Haardlichtjes JJ.STURK HEERENHUIS Telefunken radio Laan's geslagen Room S. PRINS, P. KALIS BETREKKINGEN BETREKKINGEN WINTERSTALLING Accu's in alle merken f 14*0 Marineberichten. Visscherijbei ichten. ingezonden. Des Zaterdags I DIVERSEN I TE KOOP Sport. SCHRIJFMACHINE SCHAGENSTRAAT 111, AARDAPPELEN TE HUUR ADVERTEERT IN DE Heldersche Courant. cent per rijwiel SPOORSTRAAT 1C3 HEDENMIDDAG 3 UUR OPENING P. J. VAN OS, 16 HELDERSCHE COURANT VAN ZATERPAO 12 NOVEMBER 1932. Haven van Nieuwediep. ftadwgraftech Burgerlijke Stand van Den Helder Heer zoekt tegen einde Dec. net R.-K. Kosthuis, eventueel met huiselijk verk. Omtrek Centrum. Geen beroeps. GEVRAAGD AANGEBODEN Vraagt onze prima voor slechts ff 1.79. Kanaalweg 194195, Spoorstraat 15, Te koop nog 3 Woningen in de Goudsbloemstraat 2, 4 en 6. Te bevragen bij den Aannemer: C. BOT, Spoor gracht 13 of op het werk. Tel. 303. Vraagprogramma verkrijgbaar bij den Secretaris* puik beste Aardappelen, 3 Kilo voor 10 cent De 35 Kilo 85 cent P. KALIS, is toch GOEDKOOPER Te Huur het KANAALWEG 5 Hiermede berichten wij dat onze BOEK* HANDEL IS VERPLAATST van ZUIDSTRAAT 70 naar Boekhandel, Leesbibliotheek en handel in Schrijfbehoeften. Hoort de Telefunken platen! Koningstraat 43 - Telef. 444 is morgen ook nog VERSCH Koopt daarom vandaag voor MORGEN Door mijn groote omzet: ®5 Amp. uren, 6 volt, 13 plat®11 rnet 6 maandsn garanfi®" M. DE JONG, Keizersgracht 92 of Zuidst'aa* WAT-MAJOR HR. MS. MIJNLBG43ER „GOUDEN LEEUW". De étot-niajor van Hr. Ms. mynlegger Gouden Leeuw, welke bodem zooals semeld begin December naar Oost- fhdië zal vertrekken met bestemming voor den dienst aldaar, bestaat uit: lviit. ter zee le kl. J. J. A. van Staveren, com mandant; luits. ter zee 2e kl. J. M. Log ger A J. Quanjes, B. C. uit de Bos; off. van' den M.S.D. H. C. Timmers der le en J. Hajenius der 2e kl., off. van adm. 2e kl. J. W. B. Buijkes. Kap.-luit. ter zee C. baron de Vos van Steenwijk, adjudant in b.d. van de koningin, die onlangs uit Oost-Indië is teruggekeerd, wordt i December bestemd tot directeur en commandant van het Koninklijk Instituut voor de Marine te Willemsoord. Luit. ter zee ie kl. J F. P, Opwerda die bestemd is voor den dienst m Oost-Indie, zal 23 dezer met het motorschip P. C. Hooit uit Amsterdam derwaarts vertrekken. Ingevolge beschikking van den Minister van Defensie worden onderstaande officieren in de eerste maanden van 1933 naar Nederl.- Indië uitgezonden: Luit. ter zee ie kl. W. Harmsen, id. A. M. Hekking, id. J. G. A. Veerman, id. E. J. Bor- gesius, id. H. D. Lindner, id. J. A. Rauws, luit. ter zee 2e kl. E. C. Wessels, id. G. N. 11. baron van Till, id. J. J. Hogendoorn, id B. C. uit de Bos( is nader aangewezen voor Hr. Ms. Gouden Leeuw); id. B. J. G. Schokking, ,d. B. C. Mahieu, id. M. C. van Grondelle, id. H. W. A. Madsen. De onderstaande officieren en manschappen zijn aangewezen om, bijzondere omstandighe den uitgesloten, den i9en Oct. '32 per Sibajak van Tjg. Priok naar Nederland terug te keeren: Korp.