TIGER HAARDKACHELS HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 15 OCTOBER 1932. Marineberichten. LegerbericMen radio pro^r&mmah Sport. meerdere malen nagemaakt, doch nimmer geëvenaard f 35.00 ?8<OQ nieuw model Verchroomd voorraam, verchroomde kop met circulatie Bif KONIJN, Tel. 339, Vice-admiraal C. D. de Haes f. Na een ziekte van enkele maanden is gister op 63-jarigen leeftijd te 's-Gravenhage overleden vice- admiraal C. D. de Haes, inspecteur-generaal van het loodswezen, enz. De overledene heeft een belangrijke loopbaan bij de Kon. Ned. Marine vervuld. Als jong zee-officier nam hij in Ned.-Indië deel aan vele expedities, waarvoor hem de eereteekenen van Atjeh, Ta- miang en de Kleine-Soenda-eilanden werden toe gekend. In de mobilisatie-jaren bekleedde hij de verant woordelijke functie van chef van den torpedo- dienst in Den Helder. Later was hij geruimen tijd commandant van de marine te Soerabaja en daama directeur van het loodswezen te Vlissingen, totdat hij in het voorjaar van 1928 werd benoemd tot inspecteur-generaal van het loodswezen, de beton ning, bebakening en verlichting. Voorts was vice-admiraal De Haes voorzitter van de permanente commissie inzake het toezicht op de Schelde, in welk college vertegenwoordigers zoowel van België als van Nederland zitting hebben. Tevens bekleedde de overledene het presidium van de onlangs ingestelde staatscommissie tot on derzoek van de mogelijkheid van verlaging der loodsgelden, een functie, waaraan hij zich echter door ziekte den laatsten tijd niet meer heeft kunnen wijden. Vice-admiraal De Haes was ridder in de Orde van den Ned. Leeuw en in de Danebrog-orde van Denemarken, zoomede officier in de Kroonorde van Italië. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot zal geschieden a.s. Maandag te 11.45 u. op de r.-k. begraafplaats te 's-Gravenhage aan de Kerkhof laan, nadat een rouwdienst, aanvangende te 10 u., Zal hebben plaats gehad in de kerk van St. Pas- chalis aan den Wassenaarscheweg (Neuhuyskade). Aan de ondervolgende officieren en schepe lingen is, behoudens bijzondere omstandighe den, vergunning verleend naar Nederland terug te keeren: Per P.C. Hooft, den i2en Oct. van Pribk: Luit. ter zee der ie kl. F. S. C. babron van Randwijk, marin. der te kl. M. Pepers, korp.- machinist L. A. Schutheim. Als voren per Baloeran den 8en November '32 van Priok: Mojoor-schrijver A. J. van der Veen. Bij beschikking van den minister van Defen sie zijn de volgende mutatiën gelast: met 15 Oct. is de kap.-luit. ter zee J. S. C. Ooliver gepl. in het commandement der ma rine te Willemsoord; is de luit. ter zee der ie kl. J. P. H. Perks geplaatst te Willemsoord; zijn de luits. ter zee der ie kl. P. A. Willem- sen, J. G. van Nauta Lemke en W. Harmsen, de luits. ter zee der 2e kl. H. C. Ackermann, H. H. L. Pröpper, J. K. Muller, jhr. H. A. N. A. van Adrichem Boogaart, jhr. A van Geen, W. J. Kruys, W. van Haaften en jhr. C. J. P. von Mühlen, de off. van den M.S.D. der ie kl. J. van Rugge, de off. van den M.S.D. der 2e bi. A. A. Bruins en J. W. van Wingerden en de off. van adm. der 2e kl. J. Bouma geplaatst aan boord van Hr. Ms. Wachtschip te Wil lemsoord: is de off. van den M.S.D. der 2e kl. Hr. Ms. Van Speyk; is met 31 Oct. de luit. ter zee der ie kl. J. F. W. Nuboer eervol ont heven van het bevel over Hr. Ms. Gruno en ter beschikking gesteld. Luit. ter zee der ie kl. F. S. C. baron van wijck, wordt binnenkort van zijn plaatsing bij den dienst in Oost—Indië hier te lande terug verwacht. Luit. ter zee 3e kl. S. C. Ritsema van Eek, die aangewezen is voor den dienst in Oost- Indië, zal 23 Nov. met het m.s. P. C. Hooft uit Amsterdam zijn bestemming volgen. Overplaatsingen. Serg.