HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 1 OCTOBER 1932. INGEZETENENvanTEXEL HELDERSCHE COURANT Texel. „T. K. B." D7 FILM „WARTA SARI". Öp Donderdag 13 October wordt in de Ned. Herv. Kerk te Den Burg de film „Warta Sari" gegeven. Deze film beeft betrekking op het zendingsgebied in Midden-Java. POLITIE. Verloren: twee rijwielplaatjes, een ceintuur en een riem. Gevonden: een portemonnaie met eenig geld, een auto-sleuteltje en een bril. KERKNIEUWS. De heer W. Slort, te Den Burg, werd gekozen tot Kerkvoogd der Ned. Her vormde Kerk, aldaar. De heer Slort zal de plaats vervullen van den beer P. Lieuwen. Burgerlijke Stand van Texel van 2730 September. GEBOREN: Cbristopb Andries, z. v. Gerrit Dekker en Catbarina Maria Pieter- nella Dekker; Aafke Wieb, d.v. Jacob de Vries en Hendrikje Schenk; Cornelia Anna, d.v. Gornelis Willem Bakker en Maartje Kuip. POLITIE. Gevonden: een portemonnaie. Volgens het Alg. Holl. Landb. weekblad komen op de voorloopige lijsten der door de gemeentelijke Tarwe-organisaties van Noord-Holl. erkende zaaitarwehandelaars (geen telers) voor, de volgende namen van Texel. A. Bakker, Oudeschild; J. Barens, De Cocksdorp; C. R. Keijser en Co., Den Burg; N.V. Verkoopbureau en Selectiebe- drijf, v.h. M. D. Dijt, Den Burg en op de voorloopige lijst der erkende zaaitarwe- telers, de heer R. W. Stoepker te Eier- land. De jaarvergadering van den Texelsche Korfbalbond, die gisteravond in hotel »De Oranjeboom« werd gehouden, viel een druk bezoek ten deel. De bijeenkomst werd geleid door den voorz., de heer A Daalder, die bij opening zijn voldoening uitsprak over de goede opkomst, en na de aanwezigen welkom te hebben geheeten, mededeelde dat de penningmeester de heer W. van E. zijn functie niet tot genoegen van 't bestuur heeft behar tigd; zijn gelden heeft hij nog niet afge dragen, zoodat geen rekening en verant woording kan worden gedaan. Vervolgens las de 2e secr., de heer W. Stolk, de notulen voor, die onveranderd werden vastgesteld. De voorz. las het jaarverslag, de eerste secretaris had dit niet kunnen samen stellen wegens vertrek. Uit dit verslag bleek dat de vereen, 't eesrte jaar van haar bestaan reeds met allerlei moeilijk heden heeft te kampen gehad; de eerste competitie heeft men zelfs, om tot een vriendschappelijk einde te komen geheel ongeldig verklaard. Een bizonder woord van dank werd door den heer Daalder in zijn jaarverslag gebracht aan den af getreden eersten secretaris, de heer Snie- ders, voor zijn omvangrijke werkzaam heden. In herinnering werd gebracht het bezoek van Z.K.V. uit de Zaan: de leden dezer club waren de gasten geweest van de Texelsche Korfballers. Het waren prettige dagen geweest, al maakten de Texelsche clubs bij wedstrijden geen goed figuur. Ook werd in herinnering gebracht het succes van Vidro Nigro en D. O. H. te Alkmaar. Hierna volgden bestuursverkiezingen. Met bijna algemeene stemmen werden de aftredende bestuursleden, de heeren A. Daalder, W. Stolk en J. Kievit her kozen. Tot leden van de kascommissie werden herkozen de heeren Jur. Beumkes en P. Boon. Tot le secr. werd gekozen de heer A. Brinks. Voor 't geldelijk be heer van den nieuw te benoemen penning meester werd eerst een andere regeling vastgesteld, bepaald werd dat de gelden der vereeniging steeds op de Rijkspost spaarbank moeten worden gedeponeerd. De verschillende vereenigingen moeten hun contributie voor den 