-macht. J. Steenaard. Alsvoren 9 Nov. per Baloeran van Priok: Luit. ter zee 2e kl. L. J. v. d. Veen, idem S. den Boeft, idem A. van Karnebeek, idem R. Stuffken, idem A. C. M. de Neeve, off. van den M.S.D. 2e kl. T. A. Vos, idem te kl. A. A. Roosa, kap. ter zee J. van Reede, luit. ter zee ie kl. I. W. Reijnierse. Als voren 23 Nov. '32 per Chr. Huijgens van Priok: Luit. ter zee ie kl. F. J. v. d. Poll, off. van aez. ie kl. J. C. v. Heusden, luits. ter zee 2e ki. G. P. de Lange, J. H. J. Nepveu, J. W. Baeh Kolling, P. G. de Back, F. Viersen, J. S. Friederich. Als voren 30 Nov. '32 per Indrapoera van Priok: Kap. ter zee A. Vos, off. van adm. 2e kl. E. A- Kcngen, luit. ter zee 2e kl. C. J. W ingen- der, P. S. Alstede, M. A. J. Derksema. Als voren 14 Dec. '32 per Joh. v. Oldenbar- nevelt van Priok: Luit. ter zee 2e kl. D. J. v. Doorninck, schipper D. J. de Graaff, maj.-monteur G. H. Grijze, serg.-kok G. A. de Bie, serg.-torpdm. J. Timmers, korp. id. B. H. J. Smit, matroos ie kl. A. G. Vlok, H. Wieringa, A. Wonder den, G. van Oosten, C. van Wingerden, W. Dingemanse, I. de Nooyer, C. J. v. d. eer, P. F. v. Overbeeke, marn. ie kl. J. Meerman, J. v. d. Geld, M. H. Mousset, marn. 2e kl. W. Veen, J. H. M. v. Heusden. Als voren 21 Dec. per Dempo van Priok: Opper-schipper T. P. A. M. Kabel. Alsvoren 4 Jan. '32 per P. C. Hooft van Priok.: Serg.-macht. A. J. Hoeijmans, korp. id. D. Leget, korp.-telegr. B. Kooij, korp.-monteur W. J. le Granse, J. Pleit, H. P. de Vries. P. J. Bosdijk, A. J. F. v. Arnhem, W. H. Wijs man, korp.-kok F. J. Pieterse, matroos ie kl. A. J. Legerstee, M. Kempeners, J. E. W. v. d. Berg, G. Vermeulen, S. Wijtkamp, P. de Lege, A. H. v. Tol, H. J. Kolenbrander, M. Heijblok, H. G. Boumans, E. de Bruijn, G. v. d. Oort, W. Stekelbos, C. in 't Veld, C. W. v. d. Ven, idem. J. A. v. Hooven, W. P. J. Duijn, A. M. Weijer, J. H. B. Hovius, P. Louwerse, G. A. Vos, G. Bijl, C. 't Hart, C. E. v. Vliet. Alsvoren 4 Jan. '32 per P. C. Hooft van Priok: Matroos 2e kl. L. F.J. Corthals, idem M. v. Wijngen, idem J. Jansen, idem M. J. Herlé, ijlem T. Plantinga, marn. te 1. C. Nat, idem P. van Proosdij, idem B. F. Lam. Alsvoren 11 Jan. '32 per Sibajak van Priok: Serg.-macht A. J. Buijze. Van den mam. ie kl. A. H. v. Holten is de aanwijzing om 30 Nov. '32 per Indrapoera naar Nederland terug te keeren ingetrokken. Bevorderingen. Op 1 November '32: Serg.-maj. der mariniers P. J. de Klerk -tot adjudant-onderoff. der marns. Idem J Kamberg to idem. Serg.-macht. C. Kurvink tot maj.-macht. Serg. der mariniers G. van Coesant tot serg.-maj. der mariniers. Tamboer der ie kl. E. Smit tot korporaal- tamboer. Matroos der 2e kl. M. H. de Wit tot ma troos der ie kl. Matroos der 2e kl. G. Renes tot matroos hofmeester. Idem J. H. Roos tot matroos-schrijver. Kap.-luit. ter zee A. C. Wakerlin, geplaatst bjj den dienst in Oost-Indië, is overgeplaatst bjj het departement der marine en opgetre den als hoofd der eerste afdeeling van dat departement, tevens hoofd van den plaatse- lijken dienst der zeemacht te Weltevreden. OOST-INDIE. Op 23 dezer draagt de chef van den Marine staf, de kap. ter zee H. M. van Duim, zijn fjinctie over aan kap.