HELDERSCHE COURANT VAN DINSDAG 25 OCTOBER 1932. marktoverzicht. Een redevoering van Mussolini te Turijn. Het conflict tusschen Peru en Columbië. FGiMEH" Brand te Venlo. Ongeluk met een veerboot. Marineberichten. Radiografisch Weerbericht., Hnven van Nieuwediep. Sport. De drie man in een boot. Luchtvaart. 't Zand. Wieringermeer. China en Japan. Postvluchten van en naar Indië Marktberichten. Tïnnr den beer W. Kok, te Den Hoorn, ls tusschen strandpaal 7 en 8 een flesch gevonden, waarin een briefje waarop ge schreven was: T. Engering, 11 Melbour- ne Squau London S.W. 9 Dropped in Mid- Atlantic op July 24 1932. s.s. Empress of Britain. Het briefje is aan het adres opgezonden. De wolveehandel verliep op de markt van heden iets vlugger dan de vorige week, al waren de prijzen niet veel beter; ook was de aanvoer grooter. Vooroude schapen werd ongeveer f 11.— per stuk betaald voor vette f 14, zware gingen voor f 15. Éénjarige voor ongeveer f 17.—. De rammenaanvoer is afgeloopen. De rundermarkt was ditmaal nogal van beteekenis; naast enkele gelde- en melk koeien kwam heel wat jongvee aan de markt. De prijs van de nuchtere kalveren is weder een weinig gedaald; men kocht nu een goed kalf voor ongeveer f 7.—. Graskalveren deden f30 tot f40, linken tot f 95. Voor een magere geldekoe werd ruim f 100 en voor een melkkoe ongeveer f 150 betaald. In den varkenshandel blijft de prijs laag; op de boerderijen wordt ongeveer 12'/2 cent per pond betaald. Van slager Visser kwam een achttal zware varkens van ongeveer 500 pond aan de markt deze aanvoer was niet direct voor den handel bestemd. Schrammen van 100 pond deden f 15 a f 16. Biggen ruim f 5 per stuk. De eierenprijs was heden gestegen tot ruim 6 centvoor eieren gemengd van 60 K.G. werd f 6.15 per 100 stuks betaald. In den wolhandel liep de prijs begin vorige week op tot 52'/2 cent per K.G. Door de daling de Eng. Pond liep de prijs echter spoedig weer terug tot 50 cent per K.G. MARKTBERICHTEN VAN TEXEL. Lijst van schapen, lammeren en wol. 100 schapen werpen 150 lammeren, waarvan jaarlijks 25 lammeren voor aan zetting worden gehouden, de overige 125 lammeren zijn voor den handel. Over een tijdperk van 1922 tot en met 1931 brach ten deze lammeren per stuk 21.75 x 125 totaal bedrag 2718.75 per jaar, 25 oude schapen tegen 40.per stuk 1000.—, 125 schapenvachtenwol tegen 4*/2 kilo per vacht gew. tegen de w aarde van 1.50 per kilo x 41/2 6.75 x 125 843.75. Totaal 4562.50. Opbrengst 8 melkkoeien 2632.- totaal opbrengst 7194.50. Ontvangsten 7194.50. Uitgaven. Schraag, pacht 1300.Roerend goed 100 schapen 5000.a 5 pet. rente is 250.Roerend goed 8 koeien f 3200. a 5 pet rente is 160.Totaal 1710. 7194.50 1710.— 5484.50. Uitgave voer voor 8 koeien a 100. per stuk, staltijd van November tot Mei 800.—, 5484.50 800.— 4684.50. Ontvangsten. Eieren 200.varkens 60.totaal 260.Zuivere winst 4684.50 260. is 4944.50. NOG MEER MEDEPLICHTIGEN? Naar wij vernemen duurt het onderzoek naar den inbraak bij den heer Bakker in onze gemeente nog voort. Gistermiddag is ook nog een derde persoon aangehou den. De Cocksdorp. FEESTAVOND „S. V. C." Mussciini bepleit erkenning van Duitschlands gelijke rechten, doch geen bewapening, zoolang de con ferentie van Genève duurt. Mussolini heeft Zondag het aangekon digde officieele bezoek aan Turijn gebracht alwaar hij door de bevolking op geest driftige wijze werd ontvangen. Van het balcon van het regeeringspaleis heeft de Duce een rede gehouden, waarin hij eerst jegens de bevolking zijn dank betuigde voor de ontvangst, die hem ten deel was gevallen en die zijn verwach tingen verre had overtroffen. De schuldenkwestie. Vervolgens sprekende over den poli- tieken toestand, bracht Mussolini in her innering, dat hij in zijn een jaar geleden te Napels