De inbraken op Zorgvliet. Feest in onbewoond huis. io-pro^ra>,mm& Een Russische duikboot vergaan. De aardbeving in de Balkan. Er is gewoon Krentenbrood I en er is Krentenbrood van Krigée SLShet kor,: '4-AfSS 1/ /"iVClSr drogl$y 2 460e STAATSLOTERIJ 11001 12931 De rechtbank veroordeelde Donderdag S. wegens poging tot doodslag, tot drie jaar gevangenisstraf, met aftrek van de voorloopige hechtenis. Het O. M. had vier jaar gevangenisstraf geëischt. KINDERLIJKJE. Donderdagmiddag is uit het doodloo- pend gedeelte van de Laakkade te sGra- venhage opgehaald het lijkje van een Met ingang van 16 November zal, bij pasgeboren kind yanhet mannelijk ge- wijze van BOTER. De crisis-zuivelcentrale deel mede, dat de Leeuwarder-commissie-noteering voor boter is vastgesteld op 83 cent per kg. DE NACHTPOSTTREIN EN. Ben slaapwagen In den trein naar Groningen. proef, in den nachtposttrein slacht, geheel naakt en in staat van ont- naar Groningen een slaapwagen le. 2e en binding verkeerende. 3e ldasse rijden van de Compagnie des wagons lits. Bjj aankomst kunnen de reizigers, als zjj dit verkiezen, tot acht uur in het rij tuig blijven, zoodat men bij aankomst niet in het holle van den nacht op straat komt te staan. JEUGDHERBERG „DE ZEVEN SPRONG" TE PETTEN. Men schrijft ons uit Petten: Op de alhier gehouden vergadering werd besloten tot de oprichting van de Petten er Jeugdherberg-stichting, om te komen tot een nieuwe Jeugdherberg te Petten. Als voorloopig bestuur werden aange wezen de heeren: H. S. Eriks oud-burge meester van Petten, H. Jansma, tech nisch ambtenaar en Wim Wiese, Volgens het op de vergadering uitge brachte verslag bleek dat dit jaar de oude J.H., ondanks haar zeer primitieve inrichting, toch nog eeb 1600 overnach tingen boekte. Binnenland- Zorgelooze Inbrekers. Gedurende de zomermaanden is. te 's-Gravenhage een aantal inbraken ge leegd in onbewoonde villa's. Zoo werd in Augustus j.1. ingebroken in de villa van mevr. Kessler, staande op den hoek van de Jacob Catslaan, waarvan de bewoon ster tijdelijk afwezig was. De dieven bleken het geheele huis te hebben door zocht en moeten erg vrijmoedig opge treden zijn. Er heersohte groote wanorde in het huis, dat door de inbrekers bevuild was. Bovendien bleek, dat zij tijdens hun bezoek een gramofoonplaat hadden afge draaid. Verdacht van deze inbraak stonden Donderdag voor de rechtbank te 's-Gra venhage terecht de 22-jarige koopman B. van de L. en de 28-jarige F. F. A. S., bei den goede bekenden van de politie, die lachend bekenden zich aan het misdrijf te hebben schuldig gemaakt. De vermiste voorwerpen bestaande uit tafelgerei, tal fellakens, messen en eenige koperen voor werpen, zijn door de recherche in een lo gement in beslag genomen. Toen de president den verdachte v. L. er op wees, dat hij niet voortdurend moest lachen, omdat het een ernstige zaak be treft, antwoordde deze, dat hij er toch moeilijk om kon huilen, Het O.M. wees op de brutale wijze waar op deze inbraak was geschied. Gezien de persoon van beide verdachten eischte de officier tegen v. L. twee jaar en tegen S. drie jaar gevangenisstraf. De verdediger pleitte clementie. Vonni» ll October a.s. DE VttluCHE MUNTERS-AFFAIRE TE ROTTERDAM. De uitspraak. De rechtbank te Rotterdam heeft uit spraak gedaan in een aantal zaken, die betrekking hebben op het vervaardigen *n uitgeven van valsche rijksdaalders. G. F. F. A., 38 jaar, kapper, gedeti neerd, en zijn 40-jarige vrouw J. W. S., aje terecht gestaan hadden respectieve lijk wegens de vervaardiging van valsche rijksdaalders en. het uitgeven ervan wer den veroordeeld tot resp. 2 jaren gevan genisstraf en 6 maanden gevangenisstraf. W. H. J. v. Z., kantoorbediende, gedeti neerd, werd wegens het uitgeven van val sche rijksdaalders veroordeeld tot 2 jaren gevangenisstraf. k. v. B„ 