Badpaviljoen THÉ DANSANT Julianadorp. 't Zand. Breezand, Anna Paulowna. Wieringen. is thans de prijs voor Blue Band - Hol'an«j'* beste standaardwerk - versch gekarnd niet 25°/o allerfijnste Roomboter onder Rijkscontrole H.ï. ZEEOflO_HlilSDÜIN[fS ZONDAG II SEPTEMBER Een goede „vangst" der douane. KONIJN's BLAASHAM. Het preludium. BESTE BRANDSTOFFEN BSJ DE HELDERSCHE STEENKOLEN- EN ANTHRACIETHANDEL OKKE VISSER Polderweg 34 Telef. 228 ZOMERPRIJZEN Kijkjes uit mijn venster. BIUE BAND leeren. Voor zoover zü dus geen voor opleiding hebben gehad op een ambachts school, zullen die jongens nog wel eens met den mond vol tanden staan straks. En weet u wat nu zoo ontzaglijk jammer is? Dat ook hier de bezuinigingsbacil woedt. Die bezuinigingsbacil werkt bij voorbeeld aldus: Het was de gewoonte, dat die leerlingen, als zij de school verlieten, hun gereedschap als een herinnering aan hun leertijd mee mochten nemen. Neen, zegt de minister, dat mag niet meer; zii kunnen htc koopen. De school verstrekt het tijdens het verblijf, gaan ze de school verlaten, dan kunnen ze dus de gereed schappen koopen. Maar die zijn inmiddels drie jaar gebruikt en hebben uit den aard der zaak in de nog onbekwame handen dezer jongens hun beste periode gehad. Tweede voorbeeld: De jongens welker ouders onvermogend zijn, kregen tot nu toe gratis werkpakken van de school. Al leen de directeur weet dat, verder kraait er geen haan naar, de jongens staan vol waardig tusschen hun kameraden. Dit mag thans niet meer; de gratis werkpakken moeten door het armbestuur worden ver strekt, zoodat de ouders eerst de fasen voor de bedoeling moeten doormaken, hetgeen natuurlijk ook ter kennis komt van de an dere jongens. Zoo wordt er ook op de am bachtsscholen gewelterd. Voor de openbare les, die Donderdag middag gegeven werd, was de belangstel ling groot, we zeiden dit al. Het is de bedoeling haai- Zaterdagmiddag te herha len, omdat dan ook de vaders kunnen komen. De betimmering der bestuurs kamer. Met de zeer bescheiden middelen, waar over de school beschikt, heeft men het klaar weten te spelen om naar aanleiding van dit zilveren jubileum de bestuurska mer opnieuw aan te kleeden. Van eiken triplex hebben de jongens zelf een geheel nieuwe betimmering gemaakt en die met 'zwart gebeitst mahoniehout opgelegd, het geen tot een zeer smaakvol geheel heeft f'eleid. De aangebouwde archiefkasten zijn iet een openslaande en schuifdeur ge maakt en verder bevat deze wand een in gebouwde brandkast. De deuren alles is geheel nieuw zijn van palissander- Ïouten greep voorzien. Zooals men heeft unnen lezen, deed de familie Grunwald de toezegging van een klok in overeen stemming met den stijl. Alles is uiterst eenvoudig, maar smaakvol, vervaardigd door de meubelmakers der 2e en 3e klasse. De teekening, welke de heer Pinkhkof aanbood, en die reeds den wand siert, is $en zoogenaamde spatteekening, voorstel lend een toren te Delft. De bezoekers, die Zaterdagmiddag nog zullen komen, zullen ongetwijfeld! ook gaarne een kijkje nemen in deze bestuurs kamer, en daar een en ander bewonderen kunnen. De leeraren, die tot nu toe geen eigen kamer hadden, hebben die thans ook; de hier aangebrachte lambrizeering is ook eigen werk der school. Onder de bloemstukken trok er een de aandacht, dat door den heer T. C. Govers, .Weststraat, was aangeboden. Deze firma had het origineele denk beeld gehad de bloemen in een grooten gieter aan te bieden. Betreffende de ver siering met levende bloemen moet nog worden vermeld, dat deze is verricht door de stadstuin! ieden Elinga en Willems, die dit met toestemming van den directeur, ge heel belangeloos hebben in orde gebracht. Deze bloemen en planten zijn alle uit de gemeentelijke kweekerij, die, zooals men weet, op die terreinen der ambachtsschool