T DERDE- EN LAATSTE BLAO Stadsnieuws. BRANDSTOFFEN OKKE VISSER Visscherij. Hl ZEESiMUISDUINEN DANSEN VAN ZATERDAG 27 AUGUSTUS 1932 BESTE BIJ DE HELDERSCHE STEENKOLEN- EN ANTHRACIETHANDEL Polderweg 34 Telef. 228 ZOMERPRIJZEN - O - N - A Watertochtjes o. h. Marsdiep (vertr. Havenhoofd) des morgens 10u!5 en des middags 3 en 5 uur Tarief 50 cerat p. p. Badpaviljoen Zondag 28 Augustus Hotel-Pension Diner-menu a f 2.— Vacantie-wee. Zoo kan het niet langer. PREDIKBEURTEN ZELFBiNDERS - STRIKJES SOKKEN - OVERHEMDEN ALGEM. COÖPERATIE Licht op voor alle voertuigen: Zomertijd. Zaterdag 27 Aug20.28 uur Zondag 28 20.26 Maandag 29 20.24 BEEEDIG1NG NIEUWBENOEMDE OFFICIEHEN K.M. Op Donderdag 8 September a.s. zullen de nieuwbenoemde officieren der K.M. des n.m. 2 uur, door den commandant der marine, schout bij nacht C. E. Brutel de la Rivière beëedigd worden, op het Sport terrein aan het Ankerpark (bij ongunstig weer in de Atjehloods aan de Buiten haven). APOTHEKEN. Van hedenavond 10 uur tot Maandag morgen is alleen geopend de apotheek van A. F. Hoolmans, Spoorstraat. Van Maandag 29 Aug. tot 5 Sept. wordt avond- en Zondagsdienst waargenomen door W. H. Kingma, Kanaaiweg. CHR. ORANJEVEREEN1GING. JVlen schrijft ons: Door de Chr. Oranjevereeniging zal op 30 Augustus a.s. des avonds 8 uur een her denkingssamenkomst ter herdenking van den verjaardag van H. M. de Koningin worden gehouden in het Kerkgebouw der Herst. Ev. Luthersche gemeente in de ,W eezenstraat. Door den weleerw. heer ds. J. Meynen, Geref. predikant alhier, zal een rede worden gehouden over „de leidingen Gods met Nederland en Oranje". Welwillende medewerking zal worden verleend door mej. Aafje Kamp, orgel en den heer C. Abbenes, zang. We hopen en vertrouwen, dat een tal rijke opkomst van Oranjevrienden en -vriendinnen deze samenkomst zal doen slagen. Men zie voorts de in dit nummer voor komende advertentie. STEDELIJK MUZIEKKORPS. Dir. Joh. F. Pala. 6e zomerconcert op Woensdag 31 Aug., des avonds van 8.30 tot 10 uur, in de Mu ziektent Jullanapark. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin. Programma: 1. Volkslied. 2. The Stars and Stripes for ever Marsch Sousa 3. Fête Provencale Overture F. Popy 4. Wiener Praterleben Walzer S. Translateur 5. 1'Echo au Bois (op verzoek) div. V. Gallin 6. Oud Holl.. Boerendansen W. F. Siep 7. La Traviata Fantasie sur 1'Opéra de Verdi i 8. Schön ist das Leben Matsch Heijman arr. J. Pala 9. Wilhelmus van Nassouwe bewerking Kapt. Dir. C. L. Walther Boer HET NIEUWE MODEBLAD. Het nieuwe modeblad verschijnt van daag in nieuw gewaad en wij twijfelen er niet aan of het nieuwe costuumpje zal onze lezeressen aanstaan. Zooals in bijge sloten mededeeling wordt vermeld, is de prjjs van dit nieuwe „nieuwe modeblad" een ietsje hooger, doch dat zullen de leze ressen gaarne voor over hebben voor een zooveel uitgebreider en smaakvoller blad. Men leze ook vooral de circulaire. VOORSTELLING IN „CASINO". Men schrijft ons: Het gezelschap Jan Nooy heeft in de Julimaand voorstellingen gegeven in de Stads-Schouwburg te Amsterdam en maakt thans een tournee in Noord-Hol land. Morgen Zondag komt dit ge zelschap in Den Helder een voorstelling geven van het hier nog nooit vertoonde stuk „Kamertjes-zonden". Men zie voor bizonderheden de adver tentie. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Meisje doodgereden. Donderdagavond om ongeveer half zeven is op den Rijksweg van Alkmaar naar Den Helder, even bezuiden de „Blauwe Keet", de vijf-jarige Trijntje Ellen door een vrachtauto aangereden en,aan de ge volgen daarvan overleden. Het meisje speelde met twee vriendin netjes aan den kant van den weg, toen een autobus van den sneldienst Alkmaar I>en Helder aan kwam rijden, daarach ter, met een tusschenruimte van 50 a 60 meter, reed een vrachtauto van de firma Gebr. v. Koningsbruggen. De kinderen hebben dezen vrachtauto vermoedelijk niet gezien en wilden direct achter den auto bus om den weg oversteken. Twee meis jes zagen het gevaar en holden terug. doch Trijntje Ellen kon door den schrik niet meer wegkomen en werd door het spatbord gegrepen, tegen den grond ge- sl ingerd en ernstig gewond. Door een par ticulieren auto werd het kind opgenomen en naar het ziekenhuis te Den Helder ver voerd. Onderweg overleed het echter aan de bekomen verwondingen. De chauffeur van den vrachtauto treft geen schuld, daar hij, toen hij het onge luk zag aankomen oogenblikkelijk remde en zijn remmen ook uitstekend in orde waren. De kustvisschers maken slechte zaken. Momenteel is er voor hen niet veel vis scherij. Men zegt, dat het water te helder is, zoodat de visch voor de aansleepende kor opschrikt en zich dus moeilijk laat verschalken. De fijne visch, tong, is niet veel waard, ofschoon een ietsje rijzing in den prijs merkbaar was, hetgeen waar schijnlijk verband houdt met een tijdelijk wat grootere vraag in het binnenland. De puf, die anders nog wel sterk de be somming kon beïnvloeden, doet thans I slechts 0.25 per mand, zoodat er haast een schuit vol moet worden aangevoerd, vóór er van eenige besomming sprake kan zijn. De kotters maken het misschien iets beter maar hebben toch ook sterk te lijden onder de lage vischpxijzen. De „Tx 11", uitgerust voor de snurre- vaadvisscherij, kon helaas niet veel vangst boeken daar zijn touwen waren vastgeloo- pen achter een heft, het een of andere wrak, waardoor er aan het netwerk averij ontstond. Ook een botter was vastgeloopen in een wrakstuk en bracht een brok wrak hout in het net naar boven, welk wrak stuk aan dek werd meegenomen om ande re visschers geen last van hetzelfde heft te doen hebben. Naar verluidt bracht een Urker vaar tuig, eveneens uitgerust voor de snurre- vaad een 60-tal kisten schol aan de markt te Amsterdam, zoodat deze wel van succes mocht spreken. De visch was van flinke grootte zooals trouwens deze visch- methode in hoofdzaak groot soort schol oplevert. Het spreekt vanzelf, dat dit vangstresul- taat door de visschers met groote belang stelling wordt beschouwd, omdat er een kans in schijnt te schuilen het vischbe- drijf in betere banen te leiden. Een bezwaar is voor velen, dat veran dering van het bedrijf tot deze visch- methode heel wat financieele offers vraagt, die lang niet ieder kan lijden. Nochtans schijnt men nu al overtuigd te zijn, dat het die richting uitgaat en uit moet. We hadden het laatst over de cre- dietwaardigheid van het vischbedrijf en" voor credietverstrekking zal het ten slot te de richting uit moeten zooals wij het ons hadden gedacht, n.1. meerder publici teit van het vangstresultaat. Er is nog wel wat botvangst op den Zuidwal, zoowel met poeren als met net jes. Een groote belemmering is echter, dat er zooveel vuil in zee is, z.g. „bladen", die het resultaat sterk verzwakken. Ook in het Zuiden van ons land klaagt men sterk over dit groeisel in zee. Ver moedelijk is de groote warmte ook aan dezen groei wel bevorderlijk. De aanvoer van Deensche paling houdt aan en vindt hier