31 jaar, koperslager, recivi- flist en gedetineerd en F. W. J. H., 39 j., Werden wegens het uitgeven van valsche rijksdaalders veroordeeld tot resp. B jaren gevangenisstraf en 1 jaar gevangenisstraf. Het O.M. had tegen ieder der verdach ten, uitgezonderd Van B., geëischt 2 jaren gevangenisstraf en tegen Van B. 6 jaren gevangenisstraf. DE MOORD OP DEN HEER ESCHAUZIER. Naar de Nw. Rott. Crt. van de zijde van den verdediger in de strafzaak tegen de verdachten K. en P., mr. Nederveen mt Roermond verneemt, zijn thans de rapporten er deskundigen ln zake het briefje, naar hetwelk door het Haagsche gerechtshof een onderzoek van deskun digen werd gelast, by den rechter-com- missaris ingekomen. POGING TOT DOODSLAG OP EEN AGENT. De dader tot drie jaar veroor deeld. De Haarlemsche rechtbank heeft Don derdag uitspraak gedaan in de zaak tegen den 22-jarigen chauffeur A. S., die in den J:K denVrï HONDERDJARIGEN. De weduwe J. Stegink—Snijder te Vrie- zenvéen heeft Woensdag haar lOOsten geboortedag gevierd. Zjj lijdt aan verval van krachten. Mej. de wed. J. v. d. Molen te Noord laren (Gron.) is Donderdag 100 jaar ge worden. Haar gezondheid is nog uitste kend; alleen haar gezichtsvermogen is mii.der goed geworden. „EEN GRAPPIG STELLETJE". Een hond met 13 jongen. Een bewoner van den Zwaanshals te Rotterdam heeft een hond, een inooien Herder, of juister gezegd een mooie Her derin, Een bewoner van de Jan Kruyff- straat heeft eveneens een hond, een mooi- en Herder, van het mannelijk geslacht. De beide eigenaars ontmoetten elkaar, spraken over hun mooie honden en over de wenschelykheid, het aantal mooie her dershonden uit te breiden; kortom, dezer dagen had de bewoner van den Zwaans hals opeens 8 honden in zijn schuurtje. Van de 7 jongen zou er één mettertijd het eigendom van den meneer uit de Jan Kruyffstraat worden, geheel volgens den ritus van de eerste keus uit het nest, zijn nog heftiger geweest dan de vorige en hebben nog de huizen, die tot dusver gedeeltelijk waren gespaard, geheel doen ineen storten. In de buurt van Apol- lonia, dat tot dusver nog betrekkelijk gespaard is gebleven, zijn zes dorpen ver woest; 200 huizen zijn hier onbewoonbaar geworden. Op vele punten van het schier eiland bespeurde men een plotselinge hitte en een scherpe zwavellucht. Voortdurend hoorde men onderaardsch gerommel. Dui delijk viel waar te nemen, hoe uit zee eea enorme golf omhoog rees, die met geweld op de kust uiteenbrak. In de aarde is een lange scheur van 6 mijlen, ontstaan, die aanvankelijk twee meter breed was, maar thans over 3!4 4 meter gaat. De Engelsche schepen, die aan de Oost kust voor anker zijn gegaan, ontschepen levensmiddelen en tenten voor de bevol king en nemen zieken en gewon Jen aan boord. Te Saloniki ziin ongeveer 100 hmz n in gestort. Het stadhuis en de gebouwen van politie en van de Ottomaansche bank moesten door de ambtenaren worden ont ruimd. Voortdurend komen transporten binnen. Het aantal dakloozen bedraagt thans te<*en de 3000. Een vreemd onrust barend lichtschijnsel steeg Donderdag morgen vroeg over de kust op en over den Olympus. Moeilijkheden bij de begrafe nissen. Te Jeriso zijn Woensdag 70 slachtoffers van de ramp bijgezet in massa-graven, die door militairen waren gedolven. Daar de pastoor van Jerisso eveneens was gedood, waren uit naburige dorpen drie andere geestelijken gekomen, in weerwil van hun ernstige kwetsuren. Dit was op verzoek van de dorpelingen, die er zich tegen ver zetten, dat de begrafenis zou geschieden zonder inzegening. Er was geen andere een dat vijf graven zouden gedolven wor den'. waarin elk acht dooden zouden wor den gelegd. Een groot aantal personen heelt ieoe- maatsfracturen door het springen uit ramen en van baloons. Het geheele schiereiland wordt nage zocht naar