gehouden rede de gedragslijn van het fascisme had uitgestippeld. Van alle sindsdien gehouden conferenties is, aldus spreker, slechts die van Lausanne tot besluiten gekomen. Dank zij het ener gieke stuurmansbeleid van Engelands premier is het vergoedings- en oorlogs- schuldenvaartuig intusschen de haven van Lausanne binnengeloopen. Mussolini vroeg zich in dit verband af, of het groote volk der „Stars and Stripes" het over zich zou kunnen verkrijgen, dit vaartuig, dat met de hoop en den angst van zoo vele volken is geladen, weer buitengaats te drijven. Op deze vraag antwoordde de voor het regeeringspaleis verzamelde menigte met een luid „Neen", naar aanleiding waar van Mussolini opmerkte: „Ik zou van harte wenschen, dat dit „Neen", dat gij zooeven met donderende stem hebt uit gesproken over den Oceaan zou schallen en in de edelmoedige harten van het Amerikaansche volk weerklank zou vinden. Dc ontwapening. Vervolgens kwam de Duce over de ont wapeningskwestie te spreken. Met beslist heid sprak hij tegen dat de door Italië op de ontwapeningsconferentie te berde gebrachte voorstellen door Macchiavel- listische berekeningen ingegeven waren. Allen die te goeder trouw zijn, vervolgde Mussolini, dienen hun ooren open te zet ten en speciaal diegenen, die te kwader trouw zijn, dienen dat ten zeerste te doen. Van deze grensstad uit, aldus spreker, die nimmer den oorlog heeft gevreesd (de menigte roept „Neen"), verklaar ik, opdat heel de wereld het moge vernemen, dat Italië een waarachtige vredespolitiek voert, voor een vrede berustend op recht vaardigheid, een vrede, die aan Europa het evenwicht teruggeeft en die de mensch- heid opnieuw met geloof en hoop vervult. Wat den Volkenbond betreft, verklaarde Mussolini, dat Italië lid van den Bond zal blijven. Speciaal thans, nu de Volken bond ernstig ziek is, mag men hem niet in den steek lalen, aldus spreker. Ten aanzien van Duitschlands pariteits- eisch verklaarde Mussolini Ook met betrekking tot dit probleem heeft het fascisme bepaalde opvattingen en richtsnoeren. Juridisch staat Duitsch- land met dezen eisch volkomen in zijn recht. Hoe eerder men dat erkent, des te beter zal het zijn. Echter kan Duitsch- land, zoolang de ontwapeningsconferentie duurt, in geen enkel opzicht herbewape ning eischen. Is echter de ontwapenings conferentie ten einde en mocht zij een negatief resultaat hebben gehad, dan zal Zondagavond werd ter gelegenheid van Dlfit8ch,and niet in den Volkenbond kun de uitreiking van wee wisselbekers te De bHj wanneer deze nngelykheid Cocksdorp in hotel „De Hoop een feest- j niet W(^dt opgeheven. (Applaus) Wij wen- avond gehouden van de Spoitvereenigmg aAy1Bn BPpn h«crAmnnipër: in Rurnna. (Zeer „S.V.C." te De Cocksdorp, met medewer- Oorlog onvermijdelijk geacht. In sommige Peruaansche kringen wordt een oorlog met Columbië om het bezit van de plaats Leticia onvermijdelijk ge acht na de pubLicatie van een nieuwe nota Peru, waarin nogmaals wordt betoogd, dat de bezetting van Leticia door Peruaansche burgers in September j.1. een internatio naal conflict is, dat door bemiddeling en overleg moet worden bijgelegd. 'Beide lan den concentreeren gewapende versterkin gen in de nabijheid van Leticia. Gevechten tusschen Peruaan sche en Columbiaansche troepen. Uit Botoga wordt gemeld, dat Peruaan sche troepen uit Puerto Arturo de Colum biaansche stad Tarapaca hebben bezet. Officieel wordt bevestigd, dat Columbiaan sche troepen oprukken naar de Colum biaansche grensstad Leticia, die onlangs door Peruaansche burgers is bezet. Binnenland. Vier kinderen en een dienst meisje met moeite gered. Gisteravond brak door onbekende oor zaak brand uit in de-garage van den heer J. Teunissen in de Sintel veldstraat te Venlo. De brandweer, die eenige oogenblikken