IJ n i - O b 11 g a t i e n Geluk s k a n t o o r D. W. LAGERVELD, gaan fmxï TWEEDE B! \D HELDERSCHE COURANT VAN DONDERDAG 10 NOVEMBER 1932. Stadsnieuws. De mechanische menseh Zoo juist E.S.O.N.A. Snel, goed en goedkoop gaan samen E.S.O.N.A. ZUIDSTRAAT 58/59 tc dit op de avondmarkt van de Eerste Heldersche Padvindersgroep „De Jatters". Stelt U prijs op een uiterst zorgvuldige behandeling Uwer goederen. Verzendt dan per is toch maar je ware Zooals voorgaande jaren strooien wij met Sint Nieolaas wederom hooge premies uit 1ste trekking 21 November Licht op voor alle voertuigen: Wintertijd. Donderdag 10 Nov16.46 uur Vrijdag 11 16.44 VERSTREKKING MARGARINE. De Directeur van den Dienst der Ar beidsbemiddeling en Werkloosheidsver zekering alhier deelt mede, dat door den Minister van Economische Zaken en Ar beid een bepaalde hoeveelheid niet met boter vermengde margarine ter beschik king is gesteld van het behoeftigste deel der bevolking. In verband hiermede zal worden overgegaan tot distributie van onvermengde margarine aan groote ge zinnen, onderscheiden in de navolgende groepen a. werkloozen, die 3 maanden of lan ger steun ontvangen; b. armlastigen, die 3 maanden of lan ger steun genieten en daarvan geheel of bijna geheel moeten leven. Gedistribueerd zal worden V4 kg per hoofd per week aanvankelijk aan gezin nen met 5 of meer kinderen die in een der bovengenoemde groepen vallen, De prijs dezer margarine zal bedragen f 0.11 per kg. De uitvoering dezer distributie-regeling is opgedragen aan den Dienst der Ar beidsbemiddeling en Werkloosheidsver zekering alhier. Zjj die in aanmerking wenschen te komen voor de hierboven genoemde mar garine worden aangeraden zich hiertoe aan te melden bij genoemden dienst, Kanaalweg 92, en wel des avonds tus- sphen 6 en 7 uur, uitgezonderd des Zater dags. NED. CHR. VROUWENBOND. Gisteravond hield mevr. Bakhove Michels (Johanna Breevoort) haar lezing over „De Kerk en de Vrouw". Van de Schepping der wereld tot aan den tegen- woordigen tijd ging zij na, in welke ver houding de vrouw tot de kerk heeft ge staan. Ze besprak uitvoerig de positie der vrouw in de eerste Christengemeen ten en hoe deze zich in den loop der eeuwen wijzigde, totdat zij geworden is wat ze nu is, nu de vrouw meestal van de ambten is uitgesloten en ook geen stemrecht heeft. Haar doel was, de aan wezigen over één en ander aan het na denken te brengen. In diepe stilte werd deze keurige lezing, die met warme be zieling werd voorgedragen, aangehoord. De afdeeling kan op een mooien, goed geslaagden avond terugzien. GRATIS BIOSCOOP VOOR DE WERKLOOZEN. De heer van Twisk, directeur der beide plaatselijke bioscopen, heeft besloten ge durende den komenden winter de werk loozen in onze gemeente in de gelegenheid te stellen gratis de voorstellingen in zijn beide bioscopen te kunnen bijwonen. Zij kunnen daartoe bij de Arbeidsbeurs kaar ten krijgen, waarop een of twee toegangs bewijzen worden verstrekt, en wel des Vrijdags voor de Tivoli-bioscoop, des Woensdags voor de Witte. Een sympathiek gebaar van den heer van Twisk, dat ongetwijfeld door de werkloozen zal worden gewaardeerd! LOUIS DAVIDS. Het noemen van dezen naam zegt al fenoeg, en als wij er dan bij vertellen, at deze kunstenaar hier a.s. Zondagavond een liederenavond komt geven, zullen ongetwijfeld velen deze gelegenheid wil len