slachtoffers, daar op verschil lende plaatsen uit de puinhoopen van al lerlei alleenstaande huizen nog wanhoops kreten van gewonden worden gehoord. Overigens ziet men kudden vee, die on beheerd rondloopen en die naar voedsel zoeken, DE ONTVOERDE ENGELSCHEN. De bandieten eischen nu weer oen millioen dollar. Er is weer een brief ontvangen te Nioetsjwang, van de roovers, die een Britsciie dame en een Britschen man hebben meegevoerd. De bandieten stel den thans den eisch dat een millioen dol- Mexicaansche EEN GIFTMENGER BEKENT. Een vlervoudigen moord, Naar Wolff uit Hoyerswerda (Silezië) meldt, heeft de op 16 dezer onder verden king van viervoudigen moord gearresteer de schoenmaker Just thans bekend, inder daad zijn schoonvader, zijn zwager, die vrouw en hun zesjarig zoontje door mi - del van arsenicum om het leven te hebben gebracht. Het arsenicum liet hij in kleine ao - veelheden in de koffie oplossen, met het gevolg, dat allen ziek werden en men aan vankelijk meende, dat er griep of typhus in het gezin heerschte. Hij ging zelfs zoo ver, dat hij ook zijn vrouw met arsenicum vergiftigde koffie liet drinken en er zelf ook van dronk, opdat het niet zou op vallen, dat juist zijn gezin van ziekte symptomen verschoond bleef. Later diende lar (dit zijn natuurlijk Mexicaansche hij zijn slachtoffers het vergif in steeds dollars) een groote hoeveelheden wapens grooter hoeveelheden toe, totdat zij er aan bezweken. als losprijs zullen worden gegeven. Me vrouw Pawley en de heer Corkran, de beide ontvoerde Britten, bevinden zich nu al een week of drie in gevangenschap bij de roovers. De bandieten, die de beide Engelschen, mevr. Pawley en Corkran, gevangen hou den, hebben generaalWang Tjen-tsjoeng's aanbod afgewezen om hen in zjjn geregel de troepen op te nemen en vrijheid van Just. die thans voor de derde maal ge trouwd is, blijkt ook bij den dood van zijn tweede vrouw de hand in het spel te heb ben gehad. DE GEZONKEN DUIKBOOT M 2. In het begin der week zijn de werk zaamheden tot het lichten van de vorig Toen Zondagmiddag de execute testamentair, de heer eens a'U% kijken in de tot den boedel behoor de, onbewoonde, gemeubileerde vin0"" klonk hem in de gang grammof0o muziek en gezang tegemoet. Een dri tal vreemde jongelui hadden er d~ bloemetjes maar eens buiten gezet Courantenbericht Zondagmiddag, volop regen, En geen geld voor bioscoop, Was het wonder dat die jongens Toen een heel boos plan besloop. Wie niet sterk is, moet slim zijn, Werd in toepassing gebracht. Waar het is, daar moet je 't halen, Hebben zij bepaald gedacht. In een onbewonode villa, Prachtig mooi gemeubileerd, Heeft het eed'le arme drietal Toen een ruitje geforceerd. En zoo zaten heel genoeglijk Onze vrienden bij elkaar, Onder het genot van champie, Snoeperij en een sigaar. Om de vreugde te vervolmaken, O, wat was het leven schoon, Draaiden zij een vroolijk plaatje Op de koffergrammofoon. straf te beloven, indien zy de Engelschen I jaar gezonken duikboot M 2 hervat, maar m uitweg, daar de autoriteiten aandrongen Gistermorgen was d<y meneer van den begraven, omdat dit door de hitte be slist noodzakelijk was. Te Sratonion zouden veertig dooden in een massagraf worden bijgezet. De in woners wilden dit echter niet toelaten en eischten voor elk der dooden een afzon derlijk graf. Met groote moeite gelukte het de boeren tot bedaren te brengen en tot het inzicht te brengen, dat er rekening moest gehouden worden met den bijzon deren toestand. Tenslotte kwam men over- Zwaanshals even uit. Er verscheen toen de meneer uit de Jan Kruyffstraat, die er in slaagde, tot het achterplaatsje door te dringen. Belanghebbende buren zagen hem de 7 jongen oppakken. Op hun vraag, wat of dat te beteekenen had, ant woordde hjj, dat hij de dieren moest laten fotografeeren voor een van de