later arriveerde, vond de geheele garage en tevens het daarboven gelegen woon huis reeds in lichtelaaie en moest zich beperken tot de aangrenzende perceelen, welke dan ook behouden bleven. In de garage bevonden zich drie auto's, bene vens eenige rijwielen, welke geheel ver brandden. In de bovenwoning waren bij het uit breken van den brand een dienstmeisje en vier minderjarige kinderen. Het huis was toen zóó ver uitgebrand, dat dezen zich niet meer door het trappenhuis in veiligheid konden brengen. Het dienst meisje liet de kinderen door het tien meter hooge raam naar beneden vallen, waar zij door de brandweer werden opge vangen. Ook het meisje zelf wist zich op die manier te redden. Bij deze redding Antwerpsche haven binnen en nog den zelfden dag zijn de drie officieren naar Londen teruggekeerd. Achttien negers verdronkeu. Een autobus is bij het overzetten over de Mississippi per veerboot in bet water gereden. Achttien negers verdronken. Het bovenstaande bericht werd gemeld uit de plaats Natchez, vrij ver zuidelijk in den staat Mississippi gelegen. EEN ONTVOERING IN ARGENTINIË. China vindt navolging. Geheel Argentinië is in beroering over de ontvoering van den minister van finan ciën en een rijke veefokker. Zij zijn door vjjf bandieten overvallen en daarna mee genomen. De ontvoerders zijn met ge weren gewapend; men heeft hen wel ge zien, maar zij hebben in een auto weten te ontkomen. OPSTAND IN DE STAATSGEVAN GENIS VAN CZERNOWITZ. De gevangenen hadden vuur wapenen; 2 gendarmes en 4 mis dadigers gedood. In de staatsgevangenis van Czernowitz is dezer dagen 's nachts een opstand uit gebroken, die alleen met hulp van de gen darmes en van militaren kon worden ge dempt. Een aantal ernstige misdadigers had op nog niet opgehelderde wijze vuur wapenen gekregen en wilde de bewakers overrompelen. Op een gegeven klopsig naal begonnen eenigen in hun cellen te tieren in de meerling, dat de bewakers hun celdeuren zouden openen, waarop zij hen hadden willen aanvallen. De bewa kers haalden echter eerst gendarmerie- assistentie en toen zij de celdeuren open den om de gevangenen in boeien te slaan, werden zij met kogels ontvangen. Het duurde eenige uren, voordat de opstand was bedwongen. In de herrie trachtte een aantal gevangenen te ontvluchten. Toen de rust was wedergekeerd, waren twee gendarmes en vier misdadigers gedood. Vijf wakers en gevangenen waren ge wond. Men tracht na te gaan, hoe de ge vangenen aan wapens zijn gekomen. TGE GEVECHTEN OP HET EILAND JOLO. 32 inboorlingen gedood. Uit Manilla wordt gemeld, dat op het tot de Philippijnen behoorende eiland Jolo bij botsingen met de gendarmerie 32 inboorlingen zijn gedood. Tot de dooden nemen, die onder leiding zal staan van generaal Pellegrini en van Longo. Dat de minister van luchtvaart, Balbo en de chef van den generalen staf, Valle, er wederom aan zullen deelnemen, wordt als natuurlijk aangenomen. werd bet vijfjarige zoontje van den heer behooren 8 vrouwen en 6 kinderen, die Teunissen licht aan het hoofd gewond. Al het verbrande was verzekerd. De negentienjarige J. Leenen, als mon teur bij den heer Teunissen in dienst, liep bij een poging om de kinderen te redden zware brandwonden op aan hoofd, beenen en armen. Zijn toestand was gister avond van dien aard, dat hij door de politie niet kon worden gehoord. DOOR EEN AUTO AANGEREDEN Een twee-jarig kindje gedood. Te Jutfaas liep gisteravond op den Utrechtschen weg bij het huis De Geer een 20-jarig meisje met een 2-jarig kindje op den arm. Een vrachtauto reed haar met groote snelheid voorbij. Vermoedelijk heeft deze auto, die doorreed, het kindje uit den arm van het meisje gestooten. Het kind viel op den grond en was, toen het werd opgenomen, dood. EEN HELDERSCHE SLACHTOFFER VAN ZAKKENROLLERIJ. Ten