IE ONDEINEMING Nationale Vergadering 75 KRUIDENIERSWINKELS 71 B. ALBERS, KONINGSTRAAT VRIJDAGMIDDAG 3 UUR OPENEN KRUIDENIERS- EN FIJNE VLEESCHWAREN HELDERSCHE COURANT VAN PONDER DA O 15 DECEMBER 1^32. ingezonden. Marktberichten. 80c DEN HELDER, Spoorstraat 20, telefoon 460. op MAANDAG 19 DECEMBER in CASINO. Medewerking van „WênnubsiM Pastoor J. Th. van Noord; Ds. Is. Voorsteegh; Mr. W. C. Wendelaar. Te koop aangebeden Per 5 K.G. fO.^S Drukkerij HELDERSCHE COURANT. wij onze naar de eisehen des tijds ingerichte zaak in OPENHNGS-REGLAME geven wij bij aankoop f 1.50 boodschappen (suiker en boter uitgesl.) TABLET VAN HOUTENS CHOCOLADE waarde van 25 cent CADEAU Als van een ter „iihecr de Redacteur. Gelieve dit stukje nog even voor ons op te nemen. Bij voorbaat dank. Door drukte in onze zaken hebben wij het antwoord aan den heer Bauhuis even terzijd6 moeten leggen en komen er nu weer op terug. De heer Verhagen heeft beweerd, dat het zakken (vermeld in het stuk van den heer Bauhuis) van één der onzen, op een misverstand berust, waarvan het onderstaand schrijven U zal overtuigen. »ik heb het niet zoo kwaad gemeend', en is de bedreiging met ontslag omgezet in een geldelijke belooning en bovendien op Zondag laten teekenen. Wij meenen dat de heer Bauhuis met deze bekend making wel op de plaats gezet is waar hij hoort en wij zijn benieuwd of Bau- huis de pretentie bezit, deze feiten tegen te spreken en geven hem te verstaan dat wij niet vragen wat wij zijn, doch wat hij is. P. B. Siegers. J. van de Witte. D. Bakker. Z. Zwjerzycki. Naar aanleiding van een bezoek van twee der heeren der ondergeteekenden te Den Helder, blijkt dat geen der vier onderteekenaars der ingezonden stukken! inzake Bauhuis, voor een examen is ge zakt, wijl geen dezer heeren aan een examen heeft deelgenomen. Het abuis is ontstaan doordat een persoon met dezelfde naam van een der heeren aan een examen heeft deelgenomen. C. Verhagen. Ik cank de redactie voor de gelagenheid, s-Bosch, 28-ll-'32. die zij mij geeft om mijn antwoord tegelijk met het bovenstaande stuk te publiceeren. Zoowel c!e voorzitter der Examencom missie alsook ik, waren in de meening, dat het vanzelf sprak, dat ondertèekenaprs van ingezonden stukken, waarin kritiek wordt uitgeoefend op vaktechnische zaken, ook vaktechnisch onderlegde personen zouden zijn. Te meer omdat in bedoeld onderschrift gesproken werd van „eenige w.g. Dit is zeer correct. Doch nriet zooals de heer Bauhuis dit doet. Deze heeft toestemming gekregen tot zoover het over zijn werkstukje ging, doch heeft liet doen voorkomen, of zijn heele stuk door den heer Verhagen is gezegd, doch deze heeft uitdrukkelijk verklaard daar voor geen toestemming te hebben ver leend. Doch dit is in onderstaand vraag stuk van volkomen ondergeschikt be lang. De heer Bauhuis gaat om de kern der zaak, als een kat om de heete brei. Zijn antwoord is zooals eerder opgemerkt, wel toegevend, doch ons nog te vaag en wij zullen het dan maar ronduit zeggen zooals het is geschied, zoodat het voor ieder begrijpelijk is. De werkelijkheid is als volgt. De bewuste bediende is de eigenlijke constructeur, wel te verstaan de ontwerper der teekening en heeft ze later nog in 't net overgedragen aange. zien de candidaat een oorspronkelijke teekening bij dit examen moet overleg gen, dus een teekening door hem zelf ontworpen, dus heeft de heer Bauhuis de examencommissie bedrogen. Ware