan, j Nu iets over de keuze van den Raad voor de Wethouderszetel: Wij gelooven niet dat er, zoolang de gemeente Texel bestaat ooit zulk een jong persoon de Wethouderszetel heeft bezet, de heer Parlevliet is slechts 35 jaar oudwij kunnen ons een Wethouder hier bijna S niet anders voorstellen als iemand van meer dan middelbaren leeftijd, 't Doet ons evenwel groot genoegen dat nu ook 'eens een jong persoon als zoodanig gaat optreden. De heer Parlevliet heeft zijn taak als raadslid serieus opgevat, danr- van hebben wij herhaaldelijk bewijzen i gezien in de Raadsvergaderingen, wan- Ineer hij zich in alle gemeentezaken in zyn ffieuwe functie zoo ernstig gaat inwer ken, wacht hem waarlijk een bizonder zware taak. Een benijdenswaardige functie, zal onge twijfeld een Wethouderszetel in deze gemeente in de komende jaren niet zijn; vergissen wij ons echter niet dan geloo ven wij wel dat de heer Parlevliet zich door de opkomende moeilijkheden met ijver en jeugdige ambitie zal weten heen te werken. De nieuw gekozene, die zoo als wij dikwijls hebben ondervonden, vast op zijn stuk staat, is echter van prettig meegaand karakter en daar hij met groote meerderheid van stemmen is gekozen en hij niet direct tot een der groote partijen behoort zal 't hem aan medewerking niet ontbreken. Teekenend was in dit verband, de ver zoening, die de nieuw gekozen wethouder zocht met het raadslid, de heer Kikkert, die hem in zijn functie als raadslid een paar maal op patriarch-achtige wijze op de vingers had getikt. Na de wethoudersverkiezing kwamen de ingekomen stukken in behandeling, dit had een vrij snel verloop. Eenige be spreking ontstond over een kluft, die de firma C. R. Keijser bij een pakhuis op de haven heeft laten aanleggen en waarmede de firma volgens het raadslid Bruin buiten haar boekje is gegaan; daarGed.Staten hierin het voornaamste woordje mee spreken, had het aandringen van genoemd raadslid, op snelle afhandeling, geen succes. Een moeilijke kwestie is voor de Ge meente vooral de aanvrage om vergoeding voor studie-kosten op scholen elders de heer Dogger zou maar tot een soort van studiefonds voor arbeiders en minder bedeelden willen overgaan. De heer Leber merkte zeer terecht op, dat het niet alleen arbeiders of minder-bedeelden zjjn op Texel, die af moeten zien op voortgezet onderwys voor hunne kinderen op scholen eldersslechts zeer weinigen zijn in de gelegenheid hun kinderen elders een op leiding te laten geven. Prov. Staten heb ben blijkbaar ook moeilijkheden met het geven van advies in deze aangelegenheid, omdat een antwoord op een vraag van het Gemeente-Bestuur uitblijft. De gemeente-rekening en de rekeningen van het Algemeen Weeshuis en hetAlg. Armbestuur gaven geen aanleiding tot discussie, zoodat we snel aan de rondvraag kwamen. Ook hiermede ging het aan vankelijk snel, er kwamen een paar gegronde aanvragen om straat- en wegverbeteringen in van den heer De Graaf en Lap; zoowel de straat langs het woonhuis van den heer S. Gomisals de Hoornderweg by den Burg verkeeren in een slechten toestand. De heer Bruin kwam weder op voor de belangen van de werklooze arbeiders. Spr. kon zich er niet mee vereenigen, dat het loon alweer was verlaagd en de ar beidsduur verlengd tot 50 uur per week. Uit de verklaringen van Burgemeester en Wethouder Vlaming bleek echter, dat de Rijksregeling het gemeentebestuur geen vrijheid van handelen geeft. De heer Bruin zou den Rijksadv. v. d. Heide echter een rem willen aanleggen. Of het resul taat zou hebben Een vrij heftige discussie ontstond tusschen den heer Dogger enden Voorz. De heer Dogger meende in de voorlaatste vergadering door den Voorzitter misleid te zijn, toen hij informeerde naar de processen-verbaal bij de verkeersregeling te Oudeschild. De heer Dogger gebruikte daarbij enkele minder parlementaire uit drukkingen tegen den Voorzitter, die te kennen gaf, niet te mogen verdragen op dergelijke wijze door een raadslid te worden aangevallen. Het bleek dat de Voorzitter niet opzettelijk den hr. Dogger een ontwijkend antwoord had gegeven, doch wel onvolledig was geweest. Of hier van opzet sprake is geweest, wij meenen dit evenals de heeren Vlaming, Kikkert en Lap niet te mogen veronderstellen. Door den Voorzitter en door den heer Kikkert werd de opmerking van den heer BruinGa de datums van de processen- verbaal eens zien of de Voorzitter waar heid heeft gesproken dat bij hem geen processen nog waren ingekomen voor den raad, beleedigend en wantrouwend geacht. Daar dit punt het laatste was dat werd besproken en de gemoederen nog niet geheel tot kalmte waren gekomen toen het als afgehandeld werd beschouwd, liet deze raadszitting bij de aanwezigen geen direct prettigen indruk achter. Naar men ons nog mededeelt is na af loop van de raadszitting de heer Vlaming als plaatsverv. burgemeester aangewezen. Deze week werden van hier