is gevestigd. Een onjuiste vermelding in ons vorig resumé moet hier nog worden hersteld. De school heeft namelijk geen 640, maar 840 leerlingen aan de maatschappij afge leverd sedert haar bestaan. Bijeenkomst van leerlingen. De Vrijdagmiddag was bestemd voor een reuzen-knalfuif van de jongens! Want de poes komt een graatje toe, nietwaar, en 8)s de groote heeren als maar feestvieren, dan zou je als leerling tenslotte het lijdend voorwerp worden en dat gaat toch niet, En nu haddten ze me op straat al verteld, flat. er geweldig veel doozen waren geko- Ijien met taartjes. Nou, en toen we de (ichool verlieten, dat was zoo wat een lïur later, waren al die doozen leeg of van 3 tot 6 uur (bij droog weer) Jazz Band „THE FOUR SYNCOPATORS" zoo goed als. U begrijpt dus, dat dat zaakje in orde was. Hadden me die jongens effen een fijne middag! D'r beste bullen hadden ze ervoor aangetrokken, en de kuif was extra ver zorgd, eventueel aankomende snorren wa ren bijgeknipt. D'r waren Schiller- en an dere kragen en ook waren er haardossen in alle mogelijke nuanceeringen, van spierwit af (dat betrof in hoofdzaak den persdienst) tot trèfle incarnat toe. Ook eenige oud-leerlingen waren er aanwezig. Dat heele gezelschap werd toegesproken door den heer Dekker, die eraan her innerde hoe vijfentwintig jaar geleden de school gesticht werd, en hoeveel moeilijk heden dat opleverde eer de gemeente er toe kon komen een nog maar klein subsidie te geven. Voornamelijk aan het pleidooi van den heer D. H. Grunwald is dat nog te danken geweest. Die 30e Augus tus 1907 was evenwel een feestelijke dag, tal van vlaggen woeien er van de huizen en vele autoriteiten en ook jongens richt ten vol verwachting hun schreden naar de Laan, waar ds. Koens, de toenmalige voor zitter, de jongens zoo aardig wist toe te spreken. Zijn woorden mogen ook door de jongens van nu ter harte worden geno men, want de spreker wees er op, dat ar beid samenwerking eischt van hand en hoofd, maar ook en vooral van hart: liefde tot den arbeid' moet er zijn wil die arbeid vruchten dragen. Dien eersten dag waren er nog niet veel leerlingen, een kleine 50, maar dat aantal groeide allengs aan, en in den loop van deze 25 jaar zijn dan ook een groot aantal ambachtslieden aan de maatschappij afge leverd, Helaas is het in onzen tijd voor de jongens wel wat moeilijker geworden zioh een positie te verwerven, maar zii mogen bedenken, dat toch de dag komt waarop het leven hun een gelegenheid aanbiedt. Laat dat oogenblik niet voorbijgaan, zegt spr., grijp met beide handen diie gelegen heid aan. Met eenige voorbeelden wordt dit geïllustreerd.. De heer Dekker noemt daarna op wat aan de school op dezen dag is geschonken, en herinnert aan het jubileum van den directeur en de twee leeraren, die tegelijk met de school hun vijfentwintig-jarig ju bileum herdenken, om tenslotte te eindi gen met het verzoek een driewerf hoera uit te brengen op het welzün van de school en haar verderen bloei. Hoeveel jongens er precies waren, zou den wij niet kunnen zeggen, maar wel kon worden geconstateerd, dat de gezamenlijke kelen een^tevig geluidsvolume wisten te produceer™, zoodat de wanden ervan da verden. Toen kwam, nadat de heer Jaring een telegram had voorgelezen van twee oud leerlingen, thans leeraren te Winterswijk, n.1. de heereh Riemers en Valkenburg, een der leerlingen, Bakker, aan het woord, die zich introduceerde als Voor zitter van de Ambachtsschoolvereeniging. Hij herinnerde aan de groote veranderin gen, die in de afgeloopen 25 jaar in de school waren tot stand gekomen, bijvoor beeld hoe vroeger de smeden, voor zij met hun werk konden beginnen, eerst een 20 minuten aan de blaasbalg moesten trek ken alvorens het vuur heet genoeg was, en hoe het te danken is aan de groote wils