„ACHTER DICHTE DEUREN Allerlei kleine kerstgeschenkjes. Beste jongens en meisjes Nu zijn jullie allemaal nog dik van de taai-taai, de speculaas en de banket en je hoofd is nog vol van Sinterklaas. Eigenlijk staat het er heelemaal nog niet naar om weer tot de gewone din gen van iederen dag terug te keeren, om weer stil in een hoekje een mooi boek te lezen of nu vanmiddag dezen brief aan jullie. Je speelgoed van Sin terklaas slingert nog door de kamer, er is overal in huis nog te zien dat het groote feest pas voorbij is. Volgende week zal het beter gaan, dan wordt alles weer gewoon, o nee, dan ga je weer uitzien naar het Kerstfeest, dat ook al weer zoo gauw is aangebroken, en dan is het Nieuwjaar en dan, en dan duurt het weer heel lang voor er feest dagen zijn. leen i. d. Wal. Ik begrijp dat het voor jou een extra fijne Sinterklaas is geweest, want 1 ehalve de verrassingen van thuis kreeg je nog een mooi jongensboek als prijs voor de raadsels. Heb je al tochtjes met je vliegmachine en met je auto gemaakt? Jo Burger. Jij hebt dus met St. Nicolaas gesproken, Jo en je hebt hem misschien wel een hand gegeven en heb je toen precies ge daan als die meneer, waarvan ik eens hoorde, die de Koningin een hand had gegeven en toen drie dagen lang z'n handen niet wasch- te? Of heb jij ze 's-avonds weer lekker schoon gepoetst Henk Goutier. Raadsels oplossen moet je Ieeren, Henk, net als sommen maken, als je het veel doet wordt het hoe langer hoe gemakkelijker, en je zal zien, voordat je een jaar meedoet, maak je ze in den tijd van tien minuten. Fijne cadeautjes heb jij van Sint Nicolaas gehad, zeg. Mary Muntjewerf. Gelukkig dat de Sint jou een boek heeft gebracht, Mary, want met de verloting heb je de vorige week niet meegedaan, je raadsels waren niet ont vangen. Had je ze zelf gebracht? Of zitten ze soms nog in je schooltasch of in de bin nenzak van de jas van je vader? Kijk alles maar eens goed na. Ina Boels. Ik kijk de raadsels niet zelf altijd na, Ina, en die opgave van het tweede raadsel was niet al te duidelijk. Jouw oplos sing was echter ook goed al was de naam van het gevraagde land eigenlijk Holland, doch Letland en Lapland kon ook. Sint Nicolaas heeft zich bij jou bepaald arm gegeven, dat komt zeker dat je het eenigste meisje thuis bent en je vader heeft je aardig gefopt. Ko Nieuwdorp. 't Is de schuld van Wimpie, Ko, dat jullie vorige week niet bij de goede oplossers hebben gestaan. Ik heb al op hem gemopperd, dus dat behoef jij niet meer te doen. Jij hebt van Sinterklaas een zelfde cadeau gehad als ik, alleen is dat mes van jou nog grooter, want dat van mij is vijf- en dat van jou zevendeelig. 't Is zeker een echt padvindersmes en het zal je van den zomer zeker te pas komen als je tochten gaat maken. Sientje Nieuwdorp. Van zoo'n dik boek over een „levenslustig troepje" zou je zelf levenslustig worden, Sientje en ik hoop maar dat je er zoo blij door gemaakt bent dat de teleurstelling dat je naam vorige week bij de goede oplossers vergeten was, er door ver geten is. Nu begrijp ik hoe het komt dat jouw briefje en dat van Ko er altijd zoo netjes uit zien, jij maakt het eerst in 't klad. Maar dat kost wel een ma=sa tijd, hè, en als je het nu eens druk hebt, vind ik het niet zoo erg al« je het zöo inzendt, hoor. les en Kees Kok. Ik ben blij dat jullie het boek zoo mooi vonden en ik vind het fijn voor jullie dat je zoo'n massa hebt ge had met St. Nicolaas. Als je Maandag om vier uur even met je boek op kantoor komt zal ik jullie naam er nog voorin plakken Calrienlje Rrceuwer Je bent vast blij met alles wal je van de Sint hebt gehad. Catricntje, want je kon lang niet alles deze week