-luit. ter zee C. E. L. Helfrich en zal luit. ter zee ie kl. P. B. M. van Straelen worden belast met de functie van sous-chef van den Marinestaf, als opvol ger van den heey Helfrich. BRIEVENMALEN HR. MS. „HEEMSKERCK". Dc verzending van brieven en druk werken aan Hr. Ms. „Heemskerck" heeft plaats: 15 Nov. Oran, laatste buslichting hoofd postkantoor 7.03 uur. 15 Nov. Oran, laatste buslichting hoofd postkantoor iG.15 uur. 18 Nov. Oran, laatste buslichting hoofd postkantoor 7.l'8 uur 18 Nov. Oran, laatste buslichting hoofd postkantoor 16.15 uur. 19 Nov. Oran, laatste buslichting hoofd postkantoor 16.15 uur. 20 Nov. Oran, laatste buslichting hoofd postkantoor 20.55 uur op 19 Nov. 28 Nov., 29 Nov., 30 Nov.,1 Dec., 2 Dec., Dec., Cagliari (Sardinië), laatste bus- lïchting hoofdpostkantoor 16.15 uur. 4 Dec. Cagliari (Sardinië), laatste bus lichting hoofdpostkantoor 20.55 uur op 3 Dec. 1 Daarna Den Helder. BRIEVENMALEN IIR. MS. „VAN NES" De mailverzending van Hr. Ms. „A an Nes" heeft plaats op: 15 Nov. Kingston (Jamaica); laatste buslichting hoofdpostkantoor 7.03. 15 Nov. Kingston (Jamaica); laatste buslichting hoofdpostkantoor 16.15. 16 Nov. Kingston (Jamaica); laatste buslicliting hoofdpostkantoor 7.03. 16 Nov. Kingston (Jamaica); laatste buslichting hoofdpostkantoor 2.03 op 15 Nov. 17 Nov. Kingston (Jamaica); laatste buslichting hoofdpostkantoor 7.03. 17 Nov. Kingston (Jamaica); laatste buslichting hoofdpostkantoor 16.15. 22 Nov. Port-au-Prince; laatste bus lichting hoofdpostkantoor 7.03. 22 Nov. Port-au-Prince; laatste bus lichting hoofdpostkantoor 16.15. 25 Nov. Port-au-Prince laatste bus lichting hoofdpostkantoor 7.03. 24 Nov. Port-au-Prince; laatste bus lichting hoofdpostkantoor 16.15. Daarna naar Cura<jao. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. De klem sloe.q toe. Een enorme toevloed van comparanten, droevig criterium van werkgebrek is oor zaak, dat wij ér ons ditmaal met een Jantje van Leiden moeten afmaken. Primo ver scheen dan weer de arbeider \V illem li. uit Egmond-Binnen met zijn wildklem- besognes. De rijksveldwachter Minnée gaf als zijn meening te kennen, dat de heer R. op dit gebied nu niet bepaald smetteloos was. Hij had 'm al eens ernstig gewaar schuwd. Het in den wind slaan van die waarschuwing kwam Willem thans op 12 boete of 12 dagen te staan. Over li daqen opnieuw qenietbaar qesteld. De verzetzaak van den caféhouder en expediteur Willem C. te Castricum gaf nogal wat opschudding. Deze zandrüder, wien terzake roekeloos rijden onder den invloed van bier (hij had op 19 Sept. een theologisch candidaat bijna in de soep ge reden), onder meer zijn rijbevoegdheid voor den tijd van 1 jaar was ontzegd, was in verzet gekomen en presenteerde mr. De Groot als verdediger. De stemming was aanvankelijk nogal „geladen", omdat bij het aanvangsuur verdachte, noch verdedi ger, en ook de onmisbare getuige Res niet present was. Doch later klaarde de hemel wat op en werd vastgesteld, na georgani seerd overleg, de behandeling op 25 Nov. e.k. te doen plaats hebben. Een melkboer in vuur en vlam. De 32-jarige melkhandelaar G. A. H. uft Haarlem maakte zich op 12 Augustus geweldig boos gedurende een te Heiioo ontstane verkeersstremming en reed met zijn wagen op het