Merkwaardige feiten uit alle werelddeelen. Puntdichtjes. j TOB NOOIT HOEKje mijn deelname aan deze vergeefsche jacht op tweebeenig roofwild, toen een beweging van den bosehwachter mijn waakzaamheid weer verscherpte. Mijn voeten waren doornat, van het water, waar wij doorheen getrappeld hadden, mijn maag knorde hoorbaar en ik voel de mij slap en flauw. Maar de hoop op nieuwe avonturen deed mij weer op leven. Minutenlang luisterde ik ingespan nen, maar ik hoorde niets, dat mij ver dacht voorkwam. Eindelijk daar was het! Een licht gekraak en een slee- pend geluid Geruischloos bracht de oude den buks in den aanslag en bewoog zich verder niet. Een „halt" van den oude en het dek- kingzoeken van de anderen was het werk van een oogenblik. Reeds suisde een revolverkogel langs onze ooren. Intusschen had de oude twee schoten afgevuurd en trachtten de beide ande ren te ontsnappen. Maar ook van de andere zijde naderde een houtvester.... Tot mijn groote verwondering bleken de beide stroopers in een volledige be- ambtenuniform te zijn gestoken... En kele meters verder lag een stok, waar aan een stuk wild gebonden was. De handen van de stroopers waren omhoog gegaan, toen zij zich zoo om ringd zagen door vuurwapenen. De houtvester, die ons te hulp gekomen was, kwam nu naderbij, sneed met één beweging de bretels van de beide ge vangenen door, zoodat zij hun broek moesten ophouden en niet te vlug kon den loopen. En zonder de beide gevan genen ook maar één minuut ter her ademing te gunnen, werden zij in stormpas meegevoerd. Een korte waar schuwing bleek voldoende te zijn. Tien pas voor twee scherp gestelde buksen is geen goede plaats om zijsprongen te maken! Bij den eerstvolgenden hout stapel vinden wij een houtvester met jachthoorn, die de anderen tezamen roept. Onze „buit" wordt gebonden en van de uniformen ontdaan. Het zijn schitterende, nieuwe uniformen, die voor onbemiddelde, jonge houtvesters goed van pas komen. De huiszoeking bij August St. ver loopt, als altijd, zonder eenig resultaat. Bjj zijn metgezel ontdekken wij ech ter een paar rugzakken, waarop vlek ken voorkomen, die na een chemisch onderzoek niet van een „geit" afkom stig blijken te zijn, zooals de strooper aangeeft. De rechter krijgt werk en de Forst is verlost van twee gevaarlijke vijanden! (Nadruk verboden). U kunt het gelooven of niet Verzameld door DE BESTE. China heet naar zijn eersten in de geschiedenis voorkomenden keizer Chin Sji Koeangti, die zichzelf de eer ste en eenige noemde en de bestaande literatuur geheel vernietigde, opdat de geschiedenis van het land met hem zou beginnen. China bezit in zijn Chineeschen muur het grootste werk, dat ooit door menschenhand is gemaakt: het eeuige, dat vanaf de maan door het mensche- lijk oog onderscheiden zou kunnen worden. Deze muur werd gebouwd in niet meer dan 16 jaar. Volgens het Heidensche geloof der Chineezen moesten er menschen in begraven wor den om hem sterk te maken; naar schatting ruim een millioen! Het ma teriaal, dat in deze muur verwerkt is, zou voldoende zijn om een 2.5 m hoo- gen muur rondom te aarde te bouwen. Het woord vrede wordt in het Ghi- neesch aangeduid door het teeken voor varken onder het teeken voor dak. Als men tweemaal het teeken voor vrouw zet, beteekent dit twist en als men het driemaal zet, kwaadspre ken. De Chinees draagt witte kleeren, als hij in de