het aan de examencommissie bekend geweest dat de heer Bauhuis de eigenlijke con structeur niet 'geweest is, dan was hij voor zijn examen gezakt. Volgens deze feiten pronkt de heer Bauhuis met ander mans veeren, want uit zijn eigen teeke ning kon de heer Bauhuis niet wijs wor den volgens zijn eigen woorden en voe gen daar nog aan toe, dat deze hande lingen zijn geschied onder bedreiging dat de bediende zijn betrekking opgezegd zou worden. Later heeft deze edele patroon het weer bijgelegd met de vleiende woorden Helder in het woonschuitje van zijn broeder. Verdachte had Hoogland toen medegedeeld, dat hij had ingebroken te Limmen in »De Karperton». De verdachte ontkende echter aan Hoog land dit inbrekers avontuur te hebben medegedeeld; hoewel Hoogland piecies op de hoogte was en zelfs kon meepraten over de reclameplaat in het kantooitje van de Karperton. Getuige Hoogland had in Alkmaar een onderhoud met verdachte gehad en deze had hem toen het plan medegedeeld, te willen inbreken in de fabriek »Uithoorn» te Alkmaar. Ook had verdachte aan get. Hoogland een boek ter hand gesteld, waarvan hij op een schutblad een plan netje had uitgewerkt van die inbraak in de Uithoorn, gelegen nabij het gebouw der groenteveiling, dit zoo men weet, ge heel juist is. Door verdachte werd het vaderschap van die teekening dan ook erkend. We willen er ter verduidelijking dei- situatie nog even en passant bijvoegen, dat Petrus Hoogland en Nicolaas de Vr. op 18 October te Alkmaar terecht ston- pedobootjager Banckert aan boord van Ms. pantserschip Jacob van Hemskerck. Hr. Luits. ter zee 2e kl. C. J. Wingerder, Alstede en M. A. J. Derkscma, wien ver gund is uit Oost-Indië terug te keeren zijn .10 November aan boord van het motorschip Indrapoera van Tandjong-Pr.iok vertrokken, worden 20 dezer te Marseille en daarna hier te lande terugverwacht. Bij beschikking van den minister van defen sie zijn de volgende plaatsingen gelast: met 6 dezer luit. ter zee 2e kl. J. M. L. I. Chömpff aan boord van Hr. Ms. van Speijk; met 13 dezer e off. van den M.S.D. ie kl. H. C. Timmers aan boord van Hr. Ms. Schor- 1 pioen en die der 2e kl. H. Gorter bij de Ma rinekazerne te Willemsoord. horlogemakers". Het blijkt nu, dat de]den, ter zake het inbreken in een hout- vader van dengeen, die voor de verschil lende examens is gezakt, dezen titel zich zelf heeft toegeëigend. Vandaar de ver gissing en vandaar denzelfden naam. De inzenders publiceeren een brief van den voorzitter C. Verhagen naar aanlei ding van het laatste antwoord van onder geteekende in de Heldersche Courant van 26 Nov. j.1. Uit dezen brief blijkt duidelijk, dat deze voorzitter en vakman slechts één punt als een misverstand aangeeft en alles, wat ondergeteekende verder heeft geschreven, als volkomen juist weergege ven, onweersproken laat en dus bevestigt. Ondergeteekende wenscht dan ook uit drukkelijk vast te stellen, dat daardoor is gebleken, dat hij gelijk heeft, en dat h ij de vakman is, die een uistekend mees terstuk levede, terwijl de inzenders zelf nooit een examen hebben afpéleqd. Dit spreekt reeds voldoende voor zich zelf en verdere commentaar is dan ook overbodig. Wat de heeren verder schrijven is dan ook louter fantasie, en berust op laster. Uit het feit, dat de vier betrokken in zenders zich over ondergeteekende zoo druk maken, valt af te leiden, dat onderge teekende zich naar hun meening te veel in de