vehikel van den heer M. de Waard uit Broek op Langendijk in, waardoor diens auto werd beschadigd. Het internationale conflict, waarbij de ver dachte uitblonk door breedsprakigheid, werd beslecht, met het opleggen van f 30 bdete of 30 dagen en 7.25 smartegeld aan den heer De Waard. Première van de beroemde Tarwewet voor de qroene tafel. Een der weinige overgebleven meelmo- lenaars uit Noord-Holland, de bekende heer Jacob B. te Egmond-Binnen, had zich heden tot tweemaal toe te verantwoorden, omdat hij aan bakkers in die gemeente had geleverd tarwe, die niet voldoende was ge- meleerd met inlandsch product. De heer M. trachtte zich te verdedigen door 'te be weren, dat hij geen bakkersmateriaal, maar varkensvoeder had geleverd, welk verweer echter geen succes mocht ver- nerven. De ambtenaar pakte duchtig uit en vorderde in de eerste zaak 2 X f 100 boete of 2 X 60 dagen en in de volgende zelfs 2 X 125 boete of 2 X 60 dagen. De kantonrechter nam er echter den tijd voor en zal op 25 Nov. a.s. uitspraak doen. De nieelleveranciers weten echter alvast wat hen te wachten staat. We moeten er nu qeen hutspot van maken. Een landbouwer uit Heer Hugowaard, P. v. S., had op ce Breelaan te Oudorp met z'n auto op het wielrijderspad gereden en schoof de schuld op den glimmerigen en glibberigen weg. Maar terecht werd hem voorgehouden, dat ieder weggebruiker op zijn terrein meet blijven. Als wielrijders op autowegen en auto's op rijwielpaden gaan rijden, wordt het eerst recht een jan boel. Vonnis dus 6 boete of 6 dagen. Uitkijken is daar de boodschap. De vrachtauto-chauffeur J. A. van 't V. van St. Pancras lette niet voldoende op het door den melkhandelaar v. <1. Sluis gege ven teeken, dat hij zich links van den weg wilde hegeven, zoodat een carambole met den zwaar beladen vrachtauto volgde tot schade van de door den heer v. d. S. be reden bakfiets. Het verkeersincident greep plaats nabil de LimmershoekVerdron- kenoord, 'n ongelukspunt voor alle weg berijders. De protesteeren de chauffeur werd ver oordeeld tot 12 boete of 12 dagen en f 8.35 schadevergoeding aan den heer v. d. Sluis. De avondmelkvoorzieninq in qevaar. De melkverkooper Jb. K. uit Heer Hu gowaard dorst het op 12 Aug., 's avonds na acht uur te wagen te Alkmaar aan een juffrouw in de Krelagestraat een pintje melk te verkoopen. Zijn handelsgeest werd hem noodlottig, aangezien hij heden we gens overtreding der Winkclsluitingver- ordening werd veroordeeld tot 1.50 boete Noq qeen meester op alle wapens. De 21-jarige stuurman T. de Gr., des tijds te Den Helder, thans te Dordrecht, bestuurde op 11 Sept. voor de variatie ook eens 'n auto, doch reed te Alkmaar op het benauwde Zevenhuizen Mej. C. de Jong geb. Nierop, die met ega en dochter daar rechts op de „kleine steentjes" wandelde, voor de vlakte. De juffrouw bezeerde zich nogal erg en had heel wat medicijnen noo- dig voor ze weer wat opgeknapt was. De stuurlooze stuurman stond lieden terecht en scheen nog niet overtuigd te zijn van zijp tekortkomingen. Toen echter ce kan tonrechter vernam, dat hij zich achter bet stuur naast een jongedame had bevonden, ging onzen magistraat een licht