Wieringer waard. Uit het huis met Barsingerhorn. Ingezonden. de blauwe stoep. Marineberichten. Visscherijberichten. Ernstige botsing tusschen een Duitschen autobus en de Gooische tram. Burgerlijke Stand van Den Helder Radiografisch Weerbericht., geweldige tocht, die in 8V> u. moet wor den afgelegd. Het doet ons echter genoe gen, dat de deelname van hier zoo graot is. Het blijkt hieruit, dat tusschen de sportvereenigingen van Texel en Den Helder een prettige verstandhouding be gint te ontstaan. Oudeschlld. Men is thans druk bezig met het uit baggeren van de haven. De baggermolen „Haskerland" is gearriveerd en al druk bezig om de haven de gewenschte diepte te geven. Voor den a.s. cursus van het Vervolg onderwijs aan de O. L. school alhier heb ben zich veertien leerlingen aangemeld. „FLORALIA"-TEN TOONSTELLING. Voor de eerste „Floralia"-tentoonstel ling bestond veel belangstelling, dit ken merkte zich des Zaterdags vooral. Den ge- heelen dag zag men een ieder op pad, om zijn bloemen en planten in te zenden. Toen we Zondag even een kijkje gingen nemen, werd onze verwachting overtroffen door de geweldige groote inzending. Het was dan werkelijk ook een pracht en fleurend ge zicht, al die mooie bloemen en planten in keurige stijl te mogen aanschouwen. Hoewel het weer Zondagmiddag verre van schitterend was te noemen, viel de be langstelling lang niet tegen. Om ongeveer 5 uur werd door den voor zitter de tentoonstelling met een kort woord geopend; spr. roept allen een woord van welkom toe. Vervolgens uitte spr. zijn groote tevredenheid en dankbaarheid aan <Je vele inzenders van bloemen en planten. Ook nog een woord van dank aan de jury leden voor hun zeer moelijke taak en aan allen, die hun volle medewerking hebben verleend om deze tentoonstelling zoo goed te doen slagen. Daarna verkreeg de heer Jb. Kaan het woord met het bekendmaken der behaalde prijzen. Collecties van B planten, die van het voorjaar zijn uitgegeven door „Floralia": le prijs H. v. d. Brink; 2e pr. A. Schenk; 8e pr. J. Kater. Planten afzonderlijk: Sa 1 via: le prijs Mevr. K. A. KaanBak ker; 2e pr. N. Koppes. Begonia: le prijs J. Speets; 2e pr. S. Vethman. Geranium: le prijs C. Dekker; 2e pr. N. Kaan. Chrysanth: le prijs W. v. d. Ham; 2e pr. J. Rezelman; eervolle vermelding E. T. v. Rooy. Foksia: le prijs P. Marrees; 2e pr. J. Rezelman. Bloemstukken: le prijs H. v. Brink; 2e pr. Mevr. Koomen; 3e pr. Nel Sieswerda; 4e pr. A. Schenk; eervole vermelding: H. v d. Brink en J. Koomen. Cactusgroepen: le prijs A: A. J. Ouden dijk; le pr. B: G. Schagen; 2e pr. A. Smit; 3e T. Mevr. BlauboerJansen; eervolle .vermelding Mevr. Marrees en H. Limpers. VOOR DEN POLITIERECHTER TE ALKMAAR. Openbare zitting van 26 September. Zijn bloed werd zeer terecht karnemelk. Een vrachtrijder uit onze overzeesche bezittingen, Texel, de heer Dirk Corn. Br., 'n stoere werker, opende de rij van 16 H. H. verdachten, om zich te verant woorden voor het feit, dat hij op 26 Mei den getuige T. Koopman, een wegwerker, gedurende een gerezen kwestie overeen zijn inziens versperden rijweg, een „snotneus" had genoemd. Deze critiek op den toestand van zijn neus gaf den aldus gequalificeerde beer Koopman aan leiding een klacht in te dienen terzake eenvoudige beleediging. De verdachte vrachtrijder beweerde dat Koopman alle aanleiding had gegeven door zjju on- heusch optreden en hem bovendien nog had gedreigd hem met een schop de hersens te zullen inslaan. De getuige, gebogen onder het gewicht van den eed, gaf zulks toe. Het kind had ten slotte een zachten dood, aangezien de heer Br. de sympathie der H.H. Rechters wist te verwerven en slechts pro forma tot f 0.50 