kracht van de besturen, dat hierin verbe tering is gekomen. Menige vader en moe der van thans staan verbaasd over hetgeen hun jongens op de school leeren. Hü her innert voorts aan het jubileum der drie leeraren, en drukt de hoop uit. dat. het be stuur in deze tijden van malaise er in moge slagen nochtans het hoofd boven water te houden, en eindigt met d!en wensch, dat de bestaande waardeering van het publiek moge aangroeien tot enthousiasme. Daarna komt nummer 2, de leerling G r o o t e s, met een aanvulling op deze speech. Die aanvulling bestaat hierin, dat aan de jubilarissen namens alle leerlingen stoffelijke huldeblijken worden aangebo den: een ets aan den directeur, een sche merlampje aan den heer Kersten, een bu reaustoel aan den heer Korff. Namens de leeraren spreekt tenslotte de heer Smit woorden van dank. Het is wel een beetje vreemd, zoo zegt hij, dat de eene jubilaris de beide anderen toespreekt, maar de omstandigheden liggen er toe. Vijf-en-twintig jaar geleden begonnen we met drie leeraren, de salarissen waren na tuurlijk zeer laag, en de inrichting der school was zeer primitief. Er was geen geld voor. In de houten hulpschool was bijvoorbeeld geen boormachine, zoodat met de hand gaten moesten worden gemaakt in het ijzer. Nochtans zijn de leerlingen der school voor het meerendeel geslaagd in het leven en dat is voor de leeraren na tuurlijk een groote voldoening. En als dan later die oud-leerlingen terugkomen en u zoo hartgrondig dankbaar zijn voor dat vroeger genoten onderwijs, dan doet dat goed. Tot 1928 heeft spr. als leeraar met de Deioe andere jubilarissen samengewerkt en heel veel vriendschap van hen ontvan gen. En ook als directeur heeft spr. altijd welwillende medewerking gehad ook van de andere leeraren. Spr. is dankbaar voor cïen steun en hoopt, dat dit zoo moge bi u ven. Den oud-leerlingen bedankt spr voor hun bloemenhulde, en wat het cadeau van de jongens betreft, het heeft ons bui tengewoon getroffen, dat ook de jongens dezen dag niet onopgemerkt voor ons lie ten voorbijgaan. Namens den heer Korff en mevrouw, alsook namens den heer Ker sten brengt spr. hun hartelijk dank. Ook hier wordt geëindigd' met driewerf hoera. Toen kwamen de taartjes en dat is voor ons het geschikte oogenblik hier een punt te zetten en een dikke streep. Over vijfentwintig jaar hoort u wel meer van ons. UITBREIDING FIRMA NEELS. De firma Neels, die door haar staag groeiende voorraad heeren en kindercon- fectie, gebrek aan ruimte in haar drie za ken begon te krijgen, besloot voor eenigen tijd tot uitbreiding van een yan haar za ken in de Keizerstraat. De architect v. d. Leek, maakte een ontwerp, dat door den aannemer Steeman werd uitgevoerd. Het perceel Keizerstraat 66 werd naar ach teren uitgebouwd en naar de Graven- dwarsstraat doorgetrokken. Daardoor werd veel ruimte gewonnen. De boven verdieping, waar honderden costuums, jas sen en kinderpakjes een plaats vinden en waartoe een breede trap toegang geeft, ontvangt een zee van daglicht door prac- tisch aangebrachte lichtkappen, waardoor dus de goederen goed tot hun recht ko men. Enorme voorraden zijn in den win kel opgetast, een kleine berekening bracht ons tot een voorraad, die loopt in de dui zenden stuks, natuurlijk tegen zeer geva rieerde prijzen. Vermelden we tenslotte nog dat het schilderwerk werd verricht door den heer Kriek. „VIJF DAGEN NAAR PARIJS". In Casino. Men schrijft ons: Het groote lachsucces dat het tooneel- gezelschap, Hub. Kievits, j.1. Zondag in Casino weer heeft gehad met de 18e op voering van „Georgie wil wel", heeft de Casino-directie genoopt dit gezelschap a.s. Zondag te laten optreden met de dol komische klucht: „5 dagen naar Parijs". Dit onbetaalbare lachstuk werd het voor gaande seizoen reeds tweemaal hier opge voerd. Ook nu zal de hoofdrol worden ver vuld door de populaire Hub. Kievits (alias Georgie). Men zie de lage prijzen in de adver- 'en,le- la+i /«J32 In Crisistijd Is kwaliteit goedkooper! 