opmaken En over een half jaar heb je nog cadeaiiti#» dte je aan het feest van 5 Dec. herinneren. Pnn krijg je nog een prettig ge voel al* ie aan terugdenkt. Agatha KotUmey. Dat was wel zoowat het mooiste boek dat er bij was. Agatha, dat jij gewonnen hebt. Jij boft maar; Je wint in twee jaar tijds vier boeken met raadseloplos- ven en een «nee bet np'n»e»n enn de puzzle DANKBAARHEID. .ueuk en aardig Redacteurtje Ook een pluimpje op uw hoed Een cadeau kan ik niet geven Mijn bedoeling is toch goed. Veel heeft u voor ons geschreven In het Juttertje onzer stad Versjes, raadsels en ook spreukjes In ons Zondags kinderblad. Daarom aller beste mijnheertje Treurt u daar om toch maar niet Heeft de Sint u soms vergeten Wij vergeten u toch niet. GRETHA MEBIUS. Grethalief, geen dikke letter Van banket of marsepein, Is mij lekkerder bekomen Dan dit aardig rijmpje klein. Van een dankbaar raadselmeisje En ik hoop zoo dat de Sint Op zijn volgenden verjaardag Je weer flink en vaardig vindt. Flink om weer je plicht te weten Vaardig voor een vriend'lijk woord; En wij hopen Gretha dat je Lang tot „onze" meisjes hoort. Dat je zóóveel op mag lossen Uit den Jutter-raadselhoek, Dat je binnenkort moogt winnen 't Allermooiste meisjesboek. HERINNERING AAN HET ST. NICOLAAS- FEEST VAN SCHOOL 5. Zaterdag 3 Dec. was 't de dag, Die vol blijdschap door ons werd verwacht. U moet n.1. weten, school 5 vierde haar [St. Nicolaasfeest En ik wil U eerlijk vertellen, dat het [reuzefijn is geweest. Onder geleide liepen wij vier aan vier, En toen hadden we al volop pleizler. Maar aan Casino gekomen begon de grootste [pret, En spoedig waren er heel veel stoelen door [de kinderen bezet. Na het openingswoord werd er door de [kinderen gezongen, Er. de stemmen klonken ongedwongen. Het hoofd der school stond er bij te dirigeeren En dat de menschen het prachtig vonden, [bewees wel hun app'.audiseeren. Maar ik gun het je, hoor, en alle kinderen kunnen wel eens zoo gelukkig worden bij de verloting. Je hebt ook een goeie Sint gehad en dan dat feest nog in Casino. Je bent wel een klein beetje verwend hoor. Corrie Smit. Dat is net prachtig post papier, Corrie, maar je moet niet doen als die beer die er op staat, want ik geloof vast dat hij dien brief naast de bus steekt en als jij dat doet met een brief voor je zuster in Indië, nu, dan zal ze wel lang moeten wach ten, voordat de brief in haar bezit komt. Heb je vanmiddag weer den krantenjongen opge wacht? Of was je vandaag heelemaal niet nieuwsgierig? Germaine Franken. Dat was wel leuk geweest als je vorige week, toen je precies een jaar meedeed, een boek gewonnen zou hebben, Germaine, maar ja, dat kan ik ook niet uitzoeken. Misschien een volgende maand. Wie weet! Johan Wagenaar. Als jij een net zoo trouw vriendje wordt als Annie v. d. Brink een vriendinnetje is, nu, dan zal ik van jou nog heel wat oplossingen krijgen, want Annie is een van m'n trouwste vriendinnetjes en je weet, een goed voorbeeld doet goed vol gen. Stientje Alexander. Nee, de Sint is mij niet voorbijgereden, hoor, Stientje, ik heb fijne dingen gehad en het is voor mij ook wat een feestdag geweest, vol verrassingen. Gretha Mebius. Dank je wel voor je aardig versje, Gretha. 't is een vriendelijk complimentje. Annie v. d. Brink. Jij boft, Annie, dat er vandaag niet zooveel versjes ingezonden zijn, wat natuurlijk komt door de Sint Nico- laasdrukte, er was geen tijd om versjes te maken. En nu staat jouw groote rijm er in, dat is een heel werk geweest, hoor, en 't is een aardig verslag geworden van de feestelijk heden op dien Zaterdagmiddag. Kindervriend. 