gunst van het publiek mag verheugen. Die gunst heeft hij zich verworven door correcte en vakkundige bediening. Ik raad de inzenders aan, hun verdacht makingen en onware beschuldigingen vanaf heden achterwege te laten, daar ik anders tot andere maatregelen tegen hen zal overgaan. Op verder geschrijf ga ik in geen geval in. Wij sluiten hiermee de discussie. (Red. Held. Crt.). O. BAUHUIS. Uit het bms met d® blauw® st©ep. hoe omvangrijk dit opwindend bedrijf is, waren indertijd door den Kantonrechter te Alkmaar veroordeeld tot 8 dagen prin cipale hechtenis op grond van het feit dat zij in den middag van 30 Juli j.1., zich bevindende in de duinen van den Heer v. d. Vliet onder Egmond binnen, een drietal tot in hun gezelschap be- Simon G., arbeider te Grootebroek, borende honden die wild of schadelijk diefstal, 3 maanden gev. voorwaardelijk Redrerte opspoorden, niet hadden terug met 3 proefjaren. I geroepen. De verbalisant was de jacht- r opziener Jos v. d. Berg, welke jachtop- ziener onlangs de noodlottige ontmoeting had met den thans overleden visscher Krijn Dekker. De veroordeelden konden zich blijkbaar met het vonnis niet vereenigen en kwamen j in hooger beroep, dat thans behandeld werd. Beiden ontkende zich destjjds aldaar j in de duinen te hebben bevonden. De v. d. Berg volhardt bij Hooger beroep vonnis overtreding art. 22 in ^rsten aanlegaf gelegde verklaring. Motor- en Rijwielwet. Art. 22 niet be- had appellanten pertinent erkend, ook wezen. Ontslagen van alle rechtsver- j00u<.Z1^n zeer sterken1 veldkijker. De ver volging. dachten waren door hem niet gehoord, Jan de Gr., zonder vaste woonplaats, ,we"i verzuim door den president werd thans in voorarrest, misdrijf van rijwiel- RRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE ALKMAAR. Meervoudige strafkamer. Zitting van Dinsdag 15 December. Uitspraken van 6 en 13 November. Cornelis de Gr., autobushouder, Eg- mond aan Zee. Hooger beroep vonnis overtreding wet op de openbare middelen van vervoer in casu ongeregelde auto busdienst vrijgesproken. Nic. Fred. Zw., arbeider te Lutjebroek. Hooger beroep vonnis overtreding Jacht- wet. Vonnis kantonrechter Hoorn be- vestigd. Martinus R., chauffeur te Wognum. Jachtopziener r/n ri n AA»*r*r An r loods van de firma Vinke te Den Helder en toen door den brigadier Horsman op heeterdaad werden betrapt. De officier requireerde destijds tegen ieder hunner, wegens poging tot diefstal, 5 maanden gevangenisstraf, en werden alstoen op 25 October veroordeeld ieder tot 2 maan den, welke straf zij bijna hebben uitge- bromd. Aan den heer Nic. Bruin, boekhouder der firma Judel, exploitante van »De Karperton», werd vertoond een exemplaar van het bewuste reclamebiljet, dat in deze zaak ook een rol speelde tot ontmaske ring van den inbreker. Deze heer had assistentie verleend om dit hel gekleurd biljet in het kantoor te bevestigen. De verdachte had geen kennis aan de monsterachtige passende reclameplaat, zooals hij althans voorgaf. De president verloor onder het verhoor zijn bril, die onder tafel wipte, maar hy paste er wel zalig voor op, om den ver dachten mee te laten zoeken. Voorkomen is beter dan genezen. Verdachte die zijn onbekendheid met het biljet bleef loochenen, werd door den president geanimeerd maar liever vlak te vallen, maar verdachte toonde geen lust deze acrobatische toer ten uitvoer te brengen. Door gemeente-veidwachter v. d. Sande