HELDERSCHECOURANT Derde B!fd Luchtvaart. China en Japan. VAN ZATERDAG 10 SEPTEMBER 1932. 11.26 Het bezoek van de Koningin aan Amsterdam. De rijksbegrooting voor 1933. Het Engelsche antwoord op Duitschiands eisch voor gelijkgerechtigheid. Het conflict tusschen Bolivia en Parrguay. Auto-ongeluk. Het auto-ongeluk tusschen Breda en Etten. PREDIKBEURTEN Op- en ondergang van Zon- en Maan en tijd van hoogwater (Texel). Zomertijd. September Maan ond.op Zondag 11 Maandag 12 Dinsdag 13 Woensdag 14 Donderdag 15 Vrijdag 16 Zaterdag 17 18.31 1.46 6.25 19.24 18.45 3.10 6.27 19.22 18.57 4.31 6.28 19.19 19.07 5.48 6.29 19.17 19.16 7.03 6.31 19.14 19.25 8.17 6.33 19.12 19.36 9.30 6.35 19.10 HOOGWATER Tijd. u. min. Tijd. u. min. LAAGWATER Tijd. u. min. Tijd. u. min. 6.59 8.08 8.54 9.31 10.02 10.31 11.01 19.36 20.33 21.13 21.47 22.17 22.46 23.15 12.42 13.43 1.33 2.12 2.49 3.18 23.37 -.42 1.— 14.23 14.67 15.28 15.54 Om 10 uur gistermorgen is de Koningin veer per auto uit Soestdijk aan het Paleis op den Dam aangekomen, thans vergezeld van Prinses Juliana. Er was weer veel publiek ter begroeting op den Dam ge reed. Ook ditmaal verscheen Hare Maje steit even voor het venster. Gistermorgen werden in gehoor ont vangen mr. L. J. A. Trip, president der Nederlandsche Bank, en dr. E. Heldring, oud-voorzitter der Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier en directeur van de Kon. Ned. Stoombootmaatschappij. De Prinses bezocht vanmorgen het Stedelijk Museum. Om kwart over drieën zou de Koningin, in gezelschap van Prins Hendrik en van Prinses Juliana, uitrijden, ter bijwoning van de plechtige opening van de nieuwe gebouwen van het Instituut tot onderwijs van blinden en van het gesticht voor volwassen blinden te Huizen. HET NIEUWE BLINDENINSTITUUT TE HUIZEN. Gisteren is te Huizen het Blindeninsti tuut, de instelling die jarenlang te Am- Sterdam in de Vossiusstraat gevestigd iwas, maar nu naar het Gooi is overge bracht, geopend, in tegenwoordigheid van de koninklijke familie. Mr. H. P. van Heukelom, voorzitter Van het dagelijksch bestuur, hield bij de Inwijding van de nieuwe gebouwen een rede. Rede van de Koningin. De Koningin verklaarde, gaarne vol daan te hebben aan het verzoek om te genwoordig te zijn bij de inwijding van het nieuwe blindeninstituut. Het verheug de haar, andermaal een blijk van haar levendige belangstelling te kunnen geven aan hen, die zooveel moeten ontberen. Bijzonder aangenaam was het haar, kennis te maken met het waardige tehuis, iwaarin het blindeninstituut zijn heilzame werking ten volle zal kunnen ontplooien, om de vruchten te zien van den arbeid van allen, die ijverden voor de totstand koming van deze stichting, en van hen, die door hun gaven van hoofd en hart zooveel bijdragen tot het verzachten van het lot en in menig geval tot het bren- brengen van levensvreugde aan hen, die aan hun zorgen zijn toevertrouwd. Boven al, om de ouderen en de jongeren te ont moeten, die hier verpleegd worden of worden opgeleid om later een plaats in de maatschappij te kunnen bekleeden. De Koningin besloot met de verzekering hoo- gelijk te waardeeren dit grootsche voor beeld van particuliere krachtontplooiing. Moge Gods zegen daarop rusten, en moge deze heilzame en thans verjongde instel ling de beste vruchten blijven afwerpen in het belang van hen, die hier worden verpleegd. Belastlngverhocging? De (a.-r.) Rotterdammer schrijft: Degenen, die in deze dagen pleiten Voor belastingverhooging, zullen door de regeering niet worden teleurgesteld. Naar Verluidt, zal voor ongeveer 50 millioen gulden aan nieuwe belastingen noodig zijn, ten einde een sluitende begrooting te Verkrijgen. Een der middelen, waaraan door de regeering schijnt te zijn gedacht, is het heffen van crisis-opcenten op de gemeentefondsbelasting ten bate van het rijk. Een tekort van ongeveer 150 millioen? In de socialistische pers treffen wij onderstaand berichtje aan, dat bij de bo venvermelde mededeeling van het a.