-telegrafist D. N. Versteeg van Eil. de Haan naar van Speijk, 22 Oct. '32. Idem T. J. Schamp van Hydrograaf naar Kaz. O.zdt., 22 Oct. '32. Bootsman H. Swartbol van Wachtschip Willemsoord naar Kaz. A'dam, 25 Oct. '32. Serg. der marns. J. A. van Lil van Heems- kerck naar Wachtschip Willemsoord, 31 Oct. '32. Idem J. J. van Hall van Wachtschip Wil lemsoord naar Heemskerck, 31 Oct. '32. Opperschipper A van der Weijde van Kaz. Willemsoord naar Kaz. Ozdt., 26 Oct. '32. Bootsman G. Toller van idem naar Wacht schip Willemsoord, 21 Oct. '32. Maj.-konst. P. J. van Menen van idem naar idem, 26 Oct. '32. Serg.-konst. G. D. C. Smit van idem naai idem, 21 Oct. '32.. Serg.-zvpl. J. P. van den Hok van idem naar Mar. Hospl, 26 Oct. '32. ld. A. van Drimmelen, van idem naar idem, 21 Oct. '32. Serg.-bottel. W. J. Walraven van idem naar Schorpioen, 21 Oct. '32. Serg.-kok J. G. Lau'kens van idem naar Wachtschip Vlissingen, 26 Oct. '32. Serg.-macht. A. J. Bongers van idem naar v. Speijk. 26 Oct. '32. Idem W. H. M. Gaal van idem naar idem, 26 Oct. '32. Serg.-maj. der marns. A. Zonnenberg van idem n. Wachtschip Willemsoord, 26 Oct. '32. Id. J. Bartholomeus van idem raar idem, 28 Oct. '32. Serg. der marns. J. Kerkhof van idem naar idem, 28 Oct. '32. Idem M. J. Rentmeester van idem naar idem, 28 Oct. '32. Idem S. van de Vrede van idem naar Kon. Instituut, 28 Oct, '32. Idem H. C. Elias van idem naar Kaz. Mars. Rotterdam, 28 Oct. '32. Opper-telegrafist P. J. Boon van idem naar Kaz. A'dam, 25 Oct. '32. Serg.-maj. der marns. J. F. Bosman van Afd. Mars. R'dam naar Wachtschip Willems oord, 22 Oct. '32. Uitzending naar Indië. Behoudens geneeskundige geschiktbevinding worden onderstaande schepelingen aangewe zen om 23 November '32 per P. C. Hooft naar Ned.-Indië te worden uitgezonden: Serg.-z.verpl. H Dirkzwager, serg.-macht. A. van Zoest, serg.-torp.mr. P. J. Negelkerke, id. A. Spoel, korp.-konst. A. P. Antvelink, korp.-telegr. A. van Heeren, matr.-telegr. T. Kremer, seinersmaat C. J. v. den Ende, id. J. W. Hartog, korp.-monteur J. H. Ott, id. D. Groen, id. T. Doeksen, id. W. Broer, id: A. B. F. Hutten, id. G. J. Berndsen, id. G. Versluijs, id. A. Kukler, id. B. Berkhout, id. B. Klein- bussink, Korp.-kok C. Ruizendaal, id. A. Stad, marinier 2e kl. N. B. Blom, id. A. A. Klunder, id. J. C. Vermeulen, marinier 3e kl. A. H. Bomer, marinier 2e kl. F. Vink, id. J. H. Nij- huis, id. F. H. Steenhagen, marinier 3e kl. J. Leijnse. Onderstaande schepelingen zijn 31 October '32 in de Mar.Kaz. te .Willemsoord geplaatst voor het volgen van een cursus bij de Kader school: Korp.-z.verpl. J. de Roode, id. M. J. Schop, id. J. v. der Hoeven, id. J. de Boer, id. K. Stijl, id. F. W. Tirion. matroos ie kl. W. 't Mannetje, marinier ie kl. G. Kiekenhos, id. J. A. F. X. v. Vilsteren, id. J. Jacobs, id. A. Huijser, matroos ie kl. H. Braun, matroos 2e kl. J. H. Roos, id. G. W. Mooiman, matroos ie kl. J. H. A. Dolders, id. A. Hendriks, ma troos 2e kl. D. A. Suiker, id. N. Schuitemaker, id. B. de Boer, id. H. Essen, id. G. Renes, id. R. B. v. der Borden, marinier ie kl. J. W. L. v. de Laak, id. W. van Drongelen, matroos kok G. Oenema, id. J. J. de Keijzer, marinier ie kl. G. P. Suuring, matroos 2e kl. R. A. Meijer, id. W. J. Majoor, seinersmaat R. J. C. de. Bruin, id. F. J. de Buij, id. M. A. Knuijt, id. C. G. Korter, id. L. J. Neijenhuijs, id. H. B. Schenk, id J. H. Stokhof, id. J. Swarte, id. G. Viezee, id. J. Wortel, korp.