boete of 1 dag werd veroordeeld. Muilezel-allures. De 26-jarige heer J. v. E., 'n landar beider met een bijzonder intelligent uiter lijk, te H.H.waard, stond voor den pol. rechter omdat hjj op 14 Juni (er gelegen heid van een der vele buurtkermissen in de >dancing« van den heer Wester, den brigadier-titulair der rijksveldw. H. Vis ser een venijnige schop tegen het scheen been had toegediend. Er was namelijk onder de dansende crisis-sukkelaars eenig spectakel ontstaan en daarbij zou de heer van E., volgens eigen verklaring, als Vredesengel optreden. De rijksveldwach ter apprecieerde dit engelachtige manier maar matig en maakte proces-verbaal op. De heer officier hield een prachtig histo risch requisitoir in verband met den naam van den verdachte en eindigde minder schitterend met f 40 boete of 40 dagen, alsmede 2 maanden gev. voorw. met 3 proefjaren. De officier gaf ook de wen- schelijkheid te kennen die ellendige boe renkermissen af te schaffen. Maar wjj voegen er bij, dat ze liever rechtbanken afschaffen. Vonnis ten slotte. Verdachte werd veroordeeld tot f 25 boete of 25 dagen en voorts 1 maand gev. voorwaar delijk met 2 proefjaren, onder toezicht gesteld der R. C. Reclasseeringsvereeni- ging te Alkmaar. Capriolen van een beschonken metselaartje. De 19-jarige metselaarsbediende Arie K. te Schagen had zich in den nacht van 19 op 20 Juli, gedurende de Schager kermis, met geweld verzet tegen den reusachtigon rijksveldwachter P. Leeg water, die hem wegens dronkenschap en opschepperjj wilde inrekenen. Leegwater, hoewel geen baby, had heel wat moeite Zeer eervol vermeld aan Corretje Kees man voor het door hem gemaakte bordje met „Welkom". Kamerplanten: le prijs J. Rezelman; 2e pr. Mevr. Rademaker; 3e pr. Daan Kaan; 4e pr. Mevr. D. Sleutel; 5e pr. Mej. T. Strijker; eervolle vermelding Mevr. D. Sleutei en K. Broers. POLDER WIERINGERWAARD. De agenda van de vergadering van Hoofdingelanden van gemelden polder, te houden op Zaterdag 1 October 1932, des namiddags half vier (officieele tijd), ver meldt,: Opening. Notulen. Mededeelingen. Inge- Staten inzake wijziging van het Bizonder Reglement van bestuur voor dezen polder, komen stukken. Brief van Gedeputeerde Voorstel van Dijkgraaf en Heemraden tot het doen van een extra aflossing op de laatstelijk aangegane geldleening en het aangaan van een nieuwe geldleening. Be spreking werkverschaffing. Bespreking der te houden verpachting van Dijken, enz. Eervol ontslagaanvrage van den se cretaris. Benoeming van een secretaris. TOON EEL V EREENIG ING „HOUDT MOED". De tooneelvereeniging „Houdt Moed" alhier heeft in studie genomen „De spaak in 't wiel", een tooneelstuk in drie bedrij ven van Jo van Ammers Küller. Het ligt in de bedoeling half November een uit voering te geven voor de af deeling Bar- singerhorn van den Bond voor Staatspen- sionneering. ONVOORZICHTIGHEID GESTRAFT. Onder bovenstaand hoofd vei-scheen een berichtje in het blad van j.1. Zaterdag, han delende over een aanrijding op den dijk. Dat het bedoelde ongeval te wijten was aan de onoplettendheid van den wielrijder kan waar zijn, maar toch ben ik benieuwd te vernemen of bij het proces-verbaal, dat zender twijfel door onze ijverige politie is opgemaakt de remmen van het voer tuig, waarmede de wielrijder is aangere den, onderzocht zijn. Bij onderzoek had men n.L kunnen be merken, dat de aanhangwagen achter de luxe auto wel van rem was voorzien, maar dat die rem niet gebruikt kon worden, en dus niet zooals het voorschrift is vanuit den voorsten wagen kon worden bediend. Het ergste is, dat dit reeds enkele maanden zoo is. Eerst gebruikte men als tractor twee luxe auto's, waarbij