nadeele van J. J. V. uit Den Helder king van Texels Klein Tooneel-ensemble „Luctor et Emergo", met muzikale mede werking van het trio Boom. Ongeveer 160 personen waren aanwezig. Na opening door den voorzitter, de heer A. v. d. Grijn, werd gegeven het tooneelstukje „Op medisch advies", het blijspel „De droge min" en de voordrachten mevrouw Boti- far, „Mars en Venus" en „Villa-bewo ners". Behalve deze op het programma vermelde nummers, gaven de dames Kalf en Verseput nog een paar voordrachten ten beste. De voordrachten liepen alle uitstekend van stapel. Het muzikaal trio vulde de pauzes met vroolijke muziek. De uitreiking der wisselbekers had plaats door mej. Van Ooijen. De heer Dapper geweigerd hadden de mannen te verlaten. DROEVE BRUILOFT. Vloer ingestort. veertien dooden. Tijdens een bruilofsmaal in de buurt van Goiga, in Egypte, is de vloer van de twee verdieping, waar het vol vrouwen was, ingestort en op de gasten in de be nedenverdieping terecht gekomen. Er zyn veertien dooden, onder wie de jong gehuwde, te betreuren. ERNSTIG AUTO-ONGELUK TE SOERABAIA. Drie dooden. Soera ba ia. Een auto, welke terug keerde van de races, is met groote snel heid, naar schatting van 100 km in het uur, in een bocht van den weg omgesla gen. De auto maakte een saltomortale, zooals bleek uit het feit, dat alle vier wiel doppen waren vernield. De inzittende tuinarchitect Payens werd op slag gedood, 5 de opzichter van de racebaan Muller en de chauffeur Isak zyn even later overle NIEUWE COMMANDANT VAN HET KON. INSTITUUT. Baron De Vos van Steenwijk. 's Graveuhage, 23 Oct. Naar wij ver nemen zal de kapitein ter zee F. J. Heeris met 1 Dec. a.s., na zjjn bevordering tot schout-bij-nacht den zeedienst verlaten en tevens zijn functie van commandant van het Koninklijk Instituut voor de Marine te Willemsoord neerleggen. Als zijn op volger te Willemsoord is aangewezen de kapitein luitenant ter zee C. J. baron de Vos van Steenwijk, adjudant in buitenge wonen dienst van de Koningin, die on langs uit Ned.-Indië is gerepatrieerd. Kapitein-luitenant ter zee C. baron de Vos van Steenwijk is in 1885 geboren. In September 1905 verliet hij het Kon. In stituut adelborst le klasse, in September 1 1907 werd hij bevorderd tot luitenant ter zee 2e klasse en op 16 Maart 1918 tot lui tenant ter zee le klasse. Met ingang van 17 Mei 1928 werd hij bevorderd tot zijn tegenwoordigen rang. Overste De Vos van Steenwijk is rid der 4e klasse der Militaire Willemsorde. Sedert November 1923 is hij adjudant in buiten gewonen dienst van de Koningin. Off. van den M.S.D. ie kl. W. F. H. Riecker is aangewezen voor den dienst in Oost-Indië en zal 9 November aan boord van het m.s. Dempo uit Rotterdam die bestemming volgen. Luit. ter zee 2e kl. G. A. Boeghorn, van het Wachtschip te Vlissingen, wordt op een nader te bepalen datum overgeplaatst aan boord van Hr. Ms. pantserschip Jacob van Heemskerck te Nieuwediep. Luit. ter zee 2e kl. L. Guiot wordt 31 dezer overgeplaatst van bet Wachtschip te Willems oord, aan boord van Hr. Ms. pantserschip Heemskerck te Nieuwediep. De luit. ter zee 2e kl. van de marinereserve R. J. L. Brouwer wordt 1 Nov. a.s. geplaatst aan boord van Hr. Ms. Wachtschip te Wil lemsoord. De volgende plaatsingen zijn voorts gelast: met 24 Oct. a.s. de kap. der mariniers J. J. A. Keuchenius bij de afd. mariniers te Rotter dam; met 28 Oct. de off. van den M.S.D. 2e kl. A. de Jong aan boord van Hr. Ms. Wachtschip te Willemsoord; met 1 Nov. a.s. is de luit. ter zee 2e kl. bij de Kon. marine- reserve C. C. Medema ontheven van zijn plaatsing aan boord van Hr. Ms. Wachtschip te Willemsoord, wegens eindiging van den oefeningstijd. De off. van den M.S.D. ie kl. M. G. Fey aan boord van Hr. Ms. Schorpioen, en de off. van den M.S.D. 2e kl. A. A. Bruins aan boord van Hr. Ms. Heemskerck. OOST-INDIE. Overgeplaatst van Hr. Ms. Java naar de marinekazerne Oedjoeng, de kap.