aangrijpen en dien avond vrij houden, om dezen onovertroffen declamator te hooren. Minister Kan noemde hem een »kunstenaar van Gods genade, die de uiterst zeldzame gave bezit de eigen schappen van hoogst beschaafd cabaretier te paren aan die van uitnemend acteur*. En prof. Storm van Leeuwen kwalificeerde hem als »fijn, geestig en amusant*. Behalve Louis Davids zelf, die met liedjes, grapjes en praatjes komt, zullen medewerken Berthe Stuy, sopraan van de opera in Dre3den, Jane Lee, solo- danseres van Scala in Berlijn, die ver schillende collega's zal parodieeren, o.a.' Josefine Baker. Ook Son Rethel, »de man met 100 geluiden*, is zoo'n imitatie-wonder. Verder treedt nog een Hollandsch muzi Allerlei geruchten waren In omloop. Er zou een geheel mechanisch monsch te zien zfin op de fancy-fair der Jutter-Pad- vinders. Een mechanisch menseh.een lichaam van ijzer, was en staal., een aangekleed zielloos wezenen toch wanneer je iets tot hem zegt, geeft hij prompt antwoord, maakt hjj bewegingenDe Heldersche Padvinders zouden een moderne Golem vertoonen.... Daar moesten w$j meer van weten.... In de „lei<lers"kamer van het troephuis ontvingen ons de hopman Jole en vaandrig Col tof.... Achter in de groote zaal was een getimmer en geklop, en gezaag, dat «gt wel leek of je op een timmerfabriek was aangeland. Oaat u zitten, zei de heer Jole, met een nitnoodagend gebaar op de eenige stoel wijzende, die in de ,Jeiders"kamer voor et n oude houten tafél vol met roestige uses stond. Gaat u zitten, herhaalde laai, dan zal ik u van die mechani- •^nseh vertellen. k mij of liever wüde Mc op kaal-vocaal trio op. Het is het ensemble, dat dezen zomer zoo populair is geweest in Scheveningen. Wij verwijzen overigens naar de adver tentie, waarin verdere bijzonderheden omtrent dezen avond vermeld zijn. VISSCHERIJ. De inzet van de garnalenmarkt in den afslag op de nachtelijke uren is geweest en vooral den eersten dag niet zonder' bevrediging geweest. Er werden behoor lijke prijzen besteed. Den tweeden dag bracht niet zulke bevredigende prijzen, maar schommelingen zijn er altijd ge weest en zullen er wel steeds blijven. Als de gemiddelde opbrengst in den loop der tijden nu maar voldoende is, zal men wel blijven voortgaan garnalen aan deze markt te brengen en het lijdt geen twij fel of in de toekomst zal er ook van bui ten wel meer belangstelling voor deze garnalenmarkt komen, waardoor de kans op steviger prijzen grooter wordt. Haring- en sardienvisscherij schijnt dit najaar^ niet veel succes te zullen boeken, evenmin als de garnalenvangst dat dit jaar gedaan heeft. Het ongunstige uitziende weer joeg de enkele Noordzee-visschers Dinsdagavond weer huiswaarts, zoodat maar weinig platvisch aan de markt kwam. Volgens het staatje van den voorraad ansjovis bij de Coöp. Ansjovisverkoopver- eeniging op 1 Nov. 1932, blijkt, dat er toch geregeld nog wat afzet is van ansjo vis. Veel gang is er echter niet en het ziet er nog niet naar uit, dat de voorraad in het voorjaar, zoodanig zal zijn geslonken, dat er kans op ruime prijzen zal zijn als de nieuwe ansjovis zal worden aange voerd. Alleen zoo er een algeheel herstel is in de economische situatie, zal de vraag naar dit luxe-vischje gaan toenemen. UW RIJWIEL? Op het Hoofdbureau van politie staan weer een tweetal rijwielen voor de wet tige eigenaars, die beide