TAXI DERDE BLAD HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 29 OCTOBER 1932. Stadsnieuws. Langs de Stiaat. Bericht! Visscherij. wilt u wlyy en uiterst goedkoop E.S.O.N.A. en Snel, goed goedkoop gaan samen per E.S.O.N.A. E.S.O.N.A. Schagen. z Nog wser eens. Wereldspaardag 31 October. De hooge waterstand in N -Holland. PREDIKBEURTEN ANTHRACIET 1.50 per H.L. Op- en ondergang van Zon- en Maan en tijd van hoogwater (Texel). Wintertijd. Oct. Maan ond.op Z M D W D V ;o 8.18 11 9.55 111.22 2 12.28 3 13.13 4 13.41 5 14.— 16.24 16.57 17.47 18.05 20.18 21.44 23.07 Zon opond: 6.49 16.35 6.50 16.33 6.52 16.31 6.54 16.29 6.56 16.27 6.58 16.25 7.— 16.23 Hoogwater sm. nam. 8.39 8.59 9.21 9.43 10.05 10.28 10.52 11.18 11.44 0.12 0.41 1.12 1.47 Licht op voor alle voertuigen! Zaterdag Zondag Maandag 29 Oct. 30 Oct. 31 Oct. 17.07 17.05 17.03 Nog weer eens roepen wij uw belang stelling in voor het plaatselijk Crisis- Comité. Nog weer eens roepen wij u toe, ver geet niet de bittere, ja grievende nood van velen uwer medeburgers. lederen dag weer opnieuw ervaart het Crisis-Comité, welk een troostelooze el lende geleden wordt. Geleden wordt door kinderen ook vooral. Ouders, die instaat zijt uw kinderen goed te kleeden, gij kunt u voorstellen, wat het zeggen wil om uw dochtertje, uw zoontje onvoldoende gekleed, onvoldoen de geschoeid naar school te moeten sturen. Naar school, waar het kind de grievende tegenstelling voelen zal tus- schen zichzelf en zijn makkertjes. Wij mogen dat niet gedoogen. Daar om, nog weer eens, als een noodalarm, klinkt onze roep: Steunt het plaatselijk Crisis-Comité! De Wethouder dezer gemeente, de heer W. de Boer, zal wegens uitstedig- heid zijn verhinderd op Maandag 31 dezer spreekuur te houden. APOTHEKEN. componist van groote beteekenis: zijn mu ziek hij schreef speciaal dit genre sym- phonische toondichtingen kenmerkt zich door droefgeestigheid, zij is als het ware de echo uit het land der duizend meren. Sibelius werd in 1865 geboren, zijn werk behoort dus tot de jongere school. Het werk is al eens eerder door de Stafmuziek opgevoerd. LEGER DES HEILS. Door het Leger des Heils, alhier, zal er op Woensdag 2 November e.k. een bij zondere lichtbeeldenavond gehouden wor den. Dan zullen er een zestigtal platen vertoond worden over „De Steenkolen mijnen in Limburg". Ongetwijfeld zijn er velen, die zich van den arbeid in de steenkolenmijnen geen begrip kunnen vormen; en ook velen, die er wel iets, maar lang niet alles van weten. Bovengenoemde serie platen geeft een volledig overzicht over den arbeid in de mijnen. Zij toont het „ondergrondsche bedrijf" met foto's, tot 480 meter diepte, genomen in de Staatsmijn „Hendrik" te Brunssum. Men ziet de arbeiders, gehurkt in de nauwe steenkolenlagen; de ondergrond sche luchtdruk-locomotieven; voorts de gevaarlijke „schrooi machine" enz. enz. Zelfs de Reddingsbrigade in actie! Ook van het „bovengrondsche" bedrijf zullen verschillende foto's worden ver toond. Zie ook de advertentie in dit nummer. RECLAME FIRMA KANNEWASSER. Men herinnert zich, dat ten vorigen jare de firma Kannewasser voor de kin deren van haar cliënten een alleraar- digsten middag heeft georganiseerd, waarop Lotte en Alex Wins hen met goocheltoeren hebben beziggehouden, en ze bovendien van allerlei verrassingen en cadeautjes werden voorzien. Er waren er zoo'n goede zeshonderd in „Casino". De firma Kannewasser stelt zich voor dit jaar wederom een dergelijken middag te organiseeren. Wij komen daar te zijner tijd wel nader op terug. Gisteren middag zijn door