-luit. ter zee J. Lagaay. Geplaatst: bij de marinekazerne Oedjoeng, de luit. ter zee der 2e kl. J. P. Houterman, verwacht uit Nederland; aan boord van Hr. Ms. Java, de kap. ter zee J. T. A. J. Bruinsma, verwacht uit Nederland. stuk 1416, handel stug; 408 vette var kens v. d .slacht per kg 0.23—0.27, han del stug; 281 biggen per stuk 4—7, han del stug; 1421 schapen per stuk 7—18, handel stug; 45 bokken per stuk 7.50— 10, handel matig; Kipeieren per 100 stuks 6.50—7.25; eendeieren per 100 stuks 3.25; piepkui kens per stuk 0.550.65; 261 ganzen per stuk 3—3.25. Naar waarnemingen verricht In den morgen van 25 October. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te de Bilt. Hoogste stand 768.3 te La Coruna. Laagste stand 738.3 te Haparanda. Verwachting: Matige, tijdelijk wellicht toenemende Westelijke tot Zuidelijke wind, zwaar be wolkt tot betrokken, waarschijnlijk iiog enkele regenbuien, zachter. 22 Oct. 1932. Aangekomen het politievaartuig „Vulcanus". Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Londen Eng. s.s. „Leeuwarden". Aangekomen van Delfzijl en bestemd voor Londen de Ned. motorschoener „Poolster", om beter weer af te wachten. Aangekomen van Transvin en bestemd voor Sandwich, de Ned. motorschoener „„Pascholl", eveneens om beter weer af te wachten. Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Londen het Eng. s.s. Leeuwarden. 24 October. Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Rotterdam, het Noorsche s.s. „Gudrid". Vertrokken voor toezicht op de visscherij het politievaartuig „Nautilus". Aangekomen van Londen en vertrokken naar Harlingen het Eng. s.s. „Nafis". Aangekomen van Finland en vertrokken naar Zaandam, de Duitsche motorschoener „Greta". Aangekomen van Naskof en vertrokken naar Antwerpen de Duitsche motorschoener „Gerda II". Aangekomen van Naskof en vertrokken Antwerpen de Ned. motorschoener Vertrokken naar Sandwich de „Pascholl". Vertrokken naar Londen de motorschoener „Poolster". Vertrokken naar Londen de „Remi". „Ida". motroschoener motorschoencr Buitenland. In het Kanaal in toestand opgepikt. uitgepulten heeft een sleutelbeen gebroken. De an dere twee inzittenden bleven ongedeerd. dankte namens de twee winnende clubswerking tusschen alle lagen der bevol voor de uitreiking en de „moeite" die de king, die niet alleen in gunstige tyden I noodig is, doch die onvermijdelijk is, schen geen hegemonieën in Europa. fZeer is Uidens een rit mtt een tram van lijn 4 j den. De bestuurder van den auto Nellink juist). Wij zijn gekan. tegen een hand-i^e Rotterdam een portefeuille met 40 1 - having van hegemonieën van welken aard gerold. ook, vooral wanneer daarbij de bedoeling voorzit, een duidelijk aan den dag ge treden onrecht te bestendigen. De binnenlandsche politiek. Wat de binnenlandsche politiek betreft, wees Mussolini er ten slotte op, dat de fascistische partij, ondanks dit woord „partij", dat in haar naam voorkomt niets gemeen heeft met de oude partijen. De nationale fascistische partij, aldus de Duce, is een leger, of wanneer gij wilt, een staatsorde. Tot deze partij treedt men slechts toe om te dienen en te gehoor zamen. (Langdurige toejuichingen). Verder bepleitte Mussolini een samen- Sportvereeniging zich had getroost. Het was een zeer goed geslaagden avond, die door een gezellig bal werd be sloten. J.1. Zaterdagmorgen geraakte de heer P. Bos te Kolksluis, door het instorten van een zolder hunner boet tusschen het neervallende hout, dusdanig beklemd dat hij niet meer los kon komen en na om hulp te hebben geroepen door zijn huis- genooien moest worden bevrijd. Hij heeft gelukkig geen noemenswaardige