op en riep hij driftig: Je hebt zeker te veel zitten kletsen! Wat hier van waar is, zal wel ge heim blijven, maar '11 feit is, dat liet jon- gemensch werd veroordeeld tot 30 boete of 30 dagen, benevens voldoening van 30.30 voor diverse schadevergoedingen aan Mej. De Jong. Een weiniq schitterend debuut. Een collega uit de lagere regionen dei- drukpers, de 21-jarige, wondermooi geper manente courantenbezorger W. P. S. uit Sehagen maakte zijn „joyeuse" entrée, omdat hij in den nacht van Zondag 9 Oc- tober te Alkmaar, verkeerende in hard- draverijstemming, was bevonden in het bezit van een soort dolk, terwijl hij boven dien in onmiskenbaar beschonken toestand had geprobeerd een auto te besturen. Ge lukkig, dat de politie dit experiment nog tijdig voorkwam. Wie weet hoeveel brok ken er gevallen waren. Het jonge mensch was ruiterlijk genoeg en dit strekte tot eere, zijn fouten in te zien, te erkennen en zijn leedwezen te betuigen. Desniette min werd hij krachtig aangepakt en niet alleen veroordeeld tot een boete van 20 of 20 dagen, doch ook tot ontzegging rij bevoegdheid voor den tijd van 6 maanden, wat hem blijkbaar nog 't meest dwars zat. Geen roqale werkqever. De 32-jarige vertegenwoordiger Chr. V. te Alkmaar, bestuurde op November op den Frieschen weg een auto, waarvan de handrem in zulk een mate was afgetakeld, dat het voertuig na gedane proef wel 35 nieter doortippelde. De vertegenwoordiger kon heden het feit niet loochenen, maar merkte op, dat de firma, waarvoor hij op treedt, zich met dergelijke voorzieningen niet inlaat. Misschien was deze toelichting echter wel oorzaak, dat de kantonrechter de volle liter niet eischte, maar de straf bepaalde op 7 boete of 7 dagen. L®«$erberl©Men Dc sergaenten C. Oepts 011 O. C. Ottervan ger, van het rcg. kustartillcrie, worden met ingang van 14 dezer gedetacheerd in de leger plaats bij Oldebroek. Schermwedstrijdcn van den Koninklijken Onderofficiersschermbond. De wedtrijden, uitgeschreven door dezen Bond zullen worden gehouden op 23, 24, 25, 26 en 27 Januari 1033 in de zalen van de Ko ninklijke zangvereeniging „Maastrichtei Staar" te Maastricht en bestaan uit: ie. Personeele wedstrijden: a. floret, b. sa bel en floret, c. sabel en degen, d. sabel en degen. 2e Korpswedstrijden: sabel, floret, degen en geweer. Deel kunnen nemen per rigiment, korps of overeenomstig onderdeel, drie onder officieren geen schermonderwijzers zijnde. Deelnemers moeten zich voor 10 Decemhe» 1932 opgeven aan den secrtearis van den Bond, Ceresstraat 16, Breda. De 2e luit. M. P. Feith van het reg. ku«t artillerie zal op 13 dezer deelnemen aan de scbremwedstrijden, uitgeschrdeVen door den Kon. Am. Schermbonbd te Amsterdam. Aan den dienstplichtige Th. Vreede van het reg. kustartillerie, is bij bcsch. van den M. v. D. uitstel van opkomst onder dc wapenen verleend voor den tijd vun een j»inr. 11 Nov. 1932. Aangekomen van Hcllevoetsluis Hr. Ms. „Gouden Leeuw". Aangekomen uit de Noordzot het Politie- vaartuig „Nautilus". 