plaatse lijke bladen. Nauwelijks was hij met de jongen weg, of de eigenaar kwam thuis. Toen hij hoorde, wat er was gebeurd, ging hü terstond aangifte by de politie doen van diefstal van 7 jonge honden. Gisteravond verscheen in het plaatselij ke blad een foto van een volwassen Her dershond met13 jongen. Uit het on derschrift bleek, dat men hier „met een gelukkig gezin" had te doen, welk gezin „een grappig stelletje" vormt. De foto was geplaatst, omdat het zulk een bijzonder heid is, dat een Herdershond 13 jongen tegelijk krijgt. Toen men op het politie bureau de foto zag, is men eens op on derzoek uitgetrokken, en wat bleek? De meneer uit de Jan Kruyffstraat had thuis, behalve zijn mannelijken Herdershond, nog een wijfje, met 6 jongen, welke even oud zijn, als de dieren uit den Zwaanshals. De man had de dieren uit den Zwaanshals even geleend, hen bjj de jongen van zijn hond gelegd en zoo laten fotografeeren, als foto-primeur van het plaatselijke blad. Nog gisteravond is hij de geleende jongen 8.30—10.00 VARA, 10.00-12.00 VPRO, 12.00 gaan terug brengen. Het onderhoud tus- —5.00 AVRO, 5 00—8.00 VARA, 8.00—12.00 schen de beide hondenliefhebbers is van AVRO. weinig vriendschappelijken aard geweest. 8.30 Tuinbouwhalfuurtje door S. S. Lantinga. 9.00 Veiligheidskwartiertje door Ir. R. A. zouden vrijlaten. Hun dreigementen herhaald Donderdag heeft men het weer op moe ten geven, omdat de M 2 begon over te hellen. De bergingsvaartuigen zijn naar Maar dan breekt de dolle vreugde Als een broze stengel af.... I Plots verschijnt de baas van t' zaakje, Een ander bericht uit Nioetsjwang Portinouth teruggekeerd en dit jaar is er Die zal zorgen voor hun straf! meldt, dat de bandieten buitensporige nieuwe eischen gesteld hebben van wa pens, munitie en opium. In een brief her halen zij hun bedreiging de ontvoerden de ooren te zullen afsnijden, indien de losprijs niet binnen een week betaald wordt. Mevr. Pawley spreekt in een brief van „bedreiging met verschrikkelijke marte lingen" en smeekt om spoedige hulp. De eischen der bandieten worden fan tastisch genoemd, maar men hoopt tot on derhandelingen op meer practischen grondslag te kunnen komen, indien weer nieuwe koeriers zjjn teruggekeerd. ZONDAG a OCTOBER. Hilversum, 296 M. Buitenland. vinairestraat te Haarlem, den agent van politie W. Buys, die hem had willen be- mT.Ï'l.2, T*'""don'Miter op he„ hoofd had geslagen, dat dezo ho wusteloos neerviel. S. is daarnn m«t - «Mo «osgeraden. Veïï J eeff gen tod later hevig bloedend gevonden en naar het St. Elisabeth-gasthuS over ÈBbracht. Zijn toestand was de eerste vier dagen levensgevaarlijk geweest, Gorter. 9.15 Orgelspel door J. Jong. 9.40 Toespraak door G. J. Zwertbroek. Huizen, 1875 M. Uitsl. NCRV-uitz. 8.00 Schriftlezing. ^159-30 Grammofoonpl. 10.30 Morgendienst. 11.00 Concert. 12.15 Concert door een kwintet o.l.v. P. v. Hurk. 2.002.35 Voor de scholen. i.35 Causerie door A J. Herwig. 3.15 Knipcursus. 3-303.45 Hoedenmaakcursus. d. Na een aanvaring met een Deensch schip. 35 man om gekomen. Booy (zang) en het Kon. 's-Hertogenbosch Mannenkoor o.l.v. P. Kallenbacht. 2.00 Inleiding tot de AVRO-Molière-Cyclus. 2.30 Grammofoonpl. Een Wolffberioht uit Helsingfors meldt, 3.00 Omroeporkest o.l.v. A. v. Raalte en gram dat in den nacht van Woensdag op Don-| mofoonpl. derdag in de Finsohe golf het Deensche 4-30 Grammofoonpl en Vaz Dias. stoomschip „Peter Maersk" met een Rus- 5 00 Voor de kinderen. Kinderkoor „De Rood- 10.00 Kerkdienst uit de Ver. v. Vrijz. Her- 4.00 Bijbellezing m.m.v. mej. C. v. Hoogen- vormden te Utrecht. huyze (zang) en Fr. Gorter (harmonium). 12.00 Orgelconcert Pierre Palla m,m.v. A. de 5.00 Concert. Annie Hermes (alt), G. Beths «„1ut. (viool) en p Haisema (piano). 6,30 Vragenuurtje. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Uit den Dierentuin, den Haag: Vertoo ning van den NCRV-Radio-Film „De Klik- sische duikboot in aanvaring is gekomen. Het Deensche schip werd zoo ernstig be- borsljes" o.l.v. L. Hulscher, m.m.v. J. Kich- heffer (piano) en H Beek (voordracht), m.m.v. Leo Fuld (zang). 7.10 Vervolg concert en grammofoonpl. 8.00 Vaz Dias. 8.159.15 Kovacs Lajos en zijn orkest. Re freinzang: Bob Scholte. 9.15 Grammofoonpl. 9 45 Omroeporkest, o.l.v. N. Treep, m.m.v. H. schadidgd, dat het naar Leningrad terug 6.50'Wakker en Tropendui't. moest keeren. Men vreest, dat de duikboot met zjjn bemanning van 35 koppen ver gaan is. Volgens het Zweedsche blad „Allehan- de" heeft de aanvaring reeds vorige week Woensdag plaats gehad. Volgens de me- dedeelingen van „Allehande", die afkom stig zjjn van het Deensche consulaat-gene raal te Stockholm, is het aan geen twjjfel onderhevig, of de Russische duikboot is met man en muis vergaan. In de buurt van Leningrad hebben de vorige week groote vlootmanoeuvres plaats gehad. Van Russische zijde wordt de ramp geheim gehouden, zooals ook bjj twee vorige gelegenheden het geval is ge weest. De Grieksche torpedobootjager „Per- gamos" is te Cavalla aangekomen. Aan boord waren vjjftig gewonden uit Chal- cidice. Een gewonde was onderweg gestor ven. Het is zeer moeilijk om in het geteister de gebied hulp te verleenen, omdat de grond overal omgewoeld is en vol scheu ren. Eenige uren vóór de eerste schokken begonnen de heete bronnen van Apollonia zoo rijkelijk te stroomen, dat de omtrek onder water werd gezet, terwijl het meer van Arnaia, dat 60 km van den haard der beving ligt, uitdroogde. 300 dooden ln Chalcidice. De Engelsohe draadlooze dienst meldt nog, dat uit de buurt van Saloniki nieuwe aardbevingen gemeld worden. Het stad huis en verschillende overheidsgebouwen te Saloniki zouden beschadigd zijn. In Chalcidice wordt het aantal dooden nu op 200 geschat. Den heelen dag zjjn de hulptroepen van Engelsche oorlogsschepen en Donderdag druk in de weer geweest om het reddings werk te organiseeren en de dakloozen te verzorgen. ken Luiden" m.m.v. het Chr. Residentie. Mannenkoor o.l.v. L. W. Visscher en de HOV (Symphonie-orkest) o.l.v. F. Schuur man. In de pauze om ca. 9.15 Vaz Dias en grammofoonpl. Na afloop grammofoonpl. DINSDAG 4 OCTOBER. Hilversum, 296 M. AVRO-uitzending. 6.307.00 RVU. L. Schmidt 8.00 Grammofoonpl. 9.00 AVRO-Kamerorkest o.l.v, 10.00 Morgenwijding. Cals (sopraan) en Lotti Sleurs (sopraan), 10.15 Grammofoonpl. o.a. Ouv. „Wilhelm Teil', Rossini en duet- m.30 Voordracht door mevr. A. Roersch-Se- ten uit „Norma", Bellini. 11.0012.00 Grammofoonpl. Huizen, 1875 M. 8.30 NCRV, 9.30 KRO, 5.00 NCRV, 7.45— 11.00 KRO. 8.30 Morgenwijding, m.m.v. bariton en orgel. 10.00 Hoogmis. 11.30 Grammofoonmuziek. 12.00 Sextetconcert. 1.40 Godsd. onderricht. 2.10 Causerie. 2.20 Orkestconcert en grammofoonpl. 4.00 Ziekenlof. 5.00 Evangelisatie-uitzending uit de Studio. 5.50 Kerkdienst uit de Oude Kerk te Katwijk aan Zee. Hierna: Gewijde muziek. 7-45 Lezing. 8.10 Sportnieuws. 8.15 Orkestconcert m.m.v. soliste. 10.4011.00 Epiloog. MAANDAG 3 OCTOBER. Hilversum, 296 M. Algemeen programma, verzorgd door de VARA. 8.00 Grammofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voordracht door R. Numan. 12.00 Trio Favoriet o.l.v. W. Drukker. 12.45 Orgelspel Joh. Jong. I.I51.45 Vervolg trio. 2.15 Vervolg trio. 300 Voordracht door J. Lemaire. 3.30 Trio o.l.v. L. Cohen en grammofoonpl. 4.40 Voor de kinderen. 5.10 Trio o.l.v. Cohen en grammofoonpl. 6.40 D. v. Staveren spreekt over Cultureele Films. Nieuwe aardschokken nog hef tiger dan de vorige. Een gewel dige vloedgolf. Eigenaardige verschijnselen. Nieuwe aardschokken, die van het I schiereiland Ohalcidiiee worden gemekC 7.00 Piet Tiggelaar spreekt over oude instru-1?'T OrkeitCMceU menten m.m.v C. Kint (viola d'amore). I 4 Traan tUSSChen het 'SS Vervolg concert. 