5deu van iedere maand storten bij den penningmeester. Na enkele stemmingen werd nu als penningmeester gekozen de heer P.Ver meulen. Aan de orde kwam nu de regeling der Protestcommissie; op voorstel van den heer v. d. Grijn werd besloten dat protesten nu vijf dagen na de gespeelde wedstrijden bij de comrryssié moeten zijn ingezonden drie dagen zooals oorspronkelijk was bepaald werd te kort geacht. Na gehouden stemming werden de volgende vereenigingen aangewezen om een lid van de commissie aan te wijzen- D.O.H., Vidro Negro en De Zwaluw, die resp. de heeren J. F. Gielis, P Eelman en Jur. Beumkes aanwezen. Op een voorstel van deze Voorzitter werd besloten dat geen onpartijdigen scheidsrechters meer van het Hoofd bestuur zullen worden aangenomen, doch dat bij iederen wedstrijd de thuisclub voor een scheidsrechter moet zorgen. Hierna kwam de competitie in bespre king; hierin zullen de volgende clubs uit komen D.T.S. van de Waal; H. K. van den Helder; S. V. C. van Cocksdorp; De Zwaluw, van den Hoorn, Vidio Negro en D. O H. van den Burg en O. K. C. van Oudeschild. De eerste wedstrijden zullen worden gehouden op 9 Oct. en wel te de Waal D. T. S.-S. V. O., te den Burg Vidro Negro en H. K. C en te den Burg D. O. H. en O. K. C., de Zwaluw is vrij16 Oct. hebben wegens de serie-wedstrijden te DeOoeksdorp geen competitie-wedstrijden plaats. De Voorzitter deelde nog mede dat de taak van den scheidsrechter wegens de nieuwe spelregels veel is verbeterd. Verder kwamen de bekerwedstrijden te De Cocksdorp in bespreking; deze zullen worden gehouden op 16 Oct., alle Texel sche clubs en H. K. C. van den Helder zullen er aan deelnemen, de bekers, waar voor de heer v. d. Grijn met succes gelden heeft bijeengezameld, zijn prachtig, zooals de Voorzitter mededeelde. Binnen enkele dagen zullen ze in de etalage van de firma Ph. Vlessing te bezichtigen zijn. Bij loting werd bepaald dat op dien dag de wed strijden, die reeds 's morgens 11 uur zullen aanvangen worden gespeeld als volgt H.K.C.—S.V.C., O.K.G., D.O.H., Vidro Nigro De Zwaluw. D.T.S. is in de eerste ronde vrij. Nog deelde de heer v. d. Grijn mede, dat op 23 October de tweede beker voor de voetbalwedstrijden wordt verspeeld. Besloten werd dien dag de beide bekers op een feestelijke bijeenkomst uit te reiken. Bij de rondvraag kwam nog even in bespreking een voorstel om een afstand wandeling, zooals die morgen te Den Helder wordt gehouden, ook hier te orga- niseeren. De Voorzitter voelde er echter niet veel voor, omdat hier niet veel mede werking van 't publiek zal zijn. De afgevaardigde van De Cocksdorp besprak nog even den feestavond van S.V.C., die Zaterdag en Zondag aldaar zal plaats hebbende leden van den T.K.B., die er heengaan, werd aangeraden hun bewijzen van lidmaatschap mee te nemen. De Voorzitter sloot hierop de vergade ring, na den leden dank te hebben ge bracht voor de medewerking 't bestuur in 't afgeloopen jaar betoond, waardoor de vele moeilijkheden, die reeds opkwa men, een bevredigende oplossing hebben gevonden. Oosterend. KERKCONCERT. Woensdagavond werd te Oosterend ten bate van den aanleg van centrale ver warming in de Ned. Herv. Kerk te Den Burg, een kerkconcert gehouden. De opkomst was niet zeer groot. Na het zingen van Ps. 15 vers 13,! gaat Ds. Visser voor in gebed, waarna een kort openingswoord werd gesproken. De Visser heette de aanwezigen hartelijk welkom, hoewel spr. gaarne