was een onderzoek ingesteld, maar er waren hoegenaamd geen stille getuigen voor zijn aanwijzing te vinden. Verdachte persoonlijk was bij den veld wachter geen onbekende. Hij had een tijdje op Limmen gewoond en zijn zuster diende destijds in den Karperton. Hij zelf had zich ook wel eens vervoegd aan de fabriek om werk te vragen, dit was in 1930. De heer officier, uitgenoodigd tot het houden van zijn requisitoir, ver baasde zich over de houding van ver dachte. die ondanks het ernstig misdrijf, waar van hij werd beticht, zich dat zoo doodleuk kon houden. Dit optreden gaf den officier de overtuiging dat verdachte inderdaad de schuldige was. Na het ge beurde nog eens in extanso te hebben gememoreerd, kwam de officier dan ook tot deze conclusie en werd gerequireerd een gevangenisstraf voor den tijd van 6 maanden. Uitspraak a.s. week. Marineberichten, diefstal. Verder instructie belast. Petrus Sn., bakker te Heerhugowaard. Hooger beroep vonnis Kantongerecht ter zake ordeverstoring in staat van dron kenschap. Vrijgesproken: Corn. Chr. R., grossier te Alkmaar. Hooger beroep vonnis overtreding Motor en Rijwielreglement. (De levensrichting- aanwijzers). Vonnis vernietigd, f 0.50 boete of 1 dag. Sander L.,bakker, Barsingerhorn. Hooger beroep vonnis Kantongerecht Schagen ter zake overtreding Motor- en Rijwielwet art. 22, Voortzetting op 10 Januari e k. dachten waren welk verzuim door betreurd. De officier kon niet anders dan be vestiging van het vonnis requireeren. Appellanten bleven bij hun ontkentenis. A.s. week uitspraak. De inbrekers in het houtpakbnis van de firma Vinke. Opnieuw ten tooneele verschenen in het drama: „De kaasdiefstal in de „Karperton". Gerequireerd; 6 maanden gevan genisstraf. Eeu nachtwandelaar met kunstlicht. In de middagzitting stond terecht de 24-jarige loswerkman N. de V„ geboren te Castricum en gedomicilieerd te Den Helder, thans voor andere strafbare feiten gedetineerd te Haarlem en vandaar onder politiegeleide hierheen gevoerd. Aan hem 14 dagen principale hechtenis voor een was ten laste gelegd diefstal van 14 al- stroopersovertreding vond de 28-jarige thans een aantal kazen door hem ont- Jan D., visscher te Egmond aan Zee, toch vreemd, na verbreking van een kettino- wel wat al te peperig en hij kwam tegen uit een schuur van de Zuivelfabriek »De dat vonnis in hooger beroep. De zaak Karperton» te Limmen, directeur de heer werd nu opnieuw onder de loupe ge-1 Judel te Bergen, in den nacht van 13 op nomen. Als corpus delicti was aanwezig. 14 Januari 1931. Onder de getuigen be- een prachtvolle carbidlantaarn, 'n kost- hoorde nog een andere gedetineerde baar stuk materiaal, '11 ware vuurtoren 1 genaamd Pieter Hoogland, die door een in miniatuur. De heer Koomen, veld-j rijksveldwachter en een marechaussee wachter van Egmond Binnen, had den werd bewaakt met een zorg of het de appellant indertijd geattrappeerd en het feit werd door Jan ruiterlijk toegegeven. De officier was dan ook heel welwil lend in zijn appreciatie en releveert dat het voor de gemeente Egmond aan Zee voordeeliger is de boete te betalen dan het gezin van veroordeeldp te onder houden ais het gezinshoofd in het huis zorg brandkast van Henry Ford was. De verdachte N. de V. had eenigen tijd te voren op boven aangeduide zuivel fabriek om werk gevraagd en was dus eenigermate bekend met den plaatselijken toestand. Als eerste getuige werd heer H. Wilbrand, arbeider