de firma reclameboek jes verspreid waarin de bij haar verkrijg bare artikelen met hun prijzen zijn opge nomen. Maar bovendien vindt men in die boekjes nog vijf bons waarop vermeld staat op welke wijze men zich toegang tot dien Sinterklaasmiddag kan verschaffen, die op 6 December zal worden gegeven. Deze bonnen zijn vijf achtereenvolgende Bel dan op CITROEN GARAGE aandacht op den Wereldspaardag te ves tigen en aan de viering op bescheiden wijze mede te doen. Door het nemen van verschillende maatregelen is dan ook dit jaar reeds eenige weken aan den Wereldspaardag herinnerd. Het kantoor der Spaarbank zal op 31 October van des morgens 9 uur tot des avonds 8 uur doorloopend voor het publiek geopend zijn. Indien daaraan be hoefte bestaat zal het publiek, evenals vorige jaren, aan twee loketten gelijktijdig geholpen worden. Niemand late zich dus weerhouden door de vrees lang te moeten wachten. Zij, die het Spaarbankgebouw passee- ren of bezoeken, worden nu reeds op in het oog vallende wijze aan den op handen zijnden Wereldspaardag herinnerd. Bovendien besloot het Spaarbankbe- stuur, ten behoeve van de te Den Helder onlangs geboren kinderen een spaarbank boekje met een eersten inleg van één gul den beschikbaar te stellen. Deze eerste in leg dient op het boekje te blijven staan tot de jonge wereldburger den leeftijd van twaalf jaar heeft bereikt. Alsdan zal ook den eersten inleg kunnen worden beschikt. Uit één en ander moge blijken, dat men van de zijde der Spaarbank alles in het werk stelt den Wereldspaardag ook te Den Helder te doen slagen. Onze magazijnen zullen Dinsdag 1 November tot 2 uur gesloten zijn. Wanneer Cupido zijn plichten verzaakt. Cupido, dames en heeren, is een per- soonlijkheidje die we allemaal kennen, nietwaar. Een manneke dat we allemaal wel eens hebben afgebeeld gezien en velen van u hebben tot hun genoegen of ongenoegenj reeds kennis gemaakt met zijn snaaksehe I streken. Cupido is het manneke dat ons verstan-1 van oordeel zijnde dat de aanhoudende dige menschen tot postzegeltaai, bloemen- hooge waterstand in de ringvaarten in haar District de dijken verzwakt en kans taal en meer van die dingsigheidjes in onze kinderjaren verleidde, om vader en moeder toch maar niet alles te laten weten en ons steeds in contact hield met op doorbraak schept, hetgeen een ware ramp zou zijn voor de in de polders gele gen industrie- en tuinbouwbedrijven, ge hem of haarEn als dat kleine man-paard gaande met werkloosheid, verzoekt neke, dat we allen zoo dikwijs op ansicht- j Uwe Excellentie spoedig die maatregelen Van hedenavond 10 uur tot Maandag- hewiarlfj.ua morgen is alleen geopend de apotheek Kannewasser, maai öew ai e. van W. H. Kingma, Kanaalweg, Van 31 October tot 7 November wordt avond- en Zondagdienst waargenomen door H. J. Rootlieb, Binnenhaven. dat doet u natuurlijk, moeders! WERKZAAMHEDEN INZAKE NIEUWE POSTBRUG. DE Burgemeester en Wethouders deelen medé, dat in verband met de werkzaam heden ten behoeve van de nieuwe post- brug het gedeelte van het Heldersch kanaal van die brug tot aan het West- plein, met ingang van 15 November voor goed voor de scheepvaart zal zijn afge sloten. De bestaande brug zal met ingang van dien datum eveneens worden afgesloten; een hulpbrug ten westen van de tegen woordige zal worden gemaakt, die tijde lijk voor het verkeer zal dienen. "UR. BESTURENBOND. verzenden? Dan per Propagandavergadering. Wij verwijzen naar een in dit nummer voorkomende advertentie betreffende een propagandavergadering van den Chr. Besturenbond op Woensdag 2 