rouw is. Hjj drinkt warme thee om geen last te krijgen van de warmte. Hij bestijgt een paard van de rechterzijde en brengt het achter waarts in de stal. Een pasgeboren kind is volgens de Chineesche telwijze één jaar oud. Nu een paar dingen uit Amerika, het land der onbegrensde mogelijkhe den. Bij Ludington (Michigan) staat een paal, die uitgegroeid is tot een perzikboom. Een 102-jarige veteraan uit den Amerikaanschen burgeroorlog heeft reeds 69 jaar lang geen slok wa ter gedronken. Een man in Miami (Florida) bezit een hond, die altijd op zijn achterpooten voortschuifelt. In Kentucky leven 6 broers, die resp. 96, 94, 91, 83 en 79 jaar oud zijn, samen dus 443 jaar. In New York werd voor twee honden een grafmonument van 7500 dollar opgericht. Een man in San Francisco schreef een chèque van 28000 dollar uit met krijt op een plankje, de chèque werd zonder moei te gehonoreerd. Een man in Pasadena kan 9 baseballs oppakken met één hand. Een meisje in Akron (Ohio) heeft 186 volle neven en nichten, die allen in leven zijn. Een 55-jarige athleet, die als No. 55 dit jaar meedeed aan den jaarlijkschen Marathonloop te Boston, kwam als No. 55 aan. Een man in Omaha bezit een witte koe met een groote zwarte 5 op haar eene zijde en een kleine c bovenaan, dus precies zooals de Amerikanen 5 dollarcenten schrijven. Wjj behoeven ons echter niet te be palen tot het land van Uncle Sam; ook elders vindt men merkwaardige feiten genoeg. Een radioluisteraar heeft 1225 zen ders uit 65 landen met zijn toestel ge hoord. De meest godsdienstige stad op aarde is Cholula in Mexico, waar men 365 kerken en kapellen vindt op een bevolking van 6200 zielen. De Gaequar van Baroda bezit een kanon van zuiver goud, dat meer dan 125 kg weegt en getrokken wordt door een paar prachtige albino-ossen. Josef Bern is in vier landen een nationale held geweest; hij waé~ Poolsch maarschalk, Fransch gene raal, Hongaarsch veldmaarschalk en Turksoh maarschalk. Een tweejarig Berlijnsch jongetje kan gewichten optillen, die meer wegen dan hij zelf. Er leeft een Prins Hendrik de 245e van Reuss; in de elfde eeuw beval gen voorbij, de herinnering aan den veertienden gast was als een weemoe dige melodie, soms door haar gedach ten zingend. Op een avond kwam zij ergens bin nen, waar men een souper gaf. De gastvrouw kwam haar tegemoet en zei: Stel je voor, liefste, er had iemand af gezegd, en dan zouden we met zijn dertienen geweest zijn. Niet dat ik bij- geloovig ben, maar de anderen En fin, gelukkig heeft Alstington ons uit den brand geholpen. Ellen voelde, dat ze even verbleekte. Mislukt, dacht ze. Even later stond ze tegenover hem •n stak hem haar hand toe. In weer wil van haar teleurstelling voelde ze een wonderlijke verteedering. Hij heeft het zoo alleen moeten uit vechten, dacht ze. Ik had hem terzijde moeten staan. Misschien... misschien als ik hem nu mijn vriendschap aan bied Nog nooit was zij zoo geneigd geweest, een man te vergoelijken, die haar toch ontgoocheld had. Het was aan het dessert, dat een der aanwezigen zich tot Alstington richtte met de vraag: Hoe het met de zaken ging. Ellen schrikte op. Zaken? vroeg ze. Alstington lachte. Ja, ik ben voor een deel van de Alstingtons een paria geworden. Ik ben zakenman. Ik han del. Stelt u de ontsteltenis voor onder de aristocratische Alstingtons. Maar de anderen zijn gelukkig verstandi