10 Nov. Aangebracht door korders: 284 tongen p. st. o.ij 410 kleine tongen 0.03 2 kisten schol I p. k. 10.00 4 kisten schol II 3.50 20 kisten schar 2.001.40 Door garnalenvisschers: 569 kg gekookte garnalen p. kg 0.10 11 Nov. Aangebracht door garnalenvisschers: 195 kg gekookte garnalen p. kg 0.10 268 litten levende garnalen p. lit 1.250.95 Door sardijnvisschers: 100 manden sardijn p. m. 1.350.90 12 Nov. (Hedennacht). 309 litten levende garnalen p. lit 2.001.30 Naar waarnemingen verricht in morgen van 18 Novomboi 1' Medegedeeld door het Kon. Nederhm Meteorologisch Instituut te de Bj|t Hoogste stand 785.8 te Karlstadt Laagste stand 758.6 to Jap Mayen [j Verwachting: Zwakke tot matige O. tot Z.O. WnA afnemende bewolking, weinig of e 1 regen, iets kouder des nachts, onvmfn waarschijnlijk iets zachter. 8 worden als regel na 9 uur des morgens geen advertentiën voorhetdien dag ver schijnend nummer meer aangenomen. Gescheiden Vrouw, 30 jaar, eigen inboedel, zoekt kennis making met Heer. Liefst K. M. Brieven onder Nr. 590, aan het Bureau van dit blad. Nette Wed., 34 jaar, wenscht kennismaking met beslist net Persoon. Ongeveer denzelfden leeftijd. K.M. of vaste positie. Brieven onder Nr. 593, aan het Bureau van dit blad. Mijnheer de Redacteur. Vergun ons een kleine ruimte in Uw veelgelezen blad, bij voorbaat dank. In Uw blad van 25 October jl. lezen wij o.m. de opening van de nieuwe zaak in uurwerken Koningstraat, hoek Koning dwarsstraat, met alle versieringen, welke maar uitgedacht kunnen worden, meest betreffende het meesterschap van den eigenaar. Slaagt in den Helder iemand voor het één of ander examen en men verzoekt dit, dan komen hierover eenige regels in Uw blad, zeer voldoende. De betrok kene laat gevoegelijk weg of hij no. 1 of no. 2 van dit examen was, hij is ger slaagd zonder meer, laat anderen maar zeggen dat hij de beste was, anders ijs het eigen roem en dat.... Toch zijn wij zoo vrij U en onszelf af te vragen: Heeft genoemde eigenaar dat werkstukje wel geheel vervaardigd en heeft die meester de teekening, welke hier onafscheidelijk aan verbonden is, zelf wel gemaakt? De Heldercche burgerij denkt van wel. Wij zijn zoo vrij dit te betwijfelen en zagen dien twijfel gaarue opgeheven. Eenige Heldersche Horlogemakers, get. P. B. SIEGERS. J. C. DE WITTE. D. BAKKER. R. ZWIERZYCKI. van 10 en 11 November. ONDERTROUWD: H. C. v. Hoek en M. H. A. M. Wessel. GETROUWD: C. Bruin en M. F. Rijk; A. Grollé en F. L. Kramer; G. Bakker en S. Post; B. W. v. d. Ent en W. Buijs; P. A. J. de Backer en M. Vroone; M. J. H. Ackema en M. G. J. Polane. OVERLEDEN: Wed. C. Langerijs, 81 j.; S. v. Dok, 1 dag. Brieven met conditie's onder Nr. 595, aan het Bureau van dit blad. Te huur SLAAPKAMERTJE Adres: Bureau van dit blad. AANGEBODEN Te koop SNIJH0UT, eikenhout TRIPLEX (1 zijde eiken), 2.50 vierkante M., LUSTEN, TAFtL- P00TEN enz. Adres: W. KLUT, Kanaalweg 134. Te koop nog 1 van de 3 in aanbouw zijnde solide Woningen in de Hector Treubstraat, vlak bjj den Overweg. - Prijs zeer billijk. Adres: W. F. LA BOUT, Koningstraat 56. Uw adres voor ACCU'S is natuurlijk bij: M. DE JONG, Keizersgracht 92 Zuidstraat 5 LAMSVLEESCH. CARBONADE p. p. f 0.20. BOUT „0.35. CHR. GOES. I De R.