-vlieger J. D. Dolman, id. E. Müller, id. J. P. J. Bielfeldt, id. J. Kroes, id. J. F. Rijkhof, vliegtm. M ie kl. A. Walta, id. P. van Egeraat, id. J. J. F. van Esch, id. J. J. Visser, id. J. K. C. V. van Huiten, id. H. J. M. Wolthuis, id. J. P. Cox, id. M. Carmejoole, id. J. P. Sturk, id. W. A Agema, id. C. Witteveen, id. P. L. Boogerti id. A. P. Groenhard, id. J. Leutscher, id. j' Schenkius, id. W. Pol, torpedomr. ie kl C de Wmter id. P. Vermeulen, id. W. Schnur, id. W. Mulder, id. J. H. M. Lafeber, id. J. T. Franken, id. H. van Dijk, stoker-o.man P Nauta, id C. y. der Most, id. T. van Bruggen, -Jelles, id. A. J. Verhorst, id. P. Lelie- i 't' Hoekstra, id. J. J. Martijn, id. A. L. H. Bergwerff, J. Gras, id. B. v. den Dikkenberg, id. P. J. Smit, id, P. Verwoerdt, id. S. Spruijt, id. W. T. Huizinga. Met ontslag uit den zeedienst: Kpls.-vlieger H. J. van Uijen en J. S. Noor- dendorp, 15 Oct. '32. Korp.-konstabed J. C. W. Kramer 16 Oc tober '32. De sergeanten C. Oepts en O. C. Ottervan ger van het reg. kustartillerie worden met ingang van 17 dezer gedetacheerd in de leger plaats bij Oldebroek. De dienstplichtigen C. G. Bder, R. J. Boom, J. Deutekom, P. Ploeger, L. Hamelink, A. M. den Hollander, P. de Jong en C. Klop van het reg. kustart. zijn met ingang van 15 Oct, bevorderd tot dienstpl. korporaal. De 2e luit. F. E. Lagerwerff van het reg. kustart. zal op 23 Oct. a.s. eelnemen aan de schermwedstrijden, uitgeschreven door den Kon. Ned. Am. Schermbond; deze wedstrijden worden gehouden te 's-Gravenhage. Bij ministerieele aanschrijving is ter kennis van de landmacht gebracht, dat de reorgani satiecommissie voor het leger, ingesteld bij ministerieele beschikking van 12 Nov. 1931, is ontbonden onder dankbetuiging voor de be wezen diensten. Bijwonen op rijkskosten van plechtigheden. Begrafenis van militairen. Bij Ministerieele Beschikking is bepaald: Bij de begrafenis van een bij een ongeval in verband met den dienst omgekomen militair, in Nederland, doch buiten de standplaats van het legeronderdeel, waartoe de overledene behoorde, kunnen op aanwijzing van den be trokken (half)- regiments- of overeenkomsti- gen commandant, ten hoogste drie militairen van bedoeld onderdeel de begrafenis bijwonen. De afgevaardigden kunnen volgens de be staande bepalingen reizen op vervoerbewijs ei. verblijfkosten in rekening brengen; deze be paling is nochtans niet van toepassing met betrekking tot het bijwonen van crematies of daaraan verbonden plechtigheden. De dienstplichtigen van de lichting 1932 on bereden artillerie, behoorende tot het 2e reg. onbereden artillerie en reg. kustartillerie wor den op IS Oct. in het genot van groot verlof gesteld. De 2e luit. K. W. H. Brantjes van het reg. kustartillerie wordt met ingang van 17 dezer gedetacheerd bij de artillerie-inrichtingen. Het detachement van het korps luchtdoel- artilerie, dat schietoefeningen gehouden heeft met luchtdoel geschut, is naar hun garnizoen Utrecht teruggekeerd. len vertrekken. Vertrek vanaf het Kegelhuis. We wenschen hen toe een Ned.