ger! Ellen haalde diep adem, haar oogen glansden. Enen gaat het goed met uw zaken? Ja, sinds een tijd wel... Het was niet eenvoudig, hij glimlachte haar toe, u zoudt schrikken als u wist wat ik allemaal geweest benmaar nu heb ik vasten grond onder de voeten Later, toen hij haar thuisbracht, vroeg ze schuchter: Dat u vanavond de... de veertiende gast was... dat was dus een toeval? Hij lachte. Ja, ze belden me op en vroegen me. Ik kon ze natuurlijk niet in den steek laten, hoewel Ik wei nig zin had. Maar enkele jaren ge leden hadden ze mij nooit overgesla gen en was ik blij genoeg, hoe dan ook, hun gast te zijn! Nu, ik ben ervoor be loond, dat ik kwam. Hij nam haar hand. Zij liet hem die. Ze had hem willen steunen en helpen... Maar dit was toch nog beter. Hendrik de Vrome dat elke jongen, die in de familie geboren werd, Hendrik zou heeten en een volgnummer zou krijgen. De troon van Sjah Ismail is tien mil lioen dollar waard, doordat hij bezet is met prachtige en zeer groote edel- steenen Het vlaggeschip van Nelson, de „Victory", die in 1765 te water is ge laten, is nog steeds het vlaggeschip van dén commandant der Engelsche vloot te Portsmouth. Twee Chineesche steltloopers heb ben in 1929 een afstand van 300 mijlen achtereen afgelegd. De koning van Cambodja draagt een bruinen bolhoed die bovenop versierd is met een aantal diamanten ter waar de van 100.000 dollar. De vrouwen van Timor Laoet mogen in het bijzijn van mannen slechts één oog openhouden. Ook de geschiedenis verrast ons soms door merkwaardige gebeurtenis sen. In de zestiende eeuw voorzag men een afdeeling cavalerie, waarvoor geen paai-den ter beschikking stonden, van stelten! Toen de Russische groothertog Ser- gius in 1905 geheel aan stukken was gereten door een bom van een nihilist, werd er in plaats van zijn lijk een pop begraven met het geheele indrukwek kende ceremonieel van Russische Tsa- renhof. Er zijn meer dan 6500 hotels ge noemd naar den graaf van Bristol (17301803), die een bekend bon-vivant was en altijd een groot aantal gasten aan zijn tafel had. Theagens van Thasos is een record houder uit overoude tijden; hij onder scheidde zich ten zeerste by de Olym pische spelen en behaalde in 1400 wed strijden de overwinning. Toen het nieuwe werelddeel Ameri ka was ontdekt, trok Paus Alexander VI een streep over de kaart en gaf de eene helft aan Spanje en de andere aan Portugal. De Fransche maarschalk De Bassom- pierre liet 13 flesschen wijn uitgieten in zijn rijlaars en dronk deze in één teug leeg ter eere van de 13 cantons van Zwitserland. De levende natuur is echter ook een bron van veel verrassingen. Een kat, die men haar jongen had afgenomen, voedde drie jonge eek hoorntjes op. In Cuba werd een yucca (op aard appel gelijkend knolgewas) gekweekt, die 3,5 meter lang was en 125 kg woog. In 1888 werd door een middelmatig groote zwarte kip een ei ter lengte van 4 normale eieren gelegd; de dikte was gewoon, en op sommige plaatsen zelfs geringer dan van een normaal ei. Aan het Sanford-meer (Florida) staat een palmboom, waarvan de stam zich in vijven heeft verdeeld, nadat hij eens was afgebroken. (Nadruk verboden). Xantippe. Juffrouw Wip: „De dokter heeft mijn man gezegd, Dat hij het rooken laat voortaan." Juffrouw Snip: „Maar goeie mensch, laat jij je man Voor zoo iets naar den doktor gaan?" Bezuiniging. Bezuiniging! roept de