verzonden: 389 schapen, 572 lammeren, 25 varkens, 5 koeien en 14 kalveren. HOOFDPIJN NA HOOFDPIJN. Nu er volkomen vrij van. E -n vrouw schrijft ons: „Ik zouiedei» een, die aan hoofdpijnen lijdt, willen aan raden om Kruschen Balts te nemen. Voor dat ik Kruschen gebruikte, was ik bijna nooit zonder hoofdpyn. Maar sinds ik liet 1111 regelmatig neem heb ik nauwelijks meer hoofdpijn gehad, waar ik uiterst dankbaar voor ben, want hoofdpijnen kunnen iemand zich werkelijk ziek doen voelen. Eiken morgen voor mijn ontbijt neem ik steeds die kleine dosis Kruschen Salts in een glas warm water, en ik voel me uitstekend". Mevr. A. E. I). Hoofdpijnen kunnen gewoonlijk worden toegeschreven aan een slechten toestand vaiP de maag en aan een gestadige ophoo ping in het organisme van achtergebleven afval-stoffen, die het bloed vergiftigen en de algcheele. gezondheidstoestand be- nadeelen. Verdrijf deze giften voorkom dat ze zich ooit weer kunnen vormen en U zult nooit meer eenige last hebben. En dat is de manier, waarop Kruschen Salts verlichting brengt voor hoofdpijnen vlug en blijvend. Kruschen Salts helpt de natuur om Uw lichaam volkomen te zuiveren van alle achtergebleven, verstoppende afvalstoffen. Begin morgen direct met „de kleine dage- lyksclie dosis" Kruschen Salts. Dan zult U heel gauw hebben afgedaan met al Uw hoofdpijnen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten f 0.90 en f 1.60 per flacon. (Adv.) EEN VOGELNEST OP DE LAMP. Te Den Hoorn heeft een jong zwaluwen- paar zich gevestigd in een schuur van den heer W. J. Bakker, aldaar. De vogels hebben een nestje gebouwd op den kap van een electrisch lampje en hebben daar zitten broeien. Deze week zijn vier jonge zwaluwen uit de eitjes gekomen. De vogels zijn in het minst niet schuw en als het lichtje in de lamp wordt'aangedraaid, beginnen allee'h de jonge zwaluwen even te sjilpen, de oudere vogels trekken zich van de verlichting niets aan en blijven rustig op hun nest. Burgerlijke Stand van Texel van 1320 Augustus. GEBOREN: Fokke, z. v. Jelle van der Meer en Elisabeth Visser. ONDERTROUWD: Nicolaas Wonder en Christina Margaretha van Rossem. POLITIE. Gevonden: een zonnebril, een Ford sleuteltje, een bril en een pakje boter. PREDIKBEURTEN. Zondag 28 Augustus 1932 Ned. Herv. Gemeente. Den Burg, v.m. 10 uur, Ds. Visser Oosterend, v.m. 10 u., Ds. Groenenberg Waal, v.m. 10 uur, Ds. Van 't Hooft Den Hoorn, v.m. 11 u.,Ds.v.Petegem De C o.c k s d o r p, v.m. 10.30 u., Ds. Plug Oudeschild, niét ontvangen. Koog, v.m. 9.30 uur, Ds. v. Petegem Doopsgezinde Gemeente. Den Burg, v.m. 10 uur, Ds. P. Vis van Arnhem Oosterend, v.m. 10 Ds. A. Vis Gereformeerde Kerk. Den Burg, gebouw Tex. Fanfare, 's av. 7.30 u., Ds. v.d. Leer Oosterend, v.m. 10 en n.m. 3 uur, Ds. v. d. Leer Gereformeerde Kerk (H.V.). Oosterend v.m. 10 uur, Ds. Buskes n.m. 3 uur, Ds. Buskes Afscheid KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Uit de grabbelmand. De 21-jarige heer T. van C., chauffeur te Den Helder, liet zijn voet van het rempedaal glippen, toen hij op 24 Mei op den Helderschen weg eensklaps moest stoppen, omdat een vóór hem rijdenden auto, bestuurd door den heer O. Blan- kendaal uit Bergen, halt hield. Gevolg was een aanrijding, die f 12 schade ver oorzaakte. De verdachte erkende, werd veroordeeld tot f 6 boete of 6 dagen en was bereid de schade te vergoeden. Mein Liebchen, was wilst du nog melir? De 20-jarige inboorling van kampong Zijpe had een rijbewijs B. aangevraagd voor het besturen van een motor, maar een dergelijk consent A, alleen geldig voor auto's, ontvangen. Zonder de fout op te merken, ging hy aan de riebel, doch in den avond van 14 Aug., toen te Bergen werd bemerkt, dat zijn achter licht niet scheen, werd ook de onjuiste rijvergunning geconstateerd. Mr. Smal had medelijden met het groene Zijpertje en requireerde f 0.50 boete voor het rij bewijs en f 2 voor het gebroken lampje, maar de kantonrechter noemde heel wat hooger en veroordeelde tot f 6 boete of 6 dagen en f 4 of 4 dagen. m (Niet officieel) Trekking van Donderdag. 25 Augustus 193? 3e Klasse, 4e lijst HOOGE PRIJZEN f 2000 2032 f 1500 9712 f 1000 2368 f 100 5217 10010 20312 Prllzen van f 45 15 37 127 259 292 1375 1684 1913 1942 2006 2287 2895 3022 3132 3220 3437 3964 4335 5258 5528 5696 6297 6303 6883 7334 7371 7424 7597 7703 7777 7921 8013 8606 8702 8720 9117 9898 9938 10187 10347 10582 11150 11170 11352 11580 12417 12677 12798 12982 13117 13698 14204 14273 14299 14493 15489 15569 15579 16052 16448 16515 16711 17231 17634 17825 18000 18203 18474 18565 18675 19901 30091 20392 20454 20919 20964 21047 21115 21231 21523 21721 21747 22054 22063 22262 22691 22787 22813 22913 22937 23203 23248 23317 23713 Verbeteringen 3e kl. 3e lijst: 691 m.z. «99. 2029* mz. 20298; 20611 va.z. 22611; 20681 B»* 22681.

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 10