te lande nog ruim afzet, voornamelijk omdat de eigen palingvis- scherij weinig resultaat oplevert. Deze slechte stand van de paling hier te lande wordt wel toegeschreven aan de te lage minimummaat, die 25 cm is, terwijl die in Denemarken 35 cm is. Deze Deensche paling is prachtig soort. De prijs is ech ter belangrijk minder dan verleden jaar. LUIT. VAN RHIJN AAN GROOT GEVAAR ONTSNAPT. W as bij de Nlagara gaan zwem men. Luitenant der mariniers van Rliijn, de Nederlandsche Olympische deelnemer aan den modernen vijfkamp, had zich Donderdag een 300 voet van den Niagara- waterval te water begeven om zwemmend den overkant te bereiken. Toen dit feit door de toeschouwers werd opgemerkt, schreeuwden honderden personen hem toe, terug te keeren, daar de stroom hem dreigde mee te sleuren, een wissen dood tegemoet. Gelukkig gebeurde dit niet en luite nant van Rhijn deelde, weer veilig aan wal gekomen, de politie mede, dat hem het verbod om hier te water te gaan niet bekend was en dat hij na een langdurige, stoffige treinreis de verleiding niet had kunnen weerstaan om een verfrisschend bad te nemen. Bovenstaand bericht is ontleend aan »De Telegraaf®.. Wij lezen hierover in het s Volksblad® het volgende, dat ontleend is aan het En- gelsche arbeidersblad de »Daily Herald®. Honderden menschen keken angstig toe, toen een zwemmer een honderd meter boven de watervallen van de Niagara te water ging en met forsche slagen naar den anderen kant ging zwemmen. Wie was die dwaze, die roekelooze, die zich in het gevaarlijke water begaf, dat in de laatste 800 meter voor den waterval 16 meter valt Wie wilde de kans loopen met den sterken stroom te worden mee gesleurd Zou men het ooit weten Ieder had om zoo te zeggen het hart in de keel. Ieder oogenbiik kon men verwachtten, dat de vermetelde zou afdrijven en dan naar beneden zou storten met het kokende, schuimende water en daar beneden in die borrelende woeste zee vermorzeld zou worden. Maar zie, wat eigenlijk niemand verwachtte, werd waarheid. De zwemmer scheen tegen den stroom bestand te zijn en kwam behouden aan de overzijde. Politie-agenten hielden hem aan. Hij moest zijn naam opgeven en eenige ver dere formaliteiten vervullen. Het bleek niemand anders te zijn dan onze landge noot luit. van Rhijn, die aan de Olym pische spelen had deelgenomen. Hij be kende niet te weten, dat het zwemmen daar ter plaatse verboden was. De trans- contitentale reis van Los Angeles had hem zooveel stof doen happen en be nauwdheid doen uitstaan, dat hij erg blij was, water te zien om zich te kunnen verfrisschen. Zijn onwetendheid redde hem van een proces-verbaal. Zeer bekende en sterke zwemmers hebben vóór hem getracht de Rapids over te steken, maar het is hun niet gelukt. Zelfs Captain Webb, de eerste die den zwemtocht over het Kanaal tusschen Frankrijk en Engeland volbracht (1883), vond den dood bij een poging om de Niagara Falls over te steken. Hem mis lukte, wat Van Rhyn heden volbracht, in zijn onnoozelheid zouden we haast zeggen. Ten minste, tegenover de omstanders en de politiebeambten merkte Van Rhyn op, dat hij zich gedurende zijn zwemtocht van geen enkel gevaar bewust was ge weest. PAARD OP HOL. Donderdagmiddag was een knecht in de Gravenstraat bezig het paard van de bier brouwerij in te spannen. In de straat was een meisje aan het spelen met een hand kar. Op een gegeven moment dompte de handkar en raakte daarbij een poot van het paard, dat op hol sloeg. Het dier rende met den wagen