kwetsu ren bij dit avontuur opgeloopen. Door een verkeerde manoeuvre is de bejaarde verpleegde Modder uit het tehuis voor ouden van dagen te Zijpe, op den weg in ons dorp j.1. Zondag niet zijn rijwiel komen te vallen. Hoewel later bleek dat de schrik het ergst was, is de man toch per auto naar voornoemde in richting vervoerd. wanneer men geplaatst. zich voor een crisis ziet Reuter meldt uit Antwerpen: De drie Engelsche zeeofficieren (zie pag 2 eerste blad), zijn veilig en wel aan gekomen, na den dood voor oogen gehad te hebben tijdens een zeiltocht in het Ka naal, waar zij tenslotte door een Engelsch cutta 'naar j^jhpoer' schip werden gered. Woensdagmorgen waren de officieren, die eerst uit Engeland het Kanaal hadden overgestoken, van Havre vertrokken om een tocht te maken. Zij waren met hun zessen, drie in het jacht „Little Owl" en drie in de „Wallop". 's Avonds werden zij door een zwaren storm overvallen, met het gevolg dat de twee booten elkaar uit het oog verloren. De „Wallop" was het zinken nabij, toen TEXEL, 24 Oct. Eierenveiling. Aangevoerd 31.830 eieren. Prijzen per 100: 5862 kg 5-906.50, 6266 kg 6.206.80, kleine eieren 3.60—5.70; kippen p. kg 0.360.40. TEXEL, 24 Oct. 2 paarden 150200; 5 koeien 120170; 9 pinken 60100; 9 kalveren 2545; 2 nuchtere kalveren 58; 54 schapen 11 15; 29 lammeren 46; 8 vette varkens; 2 schrammen; 17 biggen 58; 14 korven oude kippen 0.400.70. ALKMAAR, 24 Oct. Veemarkt. Aangevoerd: 72 vette koeien 90 225; 27 graskalveren 2028; 6 vette kal veren 50—80, vette kalveren per kg 0.80 1.10; 28 nuchtere kalv. (slacht) 513; 502 vette 'varkens per kg 2430 ct. Handel rede lijk. ALKMAAR, 24 Oct. Groote najaarspaardenmarkt. Rijpaarden 200325; werkpaarden 100200; slacht- paarden 80180; hitten 50200; 12 veu lens 40100. Handel matig. Het vorig jaar bedroeg de aanvoer 221 paarden en 5 veulens. AMSTERDAM, 24 Oct. KEGELEN. Gisteravond waren vele dames en heeren in café de Pool aanwezig om tegenwoordig te zijn bij de officieele opening van het najaars concours,, dat de Kegelbond „Hollands Noordpunt" zijn leden aanbiedt. Precies 8 uur heette de voorzitter, de heer S. Jaring, de aan wezigen welkom, en deelde mede, dat de korpsbaan absoluut vlak gemaakt was en derhalve zeer moeilijk te bespelen. Hij bracht hulde aan de leden van de technische com missie, de heeren Boerdijk en J. Smit, die zich op buitengewoon loffelijke wijze van hun taak hebben gekweten om banen en ballen in uit stekenden toestand te krijgen. Direct na deze openingsspeech werden de banen ontzegeld en werd een aanvang ge maakt met de wedstrijden. De belangstelling bleek bizonder groot te zijn en tot midder nacht werd er lustig gekegeld. Voor dezen eersten dag stonden vier korp sen ingeschreven, die zich als volgt wisten te qualificeeren: 1. E.V.A. II 239; 2. Hard gaat Ie II 178; 3. Poedelaars II 172; 4. Duim in 't Gat II 145. Hoogste korps werper: de heer C. Kansen 62. De stand der andere wedstrijden op Maan dagavond 12 uur luidt: Vrijebaan heeren: 1. J. W. Biersteker 38; 2. M. Rosa 37; 3. W. G. Bakker 36; 4. D. Groot 3533; 5. E. Woud 3530; 6. P. Spruit 3528; 7. H. v. Pels 34—33; 8. J. N. C. Ha- blous 343i; 9. J. Nelis 3428; 10. J. L. Han- kes 3426. Dames: 1. Mej. M. Olivier 35 2 X. Hamburger Telling: 1. J. Lammers 74; 2. J. Hablous 72; 3. C. Kansen 66. - Personeel. Serie: 1. D. Kort 101. Kaart: 1. J. de Jong 35; 2. Z. Houter 34; 3. J. Lammers 32. Parenwedstrijd: 1. mej. Olivier en J. Ha blous 45; 2. mevr. Helder en J. Boerdijk 4138; 3. mej. Thijssen en F. v. d. Meij 4116. De standen der verschillende wedstrijden zullen geregeld door ons gepubliceerd worden, terwijl wij in ons blad van Dinsdag I Novem ber den eindstand zullen opnemen. Wij kunnen nog mededeelen, dat ook voor niet-leden de gelegenheid om de