-K. Dames en Heeren, j die een leuke, gezellige Dansclub willen oprichten, gelieven te schrijven onder Nr. 596, aan het Bureau van dit blad. Biedt zich aan een Werkster, f 2.per dag. Brieven onder Nr. 589, aan het Bureau van dit blad. Beschaafde Juffrouw b. z. a. om 1 2 avonden per week op te passen bij kinderen. Gewend met kinderen om te gaan. - Goede referentie's ten dienste. Brieven onder Nr. 594, aan het Bureau van dit blad. H.R-C.-nieuws. ZEEBURGIA I—H.R.C. I. Het eerste elftal speelt morgen in Amster dam tegen het bekende Zeeburgia 1, een oude bekende der Racers. De Amsterdammers be schikken ook nu weer, evenals vorige jaren, over een goede ploeg en zijn dan ook nog steeds als serieus kampioenskandidaat te be schouwen. Den roodjes wacht dus een zware taak. Door het bescheiden resultaat in de zes ge speelde wedstrijden bereikt, is de elftalcom missie in overleg met den oefenmeestcr be sloten de ploeg te wijzigen. Hopen wc, dat de aangebrachte wijzigingen in staat zijn de ge dachte verbetering te brengen. Het elftal ziet er aldus uit: Prins Siersma Beyer Stolk Evers Darphorn Steffens Beneker Sr. Roobol Kaptein Beneker Jr. Vertrek per trein om 10 uur 58. Veel succes. De wedstrijd vangt aan om 2 uur. H.R.C. II—T.O.G. II. Aanvafig half drie. De reserves ontvangen morgen de dito's van TOG. Zondag j.1. verloren de roodjes met overtuigende cijfers van de Koogsche reser ves. Morgen zullen de roodjes uit een ander vaatje moeten tappen de puntjes hier te houden. Wc verwachten dat morgen de puntjes hier zullen blijven, doch dan alleen als er met volle animo gewerkt wordt. De opstelling is, mede doordat het eerste elftal gewijzigd is, even anders als in vorige ontmoetingen. Hier volgt de opstelling: van Es van Til de Wijn Post Stompedissel Boot v. d. Linden Looyinga Gast Marsmau Hondelink Ontwikkeld, besch. Duitsch Meisje zoekt BETREKKING in beschaafd gezin. Het liefst bij kinderen. Brieven onder Nr. 592, aan het Bureau van dit blad. Nette Juffrouw, leeftijd 53 jaar, b. z. a. als HUISHOUDSTER, voor Den Helder of omstreken, benevens Texel. Brieven onder Nr. 597, aan het Bureau van dit blad. Mevrouw VAN HEERDE, Hoofdgracht 8, vraagt tegen 1 Januari een flinke Dienstbode voor dag en nacht, boven 21 j. Zich aan te melden 's avonds 11a 7£ uur. Gevraagd een Dienstbode voor dag en nacht, goed kun nende koken. - Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Adres: Havenplein 10, na 7uur 's avonds. Gevraagd een net MEISJE voor de morgenuren. Adres Kanaalweg 151. pond OSSELAPPEN en 1 pond VET voor f 1.05. CHR. GOES. Te koop een mooie LUID SPREKER, koopje. Adres: 2e Vroonstraat 53. hoek Spuistraat. „Oliver", zéér kort gebruikt, f 60.—. - Bez.: Weststraat 5. Ter overname, op mooien stand in buitenwijk van Den Haag, goedebroodwinning.de reeds 6 jaar bestaande en goed rendeerende ZAAK (Winkel met geriefelijk Huis) in Aard appelen, Groenten, Fruit en Brandstoffen. De zaak is goed beklant en heeft goeden naam. Onkundig kooper wordt des- gcwenscht geheel ingewerkt. Het geheele Pand (Winkel met Benedenhuis en ruime Plaats, benevens vrij Bovenhuis) is uit de hand te koop en biedt pracht geldbelegging. Brieven onder Nr. 591, aan j het Bureau van dit blad. Te