1000 liter gedistilleerd in beslag genomen. Voor 4000 aan accijns ontdoken. Donderdag hebben de ambtenaren van het douanevaartuig „Zeemeeuw" een goe den slag geslagen. Reeds geruimen tijd trok het de aandacht, dat de Noordzee werd' bevaren door allerlei kotters, welke met restitutie van den accijns groote voor raden gedistilleerd naar het buitenland uit voerden. Bedacht op de mogelijkheid, dat men een poging zou wagen om langs de vrijwel over de geheele lengte eenzame Noordzeekust tusschen IJmuiden en Den Helder een gedeelte van de lading in vischschepen over te laden, en heimelijk weer in te voeren hetgeen inzonderheid langs Den Helder door het breede en ook bü nacht goed bevaarbare Marsdiep zoo prachtig kan geschieden werd reeds heel wat dienst in deze richting „geklopt", welke thans met succes bekroond is ge worden. Het is ons niet mogen gelukken er ach ter te komen, welke directe aanleiding er bestond om Donderdag onverwacht han delend op te treden in de Buitenhaven alhier. Met de motorboot er op af. Wij zagen, dat in de vroegte ineens van het rustig aan den wal liggend douane vaartuig „Zeemeeuw" de motorvlet werd gestreken en de bemanning onder aanvoe ring van den inspecteur, den beer P. H. Pesman, zioh snel begaf naar een geheel achter in de haven liggend schip, dat in gebruik is als een garnalendrogerij, de N.V. „Chemica". Alleen bh' hoog water is het mogelijk aan boord te komen, daar het schip bh laag water droog ligt, voor smok kelaars dus een prachtgelegenheid voor berging van hun smokkelwaar. Aan boord van dit schip, dat van behoor lijken omvang is, werd niemand aange troffen. Een deel der bemanning voer daarop terug naar den wal om den eige naar van het vaartuig op te halen. Daarna begon de inspectietocht. Smokkelwaar onder in het schip. In alle duistere hoeken werd het licht van electrische zaklantaarns geworpen, doch aanvankelijk ontdekte men geen con trabande, tot men bü het openen van een deksel van een mangat in de diepte bussen zag in den kettingbak. De toegang daar toe bleek echter niet mogelijk, er was geen deur en geen opening, waardoor men den kettingbak kon bereiken, tot men na lang zoeken een luik ontdekte, dat voor het oog zoo goed als onzichtbaar was en in het tus- schendek van het schip sloot. Bü het ope nen daarvan kon men zich in de ruimte begeven, waar een vijftigtal 20 litersbus sen waren opgeslagen. Oontróle van den bracht aan het licht- hier een 1000 liter gedistilleerd van 98 was bin nengesmokkeld, waarvoor bij normalen invoer ongeveer 4000 accijnsrecht had moeten worden betaald. De eigenaar weet van niets. De eigenaar van liet bedrijf, de heer D. hfeek ten hoogste verbaasd1 over de vondst en ontkende ten stelligste te weten, dat er smokkelwaar bü hem aan boord was. Het is niet geheel buitengesloten, dat het gedistilleerd aan boord is gebracht zonder medeweten van de directie van het vaartuig. Het schip ligt namelijk op een afgelegen plek en op de plaats, waar de drank is gevonden, komt niemand, daar dit kettingraim niet meer in gebruik is. Het is dus niet onmogelijk, dat derden dit schip hebben gebruikt als opslagplaats van hun smokkelwaar. Men kan ook des nachts ongestoord aan boord komen. Bü informate mocht het ons niet gelukken het deskundig oordeel van den inspecteur of den hoofdkommies te vernemen. Te zijner tijd zal de behandelnig van deze zaak voor de rechtbank ons wellicht meerdere fines ses verschaffen. Op het vaartuig en den inventaris is door de douane beslag ge legd. RIJKSPOSTSPAARBANK. Opgave betreffende het postkantoor Den Helder en zqn bqkantoren over de maand Juli 1932. Aan bovengenoemde kantoren, werd in den loop der maand op spaarbank boekjes ingelegd f 120.577.19 en terug betaald f 105.843.20, derhalve meer inge legd dan terugbetaald f 14.733.99. Het aan tal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 53. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie op Staats schuldboekjes ingeschreven een nominaal bedrag van f en afgeschreven f 7.000. Derhalve minder in- dan afge schreven f 7.000. Het aantal nieuw uitgegeven Staats schuldboekjes bedroeg 0. De herfst heeft zijn preludium ingezet Machtig en forsch klonken de eerste stro- phen en gaven aan, breed en majestueus, het „leitmotiv" van het wordende seizoen. Richard Hol en Grieg, welke laatste thans wordt herdacht, zouden zich mis schien hebben gezet voor hun klavier, om iets te vertolken van hetgeen hun oor hoorde en hun ook zag. Maar misschien zouden ze zich bewust zijn geweest, dat deze verklanking slechts bleef een bena dering van hetgeen hun zintuigen hadden opgevangen. Want zooals wij, leeken, slechts ten deele kunnen worden geïmponeerd door hetgeen de componisten hebben willen vertolken, zoo blijft het waarschijnlijk be nadering, hetgeen deze begaafden van de machtige natuur weten na te bootsen. De natuur immers is zóó groot en zóó grootsch, dat wü slechts in staat zijn een gedeeltetje in ons op te nemen, terwijl de uitverkorenen, de begaafden, zij dus, die een gave ontvingen van den Gever, in staat zijn in voller omvang daardoor te worden getroffen. Maar al is ons waarnemingsvermogen dan ook beperkt, voor de meesten onzer is het toch mogelijk iets te ondergaan van dat imponeerende der natuur en daardoor te worden ontroerd. "En het preludium van den naderenden herfst was doorweefd van de diepe klan ken en de diepe kleuren, die dit jaargetijde kan kenmerken mede tot één van de schoonsten van het jaar. In dit preludium lag de diepe bastoon van den windadem, dde stormde rond het huis en waarop als machtig accoord werd gebouwd de hooge fluittoon, die onttok- tokkeld' werd aan het want der in de haven liggende schepen en waartusschen lag het gamma van tonen, die deze groot-instru mentalist wist te ontlokken aan allerlei voorwerpen, die hem, zoo terloops, in den weg kwamen. En ter completeering der symphonie sloegen de golven met beukend geweld op de steenglooiing, zweepten in sneltrein vaart langs den Wierhoofdkop en sloegen sissend door het steigerplankier, terwijl van verre de gromming doorklonk van de golfstügering tegen Onrust en de Razende Bol. En, als in een geluidsfilm, die volmaak ter is d&n Philips vermag technisch in el kaar te zetten, was er de zuivere synthese tusschen het kleurrijke en de imponee rende Banken, die de levende en levendige zee te voorschijn riep. Kleurrijk was het zeebeeld ondanks de grauwe luchten, die daarboven zwierven, maar het werd een fontein van kleuren toen de zon, eerst schuchter, later bewust, van haar macht, glansde over het bewogen zeevlak. Tegen den vangdam botsten de aanstor mende golven en sloegen kun kruinen tot pulver, zoodat het geleek alsof briesende schimmels hun manen lieten wapperen. En door dit ragfijne druppelcomplêx schoot de zonbundels en tooverde snel ver schietende regenboogjes. Op de witgekuifde, hooge golfkoppen op Texelstroom daverde het zonnelicht en teekende scherper het contour tusschen de blauw-grauwe helheid van het deinende zeewater. De uitzwalpende golven tegen de dü'k- glooiing, die, met een breed gebaar, het witte voorschoot uitspreidden over de rots blokken schenen het zonlicht terug te ket sen, zoodat een lichtsprankeling stond te dansen op de glooiing, terwijl het schuim tegen de dijkkruin doorweven was van zeepbellen, waarop de heerlijke kleurcom binaties getooverd werden. En tegen Onrust en tegen de Haaks gronden