-r. blad aansluit: ,,Naar ons ter oore komt, zou in een Vertegenwoordigende anti-revolutionnaire vergadering van zeer gezaghebbende zijde omtrent de plannen der regeering inzake de rijksbegrooting zijn medegedeeld, dat dat het in de bedoeling ligt, om het plan- Welter voor 90 procent uit te voeren, doch bovendien 55 millioen nog in te vor deren aan nieuwe of verhoogde belastin- DE INVOER VAN HARING IN DUITSCHLAND. Een contingent van slechts 30 pet. Men meldt uit Berlijn aan de „Nw. Rott. Crt.": Ht plan bestaat om voor den invoer van haringen een contingent van slechts 30 pet. toe te staan. Volgens een mededeeling van de Ver. Hamburger Saltherung Importeure be droeg de invoer in het afgeloopen jaar 970.000 vaten (v. j. 1 millioen). De eigen productie bedroeg 320.000 (v. j. 250.000 va ten). Indien 70 pet. van den invoer zou worden uitgeschakeld, zou de Duitsche haringvisscherü 660.000 vaten meer moe ten leveren, hetgeen wel een onmogelijk heid is. Ook is de hoedanigheid van de vis- schen, wegens den langen weg van de Duitsche visschers naar de zouterijen, niet gelijk aan die van de ingevoerde haring. Overigens is de invoer in haringen; sterk gediaald. DE NOOD IN DEN WEST-FRIESCIIEN TUINBOUW. Een ontwerp-steunwet binnen kort te verwachten. De commissie uit de 50 West-Friesche gemeentebesturen heeft aan deze besturen meegedeeld, dat op goeden grond mag worden verwacht, dat een algemeene steunwet voor den tuinbouw binnen niet al te langen tijd kan worden tegemoet ge zien. DE BOTER. De heffing van het crisis merk en ver- voervergunning voor boter bedraagt voor PLANNEN TOT ONTVOERING VAN LEDEN DER COMMISSIE-LYTTON Volgens een te Harbin ontvangen be richt, hebben gedeserteerde Chineesche soldaten, tezamen met 1500 soldaten, der vrijscharen, plannen ontworpen om den expresstrein, waarin het Duitsche en Fransche lid der commiss1, :n Lytton, gouverneur Schnee en g< 1 Claudel, naar Europa terug te rei e overval len. Zij willen volgens dn richt, gou verneur Schee en generaal Claudel, die naar Harbin onderweg zijn, gevangen nemen, teneinde een hoog losgeld te kunnen eischen. Geruchten melden in verband hiermede nog, dat, om het com plot der bandieten te verijdelen, vlieg tuigen zullen worden gebruikt voor het begeleiden van den trein. HET BUREAU DER ONTWAPENINGSCONFERENTIE TEGEN 21 SEPTEMBER BIJEENGEROEPEN. in of bij wolken tijdens slecht weer. On der en in zekere typen van wolken be staan luchtstroomingen met een krachti- gen neer- of opwaartschen druk die af en toe meer dan 30 km per uur bedraagt en gedurende een onweerbui wel kan stij gen tot 15 meter per seconde (54 km per uur). Lichte vliegtuigen zijn tegen een uergelijkcn druk, wanneer die hen onre gelmatig treft, niet bestand. Binnenland. DE OPLICHTING DOOR DEN CONCIËRGE VAN HET MUIDERSLOT. Voor de rechtbank te Amsterdam heeft zich te verantwoorden gehad de 54-jarige O. R., voormalige conciërge van het Mui- derslot wegens oplichting van een dame te Soest voor een bedrag van f 30.000 in het tijdvak van 20 December 1929 tot November 1930. Bij een bezoek aan liet slot in 1929 merkte deze dame, dat de vrouw van den conciërge een bepaald ordelint droeg. Dit trok haar aandacht, zoodat ze de vrouw meerdere inlichtingen vroeg. Deze verwees haar naar haar echtgenoot, die haar vollediger op de hoogte zou kunnen brengen van de beteekenis van dit lint, dat gedragen werd door de leden van een bepaalde vrijmetselaarsorde. De congierge deelde de dame mede, dat hij grootmeester van de co-magonnerie was en verklaarde, toen de dame haar De correspondent van de Nw. Rott. Crt. te Genève meldde gisteravond: De geruchten, die den laatsten