gehoord de te Limmen, HR. M. „VAN NES". Hr. M. Van Nes, onder bevel van luit. ter zee le kl. J. C. A. Scholte, is op 13 dezer van Porte au Prince naar Curagao vertrokken. HR. M. „HEEMSKERCK". Hr. M. pantserschip Jacob van Heems- kerek wordt 22 dezer, onder bevel van kap. ter zee D. Vreede, van zijn oefe- Aingstocht naar de Middellandsche Zee, te Nieuwediep terugverwacht. HR. M. „GOUDEN LEEUW". Hr. Ms. Gouden Leeuw, op weg naar Oost-Indië, was, blijkens een bij het de partement van defensie ontvangen be richt, Dinsdag te 12 uur nabij Sagres- point en Hr. M. Heemskerck, op thuis reis naar Nederland, te zelfder tijd nabij Kaap St. Vincent. Jhr. H. L. Wichers. f Te Apeldoorn is Dinsdag in den ouderdom van 71 jaar overleden jhr. H. L. Wichers, gep. kap. ter zee. Hij is geruimen tijd werk zaam geweest als inspecteur van het loods wezen in Ned.-Indië en aks equipagemeester van het marlne-etablisement te Soerabaya. Vrijdagmiddag is op de nieuwe begraaf plaats te Apeldoorn te begrafenis. Marineraad. De nieuwbenoemde voorzitter van den Ma rineraad, prof. mr. B. M. Taverne, raadsheer in den Hoogen Raad, is Woensdagochtend door den minister van defensie in dienst ka binet als zoodanig beëedigd. Luits. ter zee 2e kl. C. J. Wingerder, P. S. Alstede en M. A. J. Derksema, wien vergund is uit Oost-Indië terug te keeren, zijn 30 No vember aan boord van het motorschip Indra poera van Tandjong-Priok vertrokken, wor den 20 dezer te Marseille en daarna hier te lande terugverwacht. Bij beschikking van den minister van defen sie is kap. ter zee J. C. M. Warnsinck 22 Dcc. eervol ontheven van de betrekking van chef van den radiodienst der marine te Amsterdam Aangewezen voor keuring voor uitzending naar de tropen, waarschijnlijk in de maand Februari '33: Majoor-konst. L. D. Zuiderwijk. id. J. M. Harms, id. II. de Smidt, serg.-konst. H. Drechsler, id. J. Schier, id. D. Bakkum, maj.- torp.mr. H. Schinkel, serg.-torp.mr. E. Coo- legem, id. W. Komijn, id. J. A. Mcsserschmidt, id" W Biezen, id. P. Blokker, id. C. H. ten Boden, id. L. Groenhuijzen, id. L. Hnrpe, id. H. Henning, id. E. Doornebos, adj.o.off.- m'acht. J. C. de Ligt, id. J. de Waal, id. N. Zijlstra, id. H. ten Bosch, id. P. J. Deijk serg.-macht. C. G. Vrijer, id. R. Swanborn, id. G. Dubbelman, serg.-vltmr. M. W. Jamoel, id. J. W. Herter, serg.-vltmr. H J. H. Bra- kel, serg.-bott. J. H. Mooser, id. J. J. Mes, id. N. 'v. d. Brink, id. A. Ooms, serg.-hofmr. M. v der Kamp, serg. der mars. H. P. Etteger, korp.-konst. K. Runia, id. W. T. J. Kochi, id. J. J. de Loos, id. P. van Roosmalen, seiners- maat J. W. Klijn, id. W. A. Knuijt, korp. torp.mr. J. Bakker, id. M. Klootwijk, id. C. Smit, id. B. J. Danckaerts, korp.-macht. P. de Jager, stoker-o.man J. C. de Pauw, korp.- monteur J. Hondelink, korp.z.ver.pl. J. de Boer, korp.-kok J. J. Hofman, korp. der mars. A. Elbertsen, »d. T. C. A. van Gerven id W. I de Ruiter, id H. J. Jongen, id.A. JL.W 1 - 1 lems id J. J. Willems, id. A. P. v. de Steen- P S loven', pijper ie kl. W. J. Bootsma^ pijper 2e .'ld. H. K- Leenen, marinier 2e kl. H. J. rtart- gers id. N. B. Blou, marinier 3e kl. J. Leijnse, marinier 2e kl. J. Ippel, marinier 3e kl. C. v. i Eden Petersman, marinier 2e kl. H. Kraaije i veld, marinier 3e kl. G. Schreuder, marinier 1 „e kl. H. den Besten, id. M. P. Philips, id. G. M. H. Blok, id. P. A. Kling, id C. Kok. Ondervolgende officieren en