8.20 VAR A-orkest o.l.v. H. Lichtenstein. O.a. 545 Grammofoonpl. Walsen van Strausz. meyns. 11.00 Orgelconcert door P. v. Egpiond Jr. M.m.v. J. de Ruyter (zang). 12.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. Refrein- zang: Bob Scholte. 12.45 Grammofoonpl. I.15—2.00 Vervolg Kovacs Lajos. 2A51 Praat door mevr. I. de Leeuw-van Rees. 2.30 Grammofoonpl. 3.30 Uit café-rest. „Central", den Haag: Dansmuziek door John von Brück and his Boys. 1 imnü 4.30 Kinderuur. 5-30 AVRO-Klein-orkest o.l.v. N. Treep. 6.30 RVU. 7.00 Grammofoonpl. 7.30 Dr. M. Th. Hillen: De Grieksche mytho logie (IV). 8.00 Vaz Dias. 8.059.00 Marek Weber en zijn orkest (uit hef Carlton-hotel te Amsterdam). 9.00 „Het groote toilet voor kleine avonden", hoorspel van W. Lichtenberg. Leiding: Kommer Kleyn. 9.15 Omroeporkest o.l.v. N. Treep. M.m.v. I Nicolas Roth (viool). Concert D Gr. t. (viool en orkest), Mozart 9.40 „De Bliksemafleider", hoorspel in 1 be drijf van F. Nagl. Vertaling: G. Gzopp. Leiding: Kommer Kleyn. 9.55 Vervolg Omroeporkest. O.a. Fragm „Tannhauser", Wagner en Balletsuite, Popy. II.0012.00 Grammofoonpl. Huizen, 1875 M. KRO-uitzending. 6.307.30 HIRO. 8.009.30 Grammofoonpl. 9.30 Mis uit Sittard. 11.00 Grammofoonpl. 11.3012.00 Godsd. halfuurtje. 12.15—1.45 Sextetconcert. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Modecursus. weinig kans op hervatting der operaties. RIJKE TURK SPOORLOOS VERDWENEN. Sedert Mei vermist. Sedert 4 maanden wordt in Frankrijk een oud-officier van de Turksche marine, Hickmet bey, vermist. Hjj was in Mei naar Parijs gekomen in verband met de aan vaarding eener groote erfenis, waarna hy naar Lausanne zou vertrekken. Daar is hij evenwel niet aangekomen. Hjj is onder weg uitgestapt te Laroche, heeft er in een hotel een kamer gehuurd en is daarna niet meer gezien. Hij zou bij zjjn aankomst te Parijs een groote som gelds en voor een aanzienlijke waarde aan juweelen bij zich hebben gehad en deze by een bank van leening hebben gedeponeerd. Omtrent zijn zonderlinge verdwijning doen allerlei geruchten de ronde, maar met zekerheid heeft men nog niets be paalds kunnen ontdekken. Hickmet zou een bloedverwant zijn van koning Foead I van Egypte, in welk land zijn vrouw op het oogenblik nog woont. („Handelbslad"). EEN FAMILIEDRAMA IN DE CULTURES. Toen de heer De V., employé van een tabaksonderneming, Woensdagmiddag s van zjjn werk uit de tuinen te Soerabaia thuiskwam, vond hy daar in bewusteloo- zen toestand zijn vrouw met doorgesne- den polsaderen, alsmede zijn drie kinde ren, twee meisjes van 9 en 7 jaar en een jongetje van 5 jaar. De onmiddellijk ont boden dokter constateerde, dat de vrouw gepoogd had hare kinderen te vergifti gen. Het jongste kind is overleden. De vrouw en de andere kinderen zyn nog steeds bewusteloos, maar men heeft goede hoop op hun herstel. Het echtpaar stond op het punt te scheiden. GAS IN FLESSCHEN. Op een vergadering van de Engelsche gasmaatschappijen heeft de heer Smith uit Birmingham meegedeeld, dat de proef nemingen met samengeperst gas in cy- linders thans zoover gevorderd zijn, dat men spoedig een proef zal gaan nemen met een auto, die door geperst gas wordt voortbewogen. Men brengt nu al kleine cylinders samengeperst gas in den handel, voorzien van speciale branders, waarop men bijvoorbeeld in nog geen drie minuten tijds een ketel water aan de kook kan brengen, d.w.z. heel wat vlugger dan met waxine-lichten of spiritusbranders. Voor loopig wil men op vier verschillende plaatsen een proefinstallatie voorsamen- geperst gas opstellen. Blijkt de nieuwe brandstof te voldoen en opgang te maken, dan zullen er meer fabrieken komen, wat dan op zijn beurt weer het gebruik moet aanmoedigen. Met name voor zware auto's, vrachtwagens en bussen acht Smith een goede toekomst voor het geperste gas weggelegd. (Nw. Rott. Ct.) Och, ik kan het heusch niet helpen, Lachen moet ik om dat stel, Jammer vond ik dat die heer kwam Als verbreker varf hun spel. Neen! het is nooit goed te praten, Maar 't is toch een leuk geval, Daarom hoop ik dat de rechter Niet zoo heel zwaar straffen zal. de V. «A 9.00 Voordracht door Fr. Nienhuis. 