tijd de ronde deden, als zou het bureau voor de ontwapeningsconferentie uitgesteld wor den in verband met de Duitsche nota aan Frankrijk, kunnen thans definitief tegengesproken worden. Het Volkenbond secretariaat publiceerde vanavond een communiqué, waarin vermeld wordt, dat Arthur Henderson, de president der ont wapeningsconferentie, na overleg ge pleegd te hebben met Sir. Eric Drum mond, het bureau dat volgens de reso lutie van 23 Juli gedurende de week, die 19 September begint, bijeen moet komen, tegen 21 September heeft bijeen geroepen. Henderson zelf kon over een uitstel dezer bijeenkomst niet beslissen. Hiertoe is alleen het bureau zelf be voegd. Mochten de Duitschers niet ver schijnen, dan kan het bureau nog altijd i wensch uitsprak, ook lid van deze orde besluiten om de zitting te verdagen. te worden, dat hij daarvoor gemakkelijk zou kunnen zorgen. Ze kon echter slechts lid worden, als ze vooraf ten behoeve der orde f 2500 stortte. De dame, die vol komen vertrouwen in den man stelde, voldeed aan dit verzoek en liet zich nadien telkens weer er toe brengen bedragen ten behoeve der orde te storten, in totaal tot een bedrag van f 30.000. Ze vermoedde niet, dat de conciërge geen grootmeester, zelfs geen actief lid der co-magonnerie was. Toch kreeg zo ten slotte argwaan en liet daarom door den conciërge een schuld bekentenis teekenen voor dit bedrag, waarin hij zichzelf verantwoordelijk stelde en beloofde 5 pet. rente te zullen betalen. Dit is echter nooit geschied: eenmaal overhandigde hij haar een bedrag van f 400.Dit is echter het eenige bedrag geweest, dat bedoelde dame tot nu van DE AMERIKAANSCHE SPOORWEGEN. De loonsverlaging van 20 pet. tegen 1 Febr. aangekondigd. De commissie van de Amerikaan sche spoorwegen heeft bevolen allen spoorweg geëmployeerden een loons- en salarisver laging van 20 aan te zeggen, ingaande 1 Febuari a.s. Men houdt rekening met ernstige pro testen van de vakvereenigingen. haar geld heeft teruggezien. De officier van justitie, van Dullemen, de weekvan 11 tot en met 17 dezer 65 ct. PostvIlIChten Vftll en naar Indië zeide> dat door de bekentenis van per kg. gen. „De regeering zou n.1. becijferd heb ben, dat niet een bedrag van 102 millioen, zooals Weiter berekende op de begroo ting moet worden gedekt, maar dat bijna IJ maal dit bedrag noodig zal zijn voor «en sluitend budget. Naar Reuter meldt, meent de Londen- sche correspondent van de „Echo de Paris" te weten, dat het antwoord van de Engel sche regeering op Frankrijk's vraag naar de houding van Engeland inzake den Duitschen eisch tot gelijkgerechtigheid, de volgende vier punten zal behelzen: 1. Duitschland krijgt principieel gelijke rechten. 2. De regeering in Berlijn moet zich echter verplichten hiervan geen gebruik te maken om haar wapening te vermeer deren. 3. Er zal een algemeene overeenkomst gesloten worden over het vraagstuk der veiligheid. 4. De vroegere geallieerden, Frankrijk in de eerste plaats, moeten zich verplich ten tot zekere maatregelen ter ontwape ning, in den zin van het plan van pre sident Hoover. Zoowel de Londensche correspondent, als de buitenlandsche politieke bericht gever van bovengenoemd blad laten een protest hooren tegen (jeze punten, die naar hun meening op niets anders zou den uitloopen dan op een verzwakking van het Fransche leger. Volgens te New York uit Z.-Amerika ontvangen berichten, is gisteren een Boli- viaansche aanval begonnen op de plaats Pozovalencia en andere punten. De aan val zou echter geen beslissend resultaat gehad hebben en door de Paraguaansche troepen zijn opgevangen. Een toegang van Bollvië naar zee? Een V.D.