de rem van den aanhangwagen onder den luxe wagen door aan de rem daarvan kon wor den bevestigd. Hetgeen echter zeer zelden gebeurde. Meestal slingerde de verbin- met dit door overgebruik en zenuwen overspannen jongmensch. De officier had weer een kermisklant te grazen en wilde het snoeimes er diep inzetten. Eisch f 15 boete of 15 dagen en desnoods een voorw. gevangenisstraf van 2 maanden met 2 proefjaren. Vonnis 2 maanden gev. voorw. met 3 proefjaren. Een cliënt die niet voor de poes was. De 33-jarige loswerkman G. K. te Den Helder, een oude kennis, niet bijzonder gemakkelijk te hanteeren, had zich op 12 Juni met veel kracht en geweld verzet tegen een drietal politieagenten, die hem in het gemeentelijk ontnuchteringslokaal wilde deponeeren en bovendien deze die naren der gerechtigheid nog beleedigd, door hen tot ploerten te degradeeren en te bespuwen. De heer Kw. weigerde de genoten consumptie te voldoen en de benadeelde caféhouder had politieassis- tentie verzocht. Het was een evenement voor de Koningstraat, maar niet 'n onver deeld genoegen voor de agenten, die met het vervoer van een dergelijke speeksel- sproeier waren belast. Eisch tegen ver dachte, die al reeds het halve onderhoud van de rechtbank aan boete heeft betaald, voor de variatie, 2 maanden gevangenis straf. Uitspraak f 30 boete of 30 dagen (pecunia non olet!) benevens 2 maanden gev. voorwaardelijk met 3 proefjaren. Een „stompzinnige" Barslngerhorner. De 26-jarige arbeider Jan de B. uit Barsingerhorn had zich de weelde ge permitteerd in den nacht van 19 op 20 Juli te Schagen. ter gelegenheid van de kermis, den winkelier en hulp-kellner D. Jongejan uit Kolhorn, die te Schagen in een café dienst deed als markeur, op eenige stevige stompen te onthalen. De 20 pop boete of 20 dagen, die de officier vorderde, gaven den verdachte wel een „shock", maar de politierechter verzachtte eenigszins de gevolgen en legde f 15 boete of 15 dagen op. Een stijfhoofdige motorrijder. Tot tweemaal toe had in den nacht van 12 op 13 Juli te Schagen den motor rijder Dirk Sch. die zonder licht reed, het stopbevel van veldwachter v. Haaren genegeerd. Verdachte, niet verschenen, werd reeds eenige malen veroordeeld tot onderscheidene straffen. Eisch f 25 boete of 25 dagen. Vonnis conform. Nog zoo'n non-stopper. Ook de 39-jarige arbeider Jb. de B. Zuin-Scharwoude had in den nacht van 26 op 27 Juli geen gevolg gegeven aan het bevel nan den gemeente veldwachter Jan Homan te Zjjpe om van zijn rijwiel te stappen, aangezien genoemde Jb. de B. zonder licht reed. Instede de lastgeving op te volgen, versnelde de verdachte het tempo. Het feit werd gepleegd op den Schagerweg. Verdachte werd reeds vroe ger veroordeeld. Eisch f 25.boete of 25 dagen. Uitspraak conform requisitoir. Sluiting. dingsketting van rem naar rem er los bij. Dagelijks reed het vehikel langs den weg, maar nooit werd er een aanmerking op gemaakt. Later werd een andere luxe wagen als tractor gebruikt, en nu kon de verbinding van de beide remmen niet meer gemaakt worden. Door het gebrek aan remmen gebeurde het vaak, dat de aanhangwagen hoogst ge vaarlijk over den weg slingerde. Vooral geladen is dit zeer gevaarlijk voor de an dere weggebruikers, doch de politie vindt blijkbaar, men oordeele naar de zeer groote lijst van bekeuringen om een klei nigheid, het fietsen terzijde van het fietspad bijvoorbeeld, gevaarlijker dan den slingerenden aanhangwagen zonder rem. P. J. VERSTEGEN. o Geachte Redactie, zoudt u mü eenige plaats in uw blad af willen staan voor onderstaande regels, met dank bij voorbaat. Geachte bewoners van het centrum van onze stad (Vroonstraat, Hoogstraat, Loods- gracht, enz.). U