dansten de golven een woeste horlepijp. Ze waren in een vreugderoes en als de koeien in de versehe weide, maak ten ze de dolste grimassen en sprongen Als furies gooiden ze de witte gewaden in woeste wendingen omhoog, sloegen ze neer, weer op, weer neer, terwijl ze dan weer briesend tegen elkaar opbotsten en machteloos ter neer vielen. Maar de dwingende macht joeg ze dan weer op en het spel begon opnieuw en zou duren tot de oerkracht, die hen in het aan zijn riep, zich zou terugtrekken en hen zich ter ruste liet leggen. Het was het preludium van den herfst en hoe machtig en hoe krachtig ook, het was immers slechts de inzet van de oom positie, die is de Herfst zelf. Nu hebben we gehoord het leitmotiv, dat in machtiger accoord zich straks zal herhalen als het eigenlijke oeuvre wordt uitgevoerd. Maar in dit preludium hebben we het kunnen beluisteren, dat er blijft de stu wing van het vergankelijke naar het nieu we, het wordende. Dat niets, behalve het stuwende Wezen zelf blijft en dat we ons, telkens en telkens weer, zullen hebben in te stellen op het wordende nieuwe, dat ge baseerd is op het vergankelijke oude. Daaraan, aan dat vergankelijke, ons vast te klampen, zoo klinkt in dit preludium door, heeft geen zin en maakt er ons rijp voor, het oude geluid, dat zijn schoonheid heeft gehad1, los te laten. Robinson. Vacantie In 't Hof je. Elk jaar worden de deuren der scholen voor eenige weken gesloten. De jeugd heeft dan vacantie en kan boeken en schriften vergeten. Vele kinderen gaan op reis, naar buiten, maar de zee, naar de duinen. Gaat in velerlei opzichten van de vacantie geen aangename bekoring uit? Maar in menig gezin zitten moeders met hun kroost danig opgescheept. Voor den tobberigen mensch verschijnen deze vrije dagen als groote bergen, waaroverheen ze niet kunnen klimmen. Het leven gaat voor menigeen lang niet op rolletjes, er zijn al- tiid bezwaren, zorgen, moeilijkheden op te lossen. Er zijn echter van zulke volkskinderen die ze gering achten en er om lachen en bij hen gaat het van een leien dakje. Zij hebben niet te kampen met de zwaartil lende en zwartgallige onaangenaamheden. Opgewektheid is een geluk, dat niet direct aan bezit, ontwikkeling of stand is ver bonden. De Juttertjes uit 't Hofje met vacantie hebben dikwijls minder werktuigen én méér fantasie bü gebrek aan het speel goed, dat de woningen der welgestelden binnenkomt, tooveren zij hun vermaak- mlddelen, die wel eens de aandacht trekken. Achter de Hoofdgracht gaapt een diepe gang, als een tunnel in een mijn, waar achterin een hoog geschilderd' doek als scherm hangt. Het schiinsel van een roode lantaarn komt er door en is als een plas bloed, wegdruipend langs de kanten, waar de Hofjes-woningen een schilderachtige kleur geven en geraniums in de vervelooze hekjes staan. Een groote harmonica hijgt amechtig muziek en een afgedankte marinierstrom mel maakt onuitstaanbaar gerommel. Dat is de openings-marsch van het fanfare corps op het tooneel, planken op tonnetjes. Buiten stonden de buurtkinderen onge duldig te wachten, doorbabbelend met ge zellig gewroet in de zoo griezelige gebeur tenis van hetgeen dat daar binnen opge voerd moest worden. £>r verschijnt een verkleed joggie in de deuropening en met zü'n pet in de hand haalt hij du centen op en intusschen da vert de muziek in een angstaanjagend tempo. Iedereen betaalt een cent en rumoerige vrouwen, innig belust op de komedie van kinderen, die soms zoo echt grappig kun nen doen, geven wat meer twee centen, een stuiver. Vooruit, het is vacantie, laat ze leven. In begeerigheid wringt aanstonds de heele troep naar binnen. Zii duwen en stompen met de ellebogen en daar zit nu in het zwarte duister een schare van buurtkinderen en groote menschen. Ze kijken een beetje verwonderd, een