November a.s. in het Evangelisatiegebouw in de palmstraat. Een tweetal vooraanstaande personen uit de Chr. Arbeidersbeweging zullen het woord voeren, terwijl ook muzikale mede werking zal worden verleend. Ds. Hoek zal een slotwoord spreken. THEOSOFISCHE VEREENIGING. Wij vestigen de aandacht op de tweede lezing van de serie, welke Maandag a.s. gegeven zal worden. Voor nadere inlichtingen zie men de advertentie in dit blad. DE WINTERCONCERTEN DER STAFMUZIEK. Reeds is in ons vorig nummer een kort berichtje opgenomen omtrent den weder- aanvang der winterconcerten van het Stafmuziekcorps voor de abonnés en men heeft reeds begrepen, dat daarmede ook weder het voortzetten der volksconcerten is verzekerd. A.s. Woensdag, 2 Novem ber, wordt het eerste concert gegeven; om trent den kaartverkoop enz. verwijzen wij naar de advertentie in dit nummer. Be langrijke nummers staan op het program ma; voor de pauze krijgen we o.a. een groote symphonie van Jos. Haydn, een van de symphonieën, die hij tijdens zijn verblijf in Londen schreef. Ook Mozart is vóór de pauze vertegenwoordigd. Mo zart en Haydn waren tijdgenooten; toen Haydn de reis naar Engeland zou aan vangen en Mozart afscheid kwam nemen van zijn ouderen vriend en leermeester, zeide de jonge meester tegen „Vader Haydn", dat het best kon gebeuren, dat ze elkander niet weer terug zagen. En deze profetie is letterlijk vervuld, want reeds op 35-jarigen leeftijd overleed Mo zart, terwijl Haydn, 24 jaar eerder ge boren, hem nog 15 jaar overleefde. Men heeft, door de samenstelling van het pro gramma, nu een prachtige gelegenheid de beide meesters, Haydn, den schepper der symphoniemuziek en Mozart, zijn gema len leerling, met elkander te vergelijken. In het tweede deel krijgen we dan weer heel wat anders: de toondichting „Fin- landia" van J. Sibelius, Weber's bekoor lijke wals „Invitation a la Valse" en een fantaisie over Wagner's Tannhauser- muziek. Dit laatste een nog niet uitge voerd nummer. Sibelius is een Finsch Men verzoekt ons opname van het vol gende: Waarom een spaardag? Waarom een wereldspaardag? Waarom wordt deze dag gehouden op 31 October? Ziedaar de vragen, die iemand zich stelt, wanneer hem voor het eerst de woorden „Wereldspaardag 31 October", onder de oogen komen. Bij eenig nadenken komt men zonder voorlichting zelf al een eind op weg. Dat het hier gaat om „het bevorderen van het sparen", begrijpt een ieder wel terstond. Maar dient dan maar één dag in het jaar de spaarzin bevorderd te worden? Be hoort een mensch er niet steeds aan te denken, telkens, wanneer mogelijk, iets terzijde te leggen voor den ouden af den kwaden dag, of voor een groote, nood zakelijke uitgaaf in de nabije toekomst? Ongetwijfeld, maar bij de tallooze zorgen en beslommeringen van het dagelijksch leven raakt het sparen voor zoovelen, on danks goede voornemens, zoo dikwijls ge heel en al in het vergeetboek en juist daarom zij het aan de gezamenlijke spaarbanken geoorloofd tegen een bepaal den dag in het jaar in het bijzonder aan het nut van sparen te herinneren. Daarom een spaardag, maar tevens ook een spaar dag. Op dien dag toch be roepen de gezamenlijke spaarbankbesturen zich op hen, die het nut van sparen ook in dezen moeilijken tijd erkennen. Gaarne zullen zij hen in hun spaarbankgebouwen op den Wereldspaardag welkom heeten en in het doen van een, al is het slechts ge ringe storting op hun spaarbankboekje, een bewijs zien van instemming met het idieele doel van elk spaarbankbestuur: be vorderen van den spaarzin. Waarom een Wereld spaardag? De viering van den Spaardag geschiedt niet alleen in ons land. In vierentwintig, over meerdere werelddeelen, verspreide landen, wordt de spaardag herdacht. Voorwaar, in dezen tijd van het alom om hoogtrekken der grensmuren in schier alle landen, nog een merkwaardig en verheu gend verschijnsel, dat de spaarbankbestu ren over heel de wereld zich op dezen dag één gevoelen in hun vrijwillig en belange loos op zich genomen taak. Waarom den Wereldspaardag op 31 October? 