-elftal in z'n besten vorm te zien spelen! Door enkele wijzingingen, volgt hier nog eens de opstelling van onze nationale ploeg: van der Meulen (HFC) Weber van Run (ADO) (PSV) Pelikaan v. d. Broek v. Heel (Longa) (Xerxes) (F.oord) Adam v. d. Broek Bonsema (H.V.V.) (P.S.V.) (Velocitas) Nagels v Nellen (Enschede) (D.H.C.) Reserve: van Male. van Stokken (D.W.S.), B. Paauwe en Verkerk (R.C.H.). NIEUWE WIJZIGING IX NED. ELFTAL. Van Run speelt niet. Thans staat het delinitief vast, dat ook de Philips-speler Van Run Zondag a.s. niet in het Ned. Elftal zal uitkomen. De Eind- hovenaar heeft een ernstige knieblessure opgeloopen in den oefenwedstrijd tegen de Kristol Rovers. Hü wordt zeer waarschijn lijk vervangen door Van Stokken (D.W.S.) of Diepenbeek (Ajaxk ANDERE WEDSTRIJDEN. Tegelijkertijd zullen nog worden gespeeld: Breda, NAC-terrein: Zuid-Nederland Luxemburg. Dit wordt de 12e wedstrijd sinds 1921 tusschen beide ploegen. De stand is ver in ons voordeel: Zuid-Nederland 11 7 1 3 3019 15 Luxemburg 11 3 1 7 1930 7 October 1930 verloor Z.-N. te Maastricht met 21; een jaar later werd te Luxemburg 0o gespeeld. Apeldoorn; AGOW-veld: Oost-Nederland W.-Duitschland. Leiden: Westelijk elftal A Westelijk Elftal B. Gekozen zijn o.m. Roeg (DEC), Groeneveld (Kinheim), Onrust (Baarn), Stas (Kinheim), van Leeuwen (Zee- burgia). Huisman (DWS), Prins (Stormvo gels), e. a. DE COMPETITIE-WEDSTRIJDEN. Het programma vermeldt o.m.: K. N. V. B. AFDEELING I. ie klasse. Geen wedstrijden. ze klasse A. H.R.C.—V.V.A. Alcmaxia Victrix—T.O.Gj. Zoowel HRC als WA hebben de punten hard noodig; de Amsterdammers vooral, die nog maar één winstpunt hebben. Dat HRC verleden Zondag met beslissende cijfers ver loren heeft volgens het „WFC-nieuws" had het cij.'erverschil met eenig geluk nog grooter I kunnen zijn is niet direct zoo'n schande, daar WFC dit seizoen over een bijzonder sterke combinatie beschikt; ook EDO en Zeeburgia zullen daar een heele dobber hebben. Als Beneker wat ingespeeld is, gelooven wij vast dat de verdere verrichtingen heel wat beter zullen zijn. Intusschen geven wij de Racer» tégen VVA toch wel een kansje. In 1929'30 werd op eigen grond van deze club met 5 en het vorig seizoen met 31 gewonnen. Zoo doorgaan, Racers. Alcmaria heeft het zoet der overwinning nog niet mogen smaken; er is tweemaal gelijk ge speeld. TOG heeft eerlijk gedeeld; won en verloor tweemaal, score 711. Moeten we een i voorspelling doen, dan achten wij het meest waarschijnlijkst een gelijk spel. 3e klasse A. AssendelftHollandia. 4e klasse A. QSCBeverwijk. Reserve ie klasse. Ajax 2EDO 2. Zeeburgia 2Blauw Wit 2. Reserve ze klasse A. KFC 2VVA 2. West-Frisia 2TOG 2. VSV 2—WFC 2. Voor de positie dezer elftallen zie men de competitiestand in de „Heldersche Courant" van Donderdag j.L Res. 3e klasse A. De Kennemers 2ZVV 2. ZFC 3APGS 2. De stand is; N.-H. V. B 0. S. V. II 4 4 0 0 23- 7 8 Hollandia II 3 1 1 1 11—12 3 Alcmaria III 3 1 1 1 7—13 3 Z.V.V. 11 1 1 0 0 3-2 5 Kennemers II 2 1 0 17—7 2 A.P.G.S. II 2 1 0 16—9 2 Z. F. C. III 3 1 0 2 12—11 2 Q. S. C. II 3 1 0 2 7-12 2 W.F.C. III 4 1 0 3 13—16 2 FMer II 3 0 0 3 10—15 0 AFDEELING II. ie klasse. Geen wedstrijden. VOETBAL, Wat Zondag gespeeld wordt. BELGIE—NEDERLAND. Voor morgen staat de ie klasse-competitie stil, daar dan wordt gespeeld de landenwed- strijd BelgiëNederland. Niet een officieele wedstrijd, doch een extra-ontmoeting die dit maal te Brussel in het Heijssel-stadion ge speeld wordt. Aan de belangstelling zal het geen afbreuk doen. Deze extra-wedstrijd; van een uitverkocht stadion is men reeds verze kerd. De uitkomst van dit treffen, wat het zal wor den, hoe onze keurploeg het