-bericht uit Santiago de Chili meldt: Een conferentie van vertegenwoordigers van Argentinië, Brazilië, Chili en Peru heeft voorgesteld, teneinde het conflict tusschen Bolivië en Paraguay op te lossen, Bolivië toegang te verschaffen tot den Stillen Oceaan, langs de Noordgrens van Chili. Teneinde Chili schadeloos te stel len, zouden de Vereenigde Staten dit land dan een leening verstrekken waarvoor Bo livië en Paraguay garant blijven. Heen. De „Pelikaan" vertrok 9 September van Rangoon naar Medan. De „Ibis" vloog 9 September van Boe dapest naar Athene. Terug. De „Ijsvogel" vertrok 9 September van Mersamatroe en landde dienzelfden dag te Boedapest. De „Oehoe" vertrok 9 September van Bandoeng en landde eveneens 9 Septem ber te Medan. den verd., en de verklaringen van ge tuige bewezen is, dat de dame door een samenweefsel van verdichtsels en een samenstel van leugens bewogen is tot afgifte van f 30.000. Dan is er van op lichting sprake. Indien het geld echter ter leen werd gegeven, dan werd ver duistering gepleegd. Verd. was reeds langer op financieel gebied aan het „scharrelen", pleegde reeds eerder han delingen, die niet geheel door den beugel konden. Verd., die 25 jaar geleden als tram bestuurder door tijdig te remmen het leven van de Koningin heeft gered, wier rijtuig bijna aangereden werd, verheft zich nog steeds op deze daad. De officier was van meening, dat verd., die naar aanleiding van deze redding een ordeteeken verwierf, thans andere geloofsbrieven dient te toonen. De officier achtte de oplichting be GESTRAFT WEGENS TE LAAG VLIEGEN. Een vlieger-officier, die op 10 Juli met zijn vliegtuig gevaarlijke grapjes had j wezen en vroeg tegen verd. 1 jaar ge- uitgehaald in de buurt van het kristallen j vangenisstraf waarvan vier maanden paleis te Londen, waarbij hij af en toevoorwaardelijk met een proeftijd van op niet meer dan vijftig meter boven drie jaar. deze dicht bevolkte buurt cirkelde, is De raadsman van verd., mr. Schut, is deswege voor den rechter te Croydan ver-1 van oordeel, dat er geen sprake van is oordeeld tot 10 pond boete en ruim 51/, Idat deze man een geraffineerd oplichter pond kosten, benevens 1 pond wegens het zou zijn. Immers de man heeft een stuk De anti-Japausche beweging. Reuter meldt uit Hongkong, dat de autoriteiten aldaar krachtige voorzorgs maatregelen nemen, daar de anti-Japan- sche gevoelens van de Chineesche bevol king zich uiten in aanvallen op Japan ners en andere incidenten. niet in het bezit zijn van een behoorlijk vliegbrevet. De zaak was n.1. dat de offi cier wel zijn militaire brevet had, maar nog niet het algemeene brevet, dat ver- eischt is om alleen te mogen vliegen. MOLLISON'S TERUGKEER IN ENGELAND. Een enthousiaste ontvangst. De oceaanvlieger Mollison die Donder dagavond per boot te Southampton arri veerde, is ondanks den stroomenden regen door een reusachtige menigte op de kade van Southampton met groote geestdrift ontvangen. Zijn vrouw, Amy Johnson, was hem tot Cherbourg tegemoet gereisd en had het laatste gedeelte van de reis op de „Empress of Britain" meegemaakt. Vijf vliegtuigen, bestuurd doorleden van de Londensche Aeroclub, cirkelden om het schip heen toen het de haven binnen voer. Per trein begaf Mollison zich naar Londen, waar een menigte van ongeveer 10.000 menschen aan het station aanwezig was. Onder geweldig enthousiasme ging de oceaanvlieger de hoogte in om op de schouders van zijn vereerders naar de gereedstaande auto te worden gedragen, waar zijn vrouw inmiddels was gehuldigd met- een schat van bloemen. Mollison heeft verklaard zijn plan om een vlucht heen en weer naar Amerika te maken nog niet voorgoed te hebben opgegeven. VLIEG NIET ONDER DONDER WOLKEN. Men zal zich nog het ongeluk herinne ren, dat het leven heeft gekost aan Bruce Bossom, zijn moeder en zijn Duitschen vriend, graaf Erbach Fürstenau, schrijft de Nw. Rott. Crt. Zoaols men weet schrijft men dit ongeluk toe aan het feit, dat Bossom in een donderbui is geraakt en