kegelsport daadwerkelijk te beoefenen is opengesteld, te weten een propagandawedstrijd op baan D, de moeilijke korpsbaan. Het bondsbestuur hoopt, Terug. De „Kwartel" vloog 24 October van Cal- Heen. De „Havik" vertrok 24 October van Bagdad en landde denzelfden dag te Djask BOTSING IN DE LUCHT TUSSCHEN TWEE ZWEEFVLIEGTUIGEN. Twee zweefvliegers gedood. Te Polnichno zijn tijdens een oefen- Veemarkt Aangevoerd: 545i vette koeien, ve]e dames en heeren aan dezep wedstri}d ie kw 60-64 cent, 2e kw. 50-58 cent, 3e kw. 1 waarvoor twee prijzen zijn uitK€,oofd. zul,Jen' 40—48 cent, minderen soorten 30—35 cent per deelnemen OI>dat ook Snoedic tot de actie- kg slachtgewicht; 105 melk- en kalfkoeien "®e'n®"e"'rf**} C s t 1 t ve kogelaars zullen gaan behooren. 150210; 99 vette kalveren: ie kw. 55—00 ROEI- EN ZEILWEDSTRIJDEN ZEEVAARTSCHOOL. cent, 2e kw.4550 cent, 3e kw. 3040 cent p. kg, levend gewicht; 25 nuchtere kalveren 3 6; 57 schapen 1014; 990 varkens, vleesch- varkens, wegende van 90110 kg, 3233 cent, zawre varkens 3031 cent, vette varkens 28 Zaterdag den 22en October werden in de 29 cent per kg slachtgewicht; 18 paarden Binnenhaven de jaarlijksche roei- en zeilwed- 7°1I0- strijden gehouden door de leerlingen van den tweejarigen cursus van de zeevaartschool. De wedstrijden werden begunstigd door Het Mantsjoerijsche vraagstuk h„ opgemerkt door het Engelschetocht twee zweefvliegtuigen in de lucht schip „Glen Mary", die de drie man aanmet elkaar in botsing gekomen. Beide en de Volkenbond. BEBOSSCHING VAN DE WIERINGERMEER. Naar wij in het „Volksblad" De Chineesche regeering heeft naar Reuter uit Genève bericht thans offi cieel haar houding bepaald ten opzichte van het rapport, door de Volkenbonds commissie uitgebracht over de toestanden in het Verre Oosten. China eischt dat zal worden geconsta teerd, dat Mantsjoerije geen zelfstandige staat is, doch ook in de toekomst een onaf scheidelijk deel moet vormen van China. Voor het geval dat Japan zou weigeren, de besluiten van den Volkenbond uit te voeren, wil China dat alle mogendheden die tot den Volkenbond behooren, zullen samengaan in een optreden tegen Japan. Daartegenover is China bereid met Japan te onderhandelen over een bescherming der Japansche belangen in Mantsjoerije. China verwacht dienaangaande verdere voorstellen. Een aanval op een trein. De chaotische toestanden in Mantsjoe- - rije duren voort. Opnieuw is er naar i gen waren volkomen uitgeput, coch ge boord nam i toestellen vielen en werden geheel ver- „Little Owl" werd de speelbal van den nield, terwijl de inzittenden der twee wind en toen mast en zeilen waren afgc- zweefvliegtuigen op slak gedood werden, rukt, had de bemanning alle hoop op red- DE „GRAF ZEPPELIN" De laatste reis Zuid-Amerika. dit jaar naar ding opgegeven. Twee dagen en twee nachten zwalkten de officieren over de woelige zee in het ontredderde vaartuig, op gevaar af elk oogenblik door de gol ven te worden meegesleurd. In de verte zagen zij nu eu dan scbe- tdet luchtschip „Graf Zeppelin" is gis-1 pen passeèren, doch wegens gebrek aan j terenochtend voor zijn laatste reis van vuurpijlen konden zij de aandacht niatjOit jaar naar Zuid-Amerika vertrokken, trekken, terwijl zij zelfs hun positie niet ^an boord zijn twee passagiers, konden bepalen, omdat alle instrumenten j over boord waren geslagen. I EEN Zaterdagmorgen was de zee gekalmeerd ITALTAANSCHE ESKADERVLUCHT en zagen zy op betrekkelyk korten af stand het Engelsche schip „Romanby" passeeren. In hun wanhoop begonnen zij uit alle macht te schreeuwen en gelukkig werden OM DE AARDE. Met 24 vliegtuigen. zij opgemerkt en aan boord genomen. Het was hoog tijd. De schipbreukelin- Reuter ons meldt uit Moekden een Ja-(noten aan boord van de „Romanby lezen, is pansche personentrein aangehouden door uitstekende verzorging. de Minister bereid 85 pet. bij te dragen in Chineesche ongeregelde troepen, die een de kosten van het in werkverschaffing aantal Chineeseh eereizigers hebben ont- ïht te voeren boschplan in de Wieringer-voerd. De Japansche gewapende macht ®eer. I werd overmand. Naar verluidt, aldus meldt >V. D.