achter zich aan tegen den muur van de Geref. Kerk, waarbij een ruit brak. Het lemoen van den wagen brak eveneens, waardoor de 'wagen scheef achter het paard aansleepte. Slaand en trappend met de pooten draaide het paard in de Gravenstraat in de rondte tot dat de knecht het dier kon grijpen en het kalmeerde. Paviljoen-Band „THE FOUR SYNCOPATORS" Hors d'Oeuvres variés Consommé de Légumes Poulet roti Compote fine Pêche Melba Fruits - Dessert De hitte lag zwaar over de stad en bleef in de nauwe straatjes van den ouden Hel der benauwend hangen. Het scheen of de hitte zich daar vastklampte tusschen de huizen en door de stilte niet werd wegge vaagd, zoodat het er broeiend heet was. De kinderen klungelden lusteloos rond', zaten nu eöns op het drempeltje en af en toe klonk een dranzig gezeur als broertjes en zusjes elkaar treiterden of buurtkinde ren met elkaar ruzieden. Dan kwam moeder in onderlijfje en on derrok, blootsvoets en blootgearmd en met een wrevelig gezicht eens kijken, snauwde wat tegen de kinderen en als de rust weer hersteld was, terugkeerde naar de wasch- tobbe, die op het plaatsje op den put stond en waar nog een lekker schaduwtje was. „Moeder!" klonk het weer, „Pietje pakt me bal! Bèèèèè,è,è,è. Driftig kwam moeder naar voren gesto ven; het zeepsop krulde nog in belletjes op haar armen; rood zag haar gezicht van de hitte en van opgewondenheid. Ze zei niets, maar ze kletste haar handen links en rechts en elke mep was raak. „En nou naar den dijk, as de weerlicht!" En Pietje en Jaap en Grietje en Gerrit, met nog een trosje buurkinderen, eindelijk over het doode punt van de lusteloosheid gebracht door de meppen van moeder's krachtige handen, gingen opgewekt naar den dijk, waar nog uit het Oosten een aasie wind van over zee kwam en waar het heerlijk frissohe, blauwe water ais een ver kwikking je al tegemoet stroomde. De kleineren, voorzichtig stappende, steen voor steen en met heide beenen daar- op en toevende, de grooteren springend meer steen on, steen af, daalden allen naar den diikvoet. De klompjes werden in holten tusschen de steenen gelegd. Kousen hadden ze niet aan, die lagen veilig in het kabinet bij moeder. Dat was tenminste'het voordeel van de vacantie met warm weer, dat er geen slijtage van kousen en dus geen stop pen was. En in een minimum van tijd' was er groote leut daar aan den diikvoet. Alle krakeel was geweken en er was niets dan joint en pret. Hoog spatte het water op en weldra droop het uit de broekjes en de jurkjes, maar, wat nood: moeder zorgde wel, dat alles weer droog werd, zoo droog als kurk. Zachtjes klotste het blauwe, heldere wa ter over de bazaltbokken en spoelde zoo vredig gemoedelijk tegen hun beenen; nu en dan zwenkte een krab op het zeetje mee en was dan vrooliike buit van de kin deren, die hem deponeerden in een hol letje, gevuld met water, waarover ze leg den een klinker tegen het wegloopen. Veilige buit! Waarvoor? Ze wisten het zelf niet. Spel en niets dan spel. „Laten we d'r wat vangen", stelde een peuter voor. „Ja. krabben visschen, krabben vis- sehen", jubelde het in koor. Gerrit had een touwtje in zijn zak; Piet sloeg een mossel met zijn klomp kapot en het duurde niet lang of de zachte inhoud bundelde aan het touwtje en kort daarop lag het aasje te water. Volk belangstelling van heel de kleu- terschaar voor deze visscherij, die groote vreugde bracht toen Piet als buit drie krabben boven water haalde, waarvan er twee nog bijtijds wisten los te komen, maar