dat zijn toestel door de luchtstroomin gen als het ware in de lucht is uiteen ge rukt. Dit schijnt ook de meening te zijn van het luchtvaartministerie, dat aan alle sportvliegers en aan de leiders van den technischen dienst op de vliegvelden een waarschuwing heeft gezonden, om de uiterste voorzichtigheid in acht te nemen geteekend, waarin zooveel leugens ston den, dat een geraffineerd oplichter hier onder nooit zijn handteekening zou heb ben geplaatst. PI. gaat accoord met den eisch van den officier, al zou hij de straf, met het oog op den leeftijd van ver dachte, die een blanco strafregister heeft, zoo gering mogelijk willen zien Uitspraak 23 dezer. De Commissaris dier Koningin in Zeeland gewond. Zijn echtge- noote en zijn moeder eveneens gekwetst. Vrijdagmiddag omstreeks half vier is op de Wouwsche baan nabii het oudte Anker op den zijweg naar Kruisland jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford, commissaris der Koningin in Zeeland, met zijn auto geslipt. Hij was, vergezeld door drie dames, n.1. zijn echtgenoote, zijn moeder en zijn zus ter, van Middelburg op weg naar Den Haag om zijn moeder en zuster naar hun woonplaats terug te brengen. Toen hij met d'en auto, komende uit de richting Wouw tot nabij het café „Het Anker" tegenover den weg naar Kruisland genaderd was, slipte de auto en reed met kracht tegen de schuur van het woonhuis van Van lersel aan, tengevolge waarvan jhr. Quarles van Ufford, die zelf den auto bestuurde, en twee van de inzittende dames kwetsuren opliepen. De zuster, freule Quarles van Ufford, bleef ongedeerd. Dr. Hillemaas was spoedig ter plaatse en verleende medische hulp. Jhr. Quarles van Ufford, die nog in den auto zat, toen de dokter arriveerde, werd door dezen uit het voertuig geholpen en bij Van lersel binnengebracht. De echtgenoote van den commissaris, die achter in den auto zat, bad vermoedelijk een been gebroken. Ook zij werd bij Van lersel binnengedragen. De commissaris der Koningin, die ver wondingen had opgeloopen aan hoofd en hals, zijn echtgenoote en zijn moeder ziin per auto naar het ziekenhuis Charitas ver voerd. De auto werd zwaar beschadigd: en moest worden weggesleept. Betreffende het auto-ongeluk wordt nog gemeld, dat de toestand van den 37- jarigen A. de F-ijck geen ongerustheid meer baart. De toestand van den 35-jari- gen J. Brans uit Hoeven, die enkele in wendige kneuzingen opliep, is naar om standigheden redelijk. Donderdag is de auto van den heer K. uit Breda aan een deskundig onderzoek onderworpen. Daarbij is gebleken, dat de voetrem nagenoeg niet werkte en de auto bij een vaart van 35 km eerst op 50 m tot stilstand was te brengen. Ter verbetering en aanvulling van een bericht in het nummer van Donderdag ontleenen wij aar. de Nw. Rott. Crt.: Gisterenavond omsteeks 7 uur is op den rijksweg Breda—Etten een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Uit de richting Roosendaal kwam een kermiswagen, die geheel rechts van den weg reed. Een achterop rijdende auto wilde den kermis wagen voorbijrijden; op hetzelfde oogen- blik passeerde een andere auto met een snelheid van ongeveer 80 km per uur. Deze moest toen wel over het rijwielpad 1'ijden, dat links van den weg ligt, en reed pardoes op vier wielrijders in. De auto nam daarna een zwenking naar rechts 'en schoot voor den kermiswagen heen rechts van den weg de sloot in. Twee wielrijders werden op slag ge dood; zij lagen ongeveer 5 m verder in de sloot. De twee anderen werden zwaar ge wond. De slachtoffers zijn de 17-jarige M. uit St. Willebrord en de 30-jarige B. uit Hoeven. De beide anderen, de 30-jarige R. uit St. Willebrord en B. uit Hoeven, werden te plaatse verbonden. De bestuurder van den auto was de 60-jarige K. uit Breda, die met den schrik vrij kwam. OPLICHTING DOOR BOLLENKWEEKER. Een