zal doen, of de Belgen er in zullen slagen revanche te nemen, deze en nog meer vragen ze zijn allerwege in de sportperiodieken en dagbladen gesteld; Conclusies en voorspellingen zijn reeds ge maakt en gedaan. Wij zullen ons daaraan niet wagen, maar alleen dit zeggen dat de samen stelling van de Oranje-ploeg, die morgenmid dag, de Belgen moet bekampen, geenszins de vole tevedenheid van de experts heeft. De Technische Commissie heeft na den oefenwed strijd tegen de Engelsche 2e klassers die met 74 werd verloren het mes er diep in gezet. Van het eigenlijke elftal zijn alleen over gebleven het achtertrio en van Heel, v. Nellen en Adam, dus 6 spelers. Nu is het waar dat Mol niet kan spelen door een opgeloopen bles sure, opgeloopen in den wedstrijd tegen Sparta, waarin dus voorzien moest worden, terwijl Lagendaal voor zijn plaats bedankte, maar het passeeren van Wels en de Gebrs. Paauwe ach- den velen ongemotiveerd. Omdat de Feijen- oord-spelers in den oefenwedstrijd nu iets minder in conditie waren wat eiken speler tenslotte wel eens overkomt worden zij niei herkozen, zegt men. Men acht dan ook de mid denlinie in haar huidige samenstelling beslist zwakker dan de vorige. En noemt bovendien het binnentrio der voorhoede een groot vraag- teeken. Doch wie weet hoe dit treffen nog verloo- pen zal; wij weten allen dat het bruine mon ster bijzonder grillig kan zijn. Het is altijd zoo: het kan mee-, het kan tegenvallen. Sterke ploe gen verliezen weieens en omgekeerd. Doch mochten er onverhoopt groote technische tekortkomingen zijn men verwacht die be paald stellig zal het niet ontbreken bij onze vertegenwoordigers aan geestdrift en élan; wij zijn er van overtuigd dat zij zich met volle toewijding van hunne taak zullen kwijten en door een extra dosis inspanning de zwartkij kers zullen beschamen. Deze interland-match zal weer per radio (over Hilversum) doorgezonden worden, zoo dat ook duizenden in den lande van het ver toonde mede zullen kunnen genieten. Ook voor landgenooten in Oost- en West-Indië zal ge zorgd worden. Een 32-tal plaatsgenooten zullen eveneens getuige van dezen wedstrijd zijn, die daartoe hedennacht 12 uur per reiswagen van hier zul ZONDAG 16 OCTOBER. Hilversum, 296 M. 8.30 VARA. 10.00 VPRO. 12.00 AVRO. 5.00 VARA. 8.00 AVRO. 8.30 Tuinbouwhalfuurtje S. S. Lantinga. 9.01 Veiligheidskwartiertje door Ir. R. A. Gor ter. 9.IS Orgelspel J. Jong. 9.40 Toespraak door G. J. Zwertbroek. 10.00 Orgelrecital A. B. Cornelis. 10.30 Kerkdienst uit de Doopsgezinde Kerk te Amsterdam. 12.00 Omroeporkest o.l.v. N. Treep. 2.00 Boekbespreking door Dr. P. H. Ritter. 2.30 Grammofoonpl. 3.00 Ooggetuige-verslag van den Voetbalwed strijd BelgiëHolland door H. Hollander. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 „De Flierefluiters". 6.50 Optreden „Wakker Tropenduit" 7.10 „De Fierefluiters". 8.00 Vaz Dias. 8.is Aansluiing met het Concertgebouw te A'dam: Concertgebouworkest o.l.v. E. v. Beinum m.m.v. F. Koene (viool), o.a. Ouv. „Euryanthe", Weber. 9.00 Grammofoonpl. 9 is Vervolgspel „Wat zoudt ge doen in dit geval?" II: „Duister Beroep", door Kennetn M. Ellis. Vertaling: W. Vogt. Regie: Kom mer Kleyn. 9.45 Omroeporkest o.l.v. N. Treep, m.m.v. G. WeynschenkHogenbirk (sopraan) en H. V'skil (tenor), o.a. Dance of the merry mascots, Ketelbey. 10.45 Grammofoonpl. 11.0012.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. Re freinzang: Bob Scholte. Huizen, 1875 M. 8.30 NCRV. 9-30 KRO. 5.00 NCRV. 7-45 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Grommofoonpl. 