de derde tot buit werd verklaard. T voor dezen buit. voor dit bezit, was aller zorg gewekt en ook deze werd gede poneerd in het kuiltje met water bij de andere krab, waar nu een ijverige wacht zorgde, dat geen ontsnapping kon plaats hebben. „Ziezoo, da's bered", zuchtte moeder over het lage schuttinkje, tegen buur vrouw, die er een snoepwinkeltje op na hield en nu, ook profiteerende van het be schaduwd plekje achter huis, bezig was met het inmaken van sniiboonen. Wel had ze ook eenige malen haar werk moeten onderbreken als er dringend „volk! volk!" werd geroepen en er driftig tikken van een geldstukje op de toonbank was geweest. „Ja, ja", had zc dan geroepen, „ik kom d'r al an", terwijl ze gehaast haar handen aan het schort afdroogde. „De kanderen heb ik naar den dijk gebesjoerd en nou had ik lekker m'n han den vrij", zei moeder, terwijl ze met haar handdoek nog stond te drogen aan armen en gezicht, die ze pas had afgepoedeld en die nog lekten van het water. „Net op tijd, want aanstonds komt het zonnetje op het erf en dan word je hier gebraje". „Dat dacht ik ook", zei buurvrouw. „Ik had vanochtend gelukkig niet veel klantjes, want die benne allemaal naar het strand. Ik hen op 'n haartje na klaar. Nog een honderd boonen draaien en dan in de pot en het varkentje is gewasschen. Maar 't is net of d'r volk is. Ja, ja, ik kom d'r al an". Buurvrouw droogde in het strompelen j nas; voren gauw haar handen af. „Zeker verkeerd gehoord", klonk jhaar stem over het schuttinkje. „Ja, ik word al wat staffig en dan denk is soms, dat ik wat hoor en dan is het niks en soms hoor ik niks en dan is er wat". „Ja, buurvrouw, dat is lastig. Nou atjuus, hoor. 't Beste met je boontjes en ik ga d'r m'n gemak even van nemen". Moeder zakte af naar voren en ging in 1 liet klompenportaaltje zitten. Ze had d'r j schort maar voorgedaan voor 't gezicht zie je en ging lekkertjes op 'n stoel zit ten, wijdbeens en d'r rokken wat opge haald, terwijl ze d'r zakdoek klaar hield om d'r gezicht af te vegen, want sakkerju, het was nog zoo warm. De ergste broeihitte was wat uit het straatje weggetrokken, want het windje kwam wat meer doorzetten en de zon was uit het straatje verlegd tot achter de hui- zekes. Maar binnen was het nog tot smel- tens warm. Toch durfde moeder niet bui ten te gaan zitten, want ze 'was als de dood voor een tochtje. Ze hoorde in de straat klompengeklater er. klare kinderstemmen, die het hartver heffende: „o, Kovacs" zongen, zoodat het raverde tegen de gevels, welke schenen mee te dansen in het rvthme van den zang, want daarboven stona de luchttrilling van de hitte. Moeder slaakte een zucht. Net zou ze wat uitpuffen en daar kwam dat jonge, drukke goedje aan en met de rust zou het weer gedaan ziin. Pietje's broekje hing half van zijn ach terwerk gezakt; de looden van de klok hin gen ver over zijn bovenlip; Grietje's jurkje, vanmorgen pas gestreken, leek wel een vaatdoek; Jaap's kap was van de klomp en Gerrit had een winkelhaak in zijn blouse van je welste. Nochtans hadden ze pret voor zes, want Gerrit torste in zijn pet een aantal krab ben, die als groote buit werden meege voerd. Moeder stond op het punt om uit te val len, op te staan en rake meppen uit te deeien, maar de blijde gezichten der jeugd verteederden haar en om toch nog even van hen af te zijn, graaide ze in haar beursje en haalde een paar centen er uit en gaf ze aan de kinderen. „En nou nog even opgemarcheerd". Uitgelaten werd de „bank" bü buur vrouw opgezocht