regeering, Ik vraag u bescheidenlijk hier, Wanneer zij 't voorbeeld zal geven Met 'r stapels belastingpapier? Menschenkennis-gebrek. Als fotograaf ging hij failliet, Al werkte hij uitstekend; Maar alle foto's van zijn zaak Gelekenzeldzaam sprekend! Toekomst-huwelijk. Stopte tot dusver moeder de vrouw Kousen en sokken zeer netjes en gauw, Binnenkort stopt heusch de vrouw in de kneipp Met veel ambitie beslist ook haar. Pijp! J. CATS Jr. En wat zei de beklaagde toen u hem wilde arresteer en? - Hii antwoordde mechanisch. Edel achtbare. Mechanisch, hoe dan? Hij sloeg me met een hamer op het hoofd, Edelachtbare! WAARDEERT HET DAGELIJKSCIIE. Het is eeij gewoon verschijnS(,| men geen waardeering meet i1 voor hetgeen men geregeld hezh dagelijks-terugkeerena genoege;i^ gen genoegen meer; het wordr® gewoonte. Wie denkt er b.v. lHjjl dag met waardeering aan, dat fc-- gezellige kamer heeft, wa&ri/e Z.OCUI vuuii-jü L.r van de eerste herfstdagen verai- dat hij een werkkring heeft teïv^r duizenden zonder werk loopen hij gezond is, terwijl honderd^ Een mensch is, in het algemeen ondankbaar wezen. Veel Dienself1 pruttelen er b.v. over dat zij eens iets bijzonders kunnen doen Ze kunnen zelden of nooit na» theater of bioscoop, ze moeten zich w aankoopen van aardigheidjes, die eet paar gulden kosten, ontzeggen, ze nJ ten erop letten geen al te veelvuldb gebruik van de tram te maken vinden zich daarom hoogst beklagend waardig. Geen oogenblik komt het ts hen op, dat ze een gerieflijke verwarming en goede kleeren Ze vinden, dat het heel gewoon is, dj) het hen toekomt. Waarom? Als hen toekomt, komt het iedereen b en menigeen heeft het niet. Menschen met een klein, met om. leg net toereikend inkomen zijn dik. wij is afgunstig op rijkeren. Dit kortzichtig en onjuist. Waar zij rel» ning moeten houden met drie of tiet gulden, moet de rijkere rekening hou. den met dertig of honderd, met drie. honderd of duizend gulden en voelt evengoed de grenzen van zijn koop. kracht. Rekenen moet men met elk inkomen, wil men niet hopeloos aas den grond raken, onverschillig of dit inkomen 100.— of 1000.— per maand bedraagt. Zich iets ontzegen, moet iedereen wel eens, de een iep van een gulden, een tweede iets na tien en derde iets van honderd guldt: Houdt liever het besef levendig® het goede, dat uw deel is. Het is> makkelijker en beter, u op tevredtt heid toe te leggen dan op ontevred» heid. En neemt ook tot gewoonte om an deren die klagen liever te wijzen op het goede, dat ze in hun leven hebben, dan met hen mee te klagen. Weest optimistisch, uit u in een tevreden geest en wanneer u zich iels ontzeggen moet. doet het dan blij moedig. Wie door deze levensopvatting optimisme en tevredenheid aankweekt, bewijst zichzelf zoowel als andeTen een dienst. Dr. JOS. DE COCK. „Lieve Fientje! e„ Hierbij stuur ik je mijn portret dat van den Apollo van Belvedere. aan den linkerkant is Apollo. Met honderdduizend kus Je Lodewijk. (Nebelspaltew Karei was negen jaar oud en t naar een partijtje. Het dreigde len gaan regenen. „Hier heb je geld, jongen, d je, als het regent, een rijtuig ne naar huis te komen". a0o: Karei kwam thuis, geheel en weekt van den regen. 2eiio „Waarom heb je geen rijtuig men?" vroeg papa. „i die „Dat heb ik gedaan en ik tijd wat fijn naast den koetsie bok gezeten".

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 14