31 October is het tijdstip, waarop het eerste congres van het Internationaal in stituut voor het spaarwezen, gehouden te Milaan, werd beëindigd. Dezen dag heeft men uitgekozen voor het jaarlijks vieren van den Wereldspaardag. Ook de Nutsspaarbank alhier heeft ge meend den Wereldspaardag, ondanks de nog steeds ongunstige tijdsomstandig heden, niet ongemerkt voorbij te moeten laten gaan. Nu zij dit jaar haar spaar dersaantal wederom met bijna 500 zag toenemen, acht zij het gerechtvaardigd de De garnalen-verhandeling aan den af slag, waartoe overeenstemming was ver kregen tusschende Visschersvereeniging •Samenwerking» en het Gemeentebestuur, had deze week nog niet haar beslag ge kregen. Verschillende maatregelen dien den nog te worden genomen, doch men hoopt daarmede zoover te zijn gevorderd, dat volgende week de levende garnalen aan den gemeentelijken afslag zullen worden omgezet. Voor zoover er gevischt werd, ge schiedden de zendingen deze week naar Amsterdam nog voor eigen rekening en eigen risico, hetgeen vele kosten met zich bracht, die de prijzen zeer drukten. We hopen, dat de handel zich niet onbetuigd zal laten en hier het handels centrum voor de levende garnalen zal ontstaan. Veel ander soort visch werd er niet aangevoerd. Een enkele kotter en botter kwam met Noordzeevisch aan de markt. De prijzen waren lang niet onbevredigend en de vraag blijft gelden of inderdaad de vischzendingen, die te IJmuiden van hieruit worden afgeslagen, hoogere prijzen bereiken. .ft,; Dit blijft een brandend vraagstuk.. Veel haringaanvoer is er nog niet en ook sardien laat zich nog weinig zien. kaarten hebben afgebeeld gezien, zijn boog richtte en ons, gelukkige menschen met zijn scherpe pijlen in ons hart trof, dan, dan was het zaakje voor den bakker en duurde het meestal niet lang of we stonden zenuwachtig voor wethouder, dominé, rabbie of pastoor. En als dat dan ook weer achter den rug was, dan wist de vrouw dat zij den man volgen moet overal waar het hem lust zijn tenten op te slaan, en konden we weldra gaan peinzen over de geweldig hooge rekeningen van rijtui gen en andere dingen, noodig voor het opbouwen van het huisje. En och, dan ging het vrouwtje weldra haar eigen potje koken en was er mannenmoed voor noodig om manlief met een vriendelijk gezicht te laten zeggen dat het toch zoo heerlijk smaakteEn ten lange leste waren er dan weldra van die mannen die onder den beroemden pantoffel zaten en u weet wel dat overbekende moppie in hun eigen neurieden, tenminste als vrouwlief er niet bij washm Zoo ziet u dat Cupido kan streelen, maar ook kan geeselen. En dit laatste is nu iets, waar niet ieder een mee accoord gaat. Zoo wonen, of dit is eigenl;jk al weer gebeurd, dus moeten we schrijven van woonden, daar ergens in een stadsgedeelte eveneens een paar men schen in pais en vrêe, totdatCupido hier schromelijk zijn plichten verwaar loosde en de vrêe in oorlog veranderde. Dra toog dan ook het manlijke gedeel te van dit huishoudentje naar den wit- zwart gebeften man, zetelend achter de hooge tafel, in het voorhof van de gevan genis te