Kannewasser's Sint Nicolaasfeest Rijk en geen geld. NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Buitenlandsch overzicht. Zij weet dat zij niets beters kan No. ZATERDAG 29 OCTOBER 1932 60ste JAARGANG Het vraagstuk der oorlogsschulden en de houding van Amerika. - De ontwapeningsconferentie. - Wanneer de conferentie niet slaagt moeten de Ver. Staten zich sterker wapenen. - De toenadering tusschen Japan en Rusland. - Japan en het rapport Lytton. Het Deensche parlement ontbonden. Peru en Ecaudor. OP 6 DECEMBER IK CASINO". Een verstandige hu isvrcuv* heeft altijd Blue Band in huis! uit ondervinding koopen. VERSCH GEKARND 30 ets. per 1/2 pondspakje met 25°/o allerfijnste Roomboter onder Rijkscontrole De voorgestelde korting van de rijkssalarissen. Opheffing van rechtbanken en kantongerechten. De bacon-uitvoer naar Engeland. Angstige tijden. FEUILLETON Abonnement per 3 maanden bij vooruitbet.: Heldersche Courant f 1.50; voor Koegras, Anna Paulowna, Breezand, Wieringenen Texel 1 1.65; binnen land f 2.—, NederL Oost- en West-Indië per zeepost f 2.10, idem per mail en overige landen f 3.20 Losse nos. 4ct.fr. p. p. 6ct. Zondagsblad resp. f 0.50 f 0.70, f 0.70,f 1.— Modeblad resp. f 1.20, fl.50, fl.50, f 1.70. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag. Redacteur: P. C. DE BOER. Uitgave N.V. Drukkerij v h C. DE BOER Jr. Bureau: Koningstraat 78 Telefoon: 50 en 412 Post-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIËN: 20 ct. per regel (galjard). Ingez. meded. (kolombreedte als redaction. tekst! dubbele prijs. Kleine advertentiën (gevraagd, te koop, te huur) van 1 t/m. 3 regels 40 ct., elke regel meer 10 ct. bij vooruitbetaling (adres Bureau v. d. blad en met br. onder no. 10 ct. p. adv. extra) Bewijsno. 4 ct. Het vraagstuk der oorlogsschulden is in de laatste jaren al van heel wat kanten belicht. Nu eens was men er heilig van overtuigd, dat Amerika nu maar eens over de brug moest komen en een streep halen door de rekening, omdat het toch niet mogelijk was, dat de uitgeputte Europeesche landen een cent konden be talen, dan weer kwamen er stemmen van over den Oceaan, dat het toch al te dwaas was, dat Amerika de oorlogsrekening van Europa moest betalen, en nu is er een stem van den Amerikaanschen secretaris van Staat, Castle, die in een rede te Cle- veland krachtig verzet tegen de schrap ping van de schulden der geallieerden heelt doen hooren. In deze rede betoogde Castle o.m., dat de schuldenbedragen- slechts klein zijn in verhouding tot de gelden, welke worden besteed voor de bewapening. Indien een Amerikaan geld schuldig is, dan beperkt hij zich zooveel mogelijk in zijn andere uitgaven, om zijn schulden te kunnen betalen. De Ver. Staten willen wel edelmoedige schuldeischers zijn en zijn wel voor een regeling te vinden, doch het Amerikaan sche belang moet niet in het gedrang komen. Vooral het plan tot verlaging van de douane-tarieven, om daardoor de beta lingsmogelijkheid van het buitenland te vergrooten, is dwaas. Een verlaging van de invoerrechten vermeerdert toch niet de bereidwilligheid om te betalen. De opmerkingen lijken ons nogal nuch ter, al zijn ze zeker niet van realiteit ont bloot: Het is tenslotte dwaasheid om Europa de oorlogsschulden kwijt te schel den, omdat het niet betalen kan, als dat zelfde Europa straks milliarden voor zijn bewapening uit gaat geven. digen omvang teruggebracht worden. Groot-Britannië zou er nog steeds aan vasthouden, dat het 15 linieschepen noo- dig heeft, maar het zou tot offers bereid zijn op het stuk van groote kruisers, en het zou een zoodanig aantal kleine schepen willen bouwen als voldoende zou zijn voor de bescherming van zijn han delswegen. Met deze voorstellen zou men zich dan tot de andere maritieme mogend heden wenden. Wanneer de conferentie niet slaagt gaan de Ver. Staten zich wapenen. Dat klinkt als een dreigement en het schijnt ook waarlijk ernstig bedoeld te