onbeheerd op den openbaren weg zijn gevonden. Hier volgt de beschrijving: Een oud damesrijwiel, merk „Damas- co", zwart gelakt, oranje gebiesd, free wheel zonder remmen,, zwarte ketting- kast, zwart celluloid stuur, aan het lin kerpedaal ontbreken de rubberblokjes. Een oud ongemerkt heerenrijwiel, freewheel met terugtraprem, defect zadel, zwart gelakt gebogen stuur, half achter spatbord. DUISTERNIS IN DE STAD. Wederom, en thans voor de derde maal in dezen winter, heeft Den Helder ge durende eenigen tijd in het donker ge zeten tengevolge van een defect aan het electrisch licht; plotseling ging Dinsdag, nadat nauwelijks de verlichting ontstoken was, het licht wederom uit. Was dit voor hen, die zich op straat bevonden, ditmaal geen al te groot ongerief, omdat de duis ternis nog niet geheel was ingevallen, voor winkels en kantoren was dit ongerief er zeer zeker, aangezien het onmogelijk was binnenshuis zonder behulp van kunst licht nog iets te zien. Het is begrijpelijk, dat velen dan ook ernstig ontstemd waren over de wijze, waarop het P.E.N. ons van electrisch licht voorziet. Te meer, omdat het een ge monopoliseerd bedrijf is en het aan par ticulieren niet is toegestaan zelf stroom op te wekken. Ditmaal duurde de stag natie zeer lang, namelijk acht-en-dertig minuten. Hoeveel schade een dergelijke stagnatie voor een bedrijf medebrengt, waarin een aantal arbeiders werken, be hoeven wij hier niet uiteen te zetten. Wij waren dan ook genoodzaakt ons bedrijf te sluiten en de arbeiders naar huis te zenden, wilden wij althans de schade tot het minimum beperken. Bij onderzoek naar de oorzaak dezer storing bleek ons, dat een aan het eind der Fabrieksgracht geplaatste automa tische transformator was uitgevallen. Met het oog op de groote uitgestrektheid van het net door de geheele provincie mogen door de directie der Water- en Lichtbe- drijven hier ter stede zonder voorkennis en instructies uit Bloemendaal hieraan geen werkzaamheden worden verricht. Met het heen en weer telefoneeren en het wachten op deze instructies gaat be grijpelijkerwijs veel tijd heen, en dat is dan ook de oorzaak, dat een stagnatie meestal vrij lang duurt. Naar wij vernemen is door het gemeente bestuur thans ernstig aangedrongen bij de directie van het P.E.N. om maatregelen te willen nemen, dat wij hier voor verdere stagnaties in de lichtdistributie worden gevrijwaard. Want wij zijn nog maar aan het begin der korte dagen; de ergste .11 duisternis moet nog komen en waar wij hierboven reeds releveerden, dat dit in weinig weken tijds reeds de derde maal is, dat onze stad in duisternis zit, is het ten zeerste te hopen, dat thans afdoende het euvel verholpen wordt. De hoofdoor zaak van het euvel is de automatiseering van den transformator, welke de hoog spanning omzet in laagspanning. VOOR KOUDE DAGEN. Warme chocolademelk. De lezer herinnert zich, dat wij indertijd mededeelingen hebben gedaan omtrent de ijsco-fabricatie van den heer Laan in de Sluisdijkstraat, die op groote schaal een installatie had ingericht, waardoor de naar verkoeling dorstende menschheid gelaafd kon worden. Inmiddels is de herfst geko men en de tijd van het lekker-koele ijs is voorbij. Daarom heeft de heer Laan er iets anders op gevonden en voortaan zul len de bekende karretjes door de stad in plaats van ijs warme chocolademelk