't Stuk van „Klaas Vaak", waar een klein [meisje in speelde, En die zich, trots 't late uur, nog lang niet [verveelde. Van slapen wilde zij niets hooren, trots de [vermaningen van bij, bloem, sterren en maan, Doch tijdens 't bezoek van Klaas Vaak was het [gauw met 't spelen gedaan. Tot slot een zang- en bloemenhulde, door de [kinderen gebracht, Waarin de moeite en zorgen voor dit feest [door hun werden herdacht. Ze wilden daarom leeraars en leeraressen een [kleinigheid schenken, Opdat zij, bij 't zien daarvan, aan de dank baarheid der kinderen zouden denken. De Oudercommissie ook nog, tevens uit naam [van vast wel alle Ouders, onzen dank. De man mei het groote gezin en de kleine auto. na het uitzagen gekleurd worden. No. 2 is een doosje, waarin naaige- reedschap of sieraden opgeborgen kunen worden; het wordt van kleine ronde latjes opgebouwd, die alle boven elkander liggen en vastgespijkerd worden en stelt een aardig huisje voor met deur, schoorsteen en ge kleurd dak, waarvan de eene helft met seharniertjes openklapt. De kinderen der tweede klas hebben ook [aardig gespeeld, Al had dat ook langer geduurd, 't had ons [vast niet verveeld. De baanveger was ook al druk in de weer. En veegde zijn baantje, keer op keer. Daarna kwam de waternimf in t bosch Ed brak daar ook een hevig applaus voor los. 't Was ook een prachtig gezi ht met die [gekleurde lichten. Daarbij die blijde, vroolijke kindergezichten. Toen opeens kwam er bezoek van den goeden Sint En als is het de beste kindervrind, Bij 't zien van zwarte Piet met de roe, Deed menig kind toch even zijn oogjes toe. ALS 'T SNEEUWT. Als het strakjes eens gaat sneeuwen, 1 Zullen musschen zullen meeuwen En nog andere vogels vragen; Denk aan onze vogelmagen, Want ons eten gaat er onder En wij kunnen toch niet zonder. Tjilpend zullen zij u zeggen, Voedsel op de sneeuw te leggen. Wie dat tjilpen niet verstaan, Bied ik de vertaling aan. Hun tjilpen zegt, tot klein en groot: Als het sneeuwt, strooi dan wat brood. WALBOOM. Voor jongens. No. 1 laat ons een paar houten hondjes zien, die gebruikt kunnen worden, wanneer men de kamerdeur gedeeltelijk geopend wenscht te hou den, dus wil voorkomen, dat deze weet dichtvalt. Het uitzagen der honden figuren, die met hun actieve staart dt deur openhouden, is een aardig werkje. Aan de hand van ons voor beeld kunnen jului de figuurtje ge makkelijk grooter maken en op het hout overbrengen. De honden kunnen Van binnen wordt het met gekleurd papier beplakt. No. 3 is een documenten map, ge maakt van tien tot twintig enveloppen, die in elkander gestoken en met een stevig gekleurde draad met elkan der verbonden worden, en daarna in een stevig kartonnen omslag worden gehecht, die met gekleurd papier be plakt is. In de verschillende omslagen kunnen prentbriefkaarten, kiekjes, postzegels enz. bewaard worden. No. 4 geeft een aardig notitieblok, tevens kalendertje te zien, dat een wel kom geschenk is voor vader of moe der. Jeliii koopt een blocnote, over het bovenblad plak je effen papier, b.v. zwart, en versiert dit met een aardig teekeningetje op wit papier jemaakt, of met groote en kleine zil veren en of gouden sterretjes. In een der hoeken wordt een klein kalendertje geplakt. r.ertt werd er een aardig tooneelstukje gedaan, En volgens allen is dat heel goed gegaan. Toen kwamen de kleintjes uit de eerste klas. Die hebben het publiek op aardige spcel- liedjes verrast. Want al zitten wij bij die Dames en Heeren [wel niet in de bank. Toch ook zij deden hun uiterste best om dit [kinderfeest zoo best mogelijk te doen slagen En zoodoende het St. Nicolaasfeest 1932 voor [ons allen onvergeet'lijk te maken. ANNIE v. d. BRINK.

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 18