beetje angstig, een beetje spottend. Wie weet waarom en waarnaar? De muziek zwijgt en je kan een speld hooren vallen. Daar verschijnen twee jongens in zwem pakjes en die beginnen te worstelen. W aar en van wie hebben ze dat zoo han dig geleerd? Een wordt met bloedenden neus onder gedragen0*681 e" Rr(K)t<> weg- Maar direct komt er uitkomst om de ge- mSr!wf 1<Mden' want een verkleed meisje doet een grappige voordracht. In zoete verbroedering wordt geluisterd en van louter genoegelijkheid klappen ze in d© handen en op het spektakel in het Hofje blijven de voorbijgangers staan. Is me dat een gezonde pret voor een paar centen! Maar het programma is nog grooter en duurt voort en dan komt nog de poppen kastvertooning. Hoe krijgen ze het voor elkaar? Met echte poppen en de echte stem van oom Keesje uit de radio. Maar het Holfje heeft aldus zijn oogen- blikken van kunstgenot. Dan verschijnt in een kleurig carnavals- pak een jongen en zingt er een baliade van het primitieve hart dat altijd bedro gen wordt en nog een lied van den kolo niaal die voor eeuwig naar het land der Javanen vertrekt. Het werd er stil van in de donkere at mosfeer van het -Hofje, waar op zonnige dagen en gedurende zeer korlen tijd een kleine streep warmte en licht over de geveltoppen trekt. Toen ging het doek neer en de kinderen telden de centen die ze opgehaald hadden en ze stroomden naar den koekebakker en in de klittige volte zag je nog de verkleede jongens en meisjes en de geschminkte ge zichten en de aanvoerder der bende schreeuwde met zjjn schorre .jongensge luid, dat het toch maar een buitenkansje was in de lange vacantie. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. 's Middags 2.30 uur, Ds. Vorstman Doop Zendingsgebouw „De Ster der Hope". 's Avonds 8 uur, de heer Sevensma, van Amsterdam We vernamen dat de clubs „VIOS I" en „II" van Warmenhuizen op a.s. Zon dag komen spelen tegen „G.R. I" en „H" op het „G.R."-terrein alhier. De „Holiandia" Hollandsche Fabriek van Melkproducten en Voedingsmiddelen te Purmerend betaalde op j.1. Donderdag voor de aan haar filiaal alhier afgelever de melk bü een gemiddeld vetgehalte van 3, 11 een gemiddelde prijs van 2.08 per 100 liter. We vernamen dat de toestand van de bejaarde heer Bakker, die zooals gemeld j.1. Dinsdagmorgen alhier door een luxe auto werd overreden, waarWj het slacht offer een lichte hersenschudding opliep, thans gelukkig vooruitgaande is. PREEKBEURT. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.) 's Morgens 10 uur en n.m. 8.30 uur de heer P. Boon. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur, Ds. M. A. G. Vorstman Geref. Kerk. 's Morgens 10 en 's middags 2.30 uur Ds. S. U. Zuidema. Hippolytushoef. EEN AANRIJDING DIE BEST AFLIEP. De 73-jarige oude heer P. M„ werd ln de Belt, toen hij op zijn rijwiel bij zijn wo ning dwars over den weg reed, zonder zijn hand uit te steken, plotseling door een motorrijwiel van den heer D. B. uit Anna Paulowna aangereden. De heer M., kwam te vallen en was zeer van streek. Dr. Beeker constateerde een paar hoofd wonden, overigens liep het geval best af. Ook de motorrijder, welke geen schuld treft kwam er zonder ongevallen af. MILITAIRE VOOROEFENINGEN. De keuring voor de deelnemers aan bovengenoemde oefeningen is thans door den keuringsraad bepaald op Vrijdag 16 Sept. a.s. in Casino te Den Helder, 21 deelnemers van Wieringen zullen voor de keuring worden opgeroepen. PROPAGANDA-AVOND. Door den Algemeenen Nederlandschen Metaalbewerkersbond zal op Zaterdag 17 Sept. a.s. in Concordia te Hippolytushoef een filmavond worden gegeven. Spreker voor dezen avond is de heer C. Ooster hoorn. Vertoond zal worden de film „Stalen Knuisten vervaardigd door Polygoon- Haarlem.

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 10