allen hebt van de Speel- tuinvereeniging een prospectus ontvangen om heden (Dinsdagavond) te verschijnen op de door deze Vereeniging uitgeschreven vergadering, in het gebouw „Irene", in de Hoogstraat. Dit is de tweede oproep van deze Vereeniging. Laat het thans aan ons, centrumbewoners, liggen, dat het ook de laatste oproep is, om te komen tot het op richten van de afd. „Centrum". Doet niét, zooals den eersten keer, en blijft thuis, maar komt met mij, in grooten getale, naar het gebouw „Irene". Alle vaders en moe ders, die kinderen hebben, hebben er be lang bjj, dat hun kinderen op een aange name manier bezig gehouden worden. Het prospectus, dat u ontvangen hebt, zegt u wat de bedoeling is. Ook die menschen, die misschien geen kinderen hebben en toch iets voor het doel voelen, waarsehjjn- liik zelf leiding geven kunnen, zijn wel kom. Vergeet het hedenavond niet! Een Centrumbewoner, D. STEEMAN. Binnenland. Op het kruispunt Hilversumsche wegRijksweg te Laren (N.-H.). Eén doode, ruim twintig gewonden. Op het beruchte kruispunt van den rijksstraatweg AmsterdamAmersfoort en den straat HilversumLaren (N.H.) onder de gemeente Laren is gisteren middag omstreeks 3 uur een zeer ernstige aanrijding geschied tusschen een motor tram van de N.V. Gooische Tramweg Mij. van den dienst HilversumLaren en een Duitschen autobus. Toen de tram, die om kwart voor drie uit Hilversum vertrekt, om ongeveer vijf minuten voor drie op het evengenoemde kruispunt naderde, kwam uit de richting Amsterdam over den rijksweg een auto bus, waarin dertig personen, mannen, vrouwen en kinderen, allen uit Duitsch- land afkomstig, zaten, met een vrij groote snelheid aangereden. De bestuurder van den primitieven autobus, een 26-jarige Duitscher afkom stig uit Oberhausen, schijnt de tram pas te hebben zien aankomen, toen hjj met zjjn auto op een afstand van ongeveer vijf meter de tramrails was genaderd. Het eenige, dat hij meende nog te kunnen doen om zijn passagiers te redden, was niet anders dan zijn motor flink gas geven. Had hjj geremd, dan was de auto precies midden voor de tram terecht gekomen. Hjj heeft dan ook flink gas gegeven en nog getracht de tram te ontwijken, door het maken van een zwenking in de rich ting Laren. Het gelukte hem evenwel niet den auto geheel over de trambaan heen te krijgen. Met vrij groote snelheid botste de tram ter hoogte van de achterwielen tegen den autobus op. Op hetzelfde oogenblik, dat de tram tegen de autobus opbotste, werd de autobus vrijwel geheel uit el kaar gereden en besplinterd. De passagiers lagen onder de puin hopen van den reiswagen, die op weg was naar Duitschland. Vooral de reizi gers die in de bus zaten ter hoogte van de achterwielen, waren er het ergst aan toe. Een van de passagiers, een oude dame, bezweek ter plaatse aan haar ver wondingen. Ook de tram werd aan de voorzijde geheel ingedrukt. De trambestuurder, H. uit Hilversum, liep door het breken van de ruiten eenige lichte verwondingen op. De passagiers van de tram bleven onge deerd. Het was een verschrikkelijk schouwspel de inzittenden van den autobus uit de resten, als planken, balken en dergelijke, die alle over hen heen lagen, te zien uitkruipen. Velen van hen waren reeds zoodanig gewond, dat zij niet meer bij machte waren zich uit de puinhopeH te bevrijden. Wethouder Drukker, die nabij het kruispunt woont, heeft onmiddellijk de Larensche politie telefonisch van een en ander op de hoogte gesteld. Evenzoo heeft men alle Larensche en Blaricunische doktoren, alsmede de Hilversumsche chirurg dr. J. Nicolai werden ontboden. Ook werd een Roode Kruis-auto uit Bus- sum besteld. In minder dan geen tijd