en klonk weldra „volk! volk!" en tikten de centen op de toonbank. Maar buurvrouw, die immers wat dopf was en pas voor tjoema naar voren was geweest, had het te druk met de snijboo nendraaierij en hoorde niets. Plet stond met zijn pet vol krabben en met zijn kameraadjes in den winkel en een duivelsch denkbeeld sprong in zijn brein werd tot uitvoering gebracht. Over elkaar strompelend en malle lach- kreten iritstootend renden ze het winkeltje uit, zoodat moeder van haar stoel opstond en het straatje inkeek, maar toen waren de „ganneven" al een heel eind ver. Moeder begreep er weinig van, maar was al blij, dat de jeugd een beetje uit haar buurt bleef. Wat zat het daar lekker in dat klompen- portaaltje. Fijn woei het windje langs de deur en de schaduw had het brandende van de straat weggenomen en nu was het zalig rusten na hard werken. Zoo eventjes nergens voor hoeven te zorgen en je gedachten ook met niets hoe ven bezig te houden. Moeder was al vroeg op geweest ook al om de groote hitte wat te ontzeilen en nu werd ze wat geeuwerig, het hoofd zakte schuin op haar borst, slingerde nu wat heen en weer en hoe ze worstelde tegen de slaap, ze kon zich er niet aan onttrekken en tornde in. Hoe lang, dat wist ze zelf niet. Maar er rommelde wat in haar ge dachten, er soesde wat in haar hoofd, klan ken drongen eindelijk tot haar door en, eerst zoekende naar een oriënteering waar ze zich bevond, stond buurvrouw uit het snoepwinkeltje dreigend voor haar, terwijl een zondvloed van bitse woorden 't klom penportaaltje binnenstormde. Moeder stond op, begreep de zaak nog maar half, doch aan de lachende snuiten van de jeugd, die op een afstand stonden te grinniken, begreep ze, dat er iets bad plaats gehad, dat niet precies door den beugel kon. „Wat is er toch?" „Wat er is, ja dat zal jij niet weten". „Maar m'n goeie mensch, wat is er dan?" „Komt die slemiel van je. die Gerrit, en vraagt 'n cent sanssies. Uit die bus, zeit ie en wijst met z'n vinger. Nou, ik pak Op- en ondergang van Zon- en Maan on tijd van hoogwater (Texel). Zomertijd. Maan HOOGWATER LAAGWATER Zon Augustus ond.: op: opond Tijd. Tijd. Tijd. Tijd. u. min. u. min. u. min. u. mir^ Zondag 28 1.05 18.53 6.02 19.56 6.49 19.27 10.57 23.25 Maandag 29 2.25 19.16 6.03 19.54 7.59 20.26 12.28 Ó.Ï8 Dinsdag 30 3.51 19.33 6.04 19.52 8.49 21.08 13.26 Woensdag 31 5.18 18.47 6.06 19.50 9.26 21.44 1.26 14.16 Donderdag 1 6.45 19.59 6.08 19.47 10.01 22.18 2.09 14.69 Vrijdag 2 8.12 20.10 6.10 19.45 10.36 22.64 2.54 I6.tf9 Zaterdag 3 9.40 20.22 6.12 19.43 11.12 23.31 3.32 16.13 die bus. doe het deksel er af en, wat denk je dat ik in grijp, wat denk je welen buurvrouw's stem sloeg over de toonbalk heen. „Weet ik dat?" njjddgde moeder. 'n krab. Ik geef 'n gil, gooi de bus onder- „Knijpt me 'n krab in mijn vingers, steboven en nou loopt m'n heele winkeltje vol krabben". Terwijl draait buurvrouw zich om en heft dreigend de vuist naar de jongens, die op gereserveerden afstand blijven. „Nou inensoh, dan zal ik je even hel pen ze weg te vangen". En moeder, die toch inwendig even moet schateren, stapt het winkeltje binnen en met goed ge plaatsten greep achter de knijpers slingert ze één voor één de krabben de straat op. Het duurde wel een week vóór de con versatie achter over het schuttinkje werd' hervat, Robinson. Binnenland. DOOR GAS BEDWELMD EN GESTIKT Bij het schoonmaken van een ongeveer zes meter diepen waterput, die in enkele jaren niet was gereinigd, geraakte Don derdag de 