gezien had, dat wat meer personen aanwezig waren geweest: Hierna speelde de heer J. Visser op het kerkorgel „Die Himmel erzahlen die Ehre Gottes De uitvoering was zeer verdien stelijk. Mevr. Visser gaf vervolgens „Reigen seliger Geister", voor viool, welk nummer eveneens zeer in den smaak viel. Nadat het Herv. Kerkkoor van den Burg gezongen had: „Hoort gij die stemmen" en een oud Ned. Kunstlied, speelde mej. E. Dijt, op verdienstelijke wijze. Larghetto van Handel op de violoncel. Dit instru ment klonk prachtig in het kerkgebouw. Hierna werd door Ds. Visser een ge deelte voorgelezen uit het boek „De Friesche heid". Hierin werd het leven ge schetst van een vrouw, die, hoewel arm en in een plaggenhut wonende, zoo veel werken van barmhartigheid verrichtte. Arme zwervers, die doodmoe en uitgeput van honger, bij haar hutje neervielen, bracht zij binnen en voedde hen van het weinige dat ze zelf bezat. Vervolgens zong de gemeente Ps. 146. vers 13. Mevr. Visser, mej. Dijt en de heer J. Visser speelden het mooie Sara- banda, op viool, violoncel en orgel, waar- I na het kerkkoor nog eenige liederen op verdienstelijke wijze ten gehoore bracht. Aan het einde bracht Ds. Visser dank aan de aanwezigen voor hunne belangstelling, aan de Kerkvoogden te Oosterend voor het bereidwillig afstaan van het kerk gebouw, en aan den consulent Ds. Plug van Cocsdorp voor zijn zeer gewaardeer de tegenwoordigheid. Hierna werd door het koor den aan wezigen staanden de zegebede toegezon gen. Het was een zeer mooie avond. PREDIKBEURTEN. Zondag 2 October 1932 Ned. Herv. Gemeente. Den Burg, v.m. 10 uur, Ds. Visser Oosterend, n.m. 3 u., Ds. v. 't Hoof Waal, geen dienst DenHoorn, v.m. 10 u., Ds. v. Petegem De Cocksdorp, v.m. 10 u., Ds. Plug Doop Oudeschild, n.m. 3 u., Ds. v. Petegem Koog, v.m. 10 uur, Ds. van 't Hooft Z u i d-E i e r 1 a n d 's mid. 3.30 u., Ds. Plug Doopsgezinde Gemeente. Oosterend, v.m. 10 uur, Ds. Vis Avondmaal De n Hoorn, v.m. 11 u., Ds. Smidts Gereformeerde Kerk. Den Burg, gebouw Tex. Fanfare, 's av. 7.30 u., Ds. J. v. Reenen Beroepen missionaris Oosterend, v.m. 10 en n.m. 3 uur, Ds. J. v. Reenen Gereformeerde Kerk (H.V.). Oosterend, v.m. 10 en n.m. 3 u., Leesdienst Abonneert U vanaf heden voor slechts f 1.65 per kwartaal op de Het blad dat U niet alleen uiterst vlug het binnen- en buitenlandsche nieuws brengt, doch U ook met al het plaatselijk gebeuren, uit den naasten omtrek, op de hoogte houdtbenevens van de uitspraken der rechtzittingen te Alkmaar en Den Helder. HetTexelsch nieuws verneemt U uit de Heldersche Courant, volledig en minstens 24 uur eerder dan uit welk ook in den omtrek verschijnend blad. Bij onderstaande adressen worden gaarne abonnementen aangenomen Den Burg: Hoofdagente de firma W. C. Rey; agenten P. Lieuwen: C. P. Mooijen. D. Mets. Mej. N. Bakker, Hulp postkantoor; A. Brans Jz. Wed. P. Eelman, Post- Oudeschild: Oosterend: De Waal: station. Den Hoorn: Alb. Bruijn Mz.; Wed. C. Schoenmaker. De Koog: Mej. Boon, Poststation. De Cocksdorp: A. Bakker Gzn. Anna Paulowna: C. Muntjewerf, Mid- denvliet. Breezand: C. F. v. d. Goes. Ewijcksluis: KI. Keuris. Wigeringerwaard: Van der Kolk. Kolhorn: Barsingerhorn: Callantsoog: N. Visser v. d. Werf. Julianadorp: C. v. d. Eijck, Kantoor houder; I. J. Gaakeer Pzn.; T. Speur. Wieringen: M. Jb. Mostert, Kerk plein. 't Zandt: G. Blauw.

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 15