dis- tribueeren, alsmede slagroom. Men moet daar niet gering over denken. Noodig waren geheel nieuwe speciaal in gerichte karretjes, die het product warm kunnen afleveren. Die karretjes, vervaar digd door den heer Ligthart, bevatten groote thermosflesschen, welke hermetisch en hygiënisch zijn afgesloten. Bovendien zijn er speciale stofvrije automaten aan gebracht, waarin kartonnen bekers zijn opgeborgen: de verbruikers krijgen dus het product warm, in gloeidnieuwe en want in vasten dienst der firma zijn 7 loo- pers en 1 banketbakker. De heer Laan heeft voor zijn loopers speciale leeren pak ken laten maken. 1 Het is de bedoeling het Heldersche pu bliek met het nieuwe produkt te doen ken nismaken. Daartoe zal heden en morgen een groote demonstratie door de stad wor den gehouden, waarbij proefjes zullen worden uitgereikt. Zaterdag zal met uit venten worden begonnen. Wij deelden reeds mede, dat de wagens vervaardigd zijn door den heer Ligthart: het schilderwerk is van den heer Speur, Julianadorp. DE TENTOONSTELLING „ZUIDERZEEWERKEN EN WIEREVGERMEER". Met historisch Genootschap „De Kop van Noord-Holland met de eilanden Wierlngen, Texel, Vlieland en Terschelling" van 11 t/m 18 November 1932. Wij hebben reeds in het kort melding gemaakt van een tentoonstelling betref fende de Zuiderzeewerken, die hier zal worden gehouden. Ten einde onze lezers op de hoogte te stellen wat er alzoo te zien zal zijn, zijn wij eens een kijkje gaan nemen tijdens de opstelling in het Algemeen Militair Tehuis in de Spoorstraat. Het is dezelfde verzameling, die onlangs te Haarlem voor liefdadig doel werd geëxposeerd, ontvangen het nieuwste snufje op gebied van Tapis-Belge karpetten nJ. Handgeweven Karpetten zuiver wol. 12 els 24.00 16 els 32.00 Ziet onze etalage een waarvan de verschillende groote bladen, Handelsblad, TelegraafRotterdamsche I Courant, Maasbode en andere zeer gun- jStige verslagen hebben gegeven. Inder- daad is de inzending der Zuiderzeewer- I ken met zfin prachtige modellen van ar- beiderswoningen, landbouwschuren zeer I mooi. Men ziet. den grooten afsluitdijk in het klein in doorsnede zóó voor zich; de stoel plaats nemen, doch plotseling was ik een collega geworden van Wilhelm van Doorn, Alfons van Spanje, Hoover. Hun tronen hadden gewankeld, waren in elkaar gestort.... en mijn eenige padvinders- stoel.... volgde het illustre koninklijke voorbeeld. Met een geweldig gekraak schoot een wankele poot uit en boem, pats, zat een feuilletonist van de Heldersche Courant, met zfin achterwerk la Alfons op den versleten oocoslooper in 't troep- huis. De hopman en de vaandrig vonden het heelemaal niet interessant. Ze zeiden al leen: tjonge, nou is ie heelemaal kapot, jammer (Van de stoel bedoelden ze en niet van den feuilletonist, want de stoel was de laatste en feuilletonisten zijn er nog bij hoopies). 't Is hier niet veel zaaks, zeide ik opkrabbelde, de pijnlijke plek van mijn. u begrijpt wel, zitvlak wrijvende Hoeft ook niet.... hier hoeft 't ook niet Padvinders en padvinders-leiders zoe ken niet 't gemak. Wü zitten hier nooit op de stoelen, niks te doen. Kijk maar wat aan den wand staat: Als je niets te doen hebt, Doe het dan niet hier. Stoelen-lui clubfauteuil-menschen, verwende joggies, kunnen we hier niet hebben.... 