waren medische zoowel als andere hulp ter plaatse. Onmiddellijk is men met de overbren ging van de zwaargewonden naar het St. Jan's ziekenhuis te Laren begonnen. Met een ziekenauto van den gemeente lijken geneeskundigen dienst uit Hilver sum, alsook van het Roode Kruis te Bussum en met drie politiebrancards van de Hilversumsche politie zijn de talrijke gewonden naar het St. Jan's ziekenhuis te Laren overgebracht. Ook met vracht auto's bracht men de gewonden naar het Larensche ziekenhuis. Om ongeveer vier uur verscheen het parket ter plaatse en heeft men van de tram, die geheel uit de rails was gelicht, alsook van den totaal vernielden autobus foto's gemaakt. Omtrent de passagiers vernam de „Nw. Rott..Ct." gisterenavond, dat het aantal gewonden vijf en twintig bedraagt. Deze zijn in het Sint Jans ziekenhuis binnengebracht. Een van hen is zeer zwaar gewond en men vreest voor zijn leven. De anderen hebben been- en armfrac- turen. De meeste van deze fracturen heeft men nog niet juist kunnen bepalen. De verslagenheid onder de passagiers is buitengewoon groot. In het dorp Laren stonden 's avonds overal groepjes menschen het ongeluk te bespreken. De deelneming met de ongelukkige Duitschers is algemeen. V. D. meldt ons nog eenige nadere bij zonderheden uit Laren (N.H.): De autobus een vrachtauto, welke met zeilen was gesloten en verbouwd tot een touringcar werd totaal vernield. De inzittenden werd eruit geslingerd. Enkele van hen kwamen eenige meters buiten den auto op de straatsteenen te recht. Het voorbalcon van de tram werd eveneens ingedrukt en de ruiten werden geheel versplinterd. De ongeveer 50-jarige dame, die om het leven is gekomen, was tusschen de verbrijzelde schotten bekneld geraakt en daarmee ongeveer zes meter hoog de lucht ingeslingerd. Enkele oogenblikken, nadat zij op de straat was neergesmakt, is zij overleden. Er zouden elf zwaar gewonden en twaalf licht gewonden zijn. De meeste gevallen zijn beenbreuken, schedelfracturen en verwondingen in het gelaat. Een vierjarig kind werd door glasscherven aan de oogen gewond. De verongelukte autobus is afkomstig uit Bottrop. De identiteit van de gedoode dame kan tot dusver niet worden vastgesteld. De toestand van de zwaar gewonden is over het algemeen zeer ernstig. GESTIKT. Zondagmiddag heeft een twee-jarig dochtertje van G. L. Roks, te Zwolle, een pinda in het verkeerde keelgat gekregen. Dadelijk werd een dokter geroepen, maar toen deze kwam, was het kind al gestikt. GEFINGEERDE INBRAAK. Bij den barbier K. te Hooger-Smilde, werd Vrijdagnacht een inbraak ontdekt. Aangifte volgde. Er was een portefeuille inhoudende ongeveer dertig gulden en een partij sigaren gestolen. De marechaus see stelde een nauwkeurig onderzoek in, waaruit hem bleek dat deze inbraak ge fingeerd was. K. werd aan een streng ver hoor onderworpen en bekende ten slotte de inbraak zelf te hebben gepleegd. DE ZIEKTE VAN WEIL. Te Gouda is weer een geval van de ziekte van Weil vastgesteld. Dat is daar het derde geval. DE BIJ ZANDVOORT VERDRONKEN GARNALENVISSCHERS. Deelneming van de Koningin en een gift. De Koningin heeft een telegram van deelneming gezonden aan den waarne- menden burgemeester van Zandvoort, den heer Slegers, naar aanleiding van den ramp, waarbij de garnalenvisschers J. Visser en P. Loos zijn omgekomen. Voorts heeft de Koningin 200.gezonden voor de nagelaten betrekkingen van de slacht offers. Naar het lijk van den visscher P. Loos wordt nog gezocht. HET DRAMA TE PUTBROEK. De vader tot 15 en de zoon tot 6 jaar veroordeeld. De Hooge Raad zal op Maandag 24 October het cassatie-beroep behandelen van vader en zoon v. d. E., uit Putbroek, die in hooger