9.30 Vervolg concert. O.a. uit „Zirkusprinzes- sin Kalman en „Zigeunerliebe" Lehar 10.00 Vaz Dias. 10.10 VARA-orkest o.l.v. H. Wiggelaar. 11.10 Grammofoonpl IIM«CarThy.0r8€lSPeI 1 Br<**houW 6.00 Orkestconcert. 6.10 Esperantoles. 6.30 Hiro. 7.45 Concert uit Londen. 8.50 Causerie. 9.00 Vaz Dias. 9.15 Hoorspel. 9.45 Grammofoonpl. 10.00 Hoorspel. 10.15 Orkestconcert. 11.IS12.00 Grammofoonpl. 70 JAAR, DOET EIGEN HUISHOUDING. Maar wordt geholpen. „Negen jaar lang neeem ik nu gere geld Kruschen Salts in en ik zou het nooit meer willen missen. Ik neem altijd j een derde van een theelepel in een kop water, zoo warm als ik het drinken kan. Ik weet nu niet meer wat ongesteldheid of hoofdpijn in. In April wordt ik 70 jaar en juist doordat in Kruschen Salts neem jk in staat om mijn huishoudelijke plichten zelf waar te nemen. Ik heb myn buren alle geraden om ook Kruschen Salts te probeeren. Voor dat ik met Kruschen begon was ik altyd bij den dokter, maar nu is het niet meer noodig. Vroeger had ik altyd zware mi graine en was dan niet in staat om iets te doen. Maar nu is dat alles voorbij, dank zy de Kruschen Salts." (Mevr.) J. G. Kruschen houdt de inwendige organen in voortdurende werking, zoodat het or ganisme geregeld van alle verstoppende onzuiverheden gereinigd wordt. Daar door zal zuiver, gezond bloed, verfrisoht en vernieuwd door de zes zouten in Kru schen, door Uw aderen stroomen. En het eille aan alJ<- kwalen en ongesteldheden. Geen hoofdpijn meer. hTn r,rm^!dheid' Keen neerslachtig- ln l Wheid- In plaats va" <lat Kruschen Salts is uitsluitend verkrü? (Niet officieel) Trekking van Donderdag 29 September 1932. 5e klasse, 8e lUst HOOGE PKIJZEN 1500.— 1966, 16826. 1000.— 2149, 8334, 13369, 16766, 23401, 400.— 6461, 10312, 15256, 22050. "3)1 200.— 11086, 10546. 100.— 451, 616, 1171, 2057. 5800. 8844, 12288, 12580, 17732. PrUzen van f 70 158 210 230 400 420 449 489 743 788 978 1049 1100 1259 1286 1333 1588 1675 1809 1877 1924 1978 2060 2096 2116 2142 2166 2206 2359 2374 2378 2441 2814 2914 3143 3213 3272 3328 3496 3681 3682 3684 3686 3705 4154 4256 4308 4914 5007 5020 5140 5214 5467 5551 5562 5587 5679 6707 5751 5755 5887 5392 5914 6023 6181 6220 6334 6372 6721 6892 6949 7284 74S3 7507 7514 7821 7968 7979 8003 8092 8250 8319 8322 8436 8594 8596 8611 8667 8744 8780 8899 9312 9429 9516 9710 10002 10273 10316 10320 10539 10766 10827 11133 11205 11235 11244 11408 11452 11618 11743 11759 11767 11914 12049 12143 12258 12324 12576 12708 12730 12739 12740 12748 12778 12782 12808 13311 13559 13708 13734 13969 13990 14179 14234 14412 14663 14671 14784 14878 14878 14944 15015 15045 15101 15398 16406 15511 15560 15650 15689 16003 16134 16358 16382 16390 16531 16569 16772 16976 16998 17116 17187 17699 18084 18120 18136 18175 18264 -8452 18561 18612 18747 18832 18924 18933 19223 19442 19462 19533 19608 19706 19757 20041 20276 20351 20406 20446 20473 20515 20633 20723 20762 20767 20861 20864 20896 21015 21119 21139 21140 21347 21352 21488 21496 21550 21592 21618 21766 21842 21850 21965 21998 22196 22228 22302 22452 22482 22485 22590 22593 22629 22828 22832 22834 22838 218 610 801 1034 1270 1456 1697 1931 2252 2515 2842 2971 3226 3419 3609 3813 4047 4363 4562 4916 6200 6374 6734 6042 6380 6830 7110 7367 7808 8160 8383 8740 8926 9187 9417 9718 9854 XVAOA 1U40I 1UOUO XVÓ4D J.UOZO 1UODO IW 10527 10532 10606 10628 10716 10765 10833 10887 10868 10963 10989 11007 11060 11063 11159 11169 11211 11213 11270 11302 11364 11398 11401 1148* 11479 11502 11625 11655 11663 11665 11697 11715 11749 11771 11813 11819 11828 11858 11876 11880 11910 11919 11921 11928 12005 12017 12028 12109 "ÏS1 12174 12184 12195 12198 12218 12274 12320 12386 12410 12454 12510 12577 12594 12595 12599 12623 12626 12648 12659 12786 12797 12881 12913 12917 12946 13009 13067 13148 13177 13210 13235 13274 13297 13316 13321 13356 13363 13390 13473 13483. 