jaar gevangenisstraf geëischt. Voor de Haarlemsche rechtbank heeft gistermiddag terecht gestaan een 24-jarige bloembollenkweeker uit Hillegom, ver dacht van oplichting van vijf Belgen, ge pleegd in December 1931 en Januari 1932. De man had zich tot eenige kweekers in België gewend met het verzoek bollen te leveren aan hem of hij aan hen bij voor uitbetaling. Doch het bleek, dat allen be drogen werden. Hij toonde zijn klanten prospectussen, waarin stond, dat hij met zijn vader een zaak dreef, welke reeds in 1878 was opgericht. Aan tienduizend per sonen was reeds tot volle tevredenheid geleverd. Een van de Belgische klanten had hij bewogen frs. 700 vooruit te betalen van het bedrag van frs. 870. Den klant zou daarvoor 500 gladiolen-knollen extra ge leverd worden. Een tweede had frs. 750 vooruitgegeven, onder dezelfde voorwaar de. Beiden hebben evenwel nooit bloem bollen ontvangen. Een derde had hij verzocht 5750 gla- diolenknollen te zenden. Hij zou dan Ne derlandsche knollen terugzenden, hetgeen den kweek in België ten goede zou ko men. Het gebeurde wel eens, dat de man het bestelde leverde, doch dan had hij van het reeds ontvangen bedrag, van een kweeker bollen gekocht. In zijn uitvoerig requisitoir zeide de of ficier van justitie, dat er reeds van vele gezantschappen en zelfs van ministeries van buitenlandsche zaken klachten over slechte levering waren ingekomen. Spr. meenden, dat de kranten in binnen- en buitenland daaraan voor een deel schul dig. zijn. Zij geven den adverteerder van bloembollen crediet. Indien de adverten ties vooruit betaald moesten worden, zou den er minder oplichtingen gebeuren. Zooals bekend, verzoekt de adverteerder den kooper van bollen vooruit te betalen, maar in vele gevallen volgt er geen leve ring. De Nederlandsche wetgeving is er nog niet op ingesteld, om alle gevallen van vermeende oplichting te behandelen. Het betreft hier evenwel een oplichting, welke bewezen is en om dit geval als voorbeeld te stellen, eischte de officier een zware straf, n.1. een jaar gevangenisstraf, zonder aftrek van den tijd in voorloopige hechtenis doorgebracht. De verdediger, mr. Stomps, betoogde, dat opzet niet bewezen was. De zal 22 dezer uitspraak doen. ONWEER. De bliksem ingeslagen. Gistermiddag omstreeks vijf uur ont lastte zich boven den Gelderschen Ach terhoek een onweer, gepaard gaande met zware regens. Op vele plaatsen sloeg de bliksem in. Te Laren (Geld.' sloeg de bliksem in de kapitale boerderij van Huize Beekvliet. Alles brandde af. Inboedel en oogst gin gen verloren. Drie varkens kwamen in de vlammen om. Verzekering dekt de schade. Gisterenavond is de bliksem in de wo ning van den landbouwer M. A. Dalhoe ven op het Sluitersveld te Almelo gesla gen. Het perceel brandde geheel af. De Zondag 11 September 1932 DEN HELDER Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weststrnatfc 's Morgens 10.30 u., Ds. H. A. Enklaar Onderwerp: „Wedijver" (Mrc. 9:34) Geref. Kerk (Julianapark). t 's Morgens 10 uur, Ds. Meynen Voorbereiding H.A. 's Avonds 5.30 uur, Ds. Tollenaar Kerkdienst (Chr. MiL Tehuis, KanaalwegJ 's Morgens 10 uur, Ds. Tollenaar Voorbereiding H.A. 's Avonds 5.30 uur, Ds. Meynen Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's avonds 5.30 u., de heer N. van der Kraats Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur en 's middags 5 uur, Cand. A. Dubois, van Apeldoorn Herst. Evang. Luth. Gem. (Weezenstr.J 's Morgens 10.30 u., Ds. P. H. Borgers Liturgische Jeugddienst. Onderwerp: „Waarschuwingsborden en wegwijzers". 's Avonds 6.30 uur, Ds. P. H. Borgers Onderwerp„De zwakke, die sterk is" Donderdag 15 September, Nam. 8 uur, Deutscher Verein. Doopsgez. Gem. Geen dienst Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 u., Ds. R. G. W. J. Hoelï Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 78), j 's Morgens 10 uur, kerkdienst Past. Th. Moleman. Leger des Heils. 