schepelingen zijn aangewezen om, behouden onvoorziene omstandigheden, naar Nederland terug te keeren: Per. m.s. Johan de Witt, 4 Dn- r933 naar Nederland van Priok: Luit. ter zee 2e kl. A.'H. Deketh, id. J. Winser. Per m.s. Christiaan Huygens, 23 Nov. '32 van Tj. Priok: Luit. ter zee 2e kl. A. M. Valkenburg. Per m.s. Sibajak, 11 Jan. '33 van Tj. Priok: Off. M.S.D. 2e kl. M- Deutekom. Per m.s. Priok: Opperschipper J. Indrapoera, 30 Nov. 1932 van Tj. M. van Hemert. AMSTERDAM, 14 Dec. Veemarkt. Vette koeien ie kw. 5865 cent, 2e kw. 48—56 cent, 3e kw. 35—45 cent per kg, levend gewicht; 28 nuchtere kalveren 48, 521 varkens, wegende van 90110 kg, 3536 cent, zware varkens 3334 ct en vette var kens 3233 ct. per kg slachtgewicht. 4 wa gons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Vette kalveren met ruimen aan voer, weing beste kalveren, de handel zeei traag en aan het einde slecht. Nuchtere kal veren weinig aanvoer, slappen handel en de prijzen iets zakkende. Varkens weinig aan voer, trage handel, dalende prijzen. RBOEK OP LANGENDIJK, 14 Bec. 1300 stuks bloemkool ie s. j 4-7°8, 2e s. 1,902.30 per 100 stuks; 31,000 kg roode kool ie s. 1.40—3.90, 2e s. 1.30—2.70; 19.000 kg gele kool ie s. 0.60—2.60; 22.000 kg Densche witte kool 0.60—1.20; 20.000 kg uien: uien 3.40—4-30, drielingen 4.20—4.50, nep 5.40; 1000 kg bieten 1.201 30; 1000 kg peen 1.40; 2000 kg aardappelen: Duc ol York 0.70, alles per 100 kg. NOORDSCHARWOUDE, 14 Dec. 175.000 kg aardappelen: Schotsche muizen 40—60 ct., r. duken 50 ct.; 16.600 kg uien: drielingen 4.30—4.60, uien 3/.90—4.30, grove uien 3.4033.60; 43.100 kg röode kool 1.603.Op; 10.900 kg D. witte kool 0.90— 1.20; 18.400 kg gele kool 1.302.40, alles per 100 kg; 720 stuks bloemkool 78.80 pet 100 stuks. PURMEREND, 13 Dec. 1932. Op de heden gehouden weekmarkt waren aan voer en prijzen als volgt: Kaas. 18 stapels Fabriekskaas 23.50, 4 stapels Boerenkaas 27 per 50 kg. In totaal 22 stapels, wegende 33000 kg. Handel stug. 1376 kg. Boter 1.40—1.60 p. kg. Schagermsrkt van Donderdag 15 Dec. 5 paarden ico—325; 8 geidekoeien (mag.) 80—150; ès idem (vette) 150—320; 8 kalf- koeni 160220, 9 vaarzer. 6095; 8 gras- balveren 3040; 18 nuchtere kalveren 7— 12; 185 schapen (vette) 1420.50; 552 over- houders 712; 28 varkens (magere) 12 16; 21 idem (vette) p. kg 0.26—0.28; 72 big gen 4—6; 38 konijnen 0.75—1.75; 52 kip pen f 0.80; hanatjes 0.90. Eierenveiling. (Voorloopig bericht. Zie ook het no. van Zaterdag.) 51.000 kipeieren: witte 4.705.30, kleine witte 3.4°3.90; 750 broedeieren 5-50; 500 eendeieren 4.00. iKERSIItg DEJAARl ':i Gekleurde Gouda-kerstBoomkaarsen, per pak a 30 stuks, slechts14' Kerstkransjes, per 1/2 pond 30 - 20 - 15e Kerstpudding met vruchten, per 1/2 pond. 20' Voor de Kerstboom Hoorns van overvloed, met allerlei lekkers 45-40 Chocolade papegaaien - 1/2 zegel Chocoladevisschen-1/2 zegel Blokkendoos vol verrassingen 25c Doozen v. Houten's bonbons 100 - 65 - Chocolade-letters - 1/2 zegel 22 - 18 - Chocolade-harten, 3 stuks - 3Q' - 25' 25' S& 16' 25' Zuidvruchten Stukjes appelen p. pond 35 Schijfjes appelen 32 Pruimen17-12 Pruimedanten 40 Abrikozen 40-35 Californische peren 34 Tutti frutti32 Fransche walnoten. Hazelnoten Fijne dadels, per pak 25' 27' 10« 25' 18' 25' 20* 30' 20« 20' Bijzondere pudding-aanbieding! 