zijn. Wij lezen n.1. het volgende bericht in de „Nw. Rott. Crt.": Hoover heeft in een mededeeling, te Washington afgelegd, er nog eens op ge- I wezen, dat de Ver. Staten al wat redelij- kerwijs mogelijk is in het werk hebben gesteld om een overeenkomst tusschen alle mogendheden tot stand te brengen j voor de beperking der wapeningen in de I verhouding welke op de conferentie te Londen was vastgesteld. Het geduld, I daarbij door de Ver. Staten betracht, had j zeide Hoover geen oogenblik de veiligheid van de Ver. Staten in gevaar gebracht. Met het streven van de Ver. Staten zijn vorderingen gemaakt; maar indien het pogen ten slotte mislukt zullen de Ver. Staten met het oog op de onrust, die over al in de wereld heerscht, genoodzaakt zijn den Amerikaanschen handel te be schermen en de Amerikaansche vloot uit te breiden tot aan de grens, door de Over eenkomst van Londen, toegelaten. schouwd. Het optreden van Japan in Mants.ioeri.je was het eenige practischel geneesmiddel tegen de onlusten die in wezen hun oorzaak vinden in de Ineen storting van de Chineesche regeering. De plannen van de commissie-Lytton zijn j onaanvaardbaar zoolang de chaos in I China voortduurt, waardoor de deuren geopend blijven, voor de vroegere mis standen. Japan stelt voor, dat de Volken bond afwacht hoe de nieuwe Mantsjoerij- sche staat zich ontwikkelt. Wanneer dit principe wordt aanvaard, kunnen bepaal de concessies worden gedaan, bijvoorbeeld door het toelaten van een waarnemer van den Volkenbond. Van officieele zijde wordt medegedeeld, dat Japan te Genève geen definitieve voorstellen zal doen, zooals dat in het rap- port-Lytton was gedaan. HET FRANöCHE PLAN INZAKE DE WAPENINGEN. Paris Soir zegt vernomen te hebben, dat het Fransche plan inzake de wape ningen het recht van Duitschland bevat om te gelegenertijd een algemeene dienst- i plicht van 9 maanden in te voeren. Ver- I der zou aan Duitschland wel kwalitatieve, i maar geen kwantitatieve gelijkheid in wapening worden toegestaan. DE OVEREENKOMSTEN VAN OTTOWA. Het Lagerhuis heeft de overeenkom sten van Ottawa in tweede lezing 42377 stemmen aangenomen. In het Folketing heeft minister-presi dent Stauning gister een verklaring af gelegd, die luidde: Daar het Landsting het wetsontwerp betreffende de valuta heeft verworpen en daar in het Folke ting betwijfeld werd of onder de bevol king een meerderheid voor het ontwerp bestond, zal aan den Koning verzocht worden het Folketing te ontbinden en tegen 16 November nieuwe verkiezingen uit te schrijven. Nieuwe inval van Peruaansche troepen op het gebied van Ecua- dor. Uit Quito wordt gemeld, dat Peruaan sche troepen opnieuw gedeelten van Ecuador hebben bezet. Een Peruaansche compagnie heeft Pocitos bezet en ver dedigt het tegen eiken aanval van de Ecuadoreersche troepenafdeelingen. De Nationale Raad van Verdediging is door de regeering van Ecuador Donderdag bij een geroepen. GANDHI EN PE CONFERENTIE TE ALLAHABAD. LEEST ONS RECLAMEBOEKJE. Voorwaarden voor zijn invrij heidstelling. Lord Wellington heeft op het verzoek van den Mohammedaanschen leider Sjan- met i kat Ali om Gandhi vrij te laten, zoodat hij j de gewichtige conferentie te Allahabad zou kunnen bijwonen, geantwoord, dat hij dit verzoek alleen dan kan inwilligen als Gandhi eerst een openbare verklaring wil afleggen, dat hij niet langer het strijd middel van de burgerlijke ongehoorzaam heid zal toepassen. Het woord is dus nu aan Gandhi. DE NOBELPRIJS 1932 VOOR GENEESKUNDE. Voor de Engelschen Sir Charles Sherrington en prof. Edgar Dou- glas Adrian. Naar Reuter uit Stockholm meldt, heeft, het college van het Karolinische instituut den Nobelprijs 1932 voor geneeskunde J toegekend aan den Engelschen Sir Char les Sherrington te Oxford en prof. Edgar Douglas Adrian te Cambridge, wegens hun ontdekking van de functies van het neuzon (zenuwcellen). De ontwapeningsconferentie. Nu Duitschland van de ontwapeningsconfe