48-jarige boerenknecht S. Klaster te Eursinge, gemeente Havelte, door het opstijgende gas bedwelmd en stortte in het water. Een zwager van hem, J. Zwiggelaar, die hem wilde helpen, ge raakte ook bewusteloos. Beiden konden uit den put worden gehaald, maar Klaster was reeds dood. MODERNE BEDELAARS. Met een auto. Donderdagmiddag werd de Haarlem mermeerpolder bezocht door drie bede laars, die op een centraal punt per auto arriveerden. De auto werd geparkeerd en men toog aan het werk. Des avonds ging men per auto huiswaarts. DOOR EEN TREIN DOODGEREDEN. Woensdagmorgen is een man op de spoorbrug te Nieuw-Vennep door een trein doodgereden. Het was G. F., ver pleegde uit een rusthuis te Schevenin- gen. F. was bij zijn familie te Nieuw- Gennep gelogeerd en ging Woensdag morgen in de Hoofdvaart visschen. Hij zat op de spoorbrug die over deze vaart loopt. Toen de trein aankwam, schijnt F. te dicht hij de rails te hebben gezeten, waardoor hij met de treeplank van een wagen in aanraking kwam. F. is met ver brijzelden schedel in de Hoofdvaart ge slingerd. JONGEN BIJ HET BADEN VERDRONKEN. Door den stroom gegrepen. Donderdag omstreeks kwart na 6 waren twee jongens, de 13-jarige J. M. H., uit de Eschdoornstraat te 's-Gravenhage met zijn vriendje J. v. d. B., uit de Kemp straat nabij golfbreker N. 36 (Kwartel laan), in zee. De jongens waren ongeveer tot borsthoogte gekomen toen zij plot seling bemerkten, dat de zee hen mee trok, v. d. B. slaagde er in overeind te komen. H. dreef evenwel verder en werd door een vloedgolf om den golfbreker heengetrokken. IJlings schoten eenige personen toe die trachtten met een lijn den jongen te redden. Het mocht evenwel niet baten. Toen men den jongen aan het strand bracht werd onmiddellijk door twee politiebeambten kunstmatige adem haling toegepast, doch zonder resultaat. Het lijk is naar het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd. VERDRONKEN. Donderdag tegen acht uur was de 10- jarige P. V. op een kolenlichter op de rivier bij de Buitenwalevest te Dordrecht aan het spelen, toen een van de Zwijn- drechtsche ponten, die uit de vaart werd genomen, ter plaatse meerde. Door de daardoor ontstane deining begon de kolenlichter te schommelen. Het jongetje kreeg een slag van het roer, waardoor hij overboord sloeg. De politie heeft eenige oogenblikken later den jongen opgehaald. Hij bleek reeds te zijn over leden. Bij het zwemmen in de Waal te Tiel is Donderdagavond omstreeks 7 uur de 17-jarige W. S. verdronken. Na ongeveer drie uur dreggen werd zijn lijk gevonden. Verban die dagen, waarop gij door pijn in uw rug en spieren, door urinestoornissen, hoofdpijn en duizeligheid, door afgematheid, terneergeslagenheid en uitputting uw werk nieft doen kunt. Deze verschijnselen zijn dik wijls de eerste waarschuwingen van verzwak king der afscheidingsorganen. Van de gezondheid en kracht dezer organen hangt uw welzijn af. Zijn zij verzwakt, dan hoopen urinezuur en andere schadelijke stoffen zich op, welke rugpijn, spit, waterzucht, graveel en blaisstoorniSsen veroorzaken. Herstel uw gezondheid door vanaf heden Foster's Rugpijn Pillen te gebruiken. Dit speciale middel werkt rechtstreeks op de betreffende organen, neemt de oorzaak weg van uw lijden, waardoor gij u weder spoedig flink en gezond zult voelen. Bij alle drogisten enz. a i.~5 per flacon. Zondag 28 Augustus 1932 DEN HELDER Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weststraat), Geen dienst. Ned. Herv. Gem. (Westerkerk, WestpielnJ 's Morgens 10.45 uur, Ds. F.W. J. v.d. Poel Geref. Kerk (Julianapark). 