10.25 Hoogmis uit Gulpen. 12.15 Lezing. 12.30 Sextetconcert. I.40 Causerie. 2.10 Voordracht. 2.30 Concert door 4 koren. 4.30 Ziekenhalfuurtje. 5.00 Gewijde muziek. 5.20 Kerkdienst uit de Geref. Kerk te Go'es. Hierna tot 7-45: Gewijde muziek. 7.45 Lezing. 8.10 Sportnieuws. 8.15 Orkestconcert m.m.v. solist. 9.00 Vaz Dias. 9.15 Radio-tooneel. 9.45 Vervolg concert. 10.4011.00 Epiloog. MAANDAG 17 OCTOBER. Hilversum, 296 M. Algemeen programa, verzorgd door de VARA. 10.00 v.m. VPRO. 8.00 Grammofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Declamatie F. Nienhuys. 10.30 „De Notenkrakers", o.l.v. D. Wins, en Grammofoonpl. II.45 Declamatie F. Nienhuys. 12.00 VARA-kleinorkest o.l.v. P. Duchant. 2.30 Grammofonopl. 3.00 Voordracht door mej. H. Beek. 3.30 Grammofoonpl. 4.40 Voor de kinderen. 5.10 „De Notenkrakers", o.l.v. D. Wins, en Grammofoonpl. 6.40 Lezing door E. Boekman. 7.00 Muzikale causerie donr P. Tiggers. 7-55 Herhaling SOS-berichten. 8.00 Anthonie v. Leeuwenhoek-herdenking. 8.20 „Athalia", oratorium van P. Mendelssohn- Bartholdy, m.m.v. „De Stem des Volks", afd. Utrecht, het Utr. Sted. Orkest, mevr. J. Hendricks—Zalsman (sopraan)^ mevr. L. FlipseSnel (sopraan), mej. G. Buchen 8'thal (alt), L. Hazebroek (declamatie), Lei ding: H. Aktink. In de pauze: Vaz Dias. 10.30 Orgelspel J. Brookhouse McCarthy. 11.0012.00 Grammofoonpl. Huizen, 1875 M. Uitsl. NCRV-programma. 8.00 Schriftlezing. 8.15 Grammofoonpl. tot 9-30. 10.30 Morgendienst. 11.0012.00 Concert. Mevr. G. de Knegtter Haar (zang), H. J. Berghout (cello) en Rie Beute (piano). 12.15 Orgelconcert Jan Zwart. 2.00 Voor de scholen. 2.35 Lezing. 3.153-45 Knip- en naaicursus. 4.00 Bijbellezing door Ds. D. Sikkel m.m.v. mej. C. de Jager (zang) en F. Reymerink (begel.). 5.00 Concert. Jo Immink (alt), S. Bahler (viool) en Truus Schulze (piano), en Truus BahlerRieuwerts (piano). 6.30 Vragenuurtje. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Symphonieconcert door de HOV o.l.v. F. Schuurman, o.a. An den Fröhling, Grieg. 9.00 Ds. J. C. Koningsberger: „Iets over Stu diekringen". 9.30 Orgelconcert J. Bonset, o.a. Adagio, Mozart. 10.15 Vaz Dias. 10.25 Vervolg orkestconcert. 11.0011.30 Grammofoonpl. DINSDAG 18 OCTOBER. Hilversum, 296 M. Uitsl. AVRO-programma. 8.00 Grammofoonpl. To.oo Morgenwijding. 10.15 Grammofoonpl. 10.30 Orgelconcert P. v. Egmond Jr., m.m.v. W. Herkenrath (bariton). 11.00 R.V.U. 11.30 Vervolg orgelconcert. 12.00 Ensemble Rentmeester. 12.45 Grammofoonpl. I.001.45 Ensemble Rentmeester. 2.00 Aansluiting met het Concertgebouw tt Amsterdam: Caecilia-concert door het Con certgebouworkest o.l.v. E. v. Beinum. 3.00 Naaicursus mevr. I. de Leeuwvan Rees. 4.00 Zang door A. Stroink, m.m.v. E. Veen (piano). 4.30 Kinderuurtje. 5-30 Kovacs Lajos en zijn orkest. Refrein zang: Bob Scholte. 6.30 R.V.U.: Dr. J. D. Bieren de Haan: „Het begrip der persoonlijkheid". 7.00 Vervolg Kovacs Lajos. 7.30 Engelsche les. 8.00 Opera-concert door het Omroeporkest o.l.v. V. Marini, m.m.v. solisten. 10.15 Grammofoonpl. 10.30 Omroeporkest ol..v. N. Treep. II.r Vaz Dias. 11.05T2.00 Grammofoonpl. Huizen, 1875 M. Uitsl. K.R.O.-programma. 8.009.15 en 10.00 Grammofoonr 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Trio-concert, tot 1.45. 2.00 Voor de vrouw. 3.00 Knipcursus. 3.30 Hoedenmaakcursus. 4.00 HTRO. 5.10 Populair concert. 6.30 Esperantoles. 6.50 Lezing. 7.00 Grammofoonpl. 7 10 Causerie. 