Alkmaar. „Edelachtbare heer", smeekte deze Hel denaar, „ik heb een vrouw, zacht en lief was zij in den beginne, maar eilacie ver te willen treffen, welke ertoe zullen kun nen leiden, dat verder onheil door den hoogen waterstand in het IJsselmeer zal worden voorkomen. Hoog water Brabant. in oostelyk Noord- De berichtgever van het „Hbl." te Nij megen meldt: De zware regens van de laatste weken doen thans ook in Oostelijk Noord-Bra bant hun invloed gelden. Het Peelwater komt geducht opzetten. De groote beek in de Prinsenpeel is buiten haar oevers getreden en heeft een groote oppervlakte onder water gezet. Hier en daar zijn binnenwegen over stroomd, waardoor de bewoners veel on gerief ondervinden. De Maas is, nadat na den vrü hoogen stand van verleden week aanvankelijk val was ingetreden, weer sterk wassende, zoo dat de stuw bii Borgharen Donderdag weer geopend is. Ten gevolge van dezen nieuwen was wordt in de omgeving van Gennep veel wateroverlast ondervonden, daar de Niers, die tengevolge van de regens sterk ge zwollen is, niet op de Maas kan loozen. Het riviertje is thans buiten de oevers getreden en heeft een uitgestrekt gebied blank gezet. Aan de nog niet binnengehaalde land bouwgewassen is daardoor groote schade aangericht, terwijl groote voorraden inge kuilde veldvruchten verloren zijn gegaan. Talrijke binnenwegen ten oosten van Gennep zijn overstroomd. was zjj lil uen ueguiiie, maar tmauie vei- dwenen is die zoete liefde en nu, nu wil UtJS JLQQSZGGI S^0QK]6. ze niks meer van mij weten en kijkt ze NIEUWE ZAAK. De heer H. A. Tydeman, die een zaak in electrische verlichtingsartikelen in de Sluisdijkstraat drijft, heeft gistermiddag in de Spoorstraat 111 een filiaal geopend. Het is gevestigd in het perceel, waarin geruimen tijd de schoenmakers hun werkplaats hadden; de bedoeling is nog een nieuw geveltje in het huis aan te brengen, waardoor nog meer de aandacht op deze zaak zal kunnen worden geves tigd. DE FILM „MATA HARI". Van bevoegde zijde vernemen wij, dat de veelbesproken film „Mata Hari" met Greta Garbo in de hoofdrol, door de hoofddirectie van de beide plaatselijke bioscooptheaters voor Den Helder is af gesloten, zoodat wij binnenkort dit film werk hier kunnen verwachten. SLACHTOFFERS DER SAMENLEVING. Vijfde opvoering in Casino. Men schrijft ons: Zondag a.s. komt hier het gezelschap van de Vereenigde Tooneelisten, onder leiding van Jo de Boer, weer een zeer boeiend tooneelstuk opvoeren. Dit is het zelfde gezelschap, dat hier met de stuk ken „Halfbloed", „Zigeunerliefde", „De Kroegzangeres", „Verwoeste Levens", enz., zooveel succes heeft geoogst. Boven genoemd gezelschap komt met het be- zelschap komt het bekende tendenz-stuk: „Slachtoffers der samenleving", spel uit het bittere leven, in zes bedrijven, van den Belgischen auteur A. Delrevo. Dit sterke speelstuk is een waarschuwing tegen den geesel van onzen tijd de ge slachtsziekten en is niet alleen waard, doch ook zeer nuttig en zelfs door vele doktoren aanbevolen om gezien te wor den. „Slachtoffers der samenleving" werd hier ter stede reeds meer .dan vijf keer opgevoerd, telkens voor volle zalen en we twijfelen er dan ook niet aan of het zal wederom veel publiek trekken. De ook hier uit de andere stukken be kend geworden artisten, Coba Kinsher- gen, mevr. Marie Bigot, mevr. de Boer Mulder, P. Baars, en de heeren Ko me niet meer aan Laten we het scherm vallen over dit, tot schreiens toe bewegende tafereel tje laten we niet in détails treden, maar laten we vertellen dat de man in den avond weer Nieuwediepwaarts