rentie wegblijft, er geen heil meer van verwacht, begint ook Rusland neigingen te vertoonen het bijltje er bij neer te leg gen. Litwinof zal om te beginnen de zit ting van het bureau van de ontwape ningsconferentie, te Genève, niet bij wonen. Het is nog niet bekend, of de Sowjet- regeering op deze conferentie vertegen woordigd zal zijn. Dit besluit schijnt in verband te staan met de Duitsche verklaring, dat Duitsch land niet aan de conferentie zal deel-, nemen. Er zijn nog andere berichten over het ontwapeningsvraagstuk, dat jammer ge-1 noeg altijd nog maar theoretisch behan-i deld wordt. Volgens den diplomatieken correspondent van de „News Chronicle' j zouden de besprekingen tusschen Mac Donald en Norman Davis de ideeën derj Amerikaansche en Britsche regeering zoover met elkaar verzoend hebben, dat i een ernstige moeilijkheid op den weg der ontwapeningsconferentie uit den weg ge-| ruimd is. Dat klinkt dus even bemoedigender. Men zou het eens geworden zijn over een verlaging van de totale tonnemaat van beiden, de Amerikaansche en Brit sche vloot, terwijl ieders voornaamste kenmerk gehandhaafd zou blijven. Ech ter zou het niet zeker zijn, dat beide vloten tot twee-derde van hun tegenwoor- China verontrust over de toenadering tusschen Japan en Rusland. Begrijpe lijkerwijs heeft China groote interesse voor de komende besprekingen te Mos kou tusschen Litwinof en Matsoeoka, welke laatste beschouwd wordt als de toonaangevende Japansche staatsman van het oogenblik. Men houdt het er in China voor, dat deze onderhandelingen Rusland' er toe zullen kunnen brengen, zijn wantrouwen nopens de bedrijvigheid van Japan in Mantsjoenje te laten varen, hetgeen van zeer grooten invloed zou kun nen zijn op den gang der wereldpolitiek. In welingelichte kringen in China houdt men het er echter voor, dat het niet waar schijnlijk is dat deze besprekingen reeds spoedig zullen leiden tot het sluiten van een pact van non-agressie, waarover wij in ons vorig nummer een bericht opna men, welke dan als een tegenprestatie van Japan zou zijn te beschouwen voor de er kenning van Mantsjoekwo door de Sow- jetregeering. Over het Japansche standpunt ten op zichte van het rapport Lytton hebben we al eens eerder iets meegedeeld. De „Times"-corr. te Tokio weet nu te melden dat de Japansche delegatie te Genève, haar standpunt waarschijnlijk op de vol gende grondslagen zal baseeren. De erkenning van Mantsjoekwo moet zoowel uit overwegingen van binnenland- schen als van buitenlandschen politieken aard als een fait accompli worden be- De regeeringsplannen en marinepersoneel. het Ook de samenwerkende organisaties van marinepersoneel (t.w. St. Christopho- rus, de Bond van Christ. Marinepersoneel en de Ver. van Technici bij de K. M.) heb ben bij de commissie voor het georgani seerd overleg bij de zeemacht, naar de „Volkskrant" meldt, het voorstel inge diend, den minister van defensie te ver zoeken inzake de verhooging van de pen sioenpremie met 5 procent en een aftrek voor ongehuwden van 2 procent. In plaats daarvan stellen genoemde organisaties,! evenals de centrales van overheidsperso- j neel, voor: een tijdelijke verhooging van de pensioenpremie, ingaande 1 Maart '33 en eindigende 1 Maart 1935 ten bedrage j van 3 procent voor eigen pensioen, met j vrijstelling van de eerste 500.— van de verhoogde premiebetaling. Voorstellers gaan daarbij uit van de j gedachte, die reeds in de vergadering van het georganiseerd overleg van 7 October| werd vastgelegd, dat deze verhooging niet zal gelden voor het personeel binnen de keerkringen. Blijkens een mededeeling van 25 Oct. heeft de voorzitter der commissie van ge organiseerd overleg bij de zeemacht mee gedeeld, dat zoo spoedig mogelijk een ver gadering van bedoelde commissie zal wor den gehouden, waarin dit voorstel aan hangig zal worden gemaakt. DE CONTINGENTEERING VAN DEN INVOER VAN KOLEN IN BELGIË. Wijziging op aandrang van de