7.45 Voordracht. 8.00 Concert. 8.30 Lezing. 9.00 Vaz Dias. 9.15 Vervolg concert. 11.0012.00 Grammofoonpl. ie klasse D. Tuindorp: HRC 3Succes 1, 12 u„ Buntsma. Ankerpark: MLD IHelder 3, C. Metselaai. PettenWieringerwaard, J. Augusteijn. 2e klasse E. Tuindorp: HRC 5HRC 4, 10 u., v. d. Kooi. Julianadorp: JVCWatervogels,, v. d. Hof. Texel 2Schagen 2, Annyas. 3e klasse E. Oudesluis 2HRC 6, Tigchelaar. DES HSV, K. Wit. Schagen 3Succes 3, 2.30 u., Ausum. Kolhorn 1Helder 5, W. Gouds- wa-rdt. 4e klasse E. Wieringen: Succes 4Schagen 4. Wieringer- waard 2Petten 2, Schrasser. Strooweg: HSV 2HRC 8, 10 u., Koorstra. Callantsoog 1HRC 7, Freeke. Adspiranten P. Bolweg: Helder AHRC A, 10 u., Kraan. Adspiranten R. Weringen: Succes ASchagen B, 12.30 u. DES A—Helder D, 12.30 u., K. Wit. Adspiranten S. Bolweg: Helder FHRC F, 11 u., Kraan. Strooweg: HSV A—HRC E, 12 u., Koorstra. H.R.C.-nieuws. H.R.C. I—V.V.A. I. Aanvang half drie. Na twee achtereenvolgende uitwedstrijden, die geen enkel winstpuntje opleverden, zullen de Racers morgen weer eens thuis spelen. Dit maal zal VVA, de Amsterdamsche 2e klasser, de tegenpartij zijn. Deze beschikken als elk jaar over een goed voetbal, doch zeter wisselvallig spelend elftal, dat in staat is om van de sterkste te winnen en van de zwakste te verliezen. De racers kun nen er morgen dus op rekenen dat zij alles in het werk zullen moeten stellen om een klem kansje op succes te hebben. Hier volgt de opstelling: Prins Siersma Beijer Stolk Evers Scholten Roobol W. Beneker Hoogendijk Kaptein J. Beneker Scheidsrechter Jb. Hageman. Het tweede elftal is vrij. H.R.C. 3—SUCCES I. Aanvang 12 uur. Deze voor het derde elftal zo° belangrijke wedstrijd, waarvan het resultaat zal bepalen, w'e in deze afdeeling voorloopig de bovenste plaats bezet, vindt plaatts op bovengenoemd uur. Dit wordt voor het zoo uitstekend voor den dag komen 3e elftal een buitengewoon zwaren cag. Het elftal is als volgt: (joudswaardt van Dok van Til de Jong Geervliet Kok Reinders Bromlewe la Grouw Looyinga Vinkt Scheidsrechter Buntsma. Helder-nieuws. HELDER A—H.R.C. A. Morgen vindt bovengenoemde wedstrijd plaats op het terrein aan den Bolweg. De wit jes, die ook dit jaar weer met een sterk elf tal uitkomen, zullen wel weer een hartig woordje meespreken voor de bovenste plaats, zoodat het bij dezen wedstrijd niet aan de noodige spanning zal ontbreken. De wedstrijd is vastgseteld om 10 uur, terwijl als scheids rechter fungeert de heer P. Kraan. H.S.V.-nieuws. Zondag a.s. gaat ons eerste naar Bassinger- horn om daar DES 1 te bekampen. Onder den naam DWS hebben wij reeds verschillende bezoeken aan deze ploeg gebracht, zoodat ze geen onbekende voor ons is. Verleden week heeft zij door haar gelijk spel tegen Succes III bewezen tot de sterkste der afdeeling te behoor en, en het is dan ook oppassen voor onze jongens. De aanvang van den wedstrijd is 2 uur. Het 2e speelt tegen HRC 8 en wanneer er zoo gespeeld wordt, als in da laatste 2 wed strijden, is succes niet uitgesloten. De wedstrijd wordt gespeeld op de Stroo weg, aanvang 10 uur. Voor de adspiranten zijn nog niets dan thuis wedstrijden vastgesteld. Zondag a.s. ontvangen zij HRC E. Voor de volgende week is de ver leden week uitgestelde wedstrijd HSV A Helder E vastgesteld. De aanvang van HSV AHRC E is 12 u. Texel. Texel-nieuw9 Texel 2 speelt morgen voor de competitie een thuiswedtrijd om 2 uur tegen Schagen 2. Het Texelsche tweede elftal komt daarbij in de volgende