'tls toch eigenlijk wel jammer, dat die eene stool kapot is, zegt Ooltof peinzend, want we hebben geen halve rooie cent meer in kasalles hebben we uitgege ven voor do fancy fair. slechts eenmaal gebruikt wordende be kers. Deze automaten zijn een vinding van een stadgenoot, den heer Koorn, die er pa tent op aangevraagd heeft en ze ook el ders hoopt in te voeren. Want deze wijze van verstrekking van warme dranken is geheel nieuw: wel kent men aan de sta tions de kartonnen bekers, maar een dis tributie op deze wijze zagen wij nergens. Het is duidelijk, dat op deze manier uiterst hygiënisch te werk gegaan wordt; de be kertjes worden door den cliënt behouden, zoodat ieder dus telkens nieuwe en onge bruikte krijgt. De heer Laan is van plan de zaak in het groot aan te pakken en sloeg dan ook geweldige voorraden van die bekers in. Behalve deze warme chocolademelk wordt nog op dezelfde wijze slagroom in bekers verstrekt. Ook hiervoor zijn de nieuwe karretjes ingericht; tal van zulke bekers, geheel voor het gebruik gereed,, staan erin en worden voor enkele centert verkocht. Deze slagroom wordt door den heer Laan zelf gefabriceerd; hij schafte" zich daarvoor de noodige toestellen aan, een speciale ontroomingsinrichting is er, een machinetje om slagroom te maken en zelfs heeft de heer Laan een eigen, be scheiden, laboratorium, waar de room, in verband met de eischen door de Warenwet gesteld, op het vetgehalte wordt onder zocht. Behalve deze producten is er nog een gasoven voor cakefabricage. Want zoo als men weet, worden ook verpakte cakes aan den man of de vrouw gebracht, en die cakes worden in eigen bakkerij ver vaardigd. Als deze nieuwe onderneming bij het Heldersche publiek inslaat, zullen 12 huis gezinnen er dezen winter wel bij varen. per E S.O>N.A. zelfs zijn de zinkstukken aan den voet van den dijk voorzien van miniatuur keitjes. De beide maquetten van Sloot- dorp en Middenmeer zijn op zich zelf een kunstwerk, waarvan de verschillende vaklieden te dezer plaatse kunnen smul len. Wat betreft de inzending der verza meling schilderijen van ons Historisch Genootschap, die is van bijzonderen aard. Kaarten van Holland van zeer ouden datum, van 1288, van 1529, van 1700, ha vengezichten van Den Helder, schilde rijen van Huisduinen, van Texel, van Wieringerwaard, van Anna Paulowna, van Vlieland, van Terschelling, enz., enz. Programma's zijn in de zaal verkrijg baar; elke schilderij is nummerd en is in het kort vermeld. Wij zouden ieder eens aanraden een kijkje te gaan nemen. De tentoonstelling is van morgen, Vrij dag, af, eiken dag geopend van 2 tot 5 uur en van 7 tot 10 uur. De entrée-prijs is 15 cent per persoon. OPENBARE VERKOOPING. Notaris Schreuder heeft gisterenavond 7.30 u. in het lokaal „Musis Sacrum" de volgende perceelen te Den Helder ver kocht: De timmermanswerkplaats met opslag terrein en brandsteeg aan de Molengracht nabij den R.-K. Volksbond, groot 1 are 54 centiaren. Kooper J. Ran q.q. voor 980.—. Het woon- en winkelhuis en erf aan de Langestraat no. 50, hoek Vlootstraat, groot 2 aren 80 centiaren. Het perceel bouwterrein aan de Vloot straat, groot 78 centiaren. Kooper voor beide perceelen A. Blom q.q. voor 2492. Het huis en erf aan de Pijlsteeg no. 19, groot 44 centiaren. Kooper B. Bethlehem voor 610. Het huis en erf aan de le Wilhelmina- dwarsstraat no. 6, groot 80 centiaren. Kooper G. v. d. Wal voor 1861. Het huis en erf aan de Badhuisstraat no. 17 te Huisduinen, groot 95 centiaren. Kooper G. H. Koekenbier voor 2420.