koop bruine HEEREN MOLIÈRES, van nr. 40—45, f2.45 p. p., zwarte MOLIÈRES, van nr. 40—47, f 2.75 p. p., JONGENS-MOLIÈRES, van nr. 29—36, f 1.85 p. p., SNEEUW- SCHOENEN met lederen voering, waterdichte kappen, van af f3.50 p. p., DAMES-BAND SCHOENEN, in lak, bruin of zwart (chroom), f2.95 p. p., PANTOFFELS met leeren hak en zool, van nr. 3642, f 0.99 p. p. Tevens groote sorteering in HAREN-en KINDERPAN TOFFELS. Ook zeer goedkoop P.S. Bruinlederen DAMES KAPLAARZEN, van nr. 36-42, f5.75 p, p. Adres: „De Kleine Winst", Koningstraat 31. Te koop een inzinkbare TRAP-N AAI MACHINE Adres: C. VAN BALE, Emmastraat 16. Te koop Salon- en Huiskamer- Ameublement, groot eiken Buffet, eenige mooie Kachels, Kapok- en Veerenbedden, eiken Waschkast, Stofzuiger, Pathéfoon met Platen, f7.50, Haard, Radio-Toestel, f 20, Plaatstroom 19, Luidsprekers v. af f5, nieuwe Dekens en Tafel-en Divankleeden. OPRUIMING. Adres: K. SCHUURMAN, Californiestraat 35. Te koop pracht Rashondjes (foxterriers), kort- en langha rige huishondjes, f2.50p.st. Adres: Keizerstraat 59. Een schakel vormt de NUTSSPAARBANK BSjj tusschen arbeid en welvaart Heden weder ontvangen blanke en blauwe Beleefd aanbevelend, Gravendwarsstraat 3, Komt U zelf maar kijken Beleefd aanbevelend, GRAVENDWARSSTR. No. 1 GEVRAAGD Te huur modero WINKELPA NO Keizerstraat 41. Te bevragen: Keizerstr. 44. Te huur een HUIS te Huis duinen, Mesdagstraat 45. Te bevragen bijS. COLTOF, Kanaalweg. f 10.belooning, die pasge huwden aan een Woning van 14— a 15.— helpen. Brieven onder Nr. 584, aan het Bureau van dit blad. DIJKSTRAAT 47. Te bevr. Dijkstraaf 65. Telefoon 164. bij bet Westplein. Te koopl DAMESRIJWIEL en 2 HEERENRIJWIELEN. Beslist goed en goedkoop Adres: A. LANGHORST, Bassingracht 107. Nog een paar AUTO'S te koop. Ook genegen te ruilen Adres: M. DE JONG, Keizersgracht 92 - Zuidstraat 5 Gevraagd een net Dagmeisje in klein gezin, wasch buitens huis. Zich aan te melden 's av. na 7 uur. Adres: Javastraat 108. H.H. KAPPERS. Biedt zich aan een bekwaam Heerenkapper. Diploma's ter inzage. Adres: Koningstr. 21. Tel. 619. Een net Dagmeisje gevraagd, zelfstandig kunnende werken. Adres: VEEN, Kanaalweg 110. Gevraagd Amateur Vio|ist(e) Alt-Saxophonist, genegen om mee te gaan naar Concours. Aanmelden heden v. 3.30 uur. Adres: Bureau van dit blad. Te koop 1 als nieuw HEEREN- DAMESRIJWIEL, voorbillijkcn prijs Nieuwe RIJWIELEN tegen zeer verlaagde prijzen. BANDEN en 0NDERDEELEN uiterst concur- reerend. - Electrische RIJWIEL LANTAARNS in alle merken,bij: W. TOL, Rijwiel- en Radiohandel, Jan in 't Veltstraat 75. Het vertrouwdst adres. U adres voor Autobanden, Olie en Benzine is bij: M. DE JONG, Keizersgracht 92 - Zuidstraat 5 2 pond GEHAKT en 1 pond OSSEVET voor f 0.85. CHR. GOES. Te koop WOONHUIS inde Keizerstraat. Mooie winkelstand. Brieven onder Nr. 487, aan het Bureau van dit blad. Aanbevelend, C« ES IE N I N G K A A Doe NU uw keus uit de nieuwste toe stellen vanaf f 87.50; met ingebouwde luidspreker f 115.—, enz., tot f 430.—. Alleen-vertegenwoordiger voor Telefunken: Gediplomeerd Electro Techniker,

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 20