samenstelling uit: W. Ran, doel. Jac. Helsloot, J. Broekman, backs. A. Pen, M. Vlaming, V. d. Slikke, midden. P. Bruin, Keur, Jn. Bruin, J. Bruin en J. Geus, voor. Voor Texel 1 was een wedstrijd uitgeschre ven tegen Oudeschild I, daar echter verschil lende spelers van het eerste elftal niet present kunnen zijn, gaat deze match niet door. De korfbal-competitiewedstrijden hebben deze week geen doorgang, omdat morgen te De Cocksdorp bekerwedstrijden worden ge- houden. De bekers, die voor deze wedstrijden beschikbaar zijn, kan men in de etalage van de Firma Vlessing bewonderen, het zijn prachtstukken van groote afmeting. Callantsoog. Callant s oog-nieuws. Voor Zondag 16 Oct. a.s. zijn op het sport terrein van de voetbalvereeniging Succes te Hippolytushoef de volgende wedstrijden vast gesteld: 12.30 uur: Succes-adsp.Schagen- adsp.; 2 uur: Succes 4Schagen 4. Uitgaan: Succes 1 naar HRC 3, Succes 3 naar Schagen 3. Gehoopt wordt op goed weder, want bij regen is het geen doen de wedstrijden te laten doorgaan. Wieringen. Succes-nieuws. Zondag a.s. wordt een drukke dag voor Callantsoog. 's Morgens om half 11 zullen Callantsoog 2 en St. Maartensbrug 1 den strijd aanbinden om een medaille. Steeds heeft C. van St M. weten te winnen, al werd het verschil steeds kleiner. St. Maartensbrug is echter thans zooveel sterker geworden, dat we een spannenden wedstrijd verwachten. 's Middags speelt Callantsoog 1 voor de competitie thuis tegen HRC 1 uit Den Helder. Wij weten van de kracht van deze ploeg wei nig af. C. zal flink aan moeten pakken, om tenminste één der punten in Callantsoog te houden. T1GER KACHELS GYMN. EN EXERCITIE VEREENIGING PRO PATRIA. Op de op 13 October j.1. gehouden alge- meene jaarvergadering van bovengenoemde vereeniging werd het bestuur voor het komen de vereenigingsjaar als volgt samengesteld: A. Veen, voorzitter; J. Noorman, secreta ris, Laan 52; L. de Snayer, penningmeester, Laan 1; A. Quak, J. Schellinger en G. Planjé, commissarissen. Voor de damesafdee'ing: Mej. J. Groen, presidente; mej. A. de Snayer en A. Spuit, commissaressen. EEN PRACTISCHE OPLOSSING. Het drankbestrijdingsvraagstuk is niet overal even gemakkelijk. De beste bedoe lingen in het belang van het volk stuiten somtijds af op practische moeilijkheden. Dat is natuurlijk allereerst het geval in de wijnlanden. Wat moet er gedaan wor den met de druiven, indien ze niet meer verwerkt worden tot wijn? En wat moet er worden van de bevolking, die van deze fabricage en van dezen handel nu eenmaal leeft? Het is verblijdend dat dit probleem in den laatsten tijd practisch wordt opge lost door de toenemende vervaardiging van alcohol-vrijen zoeten most. Aan dit product steeds meer bekendheid te geven blijft nu noodig. Ook de bladen moeten het propageeren. Een practisch middel om daartoe te geraken heeft onlangs het cen traal propagandabureau voor Zwitsersche fruitproducten toegepast. Bij een verga dering van een journalistenkring stelde het vijfhonderd literflesschen van dezen al coholvrijen drank gratis ter beschikking voor het officieele feestmaal. De drank werd door de gasten zeer geprezen. Langs dezen weg, zal het product er zeker wel hoe langer hoe meer in komen. Wat ten voordeele zal strekken van wijn bouwers en publiek beide. varich gebraden Kalis-Fricandeau, Kalfs-Rollade, Lamsbout, Rosbeaf, gelardeerde Kalfslever, Ossenlever, versche Rookworst, warme Croquettes.

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 11