's Morgens 7 uur, Bidstond 's Morgens 10 u., Heiligings-dienst 's Mid. 3.30 u., Openlucht-samenkomst Plantsoen 's Av. 8 u., Verlossings-Samenkomsfc Kerk van Jezus Christus. (Van de Heiligen der laatste dagen). Jansendwarsstraat 8. 's Morgens 9.30 en 's avonds 5 uur Samenkomsten. HUISDUINEN. Ned. Herv. Gemeente Geen dienst heeft. Toen hij hijgend van den snellen fietstocht terugkwam en de chef de kost bare documenten veilig in zijn portefeuille had geborgen, kwam de trein weer in be weging en werd de reis voortgezet. KINDERLIJKJE GEVONDEN. Donderdag is in een der vijvers van het Park Zorgvliet te 's-Gravenhage op gehaald het lijkje van een pasgeboren kind van het vrouwelijk geslacht, gewik keld in een zwarte directoire, een wol len tricot onderjurk en een witte dames blouse met groene blokken, waarop in rood voorkwam het nummer 8117. MOTORFIETS TEGEN EEN PAAL GEBOTST. De bestuurder gedood. Donderdagmiddag reed de 26-jarige J. Oalluwaerts uit Boekei met zijn motor fiets den weg Boekel-Volkel. Daarbij is hij tegen een telefoonpaal gebotst, met het gevolg dat hij bijna op slag gedood werd. De verongelukte was ongehuwd en Belg van geboorte. DE ZIEKTE VAN WELL. Een sterfgeval te Dordrecht. Woensdagmiddag is te Dordechfc iemand aan de ziekte van Well over leden. Het slachtoffer is een 35-jarige smid. Te IJmuiden heeft zich een geval van de ziekte van Well voorgedaan bij een persoon, die in de haringhaven in het Noordzeekaaal heeft gezwommen. Te Gouda zijn twee gevallen van de ziekte van Weil geconstateerd. MET EEN MES GESTOKEN. De 65-jarige molenaar Wijnakker te Haren, bij Oss, die Zondagavond door een 25-jarigen landbouwer uit Berghem met een mes aangevallen en ernstig ver wond, is Donderdag aan de bekomen verwondingen overleden. VERKEERSONGEVALLEN. De heer v. L., van Amsterdam, die Don derdag te Aalsmeer ernstig is gewond bij een aanrijding met zijn motorfiets, is gis termiddag aan zijn verwondingen in een der Amsterdamsche ziekenhuizen over leden. DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Gistermiddag reed op het Spui, nabij de Schedeldoekshaven te 's-Gravenhage een 38-jarige losse werkman J. A. van R., ge woond hebbende aan de Kemperstraat, op de fiets. Vermoedelijk bij het over steken van den rijweg is hij in botsing ge komen met een postauto. De man kwam inboedel kon slechts gedeeltelijk worden on<jer <jen auto terecht en werd in bewus gered. Alles was verzekerd. DE CHEF HAD IETS VERGETEN.... Daarom moest dë trein stoppen. Toen de motortrein van Hoorn naar Alkmaar Woensdagnamiddag een der stationnetjes gepasseerd was, werd de trein plotseling tot stilstand gebracht, al dus meldt het „Handelsblad". Verschrikte passagiers keken uit de raampjes. Wat was er aan de hand? De chef van het laatst gepasseerde stationnetje, die meereed, had zijn boekje met vrijkaartjes vergeten. Een werkman 'van de spoorwegen, die zich juist in de buurt bevond, kreeg daarom opdracht om het boekje van den chef te halen. Erkend dient te worden, dat de man zich buitengewoon gehaast teloozen toestand, met een fractuur aan den rechterbovenarm en een schedel- basisbreuk, opgenomen. Men vervoerde hem naar het ziekenhuis aan den Zuidwal waar hij ongeveer een uur na aankomst aan de gevolgen is overleden. ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Auto aangereden. Op den onbewaakten overweg te Drunen is gisteren een trein, komende uit Den Bosch, tegen een passeerenden auto ge reden. De auto werd geheel vernield. De twee inzittenden, de heeren A. Bias en P. Schoep uit Tilburg liepen snijwon- den op. Van de locomotief werden de lan taarns vernield. De trein had 15 minuten vertraging.

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 5