toog op zijn huiske, waar hij zich niet meer thuis voelde, opzocht. Maar wat was dat, bij zijn huis gekomen, 'blijft hij verbaasd staan. Verwonderd gaan zijn oogen over den gevel en be sluiteloos stapt hy op de deur toe. Maar deze is hermetisch gesloten. Alles, 'tot de luiken toe is potdicht gespijkerd en van de buren verneemt hij, dat vrouwlief er vandoor is en alles heeft meegenomen Allesen niets meer heeft zij laten staan. Weemoedig staren zijn oogen nog maals over de woning, dat zijn geluk- huisje is moeten worden, maar helaas, juist den tegenovergestelden kant op ging en zijn oogen blijven hangen aan het bordje: „Te koop". „Daar zal ik d... op zeggen", klinkt het plots uit zijn mond, en met haastige bewegingen verwijdert hij zich. Vijftienvijftien minuten gaan voorbij en wanneer de man dan haastig terugkomt en iets op de deur spijkert, staren plotseling de omwoners op het bordje :„N i e t te koop". Stel u voor. Aan den rechter kant van de deur een bordje waarop staat: „Huis te koop" en aan den anderen kant een bordje waarop staat: „Niet te koop" Nog even blijft de man naar zijn repre saille-maatregel kijken om dan, onder de woorden: „Nou zalle we ze dan toch eens effentjes op de koffie laten komen" in het avondduister te verdwijnen. En het was, of ik Cupido stilletjes hoorde weenen PUCK. Vele landerijen staan blank. De koeien moesten op stal gebracht worden. De Polder „Het Koegras" maakt een gunstige uitzondering. Van verschillende kanten worden er noodkreten gehoord over den hoogen wa terstand in Noord-Holland en tot den Mi nister van Waterstaat zijn vragen gericht om verlaging van het waterpeil in het IJsselmeer. Men zie daarvoor de berichten opgenomen op pagina 2 van ons eerste blad. Wij hebben gisteren ook een kijkje genomen in den polder „Het Koegras" en zijn daartoe den polder van Noord tot Zuid doorgereisd en hebben hier en daar informaties ingewonnen over den stand van het water. De toestand in onzen polder is bevredigend. Van blank staan van lan derijen is geen sprake en de landbouwers en bollenkweekers, die hun land onder houden hebben er voor gezorgd, dat de greppels en slooten op de vereischte breedte en diepte waren, konden met hun eigen gemaaltjes het overtollige water wegwerken. Onze polder maakt dus wel een gunstige uitzondering op de andere In een vorig hoekje noemen wij het boek van het echtpaar Wibaut over „Wordend huwelijk". Het echtpaar Pot huisSmit is het met vele daarin ver kondigde theorieën niet eens en heeft in een tegengeschrift „Zoo kan het huwelijk warden" zijne meening neergelegd. Het merkwaardige is, dat beide geschriften van sociaal-democratische zijde komen. Natuurlijk heeft de Leeszaal zich ook dit werkje aangeschaft. In dit verband moet verder nog worden genoemd een werk van den hoogleeraar prof. van Mourik Broek man over „Erotiek en Huwelijksleven", waarin het onderwerp van vrijzinnig- christelijk standpunt en tegelijk weten schappelijk wordt belicht. Een leuke en lachende pagekop op den omslag is die van Paulette Bernège, die den verschrikkelijk geleerden titel draagt van „bachelière-es-sciences", „licenciée- és-lettres", diplomée d'études supérieu res de philosophie", hetgeen beteekent dat zij diverse academische graden bezit, die wij nu hier maar niet allemaal zullen opnoemen. Deze vriendelijk-kijkende ge leerde Paulette heeft een boek geschreven over „Orde en methode in de Gezinshuis houding", en dit werk is in een vrije be werking in het Nederlandsch in de Lees zaal aanwezig. Het is dus een handleiding in methodisch