beroep door het gerechts hof te 's Hertogenbosch zijn veroordeeld in verband met het drama te Putbroek en Wel de vader tot 15 jaar gevangenisstraf wegens het voortgezet misdrijf van dood slag en de zoon tot 6 jaar gevangenisstraf wegens poging tot doodslag. GEEN SLAAPPLAATS. Door een auto overreden. Op den rijksstraatweg van Appinge- dam naar Delfzijl, bij Delfzijl,, is vannacht de 25-jarige H. S„ meubelmaker te Ap- pingedam, die op den weg lag te slapen, overreden door den auto van J. B. uit Heveskes. In zorgwekkenden toestand is hjj naar het academisch ziekenhuis te Groningen overgebracht, waar hjj kort na aankomst is overleden. EEN FIETSRIJDER DOOR EEN TREIN GEGREPEN. Op den onbewaakten overweg. De 30-jarige v. d. Broek uit Egmond aan Zee is Zaterdagavond op den onbe waakten overweg te Heiloo, dien hij per fiets wilde passeeren, door een electri- schen trein uit Amsterdam gegrepen en met een verbrijzeld been ter zijde van de rails geworpen. De fiets was geheel ver nield. De man, die veel bloed verloor, is ter plaatse verbonden en daarna naar het centraal ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. EEN AUTOBUS MET VOETBALLERS VAN EEN DIJK GEREDEN. Zondagavond is nabij den weg naar het nieuwe veer te Ridderkerk ecu autobus van de Erven weduwe Van Nelle te Rot terdam, met voetballers komend uit Leer dam, van den Molendijk gereden, doordat de stuurinrichting defect raakte. Drie jonge mannen en een mede in den autobus zittend kind kregen zulke ernstge ver wondingen, dat zij zich onder geneeskun dige behandeling moesten stellen. De an deren kwamen met den schrik vrij. VAN EEN MOTORFIETS GESLINGERD. In De Rijp (N.-H.) is Zondag een motor fiets geslipt, waarop twee visschers zaten. Beiden werden met groote kracht tegen den grond geslingerd. De duo-rijder kwam er met enkele schaafwonden af, doch de bestuurder werd in bewusteloozen toe stand een boerderij binnengedragen, waar een dokter een hersenschudding vast stelde. DE MOLEN „DE HOOP" TE lOTTERDAM AFGEBRAND. De oude molen aan den Kraling- schen Plas in de asch gelegd. Een fantastisch schouwspel. Aan kwaadwilligheid te wijten? Zondagavond is de groote molen aan de Lange Kade te Rotterdam een prooi van de vlammen geworden. Er bestaat daarom trent nog geen zekerheid, maar aangeno men moet wel worden, dat deze brand aan kwaadwilligheid is te wijten, evenals dit het geval is geweest met den brand in den specerijmolen eveneens eigendom van de gemeente welke molen ook aan den Kralingschen Plas stond en die een paar maanden geleden in de asch is gelegd. De gemeente had den molen verhuurd aan den heer J. v. d. Have, die er een vee voederfabriek en -malerij in had gevestigd. Behalve de molen zijn ook eenige bijge bouwen een prooi van de vlammen gewor den. Hierbij behooren een schuurtje, waar in de steenhouwerij van de firma De Graaf gedeeltelijk was ondergebracht en een stal, die in gebruik was bij den huurder van den molen. In die schuur bevonden zich een paard en eenige varkens, welke nog bijtijds door den eigenaar en eenige om wonenden in veiligheid konden worden ge bracht. De heer v. d. Have was niet verzekerd. De schade, waarvan het bedrag nog niet kon worden vastgesteld', is aanzienlijk. MOTORFIETSRIJDER VERDRONKEN. Zaterdagnacht vonden voorbijgangers een motorfiets met brandende lichten op den 's-Gravenweg te Oapelle aan den IJs- sel liggen. De politie werd onmiddellijk gewaarschuwd. Deoe heeft met een dreg uit de aangrenzende sloot opgehaald het lijk van den 20-jarigen A. v. d. Lek, ge woond hebbende aan den Capelschen weg te Capelle aan den IJssel. Vermoedelijk is de motor fietsrijder verongelukt doordat hij, met