1 pak vruchtenpudding met 1 pakpuddingnaarsmaaken 1 pakje lekkere sauspoeder Alles tezamen voor 25e Met nog 11/2 spaarzegel! Tarwebloem per pond .9-7' Patent tarwebloem 15 - 12' Prima gemengd meel 10 - 7' BoekweitmeellO' Zelfrijz. bakmeel - 1/2 zegel - 16' Gistpoeder, per pakje 5' Slaolie, p. flesch - 1 zegel - 45' Delftsche slaolie - 2 zegels - 75' idem 1/2 flesch - 1 zegel - 48' Boterolie p. flesch - 1 zegel - 50* idem 1/2 flesch - 1/2 zegel - 30* Raapolie, per liter 36' Gele rozijnen, per pond 25 - 18 - 15' Extra voordeelige aanbieding I 1/1 flesch slaolie - 1 zegel - 45' 2 pond prima tarwebloem 2 ons gereinigde krenten 2 ons rozijnen zonder pit 1/2 ons sucade totale waarde dus Alles om tezamen voor oliebollen te 18' 9' 9' 6' 87' bakkenl Witte port p. fl. id. superieur Roode port. id. superieur Samos v. h. eiland - 1 zegel - Zoete Gr. wijn. - 1 zegel - 1 zegel - IOC 2 zegels - 135' 1 zegel - 100' 2 zegels - 135' 90' 85' Bisschopwijn - 1 zegel - 85 - 45' Advocaat-1 en 1/2 zegel -160-85' Boerenjongens."-- 1 zegel - 110' Boerenmeisjes - 1 zegel - 12C Rozijnen zonder pit 30 - 22 - 18 Prima krenten Sucade, per ons. 16 28 14' 22' 12' Zalm p. blik 56 - 40 - 25 Sardines 90 - 35 - 30- 13 Sardines in tomat.saus 25 Sardines in mosterdsaus Steur in tomatensaus 16' 12' 20' 25' 2C ZULSTRA IIIIIII lllllll van bewaring zit. Gevraagd werd ten slotte die destijds voor den bewusten nacht de en ter beschikking gesteld, en is kap.-luit. ter bevestiging van het vonnis van den kantonrechter die dergelijke practijken wenscht te voorkomen door het opleggen van principale hechtenis, wat de officier kon billijken. Appellant, die beweerde uitzicht op werk te hebben, verzocht be leefd clementie. De litteraire stroopers In appèl. De Egmondzecsche inboorlingen Jan V. en Engel Pr., dezelfde Heeren, die „Het Leven" zooveel geillustreerde stroopers- copie verschaften, spannende duinavon- turen in den stik-donkeren nacht, waar door echter duidelijk naar voren kwam, schuurdeur van »De Karperton» had gesloten met ketting en hangslot, 's mor gens deze sluiting verbroken vond en voorts uit die schuur 14 kazen miste. In het kantoortje bij die schuur hing een reclameplaat, voorstellend een levens- grooten man, zichtbaar van den open baren weg. 'n Omstandigheid, die later van belang bleek te zijn. De arbeider, Pieter Hoogland, uit Sassenheim, thans gelogeerd in »De Parapluie» te Haarlem, blijkbaar een zeer belangrijke getuige, wien gewezen werd op het eedsgewicht, waar hij absoluut niet bevreesd voor was, deelde mede, dat hij in 1931 met verdachte woonde te Den zee J. E. belast. Meijer Ranneft met die betrekking Luits. ter zee I. W. Reijnierse, der ie, S. den Boeft, A. van Karnebeek, A. C. M. de Neeve en L. J. van der Veen, der 2e kl., allen onlangs uit Oost-Indië gerepatrieerd, zijn ter beschikking gesteld. Off. van adm. 2e kl. der zeemacht E. A. Kengen, wien vergund is uit Oost-Indië terug te keeren, is 30 November met het m.s. In drapoera van Tandjong-Priok vertrokken, wordt 20 dezer te Marseille en daarna hier te lande verwacht. Luit. ter zee 3e kl. F. G. H. wordt 24 dezer overgelaatst van van Hr. Straaten Ms. tor- SPREKERS; Aanvang 8.15 Bewijzen van toegan Verkrijgbaar: Gebouw R. K. Volksbond Iréne, Hoogstraat, Zaalopening 7.45 a f 0.25 aterdag 17 Dec. 45J u. Zondag 18 12 IJ u. Zaterdag 17 46 u. 'n Mand vol voor aan gulden 'n Mand vol voor een gulden HET COMITÉ. Oude Couranten n MaTToTi Aanbevelend, voor een gulden I B. ALBERS.

Heldersche Courant | 1932 | | pagina 8