werken in de huishouding en uit den aard der zaak bestemd voor de huisvrouw. Maar die moet er zich rustig voor zetten om het boek aandachtig, bij wijze van studie, door te lezen. Er zijn tal van afbeeldingen in ter verduidelij'- king. A propos: wie heeft eens wat goede kin derboeken om aan de Leeszaal cadeau te doen? Er zijn er een massa, maar u weet: de leeshonger van onze jongens en meis jes is eenvoudig onstilbaar, en ze lezen de boeken finaal stuk, zoodat er leder oogenblik groote hiaten in de kinder bibliotheek ontstaan. En om die geregeld aan te vullenach, de subsidie van de Leeszaal versmelt als sneeuw voor de zon! Dus jongens en meisjes, als jelui te groot wordt voor je eigen boeken en geen jon ger broertjes of zusjes meer hebt, denkt dan eens aan je vele kameraadjes, die elke week naar de Leeszaal komen. Zondag 30 October 1632 DEN HELDER Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weststraat) Zondag: Geen dienst. Maandag 31 October, 8.15 uur, Ds. F. W. J. v.d. Poel, „Aanbidding in geest en waarheid". Ds. H. A. Enklaar, „De vrijheid van een christenmensch". Medewerking Vrijz. Herv. Kerkkoor Ned. Ilerv. Gcm. (Westerkerk, Westplein) 's Morgens 10.30 u., Ds. F. W.J. v.d. Poel. Onderwerp: „Het offer des geloofs". 's Avonds 6.30 u., Ds. H. A. Enklaar Onderwerp: De wapenrusting Gods: II. Het pantser der gerechtigheid. (Ef. 614) Geref. Kerk (Julianapark). 's Morgens 10 uur, Ds. Tollenaar 's Avonds 5.30 uur, Ds. Meynen Donderdag 3 Nov., n.m. 8 uur, Ds. Meynen. Dankuur voor h6t gewas Kerkdienst (Chr. MiL Tehuis, Kanaalweg) 's Morgens 10 uur, Ds. Meynen 's Avonds 5.30 uur, Ds. Tollenaar Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's avonds 5.30 u., de heer N. van der Kraats Chr. Geref. Kerk (Stcengracht). 's Morgens 10 uur en 's middags 5 uur, cand. D. Biesma, van Groningen. Herst. Evang. Luth. Gem. (Weezenstr.) 's Morgens 10.30 u., WelEerw. Heet Th. Scharten Jr., Proponent te Zeist Maandag 31 October 's Avonds 8 uur, Ds. P. H. Borgers Herdenking Kerkhervorming. Liturgische Godsdienstoefening. Onderw.: „Het wedergevonden boek" Donderdag 3 November Nam. 8 uur, Deutscher Verein. Schwester K. Metz. Doopsgez. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smidts Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 u., Ds. G. J. Koldewijn van Hattem. 's Avonds 5.30 u,Ds.R.C. W.J. Hoek Onderwerp: „le Brief van Johannes" Evangelisatiegebouw, Vijzelstraat: Bijeenkomst 's avonds 8 uur. Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 78). 's Morgens 10 uur, kerkdienst 24sten Zondag na Pinksteren. Past. Th. Moleman. Dinsdag 1 Nov. 's Morgens 9.30 u. Kerkdienst. Allerheiligen. 's Avonds 7.30 u., vespers en gebeden voor de overledenen.. Wo e n s d a g 2 Nov.'s Morgens 9.30u. Kerkdienst. Allerzielen. Leger des Heils. 7 uur v.m., Bidstond 10 Heiligings - samenkomst 3£ n.m., Openlucht - samenkomst a/h. Plantsoen. 8 Verlossings-samenkomst Maandag 8 uur n.m-, Kapiteir.e C. H. de Vries, van Amsterdam Herdenking Hervormingsdag. Woensdag 8 u. n.m. Lichtbeelden Samenkomst Adj. J. Brons. Donderdag 8 u. n.m. Bizondere samenkomst onder leiding van majoor Gorter. Hersteld Apostolische Zending Gemeente (Oorspronkelijke Stichting door Wijlen Apostel Schwarts) Sluisdijkstraat hoek Schagenstraat 's Avonds 6.30 uur, dienst Kerk van Jezus Christus. (Van de Heiligen der laatste dagen). Jansendwarsstraat 8. 