-. Het huis en erf aan de Achterstraat no. 86, groot 38 centiaren. Kooper P. Kalis q.q. voor 1067.—. Het huis en erf aan de Kuiperstraat no. 24, groot 82 centiaren. Kooper C. Taylor q.q. voor 1475. Het huis en erf aan de Wilhelmina- straat no. 86, groot 66 centiaren. Kooper F. H. Nijpels q.q. voor 1760.-. Het huis en erf aan de 2e Vroonstraat no. 57, groot 80 centiaren. Kooper J. Kapitein voor 1440. Het huis en erf aan de 2e Vroonstraat no. 59, groot 1 are. Kooper F. H. Nijpels q.q. voor 1365.-. Een blok van drie onder- en bovenhui zen aan den Dijkweg nos. 5, 6, 7, 8, 9 en 10, tusschen het Westplein en de Langestraat, samen groot 2 aren en 9 centiaren. Kooper J. Roomeijer voor 1076. Het woon- en winkelhuis met schuur en Goederen, 's morgens verzonden, worden denzelfden dag te Amsterdam besteld door erf aan de Langestraat no. 36, groot 2 aren en 22 centiaren. Kooper G. H. Moorman voor 1950. Het huis en erf aan de Kerkgracht no. 18, groot 2 aren 75 centiaren. Kooper W. Lastdrager qq. voor 4286. Het huis en erf aan de Loodsgracht no. 19, groot 1 are 52 centiaren. Kooper D. Buter qq. voor 4340. Het huis en erf aan de Molengracht no. 39, groot 56 centiaren. Kooper C. Taylor qq. voor 3020. Het huis en erf aan de Molengracht no. 46, groot 88 centiaren; en Het huis en erf aan de Molengracht no. 47, groot 1 are 34 centiaren. Kooper O. J. Bosch qq. voor 6670.—. Het huis en erf aan de 3e Emmadwars- straat no. 6, groot 1 are 6 centiaren. Kooper C. v. Galen voor 2300. ui! heft Waarom houden de verkenners dan geen collecte langs de huizen, vraag ik. Omdat de Padvinders niet voor zichzelf mogen bedelen.... wel voor anderen, daarom En deze fancy-fair dan, deze prachtige, mooie dingen, al die boeken, theepotten, kunstwerk, al dat leuke cartonnage-werk, dat hebben ze dan toch maar van de bur gerij gebedeld, precies als bij Iedere fancy- fair pleegt te geschieden Er is niets, letterlijk niets bij de burgerij gevraagd, dat mogen de Padvin ders ook niet.... alles is met eigen geld, eigen kracht gemaakt.... klikt u eens., het mag gezien worden. Volgt u mij hier is de garderobe, daar kunnen de dui- zende bezoekers, die wfl verwachten, hun jassen en bontmantels hangen. Ik zie direct, de garderobe is veilig bewaard. Welke onverlaat zou het durven bestaan, hier een jas te jutten? Ontzet zou hij terugdeinzen voor het groote In- diaansche Opperhoofd, dat van de muren op hen neerziet, van boven de totempaal. De garderobe is in orde en in de groote zaal is 't meer dan in orde. Geen gewone zeildoek-tentjes, maar een gaanderij met geheel nieuw gebouwde winkelhui zen is daar verrezen. Onmiddellijk denk ik terug aan het Wassenaarsche kamp. het is eenzelfde genre winkelgaanderij. Mijn hoedje af voor dit werk, zeg ik be leefd, doch ook complimenten neemt een Padvinder niet aan. Toch het dient geme moreerd. de heer Jole en zijn rechterhand Cor Snijders met Coltof als Dritte im Bunde, hebben met de .jongens dat oude huis op 't Dijkje in een formeele winkel straat veranderd. Hier zijn verkenners met vaardige hand aan 't zagen, daar schildert een ander een muur. Ook het eenvoudige schilderwerk ge schiedt onder hoog deskundig toezicht. De heer Klapmeiier, onder wiens leiding de verkenners zeer artistiek cartonnage- werk vervaardigd hebben, knikt tevreden. 