Kamers van Koophandel en han delskringen. Tredende in de protesten van de Kamers van Koophandel, schippers- en reeders- vereenigingen, enz. heeft de ministerraad Donderdagavond tot herziening besloten van de contingenteering van den kolen- invoer, voor huisbrand bestemd. Verwacht wordt, dat deze invoer voor November practiseh geheel vrij zal worden gesteld. Adres van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Het hoofdbestuur van de Maatschappij tot nut van 't Algemeen heeft aan de Tweede Kamer een adres gericht met he't verzoek om de wetsontwerpen inzake de opheffing van 7 rechtbanken en 48 kan tongerechten niet aan te nemen. Het hoofdbestuur grondt zijn bezwaren op de volgende punten: le. Elke staatsburger dient op de minst kostbare en meest practische wijze recht te kunnen verkrijgen en in de overtuiging te kunnen leven dat dit recht voor hem een levend en tastbaar en gemakkelijk te verkrijgen bezit is. 2e. De bewoner van het platteland dient in dit opzicht niet te worden ach- tegesteld bij dien der steden. 3e. De voorgestelde maatregelen bren gen die aanspraken ernstig in gevaar, immers: a. Het contact tusschen rechter en be volking zal geringer worden, waardoor het rechtsgevoel bij de plattelandsbevol king minder zal worden bevredigd. b. In strafzaken zal de plattelander in veel gevallen verstek doen gaan om geen belangrijk tijdsverlies te lijden. c. Bij arbeidscontracten zal de per soonlijke verschijning van partijen min der gemakkelijk tot stand komen. In voogdij- en familiezaken zal de platte landsbevolking het gemis van den lande- lijken rechter zwaar gevoelen. e. De onttrekking van intellectueele functionarissen aan het platteland betee- kent een achteruitgang in volkskracht. 5e. Het financieel nuttig effect van de voorgestelde maatregelen zal gering zijn, omdat tegenover de bezuinigingen aller lei nieuwe uitgaven staan. De beteekenis van de werkelijk bereikbare bezuiniging valt in het niet tegenover de bovenge noemde nadeelen van ethisc-hen en oeco- nomischen aard. Besprekingen te Londen. Drie regeeringsvertegenwoordigers ver toeven in Londen om besprekingen te voeren over den Nederlandschen bacon- uitvoer naar Engeland. In verband met bovenstaand bericht verneemt het Correspondentie-Bureau, Zwakte van de organen in den rug bedreigt zoowel mannen als vrouwen, vooral in den middelbaren leeftijd en daarna. De verschijn selen zijn gemakkelijk te onderkennen. Als uw rug, ledematen en spieren pijnlijk zijn; als gij u prikkelbaar, vermoeid en zenuw achtig voelt; als gij last hebt van urinestoor- nissen, waterzuchtige zwellingen, hoofdpijn of aanvallen van duizeligheid, gebruik dan on middellijk Foster's Rugpijn Pillen. Want als tengevolge van verzwakking der organen in den rug urinezuur en andere schadelijke onzui verheden zich in het bloed meer en meer op- hoopen door verwaarloozing der eerste waar schuwende verschijnselen, wordt herstel moei lijker. Er bestaat gevaar voor rheumatiek, ischias, spit, waterzucht en blaaszwakte. Foster's Rugpijn Pillen zijn een speciaal middel, die rechtstreeks op de bedoelde orga nen werkt en geen nevenwerking heeft op de ingewanden. Bij alle drogisten 1.75 per flacon. door E. PHILLIPS OPPENHEIM. 65) Bliss knikte. „Ja, dat begrijp ik heel goed," stemde hij toe. „Nou dan," ging Honerton voort. „Eerst heb ik er een tijdje over gedacht en toen heb ik het met een paar lui van de oude garde gesproken. Nou moet je niet nij dig worden," viel hij zich zelf in de rede, toen hij Bliss een onwillekeurige bewe ging zag maken. „Luister nu eerst, wat ik je verder te vertellen heb. Nu, om kort te gaan, ik heb ze een voorstel gedaan" meteen haalde hij een opgevouwen vel papier uit zijn zak „en ik kan je zeg gen, dat ze enthousiast waren gewoonweg enthousiast! We waren van plan om met een lijst rond te gaan, maar we hadden ons de moeite van het bedenken kunnen besparen, 't Eenige wat we te doen had