's Morgens 9.30 en 's avonds 5 uur Samenkomsten. HUISDUINEN Ned. Herv. Gemeente Geen dienst muiuer, r. naai*, en ue neeien w waar men aangewezen is op de Sprinkhuizen, Jo de.Boer,.Karei Baars te 'gemaleili die het w.,ter niet kon. e?iP°rj Groot, geven ei allen veer den uitslaan, door den hoogen waterstand stekend spel in te zien en maken er een1^^ uitmuntende voorstelling van. Voor de werkelijk lage prijzen zie men de advertentie. Goederen, 's morgens verzonden, worden denzelfden dag te Amsterdam besteld door Het is niet alleen onze provincie, die last heeft van den geweldigen waterval van de laatste weken, ook elders in ons land heeft men daarvan veel overlast. Hieronder nemen we daarover nog eenige berichten op. Allereerst laten we een tele gram volgen van de Kamer van Koop handel aan den Minister van Waterstaat, dat luidt: Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier Alkmaar, MARKTOVERZICHT. De koeienaanvoer was deze week beter dan de twee vooraf gaande, 85 stuks waren er aangevoerd, terwijl de prijzen ditmaal liepen tot 31 ets. met een matige handel. De prijzen zijn niet hoog, er is eenmaal niets aan te doen en de eenigste gedachte, waar we ons mee troosten kunnen is, dat we er eigenlijk al zoo'n beetje aan gewend raken. De heer Ph. Schoen, van Schagen, was ditmaal de eenigste die met kalfkoeien ter markt kwam. 10 stuks waren aange voerd en hiervan kunnen we zeggen, dat er wel eens betere prijzen gemaakt zijn. De handel in geldekoeien had heel wat beter kunnen zijn, in aanmerking geno men, dat er drie honderd aangevoerd waren met prijzen die zeer verschillend waren. De handel in pinken was ook matig alhoewel er 60 stuks aangevoerd waren liepen de prijzen van f 45 tot f 130. Stieren waren er ditmaal niet aange voerd en van de graskalveren gesproken hadden we hierin een heel wat grootere aanvoer verwacht. Maar ook deze laatste wilden niet erg van de hand, trouwens deze beesten gelden al heel weinig tegen woordig. Aangezien de geruchten Ioopen, dat deze duurder zullen worden, houden de boeren deze zooveel mogelijk thuis, dus worden deze geruchten bewaarheid, dan is er ten minste niet vergeefs ge wacht. Zoo is 't hetzelfde met de graskalveren, ook in deze handel was het zeer stil. Er waren mooie paarden aangevoerd, doch ook hier was het niet druk. De schapen brachten ook beduidend minder op dan de vorige week, voor wat het de jonge schapen betreft kunnen we er aan toevoegen dat ook de kwaliteit minder was terwijl de oude slachtschapen ver kocht werden voor 1219.50 gld., wat dan toch nog wel een mooie prijs kan genoemd worden. De handel in overhouders was stug terwijl de prijzen al heel slecht waren 7—12.50 gld. De aanvoer van biggen en schrammen was heel goed, maar als we nagaan hoe het met de vette varkens gaat, dan hoeft het niet te verwonderen dat de handel trekkend en de prijzen minder waren. (De vette varkens brachten 13 '/2 ets. op). Op de kippenmarkt was het gewoon, doch jonge kippen waren ditmaal niet aangevoerd, wel werd er beweerd dat de jonge hanen duur zijn maar ook hiervan was geen aanvoer dus dan kunnen we er de volgende week op rekenen. Het was Donderdag groote koemarkt maar de aanvoor waar we op gerekend hadden, hebben we toch niet gezien. Het weer was goed en ook de belang stelling was bevredigend. POLITIE. V erloren: geld, een zilver sleutels. Gevonden: rozenkrans. een portemonnaie kettinkje en een met bos een gewichtje en een Fa. H. B001J Zoon, Molenstraat 134. Tel. 235 Weststraat 103. Tel. 479 J. SLOT, Van Galenstraat 9. Tel. 428 Wed. v. VLIET-WICKEL, Hoogstraat 20 Tel. 379 Wed. H. HORSMAN, Zuidstraat 44. W. BLANKMAN, Javastraat 78. Telefoon 31'.

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 9