't Is ook een heel stuk werk. In die winkelstraat zijn tal van leuke tenten verrezen. Daar is de hengeltent, de zeep en par fumerietent, de galanterie- en de trektent, je kunt ringgooien, spijkerslaan, zakdoe ken koopen, koek en chocolade eten en visschen. Alles zelf gemaakt? zeg ik nogmaals ongeloovig. Een padvinder is handig, zegt hop man Jole. We pakken aan. Denkt u dat ik of Cor Snijders deze week gelegenheid hadden ons kuggie gewoon bij moeder de vrouw te eten? We nemen maar een hap met gemeentepils "hit de kraan.... en de jongens gunnen zich ook geen rust.... Het is eenig zei ik, maar ik kom eigen lijk voor de mechanische menseh. Hebben jullie nu werkelijk zoo'n Golem zoo'n kunstmatig menseh zooals we in de Tivoli-bioscoop gezien hebben, op den kop getikt? De heer Jole lachte geheimzinnig.... De Voortrekkers hebben beloofd het voor elkaar te brengenen 't zal de attractie van de fancy-fair zijn. Die pop geeft ant woord op wat je hem vraagt.meer zeg INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER TE ALKMAAR. In de week van 2 tot en met 8 Novem ber 1932 werden in het Handelsregister te Alkmaar onder meer de volgende op gaven ingeschreven: Nieuwe zaken: „De Magneet", Weverstraat 45, Den Burg (Texel), winkel in drogerijen, borstelwerk en veegenees middelen. Timmer's Bloembollenkweekerij en Handel N.V., Molenvaart 289, Anna Pau lowna. Maatschappelijk kapitaal 10.000, waarvan geplaatst en gestort 3000. Dir. H. Timmer. H. Bruijn, Wilhelminalaan 11, Den Burg, handel in radio-artikelen. Wijzigingen: M. Hoep, Land- bouwstraat C 132, Schagen, winkel in groenten, fruit, comestibles en kruide nierswaren uitgetreden. Nieuwe eigenaar J. Voerman. Ateliers voor meubelkunst Fa. J. de Wit, Achterom 26 te Alkmaar. Filiaal ge vestigd: Zilverstraat 1 te Alkmaar. J. A. London, Middenstraat 84. Filiaal ik niet.... 't Zal een eenige fancy-fair zfin. De menschen kunnen nu de holen van de Padvinders bezoeken. Van boven uit den nok van het gebouw klinkt een eentonig geluid, droefgeestig en geheimzinnig. Gaat u eens mee, noodigt Coltof. Wfi beklimmen een griezelig geheim zinnig oude trap.... de treden kraken. We staan op een grooten zolder. Nog nooit in mijn ieven heb ik zoo'n hoogen, indruk- .wekkend breeden en langen zolder gezien. Je voelt jezelf geheel als verloren. Een klein lantaarntje werpt een gelig licht Hier zijn ook holen der Padvinders, zegt Coltof. Kijk, daar heb je het hol der „Zee meeuwen", daar spelen ze nu op de tom tom. De „Zeemeeuw"-kamerdeur gaat kner send open en in elkaar gehurkt, als bij sommige natuurvolken gewoonte is, zit ten bij een kampvuur padvinders; ze zit ten op boomtakken in een zalig dolce far niente. Maar vaandrig Coltof verstoort deze idyllen en jaagt ze onbarmhartig naar beneden, waar nog heel wat te ver hapstukken is. Het „Zeemeeuw"-hol wordt ook voor het publiek opengesteld, zegt Joledan weet het publiek hoe de pad vinders leven. We hopen dat de Jutters van alle richting en stand ons nu eens de eer zullen aandoen, vervolgt hij, Zaterdag en Zondag van 612 uur de Juttergroep van de Heldersche Padvinders niet in den steek zullen laten. Ze krijgen boven dien waar. puike waar voor hun geld. Ht4 is ook wel leuk «bi de verkenners, rondom Buitenlandsch Overzicht pag. 1 Feuilleton1 Radio-programma 2 Van links