13569 13570 13615 13621 13623 13629 13642 13688 13694 13719 13741 13751 13901 13910 13933 14015 14020 14038 14043 14098 14115 14132 14163 14184 14238 14268 14317 14375 14466 14467 14512 14643 14591 14653 14655 14676 14677 14678 14721 14788 14860 14881 14935 15046 15061 15091 15100 15124 15125 15147 15148 15162 15188 16263 16294 15345 15358 15380 15477 15507 15527 15621 15648 15713 16784 15820 15824 15877 15974 16002 16033 1813° 16263 16274 16317 16481 16547 16583 16602 18686 16731 16740 16778 16786 16803 16854 16886 16920 16945 16962 16983 16995 17071 17159 17228 1730» 17352 17463 17484 17487 17518 17620 17631 17647 17702 177B6 17814 17887 17966 17988 17995 18008 181^ 18173 18187 18201 18211 18309 18414 18449 1845 18493 18497 18505 18510 18545 18567 18572 1857 18618 18626 18648 18695 18772 18804 18825 18821 18848 18858 18891 18928 18937 19057 19131 191®2j 19179 19215 19244 19259 19297 19308 19364 194*9, 19578 19600 19612 19700 19829 19836 19844 19»*o| 19898 19916 20033 20073 20095 20097 20112 2012» 20133 20161 20179 20199 20206 20235 20237 202io 20281 20297 20318 20368 20372 20464 20467 205JVT 20602 20619 20685 20687 20776 20812 20817 2übw/ 20903 20907 20916 21025 21126 21144 21191 211»" 21217 21236 21242 21286 21346 21382 21395 21»i9 21435 21637 21582 21621 21644 21663 21682 21'»» 21788 21798 21800 21812 21921 21942 21946 21»'° j 22039 22082 22002 22101 22224 22249 22257 2»»»» 22293 22329 22409 22432 22447 22544 22578 2»°°^ 22027 22670 22722 22758 22759 22760 22772 2»" 22791 22852 22891 22944 22951 22982 22993 2J 23024 23195 23209 23218 33431 23445 23928 NIETEN 12 21 54 74 130 194 199 229 299 318 362 366 434 454 614 666 590 618 660 667 725 848 874 890 920 922 950 1008 1106 1113 1151 1170 1207 1223 1246 1288 1326 1344 1358 1363 1377 1441 1490 1497 1575 1648 1662 1666 1669 1731 1747 1778 1854 1874 1879 1906 1936 1951 2023 2042 2097 2144 2147 2302 2351 2375 2433 2486 2494 2497 2528 2651 2684 2725 2731 2745 2813 2845 2856 2857 2859 2862 2875 2946 2993 8000 3030 3085 3100 3126 3136 3173 3247 3263 3270 3301 3347 3414 3417 8427 3436 3464 3473 3529 3572 3584 3627 3661 3663 8701 3712 3742 3766 3856 3871 3198 3941 3973 8983 4022 4119 4121 4179 4267 4292 4306 4337 4367 4398 4424 4456 4468 4504 4532 4616 4633 4806 4850 4874 4904 4911 4999 6009 6028 6132 6133 5141 5156 5210 6223 5291 5306 5318 5322 5355 5458 6524 5558 5561 5573 6699 5700 6767 6883 5943 6015 6024 6026 6032 6050 6233 6265 6290 6318 6319 6356 6423 6622 6539 6581 6667 6722 6791 6856 6948 6950 6967 6995 7013 7084 7160 7163 7209 7210 7229 7264 7331 7394 7443 7471 7550 7652 7670 7800 7818 7817 7880 7890 7988 8114 8115 8168 8212 8220 8222 8248 8320 8381 8423 8459 8461 8472 8613 8628 8683 8784 8795 8823 8834 8861 8903 8921 8954 8989 9020 9077 9084 9136 9170 9209 9213 9217 9273 9280 9308 9355 9528 9545 9628 9633 9671 9676 9684 9724 9737 9743 9745 9783 9788 9815 9979 9987 10009 10056 10084 10134 10145 23389 2353T] 9R663 23080 23133 23200 23204 23224 23327 23368 23393 23399 23405 23430 23514 23529 23530 g 23553 23556 23564 23567 23590 23598 23644 23727 23738 23741 23779 23790 23798 23894 23921 23940 23954 mj.. Verbeteringen: 5e KI. 7e Lijst: 12736 13736 f 7C; 19690 70 mJS. 19640 70; 23»»' 23907 70.

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 2