's Morgens 10 u., Cand. v.d. Meulen, van Zwolle. 's Avonds 5.30 uur, Ds. Meynen Kerkdienst (Chr. Mil. Tehuis, Kanaaiweg) 's Morgens 10 uur, Ds. Meynen 's Avonds 5.30 u., Cand. v. d. Meulen Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's avonds 6.30 u, de heer N. van der Kraats Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur en 's middags 6 uur, Ds. L. Fioor, van Ulrum Herst. Evang. Luth. Gem. (Weezenstr.) 's Morgens 10 uur, Ds. F. J. Plaat van Den Haag Doopsgez. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smidts Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 u., Ds. R. C. W. J. Hoek Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 78), 's Morgens 10 uur, kerkdienst Past. Th. Moleman. Leger des Heils. 's Morgens 7 uur, Bidstond 's Morgens 10 u., Heiligings-dienst 's Mid. 3.30 u., Openlucht-samenkomst Plantsoen 's Av. 8 u., Verlossings-Samenkomst Kerk van Jezus Christus. (Van de Heiligen der laatste dagen).1 Jansendwarsstraat 8. 's Morgens 9.30 en 's avonds 5 uur Samenkomsten. HUISDUINEN. Ned. Herv. Gemeente 's Morgens 9 u., Ds. F. W. J. v.d. Poel enz. enz. GROOTSTE SORTEERING PRACHTIGE DESSINS UITERST LAGE PRIJZEN Buitenland. WERVELSTORM OP FORMOSA. Twaalf dooden, materieele schade. Het noordelijk deel van het eiland Formosa is door een hevige typhoon ge teisterd, waardoor groote overstroomin gen zijn ontstaan. Voorzoover tot nog toe bekend is, zijn 12 menschen verdronken. Het grootste gedeelte van den oogst is geheel vernield. De steden Taihokoe en Keehoen staan onder water. Vier sche pen, die op weg waren naar Keehoen, worden vermist. Tengevolge van onder spoeling van een spoordijk ontspoorde een trein. i DYNAMIETAANSLAGEN OP EEN SPOORBRUG. Bij Oaklad in Ontario heeft men op een spoorbrug een hoeveelheid dynamiet gevonden, die voldoende was om de heele brug op te blazen. De ionten waren zoo danig bevestigd, dat als er een trein passeerde, een ontploffing moest plaats hebben, toe aanslag werd ontdekt, vlak voordat een trein passeerde. Er zijn nog geen arrestaties verricht, MET 8 MILLIOEN LIRE ER VANDOOR Een markies met medeplichtige. Markies di Francesco, de kassier van het filiaal van de Banco di Sicilië te Re- me is er met een bedrag van 8 millioen lire vandoor gegaan. Hij schijnt meer dere medeplichtigen te hebben en zou trachten met dezen met behulp van val- sche passen naar het buitenland te ont komen. PRINCE CHARMING. Hinderlijke adoratie van het zwakke geslacht. De prins van Wales, die, zooals men weet, den bijnaam heeft van Prince Charming, heeft te Cannes, waar hij thans met zijn broeder prins George ver toeft, een eenigszins hinderlijke hulde van het schoone geslacht in ontvangst moeten nemen. Toen hij daar Maandag van het oorlogsschip „Shropshire", dat van Malta kwam, aan wal stapte, werd hij door een reusachtige menschenmenigte opgewacht, voornamelijk vrouwen, waarvan het mee- rendeel in strandpyjama's. Ze drongen, toen de prins langs de kade liep, zoo dicht onderhet toewerpen van kushandjes en heilwenschen op. dat hij zich nawelijks meer kon bewegen. Tot aan zijn hotel werd de prins door de menigte gevolgd, die vóór het hotel bleef wachten, in de hoop hem weer te zien. De prins heeft doen' weten, dat hij van plan isnaar Biarritz te vertrekken, tenzij hij verder van overmatige belangstelling verschoond blijft. (Hbl.)

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 5