groote snelheid van Rotterdam ko mende, een bocht in den weg niet heeft kunnen nemen. De Schout-bij-Nacht, Commandant der Ma rine te Willemsoord: brengt ter kennis: dat uitgeleiders van hen, die in de 4e klasse met een der schepen van de Stoomvaartmaat schappij „Nederland" of „Rotterdamsche Lloyd" naar Nederlandsch-Indie worden uitgezonden, op den dag van vertrek aan boord in de gelegenheid worden gesteld om afscheid te nemen en dat op de schepen van die Maatschappijen ook door de 4e klasse passagiers van het aanwezige zwembad ge bruik kan worden gemaakt, wat de schepen van de Rotterdamsche Lloyd betreft, op door den ge zagvoerder te bepalen tijdstippen en wat de sche pen van de Maatschappij „Neïderland" betreft, van 78 u. n.m., op de dagen, dat ook aan de andere passagiers gelegenheid wordt gegeven daarvan ge bruik te maken, onvoorziene omstandigheden voor behouden. De luit. t. z. le kl. J. F. P. Opwijrda, die der 2e kl. J. W. Oort en die der 3e kl. Ruitenschild, W. J. Reijnierse en S. C. Ritsema v. Eek, aan gewezen voor den dienst in Oost-Indië, zullen hunne bestemming volgen per m.s. „P.C. Hooft", dat 23 November van Amsterdam zal vertrekken. De officier van Adm. le kl. A. J. Teljer, uit Oost-Indië gerepatrieerd, zal ter beschikking wor den gesteld. Overgeplaatst van Hr. Ms. Van Galen naar den dienst conservatie torpedobootjagers, de luitenant ter zee der 3e kl. J. H. Geys. Luitenants ter zee 3e kl. P. Cool, L. E. H. Ree- ser, J. G. Stegeman, J. H. Geerlings, H. Rob en B. M. C. Braat, die bestemd zijn voor den dienst in Oost-Indië, zullen Woensdag met de Baloeran uit Rotterdam daarheen vertrekken. Bevordering. i Aug. '32: matroos ie kl. A. J. M. v. der Vorst tot kwartiermeester. 1 Aug. '32: korp.-tel. J. K. Vahrmeijer tot sergeant-tel. 31 Aug. '32: korp.-vltmr. M A. van Santen tot sergeant-vliegtmr. M. I Sept. '2: kwartiermr. L. C. Keijn tot bootsman. I Sept. '32: matr.-telegr. J. D. v. d. Eist tot korporaal-telegr. 1 Sept. '32: id. A. van Heeren tot idem. 1 Sept. '32: korp.-torp.mr. A. Spoel tot sergeant-torpedomaker. 1 Sept. '32: matroos z.verpl. J. de Boer tot korporaal-ziekenverpl. 1 Sept. *32: korp. der mars. B. Schop tot sergeant der mariniers. IS Sept. '32: bootsman H. Riksman tot schipper. 30 Sept. '32: maj.-konst. J. de Groot tot opper-konstabel. 1 Sept. '32: stoker ie kl. M. P. van Meenen tot stoker-o.man. Onderstaande matrozen der 2e kl. hebben de proef voor seiner met gunstigen uitslag afge legd: J. A. van den Bos M. de Jong, A. Jenings, T. Schoon, B. Spruijt, A. U. Kranenburg, J. Blom, J. Merceij, L. C. Slavenburg, W. Kra mer en B. M. van der Maulen. Overplaatsingen. Majoor-torpdomr. F. A. W. Keijzer, van Schorpioen naar T.A. ÏTellevoetsl., 3 (Jet. '32. Serg.-torpmr. R. A. M. van Kralingen van id. naar Ka. O.zdt., 26 Sept. '32. Serg.-konst. T. A. M. Voetst van Wacht schip Willemsoord naar Wachtschip Vlissin- gen, 11 Oct. '32. Serg.-vliegtuigmaker J. M. Zeegers van de Mok naar de Kooij, 27 Sept. '32. Behoudens geneeskundige geschiktbevinding zijn onderstaande schepelingen aangewezen on per mailschip P. C Hooft, den 23en Nov. '32 naar Nederl.-Indië te vertrekken: Serg.-macht. G. Jorissen, serg. der mams. Z. Straver en de mariniers der 2e kl. G. van Dijk, P. M. Giebelen, L. F. J. van der Kraan en H. Vogelaar. Ontslag uit den zeedienst. 1 Oct. '32: serg.-timmerm. C. E. Snijders. 1 Oct. '32: marin. ie kl. B. Wiersma. 16 Oct. '32: mil. werkman A. H. Lucker. 17 Nov. '32: serg.-torpmr. G. A. Weerden. 20 Nov. '32: kwartmr. H. Dievelt. 23 Nov. '32: serg.