« uit Rome, zullen in Maart of April 1933 24 Italiaansche watervliegtuigen een vlucht rondom de aarde maken, die ongeveer 3 een [maanden duren zal. De vlucht zal onge veer 30 étappes hebben, waarbij New- Het jacht werd op sleeptouw genomen,'York en waarschijnlijk ook Tokio zullen doch bij het Westhinder-lichtschip raakte worden aangedaan. men het kwijt. De Italiaansche oceaan-vliegers van het Aangevoerd waren 3 wagons geslachte run deren uit Denemarken. Overzicht: Runderen met matigen aanvoer, stugge handel, prijzen iets lager, vette kalve ren met matigen aanvoer, stugge handel, prij zen lager. Varkens groote aanvoer, kalme han del, prijzen iets lager. BROEK OP LANGENDIJJK, 24 Oct. 650c stuks bloemkool: Lecersf 9H-90, reuze 7.1013-30, 2e s. 0.802.90 per 100 stuks; 35.000 kg roode kool 1.603.90; I 15.000 kg gele kool 1.502.10; 10.000 kg witte kool (vroege) 7090 cent; 14.000 kg j Deensche witte kool 0.601.40; 5500 kg uien: uien 3 204.50, drielingen 3.60—3.90; 10,000 kg bieten 0.602.10; 4000 kg peen j 1.402; 2500 kg aardappelen: Schotsche muizen 50 cent en eigenheimers 1.101.30, alles per 100 kg. NOORD-SCHARWOUDE, 24 October. Schotsche muizen 50 ct., blauwe eigenheimers 1.101.30, friso 60 ct., uien 4, grove uien 4—4.10, peen 2.30, roode kool 2.20—3.80, gew. witte kool 7090 ct., D. witte kool 0.90 1.20, gele kool f 1.302.50, alles per 100 kg, bloemkool 11.60 per 100 stuks. PURMEREND, 25 October. 1358 kg boter per kg 1.401.55. Koeien totaal 465 stuks. 320 vette koeien per kg 6366, handel roeiers K. B. Goos, stug; 90 gelde koeien per stuk 80—160, Veer, A. Verkerk. mooi weer en een stijve Zuidelijke bries, die nogal vlagen veroorzaakte in de Binnenhaven en die de zeilers soms parten speelde. De Heldersche zeilvereeniging H.W.N. had twee medailles beschikbaar gesteld, terwijl ook de heer J. Kok, alhier, een prijs had uit geloofd. Fel is door de leerlingen gekampt en in het algemeen hadden de wedstrijden een span nend verloop, omdat de krachten weinig ver schilden, zoodat veelal pas op het allerlaatste deel van een race de beslissing viel. Door den directeur werden met een toepas selijk woord, na afloop, de prijzen uitgereikt, waarbij in het bijzonder de leeraar in de praktische vakken, de heer Langerak, werd bedankt voor de goede organisatie, welke zoo veel tot het slagen van dezen dag had bij gedragen. De prijzen werden behaald als volgt: Periodieke zeilwedstrijden, ie pr. Ch. de Leeuw. Zeilen in sloepen, ie pr. W. P. Coohaas; 2e pr. Ch. de Leeuw. Zeilen in vletten, ie pr. K. Oswald; 2e pr. D. P. C. Feij. Roeien in vletten ie pr. M. B. H. M. Zijl mans (stuurman) en de roeiers Ch. de Leeuw, W. v. d. Capclle, D. P. C. Feij. S. F. v. d. Woude; 2e pr. J. M. Quist (stuurman) en de K. Matzinger, D. v. 't Zondagmorgen liep de „Ronianby jaar zullen handel Stug; 30 melkkoeien per Stuk 140 Wrikken, ie pr A Verkerk, 2e pr K C. -220, handel stug; 25 stieren per stuk Goos. 3e pr. A. J. Meeuwens, 4e pr. C. Wel- 44-50, handel stug; 17'.paarden per 0^a"rtprijs ]e pr sec) w. P. Coolhaas. stuk 60—130, handel matig; 106 vette' Snelste ronde roeien. De prijs werd gedeeld kalveren per kg 0.70—0.90. handel stug; door J. Quist en M. B. H M. Zijlmans en 202 nuchtere kalveren V. d. slacht per I hunne bemanningen, die beide een tijd maak- aan deze vlucht deel-stuk 619, handel stug; v. d. fok per ten van 5 m. en 40 sec.

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 7