den was stil zitten en het geld opstrijken. Daar heb je bijvoorbeeld Freddy Lancas ter, van wien niemand eigenlijk wist of hij rijk was of niet en die altijd geplaagd werd omdat hij zoo gierig was, die kwam met vijf-en-twintig pond aandragen, voor dat hij nog het heele verhaal had ge hoord. En dan de meisjes. Ik kan je zeg gen, dat we moeite hebben gehad om die er buiten te houden. Die kleine Nellie Powers en Flo Graves en nog wel een half dozijn meer, ik weet hun namen niet eens, wilden allemaal hun halve salaris gedurende een maand of zes afstaan. Maar Freddy en ik hebben daar de Hjn getrokken. We hebben ons in jouw plaats gedacht en toen hebben we gezegd, dat de meisjes er buiten moesten blijven." „Maar waar stuur je eigenlijk op aan?" vroeg Bliss met trillende stem. „O, dat is gemakkelijk genoeg gezegd, kerel," ging Honerton voort. „Een paar van je vroegere vrienden hebben het vol gende plannetje bedacht. Ze willen je, od een nader door jou te bepalen datum, een dinertje aanbieden en na at loop willen ze je dan een chèque geven, die, dat wil ik je wel in vertrouwen zeggen, de moeite 'van het aannemen wel waard zal zijn, waarna je dan naar Canada of naar Ame rika, of waar dan ook, naar toe kunt gaan, om opnieuw te beginnen. Of als je wilt, kan je ook in Londen blijven en hier liet een of ander aanpakken. Zooals Freddy Lancaster zei, het is niet meer dan onze plicht om wat terug te doen voor al .ie gastvrijheid en je hulpvaardigheid, w an- neer een van je bekenden in de rats zat, enne eh... we willen je laten zien, dat we niet van plan zijn een van onze kameraden te laten verdrinken, zonder hem een helpende hand toegestoken te hebben, enne., enfin de rest weet je wel zeide Honerton met een zucht van verlich ting, dat het karweit.je afgeloopen was. Bliss wendde zijn hoofd af en keek strak voor zich uit in het gewemel van voetgangers en voertuigen. Plotseling leek het. alsof alle voertuigen in elkaar verward waren, de gezichten van de voor bijgangers zag hij onduidelijk, als door een mist. Hij moest een paar keer slikken om het hinderlijk gevoel in zijn keel weg te krijgen. Als een onmogelijkheid voelde hij het, u te moeten antwoorden. Honer ton had het heel druk met zijn cigaretten- koker en was een paar stappen op zij ge gaan om een lucifer aan te steken. „En, hoe denk je er over?" vroeg hij, nadat hij een paar maal zijn cigaret opge stoken had. „Ik kan je op het oogenblik nog niet goed antwoord geven," zeide Bliss een voudig. „Je hebt me overbluft. Maar zou je hun willen zeggen, dat ik heel graag van hun vriendelijke uitnoodiging ge bruik wil maken en dat ik het dinertje graag op den 19den December vastgesteld wou zien, als het ten minste niet te gauw is." „Prachtig," zeide Honerton opgewekt. „Laten we dan zeggen, 's avonds om acht uur in de Milan. Dan zullen we zien, of we het Venetiaansche zaaltje kunnen krij gen. En nu moet je me niet kwalijk nemen, kerel", ging hij door, „als ik ver dwijn. Jij bent er misschien aan gewoon, maar ik voor mij vind, dat je van al dat geschud een raar gevoel in je maag krijgt. Daar heb je juist een taxi, die zal ik dan maar nemen. Adieu hoor! Vergeet het nou niet, den 19den December acht uur 's avonds, het Venetiaansche zaaltje in de Milaan. O ja, dat zou ik bijna vergeten," voegde hij er aan toe, terwijl hij nog even terug kwam, „hoe staat het met... de jonge dame?" aa O je bedoelt mijn meisje, antwoordde Bliss. '„Vindt je het goed, dat ik haar meebreng?" „Natuurlijk," was het opgewekte ant woord. „Breng haar maar mee, dan geven we jullie een gezellige afsoheidsfuif. Nou adieu hoor, tot ziens." „Tot ziens," antwoordde Bliss' met een stem, die van heel veraf scheen te komen. Toen ze dien avond naar hun gewone restaurant in Drury Lane wandelden, was Bliss opvallend stil, zoo stil, dat Frances zich ongerust maakte. „Er is toch niets?" vroeg ze angstig. „Je bent toch niet je betrekking kwijt?" „Neen, gelukkig niet," haastte hij zich haar gerust te stellen. „Ik ben tot dusver zelfs nog boete vrijgeloopen, maar ik heb vandaag iets beleefd, dat mijn gedachten nogal in beslag neemt. Een paar van mijn vroegere vrienden hebben geld bij e'kaar gebracht, om ons in de gelegenheid te stel len, opnieuw te beginnen en nu willen ze een dinertje ter onzer eere geven en na afloop willen ze ons dan een chèque aan bieden. 