en rechts 2 De Zuiderzeewerken (Uit het driemaandelijksch rapport) «6 Onveilig Schagen. Een viertal inbraken6 In Mexico heeft een hevige aard- beving gewoed, die aanzienlijke ischade heeft veroorzaakt 2 De spekinvoer in Engeland wordt met 20 pet. verlaagd «2 De Berlijnsche verkeersstaking is beëindigd De Haarlemsche uitbreker te Arnhem gearresteerd «2 De algemeene beschouwingen over de rijksbegrooting 1933 zijn in de T weede Kamer begonnen H Z De tijdelijke heffing van opeens ten op invoerrechten in Ned Indië, ook voor 1933 bestendigd. t Aflvloeiing van overtollig rijks personeel2 Nachtelijke overval te Ressen w 7. Uit het Huis met de blauwen stoep7, Bij de presidentsverkiezingen in de Ver. Staten is de democrati- jÈjfk sche candidaat Roosevelt mei overweldigende meerderheid ge kozen1 en 7 De betooging van S.D.A.P. en N.V.V. in Den Haag. Het aan- tal deelnemers op ruim 90.000 geschat«e I' De steun aan den tuinbouw Verhooging tot 20 millioen ge* vraagd2 Minister Reymer bezoekt ver schillende Ifsselmeer-gemeenten. u 2 Conflict op Australische oorlogs schepen m De strandvonderij-wet is ook van toepassing op het IJsselmeer. w 2 Sportnieuws Omtrek nieuws m Marineberichten «5 Marktberichten «8 Donderdag 10 November: Uitvoering S.D. Vrouwenclub, Musis 8 u 2de Abonnementsvoorstelling ,,'n Goeie buur is beter dan Casino 8.30 uur Zaterdag 12 November: Uitvoering Zangver. Morgenrood", Ca* sino 8 uur. Zondag 13 November: Feestavond R.-K. Marinesportvereeniglng R.-K. Volksbond 8 uur. Dinsdag 15 November: Volksconcert Toonkunst „Die Jahres zeiten". Casino 8.15 uur. Woensdag 16 November: Concert K.R.O.-sextet, R.-K. Volksbond 8 uur. Concert „Die fahreszeiten". Casino 8.15 u. gevestigd te Den Helder, Van Galens straat 78. Bedrijf winkel in tabak, sigaren en gedistilleerd. Coöp. Vereeniging tot aankoop van land- en tuinbouwben. en werktuigen U.A., 't Zand, Zijpe. Uitgetreden comm.: C. J. de Wit. Be noemd tot secr.: J. Louwe Azn., tot comm.t J. Zwemmer en P. Veeken. G. van Doorn, Zijpe, winkelier in krui denierswaren overleden. Nieuwe eigenares Wed. J. van Doorn—1 Keppel. hun kampvuur te zien en hun padvin dersliedje te hooren. 't Is hier heel an ders dan op een andere fancy-fair, veel geheimzinniger, interessanter, zeg ik, het moet inslaan. U hebt nog niet alles gezien, zegt Coltofhiergaat u hier eens bin nen Eij halfduister hal vreemd-griezelig, onder de dakpannenin een hoek van een grooten zolder die zich als in 't on eindige schijnt uit te strekken. Hoor ik het gekras van een raafis 't een uils de houtworm knaagt in de oude balken Hier, hier komt de waarzegster. Is er ergens in de heele Helder een betere plaats voor? Laat de verkenners niet in den steek Helderschen. Komt'eens kijken hoe zij in hun holen leven. Gij krijgt bovendien waar voor uw geld en zij heb ben hun beste beentje voorgezet. Laat nie mand zeggen: Padvinderij is tegen mijn principe; want weet, dat een der .hoofd principes van de Padvinderij is na te komen de regelen die vet gedrukt tegen den wand in het troepenhuis hangt: Om te dienen zi.it ge gekomen, Niet 0111 te heerschen. Weet dat ge geroepen fijt om te werken Niet tot lediggang en ij del gesnap. Dat is een gezond principe en daar hebt u toch ook niets op tegen. YVEL DLAWNURG. 1 Den Helder, Nov. 1932.

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 5