-monteur E. Hillenius. i Oct.: marin. ie kl. P. Maarschalkerwaard. BROEK OP LANGENDIJK, 26 Sept. 5000 stusk bloemkool ie s. 913.80, 2e s 2.503.40 per 100 stuks; 1200 kg roode koof ie s. 0.702.70; 12,500 kg gele kool ie s, 0.702.60; 60,000 kg witte kool (vroege) 0.601; 18,000 kg uien: gele uien 3.10— 3.50, gele drielingen 2.60—2.70. gele nej 6.506.90; 1100 kg slaboonen 25.90; 3000 kg bieten 0.601.80; 1300 kg peer 11.20; 12,000 kg aardappelen: Schotsch» muizen 7080 cent, duc of york 6080 cen+ blauwe eigenheimers 1.70, drielingen 1.20 alles per lOO kg. AMSTERDAM, 26 Sept. Veemarkt. Aangevoerd: 527 vette koeier ie kw. 6672 cent, 2e kw. 58—64 cent en 3< kw. 5256 cent, slachtgewicht, mindere soor ten 3445 cent per kg slachtgewicht; 220 stie ren 4454; 100 melk- en kalfkoeien 170— 230; 139 vette kalveren, ie kw. 6062 cent, 2e w. 5258 cent, 3e kw. 4450 ct. per kg levendgewicht; 48 nuchtere kalveren 612; 142 schapen 1014; 700 varens, vleeschvar- kens, wegende van 90110 kg 3335 cent, zw. varkens 3132 cent, vette varkens 3031 ct. p. kg slachtgewicht; 36 paarden 65120. Aangevoerd waren 6 wagons geslachte run deren uit Denemarken. Marktverloop: Runderen met flinken aan voer, voltte handel en over het algemeen prijs houdend. Vette kalveren met minderen aan voer, vlugge handel en prijzen iets hooger. Varkens met minder aanvoer, willige handel en de prijzen iets hooger. AIKMAAR, 26 Sept. Veeamrkt. Aangevoerd: 94 vette koeien 120260; 14 graskalveren 20—28; 8 vette aklveren 3075, vette kalveren per kg 0.701; 34 nuchtere kalv. slacht 618; 487 vette varkens (zware) per kg 2731 cent en zouters per kg 30 cent. Handel matig. TEXEL, 26 Sept. 1 paard; 1 koe; 5 nuoht. kalveren 410; 31 rammen 1535; 88 schapen 8—15; 55 lammeren 4—6; 9 biggen 48; 16 korf kippen 0.500.75. TEXEL, 26 Sept. Eierveiling. Aangevoerd 64,285 stuks. 5862 kg p. 100 4.10—4.50, 6266 kg p. 100 4.404.90, kleine eieren 2.304.00; kippen 0.370.38 per kg; jonge hanen 0.62 per kg. NOORDSCHARWOUDE, 26 Sept. Groote schot 0.90—1, schotsche muizen 0.80, duken 0.60, spercieboonen 25, gele nep 6.406.60, drielingen 2.702.80, uien 3.303.40, grove uien 2.802.90, kro ten 0.701.10, roode kool 0.600.80, alles per 100 kg. PURMEREN, 27 Sept. 754 koeien: 445 vette koeien 6674, ma tig; 136 gelde koeien 90—160, stug; 80 melk koeien 150230, stug; 93 stieren 0.46— 0.54. vlug; 32 paarden 60140, matig; 86 vette kalveren 70—90, matig; 178 nuchtere kalveren v. d. slacht 6—20, matig; idem v. d. fok 1416, matig; 447 vette varkens v. d. zouterij 0.30, matig; idem v. d. slacht 0.24 0.29, matig; 89 magere varkens 616, stug; 248 biggen 58, matik; 778 schapen 11I7i matig; 87 bokken 2—6, matig; 874 lammeren 8—13, matig; piepkuikens 0.70 0.85. I Eierenveiling. Kipeieren 4.605.10; eendeieren 2.70, alles per 100 stuks. van 24—26 Sept. GETROUWD: N. J. Hoebe en P. N. Doppegieter. L. Verhage en D. H. Kok. BEVALLEN: M. H. Pala-Keim, z. M. HuizingaRep, z. M. M. v. Amers foortHertsworm, d. M. de Glopper Goedhart, z. 23 Sept. Aangebracht door korders: 1846 tongen p. st. ƒ0.30O.08 979 kleine tongen 0.030.01 46 kisten schol I p. k. „7.505.70 46 kisten schol II 2.225O.95 71 kisten schar „22.501.60 24 Sept. Aangebracht door korders: 812 tongen p. st. ƒ0.160.09 860 kleine tongen „0.040.01 4 tarbotten 4.00 12 kisten schol I p. k. 9.007.00 17 kisten schol II 2.751.80 9 kisten schar „2.752.10 U Naar waarnemingen verricht in den morgen van 27 September. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te de Bilt. Hoogste stand 769.8 te Blackod. Laagste stand 749.4 te Vardö. Verwachting: Zwakke tot matige wind uit W. later uit N. richting, meest half bewolkt, weinig of geen regen, kans op nachtvorst, weinig verandering in temperatuur.

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 7