't Schijnt een heel behoorlijke som gelds geworden te zijn. Wat vindt jij er van, Frances?" „Bedoel je, om naar het buitenland te gaan?" Hij knikte. „Ja, dat schijnt het plan te zijn." Gedurende een paar oogenblikken zweeg ze, terwijl ze in diep nadenken ver zonken voortliep, 't Was of Bliss haar ge dachten lezen kon. „Je denkt zeker aan je zusters, is 't niet?" vroeg hij, terwijl ze te zamen het restaurant binnengingen. „Maar als er nu genoeg geld was om voor Ruth een behoorlijken studietijd te bekostigen en als we Elsie nu eens naar het Zuiden kon den sturen?" Onder tafel door greep ze zijn hand. „Ik laat het heelemaal aan jou over, Ernest," zeide ze, „maar je mag niet te veel voor ze doen." „O, ja," zeide hij toen, „dan nog iets. Ze wilden den datum van het dinertje op den 19den December vaststellen." Met een komisch wanhopige uitdruk king op haar gezicht keek ze hem aan. „Maar Ernest," zeide ze half lachend, „dan kan ik toch niet meegaan. Je weet heel goed hoe het met mijn kleeren staat, en den 19den December is al aanstaande Donderdag." Gedurende een paar oogenblikken bleef het doodstil. Bliss zat voor zich uit te staren, zonder iets van het kleine zaaltje te zien. „Aanstaanden Donderdag," zeide hij toen heel langzaam. HOOFDSTUK XXXII. Op den morgen van den 19den Decem ber werd Bliss met een eigenaardig ge voel van opwinding wakker. Gedurende een paar oogenblikken lag hij met wijd geopende oogen voor zich uit te staren. Nu de lang verwachte dag eindelijk was aangebroken, kon hij zich maar niet voor stellen, dat het proefjaar nu werkelijk achter den rug was, dat hij geen nieuwe ontberingen meer behoefde te vreezen. Maar zijn gedachten bleven maar heel even stilstaan bij de beteekenis, die deze dag voor hem persoonlijk had. De hoofd zaak was Frances. O. het geluk, dat zijn eerste gedachten, na twaalf maanden van misère, niet voor hem zelf waren, maar voor een ander! Hij sprong uit bed en maakte zijn toilet zoo zorgvuldig moge lijk. En daarna telde hij zijn geld, twee en dertig shilling. Zijn geldelijk bezit was dus vijf en twintig shilling, want hij was aan zijn hospita nog een week kamer huur schuldig. Hij betaalde zijn rekening en wandelde om even over achten voor de laatste maal de trap af. Hij deed de voordeur open en botste bijna tegen een bekende figuur aan, die vlak voor de deur stond met haar hand op den schelknop. „Mrs. Heath," riep hij uit. „Wel, dat is toevallig." Maar het was een herboren Mrs. Heath, een Mrs. Heath wier geheele gezicht straalde van vreugde, wier arme, ver moeide oogen glansden door het onver wachte geluk. Haastig greep ze naar zijn hand. „Dat bent u geweest, mijnheer. „Dat kan niemand anders dan u gedaan heb ben", riep ze uit, terwijl ze zijn beide han den vastgreep en hem met haar glinste rende oogen aankeek, alsof ze de beves tiging van haar vermoeden van zijn ge zicht wilde aflezen. „Ik weet er anders geen uitlegging voor. Het kwam gister avond met de laatste post en er waren vijf en zestig pond aan bankbiljetten bij ingesloten ik heb vannacht geen oog dicht gedaan en vanmorgen heb ik er een paar gewisseld en ze zijn echt. ze zijn werkelijk echt. O, Mr Bliss. u weet niet wat het voor me beteekent. De kin deren zijn bezorgd en ik kan Hughie naar school sturen en ik weet zeker, dat u het gedaan heeft en ik kan werkelijk niets meer zeggen, anders ga ik schreien. Maar ik.... ik dank u.ik dank u hartelijk." (Wordt vervolgd.)

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 1